رایتل پیش‌رو ارائه خدمات در روزهای تحریم و کرونا

خبرهای خوب در روزهای بد

رایتل پیش‌رو ارائه خدمات در روزهای تحریم و کرونا

سختی‌ها و مشکلات که فراگیر می‌شود، مسئولیت اجتماعی معنا و مفهومی پررنگ‌تر از قبل پیدا می‌کند؛ در دوره فراگیری کرونا، که تمام کشورهای جهان را درگیر کرده است، مسئولیت اجتماعی یک رسالت همگانی است.
در چنین شرایطی، شرکت رایتل به عنوان یکی از اپراتورهای فعال در ارایه خدمات ارتباطی، تلاش کرده است تا سهم خود را در قبال این مسئولیت اجتماعی به‌درستی ایفا کند تا سختی روزهای کرونایی را هر چند کم، کاهش دهد.
به همین دلیل، در راستای تسهیل ارتباط میان مشترکین، این اپراتور توانست تا در شرایط سخت تحریم، با اتکا بر توان بومی و خودکفایی در عرصه خدمات ارتباطی قدم‌های موثری بردارد.

مقابله با کرونا و مکالمه رایگان

در روزهایی که دیدار حضوری جای خود را به تماس تلفنی داده است، رایتل برای اولین‌بار در سیستم ارتباطی کشور، امکان مکالمه رایگان درون شبکه را برای مشترکین خود فراهم کرد.
این اقدام در جهت تحقق باورهای محوری این شرکت در دست‏یابی به افقی تازه در عرصه ارتباطات، توام با همراهی و همدلی با هموطنان و درعین حال سادگی بود. باور رایتل این است که کاربری آسان خدمات جدید در زندگی روزمره مردم منجر به اعتلای سطح زندگی و به دنبال آن افزایش بهره‌وری و رضایت‌مندی بیشتر هموطنان ‌شود.

هدیه اختصاصی رایتل برای خبرنگاران حوزه فناوری اطلاعات

رایتل نقش خود را در بسترسازی اطلاع‌رسانی خبرنگاران در روزهای پر خبر ایفا کرد.
حضور حداکثری اهالی رسانه در جامعه برای بازتاب اخبار روز، این گروه را بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار داده‌است، بر همین اساس سلامتی این گروه از جامعه بیش از پیش اهمیت می‌یابد، به همین دلیل رایتل در راستای اهمیت‌بخشی به وضعیت سلامت اهالی رسانه، تست رایگان کرونا را به مناسبت هدیه روز خبرنگار برای خبرنگاران حوزه فناوری و ارتباطات ارائه داد و متعهد شد درصورت ابتلای هر یک از اصحاب رسانه تا دستیابی شخص به سلامت کامل، در مسیر درمان از وی حمایت کند.
روز خبرنگار امسال نیز مانند سال گذشته برای اهالی رسانه با خبر تخصیص اینترنت رایگان همراه بود. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دستور ریاست جمهوری برای خبرنگاران شرایطی را مهیا ساخت که بتوانند با استفاده از شبکه رایتل ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان یک ساله دریافت کنند.
همچنین برای آن دسته از خبرنگارانی که سیم‌کارت رایتل در اختیار نداشتند شرایطی فراهم شد تا سیم‌کارت رایگان به همراه بسته اینترنت یکساله رایگان دریافت کنند. از زمان اعلام این خبر و پس از ارسال کدبازیابی هدیه روز خبرنگار بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از شرکت رایتل هدیه روز خبرنگار دریافت کردند.

سودآوری رایتل در ایام تحریم

با وجود تحریم‌های مضاعف آمریکا علیه ایران و در روزهایی که اقتصاد کشور دست به گریبان چالش‌های اقتصادی است، شرکت رایتل توانست در سال ۹۸ به سوددهی برسد.
نتیجه بررسی صورت های مالی رایتل که در مجمع عمومی منتشر شد، حاکی از آن است که این شرکت موفق به کسب ۱،۱۳۳میلیارد ریال سود خالص شده است و به این ترتیب پس از ۸ سال از آغاز فعالیت خود، در سال مالی ۹۸ برای اولین‌بار سودآور شد. یاسر رضاخواه مدیرعامل رایتل در مجمع سالانه ضمن اعلام گزارش مالی این شرکت، گفت: «گزارش شرکت خدمات ارتباطی رایتل ارائه و به نظر سازمان حسابرسی، حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت، صورت‌های مالی، عملکرد مالی و جریان‌های نقدی آن برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب اعلام شد. برای اولین بار سود خالص در رایتل محقق شد و پس از ۸ سال از آغاز فعالیت، زیان ۵،۶۷۸ میلیارد ریالی این شرکت به سود ۱،۱۳۳ میلیارد ریالی در سال مالی ۹۸ تبدیل شد. افق اصلی مدیران رایتل پاسخگویی به نیاز داخلی سازمان تامین اجتماعی و ارتقاء کاربری‌های فناوری ارتباطات و اطلاعات در این سازمان و سپس بازار گسترده این فناوری در داخل و خارج است.»
این سودآوری سبب شد تا شرکت رایتل پس از هشت سال گذشت از آغاز فعالیت، در رده شرکت‌های سودآور در سال جاری قرار گیرد. این امر در حالی است که فشارهای اقتصادی و نوسانات بازار باعث آسیب بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی شده است. این افتخار و قدم رو به جلو برای رایتل، به علت مدیریت بدیع و همچنین تلاش بی شائبه شرکت رایتل در ارایه صحیح خدمات ارتباطی به مشترکین خود حاصل شده است. تلاشی که از یکسو در بهبود عرضه امکانات و از سویی در بالا رفتن تقاضا ریشه دارد.