نظر معاون رئیس جمهور درباره اتهامات حسین فریدون

پایگاه خبری کوتاه آنلاینمعاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات در ماه های آینده رسانه ها ،آحاد مردم و مقامات باید مراقبت کنند؛ ما قانون را باید دقیق رعایت کنیم و موجب نشود حقوق برخی افراد تضییع شود.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه آنلاین ،مجید انصاری، معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که اخیرا آقای فریدون نامه‌ای به رئیس مجلس فرستاده آیا وی از نمایندگان مجلس شکایت کرده است، گفت: طبق اصل ٢٢ قانون اساسی حیثیت و آبروی افراد مصون است و تعرض محسوب می‌شود و همچنین طبق آئین دادسرای و قانون مربوط به حقوق شهروندی که قبلا به تصویب مجلس رسیده در روند رسیدگی به پرونده‌ها اگر انتصاب جرم به فردی در رسانه‌ها به طور علنی جرم است و اگر کسی متهم بود در تحقیقات اولیه طبق قانون آئین دادرسی کیفری تحقیقات که طبقه‌بندی محرمانه است.

وی در ادامه افزود: افشای اسامی اشخاص تا قبل از صدور مجرمیت قطعی طبق قانون جرم است چه این افشا و نام بردن توسط مقام قضایی باشد و چه مقام انتظامی و مردم عادی باشند.

معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: همچنین طبق قانون آئین دادرسی اگر حکم قطعی صادر شد مفاد حکم در جرایم اقتصادی از طریق مرجع قضایی قابل انتشار است ولاغیر، بنابراین ما احساس می کنیم کانون ها و اشخاص و مراکزی با انگیزه های سیاسی و اعمال فشار بر دولت به خصوص هر چه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم به انگیزه تخریب دولت به شخص رئیس‌جمهور، اعضای دولت و احیانا همین مسائلی که درباره آقای حسین فریدون مطرح شده؛ اتهاماتی را بیان و مطرح می‌کنند که این‌ها طبق قوانین کشور همه این اقدامات مجرمانه است.

انصاری تاکید کرد: دولت اعلام کرده اگر کسی تخلفی و جرمی مرتکب شده مانند دیگران بنابه درخواست و خواسته همیشگی رئیس‌جمهور بدون هیچگونه تبعیض نسبت به متهمان و مجرمین برخورد شود.

وی در پاسخ به این سوال که درباره آقای فریدون هم این موضوع صدق می‌کند گفت: هیچ فرقی نمی‌کند اینکه فردی به دلیل اینکه برادر رئیس‌جمهور است افراد بیایند و متهم کنند و اسم وی به عنوان متهم در رسانه ها برده شود توسط مقامات رسمی و غیررسمی یا افرادی در این طرف و ان طرف نامه‌نگاری کنند، این‌ها با موازین قانون اساسی و آئین دادرسی منطبق نیست و نفس این امور طبق قانون جرم است و حق دارند کسانی که از این طریق مورد اتهام قرار گرفتند شکایت کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور ادامه داد: اگر شکایت شخصی باشد خودشان مطرح می‌کنند و اگر اتهام به دولت و هویت و اعضای دولت باشد از جایگاه حقوقیشان؛ هم واحد حقوقی دستگاه‌شان و هم معاونت حقوقی ریاست جمهوری می‌تواند شکایت کند بنابراین تاکید دارم که با توجه به پیش رفتن در ماه های آینده به سمت انتخابات؛ رسانه ها ،آحاد مردم و مقامات باید مراقبت کنند ما قانون را باید دقیق رعایت کنیم و موجب نشود حقوق برخی افراد تضییع شود.

انصاری در پاسخ به این سوال که آقای اژه‌ای از مشهودبودن رابطه آقای فریدون و یکی از بدهکاران بانکی کلان سخن گفتن و آیا آقای فریدون به دادگاه احضار شده اند یا خیر گفت: خود آقای اژه ای راجع به این موضوع توضیحات دادند و بعدا تصحیح و اصلاح کردند و توضیح دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.