آرشیو نویسنده :کوتاه آنلاین

آیین رونمایی و نصب اولین طرح جدید تمثال شهدا در منطقه ۱۳

با حضور مسئولان نداجا و مهندس شکری :
آیین رونمایی و نصب اولین طرح جدید تمثال شهدا در منطقه ۱۳
طی مراسمی با حضور امیر دریادار دوم قیطاسوند معاون نیروی انسانی نداجا ، مظفری نماینده ولی فقیه و رئیس عقیدتی سیاسی نداجا و مجتبی شکری شهردار منطقه ۱۳ ، خانواده معزز شهید و جمعی از مدیران کشوری و لشکری از تمثال جدید شهید ابوالفضل عباسی در محله آشتیانی نصب و رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در آیین رونمایی از تمثال شهید ابوالفضل عباسی که همزمان با سالروز ولادت دریادار ابوالفضل عباسی با هدف بزرگداشت یاد و نام شهدا و تکریم خانواده آنها در کوچه بهار ، واقع در محله آشتیانی برگزار شد ، گفت : خانواده معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران ، سرمایه های با ارزش محلات هستند که خدمت برای آنان عین عبادت است و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهیم تا قدردان این عزیزان باشیم .
او ، عزت ، سربلندی و افتحار ایران اسلامی را مرهون خون شهدا و تلاش رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل برشمرد و ادامه داد : همه ما وظیفه داریم ، ره پویان راه شهیدان و امام شهیدان باشیم
شکری در سالروز ولادت این شهید ، فرصت را غنیمت شمرده و ضمن تکریم مقام مادران عزیز و همسران گرامی شهدای گرانقدر و گرامیداشت شان و منزلت آنان از پروردگار متعال، سلامت ، عزت و توفیق روز افزون همسر شهید عباسی را که با صبوری ، امانت دار خوبی برای خون این شهید بوده ، مسالت کرد .
گفتنی است ، با توجه به شناسایی ، بازسازی ، ترمیم و تعویض هزار تمثال مبارک شهدا در سطح شهر تهران ، اولین طرح جدید تمثال شهید دریادار ابوالفضل عباسی با مشارکت و همکاری حوزه بسیج و ادارات روابط عمومی و ایثارگران در محله آشتیانی نصب شد.
در این طرح ها کد رمزینه ای تبعیه شده که از طریق آن اطلاعات شهید در سایت http://www.shd.tehran.ir قابل مشاهده است .

تردد و استفاده آسوده جانبازان و معلولان از تجهیزات بوستان های منطقه۱۷

 • تردد و استفاده آسوده جانبازان و معلولان از تجهیزات بوستان های منطقه۱۷

 • معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۷ از مناسب سازی فضای بوستان های سطح منطقه به منظور حضور توان یابان، جانبازان و معلولان و بهره مندی این قشر جامعه از مکان های عمومی و تفریحی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، محمد رضا افخم معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۷ در این باره گفت: جانبازان و معلولان نیز همانند سایر اقشار جامعه حق دارند از تمامی امکانات و تجهیزات شهری بهره مند شوند و با مناسب سازی معابر، اماکن و فضاهای شهری و فراهم آوردن امکان حضور توان یابان، جانبازان و معلولان در سطح شهر و بهره مندی از اماکن عمومی و تفریحی می توان در استقلال نسبی و ایجاد انگیزه برای فعالیت های اجتماعی این قشر نقش مهمی ایفا کند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۱۷ با اشاره به اقدامات شهرداری در خصوص ارائه خدمات بهینه به توان یابان، جانبازان و معلولان ، تصریح کرد: در این طرح مسیر تردد توان یابان، جانبازان و معلولان در وروری بوستان های موجود در منطقه مناسب سازی شده است ، همچنین تا پایان سال جاری در ۵ بوستان منطقه به شکل کامل تجهیزات و امکانات در بوستان ها مخصوص توان یابان، جانبازان و معلولان صورت می گیرد.
وی افزود: راه اندازی وسایل ورزشی، آبخوری، نیمکت، سرویس بهداشتی ، میز خانواده و… ویژه توان یابان، جانبازان و معلولان طراحی شده است که سه بوستان صبا، نسترن و جهاد به شکل کامل به اتمام رسیده و دو بوستان هویزه و پانیذ تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.
افخم خاطر نشان کرد: مناسب سازی معابر و تجهیزات بوستان های دیگر منطقه برای تردد و استفاده از امکانات برای توان یابان، جانبازان و معلولان صورت گرفته است و تکمیل این طرح در سایر بوستان ها ادامه خواهد داشت.

شرکت بیمه سرمد پانزده هزار میلیاردی شد

 

رئیس هیات مدیره بیمه سرمد گفت: در بهمن ماه ۹۹، حق بیمه تولیدی شرکت به رکورد قابل توجه پانزده هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش بیمه سرمد، مجتبی کاتب درباره عملکرد بیمه سرمد در سال ۹۹ گفت: بیمه سرمد در بسیاری از شاخص‌ها، امروز در جایگاه نخست صنعت بیمه کشور جای گرفته است. بر اساس اعلام بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه به عنوان دو نهاد بالادستی، بیمه سرمد با تنها یک شکایت که آن‌ها هم وارد نبوده، بهترین جایگاه را از نظر رضایتمندی مشتریان در صنعت بیمه کشور دارد و این شاخص به خوبی نشان می‌دهد که همکاران در بیمه سرمد، حساسیت بالایی بر روی ارائه خدمات با کیفیت و به‌موقع به مشتریان عزیزمان دارند.

رئیس هیات مدیره بیمه سرمد به حوزه تبلیغات هم اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های پژوهشکده بیمه، بیمه سرمد در حوزه تبلیغات، هدفمندترین تبلیغات را داشته و از این نظر در جایگاه نخست در میان شرکت‌های بیمه قرار دارد.

کاتب با اشاره به جای گرفتن بیمه سرمد در میان ۱۵۰ شرکت برتر کشور نیز گفت: خوشحالم که بر اساس اعلام سازمان مدیریت صنعتی، بیمه سرمد با ارتقای جایگاه خود به رتبه ۱۴۳، بار دیگر در میان ۱۵۰ شرکت برتر کشور قرار گرفته است و به زودی به جمع ۱۰۰ شرکت برتر ایران می‌پیوندد. ما در حوزه شفافیت مالی هم موفقیت بزرگی به دست آوردیم و مدیران مالی شرکت به جهت شفافیت مالی که در شرکت ایجاد کرده‌اند، باعث شدند که بیمه سرمد برای اولین بار برنده جایزه ملی مدیریت مالی ایران شود و به عنوان شفاف‌ترین شرکت در صنعت بیمه شناخته شد.

او هم‌چنین به دستاورد دیگر بزرگ بیمه سرمد در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: سال گذشته بیمه سرمد به شایستگی وارد باشگاه هزار میلیاردی‌های صنعت بیمه شد و هدفی بالاتر از اهداف استراتژیک شرکت را محقق کرد. امروز هم خوشحالم که اعلام کنم ما بار دیگر قبل از پایان سال، هدفی بالاتر از اهداف استراتژیک شرکت و مدنظر هیات مدیره محترم را محقق کردیم و به رکورد پانزده هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی رسیدیم که یک افتخار دیگر در کارنامه درخشان بیمه سرمد در چند سال گذشته است.

رئیس هیات مدیره بیمه سرمد گفت: از مدیرعامل محترم و تک تک مدیران فنی و اجرایی شرکت برای تحقق این هدف مهم تقدیر و تشکر می‌کنم. ما در بیمه سرمد نیرو‌های متخصص و توانمندی داریم که موتور محرک شرکت هستند و در صنعت بیمه بی‌نظیر هستند.

وی افزود: جوانان و نیرو‌های متخصصی که در بیمه سرمد هستند، انگیزه بالایی برای بالندگی شرکت دارند و ما هر سال شگفتانه‌های زیادی برای صنعت بیمه کشور خواهیم داشت.

۵۸ خانه پاتوق معتادان در بافت فرسوده منطقه۱۳ پلمپ شد

در راستای برقراری حس امنیت محله ای
۵۸ خانه پاتوق معتادان در بافت فرسوده منطقه۱۳ پلمپ شد
شهردار منطقه۱۳ از اجرای طرح برخورد با خانه‌های مجردی که به پاتوق معتادان و مجرمان تبدیل شده بود، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه با بیان اینکه با هدف رفع آسیب های اجتماعی، طرح ضربتی پلمپ خانه پاتوق معتادان در ناحیه یک منطقه اجرایی شد ، گفت: در مرحله‌ جدید این طرح که با همکاری شهرداری منطقه۱۳، سرکلانتر یازدهم ، کلانتری های تابعه و شرکت های آب ، برق ، گاز ، تعزیرات و اداره بهداشت اجرایی شد، ۵۸ باب خانه پاتوق معتادان در نقاط آسیب زا پلمپ شد.
او هدف از اجرای این طرح را کاهش معضلات، آسیب های اجتماعی و کسب رضایت شهروندان برشمرد و افزود: در این طرح خانه‌هایی که اتاق‌های داخل آن به چندین واحد تقسیم شده و هر واحد نیز به چندین نفر اجاره داده شده بود که در این فضاها اقدام به مالخری، مصرف موادمخدر، قاچاق و انجام دیگر اقدامات مجرمانه کرده بودند.
شهردار منطقه۱۳ یادآور شد: همچنین معتادان متجاهر در این محدوده جمع آوری شده اند که به کمپ های ترک اعتیاد و مراکز بازپروری منتقل می شوند

بازسازی و بهسازی پنج  پروژه ابنیه منطقه ۱۳

بازسازی و بهسازی پنج  پروژه ابنیه منطقه ۱۳
به همت معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۳ ، پنج پروژه بازسازی و بهسازی ابنیه و ساختمان های اداری تکمیل و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه عملیات احداث ، بازسازی و مرمت ابنیه و ساختمان های اداری به موازات اجرای طرح های  بازسازی و بهسازی معابر سواره رو و پیاده روها توسط معاونت فنی و عمرانی در سال جاری به اجرا رسید،گفت : حدود پنج پروژه ابنیه شامل احداث سوله انبار در دوکوهه، تکمیل ساختمان اسکان کارگری سوله بازیافت، مسجد علی اکبر ، ساختمان های ستادی ، معاونت فنی و عمرانی ، سرای محله زاهد گیلانی و اشراقی و سایر سرای محلات و.. باز سازی و بهسازی شده است.
او اضافه کرد : در این پروژه ها ،عملیات سنگ کاری و کاشی کاری، تعمیر تاسیسات برقی و مکانیکی، مناسب سازی ساختمان ها جهت استفاده توانیابان اجرایی شد.
شهردار منطقه یادآور شد : با هدف ایجاد چشم انداز مطلوب و دلپذیر در معابر و میادین ، دو آبنما با فضاسازی مناسب و سازه هایی همخوان با شرایط محیطی در بوستان مهریانی و فلکه مادر بازسازی و به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه با اشاره به بازسازی و ساخت سرویس های بهداشتی عمومی بیان کرد : به منظور بهبود سطح بهداشت جامعه ، گسترش خدمات عمومی و رفاه حال شهروندان بر اساس نیاز سنجی انجام شده ، سرویس های بهداشتی یوستان پیروزی  ، فلکه دوم نیروی هوایی و  دیگر ساختمان های اداری بازسازی شد.

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

 

 

اقتصادی

به گزارش نسل برنا ،نشست مجازی دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با رؤسای مناطق، کارشناسان و بانکداران اجرایی سراسر کشور صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد، صبح امروز نشست مجازی دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق با رؤسای مناطق، کارشناسان و بانکداران اجرایی سراسر کشور بر بستر وبینار ال ام اس برگزار شد.

در این نشست که با حضور تمامی مدیران ستادی صندوق قرض الحسنه شاهد در سالن جلسات شهدای مدافع سلامت برگزار شد، مدیرعامل صندوق ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب و آرزوی سلامتی برای تمامی خدمتگذاران خانواده های شاهد و ایثارگر در صندوق قرض الحسنه شاهد به بیان موضوعات جاری مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت.

دکتر اسلام کریمی در ابتدا به سوالات و موضوعات مطرح شده در حوزه منابع انسانی صندوق پرداخت و با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بهبود وضعیت معیشتی بانکداران اجرایی، گفت: کارکنان صندوق در تمامی سطوح به عنوان خادمین خانواده های شاهد و ایثارگر همواره مورد توجه قرار گرفته اند و هر تصمیمی که در خصوص این عزیزان اتخاذ شده در راستای بهبود وضعیت معیشتی آنها بوده است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد در ادامه نشست به موضوعات مختلفی نظیر خدمات و تسهیلات ارائه شده به اعضاء، پروژه های حوزه فناوری اطلاعات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای خدمت رسانی شایسته به خانواده های معظم و معزز شاهد و ایثارگر عضو صندوق اشاره کرد.

مدیران ستادی حاضر در جلسه نیز به فراخور موضوع، پاسخ سوالات و موارد مطرح شده توسط بانکداران اجرایی سراسر کشور را داده و گزارشاتی را از حوزه متبوع خود ارائه دادند.

در بخش پایانی این نشست تعدادی از بانکداران اجرایی بصورت زنده و مستقیم مباحث مد نظر خود را به دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد مطرح و از تحول صورت گرفته در صندوق پس از حضور ایشان به عنوان مدیرعامل تقدیر و تشکر کردند.

نشست مجازی امروز، چندمین نشست دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق با رؤسای مناطق، کارشناسان و بانکداران اجرایی سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ بود.

