نصیرایی: راهی به جز تعامل و همکاری با یکدیگر نداریم

نصیرایی: راهی به جز تعامل و همکاری با یکدیگر نداریم

نصیرایی: راهی به جز تعامل و همکاری با یکدیگر نداریم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای رفع مشکلات کشور باید با اتحاد و همدلی کارها را پیش ببریم تاکید کرد: غیر از این تعامل و همکاری راه دیگری نداریم.

مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس بر توجه به موضوع اتحاد و تعامل در رویارویی با مشکلات پیش روی کشور تاکید کرد گفت:علت موفقیت ما در مقابله با دوره اول شیوع کرونا نسبت به دیگر کشورهای جهان همین اتحاد و کنار هم بودن بود؛ در این موضوع همه کنار هم بودیم؛ دور یک میز نشستیم و همه ظرفیت ها را به کار گرفتیم.

وی افزود: در این حوزه دولت، نهادهای حاکمیتی، خیرین، ظرفیت های مردمی و گروه های جهادی، همه و همه کنار یکدیگر متحد شدند تا در نتیجه توانستیم دوره اول شیوع را مدیریت کنیم؛ اکنون هم اینگونه است، برای مواجهه با ادامه این بیماری باید همان مدل اتحاد را حفظ کنیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: حال باید توجه کنیم در رویارویی با تمام مباحث و مشکلاتی که با آن روبه رو می شویم باید این مدل اتحاد و وحدت را در نظر بگیریم؛ برای مثال حضرت آقا نسبت به موضوع مسکن تاکیداتی داشتند که خوشبختانه یکی از مباحثی هم که در این مدت در مجلس دنبال شده موضوع مسکن است؛امیدوارم دوستان در دولت کمک کنند تا در این حوزه بتوانیم به سرعت باری را از دوش به خصوص اقشار  ضعیف و متوسط جامعه برداریم.

نصیرایی تاکید کرد: در این حوزه نیز باید از مدل قرارگاهی و مدلی که همه در کنار هم جمع بشویم و با اتحاد کار را پیش ببریم استفاده کنیم؛ غیر از این هم راه دیگری نداریم؛ همه بدانند چه دوستان در قوه مقننه، چه عزیزان در دولت، رسانه و افکار عمومی بدانند ما راهی غیر از اتحاد و همدلی برای رفع مشکلات کشور نداریم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: دیگران مشکلات ما را حل نخواهند کرد؛ آنها به مشکلات ما اضافه خواهند کرد، ولی از این مشکلات چیزی کم نخواهند کرد، این روزها همه شاهد رفتار غربی ها هستند؛ شاهد بودیم در سربزنگاه ها و مشکلات برای مثال در مبارزه با شیوع کرونا وقتی خودشان گرفتار بشوند چگونه بی رحمی می کنند؛ این موضوع  در تمامی مباحث اینگونه است.

نصیرایی بیان کرد: همه باید در کنار هم قرار بگیریم و با همکاری و همدلی و محبت مشکلاتی مانند مشکلات معیشتی را رفع کنیم؛ چرا که همین موضوع کرونا برخی از اقشار جامعه را شدیدا دچار مشکلات کرده و برخی مشاغل تعطیل شده و با مسائلی روبه رو شده اند؛ این را نمی توان با بسته چند کیلویی برنج و قند حل کرد؛ بلکه نیاز به حمایت و توجه خاص وجود دارد تا بتوانیم در این حوزه عملکرد مطلوبی  داشته باشیم و مشکلات این عزیزان را رفع کنیم