آرشیو نویسنده :admin

تحقق ۶۱۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی قطعی، ناشی از بومی سازی در ایمیدرو

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی اعلام کرد:

تحقق ۶۱۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی قطعی، ناشی از بومی سازی در ایمیدرو

تحقق ۶۱۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی قطعی، ناشی از بومی سازی در ایمیدرو

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی اعلام کرد: طی سال ۹۹ حدود ۶۱۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی قطعی ناشی از بومی سازی در شرکت های تابعه و وابسته ایمیدرو محقق شد.

حسن یونسیان با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه صرفه جویی ارزی از مهم‌ترین شاخص های بومی سازی است، اظهار داشت: این سازمان در سال ۹۹ برای نخستین بار، هدفگذاری کمّی حدود ۹۱۷ میلیون دلار صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی در بخش معدن و صنایع معدنی را به شرکت های تابعه و وابسته ابلاغ و برنامه های پیشنهادی دریافت کرد.

وی ادامه داد: از این میزان هدفگذاری، ۵۰۹ میلیون دلار آن مربوط به بومی سازی قطعات، تجهیزات و ماشین‌آلات و ۴۹۱ میلیون دلار نیز در طرح‌های جاری شرکت ها از طریق استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور بود.

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی خاطرنشان کرد: به رغم بومی سازی قطعی حدود ۶۱۸ میلیون دلار در بخش قطعات، تجهیزات و ماشین آلات، اما پیش بینی می شود در صورت محاسبه صرفه جویی های ارزی حاصل از توانمندی های طرح های جاری شرکت ها، این رقم در سال ۹۹ به بیش از ۹۰۰ میلیون دلار برسد.

وی افزود: خوشبختانه شرکت های داخلی، علاوه بر موفقیت در بخش کمی بومی سازی، در بخش کیفی سازی نیز به دستاوردهای مطلوبی رسیده و حرکت به سمت طراحی، مهندسی و کسب دانش فنی ساخت را آغاز کرده اند . بدون شک، این مسیر، آینده مطلوبی را برای توسعه صنایع معدنی کشور به دست مهندسان ایرانی رقم خواهد زد.

غربالگری روزانه ۳۰۰ خانواده ساکن منطقه ۱۳

برای شناسایی افراد مبتلا به کرونا:
غربالگری روزانه ۳۰۰ خانواده ساکن منطقه ۱۳
شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به تشدید طرح غربالگری شهید سلیمانی در محلات این منطقه از رصد وضعیت سلامت ۳۰۰ خانوار همزمان با موج چهارم کرونا خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه همزمان با آغاز موج چهارم کرونا ، اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی در منطقه ۱۳ شدت گرفت ، گفت : با افزایش شدت بیماری و افرایش مراجعین به مراکز درمانی دوباره فعالیت نیرو های داوطلب در اجرای این طرح چند برابر شد .
او افزود : روزانه از سرای محلات مجری در این طرح با بیش از ۳۰۰ خانواده درگیر کرونا تماس تلفنی برقرار می کنند و دروضعیت قرمز کرونایی شهر تهران ،رپید تست و PCR از افراد مشکوک گرفته به بیماری گرفته می شود .
شهردار منطقه با بیان اینکه این طرح با مشارکت شهرداری منطقه ۱۳ ، بسیج و وزارت بهداشت صورت می گیرد اظهار داشت : اجرای این طرح کمک شایانی به عدم مراجعه شهروندان به مراکز درمانی می کند .
شکری ادامه داد : همچنین تیم سیار برای غربالگری در نقاط پر تردد و شلوغ تشکیل شده است که روزانه برای شناسایی افراد مبتلا به میادین میوه و تره بار ، فروشگاه رفاه و .. اعزام می شوند .

شرایط کاری شعبه قزوین تغییر کرد

شرایط کاری شعبه قزوین تغییر کرد

 

بانک و بیمه

به گزارش کوتاه انلاین  ،طبق اطلاعیه کمیسیون هماهنگی بانک های استان قزوین شرایط کاری شعبه قزوین تغییر کرد .