خلج طهرانی عنوان کرد: فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای ایجاد جهش تولید در مادکوش

خلج طهرانی عنوان کرد: فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای ایجاد جهش تولید در مادکوش

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای ایجاد جهش تولید و بهره‌برداری از شرکت گندله‌سازی مادکوش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، «حسن خلج طهرانی» یکی از اهداف تأسیس مناطق ویژه اقتصادی را جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی از طریق فراهم کردن زیرساختهای مناسب، تسهیل صدور مجوزها، تسهیل واردات و صادرات دانست و گفت: از تمام ظرفیت‌ها برای ایجاد رونق و جهش در تولید استفاده خواهیم کرد.
وی با بیان این ‌که فرصتهای بسیاری برای سرمایه گذاری در این منطقه وجود دارد به تشریح تاریخچه احداث و راه اندازی گندله ‌سازی مادکوش به‌عنوان طرحی تولید محور و اشتغالزا پرداخت و تشریح کرد: طرح گندله سازی ۵ میلیون تنی مادکوش در سال ۱۳۸۶ با مکان یابی، ارزیابی تکنولوژی و ظرفیت نهایی آغاز شد و در این طرح، با توجه به نظرات مشاوران داخلی و خارجی درباره طرحهای مشابه، این نتیجه حاصل شد که تأسیس کارخانه با ظرفیت نهایی ۵ میلیون تن و در دو فاز اجرا شود که به ‌زودی این طرح به‌ صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح خواهد شد.
وی دلیل اصلی انتخاب منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای احداث کارخانه را مزایای آن، به خصوص همجوار بودن با آبهای آزاد ذکر کرد و افزود: منطقه ویژه خلیج فارس به زیرساختهای اساسی، به ویژه گاز، نزدیک است و در همین حال، آب موردنیاز صنایع را نیز میتواند از طریق شیرین سازی آب دریا تأمین کند که همین موضوع سرمایه ‌گذاران را این منطقه جذب کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در پی فراهم شدن زیرساخت‌ها از اردیبهشت‌ماه سال جاری گندله سازی مادکوش وارد فاز تولید شده است و در حال حاضر، میزان تولید کارخانه روزانه به حدود ۵ هزار تن رسیده است.
خلج طهرانی بیان داشت: مادکوش یکی از ارکان صنعت فولاد کشور و تامین کنندگان گندله برای واحدهای احیای مستقیم محسوب میشود و خوشبختانه کیفیت گندله این شرکت مطلوب است و در اختیار واحدهای تولید آهن اسفنجی قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: نخستین محصول گندله سازی مادکوش توانست تمام مشخصات کیفی یک گندله موردنیاز کارخانه های احیای مستقیم را داشته باشد؛ به همین دلیل، فروش محصولات چالش سرمایه‌گذاران نیست و آنان تلاش دارند که کارخانه به ظرفیت اسمی خود برسد .
وی افزود: تمامی ارکان منطقه ویژه در زمینه‌های مختلف با مادکوش همراهی و از آن حمایت کردند تا چالشهای مربوط به دوره احداث کارخانه برطرف شود و پس از بهره برداری نیز حمایتها ادامه داشته است، به ‌طوری‌ که انتقال کنسانتره موردنیاز کارخانه با استفاده از امکانات زیرساختی این منطقه، یعنی راه آهن و واحد انباشت و برداشت آن، به راحتی انجام میشود؛ خروج گندله از منطقه به مقاصد مشتریان نیز از طریق راه آهن صورت میگیرد. بنابراین هم در بخش مجوزها و هم در استفاده از زیرساختها، منطقه ویژه خلیج فارس نهایت حمایت را از مادکوش میکند.
وی در خاتمه تشریح احداث فاز دوم این مجموعه گفت: کارخانه گندله سازی مادکوش برای دو فاز ۵/۲ میلیون تنی و در مجموع، ۵ میلیون تن طراحی شده است؛ بنابراین بسیاری از زیرساختهای آن نیز برای ظرفیت نهایی، یعنی ۵ میلیون تن، طراحی شده اند. همچنین بخشهای برداشت و انباشت و انرژی بر اساس ظرفیت ۵ میلیون تن گندله تأمین شده اند و برای اینکه روند احداث فاز دوم تسریع شود، پس از صدور پروانه بهره برداری فاز نخست، مجوز احداث فاز دوم نیز اخذ شد تا فاز دوم کارخانه در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

شهردار ناحیه ۶ خبر داد:جاده سلامت شهرک اکباتان از دستفروشان پاکسازی می شود

شهردار ناحیه ۶ خبر داد:جاده سلامت شهرک اکباتان از دستفروشان پاکسازی می شود
مرتضی مرادی شهردار ناحیه ۶ منطقه ۵ از تلاش برای جمع آوری دستفروشان در جاده سلامت شهرک اکباتان خبر داد و گفت: با همکاری شهروندان و شورایاران در آستانه سال نو این مکان از حضور دستفروشان پاکسازی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، مرتضی مرادی شهردار ناحیه ۶ در مورد نشست هم اندیشی مسائل فاز ۲ شهرک اکباتان گفت: طی نشستی صمیمی با اعضای شورایاری محله اکباتان، عمده مطالبات و خواسته های شهروندان در بخشهای مختلف مطرح شد و برای اجرای این خواسته ها برنامه ریزی های لازم صورت می گیرد.
مرادی با بیان اینکه بحث دستفروش ها در مشاعات شهرک اکباتان یا جاده سلامت و ساماندهی سگ های ولگرد در این مکان از جمله مهم ترین مطالبات شهروندان بود تاکید کرد: طی تعاملی که با شورایاران داشتیم قرار شد به این مسائل در اسرع وقت رسیدگی شود تا مشکلی شهروندان را تهدید نکند.
وی ابلاغ و اجرای طرح جمع آوری دست فروشان جاده سلامت در فاز ۲ شهرک اکباتان را به عنوان یکی از خواسته های به حق ساکنین این محله دانست و افزود: امیدوارم با همکاری شهروندان ساکن در این محدوده با همان نگاه انسان‌محور تا پایان سال جاده سلامت شهرک اکباتان را از دستفروشان پاکسازی کنیم.

سه تفاهم‌نامه مبین انرژی خلیج فارس با شرکت‌های ایرانی برای ساخت داخل

سه تفاهم‌نامه مبین انرژی خلیج فارس با شرکت‌های ایرانی برای ساخت داخل

  پتروشیمی

  به گزارش کوتاه انلاین  ،شرکت مبین انرژی خلیج فارس در دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، سه ‏تفاهم‌نامه با ‏شرکت‌های دانش بنیان و داخلی امضا کرد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت مبین انرژی، ارزش این تفاهم‌ها که به امضای مهدی فرزانه، مدیرعامل مبین انرژی خلیج ‏فارس با سه شرکت ایرانی امضا شد، ۱۲۰۰ میلیارد ریال است.
  مبین انرژی خلیج فارس با شرکت سازنده توربو کمپرسور تفاهم ساخت روتور کمپرسور ۳۰ مگاواتی ‏MAN ‎TURBO‏ و تعمیر روتور کمپرسور ۳۰ مگاواتی ‏MAN TURBO، با شرکت آتیه پرداز ظهور شریف ساخت ساخت سل های ‏کلرزنی واحد آبگیر و با شرکت پترو پالایش درفک تفاهم‌نامه ساخت فیلترهای هوای ورودی توربین های گازی ‏GE – F9‎‏ منعقد ‏کرد.

  صنعت پتروشیمی نقش مهمی در ارزآوری برای کشور در سال‌های سخت تحریم داشت

  صنعت پتروشیمی نقش مهمی در ارزآوری برای کشور در سال‌های سخت تحریم داشت/ با همکاری بانک‌ها و هلدینگ خلیج ‏فارس برای تامین مالی پروژه‌ها برنامه راهبردی پنجساله تدوین کنیم

   

  به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، حجت اله صیدی در پنل تامین ‏مالی از طریق بخش خصوصی و نقش بانک‌ها در توسعه صنعت پتروشیمی در دومین رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت ‏پتروشیمی به ریاست جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برگزار شد، گفت: واقعیت این است که سیستم بانکی کشور ‏تجربه بسیار خوبی از همکاری با صنعت پتروشیمی دارد، هم چهار بانک حاضر در این رویداد و هم سایر بانک‌هایی که در اینجا ‏حاضر نیستند.
  وی افزود: صنعت پتروشیمی پتانسیل‌های زیادی دارد و البته برکات زیادی هم برای کشور دارد و بخصوص در این دو سه سال ‏که فشارهای اقتصادی به اوج رسیده بود، صنعت پتروشیمی نقش بسیار مهم در ارزآوری برای کشور داشت.
  مدیرعامل بانک صادرات اضافه کرد: صنعت پتروشیمی را شاید بتوان تنها صنعتی دانست که اگر در یک بانک بخواهیم انواع و ‏اقسام ابزارهای تامین مالی را تعریف کنیم، صنعت پتروشیمی واجد همه اینها می‌شود.
  وی با تشکر از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هلدینگ خلیج فارس، سازمان منطقه آزاد کیش ، شرکت‌های دانش ‏بنیان و تولیدکنندگان داخلی برای برگزاری این همایش و نمایشگاه، پیشنهاد کرد در پایان برگزاری این دوره از رویداد یک بیانیه ‏پایانی اجرایی و الزام‌آوردر حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی صادر شود و طرفین برای اجرای آن تلاش کنند.
  صیدی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به چالش‌های پیش رو در چند ماه آینده کشور در فضای سیاسی و ‏بین‌المللی، اظهار داشت: این چالش‌ها روی کار شرکت‌های پتروشیمی، بازار آنها و هم تامین مالی ممکن است تاثیر بگذارد ‏همچنان که سایر کسب و کارها متاثر از فضای انتخابات و شرایط بین‌المللی است و این اتفاقی که در همه دنیا می‌افتد و مختص به ‏کشور ما نیست.
  مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به سخنان روز گذشته ربیعی مبنی بر اینکه اگر ما یک ماموریت داشته باشیم، آن توسعه کشور ‏است،‌اظهار داشت: این حرف بسیار درست است و با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی یک صنعت پیشران است و همچنین تجربه ‏موفقی که بانک‌ها در همکاری با یکدیگر برای سرمایه‌گذاری و حل مشکلات داشتند، پیشنهاد می‌کنم برنامه پنجساله مشترک و ‏راهبردی پنجساله بین سیستم بانکی و صنعت پتروشیمی با محوریت هلدینگ خلیج فارس و بانک‌های فعال در این صنعت هر چه ‏زودتر تدوین شود.
  وی تاکید کرد: برای افزایش ظزفیت تولید صنعت پتروشیمی با یک برنامه‌ریزی راهبردی، می‌توان کاری کرد که حرکت در ‏مسیر توسعه کشور تحت تاثیر گمانه‌زنی‌ها برای تغییرات انجام نگیرد و حتی در صورت تغییرات هم با وجود یک برنامه دقیق و ‏راهبردی این مسیر برای توسعه کشور ادامه پیدا کند.

  پتروشیمی صنعتی پیشران و کم ریسک برای سرمایه‌گذاری است

  پتروشیمی صنعتی پیشران و کم ریسک برای سرمایه‌گذاری است/ تامین بخش زیادی از کالاهای اساسی کشور در زمان تحریم با ‏ارز پتروشیمی بود

   

  به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، علیرضا بلگوری در پنل تامین ‏مالی از طریق بخش خصوصی و نقش بانک‌ها در توسعه صنعت پتروشیمی در دومین رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت ‏پتروشیمی که به ریاست جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برگزار شد، گفت: متاسفانه بانک اقتصاد نوین زمان زیادی ‏را برای فعالیت در هلدینگ خلیج فارس از دست داد و در یکسال و اندی که از فعالیت مشترک ما با این هلدینگ می‌گذرد از این ‏همکاری رضایت بالایی داریم.
  وی افزود: یکی از حوزه‌های کم ریسک و پیشران در کشور ما صنعت پتروشیمی است و ما بانک‌ها شرعا و قانونا موظف به ‏سرمایه‌گذاری در جایی هستیم که کمترین ریسک و سود خوبی داشته باشد که پتروشیمی از جمله فرصت‌های مناسب برای ‏سرمایه‌گذاری است که سود آن به سپرده‌گذاران می‌رسد.
  بلگوری تاکید کرد: بخش قابل توجهی از تجهیزات درمانی و داروها و ملزومات پزشکی با ارز پتروشیمی در این شرایط سخت ‏تحریمی تامین شد و ما قدردان تلاش‌های صورت گرفته در این صنعت، برای ارزآوری هستیم.
  وی خاطر نشان کرد: بانک اقتصاد نوین با چابکی در کنار هلدینگ خلیج فارس برای تامین مالی بدون محدودیت زمانی و فصلی ‏است.

  کاتالیست پرمصرف زنجیره ایزوسیانات ایرانی‌سازی شد

  کاتالیست پرمصرف زنجیره ایزوسیانات ایرانی‌سازی شد

   

  به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، «علیرضا صدیقی‌زاده» در حاشیه ‏برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در جمع خبرنگاران از بومی سازی و ‏ایرانی‌سازی یکی از کاتالیست‌های استراتژیک و پرمصرف زنجیره تولید محصولات ایزوسیانات در صنعت پتروشیمی خبر داد و ‏گفت: در راستای سیاست های کلان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس حمایت از سازندگان و شرکت های دانش بنیان ایرانی، ‏برای نخستین بار ساخت کاتالیست «توری پلاتینیوم» به ایرانی‌ها واگذار شد.
  مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه «اسید نیتریک» یکی از محصولاتی بوده که خوراک تولید فرآورده‌های زنجیره ‏ایزوسیانات است، تصریح کرد: کاتالیست «توری پلاتینیوم» برای تولید اسید نیتریک همواره با ریسک‌های بالا از کشورهایی ‏همچون روسیه، هند و آلمان خریداری شده که با توجه به تحریم های غیرقانونی ریسک خرید کاتالیست و انتقال منابع ارزی خرید ‏آن افزایش یافته است.
  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مشکلات تامین این کاتالیست از تولیدکنندگان خارجی، ریسک تولید محصولات زنجیره ‏ایزوسیانات را در پتروشیمی کارون افزایش داده بود، بیان کرد: بر این اساس، با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی، برای ‏نخستین‌بار کاتالیست «توری پلاتینیوم» با هدف تولید محصول اسید نیتریک در داخل انجام شده است.
  وی با اعلام اینکه تولید این کاتالیست با استفاده از تجربه عملیاتی و انتقال دانش فنی از حوزه عملیات تولید به شرکت‌های دانش ‏بنیان داخلی انجام شده است، تاکید کرد: استفاده از کاتالیست داخلی نه تنها کمیت و کیفیت تولید اسید نیتریک پتروشیمی کارون را ‏کاهش نداده که از نظر ارزی هم صرفه جویی ۹۰ درصدی را به ارمغان آورده است.
  گفتنی است، دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت دانش ‏بنیان، ‏سازنده تجهیزات، پتروشیمی‌ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بازار سرمایه دیروز آغاز به کار کرد.

