رشد ۲۶درصدی تولید کاتد تا پایان مردادماه امسال

مدیرعامل شرکت مس خبر داد

رشد ۲۶درصدی تولید کاتد تا پایان مردادماه امسال

مدیرعامل شرکت مس گفت: تا پایان مردادماه سال جاری شرکت مس با رشد ۲۶ درصدی نسبت به برنامه موفق به تولید ۱۱۰ هزار و ۳۹۰ تن کاتد شد.

رشد 26درصدی تولید کاتد تا پایان مردادماه امسال

به گزارش مس پرس، اردشیر سعد محمدی با اعلام این خبر و با بیان این‌که درمجموع عملکرد تولیدی شرکت مس تا پایان مردادماه نشان‌دهنده روند روبه‌جلو و موفقیت‌آمیز در تحقق برنامه تولید است اظهار داشت: تولید آند شرکت مس طی این بازه زمانی به ۱۴۰ هزار تن رسید که نسبت به برنامه ۱۱۰ هزار تنی نشان‌دهنده رشد ۲۷ درصدی است.
وی افزود: همچنین تولید مس محتوی معدنی شرکت مس هم طی این بازه زمانی با رشد ۴ درصدی نسبت به برنامه به بیش از ۱۲۴ هزار تن رسیده است.
به گفته مدیرعامل شرکت مس طی ۵ ماهۀ ابتدایی سال جاری درمجموع ۷۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه ۷۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تنی امسال ۴ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: همچنین شرکت مس در ۵ ماهۀ اول ۱۳۹۸، ۵۶ میلیون و ۷۱۲ هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۴ درصد از برنامه در نظر گرفته‌شده برای برداشت سنگ سولفور (۵۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تن) جلوتر است.
سعد محمدی با اشاره به رشد ۴ درصدی تولید کنسانتره گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس با افزایش تولید ۵ هزار تنی نسبت به برنامه موفق به تولید ۱۱۹ هزار ۶۷۹ تن کنسانتره شده است.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به فروش ۱۷۰۰ میلیارد تومانی شرکت مس در مردادماه گفت: با این میزان فروش در مردادماه، موفق به فروش ۸ هزار ۴۶۰ میلیارد تومانی شدیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۴ درصد رشد داشته است.
وی تأکید کرد: قطعاً این میزان فروش در شرایط تحریم نشان‌دهنده برنامه‌های مناسب فروش شرکت مس و خبر خوبی برای بازار سرمایه است و موجب رشد سهام شرکت مس و اقبال سهامداران به فملی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.