 به گزارش  روابط عمومی بانک کارآفرین، با توجه به اعلام شرایط ویژه توسط سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین از تاریخ ۳۱ /۱۴۰۰/۰۱ تا اطلاع ثانوی بانک ها با یک سوم پرسنل در محل کار حضور داشته ولی از مفتوح بودن شعبه و پذیرش حضوری مشتری خودداری و تمامی خدمات به صورت الکترونیکی ارائه می شود

ایبیس” هتل برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب شد

“ایبیس” هتل برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب شد

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات اعلام کرد: هتل “ایبیس” تهران ازنظر رعایت نظافت و پروتکل های بهداشتی با رای مسافران اسنپ تریپ به عنوان هتل برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، سمانه یوسفی گفت: در سال ۱۳۹۹ از میان نظرسنجی صورت گرفته از میهمانان اسنپ‌تریپ، هتل های فرودگاهی با بالاترین امتیاز به علت رعایت دقیق مصوبات ستاد مقابله با کرونا برای سفر امن و سلامت در درگاه فروش معرفی شد.
وی افزود: رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، سبب شد تا تیم‌های ورزشی کشور مانند تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان در فروردین ماه امسال این هتل را قبل از عزیمت به مسابقات بین المللی برای اقامت اعضای تیم خود انتخاب کنند.
یوسفی اضافه کرد: همچنین برخی شرکت‌ها و مجموعه‌های اقتصادی بنام که همه ساله گردهمایی‌های خود را خارج از تهران و در شهرهای دیگر کشور و یا جزایر خلیج فارس برگزار می کردند، برگزاری برنامه های خود را به این هتل منتقل کردند.
شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات وابسته به شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) از زیرمجموعه های گروه مالی گردشگری است.

انعقاد سه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

انعقاد سه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
تفاهم‌نامه همکاری مشترک بانک آینده و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور دکتر فطانت مدیرعامل، دکتر مرادی و حسین مجاهدی، اعضای هیأت مدیره، جمعی از مدیران بانک و محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سایر مدیران این وزارت‌خانه منعقد شد.
در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری متقابل، طرفین ضمن اشاره به دامنه گسترده صنعت گردشگری و تعداد مشاغل متعددی که با آن در ارتباط هستند، بر نقش به‌سزای این صنعت در توسعه و شکوفایی کشور تاکید نمودند.
مدیرعامل بانک آینده با اشاره به مشارکت بانک در پروژه‌های بخش گردشگری طی سه سال گذشته و شرایط کنونی گفت: متاسفانه ویروس کرونا مشکلات زیادی را برای فعالان اقتصادی به‌وجود آورده است که در این میان، بخش گردشگری بیشترین آسیب را دیده است. با این‌حال، بانک آینده در سال «جهش تولید»، با درک شرایط حاکم بر کشور و به‌منظور مساعدت با فعالان این بخش و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، همواره تلاش نمود منابع لازم برای تامین مالی پروژه‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد و با تمدید دوران مشارکت تسهیلات آن‌ها، شروع بازپرداخت اقساط را به‌تعویق بیندازد.
بر این اساس، بانک آینده نسبت به تمدید دوره مشارکت ۲۳ فقره تسهیلات پرداختی اقدام نموده است. هم‌چنین، مقوله تامین مالی طرح‌های نیمه‌تمام، در دستور کار بانک در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نیز قرار دارد.
محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تصریح کرد: وزارت متبوع برای مشارکت و تسهیل فرآیند تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمامِ دارای اولویت، در تلاش است تا با تشکیل کارگروه مشترکی از نمایندگان بانک آینده و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در این زمینه اقدام نماید.
وی افزود: مطمئن هستیم صنعت گردشگری پس از دوران کرونا، به‌سرعت به رشد چشم‌گیری دست خواهد یافت و آینده این صنعت با حمایت و همکاری بانک‌ها، درخشان خواهد بود.
در پایان این مراسم، «تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات برای توسعه و تکمیل طرح‌های بخش گردشگری از محل منابع صندوق توسعه ملی» و «دو قرارداد عاملیت وجوه اداره شده برای اعطای تسهیلات با شرایط مناسب از محل منابع داخلی بانک آینده» به امضای طرفین رسید.