  افزایش ۱۰۰ هزار میلیاردی اعتبارات بانک صادرات برای تامین مالی هلدینگ خلیج فارس

  افزایش ۱۰۰ هزار میلیاردی اعتبارات بانک صادرات برای تامین مالی هلدینگ خلیج فارس

   

  به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه‌ها حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، بر اساس این تفاهم‌نامه که بین ‏جعفر ربیعی و حجت اله صیدی امضا شد و الحاقیه قرارداد پیشین دو طرف است، سقف مبلغ تسهیلات و تعهدات از ۵۰ هزار ‏میلیارد ریال به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
  همچنین سقف مبلغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی ریالی بابت شرکت‌های تابعه هلدین از ۲۰ هزار میلیارد ریال به ۵۰ هزار ‏میلیارد ریال افزایش یافت.
  در بندی دیگری از این تفاهم‌نامه سقف مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال بابت صدور انواع ضمانت‌نامه برای شرکت و سایر شرکت‌های ‏تابعه هلدینگ اضافه شد.

  آماده صدور ال سی داخلی برای سازندگان در صنعت پتروشیمی هستیم

  آماده صدور ال سی داخلی برای سازندگان در صنعت پتروشیمی هستیم
  آماده صدور ال سی داخلی برای سازندگان در صنعت پتروشیمی هستیم

   

  به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، محمد بیگدلی در پنل تامین مالی از ‏طریق بخش خصوصی و نقش بانک‌ها در توسعه صنعت پتروشیمی که در دومین رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت ‏پتروشیمی به ریاست جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برگزار شد، گفت: اولین بار با تشکیل صندوق انرژی در بانک ‏ملت حضور پررنگ این بانک در حوزه انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی آغاز شد و امروز رد پای تامین مالی بانک ملت در ‏بسیاری از پروژه‌های مهم به ثمر رسیده حوزه انرژی کشور دیده می‌شود.
  وی با اشاره به تجارب این بانک در حوره انرژی اظهار داشت: با توجه به تجربه‌ای که در این حوزه داریم، آماده‌ایم برای هر ‏کدام از نیازهای مشتریان صنعت پتروشیمی ابزار مخصوص خود را تعریف کنیم و برای تامین مالی در پروژه‌های این صنعت ‏مشارکت فعال داشته باشیم.
  بیگدلی تصریح کرد: ما نه تنها برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و تامین مالی پروژه‌های پتروشیمی آماده‌ایم که قادر ‏هستیم ابزار ال سی داخلی را برای سازندگان در این صنعت با قابلیت نقدشوندگی قبل و بعد سررسید صادر کنیم.
  مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: ما همچنین برای ارائه تسهیلات به سازندگان فعال در این صنعت آماده هستیم بدون درنظر گرفتن ‏حدنصاب سپرده، با معرفی از سوی هلدینگ خلیج فارس به این سازنده‌ها تسهیلات اعطا کنیم.
  وی همچنین از اعلام آمادگی این بانک برای افزایش رقم تفاهم‌نامه با هلدینگ خلیج فارس به دو برابر برای تامین مالی پروژه‌های ‏این شرکت خبر داد.

  بهسازی نقاط نا ایمن تا پایان سال در منطقه۱۳

  در راستای طرح ارتقای امنیت بانوان
  بهسازی نقاط نا ایمن تا پایان سال در منطقه۱۳
  در فاز اول طرح ارتقای امنیت بانوان، ۸ نقطه نا ایمن شهرداری منطقه۱۳ با همکاری اداره بانوان و تیم تسهیلگری تا پایان سال بهسازی می شود .
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه با اشاره به ابلاع دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق ۲۲ گانه گفت: این طرح در چهار گام اجرایی شامل شناسائی نقاط نا امن و بی دفاع ، ثبت روی نقشه جی ای اس ، اولویت بندی و رفع آنها دنبال می شود.
  به گفته او این فضا های نا امن از طریق بازدید مدیران اداره بانوان و اجتماعی نواحی چهارگانه منطقه و گفتگو با بانوان و معتمدین محل شناسایی شده که پس از آن موضوعات در کارگره محلی بررسی و پس از اولویت بندی ، راهکار های رفع این فضاها انتخاب و مشکل رفع خواهد شد .
  شهردار منطقه۱۳ یادآور شد : با توجه به شناسائی ۸ نقطه ناایمن و بررسی آن از سوی اداره کل امور بانوان ، تعدادی از آنها تا پایان سال بر طرف و بخشی دیگر نیز به عنوان پروژه های سال آینده تعریف و در دستور کار قرار می گیرد.
  شکری خاطر نشان کرد : بافت های فرسوده ، مستعد ایجاد فضای بی دفاع شهری هستند که این مسئله با تعریف و اجرای پروژه های توسعه محلی از جمله احداث پاتوق، بهسازی محیطی ، زیباسازی و… در منطقه ۱۳ رفع شده که در سایر نقاط نیز ادامه دارد

  مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس مطرح کرد:استفاده از مزیت‌های منطقه ویژه خلیج‌فارس برای توسعه‌ی صادرات

  مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس مطرح کرد:استفاده از مزیت‌های منطقه ویژه خلیج‌فارس برای توسعه‌ی صادرات

  طی سال‌های اخیر، متولیان امر برای توسعه صادرات محصولات فولادی کشور برنامه‌ریزی‌هایی داشته‌اند که تولیدکنندگان توانسته‌اند با استفاده از شرایط فراهم شده، صادرات فولاد کشور را افزایش دهند. بااین‌حال، بسیاری از واحدهای فولادی در زنجیره تولید این محصول، دور از مرزها هستند و ناچار به‌صرف هزینه بیشتر برای انتقال محصول به مرزها و گمرکات کشور و طی کردن مراحل و بوروکراسی‌های اداری صادرات می‌شوند. این در حالی است که صنایع مستقر در منطقه ویژه خلیج‌فارس توانسته‌اند با استفاده از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در این منطقه، سرعت صادرات خود را افزایش دهند.
  به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس  در جهت بررسی مزیت‌های صادراتی این منطقه عظیم اقتصادی نقطه نظراتی دارد، «سعید بزرگی» معتقد است که یکپارچگی تولید محصول تا بارگیری آن در کشتی مهم‌ترین مزیت منطقه ویژه خلیج‌فارس است که به فرایند صادرات سرعت بیشتری می‌بخشد.
  تلاش برای نیل به صادرات ۵۰ درصدی
  مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس عنوان کرد: صبا فولاد قصد دارد با استفاده از امکانات منطقه ویژه، حداقل ۵۰ درصد از محصولات خود را در سال جاری صادر کند. منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس ویژگی‌هایی دارد که آن را به بستری مناسب برای تولید فولاد تبدیل می‌کند. ازجمله عوامل مهم در استقرار کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس در این منطقه، دسترسی آسان و قابل‌اتکا به برق و گاز مطمئن با قرارگیری در کنار خطوط اصلی لوله انتقال گاز بوده است. همچنین، با توجه به موقعیت مکانی کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس و نزدیکی آن به دریا، امکان تولید آب شیرین با روش‌های مختلف وجود دارد. در همین حال، این شرکت به آب‌های آزاد و بین‌المللی دسترسی دارد که فرایند صادرات محصولات و واردات مواد اولیه را برای آن تسهیل می‌کند. با توجه به مزیت‌های یادشده، منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس مورد توجه مجموعه سرمایه‌گذاران قرار گرفت و آن‌ها تصمیم گرفتند کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس احداث شود. به‌عبارت‌دیگر، عاملی که باعث شد صبا فولاد در منطقه ویژه حاضر شود استفاده از مزایای مناطق ویژه اقتصادی برای تولیدکنندگان بوده است. به‌طورکلی، هنگامی‌که در بخشی مانند منطقه ویژه خلیج‌فارس با تمرکز صنایع مختلف مواجه هستیم، امکان ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات مشترک برای همه صنایع مستقر به وجود خواهد آمد و این عامل به پیشرفت صنایع کمک شایانی خواهد کرد.
  منطقه ویژه خلیج‌فارس همه نیازهای لازم برای راه‌اندازی یک شرکت اعم از آب، برق، گاز و سایر امکانات زیرساختی را به فراخور موقعیت فراهم می‌کند و به‌طور کامل در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. امکانات ریلی برای حمل و بارگیری، معافیت‌ها و شرایط ویژه کلیِ مناطق آزاد ازجمله جذابیت‌هایی است که همواره سرمایه‌گذاران را برای حضور در این مناطق برای سرمایه‌گذاری و تولید ترغیب می‌کند.
  امکانات منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی خلیج فارس
  سعید بزرگی در این رابطه افزود: امکانات منطقه ویژه برای صادرکنندگان باعث افزایش قدرت رقابت تولیدکنندگان مستقر در این منطقه با رقبای داخلی و بین‌المللی شده است و این منطقه یک اسکله ویژه اختصاصی برای صادرات و واردات فله مواد معدنی و فلزی دارد که شرکت‌های حاضر در منطقه ویژه از آن به‌عنوان پایانه صادراتی خود استفاده می‌کنند.
  وی بیان داشت: امکانات صبا فولاد، ازجمله اسکله صادراتی، سرعت عمل آن را در امر صادرات به‌شدت افزایش داده است و با توجه به‌سرعت صادرات از منطقه، محصول هیچ‌گاه در منطقه ویژه و شرکت‌های تولیدی انبار نمی‌شود؛ به‌این‌ترتیب، محصول به‌صورت مکانیزه مستقیماً از انبار شرکت‌ها به کشتی بارگیری و به مقاصد صادراتی ارسال که به این فرایند، «بارگیری یکسره» گفته می‌شود.
  مزیتی صادراتی به نام بارگیری یکسره
  بزرگی حضور در منطقه ویژه را یک مزیت صادراتی دانست و در این خصوص تشریح کرد: فرایند بارگیری یکسره امکان بسیار مؤثر و مفیدی برای تولیدکنندگان در منطقه ویژه است؛ زیرا اگر این تولیدکنندگان قصد داشته باشند محصول خود را در منطقه انبار و بعد آن را بارگیری کنند، هزینه‌های آن‌ها به‌شدت افزایش می‌یابد و ازنظر زمانی، در مضیقه قرار می‌گیرند؛ ضمن اینکه در بخش فروش، تولیدکننده نیز به دلیل عدم فروش، دچار حواشی می‌شود؛ بااین‌حال، رقبای تولیدکنندگان حاضر در منطقه ویژه از چنین امکاناتی برخوردار نیستند و البته شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس، به دلیل تولید بریکت گرم، رقیبی در ایران ندارد، اما این شرایط پایدار نیست و احتمالاً رقبایی در این زمینه به میدان خواهند آمد.
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس

  در فرصت محدود صورت می گیرد: بخشودگی تا ۷۰ درصد خسارت تاخیر در تادیه اسناد نکول شده

  در فرصت محدود صورت می گیرد:
  بخشودگی تا ۷۰ درصد خسارت تاخیر در تادیه اسناد نکول شده

  مرتضی مهدیان معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه ۵ از فرصت طلایی برای بخشودگی بدهی اسناد نکول شده خبر داد و افزود: الحاقیه دوم مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا در این منطقه اعمال می شود تا بدهی اسناد نکول شده ای که سررسید آنها تا پایان سال ۱۳۹۸ باشد به راحتی تسویه شود.

  مهدیان با اشاره به نحوه سررسید این اسناد گفت: در صورت پرداخت بدهی اسناد نکول شده ای که سررسیدشان تا پایان سال ۹۸ بوده اعم از اینکه عملیات حقوقی و اجرایی آن انجام شده یا نشده باشد ، به صورت نقد و یکجا (شامل اصل اسناد و خسارت تاخیر در تادیه ) تا مورخ ۹۹/۱۲/۱۵ مشمول بخشودگی خسارت تاخیر تادیه تا میزان ۷۰ درصد می شود.
  معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه ۵ با اشاره به جنبه های دیگر اعمال بخشودگی افزود: در صورتی که مجموع اصل اسناد مذکور تا مبلغ ۲ میلیارد ریال باشد شامل بخشودگی ۷۰ درصد خسارت تاخیر در تادیه و به ازای هر دو میلیارد ریال افزایش اصل اسناد مذکور معادل ۵ درصد از میزان بخشودگی کسر می گردند .
  وی خاطر نشان کرد: به این ترتیب در صورتی که مجموع اصل اسناد نکول شده بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان باشد مشمول ۶۵ درصد بخشودگی تاخیر تادیه می شود.

  مهدیان با اشاره به نوع اسناد مورد نظر گفت: حداقل میزان بخشودگی خسارت تاخیر تادیه اسناد نکول شده ۴۰ درصد می باشد و در صورت پرداخت غیر نقد شامل اسناد بدهی و خسارت تاخیر تادیه مشمول ۵۰ درصد تسهیلات مذکور می گردند.

  وی از مودیان خواست از فرصت طلایی و قانونی ایجاد شده استفاده نموده و با مراجعه به اداره درآمد شهرداری منطقه ۵ از این تسهیلات بهره مند گردند.

