آرشیو نویسنده :کوتاه آنلاین

معاون فنی بیمه‌های غیرزندگی بیمه سرمد، عضو کمیته سندیکای بیمه گران شد

مجید حبیبی، عضو کمیته بازنگری آیین‌نامه‌های شماره ۳۱ و ۸۷ شورای عالی بیمه شد.

 معاون فنی بیمه‌های غیرزندگی بیمه سرمد، عضو کمیته سندیکای بیمه گران شد

به گزارش  روابط عمومی بیمه سرمد، سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران در حکمی، مجید حبیبی، معاون فنی بیمه‌های غیرزندگی بیمه سرمد را به عنوان عضو کمیته بازنگری آیین نامه های شماره ۳۱ و ۸۷ شورای عالی بیمه منصوب کرد.

متن حکم کریمی به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای مجید حبیبی

سلام علیکم

در راستای اجرای مصوبه مورخ ۰۸/۰۷/۱۳۹۹ شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران، به موجب این ابلاغ، جنابعالی به عنوان «عضو کمیته بازنگری آیین نامه های شماره ۳۱ و ۸۷ شورای عالی بیمه» منصوب می شوید. امید است با اتکال به الطاف الهی و بهره گیری از تجارب گرانقدر خود و سایر اعضای کمیته، در ایفای وظایف محوله، موفق و موید باشید.

از درگاه ایزد منان توفیق روزافزون آن برادر ارجمند را مسئلت می نمایم.

سید محمد کریمی

دکتر کریمی، همچنین در احکام دیگری، فرهاد عظیمی، عباس معینی، محمد باباکردی، محمدمهدی عزیزی و مدریک پیرصاحب را نیز به عنوان اعضای این کمیته منصوب کرد.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران، هم‌چنین در حکم دیگری، مجید حبیبی را به عنوان عضو کمیته اجرایی پنل تخصصی «نوآوری فنی در مواجهه با ریسک‌های نوظهور» منصوب کرد

تجمیع خدمات بیمه‌ای یک شرکت قطری در بیمه سرمد

خدمات بیمه‌ای شرکت قطری ذرب، در بیمه سرمد تجمیع شد.

تجمیع خدمات بیمه‌ای یک شرکت قطری در بیمه سرمد

به گزارش  روابط عمومی بیمه سرمد، شرکت ذرب که با سرمایه‌گذاری کشور قطر، در زمینه پرورش و آموزش شترهای مسابقه‌ای با نژاد قطری در شهرستان فرشبند و لار استان فارس فعالیت می‌کند، به جمع مشتریان بیمه سرمد پیوست.

بنا بر این گزارش، کلیه خدمات موردنیاز این شرکت قطری در رشته‌های درمان، آتش‌سوزی، مسئولیت و خودرو در بیمه سرمد تجمیع شده است

امضای تفاهم‌نامه همکاری بیمه ای میان بیمه سرمد و اصناف بابل

با هدف گسترش فرهنگ بیمه و پوشش خسارت‌های ناشی از حوادث شغلی و طبیعی در واحدهای صنفی، تفاهم‌نامه همکاری بیمهای میان بیمه سرمد و مجامع اصناف شهرستان بابل امضا شد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بیمه ای میان بیمه سرمد و اصناف بابل

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، در جلسه‌ای با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه سرمد و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، اسناد همکاری بیمه‌ای اصناف بابل و بیمه سرمد به امضای دو طرف رسید.

مهندس حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران پس از امضای این تفاهم‌نامه، با تقدیر از ابتکار عمل بیمه سرمد در تعامل سازنده با اصناف گفت: تعامل بیمه سرمد با اصناف، سرآغاز پیوند صنعت بیمه با صاحبان مشاغل و اصناف مختلف خواهد بود.

وی همچنین هدف انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اصناف شهرستان بابل با بیمه سرمد را پوشش خسارت‌های ناشی از حوادث گوناگون دانست و گفت: با اجرای این تفاهمنامه، ریسک فعالیت در اصناف به حداقل خواهد رسید.

دکتر مجتبی کاتب، رئیس هیات مدیره شرکت بیمه سرمد نیز با تشریح وضعیت اقتصادی کشور، گفت: در شرایط حال حاضر کشور که ریسک فعالیت‌های اقتصادی بالاتر رفته است، باید اصناف و فعالان اقتصادی به بیمه، توجه بیشتری داشته باشند تا ریسک‌ فعالیت‌های خود را تا حد ممکن پایین بیاورند.

رئیس هیات مدیره بیمه سرمد هم‌چنین از عزم این شرکت، برای ارائه مشوق‌های بیمه‌ای به فعالان اقتصادی خبر داد

بیمه سرمد در استان گیلان صاحبخانه شد

ساختمان جدید شعبه بیمه سرمد در استان گیلان با حضور دکتر کاتب افتتاح شد.

بیمه سرمد در استان گیلان صاحبخانه شد

به گزارش فکراقتصادی به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد، دکتر کاتب در مراسم افتتاح ساختمان جدید شعبه که با حضور جمعی از مدیران استانی بانک صادرات، سندیکای بیمه‌گران و شورای شهر رشت برگزار شده بود، از زحمات مدیر شعبه گیلان تقدیر و تشکر کرد.

کاتب در ادامه با اشاره وضعیت مناسب پرتفوی مدیریت استان گیلان، گفت: می‌توان با همکاری بیشتر با بانک صادرات استان که یک پتانسیل بزرگ برای شرکت است، اتفاق بزرگی را برای بیمه سرمد رقم زد و پرتفوی شعبه را ارتقا داد.

وی با اشاره به همگرایی سرمد و بانک صادرات برای توسعه همکاری‌ها گفت: این همکاری موفقیت‌های بزرگی را برای ما به همراه داشته است و در این پنج سالی که بنده در خدمت سرمد هستم، آمار و ارقامی رقم خورده است که امروز شرکت را از لحاظ سودآوری در میان ۱۰ شرکت برتر بیمه کشور قرار داده است و ما برای این موفقیت‌ها به خود می‌بالیم.

کاتب با تقدیر و تشکر از توجه ویژه مدیرعامل بانک صادرات به بیمه سرمد گفت: این موفقیت‌ها بدون همکاری و همیاری مدیرعامل محترم و تک تک اعضای هیئت مدیره بانک صادرات میسر نبود و ما شرمنده زحمات و لطف‌های آقای دکتر صیدی به بیمه سرمد هستیم که هیچ‌گاه ما را فراموش نمی‌کنند.

رئیس هئیت مدیره بیمه سرمد گفت: امیدوارم در استان گیلان هم این همکاری پررنگ‌تر و بهتر شود تا شاهد یک جهش در کارنامه مدیریت استان گیلان باشیم. بیمه سرمد؛ بال بانک صادرات

بهزاد قهرمانی مدیر شعب بانک صادرات استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به همکاری‌های سرمد و بانک صادرات گفت: خوشحالیم که امروز بیمه سرمد به عنوان یکی از بال‌های بانک صادرات، جایگاه خود را در صنعت بیمه پیدا کرده و وظیفه خود می‌دانیم که با دوستانمان در بیمه سرمد همکاری کنیم و سرمد را از خود می‌دانیم.

وی افزود: امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم و با توسعه همکاری‌های دو مجموعه، سال دیگر ارتقای رتبه استان گیلان را جشن بگیریم.

اسماعیل حاجی پور، عضو شورای شهر رشت، فلکیان رئیس و شوقی نایب رئیس سندیکای بیمه‌گران استان، جمعی از مدیران استانی بانک صادرات و کمیته امداد امام خمینی نیز در این مراسم حضور داشتند.

در پایان این مراسم نیز، دکتر کاتب، نشستی با پرسنل مدیریت استان گیلان داشت و از نزدیک صحبت‌ها و پیشنهادهای آنان را برای بهتر شدن عملکرد سرمد در استان شنید.

حسین نظریان معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سرمد در این سفر، دکتر کاتب را همراهی می‌کرد

بازدید مدیرعامل بیمه سرمد از شعبه اصفهان

مهندس مهدوی در سفر به استان اصفهان از شعبه بیمه سرمد در این استان بازدید کرد.

بازدید مدیرعامل بیمه سرمد از شعبه اصفهان

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، مهندس مهدوی مدیرعامل بیمه سرمد، در سفر به استان اصفهان، از شعبه بیمه سرمد در این استان بازدید با مهدی نصر اصفهانی مدیریت بیمه سرمد از اصفهان دیدار کرد.

مهدوی در این بازدید گفت: وجود صنایع بزرگ در استان اصفهان را یک ظرفیت بزرگ برای ما است و باید برای جذب این صنایع تلاش بیشتری کنیم و بر روی بیمه‌های مهندسی و انرژی تمرکز بیشتری داشته باشیم.

مدیرعامل بیمه سرمد، افزود: در ماه‌های گذشته، سعی کردیم با آموزش شبکه فروش، کارشناسان و نمایندگان را برای حضور در بازار بیمه‌های مهندسی و انرژی تجهیز کنیم و امیدواریم که این آموزش‌ها با تلاش مضاعف کارشناسان استانی و نمایندگان شرکت، بازخورد خوبی داشته باشد و سهم بیمه‌های مهندسی و انرژی در پرتفوی شرکت ارتقا پیدا کند.

مهندس مهدوی در این بازدید با کارشناسان شعبه و نمایندگان استان نیز نشستی داشت و از نزدیک صحبت‌ها و پیشنهادهای آنان را برای بهتر شدن عملکرد سرمد در استان شنید.

مدیرعامل سرمد در ادامه سفر خود به استان اصفهان نیز از نیروگاه سیکل ترکیبی زواره بازدید و مهرداد بهادرانی مدیر این نیروگاه دیدار کرد.

در این سفر، مجید حبیبی معاون فنی بیمه‌های غیرزندگی، مهندس مهدوی را همراهی می‌کرد

توسعه همکاری های بیمه سرمد و بانک صادرات در سطح شعب

فکراقتصادی:سرپرست مدیریت شرق استان تهران بیمه سرمد، با مدیر سرپرستی جنوب تهران بانک صادرات دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، ابوالفضل آخوندی سرپرست مدیریت شرق استان تهران با حسین سلامتیان مدیر سرپرستی جنوب تهران بانک صادرات دیدار کرد.

در این جلسه، آخوندی درباره خدمات بیمه سرمد در رشته های مختلف و همچنین کاهش زمان پرداخت خسارت ها و صدور بیمه های مرهونات، توضیحاتی را برای توسعه همکاری های دو مجموعه ارائه کرد. سلامتیان نیز، در ادامه جلسه پیشنهادهایی را برای بهبود انجام امور بیمه ای همکاران بانک صادرات مطرح کرد.

مدیر سرپرستی جنوب تهران بانک صادرات با ابراز رضایت از عملکرد بیمه سرمد، گفت: بیمه سرمد در این سال ها بسیار موفق بوده است و من اقوام و همکارانم را برای خرید بیمه‌نامه از بیمه سرمد تشویق می‌کنم.

سرپرست مدیریت شرق استان تهران بیمه سرمد نیز ضمن تشکر از ابراز لطف و همکاری سلامتیان با این شرکت، گفت: سرمد متعلق به کارکنان بانک صادرات است و همه تلاش ما، جلب رضایت بانک صادرات، مشتریان ارزنده شرکت و سهامداران است.

سازمان همیاری های شهرداری های خراسان، سرمدی شد

فکراقتصادی: تفاهم نامه همکاری بیمه ای، میان سازمان همیاری های شهرداری های خراسان و بیمه سرمد امضا شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، در جلسه ای با حضور سرکار خانم تفصلی، مدیرعامل شرکت خدمات بیمه‌ای همیار بیمه وابسته به سازمان همیاری های شهرداری های استان خراسان و ناصر امیدی مدیر شعبه بیمه سرمد در این استان و رضا وطنی‌مقدم نماینده کد ۱۲۸۰ بیمه سرمد، تفاهم نامه همکاری بیمه ای سازمان همیاری های شهرداری های خراسان و بیمه سرمد به امضا رسید.

تفضلی در این جلسه از مدیران استانی بیمه سرمد خواست، تا تشکیل پرونده های بیمه گذاران و همچنین ارزیابی خسارت شرکت های تابعه سازمان و شهرداری های استان به موقع انجام شود.