تقدیر از اهتمام فولاد سنگان درعمل به مسئولیت های اجتماعی

تقدیر از اهتمام فولاد سنگان درعمل به مسئولیت های اجتماعی

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،مدیر کمیته امداد شهرستان خواف ضمن اهداء لوح سپاس به مدیرعامل شرکت فولادسنگان از مساعدت‌های این شرکت در راستای حمایت از نیازمندان و محرومین مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خواف قدردانی نمود.
حیاتی ضمن حضور در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان و دیدار با دکتر امرایی و تقدیر از ایشان و کلیه پرسنل زحمتکش این شرکت، افزود: زحمات و توجه شایان شرکت فولاد سنگان در حمایت از مددجویان و نیازمندان شهرستان در قالب طرح مواسات و دیگر برنامه های حمایتی امری پسندیده و قابل تقدیر بوده که این منبعث از دیدگاه مثبت نسبت به ولی نعمتان انقلاب اسلامی ایران در فولاد سنگان است.
درادامه دکتر امرایی، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن حلول ماه مبارک رمضان، در خصوص تقدیر و تشکر از خدمات کمیته امداد و زنده نگه داشتن یاد معمار کبیر انقلاب، گفت: فلسفه وجودی حکومت دینی و حاکمیّت اسلامی، برقراری عدالت و خدمت‌ نمودن به مردم، به‌ویژه محرومان و نیازمندان است و فولاد سنگان نیز دراین راه همچون گذشته ثابت قدم خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان، امرایی در پایان ضمن ابراز امیدواری در خدمت رسانی بیش از پیش به مردم منطقه افزود: معیار ارزشمند خدمت‌رسانی، حس نوع‌دوستی است و انشالله با برقراری ارتباط موثرتر با نهادهای حمایتی، بتوانیم دین خودمان را به مردم ادا نماییم.

پیش خرید فولاد و سیمان در بورس کالا فرصتی مناسب برای انبوه سازان

پیش خرید فولاد و سیمان در بورس کالا فرصتی مناسب برای انبوه سازان

 

اقتصادی

به گزارش کوتاه انلاین ،البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تصویب طرح جهش تولید مسکن گفت: براساس طرح جهش تولید و تامین مسکن، با همکاری وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی شرایطی فراهم می شود که فعالان حوزه مسکن بتوانند با استفاده از ظرفیت ابزارهای مالی بورس کالا، مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین کنند و حتی امکان پیش خرید فولاد و سیمان برای استفاده در ماه های آینده را پیدا کنند.

حسینی در گفت و گو با «کالاخبر» اظهار داشت: مجلس به دنبال آن است که در حوزه مسکن، انبوه سازان مواد اولیه مورد نیاز خود را از طریق بورس کالا تأمین کنند تا شفافیتی یکپارچه و روندی منطقی بر معاملات این حوزه حاکم شود.

بهبود اوضاع بازار فولاد

به گفته این نماینده مجلس از ۲۸ میلیون تن فولاد تولیدی در کشور ۱۵ میلیون تن آن در  کشور مصرف می‌شود و مازاد آن را می توانیم با قیمت های مطابق با نرخ دلار جهانی صادر نماییم البته در این حوزه باید با سیاست گذاری صحیح و کارشناسی، بازار داخل متعادل باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه سال گذشته برای تامین منابع ارزی کشور به سمت صادرات فولاد گام برداشته شد، بیان کرد: البته در برهه ای با توجه به تفاوت قیمت فولاد با نرخ جهانی، تولید داخل آسیب دید و منجر به آن شد که نتوانیم بازار فولاد را ساماندهی کنیم.

