۲۷ پروژه در منطقه آزاد قشم توسط رییس جمهور افتتاح می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛
۲۷ پروژه در منطقه آزاد قشم توسط رییس جمهور افتتاح می‌شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح ۲۷ پروژه در تاریخ ۲۵ دی‌ماه هم‌زمان با دومین دور افتتاح پروژه‌های مناطق آزاد توسط ریاست جمهوری در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش نسل برنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مؤمنی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما با بیان این مطلب، افزود: این پروژه‌ها در مجموع با اعتباری حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری ارزی بیش از ۲۴۰ میلیون دلار به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: با آغاز فعالیت این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، نفت و انرژی، شیلات، صنعتی، عمرانی و گردشگری مجموعاً برای ۲ هزار و ۲۶۳ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: راه‌اندازی پالایشگاه نفت بهین پالایش با ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه نفت سنگین و پروژه تأمین پیش‌نیازهای مورد استفاده در پالایشگاه نفت خام فوق سنگین متعلق به شرکت قشم مولد دو پروژه مهم حوزه نفت و انرژی منطقه آزاد قشم را شامل می‌شود.
به گفته مؤمنی؛ همچنین در صنایع شیلاتی با افتتاح هشت طرح که دو پروژه آن مربوط به پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید مجموعاً ۵ هزار تن خواهد رسید.
وی ادامه داد: همچنین با بهره برداری ۶ طرح پرورش میگو در مجموع ۴۰۰ هکتار به سطح زیر کشت این محصول در جزیره اضافه می‌شود و مجموع مساحت زیر کشت به ۱۸۰۰ هکتار افزایش یافته و ظرفیت تولید نیز به ۸ هزار تن خواهد رسید.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: همچنین ۱۲ طرح نیز در حوزه‌های عمرانی و زیرساختی و همچنین یک طرح در حوزه گردشگری در منطقه آزاد قشم با دستور رییس دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری خواهد رسید.