ناصر امیدی نیز در این جلسه، بیمه کرونا پلاس سرمد را به مدیران شرکت خدمات بیمه ای همیار بیمه معرفی کرد.

سازمان همیاری های شهرداری های استان خراسان، حدود ۲۸ شرکت زیرمجموعه دارد و کلیه امور مربوط به ۷۵ شهرداری عضو این سازمان در استان را برعهده دارد.

 

معاون مالی اقتصادی بیمه سرمد، عضو کمیته سندیکای بیمه گران شد

 محمدرضا مجدرضایی، عضو کمیته بازنگری آیین نامه های شماره ۶۹ و ۵۸ شورای عالی بیمه شد.

سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران در حکمی، محمدرضا مجدرضایی، معاون مالی اقتصادی بیمه سرمد را به عنوان عضو کمیته بازنگری آیین نامه های شماره ۶۹ و ۵۸ شورای عالی بیمه منصوب کرد.

متن حکم کریمی به شرح زیر است:
برادر ارجمند جناب آقای محمدرضا مجدرضایی
سلام علیکم
در راستای اجرای مصوبه مورخ ۰۸/۰۷/۱۳۹۹ شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران، به موجب این ابلاغ، جنابعالی به عنوان «عضو کمیته بازنگری آیین نامه های شماره ۶۹ و ۵۸ شورای عالی بیمه» منصوب می شوید. امید است با اتکال به الطاف الهی و بهره گیری از تجارب گرانقدر خود و سایر اعضای کمیته، در ایفای وظایف محوله، موفق و موید باشید.
از درگاه ایزد منان توفیق روزافزون آن برادر ارجمند را مسئلت می نمایم.
سید محمد کریمی
دکتر کریمی، همچنین در احکام دیگری، منصور حسینی، مرتضی اصلانی، رامین محمدی، بهنام شهریار را نیز به عنوان اعضای این کمیته منصوب کرد.

سهامداران «بیمه سرمد» و «گروه صنعتی پاکشو» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی سهامداران حقیقی شرکت‌های «بیمه سرمد» با نماد «وسرمد» و «گروه صنعتی پاکشو» با نماد «پاکشو» می‌توانند برای دریافت سود سهام شرکت به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

سهامداران «بیمه سرمد» و «گروه صنعتی پاکشو» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند
به گزارش  روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در این اطلاعیه‌ها از سهامداران حقیقی این شرکت‌ها خواسته شده ضمن مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور، با ارائه اصل کارت ملی یا شناسنامه و کد سهامداری (کد بورسی) نسبت به دریافت نقدی یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند.

 

سهامداران حقیقی شرکت‌های «بیمه سرمد» و «گروه صنعتی پاکشو» نیز می‌توانند از روز سه‌شنبه ١۵ مهرماه ٩٩ به مدت یک سال، سود سهام شرکت در سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه ٩٨ را از طریق شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند.

 

بر اساس این اطلاعیه، پرداخت سود سهام افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفاً به ولی(پدر) بلامانع خواهد بود.

پرداخت سود سهام به نماینده قانونی سهامدار تنها با ارائه وکالت‌نامه رسمی معتبر به همراه اصل کارت ملی یا شناسنامه، گواهی نقل و انتقال سپرده سهام سازمان بورس و یا اعلام شفاهی کد بورسی سهامدار امکان‌پذیر است

بیمه سرمد، به جمع خیرین امنیت ساز پیوست

بیمه سرمد، بخشی از هزینه‌های راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ کلانتری ۱۰۳ گاندی را متقبل شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، اتاق مانیتورنگ کلانتری ۱۰۳ گاندی، برای رصد نقاط مختلف و بالا بردن ضریب امنیت منطقه، در حال راه‌اندازی است که این کلانتری را به اولین کلانتری هوشمند کشور تبدیل می‌کند.

بیمه سرمد در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک به امنیت شهر تهران، بخشی از هزینه‌های راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ این کلانتری را تقبل کرد.

مهندس مهدی مهدوی مدیرعامل بیمه سرمد در دیدار با سرهنگ حسینعلی ابن علی، رئیس و سید مجتبی حسینی، جانشین کلانتری ۱۰۳ گاندی گفت: شرکت‌های بیمه، در واقع با انتقال ریسک از جامعه، به نوعی امنیت را برای بیمه‌گذاران ایجاد می‌کنند. ما در حوزه مسئولیت اجتماعی‌مان، هر جا کمکی از دستمان برمی‌آید، در خدمت شما که امنیت را به جامعه هدیه می‌دهید، هستیم.

رئیس کلانتری ۱۰۳ گاندی نیز در این دیدار با تشکر از کمک بیمه سرمد به راه‌اندازی اتاق مانیتورنگ این کلانتری، گفت: در یک سال گذشته، اقدامات خوبی در کلانتری ۱۰۳ انجام شده و میزان سرقت‌ها در منطقه، ۲۲ درصد کاهش پیدا کرده است که این کلانتری را به کلانتری نمونه کشور تبدیل کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد، راه‌اندازی این اتاق مانیتورینگ، موجب بالا رفتن بیشتر ضریب امنیت در منطقه شود.

 

برگزاری دوره آموزشی بیمه های مهندسی و انرژی در شعب مازندران و نوشهر

 

دوره آموزش بیمه های مهندسی و انرژی با هدف ارتقای سطح دانش و به روزرسانی اطلاعات بیمه ای کارشناسان و نمایندگان بیمه سرمد در شعبه مازندران و نوشهر برگزار شد.

 برگزاری دوره آموزشی بیمه های مهندسی و انرژی در شعب مازندران و نوشهر

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، محتوای این دوره آموزشی، آشنایی با کاربردها و دستورالعمل بیمه های مهندسی، نحوه صدور و ثبت پرونده، آشنایی با نحوه صدور بیمه های مهندسی، تحلیل سازه های مهندسی و کارگاه آموزشی عملی مراحل صدور بیمه های مهندسی بود.

مدرس این دوره آموزشی که با استقبال نمایندگان و کارشناسان شعب مازندران و نوشهر روبرو شد، ناهید شاکری سرپرست بیمه های مهندسی و انرژی بیمه سرمد بود.

حسین نظریان معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع بیمه سرمد، ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و کارشناسان شعب مازندران و نوشهر و مدیر بیمه های مهندسی و انرژی، برگزاری دوره های ‌آموزشی را یکی از برنامه های مهم این مدیریت برای ارتقای دانش کارکنان و نمایندگان و به روزرسانی دانش بیمه ای آنان، عنوان کرد.

 

تقدیر رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد از آتش نشانان

دکتر مجتبی کاتب و جمعی از مدیران سرمد، از آتش نشانان ایستگاه ۸۴ آتش نشانی تهران تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، همزمان با هفتم مهر، روز ایمنی و آتش نشانی، دکتر مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره و جمعی از اعضای مدیران بیمه سرمد با حضور در ایستگاه ۸۴ آتش نشانی تهران، با اهدا شاخه گل و هدایایی از زحمات و تلاش های شبانه روزی آتش نشانان تقدیر و تشکر کردند.

رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد در این دیدار گفت: آتش‌نشانان، یکی از خدوم‌ترین اقشار جامعه هستند که ریسک های بزرگی را به جان می خرند تا جان هم وطنان را نجات دهند. قشری که کمتر به آن ارج نهاده شده و زحماتشان در جامعه دیده نشده است. امیدوارم، مردم با رعایت اصول ایمنی، یاری گر این عزیزان باشند تا شاهد کاهش آسیب ها در جامعه باشیم.

مجید حبیبی معاون فنی بیمه های غیرزندگی، الهام جلوی مدیر بیمه های مسئولیت، ناهید شاکری سرپرست بیمه های مهندسی و انرژی، حسن پورحسینی مدیربیمه های اتومبیل و مجتبی نصرالهی سرپرست مدیریت بیمه های آتش سوزی و باربری و خاص، دکتر کاتب را در این دیدار همراهی می کردند.

تخم مرغ چرا طلا شد؟

مهدی جهانیان- براساس اطلاعات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت قیمت نهایی تخم مرغ ازابتدای سال ۹۹ تاکنون چندین مرحله با افزایش قیمت روبه رو شده است و به شانه ای ۳۸هزار تومان هم رسیده است. اگر این روند ادامه پیدا کند پیش بینی می شود با آمدن فصل زمستان با کمبود تخم مرغ مواجه شویم.

این روند گرانی ها چنان ادامه داشته که قرار است جلسه ای به دستور رئیس جمهور در این خصوص برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های ذی ربط  برای کاهش قیمت در بازار برگزار شود.

می توان گفت میزان تولید در ایران را وزارت جهاد کشاورزی تعیین می کند و قیمت گذاری اجناس هم در اختیار سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت است و دلیل بی نظمی در بازار ارتباط مستقیمی با حوزه های تصمیم گیری دارد.

مواد اولیه خوراک مرغداری ها وارداتی هستند و وقتی ارز مورد نیاز تامین نشود قیمت این محصولات در بازار افزایش پیدا می کنند و این موضوع باز هم به حوزه های تصمیم گیری باز می گردد.

یکی از فعالان در زمینه مرغداری گفته است که اگر دولت توان تامین ارز را ندارد، باید ظرفیت تولید پایین بیاید. در چنین فضایی ضمن پذیرش هزینه تعطیلی واحدهای مرغداری، باید با کاهش قابل توجه تولید نیز مواجه شویم اما اگر بناست ظرفیت‌های فعلی حفظ شود، تنها برطرف کننده مشکلات امروز تامین مواد اولیه و ارز لازم برای آنهاست و این بازار تنها در چنین شرایطی به ثبات می‌رسد.

یکی دیگر از فعالان در این حوزه اعتقاد دارد که نهاده‌های دامی که با یارانه دولتی در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد،تنها به اندازه تأمین نصف نیاز مرغداران بوده و آنان باید مابقی را به صورت آزاد خریداری کنند.

کمبود برنج خارجی در بازار دست دلالان را برای افزایش قیمت برنج ایرانی باز می‌کند

کمبود برنج خارجی در بازار دست دلالان را برای افزایش قیمت برنج ایرانی باز می‌کند

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: کمبود برنج خارجی در بازار باعث می شود دلالان از شرایط سو استفاده کنند؛ به طوری که یا برنج را از شالیکاران ارزانتر خریداری می کنند و یا قیمت آن را برای مصرف کننده بالا می برند.

مسیح کشاورز در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه سه مولفه قیمت جهانی، نرخ ارز و مجموع سود و عوارض گمرکی و سایر هزینه ها در قیمت تمام شده کالاهای وارداتی موثر است، گفت: قیمت جهانی برنج رو به کاهش است اما در کشور مشکل افزایش نرخ ارز و هزینه های مربوط به انبار داری وجود دارد که اثرات خود را بر قیمت تمام شده برنج وارداتی می گذارند.

وی اضافه کرد: ارز نیمایی ۱۴ هزارتومانی در حال حاضر به حدود ۲۰ هزارتومان رسیده است و خواهش کردیم که هرچه سریعتر برای ترخیص برنج های  رسوبی در گمرکات ارز تخصیص داده شود تا  این محموله ها بیش از این مشمول سایر هزینه ها از جمله انبارداری و دموراژ نشوند.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به اینکه زمانی که ارز نیمایی ۱۴ هزارتومان بود برنج خارجی در بازار کیلویی ۱۶ هزارتومان فروخته می شد، اظهار کرد:در حال حاضر با افزایش نرخ ارز نیمایی قیمت برنج خارجی در بازار ۱۸ تا ۲۰ هزارتومان است. یعنی بسته به نوع ارزی که با آن برنج خریداری می شود قیمت ها در این بازه متغییر است.

وی تصریح کرد: گفته می شود که واردات برنج هیچ تاثیری بر قیمت برنج ایرانی ندارد و از طرفی واردات به اندازه کافی  انجام شده و همچنین برنج خارجی در بازار وجود ندارد. این حرف ها آدرس های غلطی است که توسط دلالان مطرح می شود، زیرا می توانند از این طریق برنج را از شالیکاران ارزانتر خریداری کنند و از طرفی اعلام کنند که فقط برنج ایرانی در بازار است و قیمت ها را بالا ببرند.

