اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه تأمین اجتماعی

اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه تأمین اجتماعی/ بیمه‌ها درآمدهایشان را به‌روز کنند

عضو کمیسیون صنایع از اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه تأمین اجتماعی برای کاهش بی‌عدالتی‌ها در پرداخت حقوق بازنشستگان خبر داد.

الهویر دهقانی، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی کوتاه انلاین اظهار داشت: نابرابری‌های پرداخت حقوق‌ها، بیمه‌ها و حقوق بازنشستگان توسط دولت، منشأ مختلفی دارد و دولت برای این مشکل باید تلاش کند یک قانون واحد وضع کند و تمامی قوانین متعدد را کنار بگذارد؛ زیرا در کشور نمی‌شود چندین نوع پرداخت وجود داشته باشد که این واقعاً بی‌عدالتی است.

وی افزود: مجلس هم در این زمینه اقداماتی انجام داده است اما دولتمردان باید یک لایحه‌ای را به مجلس ارائه کنند که بساط تعدد قوانین در خصوص حقوق و دستمزدها جمع شود تا دیگر مشاهده نشود که هر مؤسسه و سازمانی برای خود مقررات پرداخت حقوق داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس دهم گفت: مجلس به دنبال متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است که در این راستا ۱۴۰ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص داده که حدود ۹۰ هزار میلیارد تومانش سهم صندوق بیمه تأمین اجتماعی است و این مسئله در خصوص سایر بیمه‌ها هم صدق می‌کند.

دهقانی خاطرنشان کرد: مجلس قدم مثبتی برداشته و باید بیمه‌ها تلاش کنند که فاصله زیادی بین پرداختی‌هایشان وجود نداشته باشد و نیز درآمدهایشان به‌روز شود؛ یعنی پرداختی‌هایشان را طوری تنظیم کنند که بتوانند بی‌عدالتی‌ها را از بین ببرند.