  طراحی بیش از ۵ هزار متر طول شبکه آبرسانی در منطقه ۱۳

  طراحی بیش از ۵ هزار متر طول شبکه آبرسانی در منطقه ۱۳
  شهردار منطقه ۱۳ از طراحی شبکه آبرسانی در محدوده نواحی چهارگانه به متراژ ۵۸۰۰ مترطول در ادامه اجرای طرح مکانیزه کردن شبکه آبیاری و حذف سیستم سنتی خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه ” طرح مکانیزه کردن شبکه آبیازی و حذف سیستم سنتی در قالب عملیات لوله گذاری در فضای سبز بزرگراه ها و بوستان های منطقه اجرا یی شد” ، گفت : در ادامه اجرای این طرح ، توسعه شبکه آبرسانی فضاهای سبز معابر شهری منطقه به متراژ ۵ هزار و ۸۰۰ متر طول با هدف مدیریت مصرف انرژی و حفظ و نگهداری بهینه فضای سبز در دستور کار قرار گرفت.
  به گفته او تعداد هفت حلقه چاه‌ موجود در فضای سبز منطقه نیز مجهز به سیستم مدیریت هوشمند می شوند.
  او با بیان اینکه ” طرح توزیع و کاشت نهال رایگان در باغچه منازل شهروندان منطقه اجرا می شود ، گفت : بر اساس این طرح شهروندانی که در حیاط منزل شان باغچه دارند ، می توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ ، کاشت نهال رایگان را درخواست دهند .
  شهردار منطقه افزود : پس از اعلام شهروندان ، کارشناسان فضای سبز منطقه برای ادامه روند کار و بررسی حیاط منزل شهروندان مراجعه می کنند
  شکری اضافه کرد : بر اساس اجرای طرح کاشت نهال رایگان در حیاط منزل شهروندان ، انواع نهال درختان مثمر و غیر مثمر در باغچه خانه شهروندان تا اوایل اسفند ماه کاشته خواهد شد .

  فرحزاد؛ تفرجگاهی برای همه تهران

  فرحزاد؛ تفرجگاهی برای همه تهران

  محمود کلهری شهردار منطقه ۵ تهران در جریان بازدید نمایندگان سازمانهای بین المللی UNDPو UNODCاز روند اجرای طرح بازپیرایی روددره فرحزاد گفت: امیدواریم به زودی و در راستای تحقق شعار”تهران شهری برای همه”منطقه گردشگری فرحزاد به یک مکان تفریحی برای همه مردم تبدیل شده و شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی در این تفرجگاه طبیعی باشیم.

  به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ ، نشست بررسی و بازدید از طرح احیا و بازپیرایی رود دره فرحزاد با حضور محمود کلهری شهردار منطقه ۵،صفات شهردار منطقه ۲، ارتقایی مشاور شهردار تهران ،جمعی از کارشناسان و همچنین مدیرانی از سازمان UNDPو UNODCبرگزار شد.
  محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در این نشست گفت: حق مردم است که از طبیعت به خوبی لذت ببرند و به نوعی محیط زیست و استفاده از طبیعت حق آحاد مردم است و به طبع آن ، حفظ و نگهداری از طبیعت و محیط زیست متوجه حاکمیت و متولیان امر خواهد بود.
  وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی این روددره افزود: دره فرحزاد از موقعیت فوق العاده ای برخوردار است و شعار مدیریت شهری تهران در این دوره “تهران شهری برای همه” است و متاثر از این شعار، همه فعالیت ها و تلاش ها و فعالیت ها حول همین موضوع است که تهران را برای استفاده همه مردم آماده کنیم.
  کلهری تاکید کرد: امیدوار هستیم که با همکاری خوب و خروجی خوب از این جلسات، این محدوده و منطقه را تبدیل به مکانی برای حضور گردشگرانی از داخل و خارج از کشور کنیم که حتما شرایط و ظرفیت هایش مهیا هست.
  پس از این نشست طرفین به بازدید از برخی نقاط محله فرحزاد پرداخته و در راستای گسترش همکاری ها برای تبدیل این منطقه زیبای گردشگری به یکی از مکان های بین المللی گردشگری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  مدیرعامل پست‌بانک ایران: دستاوردهای امروز حاصل برنامه‌محوری، نتیجه‌گرائی و تلاش جمعی است

  مدیرعامل پست‌بانک ایران: دستاوردهای امروز حاصل برنامه‌محوری، نتیجه‌گرائی و تلاش جمعی است

  بانک و بیمه

  به گزارش کوتاه انلاین ،دکتر بهزاد شیری، مدیرعامل پست‌بانک ایران، در مراسم تجلیل از روسای شعب برتر بانک اظهار داشت: دستاوردهای امروز پست‌بانک ایران بی‌تردید نتیجه برنامه‌محوری، هدف‌گذاری، نتیجه‌گرائی و تلاش همه همکاران به‌ویژه در سطح شبکه شعب و باجه‌های بانکی است.

  به گزارش روابط عمومی پست‌بانک ایران، دکتر شیری در این مراسم که با حضور معاونین، مدیران امور و سه رئیس شعبه برگزیده به همراه حضور آنلاین دیگر روسای شعب منتخب، مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه خدمت در شبکه بانکی کشور به‌ویژه پست‌بانک ایران، از همکاران کوشا و پرتلاش شعب و کارگزاران باجه‌های بانکی روستایی کشور که بدون وقفه در شرایط سخت کرونایی خدمات بانکی به هم‌وطنان و مشتریان ارائه می‌کنند، قدردانی کرد.
  مدیرعامل بانک، با اشاره به انتخاب پست‌بانک ایران به‌عنوان برترین بانک دولتی در سال ۱۳۹۸، سودآوری بانک در سال ۱۳۹۸ و خارج شدن از وضعیت زیان‌دهی و دستیابی به ۵۵۰۰ میلیارد ریال سود عملیاتی در نه‌ماهه اول سال جاری را نشان از برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های عملیاتی همراه با پایش و دیده‌بانی مستمر دانست.
  دکتر شیری، تلاش جمعی کارکنان پست‌بانک ایران در سطح کشور را به‌عنوان رفتار نهادینه‌شده سازمان دانست و در ادامه به بیان ویژگی‌های روسای برتر ازجمله شناخت درست اهداف بانک، وفاداری و تعصب سازمانی، مهارت‌های مدیریتی و ارتباطی، کار گروهی و آراستگی شعب و کارکنان آن پرداخت.
  وی اظهار داشت: تعلق و تعهد سازمانی در کنار همت جمعی، ارزش آفرین است و اثرگذاری آن در شبکه بانکی کشور کاملاً آشکار است. رمز موفقیت در جذب مشتریان وفادار، بهره‌مندی از مهارت‌های ارتباطی با کارکنان و مشتریان بانک، آراستگی شعب و حسن رفتار کارکنان با مشتریان است.
  شیری بر اهمیت و ضرورت جانشین‌پروری در مجموعه بانک تأکید و گفت: توجه به این مهم موجب رشد کارکنان شده و با ارتقاء و رشد علمی و تخصصی فرد، زمینه تحقق اهداف بانک فراهم خواهد شد.
  در ابتدای این نشست، علیرضا واحدپور مدیر امور استان‌ها و بازاریابی، آرش شهرکی‌کیا مدیر امور استان‌های تهران، البرز، سمنان و قم و محمود سعادت‌فر معاون سازمان و برنامه‌ریزی بانک، گزارشی از عملکرد و معیارهای انتخاب شعب برتر ارائه کردند.
  در ادامه این مراسم، همچنین خدابخشیان، شاهید و عزیزی سه رئیس شعبه برگزیده حاضر در این نشست به نمایندگی از روسای برگزیده برتر شاخص‌های موفقیت خود را بیان و اظهار نمودند: سیاست‌های کمی و کیفی ابلاغی برای شعب و تفویض اختیار به مدیریت‌های شعب استان‌ها و مناطق از سوی دکتر شیری برای کسب این موفقیت‌ها، راهگشا بوده است.
  در پایان این مراسم؛ از محمد خدابخشیان رئیس شعبه مرکزی اصفهان، رقیه شاهید رئیس شعبه آیت‌الله کاشانی، محمدهادی عزیزی رئیس شعبه مرکزی ایلام، محمدرضا ایران پور رئیس شعبه شهید باهنر شیراز، حسین حسن‌پور رئیس شعبه نبوت، جواد طاهر خانی رئیس شعبه تاکستان، مهرداد خوشنویس زاده رئیس شعبه مرکزی اهواز، حامد حسن‌پور رئیس شعبه شهید فلاحی تهران، امین محمدی نژاد رئیس شعبه رفسنجان و سید ابراهیم حسینی رئیس شعبه بابلسر به‌عنوان روسای شعب برتر در زمینه تحقق اهداف سپرده‌ای، تقدیر به عمل آم

  بیش از هزار نقطه از منطقه با آسفالت ریزی نونوار شد

  معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه۱۷؛
  بیش از هزار نقطه از منطقه با آسفالت ریزی نونوار شد
  معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ از اجرای اسفالت در بیش از یک هزار نقطه منطقه در سه ماه اخیر به دو شکل مکانیزه و لکه گیری دستی خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷، علی رضائی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ در این باره گفت: شهرداری منطقه در طول ۱۱ماه سال جاری ۶ هزار تن آسفالت‌ریزی و لکه گیری براساس نیاز سنجی انجام داده است.
  او افزود: طبق آمارها تنها در صد روز اخیر یک هزار و ۶۷۵تن معادل ۱۳هزار و ۲۳۰متر مربع لکه گیری و همچنین ۵۵۰ تن آسفالت معادل ۴هزار و۳۵۰ مترمربع از مساحت سطح منطقه، روکش اساسی آسفالت صورت گرفته است.
  رضائی یادآور شد: در سه ماه اخیر بیش از یک هزار و۱۰۰ نقطه از منطقه ۱۷ آسفالت ریزی و لکه گیری شده و این درحالی است که در این مدت به دلیل بارندگی، برودت هوا و الودگی هوا روند اسفالت ریزی و لکه گیری نیازمند یک برنامه ریزی بوده که با کار کارشناسی برنامه ریزی برای این فعالیت عمرانی صورت گرفت.
  معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷خاطر نشان کرد: آسفالت ریزی معابر منطقه براساس برنامه ریزی صورت گرفته مطابق درخواست ها و نیازهای احصاء شده از سطح منطقه در بسیاری از معابر و کوچه های فرعی در حال انجام است و با همین سرعت تا سال اینده ادامه خواهد داشت و معابری که بازسازی مسیر انهار آنها تکمیل شود در اولویت بازسازی آسفالت خواهند بود.
  وی با بیان اینکه جلب رضایت شهروندان دارالشهدای شهر تهران هدف اصلی شهرداری منطقه ۱۷ است، نونوار شدن کوچه های فرعی و معابر این منطقه تا نوروز ۱۴۰۰ را از برنامه های در دست اقدام این معاونت اعلام کرد و از جمله پروژه های در دست اقدام به روکش اساسی آسفالت خیابان شهید رشیدی جهان در دو مسیر رفت و برگشت و میدان زکات اشاره کرد.

  شعبه خرم آباد و جلسه ارزیابی عملکرد شعبه

   

  مراسم تودیع و معارفه رییس شعبه خرم آباد با حضور مدیر امور شعب بیمه آرمان در آن شعبه برگزار شد و ستار قهرمان به عنوان سرپرست شعبه خرم آباد آغاز به کار کرد.

  به گزارش کوتاه انلاین از  روابط عمومی بیمه آرمان، مهدی رشید پور مدیر امور شعب و توسعه شبکه فروش بیمه آرمان در بازدید از شعبه خرم آباد، ضمن معارفه ستار قهرمان به عنوان سرپرست جدید این شعبه، در جلسه با نمایندگان و پرسنل شعبه خرم آباد به بررسی مشکلات و پیگیری امور آن شعبه پرداخت و راهکارهایی برای پیشبرد فروش در این جلسه ارائه کرد.

  🟣روابط عمومی بیمه آرمان
  🟣آرمان ما آرامش شـــــما

  خدمتی ماندگار به شهروندان با تعامل سازنده بین شهرداری و نیروی هوایی

  شهردار منطقه۱۳ در دیدار با فرمانده نیروی هوایی ارتش:
  خدمتی ماندگار به شهروندان با تعامل سازنده بین شهرداری و نیروی هوایی
  به مناسبت گرامیداشت روز نیروی هوایی، مجتبی شکری، شهردار منطقه۱۳ با امیر نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و ایام دهه فجر و ۱۹ بهمن ماه را گرامی داشت.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه در این دیدار با بیان اینکه ” این منطقه افتخار همسایگی با پادگان نیروی هوایی را داشته و با توجه به شکل گیری مبارزات انقلابی از خیابان پیروزی ، اکنون وظیفه ماست که بزرگداشت چهل و دو سالگی انقلاب را هر چه با شکوه تر برگزار کنیم ” گفت: به پاس زحمات چهل ساله نیروی هوایی ، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه، ویژه برنامه مفصلی را با عنوان “امیران آسمانی” که تداعی گر دلاوری های پرسنل هوانیروز است، پیش بینی و تدارک دیده است.
  او افزود: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای نیروی هوایی و تکریم خانواده این عزیزان شهید ، درختان تنومندی به یاد شهدای نیروی هوایی و قدردانی از امیران و همافرانی که نقشی تعیین کننده در پیروزی انقلاب داشتند ، در محلی که به عنوان بوستان “امیران آسمانی” در پارک جنگلی سرخه حصار تعیین شده، کاشته و پلاک کوبی می شود.
  شکری اضافه کرد: سردیس هایی نیز در این قسمت از سرخه حصار جانمایی می شود و مجموعه نیروی هوایی می تواند از این محل برای برگزاری مراسم و مناسبت بهره گیری کند .
  شهردار منطقه۱۳ همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش به اهمیت موضوع آزاد سازی و بهره مندی شهروندان از اراضی دوشان تپه با توجه به اولویت دکتر حناچی ، شهردار تهران اشاره و ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و تعامل با نیروی هوایی بتوانیم ، اتفاقی خوشایند و خدمتی ماندگار را برای شهروندان این منطقه رقم بزنیم.
  او با بیان اینکه آزادسازی اراضی دوشان تپه، کمک بزرگی به جبران سرانه های خدماتی و فضای سبز این منطقه می کند ، درباره ویژگی ها و مشخصات طرح به لحاظ وسعت و موقعیت جغرافیایی، مواردی را مطرح کرد.
  سردار عزیز نصیرزاده، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از خدمات شهرداری منطقه۱۳ در گرامیداشت و بزرگداشت هفته نیروی هوایی، بر لزوم تعاملات فیمابین در راستای خدمت به شهروندان تأکید کرد.