کشاورز در ادامه با بیان اینکه سهم برنج خارجی در بازار جداست ولی با این تفاسیر کمبود برنج خارجی در بازار باعث می شود دلالان از شرایط سو استفاده کنند، گفت: اگر برنج خارجی در کشور به اندازه کافی باشد از شدت افزایش قیمت برنج ایرانی می کاهد. اما اگر این اتفاق رخ ندهد قیمت برنج ایرانی افزایش می یابد و تولیدکنندگان  و مصرف کنندگان آسیب می بینند. به عبارت دیگر افزایش قیمت برنج ایرانی بسیاری از مصرف کنندگان این برنج را به سمت مصرف برنج خارجی سوق می دهد.

از بازار خودرو چه خبر

از بازار خودرو چه خبر؟+ آخرین قیمت پرتیراژها

به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، پس از چند روز تعطیلات و ایام سوگواری، در چندساعتی که امروز(دوشنبه) بازار خودرو باز شده است، قیمت‌ها نسبت به پیش از تعطیلات تغییر چندانی نداشته است اما این در حالی است که از ابتدای ماه جاری به دلیل نوسانات قیمت ارز، روند قیمتی در بازار خودرو نیز افزایشی بوده است.

سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: با توجه به اینکه تنها چند ساعتی است که پس از چند روز تعطیلی بازار فعال شده است، قیمت‌ها فعلا همان قیمت‌های روز چهارشنبه و پنجشنه هفته گذشته است و در حقیقت طی‌ روزهای پیش‌رو می‌توان به صورت دقیق‌تر وضعیت بازار خودرو را بررسی کرد؛ اما در طول چند هفته اخیر، بررسی روند قیمتی بازار نشان می‌هد قیمت‌ها افزایشی پیش رفته‌اند که این موضوع  (روند افزایشی قیمت‌ها در بازار خودرو) به نوسان نرخ ارز در داخل برمی‌گردد.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران- ضمن تاکید براینکه با کاهش نرخ ارز قیمت خودرو نیز پایین خواهد آمد، ادامه داد: از سوی دیگر روند قیمت‌ها به میزان عرضه نیز بستگی دارد؛ چنانچه عرضه به بازار به میزان کافی صورت می‌گرفت، هیچگاه این اختلاف‌های فاحش میان قیمت‌های کارخانه و بازار ایجاد نمی‌شد. این در حالی است که در حال حاضر فروشنده در بازار بسیار کم است و در عین حال خریدار نیز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: افرادی که خودرو از کارخانه تحویل گرفته یا دارندگان خودرو، با کوچکترین نوسان نرخ ارز، خودروهای خود را به امید قیمت‌های بالاتر نمی‌فروشند و بسیاری از خریداران نیز با توجه به افزایش قیمت‌ها، از خرید اجتناب می‌کنند و خرید و فروش در بازار به شدت کاهش یافته است؛ مگر افرادی که نیاز فوری به خودرو داشته باشند که تعداد آن‌ها نیز بسیار محدود است.

طیق اعلام این مقام صنفی، آخرین قیمت‌ خودروهای پرتیراژهای داخلی در بازار امروز (دوشنبه) به شرح زیر است:

در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ارزش ۲۰۴ میلیون تومان و پس از آن پژو ۲۰۶ صندوقدار با قیمت ۱۹۸ میلیون تومان گران‌ترین خودروها هستند.

در بازار امروز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۶۹ میلیون تومان، پژو پارس ۱۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵GLX و سمند LX نیز نیز به تریب ۱۵۱ میلیون و ۱۵۲ میلیون تومان قیمت دارند.

در گروه سایپا نیز دستگاه تیبا ۹۷ میلیون تومان و تیبا ۲ نیز ۱۱۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. ساینا نیز ارزشی ۱۱۲ میلیون تومانی دارد.

علاوه براین باتوجه به اینکه ۱۰ روزی است خانواده پراید شماره‌گذاری نمی‌شوند، در حال حاضر سایپا ۱۱۱، ۹۵ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ حدود ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۲ نیز ۸۴ میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند.

گواهی CE راهی برای ورود به بازار اروپا

استقبال شرکت‌ها از دریافت نشان CE به منظور توسعه صادرات کالاهی داخلی:

گواهی CE راهی برای ورود به بازار اروپا

طبق توافق صورت گرفته میان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با شرکت SZUTEST ترکیه، تولیدکنندگان کالا می توانند با صرف کمترین زمان و هزینه، نشان CE اروپا (European Community) را از یک شرکت معتبر دریافت کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ISQI، سازندگان کالا برای صادرات محصولات خود به بازارهای جهانی نیازمند اخذ تاییدیه های کیفی هستند و سابقا برای این منظور محصولات خود را برای انجام آزمون‌های مورد نیاز و صدور گواهی نامه به اروپا ارسال می کردند؛ رویکردی که با توجه به تغییرات نرخ ارز و محدودیت های ناشی از تحریم، زمان و هزینه های بسیاری را بر تولیدکنندگان داخلی تحمیل می نمود.
اما در ماه های اخیر طبق موافقتنامه امضا شده میان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با شرکت ترکیه ای مذکور تولیدکنندگان می توانند نشان ce را به سهولت و باهزینه کمتر دریافت کرده و طی آن رعایت الزامات اساسی محصولات تولیدی برای کیفیت کالا، حفاظت از سلامتی، ایمنی مصرف‌کننده و نیز محیط زیست بر پایه قوانین اتحادیه اروپا را برای کالای مورد نظرشان اخذ کنند.
لازم به ذکر است تاکنون توافقاتی بین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و برخی شرکت های متقاضی صادرات به بازار جهانی صورت گرفته است که مطابق آن مقدمات دریافت CE-marking برای دستگاه هایی نظیر بورد الکتریکی، الکتروپمپ و الکترو موتور فراهم شده و مجوز عرضه این تجهیزات به بازارهای جهانی صادر به زودی خواهد شد.
همچنین درخصوص گروه‌های دیگر کالایی نظیر بویلرها، مخازن، رگلاتور، تجهیزات بدنسازی، قیر و لوازم ساختمانی و … نیز با شرکت های صادرکننده توافقاتی صورت گرفته و به زودی اجرایی خواهد شد.
شایان ذکر است علامت CE نشان‌دهنده انطباق محصول تولیدی با قوانین و مشخصات تعریف‌شده در اتحادیه اروپا است و محصولی که موفق به اخذ این نشان شود، می‌تواند در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت برای فروش حضور یابد. علاوه بر کشورهای اروپایی بسیاری از کشورهای همسایه ایران و حاشیه خلیج فارس نیز، داشتن نشان CE را به عنوان شرط پذیرفتن کالاها جهت واردات اعلام کرده‌اند.

 

درگهان روی خط توسعه / برگزاری همایش سرمایه گذاری پروژه های عمران شهری در درگهان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با اجرای ۱۷ پروژه عمرانی، رفاهی و تفریحی با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال طرح تحول و توسعه درگهان و روستاهای حومه محقق می شود.

درگهان روی خط توسعه / برگزاری همایش سرمایه گذاری پروژه های عمران شهری در درگهان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ظهر امروز نشست بررسی طرح توسعه زیرساخت و طراحی شهری درگهان و نواحی باهدف معرفی ۱۷ پروژه عمرانی، رفاهی، تفریحی و خدماتی در این منطقه، با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، جمعی از معاونان و مدیران این سازمان برگزار شد.

 

حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت منطقه ویژه اقتصادی قشم و امور درگهان و کادر فنی و زیر بنایی این مجموعه اظهار داشت: این طرح ها که در قالب سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت طراحی شده، می تواند ساختار نوینی از منظر و خدمات شهری به ساکنان و گردشگران ارایه دهد.

 

وی بر عملیاتی کردن پروژه های کوتاه مدت و بهره برداری از آن ها تا پایان سال تاکید کرد و افزود: بودجه این طرح ها از محل اعتبارات عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم قابل تامین است.

 

*برگزاری همایش سرمایه گذاری پروژه های عمران شهری درگهان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به قابلیت جذب سرمایه گذار در پروژه های عمرانی کلان با قابلیت ارایه خدمات رفاهی، تفریحی و ورزشی عنوان داشت: برگزاری همایش سرمایه گذاری در این حوزه، ضمن جلب مشارکت علاقمندان به روند توسعه در این محدوده از جزیره سرعت می بخشد.

 

امیر سلکی، مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم و امور درگهان نیز با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در شهر درگهان گفت: ارتقاء سطح خدمات امور شهری، طراحی بسته های سرمایه گذاری باهدف  توسعه گردشگری و ایجاد اقتصاد پایدار برای مردم از برنامه های این مدیریت در همسویی با سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم  از زمان حضور شما به عنوان مدیرعامل این مجموعه بوده است.

 

وی به طراحی ۱۷پروژه در قالب مباحث عمرانی، گردشگری، خدمات شهری و روستایی، رفاهی، تفریحی و ورزشی اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه ها منطبق بر طرح تفصیلی و به منظور کمک به توسعه و تحول شهر درگهان و روستاهای اطراف طراحی شده است.

 

به گفته سلکی، پروژه ساخت پارک خطی حاشیه میدان گمرک شهر درگهان، ساخت بازار عرضه مستقیم میوه و تره بار با هدف توسعه فضای زیرساختی خدمات شهری و کاهش هزینه‌های خرید خانوار، ساخت بازار ماهی فروشان باهدف عرضه بهداشتی، ساخت ایستگاه آتش نشانی به منظور ارتقا امنیت ساکنان و گردشگران، ساخت دو میدان شهر درگهان و روستای هلر، ساخت بلوار روستای ریگو و توسعه کمپ پارک مهتاب، ساخت ایستگاه تاکسی روستای طولا و بلوار مسیر دسترسی به زندان از جمله پروژه های کوتاه مدت این لیست است.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم و امور درگهان اضافه کرد: توسعه شبکه معابر که با هدف حل معضل ترافیک در زمان پیک حضور گردشگران رخ می دهد، از دیگر پروژه های کوتاه مدت طراحی شده است که شامل چند مسیر مانند؛ بلوار وحدت- بزرگراه خلیج فارس، بلوار درگهان – روستای کووه ایی و رینگ ساحلی درگهان- ر.وستای هلر(سینما دریای هلر) می شود.

 

* ۶ پروژه گردشگری، رفاهی و ورزشی آماده جذب سرمایه گذار

در ادامه سلکی با توضیح بسته های سرمایه گذاری آماده شده در حوزه گردشگری و تفریحی بیان داشت: یکی از مهم ترین اهداف ما دستیابی به توسعه پایدار مبتنی بر ملاحظات اقتصادی، اجتماعی، گردشگری، و مشارکت شهروندی بوده علاوه بر بالابردن معیارهای کیفیت زندگی و توسعه متوازن شهری و روستایی، از ظرفیت های منطقه برای افزایش جذب گردشگر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: پروژه اسکله تفریحی و گردشگری با هدف توسعه گردشگری، استفاده بهینه از فضای موجود و ایجاد فضای سرگرمی برای ساکنان طراحی شده و دومین پروژه ما در این راستا طراحی سالن کنسرت روباز با نگاهی به داشته های نیاکان ما در این جزیره است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم و امور درگهان ادامه داد: پایانه مسافربری بین شهری جزیره قشم باهدف ارتقا سیستم حمل و نقل به عنوان زیرساختی برای ورود گردشگر در نظر گرفته شده و ساخت کمپ پارک ساحلی درگهان- رو.ستای کووه ای با کاربری تفریحی و خدماتی نیز چهارمین پروژه ای است که قابل واگذاری به سرمایه گذاران می باشد.

 

سلکی به پروژه های ساخت پارک آبی روباز و سایت ورزشی ۷۰ هکتاری اشاره کرد و افزود: درگهان سالانه حدود ۳٫۵ میلیون نفر گردشگر دارد که به قصد خرید در آن اقامت می کنند که این رقم با توسعه فضای گردشگری و تفریحی، بسیار افزایش خواهد داشت.

شایان ذکر است، درگَهان در ۲۰ کیلومتری غرب شهر قشم یکی از مهم ترین شهرهای تجاری جنوب کشور بوده  که همه ساله پذیرای موج جمعیتی است که با هدف خرید کالا از نقاط مختلف کشور به این شهر سفر می کنند.

 

تقدیر امور مالیاتی یزد از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان خوش حسابترین مودی مالیاتی

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان خوش حسابترین مودی مالیاتی یزد معرفی و با اهدای لوح تقدیر از سوی مدیر کل امور مالیاتی یزد از این شرکت تقدیر شد.

