رونمایی از پلتفرم وام دهی فرد به فرد CITEX

رونمایی از پلتفرم وام دهی فرد به فرد CITEX

یکی از محصولاتی که شرکت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو ( CITEX ) در نمایشگاه تراکنش رونمایی کرد کارو است. کارو یک پلتفرم وام دهی فرد به فرد است که افراد و موسسات می توانند به طور مستقیم وام دهند و وام بگیرند.کارو روی بستر بلاکچین و برپایه هوش مصنوعی پیاده شده است.

به گفته بنیامین عباسی، مدیر فنی شرکت CITEX ؛ پلتفرم وام دهی فرد به فرد،مدلی است که در آن وام دهنده و وام گیرنده به طور مستقیم و بدون نیاز به نهاد واسط با یکدیگر ارتباط گرفته و در کنار سیستم بیمه اقدام به تبادل معاملات مالی خواهند نمود.

مدیر فنی شرکت CITEX درخصوص دستاوردهای کلی مدل ارایه شده گفت:دستاوردهای کلی مدل ارایه شده شامل مواردی همچون دسترسی مناسب به منابع اعتباری، شکل گیری شبکه های فرد به فرد بر مبنای اعتماد متقابل،کاهش ریسک و هزینه، افزایش شفافیت در فرایند وام دهی، ایجاد فضای مشارکت برای بنگاه های کوچک و متوسط کسب و کار، فراهم نمودن زیرساختی برای پیاده سازی و تطبیق همگانی سرویس های اعتباری می باشد.

عباسی به مشکلات موجود اشاره کرد و اظهار داشت: موانع و سختی هایی که وام گیرنده با آن روبه روست،فرآیندی زمان بر و طولانی وام گیری است. همچنین ضمانت های بالا و سنگین برای دریافت وام وافرادی که حساب بانکی قوی ندارند یا دانشجویان و مهاجرین و افرادی که ضامن دولتی ندارند با دریافت وام با مشکل روبه رو هستند.

وی به شرح فرایند اجرا اشاره کرد و ادامه داد: ابتدا وام گیرنده درخواست وام را در سیستم ثبت می کند.در مرحله بعد تعیین اعتبار فرد درخواست کننده صورت می گیرد و بیمه گر می پذیرد که درخواست را بیمه کند و در نهایت وام دهنده درخوایت وام را قبول می کند.

مدیر فنی شرکت CITEX افزود: تمرکز کارو برای برای تعداد بالای افرادی که حساب ندارند یا توان مالی بالایی ندارند.امتیازدهی اعتباری براساس هوش مصنوعی،بهبود در پلتفرم های وام دهی فرد به فرد غیرمتمرکز،حرکت به سوی وام دهی بدون وثیقه،موتور هوشمند مصنوعی برای تعیین درصد وام ها،استفاده از توکن کارو به عنوان واسط پرداختی،وام دهی با ارزهای قانونی،کسب درآمد از درصدی از هر تراکنش،قابلیت انطباق با پول های قانونی است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر انگلیس و آمریکا مهمترین کشورهای هستند که از این روش برای پرداخت وام اما به صورت متمرکز استفاده می کنند که درصورتی که یک فرد بازنشسته توان بازپرداخت وام را نداشت از سوی فرزندان آنها امکان بازپرداخت وجود دارد که در حال حاضر سطح این وام دهی های بر سطح بلاکچین به غیرمتمرکز گسترش یافته است.

رضا جدیدی، مدیر روابط عمومی CITEX در حاشیه نمایشگاه تراکنش به خبرنگار ما گفت: نمایشگاه امسال نمایشگاهی پرباری بود و مشارکت های بسیاری صورت گرفت.به طورکلی در نمایشگاه امسال سه نوع خدمات بلاکچین، ماینینگ و مشاوره سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال ارایه نمودیم.

مدیر روابط عمومی شرکت CITEX ادامه داد: اولین محصولی که امسال ارایه نمودیم بلاکچین است. هر محصول،نرم افزار و پلت فرم می تواند بر بستر بلاکچین غیرمتمرکز شود و خاصیت توزیع شوندگی را داشته باشد.محصول بعدی ماینینگ است که براساس استانداردهای جهانی استخراج ارزهای دیجیتال و به پشتوانه توانمندی مهندسین در حوزه های طراحی،سازه،برق ،شبکه ،تهویه و ساخت توانسته خدمات خود را به صنعت ماینینگ در داخل و خارج ارایه نماید.همچنین استخراج ارزهای دیجیتال از صفر تا صد اعم از ساخت باکس،فروش دستگاه،مشاوره در فروش دستگاه،هاستینگ و … را هم پوشش می دهیم.یکی دیگر از فعالیت های CITEX مشاوره جهت زمان ورود به بازار،مدیریت بهینه سرمایه،خروج به موقع سرمایه از بازار،مشاوره جهت انتخاب و خرید ماینر،محل نگهداری و نوع تجهیزات ،راه اندازی شبکه و جذب سرمایه می باشد.

جدیدی افزود: اردیبهشت ماه از اولین خودپرداز بومی بیت کویین ایران رونمایی کردیم .در این نمایشگاه هم از ورژن دوم با قابلیت بیشتر از نوع اول رونمایی نمودیم.

همچنین از سیوا،کیف پول موبایلی ارزدیجیتال CITEX رونمایی نمودیم.این نرم افزار یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره سازی تعدادی از برتزین ارزهای دیجیتال موجود است.شما می توانید با ذخیره سازی بیت کوین،اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال،دارایی خود را در محلی امن نگهداری کنید.ساختار این کیف پول HD WALLET  بوده که امنیت کیف پول را بالا می برد.در سیوا قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال و معادل دلاری دارایی ها نشا داده می شود.

 

گزیده ای از افتخارات سیتکس:

-تجهیز ده ها مرکز اداری،آموزشی و تجاری به سیستم اتوماسیون اداری

-طراحی و اجرای سیستم شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی(سال ۳۸۶)

-مدال طلای نمایشگاه ابداعات و اختراعات ژنو- PALEXPO 2006

-مدال طلا در INPEX

-جایزه  MERIT برای MCRدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.