بازار ۸۱۴ میلیارد ریالی گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

 

گواهی سپرده

در جریان معاملات هفته گذشته بازار مالی بورس کالای ایران، معامله گران تعداد دو میلیون و ۲۲۶ هزار و ۶۹ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بیش از ۸۱۴ میلیارد و ۵۳۴ میلیون ریال دادوستد کردند.

به گزارش «کالاخبر»، طی هفته گذشته ۱۲۸هزار گواهی سپرده سکه معادل ۱۲هزار و ۸۰۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی در قالب گواهی سپرده کالایی در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزشی بیش از ۵۹۳ میلیارد و ۸۵۸ میلیون ریال را در پی داشت. به این ترتیب، گواهی سپرده سکه طلا پرگردش ترین معاملات را به خود اختصاص داد.

ارزش معاملات گواهی سپرده زعفران نگین نیز به بیش از ۱۷۶ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال رسید و بالغ بر یک میلیون و ۹۱۷ هزار گواهی سپرده کالایی معادل ۱.۹ تن دارایی پایه توسط معامله گران خرید و فروش شد.

حجم معاملات گواهی سپرده زعفران پوشال معمولی نیز به ۱۴۴ هزار و ۵۵۳ گواهی رسید و ارزشی حدود ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریالی برای آن رقم خورد.

معامله ۳۰ هزار و ۹۴۶ گواهی سپرده پسته معادل نزدیک به ۳۱ تن پسته فندقی طی هفته گذشته ارزشی بیش از ۳۲ میلیارد و ۲۰۷ میلیون ریال را به ثبت رساند.

در پایان این گزارش می افزاید، معامله گران طی هفته گذشته با معامله ۵۰۰۸ گواهی سپرده زیره سبز، ارزش حدود ۱.۸ میلیارد ریال را رقم زدند.