آمریکا تازه‌ترین موشک رهگیر خود را آزمایش کرد

پایگاه خبری کوتاه آنلاینآژانس دفاع موشکی آمریکا اعلام کرده که توانسته موشک رهگیر “SM-3 IIA” را که قرار است تا سال 2020 در سیستم دفاع موشکی جهانی آمریکا به کار گرفته شود، آزمایش کند.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه آنلاین،این آژانس که بخشی از وزارت دفاع آمریکاست یک آزمایش موفقیت‌آمیز بر روی موشک جدید رهگیر خود انجام داده که قرار است.


این موشک رهگیر که نوع جدید موشک SM-3 است، برای نخستین بار اواخر روز جمعه در هاوایی شلیک شد.

آژانس دفاع موشکی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این موشک از ناو “یو اس اس جان پال جونز” شلیک شد و موشک هدف را رهگیری و آن را منهدم کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: موشک مذکور قرار است در یک سایت دفاع موشکی که پنتاگون قصد دارد آن را تا سال 2018 در لهستان ایجاد کند، مستقر شود.

موشک رهگیر جدید “SM-3 IIA” با همکاری ژاپن و آمریکا ساخته شده و هدفش رهگیری موشک‌های بالستیک دوربرد و با برد متوسط است.

برنامه توسعه سیستم دفاع موشکی جهانی آمریکا که تا 2020 قرار است تکمیل شود، برمبنای ایجاد و ساخت یک سیستم دفاع موشکی جامع استوار است. آمریکا چهار نوع سیستم رهگیر موشکی دارد؛ کوتاه برد، میان برد، دور برد و بین قاره‌ای. از آنجا که این موشک‌ها متفاوت هستند، مجموعه دفاع موشکی آمریکا نیز قصد دارد یک سیستم چند سطحی دفاعی علیه هر نوع موشکی داشته باشد.

ویکتور پوزنیخیر، معاون رئیس ستاد عملیات ارتش روسیه با اشاره به دستاوردهای این برنامه گفت: سیستم دفاع موشکی آمریکا تهدیدی برای استفاده آزاد از فضای خارجی کشورهای دیگر است.

وی همچنین گفت: این استقرار از سوی آمریکا ارتباطی با ایران یا کره شمالی ندارد و هدفش دستیابی به برتری استراتژیک بر روسیه و چین است.

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.