تقدیر امور مالیاتی یزد از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان خوش حسابترین مودی مالیاتی
به گزارش روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، این شرکت بعنوان خوش حسابترین مودی مالیاتی یزد معرفی و با اهدای لوح تقدیر از سوی مدیر کل امور مالیاتی یزد از این شرکت تقدیر شد.

امروز در بورس تهران انجام شد: عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین

امروز در بورس تهران انجام شد: عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ – ساعت ۱۵:۰۸

امروز چهارشنبه مورخ ۱۵ مردادماه، عرضه اولیه سهام شرکت “تامین سرمایه امین” با نماد “امین” در بورس تهران انجام شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران،  امروز چهارشنبه مورخ ۱۵ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ، در مراسمی با حضور دکتر علی صحرائی مدیرعامل بورس تهران و مدیرعامل تامین سرمایه امین ،  تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت “تامین سرمایه امین” با نماد “امین” به روش ثبت سفارش در بورس تهران عرضه اولیه و کشف قیمت شد.

براین اساس امروز چهارشنبه مورخ ۱۵  /۰۵ /  ۱۳۹۹طی مراسمی که به صورت آنلاین در فضای مجازی و آپارات رسمی بورس تهران پخش شد، تعداد ۸۴۰ میلیون سهم در روز جاری جهت عرضه به عموم و ۲۱۰ میلیون سهم جهت عرضه به صندوق های سرمایه گذاری در روز معاملاتی یکشنبه مورخ ۱۹ / ۰۵ / ۱۳۹۹، جمعا معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت “تامین سرمایه امین” با نماد “امین” به قیمت هر سهم ۱۰۴۰۰ ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

همچنین با عرضه اولیه این شرکت در بورس تهران (عضو هیات مدیره فدراسیون بورس های اروپا-آسیایی (فیاس))، تعداد شرکت های فعال در بورس به ۳۴۱ شرکت رسید و به ارزش بازار  ۷۲ هزارو  ۸۰۰ میلیارد ریال افزوده شد.

لازم به ذکر است شرکت تامین سرمایه امین” با نماد “امین با ثبت بیش از  ۵میلیون و ۴۱۰  هزار و ۷۴۷ کد معاملاتی رکورد تخصیص عرضه اولیه را به خود اختصاص داد و حداکثر  حدود تعداد ۱۶۱ سهم به هر کد معاملاتی اختصاص یافت

ورود ۳ میلیون ۵۸۰ هزار نفر جدید به بورس در سال جاری

ورود ۳ میلیون ۵۸۰ هزار نفر جدید به بورس در سال جاری

از ابتدای امسال تا ۱۰مرداد ۳ میلیون و ۵۸۰ هزار کد جدید سهامداری در بازار سرمایه ایران صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی سمات، به نقل از خبرگزاری فارس، بازار سرمایه که این روزها در کانون توجه خانوارهای ایرانی قرار گرفته، به قول معروف حسابی روی بورس است و فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌های سرگردان بازار و تزریق آن به تولید فراهم شده است.

در این زمینه خبرنگار فارس با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه تماس گرفت و آمار جدیدترین کدهای صادر شده برای سهامداری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خواستار شد که آنها اعلام کردند، طبق جدیدترین آمار از ابتدای امسال تا روز دهم مرداد ماه ۳ میلیون و ۵۸۰ هزار کد جدید سهامداری در بازار سرمایه صادر شده است که این رقم با احتساب کدهای قبلی به ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار کد رسیده است.

بر اساس این آمار سال تا سال ۹۱ تعداد ۶ میلیون و ۴۸۸ هزار کد معاملاتی صادر شده بود تا سال ۹۲ این رقم به ۷ میلیون و ۳۶۲ هزار کد رسیده بود. تا پایان سال ۹۳ این رقم به ۷ میلیون و ۹۹۶ هزار کد رسید.

سال ۹۴ تعداد کدها به ۸ میلیون و ۸۸۴ هزار کد رسید. در سال ۹۵ تعداد تجمیعی کدهای معاملاتی به ۹ میلیون و ۳۴۸ هزار کد رسید.

سال ۹۶ تعداد به ۹ میلیون و ۹۶۵ هزار کد، سال ۹۷ تعداد تجمیعی کدهای معاملاتی به ۱۰ میلیون و ۸۸۴ هزار کد رسید و سال ۹۸ تعداد تجمیعی کدها در مجموع به ۱۱ میلیون و ۶۶۵ هزار کد رسید.

با ملاحظه تعداد کدهای صادرشده طی این سال‌ها، هر سال به طور میانگین ۶۰۰ هزار کد معاملاتی جدید در بازار سرمایه صادر شده است که البته بخشی از این کدها مربوط به خریداران اوراق تسهیلات مسکن بودند که یک بار برای خرید این اوراق از کدها استفاده می‌کردند.

امسال با توجه به اراده دولت برای رونق دادن به بازار سرمایه و عرضه شرکت‌های ارزنده در بورس و همچنین به خاطر وجود رکود در بازارهای دیگر مردم به سرمایه‌گذاری در بورس تشویق و ترغیب شدند.

به گونه‌ای که ظرف ۵ ماه امسال ۳ میلیون و ۵۸۰ کد معاملاتی جدید صادر شده است، البته برای همه سهامداران عدالت که ۴۹ میلیون و ۱۴۱ هزار نفر هستند نیز به صورت خودکار کد معاملاتی صادر می‌شود. با این احتساب تعداد دارندگان کد معاملاتی در بورس در کشور به حدود ۶۵ میلیون نفر می‌رسد.

کارشناسان معتقدند این فرصت استثنایی برای مدیریت نقدینگی و جمع آوری آن و تزریق به سمت تولید از کانال بازار سرمایه است، البته برخی می‌گویند با توجه به این که تعداد شرکت‌های حاضر در بورس اوراق بهادار و فرابورس اندک و در مجموع به حدود ۷۰۰ شرکت می‌رسد نمی‌توان انتظار داشت این سیل نقدینگی جذب تولید شود، اما عده‌ای می‌گویند شرکت‌های حاضر در بورس و فرابورس با انتشار اوراق جدید مانند اوراق اجاره سهام، اوراق مرابحه و انواع اوراق مالی، همچنین از شناور سازی درصد بیشتر سهام خود و نیز عرضه اولیه سهام شرکت‌ها می‌توانند به جمع آوری نقدینگی و تزریق آن به تولید کمک کنند.

در این زمینه دولت تصمیم گرفته هر هفته حداقل یک عرضه اولیه در فرابورس و یک عرصه اولیه در بورس داشته باشد، سازمان تأمین اجتماعی نیز برای کمک به بازنشستگان تأمین اجتماعی صندوق مدیریت ثروت زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وارد بورس کند و پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق به مبلغ هزار تومان از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه تا ۲۳ مرداد در بورس انجام می‌شود و همه این اقدامات در راستای جمع آوری نقدینگی از بازار و رونق شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

درخشش بیمه رازی در چهارمین دوره ارزیابی تحول دیجیتال

شرکت بیمه رازی در چهارمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال صاحب دو جایزه مهم شد.

دریافت تندیس برنزین سطح سه “زبدگی دیجیتال” در کنار رقبایی چون ایرانسل، بانک انصار، داتین، بانک رفاه و… افتخاری بود که در این رویداد نصیب شرکت بیمه رازی شد.
جایزه مهم بعدی تندیس برنزین “رهبری دیجیتال” بود که در این رویداد به جناب آقای مهندس مهدی ملکی، معاون برنامه‌ریزی و نوآوری این شرکت، رسید.
بیمه رازی در کنار ایرانسل و بانک رفاه، برگزیدگانی بودند که با دریافت جوایز متعدد در این رویداد، موردتوجه فعالان عرصه تحول دیجیتال قرار گرفتند

بازدید دکتر کشاورزیان عضو هیات مدیره پست بانک ایران از مدیریت شعب آذربایجان غربی

دکتر کشاورزیان عضو هیات مدیره پست بانک ایران به همراه سیداصغر جلیلی نیا معاون مالی و سرمایه گذاری از مدیریت شعب استان آذربایجان غربی و شعب مرکزی، نبوت و فرهنگ شهرستان ارومیه و همچنین باجه های بانکی کوکیا و تومتر ارومیه بازدید و ضمن تقدیر از کارکنان شعب و کارگزاران باجه ها، رهنمودهای لازم را به آنان ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: پس از این بازدیدها، جلسه شورای اداری استان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و عملکرد هریک از شعب تابعه استان به صورت ویدئو کنفرانس مورد ارزیابی قرار گرفت که طی آن عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه گذاری، رهنمودها و توصیه های لازم را به آنان ارائه و بر اجرای خدمات جدید بانکی در باجه ها و کنترل آن تاکید کردند.
همچنین عباس آبنوس مدیرشعب استان در ابتدای این جلسه، گزارش عملکرد ارائه و سپس روسای شعب شهرستان ارومیه و روسای دوایر ستادی و کارشناسان دیدگاه و نظرات خود را بیان‌کردند.
گفتنی است: دکتر کشاورزیان با قاسم جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی دیدار و درخصوص برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور تبادل نظر کردند.

حضور مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران عامل بانک‌های دولتی

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی روز سه شنبه ۱۴ مرداد در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران عامل بانک‌های دولتی که به منظور بررسی مشکلات نظام بانکی کشور برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش  روابط عمومی بانک کشاورزی، در این جلسه مدیران عامل بانک‌های دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی مشکلات نظام بانکی در فضای اقتصادی کشور همچون بالا بودن هزینه تسهیلات و بالا بودن هزینه تمام شده تراکنش‌ها در نظام بانکی را مطرح کردند و تاکید داشتند این مشکلات در مجموع هزینه بالایی به نظام بانکی وارد می‌کنند.
بر اساس این گزارش، مدیران عامل بانک‌ها برای تامین سرمایه در گردش صنایع و توسعه اقتصادی کشور در سال جهش تولید اعلام آمادگی کردند، نمایندگان هم بر مشکلاتی چون تعامل میان فعالان حوزه‌های مختلف صنعتی و بانک‌ها تاکید داشتند.
این گزارش می افزاید: در این جلسه معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد نیز گزارشی درباره وضعیت نظام بانکی، نقش فعلی بانک‌ها در تامین مالی کشور، مانده تسهیلات و مانده سپرده‌ها ارائه کرد

توضیحات بانک ملت درباره واریز وجوه فروش سهام عدالت

بانک ملت در پاسخ به برخی اخبار منتشر شده در رسانه ها و پیام های مشتریان در سامانه های ارتباطی، توضیحاتی را برای آگاهی متقاضیان فروش سهام عدالت از روند واریز وجوه حاصل از فروش سهام ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، به استناد وظایف تکلیف شده توسط نهادهای حاکمیتی، بانک ملت در طرح آزادسازی سهام عدالت صرفاً مسئولیت جمع‌آوری درخواست فروش را عهده دار است.
بر این اساس در دستورالعمل های ابلاغی به بانک ها، درخواست فروش سهام عدالت مشتریان باید به صورت روزانه توسط بانک‌ها جمع‌آوری شده و از طریق کارگزاری های طرف قرارداد جهت طی مراحل قانونی و فروش سهام به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال و وجوه مربوطه نیز پس از فروش مستقیماً به حساب ذینفعان واریز شود.
شایان گفتن است، بانک به عنوان تجمیع کننده درخواست های فروش سهام عدالت، در هیچ یک از مراحل فروش و واریز وجوه دخالتی نداشته و از جزییات فرآیند مانند تعداد سهام عدالت هر فرد، مبلغ سهام فروش رفته هر فرد، زمان واریز وجه به حساب ذینفعان و ..اطلاعی ندارد.
طراحی و ایجاد سامانه ای به منظور رفع ابهامات مشتریان و متقاضیان فروش سهام عدالت از جمله درخواست های این بانک از نهادهای ذیربط نیز بوده و یادآور می شود، بانک منفعتی از مبالغ مربوط به فروش سهام عدالت هم وطنان ندارد.
همچنین شماره تلفن ۱۵۶۹-۰۲۱ شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت سهام عدالت به سهام داران و متقاضیان فروش این سهام معرفی شده است

همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران، تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد

همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران، تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد

همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران، تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان به مناسبت روزخبرنگار گفت: اصحاب رسانه نماد شفافیت و آگاهی در جامعه هستند و بی‌تردید تلاش‌های خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه همراه با ارائه پیشنهادها و بیان انتقادات کارآمد، راهکاری سازنده در مسیر رشد و توسعه نظام بانکی و اقتصادی ایران اسلامی است.

