مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله در منطقه۱۳

مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله در منطقه۱۳
نظر به رویکرد و اهداف تدوینی شهردار منطقه۱۳ در بهره گیری از ظرفیت های عمومی و ایمن محلات در خدمات رسانی به شهروندان و به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۳، طرح “مدرسه کانون محله” در مراسمی با حضور مجتبی شکری شهردار منطقه۱۳ ، حسینی رئیس آموزش و پرورش و جمعی از معاونین و مدیران  شهری  و شهروندان ساکن محله زاهد گیلانی در دبیرستان دخترانه سمیه ناحیه یک افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله ، با اشاره به کمبود سرانه های فرهنگی ، ورزشی در محلات این منطقه گفت: در این طرح سعی داریم با همکاری شورایاری محله و با تعامل با آموزش و پرورش ضمن بهره گیری از فضای ایمن مدارس برای استفاده شهروندان ، اتفاق خوبی را برا ی رفع این مسئله در محلات رقم بزنیم.
او به تعطیلی اماکن فرهنگی و ورزشی در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و اضافه کرد : اجرای این طرح فرصت مناسبی برای بهره مندی شهروندان از خدمات فرهنگی، ورزشی، آموزشی و… در شرایط کنونی ایجاد کرده است.
شهردار منطقه توضیح داد: در این طرح شهرداری منطقه آمادگی دارد با در اختیار گرفتن فضای مدارس ،  این اماکن را  به امکانات ورزشی تجهیز و به مسائل عمرانی ، فضای سبز و… آنها رسیدگی کند.
او ابراز امیدواری کرد با پیشبرد طرح مدرسه کانون محله ، بتوانیم این طرح را با همکاری شورایاری محلات به سایر سازمان ها تسری داده و از ظرفیت های عمومی در جهت خدمت به شهروندان استفاده کنیم.
شکری در بخش دیگری از صحبت هایش ادامه داد : با شناسایی دانش آموزان کنکوری کم برخوردار محلات در نظر داریم با همکاری آموزش و پرورش و سرای محلات امکانات لازم را برای تحصیل این عزیزان فراهم کنیم.