نتانیاهو: ملت های مسئول باید ایران را تحریم کنند

پایگاه خبری کوتاه آنلایننخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نخست وزیر انگلیس در لندن مدعی شد ملت های مسئول باید ایران را تحریم کنند.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه آنلاین به نقل از به گزارش شبکه سی ان ان، بنیامین نتانیاهو این سخنان را در دیدار با ترزا می مطرح کرد. موضوع ایران و شهرک های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن در دستور کار این نشست قرار داشت.


سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت وی در این دیدار بر پشتیبانی خود از توافق هسته ای ایران تاکید کرد. بر اساس این گزارش، هفته گذشته آمریکا تحریم های تازه ای را ضد ایران برقرار کرد. این تحریم ها پس از آن اعلام شد که ایران تازه ترین آزمایش موشک بالستیک خود را انجام داد.

نتانیاهو در لندن گفت: دیگر کشورها هم باید از این اقدام دولت ترامپ ضد ایران پیروی کنند. خبرنگار سی ان ان از القدس گزارش داد: نخست وزیر بنیامین نتانیاهو دارد از چشم انداز سیاسی تازه ای که گشوده شده کمال استفاده را می برد.

سال گذشته او با رئیس جمهور اوباما و نخست وزیر دیوید کامرون سر و کار داشت اما اکنون طرف های او رئیس جمهور ترامپ و نخست وزیر ترزا می هستند. لذا وی می خواهد از این چشم انداز نو به خوبی استفاده کند.

نتانیاهو گفته است قصد دارد در این سفر روابط بین اسرائیل و انگلیس و نیز آمریکا و روابط سه جانبه را بهبود بخشد و از موضوع ایران با نام دستور کار اصلی سفرش یاد کرده است. نتانیاهو در دیدار با ترزا می مدعی شد: ایران می خواهد اسرائیل را نابود کند، ایران سودای تسلط بر خاورمیانه را در سر دارد.

ایران اروپا را تهدید می کند ، غرب را تهدید می کند. دنیا را تهدید می کند. این کشور پشت سر هم دارد اقدام های تحریک آمیز انجام می دهد. به همین علت از اصرار رئیس جمهور ترامپ بر اعمال تحریم های تازه ضد ایران استقبال می کنم.

فکر می کنم دیگر کشورها هم باید از همین رویکرد پیروی کند و قطعا کشورهای مسئول همین کار را خواهند کرد. و من می خواهم با شما درباره ی این موضوع صحبت کنم که چگونه تجاوزگری ایران را بدون پاسخ نگذاریم. سی ان ان در ادامه گفت: نتانیاهو می خواهد دیگر کشورها هم چنین موضع سخت گیرانه ای ضد ایران اتخاذ کنند.

اما پای شهرک های یهودی نشین که میان می آید وی قصد ندارد این موضوع را رو در رو با دولت انگلیس مطرح کند. زیرا پیشتر گفته است: هنگامی که فرآیند به اصلاح صلح مطرح می شود موضوع شهرک ها این فرآیند را تضعیف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.