حسینی با بیان اینکه قیمت فولاد بر صنایع وابسته مانند خودروسازی، لوازم خانگی و  مسکن تاثیر گذار است، تصریح کرد: با ساماندهی بازار فولاد از رانت جلوگیری خواهد شد که در چند ماه اخیر اصلاحات مناسبی در حوزه بازار داخلی رقم خورده و شاهد بهبود اوضاع بازار فولاد هستیم.

سیمان هم به بورس می آید

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تولید ۸۰ میلیون تن سیمان در کشور گفت: شرایط تولید سیمان هم به مانند فولاد است و ما به دنبال آن هستیم که سیمان پس از تولید در بورس کالا عرضه شود چرا که وزارت صمت در نظارت پس از تولید سیمان با مشکل مواجه است‌ و بهترین بستر برای شفاف سازی و تامین نیاز تولید، عرضه حداکثری در بورس کالا و مشخص شدن میزان نیاز داخل و مازاد است.

حسینی در پایان گفت: امیدواریم با اجرای دقیق طرح جهش تولید مسکن، شاهد مهیا شدن روند رشد تولید مسکن و تنظیم بهینه این بازار تا پایان سال جاری باشیم

تلاش هلدینگ خلیج فارس برای بهبود وضعیت بازار سرمایه

تلاش هلدینگ خلیج فارس برای بهبود وضعیت بازار سرمایه

مدبران اقتصاد، ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره منتشر می‌کند

مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد از ارسال تقاضای این شرکت برای انتشار ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره به منظور خرید سهام بر پایه سهام پتروشیمی نوری به سازمان بورس خبر داد.
به گزارش  کوتاه انلاین  ، روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جواد عشقی‌نژاد با بیان اینکه انتشار این اوراق از سوی هلدینگ خلیج فارس و از طریق شرکت مدبران اقتصاد صورت می‌گیرد، گفت: این اوراق اجاره بر پایه سهام شرکت پتروشیمی نوری با نرخ ۱۸ درصد سالانه، سررسید چهار ساله و با ضمانت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.
گفتنی است، هلدینگ خلیج فارس که مالک صد در صد سهام شرکت مدبران اقتصاد است، این اقدام را در راستای بهبود وضعیت بازار سرمایه و حمایت از سهام گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس انجام می‌دهد.

تختال عرض ۲ متر، محصولی ۱۰۰ درصد ایرانی با کیفیتی مشابه محصولات خارجی

تکمیل سبد محصولات صادراتی فولاد مبارکه
تختال عرض ۲ متر، محصولی ۱۰۰ درصد ایرانی با کیفیتی مشابه محصولات خارجی
شرکت فولاد مبارکه در راستای عمل به شعار سال و ایجاد تنوع بیشتر در سبد محصولات تولیدی اش توانست با تکیه بر توانایی ها و دانش فنی متخصصان خود طی چند ماه، عریض ترین تختال خاورمیانه و شمال آفریقا را به عرض ۲ متر تولید کند تا علاوه بر بی نیازی از واردات به این محصول و خروج ارز از کشور نشان دهد هیچ مانعی سد راه این شرکت نیست و همچنان در پشتیبانی از سایر صنایع حرف اول را می زند و توان رقابت در بازارهای جهانی را دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، بعد از تولید ضخیم‌ترین تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر توسط شرکت فولاد مبارکه که برای اولین بار در کشور و منطقه انجام شد، این بار نوبت به تولید عریض ترین تختال در کشور با عرض ۲۰۰۰ میلی‌متر رسید. تولید این نوع از تختال امروز در حالی توسط فولاد مردان شرکت فولاد مبارکه محقق شد که تا پیش از این صنایع بزرگی همچون نفت، گاز و پتروشیمی و… برای تامین این نوع از تختال، مجبور به انجام واردات از دیگر کشورها بودند. بنابراین باید گفت که تامین نیاز صنایع داخلی و از جمله مهم کشور توسط شرکت فولاد مبارکه در جهت تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در حال انجام است تا گامی بزرگ در جهت رشد صنعت و اقتصاد کشور برداشته شده و باعث افزایش درآمد ارزی برای کشورمان در شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی گردد.

