اقدامات آمریکا علیه مردم ایران جنایت جنگی است

اقدامات آمریکا علیه مردم ایران جنایت جنگی است

وزیر امور خارجه گفت: اقدامات آمریکا علیه مردم ایران اقدامی جنگی است چرا که در جنگ اقتصادی خود علیه ایران شهروندان غیر نظامی را هدف اصلی خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز(چهارشنبه) در کنفرانس بین‌المللی اقتصاد جهانی و تحریم‌ها که در دانشگاه الزهرا برگزار شد درباره اقدامات آمریکا علیه ایران، تصریح کرد: اقدامات امریکا ذاتا غیر قانونی است و کلمه «تحریم» استفاده غیر حقوقی است.

وی گفت: امروز یکی از شروط لازم برای رسیدن به امنیت ملی و آرامش داخلی و حفظ نظام سیاسی از تهدیدات جهانی، مد نظر قرار دادن ملاحظات اقتصادی سیاسی است.

وزیر امور خارجه با اشاره به تحریم مجدد بانک مرکزی از سوی ترامپ با عنوان حمایت از تروریسم، تاکید کرد: تحریم بانک مرکزی به هر شکلی غیرقانونی است. بر اساس این تحریم، بانک مرکزی به عنوان ابزار اقتصادی ایران اجازه ندارد برای مردم ایران دارو و غذا بخرد.

ظریف با اشاره به اظهارات وزیر امورخارجه آمریکا مبنی بر این که اگر مردم ایران می‌خواهند غذا بخورند باید سیاست‌های آمریکا را دنبال کنند تاکید کرد: این حرف یعنی تروریسم و نوعی جنایت جنگی است چرا که در تعریف جنایت جنگی آمده است گرسنگی دادن مردم از مصادیق جنایت جنگی است و تروریسم هم از مصادیق جرم بین المللی است.

تکمیل می شود…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.