متن کامل پیام دکتر کورش پرویزیان به شرح ذیل است؛
روز خبرنگار، یادآور زحمات بی دریغ و تلاش های خالصانه اصحاب رسانه و فرصتی است گران‌بها برای پاسداشت مقام رفیع مجاهدانی که در راه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه از هیچ کوششی دریغ نورزیده اند.
ضمن گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر و دهه امامت و ولایت، هفدهم مردادماه روز خبرنگار را به همه اصحاب پرتلاش این عرصه تبریک می‌گویم و از همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران در تولید و انعکاس دقیق اخبار وگزارش هایی که ترسیم کننده دستاوردهای نظام بانکی است و تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد، تشکر و قدردانی می‌نمایم.
امیدوارم با استعانت از خداوند متعال و در سایه تلاش و همراهی شما اصحاب محترم رسانه، شاهد توسعه پایدار و روز افزون شبکه بانکی در سالی که بنا به تدبیر مقام معظم رهبری به نام “جهش تولید” نامگذاری شده است؛ باشیم.

پرداخت روزانه ۳میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری دربانک ملی

پرداخت روزانه ۳میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری دربانک ملی

بانک ملی ایران روزانه بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه رفع احتیاجات ضروری از محل منابع قرض‌الحسنه خود در چهار ماه نخست امسال به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش  روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک با هدف تقویت سنت پسندیده قرض الحسنه و همچنین رفع احتیاجات ضروری مشتریان در مدت مذکور هشت هزار و ۶۷۵ فقره از این تسهیلات به ارزش ۴۱۱ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال اعطا کرده است.

سهم تسهیلات رفع احتیاجات ضروری این بانک از مجموع تسهیلات پرداختی قرض الحسنه در سال گذشته بالغ بر دو هزار و ۵۹۵ میلیارد و ۸۰۸ میلیون ریال بوده است.

تسهیلات قرض‌الحسنه رفع احتیاجات ضروری با کارمزد ۴ درصد و عموما برای تامین هزینه درمانی، کمک هزینه تحصیلی، تعمیر و تأمین مسکن و… به متقاضیان پرداخت می شود.

همچنین در چهار ماه ابتدای امسال همچنین مبلغ هشت میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه تعمیر مسکن از سوی بانک ملی ایران پرداخت شده است.

بهره برداری از سیستم هوشمند اعلام هشدار (pageing) در شرکت پتروشیمی کارون

بهره برداری از سیستم هوشمند اعلام هشدار (pageing) در شرکت پتروشیمی کارون

 تاریخ ارسال : ۱۵ مرداد ۹۹
دکتر محمد حمیدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: شرکت پتروشیمی کارون یکی از پر ریسک ترین شرکت های پتروشیمیایی در صنعت پتروشیمی جهان به شمار می رود؛ ریسک بالا در این پتروشیمی به لحاظ وجود گازهای Phosgene و Chlorine در فرآیند عملیاتی این شرکت است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع ایمنی، بهداشت و محیط زیست در این شرکت بسیار حائز اهمیت است، افزود: ما برای اینکه بتوانیم فرآیند تولید خود را بدون خسارت های مالی و جانی حفظ کنیم باید به سه مقوله اشاره شده در موضوع HSE بسیار اهمیت دهیم.

مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون با تاکید بر مدیریت بحران در شرایط خاص بیان کرد: یکی از کارهایی که در در شرایط اضطراری بسیار تاثیرگذار بوده اطلاع رسانی بحران ها در زمان مناسب به کارکنان است؛ به همین دلیل شرکت پتروشیمی کارون نیازمند به یک سیستم اطلاع رسانی و هشدار هوشمند در درون مجتمع خود بود.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته از سیستم اطلاع رسانی هوشمند (Pageing) در این شرکت بهره‌برداری شد، گفت: ما موفق شدیم این سیستم را برای اولین بار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شرکت پتروشیمی کارون مستقر کنیم؛ این سیستم بومی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می‌تواند از هر نقطه‌ای در مجمتع با استفاده از بی سیم فعال و به سیستم مرکزی خود که قابل انتقال است وصل شده و پیام را منتقل کند‌.

دکتر حمیدی عنوان کرد: این سیستم تمامی ساختمان‌های ستادی و عملیاتی را پوشش داده و با هشدار به کارکنان آن‌ها را نسبت به پوشیدن ماسک و فاصله گرفتن از محل حادثه آگاه می‌کند؛ سیستم هشدار هوشمند با هدف افزایش ضریب ایمنی و کاهش ریسک در شرکت پتروشیمی کارون نصب و راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی کارون از سیستم‌های ایمنی زیادی برخوردار است، تصریح کرد: پتروشیمی کارون به منظور مدیریت هر چه بهتر بحران سعی کرده از تکنولوژی فنآوری‌های روز دنیا استفاده کتد؛ ما برای هر نوع بحرانی تیم واکنش در شرایط اضطرار و تیمی در سطح مدیریتی داریم که در مواقع بحرانی فعال می‌شوند همچنین ما برای هر حادثه سناریویی بر اساس استانداردهای جهانی تعریف کرده‌ایم تا در زمان حادثه اجرایی شود.
گفتنی است این سیستم روز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه با حضور مدیر عامل و جمعی از اعضای هیئت رئیسه شرکت پتروشیمی کارون به بهره برداری رسید .

تحقق سود ۱۸۷ ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری

مدیرعامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی سالانه مطرح کرد:
تحقق سود ۱۸۷ ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری
مهندس عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی سالانه این شرکت از تحقق سود ۱۸۷ ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: برای ادامه این راه موفقیت آمیز تامین مواد اولیه، بزرگ‌ترین چالش‌ پیش روی شرکت است.
به گزارش خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه سال جاری با حضور ۶۸٫۲۳ درصد سهامداران در محل برگزاری همایش های مرکز تحقیقات این شرکت در حالی برگزار شد که توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سهامداران حقیقی می توانستند به صورت آنلاین و با واردنمودن کدبورسی و شماره شناسنامه خود روند برگزاری مجمع را به صورت زنده مشاهده نمایند.
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش نخست این مجمع با ارائه گزارش عملکرد این شرکت در سال ۹۸، گفت: در مجموع تولیدات فولاد مبارکه با ۱۶درصد افزایش از ۶ میلیون و ۷۷۶ هزار تن در سال ۹۷ به هفت میلیون و ۸۳۵هزارتن در سال ۹۸ رسیده است. سهم محصولات گرم از این تولیدات ۶ میلیون و ۹۴ هزارتن با ۲۰درصد افزایش نسبت به سال گذشته، محصولات سرد و پوشش‌دار با ۲ درصد افزایش به یک میلیون و ۷۴۱ هزار تن رسید.
وی با بیان این که درآمد حاصل از فروش محصولات شرکت در سال گذشته، بیش از ۳۹هزار میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان سهم فروش محصولات گرم و ۱۱هزار میلیارد تومان سهم فروش محصولات سرد و پوشش‌دار بوده است که در مجموع درآمد شرکت از محل فروش محصولات ۶۷ درصد نسبت به سال ۹۷ رشد کرده است.
مهندس عظیمیان با اعلام این که در سال ۹۸ فروش داخلی با رشد ۴٫۵ درصدی به ۶ میلیون و ۱۳۰هزار تن رسید، از افزایش فروش صادراتی با ۶۵ درصد رشد به یک میلیون و ۴۵۰هزار تن خبر داد.
وی در رابطه با عملکرد شرکت در حوزه سودآوری اظهار کرد: سود ناخالص فولاد مبارکه در سال ۹۸ ، با ۵۲ درصد رشد نسبت به سال ۹۷، به ۱۶۶ هزار میلیارد ریال؛ سود عملیاتی با ۲۸ درصد افزایش به ۱۵۲ هزارمیلیارد ریال و سود خالص هم با ۲۱درصد افزایش به ۱۴۷هزار میلیارد ریال رسیده است. مهندس عظیمیان با اشاره به بهای تمام شده تولید فولاد در سال ۹۸، افزود: ۵۷ درصد هزینه ها که بخش اعظمی را به خود اختصاص داده است مربوط به تامین مواد مستقیم مصرفی بوده است و ۳۴درصد برای بخش سربار ساخت و ۹ درصد نیز صرف پرداخت دستمزدها شده است.
مدیر عامل فولاد مبارکه با اشاره به برنامه‌های توسعه در این مجموعه عظیم صنعتی اضافه کرد: احداث خط تولید نورد گرم ۲ فولاد مبارکه، مهم‌ترین پروژه مطرح در شرکت است . این پروژه پس از ۱۲ سال بدعهدی اروپا ، با سرمایه گذاری بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد ریال ظرف مدت ۳ سال با هدف تکمیل سبد محصولات و زنجیره ارزش به بهره برداری خواهد رسید و با این اقدام ضمن پیشگیری از خام فروشی، سود بسیار بالایی برای سهامداران و ذینفعان شرکت به ارمغان خواهد آورد.
وی پروژه احداث خط تولید کنسانتره در شرکت فولاد سنگان خراسان را از دیگر طرح های مهم فولاد مبارکه برشمرد و با اشاره به این که فاز اول این پروژه ۵ میلیون تنی در خردادماه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید، تصریح کرد: فاز دوم این پروژه به زودی و به احتمال یسیار زیاد تا اواخر مرداد ماه انجام خواهد شد.وی در همین خصوص اضافه کرد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا کار این پروژه با کمی مشکل مواجه شد. با این حال علی رغم عدم حضور کارشناسان خارجی و شرایط مذکور همه عوامل اجرایی داخلی برای پیشرفت دست به دست هم دادند تا این پروژه که نقش مهمی در تولید و تامین مواد اولیه فولاد مبارکه دارد، هرچه سریعتر در مدار تولید قرار گیرد.
مهندس عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود به سایر پروژه های توسعه ای در دست اجرای گروه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه واحد فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و حمایت شرکت فولاد مبارکه با هدف تولید ۸۰۰ هزار تن تختال از سال ۹۵ آغاز شد و تا پایان سال ۹۸ بیش از ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی در همین خصوص به سرمایه گذاری فولاد مبارکه در احداث کارخانه ۳۰ هزار تنی تولید الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان اشاره کرد و گفت: فولاد مبارکه به عنوان اولین شرکت در کشور برای دست یابی به دانش فنی و تولید الکترودهای گرافیتی دراقدام نموده است. در این راستا سرمایه گذاری بالغ بر ۳۳۰ میلیون یورو در سال ۱۳۹۹ در دستور کار قرارگرفت. و خوشبختانه فاز نخست این خط تولید که شامل سالن ماشین‌کاری است، تا پایان سال ۹۸ بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این در حالی است که در طراحی اولیه این کارخانه قابلیت توسعه به ۴۵ هزار تن را نیز دارد و پیش بینی می شود بخش عمده ای از نیاز شرکت به انواع الکترود گرافیتی را مرتفع نماید.
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به اهتمام فولاد مبارکه نسبت به عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و مسئولیت پذیری در قبال جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: این شرکت با موافقت سهامداران و هیئت مدیره شرکت همواره در این حوزه با تخصیص مبلغی تلاش کرده است تا در کنار هموطنان باشد این در حالی است که شیوع ویروس کرونا باعث شد شرکت نگاه خاص تری به آسیب دیدگان این حوزه داشته باشد. و علاوه بر مساعدت مالی که بر اساس مصوبات صورت گرفته هیئت مدیره صورت گرفت، موافقت شد تا اکسیژن مورد نیاز بیماران مورد نیاز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان را نیز به صورت رایگان تامین نماید.
وی افزود: در سال های اخیر که تحریم های ظالمانه، قلب تپنده صنعت کشور را نشانه رفته است، شاهد این هستیم که مدیران و کارکنان با غیرت و باتدبیر فولاد مبارکه در سال ۹۸ نیز خوش درخشیدند.
حمیدرضا عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود از سرمایه گذاری فولاد مبارکه در اجرای طرح احداث شبکه فاضلاب و جمع آوری پساب شهری شهرستان های لنجان و مبارکه به عنوان یکی دیگر از سرمایه گذاری های موفق شرکت یاد و با تاکید بر این این که این اقدام در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت و با هدف تامین بخشی از آب مورد نیاز شرکت در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: با به بهره برداری رسیدن این پروژه پساب شهرهای مورد نظر به جای سرریز شدن به رودخانه زاینده رود و به بار آوردن خسارت های زیست محیطی ، توسط این شبکه جمع آوری ، تصفیه و در خطوط تولید شرکت به عنوان یک منبع آب پایدار بازچرخانی خواهند شد.