  بازدید وزیر نفت از غرفه هلدینگ خلیج فارس در نمایشگاه ایران پلاست

  بازدید وزیر نفت از غرفه هلدینگ خلیج فارس در نمایشگاه ایران پلاست

  در اولین روز چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست، بیژن زنگنه از غرفه هلدینگ خلیج فارس در این نمایشگاه بازدید کرد.

  به گزارش کوتاه انلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در این دیدار جعفر ربیعی مدیرعامل این هلدینگ با میزبانی از بیژن زنگنه، درباره آخرین دستاوردهای این شرکت و برنامه‌های پیش رو، گزارشی را ارایه کرد.

  گفتنی است، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در این نمایشگاه دستاوردهای یکسال اخیر خود را برای آشنایی بیشتر فعالان صنعت پتروشیمی و صنایع وابسته ارایه کرده است.

  بیشترین صادرات فرآورده‌های نفتی ایران، در زمان تحریم محقق شد

  بیشترین صادرات فرآورده‌های نفتی ایران، در زمان تحریم محقق شد

  رییس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با بیان اینکه دشمن به دنبال صفر شدن صادرات نفتی ایران و جلوگیری از صادرات محصولات پتروشیمی بود، گفت: ما نه تنها در برابر این تحریم به زانو در نیامدیم که رکورد بیشترین صادرات فرآورده‌های نفتی ایران را در زمان همین تحریم‌ها محقق کردیم.

   

  به گزارش کوتاه انلاین به نقل از شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، «حبیب الله بیطرف»، با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: در یکسال اخیر بیشترین فشارهای تحریم به اقتصاد ایران وارد شده و هدف دشمن از اعمال تحریم‌ها، فلج کردن اقتصاد ایران و به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی بوده است.

  وی با بیان اینکه در همین راستا صنعت نفت تحت شدیدترین تحریم‌ها برای به صفر رساندن صادرات نفت خام بود، اظهار داشت: آنها همچنین به دنبال جلوگیری از صادرات محصولات پتروشیمی بودند، اما در این اهداف ناکام ماندند، امروز آنها رفته‌اند و کشور ایران روی پای خود ایستاده است.

  رییس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، ادامه داد: در این مدت اگرچه فشارهایی به اقتصاد ایران و مردم ایران وارد کردند ولی کشور به زانو درنیامد و هیچگاه صادرات نفت به صفر نرسید.

  بیطرف تاکید کرد: در دوره‌ای که شاهد شدیدترین تحریم‌ها به ویژه علیه صنعت نفت و پتروشیمی ایران بودیم، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها با تمام ظرفیت کار کردند و بیشترین صادرات فرآورده‌های نفتی در طول تاریخ در همین زمان بدست آمد.

  وی افزود: در سال ۹۸ پتروشیمی ایران ۱۵ میلیارد دلار محصول تولید کرد و ۱۰ میلیارد دلار آن‌ را صادرات کرد.

  رییس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با بیان اینکه مصرف خوراک پتروشیمی‌ها در سال ۹۸ اعم از گاز طبیعی، اتان، نفتا، میعانات و نفت سفید معادل روزانه ۸۰۰ هزار بشکه نفت خام شد، گفت: این مقدار در سال ۱۴۰۴ به دو میلیون بشکه در روز می‌رسد و همه این اتفاقات، یعنی نه تنها ما بر اثر تحریم از پا در نیامده‌ایم، بلکه طرح‌های توسعه صنعت پتروشیمی هم متوقف نشد.

  وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار بود در طی سال ۹۹ و تا پایان این سال، ۱۷ طرح توسعه پتروشیمی با مبلغ سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلار افتتاح شود که تاکنون ۱۲ مورد آن افتتاح شده که سه طرح آن یعنی طرح عظیم پالایشگاه گازی بیدبلند و طرح الفین و SRU ایلام و پتروشیمی لردگان مربوط به هلدینگ خلیج فارس بوده است.

  رییس هیات مدیره شرکت توسعه صنایع پتروشیمی با بیان اینکه در شرایط تحریم‌های سنگین و سخت، ما به توسعه ساخت داخل کالا و تجهیزات صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بیشتر پرداختیم، اظهار داشت: امروز بیش از ۶۵ درصد کالا و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و پتروشیمی در داخل کشور تولید می‌شود.

  وی تصریح کرد: همه این دستاوردها در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، یعنی ما توانسته‌ایم فشار تحریم‌ها را تحمل کنیم، ما توانسته‌ایم به شرکت‌های دانش بنیان بیشتر اعتماد کنیم، ما توانسته‌ایم به بخشی از فناوری‌های ساخت تجهیزات مورد نیاز دست پیدا کنیم و ما توانسته‌ایم ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی را نه تنها حفظ کنیم که آن را افزایش هم بدهیم و همه اینها در گرو تلاش متخصصان و تدبیر مدیران ما بوده است.

  بیطرف خاطر نشان کرد: ما قدردان زحمات همه تلاشگرانی که چنین دستاوردهای بزرگی را برای صنعت نفت و پتروشیمی به ارمغان آوردند هستیم.

  گفتنی است، در این مراسم از تلاشگران نمونه طرح‌های راه‌اندازی شده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس شامل پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و پتروشیمی ایلام و همچنین مدیر نمونه شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی تقدیر شد.

  افزایش ۵ درصدی تولید و ۱۰ درصدی صادرات در بسپاران پتروشیمی بندرامام

  در سه ماهه سوم سال جاری محقق شد:
  افزایش ۵ درصدی تولید و ۱۰ درصدی صادرات در بسپاران پتروشیمی بندرامام


  مدیریت فنی و تولید بسپاران در سه ماهه سوم سال جاری تولید محصولات خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد و نسبت به سه ماه دوم امسال ۷ درصد افزایش داد که در پی آن؛ میزان صادرات محصولات این مدیریت در سه ماهه سوم سال نسبت به برنامه ۱۳ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

  به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، بسپاران پتروشیمی بندرامام ؛ دارای واحدهای تولیدی پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، پلی وینیل کلراید، پلی پروپیلن، بوتادین و لاستیک مصنوعی است که وظیفه تولید محصولات در زنجیره پلی الفینی را به عهده دارد و در سه ماهه سوم سال جاری موفق به کسب دستاوردهایی در بخش‌های مختلف شده است.

  شرکت پتروشیمی بندرامام با تدوین استراتژی‌های وظیفه‌ای و نتایج حاصل آن در واحدهای عملیاتی و ستادی، به دستاوردهای مهمی دست یافته است. از مهم‌ترین این دستاوردها در بسپاران پتروشیمی بندرامام می‌توان به تولید بیش از ظرفیت واحدهای پلی پروپیلن و پلی اتیلن سبک و همچنین راه اندازی راکتورهای واحد پلی اتیلن سنگین با استفاده از نرم افزار هوشمند MAPS اشاره کرد.

  از دیگر اقدامات مهم و تاثیرگذار در توسعه زنجیره تأمین قطعات و مواد شیمیایی می‌توان به داخلی سازی کاتالیست K2، ماده شیمیایی سدیم آلکیلاریل نفتالین (TAMOL- N) و ساخت قطعات خارجی حساس مکانیکی توسط صنایع داخل کشور، جهت جلوگیری از خروج ارز در سال جهش تولید اشاره کرد.

  همچنین این مدیریت با استفاده بهینه از پتانسیل‌های داخلی و همچنین با همت و تلاش کارشناسان ابزار دقیق خود توانست سیستم کنترلی بخش‌های ۶۰۰، ۷۰۰، ۹۰۰ واحد PVC را طراحی و تغییر دهد که این اقدام از هزینه‌های قابل توجهی جلوگیری کرده است.

  شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام موفق شد تا پایان آذرماه امسال در مدیریت فنی و تولید بسپاران خود، شاخص ضریب تکرار حوادث فرآیندی (PSIR) را نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود ببخشد.

  رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی، یکشنبه پاسخگوی سئوالات بیمه شدگان در حوزه خدمات غیرحضوری است

  رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی، یکشنبه پاسخگوی سئوالات بیمه شدگان در حوزه خدمات غیرحضوری است
  رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی ۱۹ بهمن پاسخگوی سئوالات بیمه شدگان در مرکز ارتباطات تلفنی ۱۴۲۰هستند

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اکبر ربیع زاده روز یکشنبه ۱۹ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مرکز تلفنی ۱۴۲۰ حاضر خواهد بود و به سئوالات بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان در خصوص خدمات غیرحضوری این سازمان به ویژه طرح الکترونیکی کردن خدمات موسوم به ۳۰۷۰ پاسخ می دهد.
  ۳۰۷۰ طرح غیرحضوری کردن خدمات سازمان تامین اجتماعی است که از طریق آن ۳۰ خدمت مهم این سازمان به شیوه غیرحضوری و بدون مراجعه فیزیکی ارائه می شود و در نتیجه آن ۷۰ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری های این سازمان کاهش می یابد. تاکنون ۲۱ خدمت از این طرح رونمایی شده است.

  شهردارتهران پروژه های توسعه محلهای را برای آینده منطقه ۱۷ ضروری دانست

   

  لطفی:شهردارتهران پروژه های توسعه محلهای را برای آینده منطقه ۱۷ ضروری دانست
  دکتر پیروز حناچی شهردار تهران دوشنبه ۱۳ بهمن پس از بازدید از طرح ها و پروژه های در دست ساخت شهرداری منطقه ۱۷ با خانواده های شهدای منطقه دیدار و گفت و گو کرد.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی، شهردار منطقه ۱۷ در تشریح بازدید شهردار تهران از پروژه های این منطقه گفت: به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با ولادت حضرت فاطمه(س) نیز تقارن دارد، از مادران شهدای منطقه ۱۷ دارالشهدای تهران توسط شهردار تهران تجلیل شد و همچنین ایشان درجریان مجموع اقدامات و پروژه هایی که در دوره های مدیریت گذشته منطقه انجام شده بود و همچنین وضعیت عمرانی و توسعه صد روز اخیر منطقه قرار گرفت و بازدیدی از پروژه های در دست اقدام و قابل افتتاح منطقه به عمل آورد.
  وی افزود: پروژه هایی مانند ایمن سازی و آرام سازی معابر، نهرسازی، مناسب سازی، ایمن سازی و نصب نرده های فلزی بوستانها، احداث مزرعه خانواده، مسیر دوچرخه و پیاده روسازی که در همه محلات شکل گرفته و باعث شده فضای آرامی در منطقه ایجاد شود توسط شهردار تهران مورد بازدید قرار گرفت.
  لطفی ادامه داد: در کوچه های باریک و فرعی منطقه، فعالیتهایی اعم از آسفالت، بهسازی معابر و جابجایی تیرهای چراغ برق انجام شد. همچنین انهار قدیمی که به واسطه وصل شدن به شبکه فاضلاب، دیگر کارکرد جمع آوری آبهای سطحی را ندارند، تبدیل به کانیو شدند که عملا با این کار کوچه های باریک منطقه قابلیت تردد و روان سازی پیدا کرده است.
  شهردار منطقه ۱۷ تاکید کرد: از پروژه های توسعه محله ای که شهردار تهران برای آینده منطقه ضروری دانست می توان به احداث اسکان کارگری، احداث و راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۴۰ کیلو واتی در ساختمان معاونت ترافیک در ناحیه یک و پروژه توسعه و اورهال کردن ایستگاه پردازش پسماند منطقه اشاره کرد. همچنین مطالعه و احداث راه ارتباطی بین منطقه های ۱۷ و ۱۸ از محدوده اطراف راه آهن تهران- اهواز که ضلع جنوب منطقه را از حالت بن بست خارج می کند و مکمل این پروژه، احداث زیرگذر سواره رو در زیر مسیر خط آهن تهران –اهواز است که این دو پروژه جنوب منطقه را به شدت متاثر خواهد کرد، در دستور کار قرار گرفت.
  لطفی به کلنگ زنی دو پروژه توسط شهردار تهران اشاره کرد و یادآور شد: احداث مرکز بهداشت مهرگان و حسینیه ثارالله کلنگ زنی شد که باعث می شود معبر ورودی به بخش جنوبی محله بلورسازی تا اسفندماه آزاد شود و یک معبر هشت متری در دسترس عموم قرار بگیرد. در واقع درمانگاه قدیمی تخریب شده و جابجا می شود و در این مسیر پیاده روسازی و روشنایی ایجاد و فضای بی دفاع شهری از بین می رود و شهروندان می توانند تا مترو زمزم با ایمنی و امنیت تردد کنند. علاوه بر این معبر تعریض خواهد شد فضای بی دفاع شهری نیز از بین می رود.
  وی در مورد کوچه دوستی که شهردار تهران در بازدید خود از منطقه ۱۷ شاهد اجرای آن بود اذعان داشت:در آستانه سال نو و فرا رسیدن نوروز و در راستای زیبا سازی نمای شهری و بالا بردن نشاط شهروندان طرح کوچه دوستی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی اجرا می شود که طی آن ساکنین هر کوچه به رنگ آمیزی دیوارها پرداخته و فضای شاد و نشاط آوری را رقم می زنند.
  گفتنی است مراسم کلنگ زنی پروژه مرکز بهداشت مهرگان و حسینیه ثارالله با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران در منطقه ۱۷ برگزار شد.در این مراسم شهردار تهران را ، داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ ، همراهی کرد.
  حناچی سپس با حضور در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۱۷ همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر از مادران شهدای دارالشهدای تهران تجلیل کرد.
  شهردار تهران در ادامه به بازدید از چند پروژه عمرانی دیگر در سطح منطقه پرداخت و در پایان نظاره گر اجرای طرح کوچه دوستی شد که یکی از کوچه های منطقه ۱۷ توسط کودکان رنگ آمیزی شد.

