رئیس‌جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند برجام را تحمل کند

پایگاه خبری کوتاه آنلاینرئیس‌جمهور با اشاره به رو در رویی برخی افراد و جناح‌ها در آستانه انتخابات گفت: چرا باید از الان این رو در رویی‌ها را شروع کنیم.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه آنلاین به نقل از تسنیم/حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (سه‌شنبه ۱۹ بهمن) در سی و چهارمین مراسم جایزه کتاب سال که در تالار وحدت برگزار شد، با اشاره به توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ گفت: دلیل اینکه ما در برابر این ۶ قدرت توفیقاتی داشتیم دو نظریه‌ای بود که مقام معظم رهبری ارائه کردند.


وی ادامه داد: اولین نظریه این بود که رهبر معظم انقلاب پیش از انتخابات خرداد ۹۲ اعلام کردند که صندوق‌های رای حق‌الناس است و باید این رای‌ها حفظ شوند و بنده هم یک رای دارم و فرد یا گروهی چیزی به من نسبت ندهد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: این اظهارات ظاهرش ساده است، اما بیان رهبری از اینکه رای حق‌الناس است و کسانی که حتی با نظام میانه ندارند با صندوق‌ها باید رابطه برقرار کنند، به خاطر کشور بود که پایه اصلی مذاکرات با گروه ۱+۵ نیز این نظریه بود.

روحانی دومین نظریه مقام معظم رهبری برای توفیق در برابر گروه ۱+۵ را نظریه نرمش قهرمانانه دانست و گفت: این نظریه علیرغم مخالفت برخی با غربی‌ها مسیری را گشود و توانستیم با یک قدرت بزرگ سیاسی و با منطق و با عزت به جایی برسیم که امروز رئیس‌جمهور جدید آمریکا نمی‌تواند این توافق را تحمل کند و می‌گوید این توافق بدترین توافقی بود که آمریکا تاکنون داشته است.

وی با بیان اینکه توافق هسته‌ای، توافقی برد – برد است و به نفع همه است و حتی به نفع منطقه نیز هست، اظهار داشت: در کنار مذاکره ۱+۵ مذاکره قزاقستان و آستانه بوجود آمد و الگوی مذاکره هسته‌ای می‌تواند الگوی دهها مذاکره اینچنینی که به امنیت و ثبات منطقه منجر می‌شود شود.

رئیس جمهور با اشاره به رو در روی برخی افراد و جناحها در آستانه انتخابات گفت: چرا باید از الان این رو در روییها را شروع کنیم و معصیت خدا را دچار شویم و اگر می‌خواهیم معصیت کنیم حداقل نزدیک شبهای احیاء باشد تا آن زمان توبه کنیم.

روحانی تصریح کرد: بگذارید جامعه آرامش داشته باشد و همه با آزادی در صحنه حضور یابند.

وی تصریح کرد: اسلام برای ما در این کشور جمهوریت، صندوق آرا و حاکمیت ملی آورد که این صندوق رای و جمهوریت تقویت فرهنگ اسلام را برای ما خواهد داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما فرهنگ بدون قانون و بدون دولت نمی‌خواهیم تصریح کرد: دولت بی‌فرهنگ نیز برای ما بی‌ارزش است و باید فرهنگ نیز در چارچوب قانون باشد تا به اهداف بلند انقلاب دست پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.