مدیر عامل فولاد مبارکه در ادامه سخنان خود با اشاره به سختی هایی که در طول سال ۹۹ شرکت با آن مواجه بوده است ، ادامه داد: با وجود تحریم ها و کمبودهای مواد اولیه و تجهیزات و … با همت و تلاش مدیران و کارکنان شرکت در سال ۹۸ قطار پر سرعت فولاد مبارکه همچنان به مسیر تعالی و رشد فزاینده خود ادامه داد. تا جائیکه بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور با نام فولاد مبارکه به ثبت رسید و این شرکت به لحاظ ارزش بازار بین شرکت های تولیدی در بورس جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.
وی کسب جایزه طلایی بنیاد کیفیت اروپا در ارزیابی EFQM اروپا، کسب عنوان برترین شرکت دانشی و راهیابی به جایزه مدیریت آسیا، کسب تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، دستیابی به رتبه اول در ارزش بازار سرمایه کشور، کسب جایزه ملی کیفیت ایران در محصول قلع اندود، دریافت تنها تندیس زرین تعالی سازمانی و سازمان سرآمد کشور، دریافت رتبه اول در گروه فلزات اساسی از میان ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی را از جمله افتخارات شرکت در سنوات اخیر و سال ۹۸ اعلام کرد .

مهندس عظیمیان کسب همه این موفقیت ها را وامدار نیروی انسانی پرتلاش، فداکار و خستگی ناپذیر شرکت دانست و از آن ها به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان نام برد.
وی در همین خصوص و در بخش پایانی سخنان خود از تلاش بی دریغ کارکنان و مدیران شرکت که در برابر تندبادها، از جمله تحریم های ظالمانه آمریکا تا شیوع ویروس کوئید ۱۹ جانانه مقاومت کردند و دست از تلاش برنداشتند تا چرخ اقتصاد کشور در بالا و پائین دست صنعت فولاد در گردش باشد، تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه این جلسه قائم مقام رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و رئیس مجمع از خرید شرکت اپال پارسیان به عنوان یکی از مهمترین اهداف فولاد مبارکه در سال جاری نام برد.
عباس نعیمی گفت: تامین مالی شرکت باید از دو طریق منابع داخلی یا خارجی صورت گیرد.
وی ادامه داد: منابع خارجی از طریق وام از کشورهای خارجی است و یا به صورت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور است که این منابع به جهت شرایط کشور فعلا منتفی است. منابع داخلی به صورت استقراض از بانک‌های داخلی و بازار سرمایه است. افزایش سرمایه فولاد مبارکه سال گذشته از طریق بازار سرمایه، مبلغ ۳۴۰۰ میلیارد تومان بوده است که این عدد قابل توجهی نیست. لذا فولاد مبارکه برای تحقق اهداف خود در توسعه ها به حمایت سهامدارن نیاز دارد.
قائم مقام رئیس هیئت عامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: فولاد مبارکه توانست از نظر ارزش، سهام هلدینگ خلیج فارس را پشت سر گذارد و به رتبه یک برسد. سهامداران این شرکت باید در نظر داشته باشند،حفظ این رتبه بسیار با اهمیت است که باید توسط سهامداران صورت گیرد.
بنابرای ن گزارش در ادامه مجمع صورت‌های مالی فولادمبارکه به اتقاق آرا به تصویب رسید. و روزنامه‌های دنیای اقتصاد، صمت، تعادل و ایران به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار انتخاب شدند.
همچنین در پایان مجمع عمومی سالانه فولاد مبارکه با موافقت اعضا برای سال ۱۳۹۹، به میزان ۴۷٫۰۲۵ میلیارد ریال سود تقسیم شد که برای هر سهم ۲۲۵ ریال سود درنظر گرفته شد.

هدیه ویژه پست به خبرنگاران سراسر کشور

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست گفت: خبرنگاران می‌توانند با ارائه کارت خبرنگاری خود برای ارسال مرسولات، از تخفیف ویژه استفاده کنند.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست اعلام کرد:

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: خبرنگاران می‌توانند با ارائه کارت خبرنگاری خود برای ارسال مرسولات، از تخفیف ویژه استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، حسن عمیدی ضمن تبریک روز خبرنگار به جامعه اطلاع رسانی کشور، افزود: خبرنگاران از ۱۷ مرداد به مدت یک هفته می‌توانند با مراجعه به تمامی باجه‌های پستی سراسر کشور، ارسال مرسولات را با تخفیف ویژه انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم داشتیم به مناسبت روز خبرنگار یک باجه پستی مخصوص برای خبرنگاران راه اندازی کنیم اما به دلیل اینکه مقدمات این کار به موقع فراهم نشد، افزود: برنامه‌های دیگری نیز برای تجلیل از شان و مقام خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی در نظر گرفته شده است.

او برگزاری جشنواره پست و رسانه را از دیگر اقداماتی که به مناسبت روز خبرنگار انجام خواهد شد عنوان کرد و افزود: در این جشنواره که زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد، اخبار تولیدی خبرنگاران در حوزه پست مورد بررسی قرار گرفته و براساس معیارهای تعیین شده، جوایزی به آنها اهدا خواهد شد.

حمایت صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط

حمایت صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت : به منظور ارتقای اثربخشی خدمات در راستای جهش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری، صندوق با تمرکز برارایه خدمات ویژه به شرکت های کوچک و متوسط به همراه تشکل های تخصصی صادراتی، زمینه را برای حضور این شرکت ها در عرصه صادرات فراهم آورده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ، افروز بهرامی، در سومین جلسه کمیته مشورتی ضمانت صادرات با ارایه گزارشی از اهداف صندوق در زمینه کمک به شرکت های کوچک و متوسط برای جهش صادرات، افزود: حمایت از شرکت های کوچک و متوسط برای صادرات غیر نفتی از اولویت های صندوق ضمانت صادرات است .

وی ادامه داد: در این جلسه در بخش الزامات صندوق ضمانت صادرات ایران در حوزه داخلی مقررگردیدجلسه ای با حضور مسئولین گمرک، اتاق بازرگانی و صندوق ضمانت صادرات برگزار و مساله قبول ضمانت نامه های این صندوق به جای ضمانت نامه های بانکی صادرکنندگان توسط گمرک، حل و فصل و یکسان سازی فرمت ضمانت نامه گمرک و صندوق عملیاتی شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهارداشت: همچنین مقرر شد اسناد صادراتی با دوره اعتبار حداکثر ۴ ماهه و تاسقف ۵۰۰ هزار یورو، با بیمه صندوق توسط سیستم بانکی تنزیل شود.

بهرامی اضافه کرد: با ورود صندوق ضمانت صادرات ایران به فضای تخصصی شرکت های کوچک و متوسط(SMEها) که مورد استقبال صادرکنندگان است، ضمن معرفی بانک عامل و توافق بر تنزیل نرخ ارز بر اساس حجم معاملات صادرکننده، اقدامات آنی برای تعیین تکلیف استفاده از ریال یا دلار در تعاملات انجام پذیرد و صندوق با تمرکز بر صادرات کالاهای استراتژیک دارای مزیت صادراتی، نسخه ای تخصصی و جداگانه برای حمایت هر صنف طراحی و عملیاتی نماید.

وی با اشاره به مصوبات این کمیته در بخش حوزه صادرات خشکبار، گفت: مقرر گردید حل و فصل مشکل کارت های یکبار مصرف بازرگانی که علاوه برکاهش ارزش صادرات خشکبار ایران از ۴ میلیارد دلار به ۲ میلیارد دلار(کاهش قیمت پسته صادراتی از ۸ دلار به ۴ دلار)، موجب خانه نشین شدن صادرکنندگان واقعی حوزه خشکبارشده ، طبق نظر تخصصی تشکل ها و اعمال نظر سرپرست محترم وزارت متبوع، تحت پیگیری قرار گیرد.

رئیس کمیته مشورتی ضمانت صادرات اظهارداشت: همچنین مقرر گردید صندوق ضمانت صادرات ایران با اختصاص سقف اعتبار ۵۰۰ هزار دلاری و دوره اعتبار ۴ ماهه (نرخ تنزیل قابل بحث) برای سال اول و به تبع آن، افزایش پله ای سقف در سال های دوم و سوم و برداشتن سقف در سال چهارم، اقدام به حمایت مستقیم از صادر کنندگان خشکبار و صنایع غذایی کند.

بهرامی افزود: عملیاتی شدن اخذ خدمات از صندوق ضمانت صادرات ایران در صورت عضویت در اتحادیه های ملی مرتبط از طریق استعلام و ارایه تاییدیه، با شرایط سهل تر نسبت به دیگر صادر کنندگان (در اعطای سقف اعتباری و ترکیب وثایق) از دیگرمصوبات این کمیته بود.

وی ادامه داد: در این جلسه پیشنهاد گردید محدود کردن امکان تغییر ماهیانه سه فعالیت انتخابی برای دارندگان کارت های یکبار مصرف (فعالین تازه کار)به مراجع ذیربط ارایه و پیگیری شود .

محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات، نیز در این جلسه، با استقبال از رویکرد صندوق ضمانت صادرات ایران از ورود به فضای تخصصی شرکت های کوچک و متوسط، اظهارداشت: تعیین بانک عامل، نرخ مناسب تنزیل ارز و تامین ریال و ارز از جمله مهم ترین عوامل موثر در استقبال شرکت های کوچک و متوسط به عرصه حمایت از صادرات آن ها است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی ۹۰ درصد فروش کالا به خارج از کشور امانی است، خواستار اختصاص اعتباری ویژه توسط صندوق ضمانت صادرات به صادرات شرکت های کوچک و متوسط شد.

لاهوتی با بیان اینکه هنوز پذیرش ضمانت نامه‌های صندوق ضمانت صادرات ایران برای ورود موقت از سوی گمرک صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: حل مشکل پذیرش ضمانت نامه های صندوق ضمانت صادرات ایران از سوی گمرک موضوع مهمی است که به تولید صادرات محور کمک خواهد کرد؛ ضمن این که تولیدکننده نباید درگیر بروکراسی تعرفه و پرداخت ارزش افزوده شود.

مجید بازیان ، نایب رئیس اتحادیه صادر کنندگان خشکبار در این جلسه، با اشاره به مشکلات صادرکنندگان خشکبار، خاطر نشان کرد: وجود کارت های بازرگانی یکبار مصرف در حوزه صادرات معضل اصلی تاثیرگذار در کاهش ارزآوری صادرات خشکبار ایران به ویژه صادرات پسته کشور و ایجاد چالش برای منابع ارزی در شرایط تحریم است .

وی گفت: در شرایط کنونی برخی شرکت های تازه تاسیس هم صادرات و هم واردات انجام می دهند و با در اختیار داشتن کارت های بازرگانی یکبار مصرف، بدون سابقه صادراتی و اعتبار لازم، اقدام به صادرات خشکبار با قیمت های بسیار نازل کرده و بدون پرداخت مالیات و سایر هزینه ها موجب کاهش درآمد ارزی کشور و فلج و خانه نشین شدن صادرکنندگان واقعی شده اند که این امر تهدید جدی برای صادرات کشور بوده و می تواند اعتماد سایرین به صادر کنندگان را مخدوش نماید

نایب رئیس اتحادیه صادر کنندگان خشکبار ادامه داد: طبق آمارها و برآوردهای موجود، ارزآوری صادرات خشکبار و پسته کشور ۴ میلیارد دلار در سال است که این رقم در سال ۱۳۹۸ به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار تنزل یافته و ۶۰درصد این میزان صادرات نیز توسط کارت های یکبار مصرف انجام شده که درصد قابل توجهی از این ارز نیز به کشور وارد نشده است .