  پرداخت چک‌های جدید منوط به ثبت در سامانه صیاد است

  از فروردین‌ماه سال آینده، پرداخت چک‌های جدید منوط به ثبت در سامانه صیاد است
  پیرو الزام ثبت الکترونیکی چک‌های جدید در سامانه صیاد در زمان صدور، تأیید و یا انتقال چک، اجرای تبصره (۱) ماده (۲۱) مکرر الحاقی قانون صدور چک از تاریخ ۱۴/۰۱/۱۴۰۰ الزامی بوده و پرداخت چک‌های جدید، منوط به ثبت در سامانه صیاد است.
  از تاریخ یاد شده، توزیع دسته‌چک‌های جدید با طرح جدید برای متقاضیان آغاز می‌شود و ارائه دسته‌چک مطابق با طرح قبلی ممنوع است. هم‌چنین، پرداخت چک‌های جدید کارسازی شده در سامانه چکاوک، طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه صیاد انجام می‌پذیرد. بر این اساس، بانک‌ها موظفند بر اساس استعلام از سامانه صیاد، نسبت به پذیرش و کارسازی چک‌های جدید به‌صورت درون‌بانکی اقدام و در صورت ثبت نکردن چک در سامانه مذکور، از پرداخت وجه چک، خودداری نمایند.

  توسعه همکاری‌های بیمه سرمد و آستان قدس رضوی، محور سفر دکتر کاتب به مشهد

  توسعه همکاری‌های بیمه سرمد و آستان قدس رضوی، محور سفر دکتر کاتب به مشهد

   

  بانک و بیمه

  به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، دکتر مجتبی کاتب رئیس هیات مدیره بیمه سرمد در سفر به استان خراسان رضوی در خصوص توسعه همکاری بیمه سرمد و آستان قدس رضوی با مدیران عالی این مجموعه که به تازگی به جمع مشتریان بزرگ بیمه سرمد اضافه شده‌ است، دیدار و رایزنی کرد.

  رئیس هیات مدیره بیمه سرمد، در این سفر با دکتر مهدی عالی گلستان معاون اداری مالی آستان قدس رضوی در راستای گسترش فعالیت‌های بیمه‌گری دیدار کرد.

  در جلسه با دکتر حامد صادقی سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی و صراف مدیرکل اشتغالزایی و کارآفرینی آستان قدس، نیز درباره بیمه‌های وام‌های اشتغالزایی آستان قدس رضوی بحث و تبادل نظر شد و بنا شد کارگروهی برای برای گسترش همکاری‌های بیمه سرمد و آستان قدس، برای تعریف محصولات جدید بیمه‌ای جامعه هدف آستان قدس تشکیل شود.

  دکتر کاتب، دیداری هم با مدیرکل توسعه و نظارت بر نذورات و موقوفات آستان قدس داشت که اسماعیل‌زاده در این دیدار از همکاری و خدمات بیمه سرمد در این مدت تقدیر و تشکر کرد.

  در دیدار با محمد مهدی برادران، مدیر عالی حرم مطهر رضوی نیز در خصوص توسعه همکاری‌های بیمه‌ای با آستان قدس و همکاری مشترک در حوزه مرکز نوآوری بحث و گفتگو شد.

  رئیس هیات مدیره بیمه سرمد، در این سفر دیدارهایی هم با مسئولان استانی و شهرداری مشهد داشت. دکتر کاتب در دیدار با مهندس مرتضی اشرفی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی اقتصادی استانداری خراسان رضوی در خصوص تعریف طرح‌های مشترک بیمه‌ای و همکاری با شرکت‌های فعال تجاری استان و همکاری با استانداری، پیشنهادهایی را ارائه کرد.

  کاتب دیداری هم با قائم مقام شهرداری مشهد در خصوص همکاری مشترک در حوزه فعالیت‌های بیمه گری داشت.

  حبیب الله آسوده مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی نیز در دیدار با دکتر کاتب از خدمات بیمه سرمد به مجموعه کمیته امداد تقدیر و تشکر کرد.

  رئیس هیات مدیره بیمه سرمد، در این سفر از شعبه بیمه سرمد در مشهد نیز بازدید کرد و دیداری با کارکنان و نمایندگان شعبه بیمه سرمد در این استان داشت. دکتر کاتب در این بازدید از نزدیک نظرات، پیشنهاده و انتقادهای نمایندگان فعال در استان را شنید و به سوالات آن پاسخ داد.

  هدر رفت ۶۰۰ میلیون بشکه نفت درسال

  قابلیت بی نظیر کشورمان در بخش ترانزیت کالا برکسی پوشیده نیست همانطور که می دانید کشور ما در یک منطقه ای با بازار ۵۰۰ میلیون نفری قرار دارد که از نظر جغرافیایی به آبهای آزاد بین آسیا و اروپا می رسد.

  هدر رفت ۶۰۰ میلیون بشکه نفت درسال
  به گزارش اکونا پرس،

  قابلیت بی نظیر کشورمان در بخش ترانزیت کالا برکسی پوشیده نیست همانطور که می دانید کشور ما در یک منطقه ای با بازار ۵۰۰ میلیون نفری قرار دارد که از نظر جغرافیایی به آبهای آزاد  بین آسیا و اروپا می رسد و هم از نظر زیرساختی امیدواریم  شرایطی فراهم شود که شاهد استفاده حداکثری از ظرفیت ترانزیت کالا باشیم.

   کشور ایران از لحاظ تعداد همسایه  پس از کشور روسیه در مقام دوم کشور های جهان قرار دارد همچنین اگر ۴۳ کشور محصور در خشکی در جهان وجود داشته باشد ۸ کشور از این تعداد در همسایگی ایران قرار دارند که تنها از طریق همسایگان خود می‌توانند مبادلات کالا داشته باشند.

   بنابراین گزارش کشور ایران به صورت بالقوه ۳ شاه راه یا کریدور برای ترانزیت کالا دارد  که دو مسیر مبدا اش به منطقه  چابهار می رسد  مسیر اول از منطقه چابهار آغاز و به منطقه سرخس ختم می شود، مسیر دوم شامل منطقه چابهار به منطقه آستارا و مسیر دیگر از شلمچه به خرمشهر قابلیت ترانزیت کالا بین کشورهای ایران عراق و سوریه را دارد.

   در مسیر چابهار به سرخس ۱۱۴  میلیارد دلار با جابه جایی ۴ میلیون تن  کالا، در مسیر چابهار به آستارا قابلیت جابجایی ۷۷ میلیون تن به ارزش  ۲۱ میلیارد دلار، و در مسیر سوم ترانزیت ۵۵ میلیون تن کالا به صورت سالانه میتواند جابجا شود که ارزش آن مقدار ۱۵ میلیارد دلار است.

   در مجموع   ۱۳۶ میلیون تن ظرفیت جابجایی کالا به ارزش  ۳۶ میلیارد دلار در سال وجود دارد که می تواند از طریق ترانزیت کالا تامین شود. این در حالی است که طبق آمار؛ ایران تنها سالانه می تواند ۲۰ میلیون تن کالا جابجا کند اما ظرفیت بالقوه ترانزیت کالا در کشور هفت برابر مقدار موجود  است.  همچنین از ظرفیت بلفعل ۲۰ میلیون تن جابجایی کالا در کشور تنها ۲ میلیون تن  واقعیت عینی دارد.

  گفتنی است اگر ایران بتواند از ظرفیت بالقوه ترانزیت کالا که معادله ۱۳۶ میلیون تن و ارزش ۳۶ میلیارد دلار است  استفاده شوند از فروش ۶۰۰ میلیون بشکه نفت جلوگیری خواهد کرد.

  به نظر می رسد مهمترین علت ناکارآمدی در استفاده از ظرفیت صحیح ترانزیت کالا چالش های مهمی همچون تعرفه های بالایی ریلی، فرایند های طولانی گمرکی هزینه های تعویض بوژی و استانداردهای راه آهن مجوزهای زیاد راه‌آهن ایران و همچنین نبود زیرساخت های ترمینالی  است.

  سنگ آهن آغازگر اولین معاملات حراج باز

  خبرهای خوبی از بورس کالا به گوش می رسد و افرادی که قصد فعالیت در بورس کالا را دارند می توانند طی روزهای اخیر اتفاقات خوبی را شاهد باشند.

  سنگ آهن آغازگر اولین معاملات حراج باز
  به گزارش اکونا پرس،بورس کالا، مشابه بورس اوراق بهادار، بازاری است که در آن معامله و داد و ستد انجام می‌شود، با این تفاوت که در بورس کالا، همان‌گونه که از نامش پیداست، کالاهای خام و فرآوری نشده مانند گندم، برنج، پنبه، فلزات و… معامله می‌شود. وجود مشکلات و محدودیت‌های بازار سنتی، شفاف نبودن کشف قیمت در آن‌ها، و وجود نداشتن تضمین‌های لازم برای معامله‌گران، منجر به راه‌اندازی بازارهایی مانند بورس کالا شده است. از ویژگی‌های بورس کالا می‌توان حضور نهادهای ناظر را نام برد که با در نظر گرفتن قوانین و مقررات، از حقوق تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و بازرگانان حمایت می‌کنند.

  فعالان بورس کالا معمولاً دو دسته‌اند. دسته اول کسانی مانند تولیدکنندگان کالا و مصرف‌کنندگان عمده هستند که می‌خواهند از نوسان قیمت‌ها در امان باشند. اما گروه دوم افرادی هستند که از نوسان قیمت استقبال کرده و با استفاده از این نوسان‌ها سود خود را حداکثر می‌کنند.

  خبرهای خوبی از بورس کالا به گوش می رسد به طوری که افرادی که قصد فعالیت در بورس کالا را دارند می توانند طی روزهای اخیر اتفاقات خوبی را  شاهد باشند.  بورس کالا طی هفته گذشته در بورس کالا ۱۰۵ هزار تن انواع محصول به ارزش ۱۴هزار میلیارد ریال   معامله شد.

   بر این اساس در تالار محصولات  صنعتی و معدنی  ۱۴ هزار و ۴۵۰ تن انواع ورقهای فولاد آلومینیوم شرکت ایرالکو معامله شد همچنین در تالار معاملات نفتی و پتروشیمی هم ۸۰۹ تن روغن پایه شرکت های نفت پارس و سپاهان  ۱۷۸ تن گوگرد  ۳۴ هزار تن گوگرد صادراتی شرکت‌های نفت جی، ۲۰ تن قیر  ۲۱ هزار تن انواع محصولات مواد پلیمری شرکت های زرشیمی رجال، شازند و جم معامله شد.

  بنابراین گزارش در تالار صادراتی حدود ۱۰۴ هزار تن انواع قیر و در تالار انواع محصولات صنعتی و معدنی  ۱۳۲ هزار تن شمش بلوم ۱۰۲ هزار تن و در تالار پتروشیمی ۸۸ هزار تن  انواع مواد پلیمری شامل قیر،  لوکات  و وکیوم باتوم عرضه شد.

   اما یکی از جدیدترین خبرهای بورس کالا این است که از امروز ۱۱ بهمن ماه معاملات حراج باز بورس کالای ایران اجرایی می شود بر این اساس  این معاملات برای آن دسته تبادل هایی  صورت می پذیرد که  خریدار و فروشنده نیازمند مذاکرات بیشتر  حین معامله هستند.گفتنی است سنگ آهن نخستین محصولی است که  شروع کننده معاملات حراج باز از امروز است

  طرز صحیح استفاده از نخ دندان

  کلینیک دندانپزشکی ماهان: استفاده از نخ دندان در رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار حائذ اهمیت است. به کمک نخ دندان می توانیم پلاک ها و باکتری‌هایی که مسواک به آنها دسترسی ندارد، از بین ببریم. اگر شما از نخ دندان استفاده نکنید در نظافت بیش از یک سوم سطح دندانتان کوتاهی کرده‌اید. پلاک‌های دندانی عامل اصلی بیماری‌های لثه می‌باشند. با حداقل یک بار استفاده از نخ دندان در طی روز، شانس به وجود آمدن این پلاک‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

  روش استفاده از نخ دندان:

  ۱٫از یک نخ دندان مناسب که در داروخانه ها به وفور یافت می شود، یک تکه به اندازه ی ۳۵-۳۰ سانتیمتر ببرید.

  ۲- نخ رادور انگشتان وسط دو دست بپیچید و آن را با انگشت شست و سبابه مهار کنید.

  ۳- نخ دندان را با انگشت شست و سبابه طوری بگیرید که حدود دو سانتی متراز نخ بین انگشتانتان محصور شود تا تسلط شما به حرکت نخ افزایش یابد.

  ۴- حرکت انگشتان جهت سهولت در کار با نخ دندان خیلی مهم است. از انگشتان شست جهت استفاده در دندان های فک بالا و از انگشتان سبابه جهت پاک کرن دندان های پایین استفاده کنید.

  ۵- نخ دندان را به آرامی به دور هر دندان بلغزانید و در حین انجام این کار نخ را محکم و کشیده نگه دارید.

  ۶- نخ را به صورت منحنی دور دندان گرد کنید و به آرامی آن را تا زیر ناحیه آزاد لثه ببرید و به سمت بالا حرکت دهید. این حرکت را دو یا سه بار تکرار کنید.

  ۷- هیچگاه نخ دندان را با فشار بین دندان‌ها وارد نکنید، زیرا باعث آسیب به لثه‌ها می‌شود. بلکه آن را به آرامی میان دندان‌ها حرکت دهید.

