جانمایی گلجای های رنگی در دستور کار شهرداری منطقه۱۳

با هدف توسعه فضای سبز و زیباسازی منظر شهری:
جانمایی گلجای های رنگی در دستور کار شهرداری منطقه۱۳
در راستای طرح ” شهر رنگی” و با هدف توسعه فضای سبز و زیباسازی منظر شهری ، گلجای های رنگی در نواحی چهارگانه منطقه۱۳ توسط اداره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه جانمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه، جانمایی گلجای های رنگی را گامی برای افزایش سرانه فضای سبز و ارتقا سلامت زیست محیطی شهروندان برشمرد و افزود: در حال حاضر ، این گلجای های رنگی در نقاط کم برخوردار منطقه۱۳ نصب شده تا رنگ و بوی تازه به این محدوده ببخشد .
وی ایجاد فضاهای شاد و رنگی زیباسازی منظر شهری و افزایش نشاط وشادابی شهروندان در دوران شیوع کرونا و آلودگی هوا از اهداف ایجاد گلجای های رنگی برشمرد و اظهار داشت: ۲۹ عدد گلجای رنگ آمیزی شده با کاشت گونه های برگ بو و بنفشه در خیابان های افروز و شهبازی ناحیه یک نصب شده است .
شهردار منطقه۱۳ ادامه داد: تا پایان سال جاری ، جانمایی گلجای های جدید در نواحی چهارگانه منطقه۱۳ با توجه به طرح ” شهر رنگی ” در دستور کار اداره فضای سبز منطقه قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین، به منظور حفظ محیط زیست و استفاده از عناصر طبیعی برای زیباسازی فضای سبز منطقه ، ۶۰ گلجای از سر شاخه های هرس شده درختان در منطقه۱۳ چشم نوازی می کند .