نگاهی به یکی از بزرگترین هلدینگ های صنایع معدنی

شرکت سرمایه گذاری صدرتأمین در سال ۷۸ و سرمایه ثبتی یک میلیارد ریال تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به عنوان یکی از هلدینگ های تخصصی در حوزه صنایع کاشی وسرامیک در قالب سهامی خاص تاسیس شد.

شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین با نماد تاصیکو بیشتر در حوزه‌های معدنی، کانی‌های فلزی و غیر فلزی و زنجیره وابسته فعال است و در حال حاضر این شرکت دارای ۱۲ درصد پرتفوی غیربورسی و ۸۸ درصد پرتفوی بورسی است.

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (سهامی عام) هدف خود را ارزش آفرینی برای کلیه ذی نفعان و ارتقاء ارزش بلند مدت دارایی سهامداران از طریق اداره شرکت ها در حوزه تخصصی صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی؛ و از طریق ایجاد، مالک شدن و اداره شرکت های دارای پتانسیل قوی در خلق ارزش در حوزه پی جویی، شناسایی، اکتشاف، استخراج و فرآوری کانی های فلزی و غیر فلزی و صنایع وابسته و بهره گیری از کلیه امکانات وتوانمندی های هلدینگ به منظور سرآمدکردن شرکت ها در صنعت مرتبط می داند .

با توجه به توسعه فعالیت های شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در بخش صنایع معدنی، جهت گیری های اصلی همچون حفظ و ارتقاء، توانمندسازی و توسعه ای در ارائه راهبردها در نظر گرفته شده است.

شرکت در نظر دارد در طی برنامه ۵ ساله، زنجیره ارزش فعالیت هایش را در این حوزه تکمیل نماید. بر همین اساس راهبردهای اصلی شرکت در چهار رویکرد بازنگری شده ارائه شده اس که شامل: توسعه سرمایه گذاری در حوزه های جذاب صنعت ( در مقیاس مناسب )، ارتقاء و بهینه سازی سبد سرمایه گذاری ( فعلی ) با تاکید بر توان خلق ارزش،ارتقاء بازدهی با بهره گیری از توسعه زنجیره ارزش و ابزارهای مالی وارتقاء توانمندی ها می باشد.

صنایع معدنی در کنار پتروشیمی جز صنایع استراتژیک کشور محسوب می شود و به دلیل مزیت نسبی ایران و میزان ذخایر قابل توجه کشور ، این صنعت در دسته صنایع برتر و پیشرو در اقتصاد ملی می باشد. معدن و صنایع وابسته به آن حاشیه سود بسیار مناسبی نسبت به سایر صنایع دارد و تداوم رشد آن همواره در ایران و جهان قابل ملاحظه است.

شرکت های تابع صدرتامین به دوبخش بورسی(ذوب آهن اصفهان، صنایع مس شهید باهنر، کاشی الوند، کاشی سعدی، معدنی املاح ایران، خاک چینی ایران، پشم شیشه ایران، فرآورده های نسوز ایران، لعابیران) ، غیربورسی (سرام آرا، تامین ارتباطات پارس تارا، توسعه معادن طلای کردستان، اپیکو) تقسیم می شود.

گفتنی است، شرکت سرمایه گذاری صدر تامین به عنوان پانصدوسی و دومین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “استخراج کانه های فلزی” و گروه و طبقه “استخراج سایر کانه های فلزی” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد “تاصیکو” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه اولیه شد.

همچنین دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال (دوره) مالی منتهی به ۹۸/۰۲/۳۱ در ساعت ۱۰:۰۰ روز پنج شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۳۱ درمحل تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از خیابان جام جم ، نرسیده به چهارراه پارک وی ، مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار خواهد شد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.