  ۸- بعد از استفاده از نخ دندان مسواک بزنید. این موثرترین روش برای جلوگیری از پوسیدگی دندانها و بیماری های لثه است.

  “نکته ی مهم در استفاده از نخ دندان این است که بعد از نخ کشیدن هر دندان، آن را کمی بچرخانید تا برای پاک کردن مواد غذایی از بین دندان دیگر، همیشه نخ تمیز به کار برده شود”.

  چند توصیه هنگام استفاده از نخ دندان: 

  ۱- نخ دندان را حتما به لثه ی مجاور دو دندان بکشید تا خوب تمیز شود. شاید در اوایل از لثه خون بیاید، ولی بعد از مدتی که لثه خوب تمیز شد، خونریزی کاهش پیدا خواهد کرد. در صورت ادامه ی خونریزی حتما به دندانپزشک مراجعه کنید. احتمالا به جرم گیری نیاز خواهید داشت.

  ۲- در صورتی که نخ دندان هنگام استفاده در بین دندان ها، رشته رشته یا پاره شود، احتمالا سه مشکل وجود دارد:

  • یکی پوسیدگی بین دو دندان.
  • دوم وجود جرم در آن قسمت از دندان.
  •  سوم پرکردگی نامناسب دندان که باعث پاره شدن نخ خواهد شد که در هر سه صورت باید به دندانپزشک مراجعه کنید و نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

  ۳- بهتر است قبل از مسواک زدن، اول با نخ دندان بین دندان ها را خوب تمیز کنید و بعد مسواک بزنید.

  ۴- اگر دچار پوسیدگی دندان یا پرکردگی نامناسب یا بیماری لثه باشید، استفاده از مسواک و نخ دندان مشکل شما را حل نخواهد کرد و باید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید تا سلامتی دندان هایتان مطمئن شوید. بعد با خیال راحت به بهداشت دهان و دندان خود برسید و هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

  مدیرروابط عمومی/دکتر کسری شیروانی

  دکتر کسری شیروانی

  رضایت و حمایت هیات مدیره از مدیرعامل بیمه سرمد

  شیوع ویروس شایعه در صنعت بیمه ایران تمامی ندارد و این بار، بازهم شاهد طرح شایعه دیگر علیه شرکت بیمه سرمد هستیم مبنی بر اینکه اعضای هیات مدیره بیمه سرمد با مدیرعامل این شرکت به مشکل برخورد کرده‌اند و تصمیم دارند فرد دیگری را انتخاب کنند. شایعه‌ای که البته شایعه است و مهدی مهدوی بر اساس حکم رئیس کل بیمه مرکزی، همچنان می‌تواند سکان هدایت بیمه سرمد را در اختیار داشته باشد.

  رضایت و حمایت هیات مدیره از مدیرعامل بیمه سرمد

  دنیای بیمه از یک عضو هیات مدیره بیمه سرمد ماجرا را پرسید که او می‌گوید:همه اعضای هیات مدیره با رضایت و حمایت از کارنامه مدیرعامل شرکت تاکید دارند که مهدی مهدوی در مدتی که سکان هدایت بیمه سرمد را به دست گرفته در تمامی بخش‌ها موفق عمل کرده که نتیجه آن را می‌توان در ارزیابی شرکت مشاهده کرد و شایعات مطرح شده علیه او تکذیب می‌شود.

  سید محمد یمنی، عضو هیات مدیره بیمه سرمد در گفتگو با دنیای بانک و بیمه با ابزار تاسف از طرح برخی شایعه‌ها از سوی کانال‌ها و افراد خاص علیه این شرکت مبنی بر اختلاف‌نظر بین هیات مدیره با مدیرعامل تصریح کرد: صورت‌های مالی ۹ ماهه شرکت در سال جاری به تایید همه اعضای هیات مدیره رسیده و خوشبختانه در سال‌های اخیر شرکت روند رو به پیشرفت و مثبتی را در همه حوزه‌های بیمه گری، سرمایه‌گذاری و نوآوری تجربه کرده و در سال جاری عملکرد ۹ ماهه نخست امسال بیمه سرمد گویای این واقعیت است که سرعت پیشرفت شرکت قابل ملاحظه و حتی نسبت به برخی شرکت‌ها کم‌نظیر بوده و بدیهی است برنده شدن بیمه سرمد در برخی مناقصه‌ها بدون نرخ‌شکنی و با رعایت اصول حرفه‌ای بیمه‌گری باعث شده تا برخی انتقادها و شایعه‌ها علیه شرکت شکل بگیرد.

  او با اشاره به اینکه تیم مدیریتی بیمه سرمد بدون توجه به شایبه‌ها و شایعات تنها بر اجرای برنامه‌های خود متمرکز شده ، تاکید کرد شایعه اختلاف‌نظر با مدیرعامل شرکت را قاطعانه تکذیب و تاکید می‌کنم همه اعضای هیات مدیره شرکت با اجماع از مدیرعامل و ادامه فعالیت ایشان حمایت می‌کند و حتی در حکم صادره از سوی رئیس کل بیمه مرکزی برای ادامه فعالیت مدیرعامل شرکت نزدیک به ۱.۵ سال دیگر باقی مانده است و ما به تیم برنده خود دست نمی‌زنیم.

  • رشد ۵ برابری سود سرمد

  یمنی درپاسخ به سوال دنیای بیمه درباره روند سودسازی بیمه سرمد در ۹ ماه نخست امسال اظهار کرد: صورت‌های مالی نشان می‌دهد که سود خالص بیمه سرمد در پایان آذرماه امسال با رشدی حدود ۵۰۰ درصدی از ۴۱۶ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریال در ۹ ماه نخست سال گذشته به ۵۱۰ میلیارد ریال در پایان سال گذشته و به بیش از ۲ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال در ۹ ماه نخست امسال رسیده است که نشان‌دهنده موفقیت بیمه سرمد در راستای تامین حقوق سهامداران و ذی‌نفعان است.

  این عضو هیات مدیره بیمه سرمد با اشاره به افزایش ۱۹ درصدی سرمایه شرکت در سال جاری از ۲۱۰ میلیارد تومان به ۲۵۰ میلیارد تومان تصریح کرد: با لحاظ کردن افزایش سرمایه شرکت، سود خالص هر سهم از ۱۹۸ ریال در پایان آذرماه سال گذشته به ۲۴۳ ریال در پایان سال گذشته رسیده و در ۹ ماه نخست امسال با جهشی ۴۰۴ درصدی بیمه سرمد به ازای هر سهم ۹۹۸ ریال سود ساخته است.

  وی همچنین اعلام کرد: حق بیمه صادره بیمه سرمد با رشدی ۲۶ درصدی در ۹ ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۸ هزار و ۲۰ میلیارد ریال رسیده و درآمد حق بیمه شرکت بیمه سرمد هم در این مدت ۳۰ درصد افزایش داشته و بالغ بر ۶ هزار و ۸۵۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

  یمنی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی خسارت پرداختی و افزایش ۲۲ درصدی هزینه خسارت بیمه سرمد در ۹ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال، افزود: بهینه‌سازی ترکیب پرتفوی شرکت و اعمال مدیریت ریسک در پذیرش حق بیمه‌ها باعث شده تا شرکت بتواند بخشی از منابع خود را به نحو مطلوبی سرمایه‌گذاری کند و در پرداخت خسارت‌ها و ایفای تعهدات‌خود سرآمد ظاهر شود.

  این عضو هیات مدیره بیمه سرمد اظهار کرد: سود انباشته شرکت از ۴۳۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال در پایان آذرماه پارسال با جهشی ۳۹۸ درصدی یعنی حدود ۴ برابر افزایش به رقم ۲ هزار و ۱۴۶ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال رسیده که نشان از تعهد مدیران بیمه سرمد در حفظ و تقویت سودآوری شرکت و صیانت از حقوق سهامداران دارد.

  • ترازنامه مثبت بیمه سرمد

  سید محمد یمنی با اشاره به رشد خیره‌کننده درآمد بیمه سرمد از محل سرمایه‌گذاری‌ها با رعایت آیین‌نامه مصوب شورای عالی بیمه اظهار کرد: بخش عمده درآمد بیمه سرمد از محل سرمایه‌گذاری‌ها ناشی از سود معاملات سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی بوده به نحوی که این میزان سود از ۱۱۳ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال در پایان آذرماه سال گذشته به بیش از ۲ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال در پایان آذرماه امسال رسیده است.

  این عضو هیات مدیره بیمه سرمد در عین حال تاکید کرد: بیمه سرمد یک شرکت سرآمد و پیشتاز حتی نسبت به دیگر شرکت‌هایی است که سال‌ها در حال فعالیت هستند و در راستای شفافیت صورت‌های مالی خود را در مقاطع سه‌ماهه، شش‌ماهه، نه‌ماهه و سالانه هم به صورت حسابرسی نشده و هم حسابرسی شده در اختیار همه مردم از جمله بیمه‌گذاران و سهامداران قرار می‌گیرد و به هر ابهامی به صورت شفاف پاسخ داده می‌شود.

  • هدف آسیب زدن به اعتبار سرمد است

  یمنی می‌گوید: سنگ‌زدن به شیشه‌های قطار در حال حرکت و پیشرفت به یک هنر از سوی شایعه‌سازان تبدیل شده اما باور داریم که هدف از طرح شایعات اخیر مخدوش کردن ارزش سهام بیمه سرمد و ضربه به اعتماد سهامدارن است. وی افزود: طرح شایعه به پاشنه آشیل در صنعت بیمه ایران تبدیل شده و ما شاهد این هستیم که چون بیمه سرمد با رشد حق پرتفو و افزایش سودآوری و تقویت اعتماد بیمه‌گذاران مواجه شده، برخی تلاش‌ها برای جلوگیری از روند اجرای برنامه‌ها در قالب شایعه‌ها صورت می‌گیرد اما هیات مدیره و تیم اجرایی شرکت هرگز در دام این شایعه‌ها نخواهند افتاد و به حرکت خود برای تضمین سودآوری پایدار، افزایش سهم شرکت از کل بازار و همچنین معرفی محصولات نوین بیمه‌ای مبتنی بر نیاز جامعه با اتحاد و همدلی ادامه می‌دهیم.

  بهره‌گیری از سیستم‌های مدیریتی و استفاده از استانداردهای روز دنیا در افزایش بهره‌وری در صنایع پتروشیمی‌ امری اجتناب‌ناپذیر است

  بهره‌گیری از سیستم‌های مدیریتی و استفاده از استانداردهای روز دنیا در افزایش بهره‌وری در صنایع پتروشیمی‌ امری اجتناب‌ناپذیر است 

  پتروشیمی

  به گزارش کوتاه انلاین  ،محمد حمیدی با اشاره به نقش راهبردی حوزه برنامه‌ریزی و توسعه و بهره‌گیری از سیستم‌های نوین مدیریتی روز دنیا گفت: حوزه برنامه‌ریزی و توسعه در صنعت پتروشیمی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که نیازمند توجه خاص مدیران ارشد در جهت بهره‌گیری از رویکردهای مدرن، بهره‌مندی از تفکر استراتژیک و ایجاد یکپارچگی در کلیه سطوح سازمانی در پیاده‌سازی این سیستم‌ها است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون، این شرکت به‌عنوان مدافع لقب «برترین و بیشترین دارنده ایزوهای جهانی در صنایع پتروشیمی کشور» موفق شد تا بازهم در انجام فرآیند ممیزی خارجی IMQ سربلند خارج‌شده و با پیاده‌سازی آخرین ورژن استانداردها در این شرکت و در فرآیند ممیزی مراقبتی همانند سال‌های اخیر با سربلندی به‌عنوان دارنده مجموعه ایزوها رخ‌نمایی کند.

  محمد حمیدی، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پتروشیمی کارون و نماینده مدیریت از استانداردهای ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۰۸ مدیریت انرژی، ISO ۴۵۰۰۱, ISO ۱۴۰۰۱, ISO ۹۰۰۱: سیستم مدیریت یکپارچه، ISO ۲۹۰۰۱ مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ISO ۲۶۰۰۰: مسئولیت‌های اجتماعی، ISO ۱۰۰۰۴, ISO ۱۰۰۰۳, ISO ۱۰۰۰۲, ISO ۱۰۰۰۱: مدیریت ارتباط با مشتریان، ISO ۲۰۰۰۰: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و ISO۱۷۰۲۵: تجهیزات آزمایشگاهی به‌عنوان برخی از ایزوهای جاری‌سازی شده در پتروشیمی کارون نام برد و از برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت در راستای بهبود مستمر فرایندهای سازمانی با اصلاح و بازمهندسی فرآیندهای کلیدی این پتروشیمی خبر داد.

  وی با اشاره به اهمیت و لزوم بهره‌گیری از استانداردهای جهانی در پتروشیمی کارون خاطرنشان کرد: در مبحث مدیریت کیفیت استاندارد ISO ۹۰۰۱ به‌عنوان مشهورترین و محبوب‌ترین استاندارد جهانی شناخته می‌شود که تا چندی پیش نسخه سال ۲۰۰۸ آن در شرکت پیاده‌سازی شده بود و در حال حاضر در مجموعه پتروشیمی کارون از نسخه ۲۰۱۵ که آخرین ورژن آن و مبتنی بر ریسک است استفاده می‌شود. همچنین، استاندارد ISO ۲۹۰۰۱ به‌عنوان استاندارد تخصصی مدیریت کیفیت در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز در این شرکت استقرار داده‌شده تا نگاه تخصصی به موضوع کیفیت در سازمان بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.

  مدیر برنامه‌ریزی و توسعه پتروشیمی کارون با اعلام اینکه یکی از اهداف مهم این شرکت کاهش هزینه‌های انرژی و به‌تبع آن کاهش بهای تمام‌شده محصولات شرکت است، اعلام کرد: استانداردهای دیگری که موفق به پیاده‌سازی آن در پتروشیمی کارون شده‌ایم استاندارد ISO ۵۰۰۰۱ است. این استاندارد دربرگیرنده الزامات اجرا، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت انرژی است و تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی و قیمت محصول نهایی دارد.