وی با درخواست از همه دست اندرکاران عرصه تولید و صادرات خواست تا نسبت به ساماندهی وضعیت کارت های یکبار مصرف بازرگانی اقدام نموده و صادرات کشور را از شرایط بحرانی حاصل شده توسط این کارت ها برهانند، چرا که این کارت ها تعهدی به بانک مرکزی نداشته ، بازار صادراتی را خراب کرده و نرخ صادرات کشور را پایین آورده و منابع ارزی کشور در شرایط تحریم را دچار چالشی جدی کرده اند .

سومین جلسه کمیته مشورتی ضمانت صادرات با حضور افروز بهرامی، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران، محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات، محمدباقر مجتبایی مشاور اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران، سید زین العابدین هاشمی دبیر اتحادیه صادر کنندگان خشکبار ایران، مجید بازیان نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران، امیر پیله وری، نماینده سازمان توسعه تجارت، سیدآرش شهرآئینی، محسن حسن الفت و دکتر حجت ا… حسینی، اعضای هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران، ساجد نیک مهر کارشناس و مشاور کمیسیون توسعه صادرات غیر نفتی اتاق بازرگانی ایران، لیلا محمدخانی مدیر صدور ضمانت نامه ، فرشید احمدی مدیر امور مشتریان و روابط عمومی و محمد حسن پیران دبیرکمیته مشورتی ضمانت صادرات برگزار گردید .

کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود

مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت با حمایت از سازوکار بورس کالا گفت: بورس، یک شبکه پذیرفته شده است و براساس اصل شفاف سازی و کشف قیمت عمل می کند. بورس، نقطه تلاقی عرضه و تقاضاست و به هیچ وجه کسی سعی در لغو کردن سازوکار بورس ندارد. سرپرست وزارت صمت تاکید کرد که حتما کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود.

به گزارش «کالاخبر»، حسین مدرس خیابانی توضیح داد: اتفاقی به تازگی بازار فولاد را تحت تاثیر قرار داده است، رشد قیمت ارز بوده چراکه در بورس، قیمت ها متاثر از قیمت های جهانی ضربدر فوب صادراتی است و چون در زمان رشد بهای ارز، مزیت صادرات محصولات بیشتر می شود، همه تولیدکنندگان تلاش می کنند بر میزان صادراتشان بیافزایند.

سرپرست وزارت صمت افزود: در این هفته برای تنظیم مناسب بازار به جمع بندی رسیدیم تا به تناسب جایگاه و اهمیت بالای صادرات برای کشور، تامین خوراک داخلی نیز انجام شود. به عبارتی کف عرضه تامین خوراک در بورس کالا به گونه ای مشخص می شود که مطمئن باشیم فعالیت کارخانه ها و اشتغال آن ها به خوبی پیش می رد و بعد، مازاد نیاز داخل صادر می شود.

جهش بالای حاشیه سود فولاد خراسان در ۳ ماهه اول سال ۱۳۹۹

«فولاد خراسان» با فاصله در جایگاه نخست رشد سوددهی فولادسازان کشور قرار گرفت
جهش بالای حاشیه سود فولاد خراسان در ۳ ماهه اول سال ۱۳۹۹

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از رشد چشمگیر سود سه ماهه نخست سال ١٣٩٩ نسبت به بهار ٩٨ و قرار گرفتن این شرکت در جایگاه نخست رشد سودآوری در میان فولادسازان کشور خبر داد.
دکتر غفوری روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹ در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: رشد مثبت حاشیه سود سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رقم ۱۵۱درصد را نشان می دهد که عملکرد متمایزی از مجتمع فولاد خراسان را به نمایش گذاشته است.
به گفته مدیرعامل فولاد خراسان، این شرکت در حالی در جایگاه نخست رشد سوددهی قرار گرفته، که اطلاعات پایش شده در مراجع رسمی و تخصصی نظیر سازمان بورس نشان می دهد که «فولاد خراسان» تنها شرکت فولادساز است که توانسته نسبت به سه ماه نخست سال قبل، چنین رشدی را به ثبت برساند.
مدیرعامل فولاد خراسان در ادامه این مراسم افزود: امروز نه تنها سهامداران عمده شرکت، بلکه همکاران صدیق و پرتلاش من که بیش از پیش در این توفیق سهیم بودند و ۷ هزار پرسنل و ذینفعان نزدیک‌ ما از نتایج این توفیق برخوردار خواهند شد.
غفوری با بیان این که این مجموعه صنعتی برای سومین بار با ذکر نام در فهرست تحریم های ایالات متحده به طور مستقیم قرار گرفت، افزود: تداوم رشد فولاد خراسان در یک سال مالی گذشته و شناسایی سودی معادل ۷ سال پیش از آن، پاسخی به ترامپ و دولتمردان آمریکایی است.
وی با بیان این که در سال ۹۸ بالغ بر ۷۹ درصد سودخالص در این مجتمع شناسایی شده، یادآور شد: «مجتمع فولاد خراسان» از لحاظ رشد سوددهی، رتبه اول را در میان فولادسازان کشور کسب کرده است.
مدیرعامل فولاد خراسان همچنین با اشاره به نتایج پایش عملکرد سه ماهه این شرکت تصریح کرد: مجتمع در بهار ۹۹ نسبت به سه ماه پیش از آن (زمستان ۹۸) نیز ۱۵۱درصد افزایش سودآوری داشت که از این بابت نیز بهترین عملکرد را میان شرکت های فولادی کشور به ثبت رساند.
وی با تقدیر از تلاش های کارکنان مجتمع، گفت: در ۹ ماه گذشته ۱۱ رکورد تولیدی در این مجتمع به ثبت رساندیم.
کسری غفوری با اشاره به نشست اخیر فعالان صنایع معدنی و مدیران فولادی و پتروشیمی با رییس جمهور محترم، تشریح کرد: به گفته رئیس جمهور در این نشست، فولادسازان در سال گذشته موفق شدند ۱۰.۱ میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشند و در سال جاری تلاش می کنیم این میزان به ۱۰.۶ میلیارد دلار در حوزه معدن و فولاد برسد؛ این در حالی است که ارز آوری نفت و پتروشیمی در سال گذشته به کمتر از هشت میلیارد دلار رسید.

ایرانسل برندۀ جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار و به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن لنز پخش شد، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل موفق شد در زمینۀ «زبدگی دیجیتال»، «رهبری دیجیتال» و «نوآوری دیجیتال» برنده شود و جایزۀ اصلی این ارزیابی با عنوان «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران» را نیز به دست آورد. در این مراسم، مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال و مهندس رضا حاجی‎غلامعلی مدیرکل خدمات انفورماتیک ایرانسل این جوایز را دریافت کردند.

در این دوره از ارزیابی ملی تحول دیجیتال، «تندیس زرین زبدگی دیجیتال» بر اساس ارزیابی انجام شده از فرایندهای سازمانی در بخش‌های مختلف، به شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل تعلق گرفت. «تندیس زرین رهبری دیجیتال» نیز به آقای «حسن جابر» معاون عملیاتی ایرانسل تعلق گرفت که معاون دیجیتال ایرانسل به نمایندگی از وی، این جایزه را دریافت کرد. همچنین ایرانسل موفق شد که «تندیس برنزی نوآوری دیجیتال» را برای اپلیکیشن «ایرانسل من» دریافت کند.

معاون دیجیتال ایرانسل در این مراسم طی سخنانی، با بیان اینکه «ایرانسل از چهار سال پیش و با تشکیل کمیته تحول دیجیتال، حرکت خود را در مسیر تبدیل شدن به اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران آغاز کرده و تا به امروز دستاوردهای مهمی در این زمینه داشته است»، به اپلیکیشن «ایرانسل من» با بیش از ۲۲ میلیون کاربر فعال، به عنوان یکی از برندگان این ارزیابی اشاره و تأکید کرد این اپلیکیشن «در میان پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌های ایرانی قرار دارد و بنا بر آمار، بخش عمده فرایندهایی که سابق بر این به صورت حضوری در مراکز خدمات مشتریان و یا به صورت تماس تلفنی با مراکز تماس انجام می‌شده، الان روی این اپلیکیشن و با سرعت و رضایت بالاتر مشتری در حال انجام است.»

مهندس باقر صمدی افزود: با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و تقویت روز به روز این الگوریتم‌ها، تجربه کاربری مخاطبان ایرانسل‌من بر اساس علایق و رفتار کاربری آنها شخصی‌سازی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به ارائۀ خدمات نسل پنجم تلفن همراه (۵G) توسط ایرانسل برای اولین بار در ایران، تصریح کرد: انسان روز به روز به سمت زندگی دیجیتال حرکت می کند و سرعت اتفاقات آن قدر زیاد است که امکان استفاده از روش‌های قبلی و سنتی وجود ندارد و ارائۀ خدمات ۵G و استفاده از هوش مصنوعی و فناوری‌های نوین در پشتیبانی از مشتریان و یا ارائۀ انواع اپلیکیشن‌ها و خدماتی که مشتری امروزی به دنبال آن است، در همین راستا انجام شده است.

وی همچنین دربارۀ چشم‌انداز و برنامه‌های آتی ایرانسل اظهار داشت: «ایرانسل زمانی به عنوان اپراتور دیتا مطرح بود ولی امروز مفتخر به این است که اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران باشد و تلاش داریم تا انواع خدمات دیجیتال را مستقیماً و یا از طریق شرکای تجاری به مردم ارائه کنیم و در این راستا، در زمینه‌هایی مانند آموزش، سلامت، سرمایه گذاری در حوزه فعالیت استارتاپ‌ها و ارائۀ انواع APIها گام برداشته‌ایم.»

چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال، با حضور شرکت‌ها و نهادهایی همچون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، شرکت ملی پست ایران، بانک انصار و… و با هدف ممیزی، ارائه بازخورد و در نهایت معرفی سازمان‌های پیشرو در تحول دیجیتال برگزار شد. یکی از اهداف عمده این ارزیابی، ایجاد زمینه‌ای مناسب برای تبادل تجارب موفق بین سازمان‌ها، رهبران و متخصصان این سازمان‌ها اعلام شده است.

سه دوره نخست این ارزیابی، با حضور چشمگیر ۳۵ سازمان معتبر و صاحب‌نام ایران، در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران برگزار شده بود.

تقاضای پتروشیمی پارس از وزارت نفت برای تجدیدنظر در قیمت خوراک

تقاضای پتروشیمی پارس از وزارت نفت برای تجدیدنظر در قیمت خوراک

به دنبال اعلام افزایش نرخ خوراک پتروشیمی پارس، این شرکت اعلام کرد که براساس درخواست صورت گرفته از وزارت ‏نفت برای اصلاح یا تجدیدنظر در نرخ جدید اعلامی خوراک، احتمالا ضریب خوراک در سال جاری ثابت می‌ماند.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی پارس، درخواست شرکت پتروشیمی پارس برای ثابت ماندن ضریب خوراک از وزارت نفت ‏که در سامانه کدال نیز به اطلاع سهامداران رسیده، در راستای جهش تولید و انجام پروژه‌های رفع تنگناهای تولید صورت گرفته ‏که به احتمال بالا مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

نقش بی بدیل و ارزنده خبرنگار در بهبود روابط مردمی و تکوین مسیر پیشرفت و تعالی کشور

پیام مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به مناسبت روز خبرنگار:
نقش بی بدیل و ارزنده خبرنگار در بهبود روابط مردمی و تکوین مسیر پیشرفت و تعالی کشور

بی شک از جمله بارزترین شاخص های توسعه یافتگی هر کشور را می توان با ملاحظه و فهم اهمیت خلق و گردش مناسب و به موقع اطلاعات و نگاه ساختار حاکمیت و سازمان های مردم نهاد با هدف تعمیق و بروز تعلق در روابط اجتماعی و حفظ و ارتقای وابستگی مدنی جستجو و درک نمود.
بدیهی است بخش وسیع و متنوع صنعت و معدن کشور نیز از این الزام مستثنی نبوده، به عنوان پیشران توسعه کشور همواره در مواجهه با شرایط گذار و مخاطرات کنونی، علی الخصوص تکانه های اقتصادی و توقعات چند سویه، بیش از هر زمان دیگری نیازمند حضور پرشور، مدبرانه، صادقانه و حتی انتقادی رسانه ها و خبرنگاران صدیق بوده و خواهد بود.
لذا به عنوان عضو کوچکی از جامعه معدنی و صنعتی کشور ضمن تبریک عید سعید غدیر خم به آحاد مردم شریف، به ویژه فرهیختگان و طلایه داران عرصه قلم و اطلاع رسانی و پاسداشت روز گرانقدر خبرنگار، اسطوره های یادمان جهاد، همواره قدردان حضور و پاسخگوی شاغلان در این حرفه خواهیم بود.
توفیق روزافزون همگان را در ارتقای فرهنگ خودباوری، آگاهی دهی، امید و نشاط جامعه از درگاه ایزد متعال خواهانم.
یونس الستی
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

در آستانه روز خبرنگار؛مدیرعامل شرکت ملی پست از فعال سازی پنج هاب پستی در کشور خبر داد

در آستانه روز خبرنگار؛

مدیرعامل شرکت ملی پست از فعال سازی پنج هاب پستی در کشور خبر داد

مدیرعامل شرکت ملی پست در جریان بازدید از تحریریه خبرگزاری جمهوری اسلامی، گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما به تازگی پنج هاب دیگر در شهرهای مشهد، اصفهان،شیراز، اهواز و تبریز نیز راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، حسین نعمتی در جریان این بازدید که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار انجام شد، افزود: افزایش ظرفیت و حجم مرسولات پستی طی ماه‌های اخیر موجب راه اندازی هاب‌های جدید با هدف افزایش سرعت جابجایی، بهبود کیفیت مرسولات و کمک به اشتغالزایی در کشور و ایجاد حداقل یکصد فرصت شغلی، شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم شده به ویژه شیوع ویروس کرونا، استقبال مردم نسبت به ارسال بسته و امانت افزایش یافته است. به همین دلیل نیاز به توسعه ظرفیت پست موجب شد از سه ماه پیش، بحث‌های مطالعاتی و فراهم آوردن مقدمات این کار انجام شود.

