احداث ۱۰۵۰متر مسیر دوچرخه و پارکلت در منطقه۹

در ضلع شمالی خیابان آزادی انجام شد؛
احداث ۱۰۵۰متر مسیر دوچرخه و پارکلت در منطقه۹

در راستای سیاست های مدیریت ارشد شهری مبنی بر اجرای طرح های انسان محور و توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در شبکه معابر شهر تهران و با هدف ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک، نسبت به احداث مسیر دوچرخه و پارکلت در ضلع شمالی خیابان آزادی اقدام شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، علی حیدری سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه با اعلام این خبر گفت: توسعه و تکمیل مسیرهای دوچرخه سواری از جمله دغدغه های مدیران شهری منطقه است که با توجه به اهمیت احداث مسیرهای دوچرخه و تکمیل کمربند سبز در قسمت غربی شهر تهران، زیر ساخت های آن در حال آماده شدن می باشد.
او به تکمیل مسیر دوچرخه و پارکلت در خیابان آزادی اشاره کرد و افزود: ضلع شمالی خیابان آزادی حدفاصل خیابان حبیب الله تا میدان آزادی با حفظ و توسعه فضای موجود و براساس شیوه نامه مطالعات، مسیر دوچرخه به طول ۱۰۵۰ متر در آن احداث وآماده بهره برداری شده است.
سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه۹ عنوان کرد: ۱۵۷۵متر مربع بتن ریزی و رنگ آمیزی، تامین۶۵ پارکینگ به مساحت ۸۹۵ متر مربع و همچنین ۳۹۰ مترمربع فضای سبز در مسیر ۱۰۵۰متری مسیر شرق به غرب خیابان آزادی ایجاده شده است.
لازم به ذکر است پارکلت بخشی از پیاده‌رو است که فضای بیشتر و امکانات رفاهی برای شهروندانی که از یک خیابان استفاده می‌کنند را فراهم می‌کند.