  این مقام مسئول بیان کرد: رویکرد جدی پتروشیمی کارون مبتنی بر کسب اعتماد و توجه مشتریان است. در همین راستا، با تصمیم‌گیری در مجموعه مدیریتی پتروشیمی کارون، ضمن ایجاد واحد مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) اقدام به استفاده از استانداردهای جهانی سری ۱۰ هزار کرده‌ایم که شامل استانداردهای ISO ۱۰۰۰۱, ISO ۱۰۰۰۲, ISO ۱۰۰۰۳, ISO ۱۰۰۰۴ است.

  به گفته وی، هدف غایی این استانداردها توسعه فرهنگ مشتری مداری در سطح شرکت و اثبات این موضوع برای مشتریان است که برآورده کردن نیازهای ایشان دغدغه اصلی مدیران و کارکنان پتروشیمی کارون است.

  حمیدی بابیان اینکه استانداردهای تخصصی فوق باعث جلب رضایت مشتریان و رسیدگی به شکایت آن شده، گفت: به کمک همکاران واحد CRM در تلاش هستیم که با تحویل به‌موقع محصول و خدمات پس از فروش تعهد خود را به مشتریان اثبات کرده و مشتریانی وفادار داشته باشیم.

  مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پتروشیمی کارون با تشریح اینکه کیفیت مطلوب یکی از دغدغه‌های اصلی این شرکت در حوزه صادرات محصولات به بازارهای جهانی و اروپایی بوده، ادامه داد: به همین منظور، فرآیندهای آزمایشگاهی و تجهیزات مربوطه با استانداردهای جهانی و گواهینامه‌های بین‌المللی برای سنجش کیفیت محصولات نیاز است.

  وی افزود: به همین دلیل اقدام به اصلاح فرآیندهای آزمایشگاهی و تقویت تجهیزات تست و آزمایش مطابق با استانداردهای ISO ۱۷۰۲۵ کرده و از مرجع معتبر بین‌المللی آنالیتیکا روسیه توانستیم گواهینامه مربوطه را دریافت کرده و این موفقیت بزرگ را به پتروشیمی کارون هدیه دهیم.

  حمیدی با اجتناب‌ناپذیر خواندن بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در موفقیت یک سازمان افزود: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات در پتروشیمی کارون زیرمجموعه مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه است و با تلاش‌های مستمر در سال‌های گذشته توانستیم که ضمن توسعه بسترهای IT در شرکت و بهینه‌سازی آن‌ها سیستم مدیریت فناوری اطلاعات مبتنی بر استاندارد جهانی ISO ۲۰۰۰۰ را پیاده‌سازی کنیم.

  وی افزود: علاوه بر این، در راستای ارتقای امنیت اطلاعات سازمان و جلوگیری از خطرات احتمالی سایبری در حال پیاده‌سازی استاندارد ISO ۲۷۰۰۱ با همراهی و همکاری نهادهای نظارتی ذی‌ربط هستیم و ان‌شاءالله این سیستم در آینده‌ای نزدیک به تائید مراجع ثبت و صدور گواهینامه و مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری می‌رسد.

  وی با اشاره به اینکه مسائل ایمنی بهداشت و محیط‌زیست (HSE) یکی از مباحث مهم در همه سازمان‌های عملیاتی و بالأخص سازمان‌هایی با فرآیندهای شیمیایی است، تصریح کرد: در حوزه ایمنی بهداشت سلامت کارکنان در سال ۱۳۹۵ موفق به دریافت گواهینامه OHSAS ۱۸۰۰۱:۲۰۰۷ شده و در سال ۱۳۹۸ با انتشار استاندارد ISO ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ ضمن پیاده‌سازی اثربخش آن موفق شدیم گواهینامه مذکور را دریافت کنیم.

  به گفته وی، هدف اصلی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت کارکنان اطمینان از حفظ سلامت کارکنان است چراکه معتقدیم کارکنان، مهم‌ترین سرمایه‌های پتروشیمی کارون هستند.

  علاوه بر این محمد حمیدی تأکید کرد که حفاظت مدام از محیط‌زیست جزو دغدغه‌های همیشگی مدیران ارشد پتروشیمی کارون است و برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل‌های لازم در این خصوص صورت می‌پذیرد. در همین راستا استاندارد ISO ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ به‌عنوان الگوی مدیریت محیط‌زیست در شرکت مورداستفاده قرارگرفته و بر اساس آن ممیزی‌های مختلف توسط ذینفعان شرکت ازجمله IMQ ایتالیا و سازمان حفاظت محیط‌زیست انجام می‌شود.

  حمیدی بر اهمیت مسئولیت اجتماعی در سازمان نیز اشاره کرد و افزود: شرکت پتروشیمی کارون خود را به‌عنوان یک عضو متعهد در جامعه می­داند و بر ضرورت اجرای مسئولیت‌ها و نقش‌های خود اشراف دارد.

  وی ادامه داد: ازاین‌رو در سال ۱۳۹۷ این شرکت برای اولین بار در سطح شرکت‌های پتروشیمی منطقه اقدام به پیاده‌سازی ISO ۲۶۰۰۰ کرد که استاندارد الگوی مدیریت مسئولیت اجتماعی است و تعداد گواهینامه‌های صادرشده در این خصوص در ایران به تعداد انگشتان دست نمی‌رسد.

  حمیدی در پایان‌بر وجود تفکر استراتژیک در پتروشیمی کارون تأکید کرد و گفت: این تفکر همچون چتری بر کلیه فعالیت‌های سازمان سایه افکنده و برای رسیدن به مأموریت و چشم‌انداز شرکت نیازمند برنامه‌ریزی‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت هستیم و باید بتوانیم با برنامه‌ریزی اصولی و درست به سمت اجرایی شدن این استراتژی‌ها حرکت کرده و توسعه را به‌عنوان هدف اصلی شرکت دنبال کنیم.

  گفتنی است؛ هدف اصلی شرکت پتروشیمی کارون به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی و کسب‌وکار این است که با افزایش ظرفیت تولید و کیفی سازی محصولات بتواند در راستای سیاست‌های شرکت هلدینگ خلیج‌فارس به‌عنوان یک بنگاه موفق در سطح کشور تبدیل شود. ازاین‌رو، این شرکت برای رسیدن به این هدف از الگوهای موفق جهانی بهره برده و از استانداردهای بین‌المللی استفاده می‌کند

  تداعی روزهای انقلاب در کوچه های منطقه۲

  تداعی روزهای انقلاب در کوچه های منطقه۲
  سرپرست شهرداری منطقه ۲ گفت: به مناسبت گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همزمان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری ،۲۱ کوچه منطقه به عنوان “کوچه انقلاب “تداعی گر ایام پیروزی انقلاب اسلامی می شوند.

  به گزارش  کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات، سرپرست شهرداری منطقه ۲ با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فضای مجازی و در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی در محلات اجرا می‌شود،گفت: رویکرد برنامه های دهه فجر امسال تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و برنامه‌ریزی صورت گرفته به اقتضای نیاز امروز جامعه ، بر محور مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا معطوف شده است.
  وی امیدآفرینی، وحدت و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم را از رویکردهای مورد توجه در این برنامه ها برشمرد و افزود: به منظور اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی ،با آذین بندی و چراغانی و همچنین نصب تصاویر شهدای انقلاب در محلات ، روزهای پرشور دهه فجر و پیروزی انقلاب در کوچه های انقلاب تداعی می شود.
  صفات ازبرپایی ایستگاه فرهنگی با عنوان “آینده روشن” خبر داد و گفت: راه اندازی پویش پرچم ایران، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا ،برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری با استفاده از بستر فضای مجازی ، شعارنویسی خودرو،تکریم فرهیختگان ساکن در منطقه و همچنین اجرای نمایش خیابانی با محوریت انقلاب اسلامی بخشی از برنامه های فرهنگی و هنری دراین ایام است.
  سرپرست شهرداری منطقه ۲ استفاده از فضای مجازی را از اولویت‌های محوری برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: برگزاری تورهای گردشگری مجازی ” رویدادهای انقلاب “، تولید و انتشار سرودهای انقلابی و همچنین بازنشر پیام های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از جمله برنامه های پیش بینی شده است.
  وی افزود: ایام دهه فجر متعلق به آحاد مردم است و ویژه برنامه‌های گرامیداشت این ایام نیز با حضور و محوریت مردم و با همراهی آنان در پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

  حذف دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند


  حذف دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند

  دکتر سالاری خبرداد:
  حذف دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند
  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند در تمامی شعب و کارگزاری‌های سراسر کشور متوقف می‌شود

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه‌ای با مدیران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی گفت: امروز گام دیگری در مسیر طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی برمی‌داریم و برنامه توقف چاپ دفترچه‌های کاغذی را شروع می‌کنیم اما صفحات موجود در دفترچه‌های کاغذی بیمه شدگان کماکان معتبر و قابل استفاده خواهد بود.

  وی افزود: از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.

  سالاری ضمن دعوت مجدد از پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی، اظهار داشت: در صورت عدم امکان یا تمایل پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک؛ این عزیزان می‌توانند نسخه بیمه شدگان تأمین اجتماعی را در سرنسخه برای آنان بنویسند و سرنسخه پزشکان اعتباری مشابه با صفحات دفترچه‌های کاغذی خواهد داشت.

  سالاری با بیان اینکه تمامی جزئیات و جوانب مختلف خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در برنامه حذف دفترچه‌های کاغذی لحاظ شده است، گفت: نحوه خدمت رسانی به بیمه شدگان در مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد به دقت برنامه ریزی شده است و اطمینان داریم که در ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان با حذف دفترچه‌های کاغدی هیچگونه اختلالی به‌وجود نخواهد آمد.

  سالاری ضمن تشکر و قدردانی از پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد بابت همکاری موثر در موفقیت طرح بزرگ نسخه الکترونیک، گفت: حذف دفترچه‌های کاغذی و استفاده از سامانه نسخه الکترونیک زمینه‌ساز تحول اساسی در خدمات درمانی خواهد شد و این طرح زمینه ساز ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و همچنین پیشگیری از هدررفت بسیاری از هزینه‌های غیرضروری خواهد شد.

  جلسه تولید مجتمع مس سونگون برگزار شد

  با حضور مدیرعامل شرکت مس و نماینده مردم ورزقان و خاروانا در خانه ملت

  جلسه تولید مجتمع مس سونگون برگزار شد

  جلسه تولید مجتمع مس سونگون با حضور «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و «الله‌وری دهقانی»، نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

  جلسه تولید مجتمع مس سونگون برگزار شد

  به گزارش مس پرس، در این جلسه که با حضور احمد انارکی محمدی رییس هیات‌مدیره شرکت مس، سامان مرتاض، احمد افضلی نیری و داود مختار پور از اعضای هیات‌مدیره، معاونان و مدیران شرکت مس و مدیران مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد عملکرد تولیدی مجتمع مس سونگون از ابتدای سال جاری تا کنون و همچنین روند پیشرفت طرح‌های توسعه این مجتمع مورد بررسی قرار گرفت

  طرح “دست به نقد” بانک گردشگری، حامی کسب و کارهای کوچک

  طرح “دست به نقد” بانک گردشگری، حامی کسب و کارهای کوچک

  بانک گردشگری از ابتدای تاسیس تاکنون طرح‌های مهمی را در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، اجرایی کرده که از جمله آنها طرح “دست به نقد” است.
  به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، بر اساس طرح “دست به نقد” صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بانک بهره مند شوند.
  نرخ سود تسهیلات طرح دست به نقد ۱۸ درصد است و دوره بازپرداخت آن یک تا چهار ماه است.
  متقاضیان پس از تسویه تسهیلات دریافتی می‌توانند مجددا از تسهیلات با همان شرایط بهره‌مند شوند.
  این گزارش حاکیست: طبق طرح “دست به نقد” بانک گردشگری، امکان خرید دین اسناد تجاری مشتریان تا میزان یک میلیارد ریال نیز وجود دارد.
  بانک گردشگری به عنوان یک بانک خصوصی زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.

  آموزش” و “فرهنگ” ریشه بنیادین موضوعات شهروندی است

  شهردار منطقه۱۳:
  “آموزش” و “فرهنگ” ریشه بنیادین موضوعات شهروندی است
  شهردار منطقه۱۳ گفت: تأکید بر اصل شهروندی نه‌تنها به‌معنای سکونت  در کالبد سیمانی و سنگی در یک‌شهر؛ بلکه به‌معنای مجموعه‌ای از آگاهی‌های حقوقی، فردی و اجتماعی است و بحث آموزش و فرهنگ ریشه بنیادین موضوعات شهروندی و روابط اجتماعی است.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه۱۳ که در جلسه دبیرخانه منطقه ای طرح ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی سخن می گفت، افزود: موضوع ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی و آموزش این فرهنگ طی سه دهه گذشته مغفول مانده بود و انتظار بر این بوده که همگام با افزایش کمی آپارتمان بر بعد کیفیت این سبک زندگی نیز تاکید شود و امیدوارم با همکاری، هم‌افزایی و مشارکت شهروندان، شورایاری و مدیران محلات شاهد پیشبرد اهداف مدیریت کلان شهری در ارتقای این فرهنگ باشیم.
  مجتبی دانشور، مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران نیز در این جلسه با بیان اینکه ارتقاء فرهنگ آپارتمان‌نشینی با شعار “هم سایه هم” در سه محور قوانین و حریم خصوصی، همسایگی و مشارکت و محیط زیست و کاهش پسماند در محلات منتخب شهر تهران برگزار می‌شود، گفت: اجرای این طرح  به بسترسازی در زمینه ارتقای این فرهنگ که مورد تأکید شهردار محترم تهران است کمک شایانی خواهد کرد.

  1 2 3 681