رییس هیئت مدیره با تاکید بر اینکه در گذشته مرکز تجزیه و مبادلات پستی واقع در چهارراه لشگر، تنها هاب پستی کشور بود و مرسولات از تمام نقاط ایران به تهران می‌آمد و از آن‌جا توزیع می‌شد، افزود: به همین دلیل فشار زیادی به این مرکز وارد می‌شد، اما دو هفته قبل با ظرفیت‌های خوبی که در برخی استان‌های کشور وجود داشت، تصمیم گرفتیم بار ترافیکی افزایش مرسولات را در کشور و به صورت منطقه‌‌ای تقسیم کنیم.

نعمتی خاطرنشان کرد: برای این کار پنج استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و اصفهان به عنوان هاب پستی به ظرفیت شرکت ملی پست کشور اضافه شد و از چند روز قبل فعالیت خود را آغاز کردند که این شهرها با استان های اطراف خود همکاری پستی دارند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در آینده یک هاب دیگر به هاب‌های پستی افزوده می‌شود، زیرا که شمار مرسولات رو به افزایش است، افزود: البته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این خصوص مطالعاتی انجام شده بود که براساس آن ۹ هاب می‌توان در کشور راه اندازی کرد. اما در حال حاضر با فعال کردن این شش هاب، پاسخگوی نیاز‌های مردم هستیم.

نعمتی اظهار داشت: ما روزانه ۱۰۰ هزار مرسوله تنها در تهران داریم و با ظرفیت ایجاد شده در پنج استان یادشده، تعداد مرسولات آنها نیز به ۵۰ هزار رسیده است که پیش بینی می‌کنیم با راه افتادن هاب‌های جدید، گامی موثر در راستای تامین رضایت شهروندان که همانا افزایش سرعت و بهبود کیفیت است، برداشته شود.

 

بانک آینده، پاسخ‌گوی تمامی متقاضیان حایز شرایط دریافت تسهیلات تبصره ١٨ 

بانک آینده، پاسخ‌گوی تمامی متقاضیان حایز شرایط دریافت تسهیلات تبصره ١٨

بانک آینده، پاسخ‌گوی تمامی متقاضیان حایز شرایط دریافت تسهیلات تبصره ١٨ در کشور است.

بانک آینده، از ظرفیت تمامی شعب خود به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی در سال جهش تولید استفاده می‌نماید؛ این بانک، به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل بند الف تبصره ١٨ قانون بودجه، به فعالان حوزه تولید اعم از صنعت و گردشگری، تسهیلات پرداخت می‌کند؛
بانک آینده در انطباق با ضوابط بانک مرکزی ج.ا.ایران و از طریق ایجاد تعامل موثر با متقاضیان، پاسخ‌گوی واحدهای تولیدی در سراسر کشور بوده، تاکنون، تمامی پرونده‌های معرفی‌شده از سوی کارگروه‌های استانی، بررسی کارشناسی شده، نتیجه به متقاضیان اعلام شده است؛ در مواردی که به دلیل نقص پرونده یا عدم توجیه‌پذیری طرح پیشنهادی، فرایند پرداخت تسهیلات، ناخواسته کند شده، مراتب در اسرع وقت به اطلاع متقاضیان رسانده می‌شود.
عملکرد مطلوب این بانک در تأمین مالی واحدهای تولیدی معتبر و تلاش برای ایجاد یا تثبیت اشتغال در کشور، با رضایت‌مندی شماری از استانداری‌ها نیز توأم بوده که بعضاً با اهدای لوح سپاس از عملکرد این بانک، قدردانی نموده‌اند.

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت روز خبرنگار

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت روز خبرنگار

دکتر مهری در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن هفدهم مرداد، روز خبرنگار از تلاشگران عرصه خبر، رسانه و اطلاع رسانی کشور تجلیل کرد. در متن این پیام آمده است:

۱۳۹۹/۵/۱۵ چهارشنبهتعداد بازدید:۱۲
جان نباشد جز خبر در آزمون              هرکه را افزون خبر، جانش فزون
رشد و توسعه فرهنگی کشور مستلزم عزم راسخ و تلاش های بی وقفه خبرنگاران و اصحاب رسانه در عرصه اطلاع رسانی و روشنگری است؛ خبرنگاران بیدار و آزاد اندیشی که زبان گویا و چشم نکته بین جامعه ‌هستند، برای ذهن های جستجوگر ، پیام آور روشنگری و بینش اند و بار سنگین بیان کاستی ها و معضلات آحاد مردم بر دوش آنان بوده و همین دشواری بار وظیفه است که بر اعتبار این حرفه خطیر می افزاید.
آنان تجسم عینی امانتداری، جسارت، تعهد، صداقت و وجدان بیدار جمعی هستند که با روحیه پرسشگر خود ابعاد تاریک نمایی ها و ابهامات را از چهره جامعه می زدایند و با حضور در بطن هر رویدادی آرامش و امنیت و حتی جان خود را به خطر می افکنند تا رسالت خود را در آگاهی بخشی به مردم و خنثی سازی توطئه های نافرجام دشمنان برای پراکندن اطلاعات نادرست و ناامید کننده در سطح جامعه به انجام برسانند.
در شرایطی که کشور با فشار ناشی از تحریم های ظالمانه و عواقب اقتصادی- اجتماعی شیوع ویروس کرونا مواجه شده است، این وظیفه خبرنگاران و فعالان رسانه است که با بیان اخبار صحیح و انتقادات سازنده خود امید و نشاط را در جامعه زنده نگه دارند.
هفدهم مردادماه یادآور حماسه شکوهمند حق‌گویی و حق‌جویی کسانی است که بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و یادآور مردان مردی است که تصویر واقعی هشت سال رشادت ها و جوانمردی جوانان و رزمندگان غیور این مرز و بوم را برای جهانیان آشکار ساختند.
اینجانب ۱۷ مردادماه روز ” خبرنگار ” را که با پرواز یاران عاشق این عرصه نیز مصادف است به تمامی حافظان خرد و آگاهی به خصوص خبرنگاران و فعالان رسانه در بخش صنعت و معدن کشور که در انعکاس اخبار این عرصه از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند، تبریک عرض نموده و از ایزد منان تداوم عزم و اهتمام مسئولانه همه تلاشگران را در عرصه اطلاع رسانی به مردم شریف ایران خواستارم.

حسین مهری
مدیرعامل بانک صنعت و معدن

حسن‌پور: این موفقیت را مدیون مدیریت و حمایت اثربخش مدیرعامل شرکت مس هستیم

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر را تبریک گفت

حسن‌پور: این موفقیت را مدیون مدیریت و حمایت اثربخش مدیرعامل شرکت مس هستیم

«شهباز حسن‌پور»، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم سیرجان و بردسیر، در پیامی خطاب به دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن تبریک صعود تیم فوتبال مس رفسنجان…

حسن‌پور: این موفقیت را مدیون مدیریت و حمایت اثربخش مدیرعامل شرکت مس هستیم

«شهباز حسن‌پور»، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم سیرجان و بردسیر، در پیامی خطاب به دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن تبریک صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر، این موفقیت را نتیجه مدیریت دکتر سعدمحمدی خواند. وی همچنین ابراز امیدواری کرد با صعود تیم مس کرمان به لیگ برتر این موفقیت تکرار شود.

به گزارش «مس‌پرس» متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای «اردشیر سعدمحمدی»
مدیرعامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران
‏‎

صعود مقتدرانه تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر کشور را که جهشی بزرگ برای ورزش شهرستان رفسنجان است، افتخار بزرگی برای ورزش استان کرمان دانسته که همه این‌ها مدیون مدیریت و حمایت اثربخش جنابعالی است و رجا واثق داریم که تیم مس کرمان نیز به این توفیق بزرگ نائل و موجب غرور و شادمانی کرمانی‌های ارجمند نیز فراهم می‌گردد.
ضمن ابراز خرسندی، این توفیقات ارزنده ورزشی را به جنابعالی، ورزشکاران، مربیان و جامعه فوتبال استان کرمان تبریک عرض نموده، توفیق و سربلندی روزافزون همه ورزشکاران و افتخارآفرینان برای استان کریمان در میادین ورزشی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

شهباز حسن پور
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی

رشد ۳۰۰ درصدی منابع بانک مهر ایران در عرض سه سال

رشد ۳۰۰ درصدی منابع بانک مهر ایران در عرض سه سال

عیسی امامی، عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار کرد: متوسط رشد سه سال گذشته منابع بانک نزدیک به ۷۰ درصد در هر سال بوده است. به‌طور کلی منابع بانک در انتهای سال ۱۳۹۸ نسبت به انتهای سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، امامی گفت: هنگامی که بانک مهر ایران کار خود را آغاز کرد، زمان قابل توجهی سپری شد تا بانک معرفی شود. تیم جدید مدیریتی که از انتهای سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد، در معرفی بانک قدری متفاوت ظاهر شد و بانک را به‌سرعت به جامعه هدف خود معرفی کرد. این موضوع باعث شد بانک با حجم زیادی از افتتاح حساب و تقاضا مواجه شود.
وی اظهار کرد: امروزه همه متوجه خدمات بانک مهر ایران شده‌اند و اکنون در مناطق خیلی محروم نیز خدمات ارائه می‌کند. این کار هم از طریق نهادهای حاکمیتی که در حوزه اشتغال‌زایی فعالیت می‌کنند ارائه می‌شود و هم مستقیم به خود مردم که این حق انتخاب را داشته‌اند تا خدمت آسان‌تر و‌ ارزان‌تر دریافت کنند و نیازهای خود را از این بانک تأمین کنند. بانک از این جهت کارنامه مطلوبی دارد.
امامی گفت: متوسط رشد سه سال گذشته منابع بانک نزدیک به ۷۰ درصد در هر سال بوده است. به‌طور کلی منابع بانک در انتهای سال ۱۳۹۸ نسبت به انتهای سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۳۰۰ درصد رشد داشته است. قدر مطلق منابع بانک که امروز به بیش از ۳۳۰هزار میلیارد ریال رسیده، نشات گرفته از تفکر جدید مدیریتی بوده که حاکم شده است. تنها در مدت ۴ ماه گذشته از سال جاری نزدیک به ۱۵ درصد رشد منابع را تجربه کرده ایم.
عضو هیات مدیره بانک مهر ایران همچنین گفت: اصول حرفه‌ای باعث شده در این بانک نسبت‌های مختلف نیز رعایت شود. بانک رویکرد پرداخت تسهیلات را بر مناطق محروم متمرکز کرده و تسهیلات خود را با رویکرد اشتغال‌زایی پرداخت کرده است.

1 2 3 679