دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی طب سنتی و طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت برگزار می شود

نشست شورای سیاستگذاری دومین دوره نمایشگاه طب سنتی طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت با حضور اعضا شورا سیاستگذاری نمایشگاه در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت برگزار گردید.

دکتر محمد پناهی ،دبیر اجرایی نمایشگاه در ابتدای جلسه در خصوص ویژگی های این نمایشگاه گفت:این نمایشگاه در وسعت حدود ۱۰۰۰متر مربع و با حضور بیش از ۶۰شرکت داخلی و خارجی در تهران برگزار خواهد شد .
دبیر اجرایی دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی طب سنتی و طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت بیان داشت: در این نمایشگاه که در چهاربخش با رویکرد تخصصی و بین المللی در کشور برگزار می شود ، دانشکده های طب سنتی دانشگاه های علوم پزشکی، انجمن های علمی سراسر کشور ، سلامتکده ها ، تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیاهان دارویی و فراورده های طبیعی ، شرکت های دانش بنیان و نیز شرکت های تسهیلگر گردشگری ، بیمارستان ها و مراکز درمانی ، حضور یافته و در کنار نمایندگانی از کشور ژاپن ، مالزی و تایلند ، به معرفی ظرفیت های بالقوه ایران در حوزه گیاهان دارویی و طب ایرانی و گردشگری سلامت می پردازند.
سپس در ادامه دکتر علیرضا عباسیان، معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت و عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه از ورود بخش خصوصی “شرکت منیر تجهیز امین” به جهت کمک به شناسایی فعالان این حوزه با برگزاری نمایشگاه تخصصی tramedex در این سطح قدردانی نمودند و تأکید داشت: بخش بین المللی این نمایشگاه در دوره های آینده با حمایت بیشتر اعضا شورای سیاستگذاری قویتر برگزار شود .
در پایان نیز دکتر امیرهوشنگ اسلامی تبار ،عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه به لزوم مشارکت تمامی فعالان این حوزه در نمایشگاه های تخصصی بین المللی درجهت رونق تولید و کمک به صادرات اشاره کردند.
دومین دوره نمایشگاه طب سنتی طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ، معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ، ستادتوسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن خدمات بین المللی سلامت و سایر انجمن ها و اتحادیه های مرتبط به مدت ۴ روز از ۲۹ بهمن تا ۲ اسفندماه در سالن ملل مجموعه نماشگاه های بین المللی شهر آفتاب از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهر برگزار می شود.