پشتیبانی از صنایع داخلی؛ ارزآورزی از بازارهای جهانی

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه در خصوص تولید عریض‌ترین تختال کشور توسط شرکت فولاد مبارکه در گفت و گو با خبرنگار فولاد گفت: تختال با عرض ۲۰۰۰ میلی‌متر عریض‌ترین تختالی است که تاکنون در کشور تولید شده و از گریدهای فوق کم کربن و میکرو آلیاژی است که هم به مصرف صنایع داخلی کشور می‌رسد و هم اینکه می‌توان برای صادرات آن برنامه ریزی انجام داد و جنبه ارز آوری دارد.

عباس اکبری محمدی با بیان این مطلب در ادامه افزود: در واقع تولید این محصول نیاز صنایع داخلی کشور همچون لوله سازی، نفت و گاز و پتروشیمی را تامین کرده و آنها را از واردات برای تامین ورق‌های تولیدی از این نوع تختال بی نیاز می‌کند.

وی درباره اینکه تولید این محصول تا چه میزان در شرکت فولاد مبارکه انجام خواهد شد نیز اظهار کرد: تولید این نوع از تختال بر اساس میزان سفارش هایی که دریافت می‌شود، صورت خواهد گرفت. در واقع هر اندازه صنایع کشور از جمله صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و لوله سازی به این نوع از تختال نیاز داشته باشند، شرکت فولاد مبارکه توان تولید و ارائه آن را به مصرف کنندگان دارد، اما عمده تولید این محصول برای صادرات بوده و می‌تواند ارزآوری مناسبی برای کشور داشته باشد. لذا با قرارگرفتن کشور در شرایط تحریم و اینکه در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم اینگونه محصولات در تامین ارز مورد نیاز کشور نقش راهگشایی خواهد داشت که البته این موضوع نیز با توجه به میزان سفارشی که می‌توان از بازارهای خارجی جذب کرد؛ محقق خواهد شد.

گامی دیگر در جهت توسعه صنعت کشور

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: تا قبل از تولید تختال ویژه عریض با ضخامت ۲۰۰۰ میلی‌متر در کشور، موارد استفاده آن از دیگر کشورها تامین می‌شد و باعث خروج ارز از کشور می‌گشت، اما اکنون با تولید این محصول نیازی به واردات نداریم. در واقع شرکت فولاد مبارکه با تولید عریض‌ترین تختال، کشور را از واردات این محصول بی نیاز کرده و با اضافه کردن محصولی جدید و کاربردی به سبد محصولات خود گام دیگری در جهت توسعه صنعت کشور برداشته است.

محصولی ۱۰۰ درصد ایرانی با کیفیتی مشابه محصولات خارجی

اکبری محمدی در خصوص اینکه آیا تختال تولید شده توان رقابت با نمونه مشابه خارجی خود را دارد و بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید شده نیز گفت: این محصول تولید شده برای صادرات به بازارهای خارجی نیز بوده است، که این بازارها کیفیت در اولویت برای آنهاست و کیفیت تولید قابل رقابت با مشابه محصولات خارجی است.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: تولید این محصول توسط نیروهای متخصص فولاد مبارکه، برنامه ریزی و انجام شده و کلیه مراحل تولید آن توسط کارشناسان و کارکنان متبحر شرکت فولاد مبارکه انجام شده و به صورت ۱۰۰ درصد داخلی  بوده است.

شکستن انحصار و امکان تولید تختال‌های عریض‌تر

مدیر ناحیه فولاد سازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه نیز در خصوص تولید تختال با عرض ۲۰۰۰ میلی‌متر در این شرکت به خبرنگار فولاد گفت: ماشین شماره ۵ ریخته‌گری ناحیه فولاد سازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه پیش‌تر تختالی با عرض ۱۹۸۰ میلی‌متر را تولید کرده بود اما تولید تختال ویژه با عرض ۲۰۰۰ میلی‌متر برای اولین بار رخ داده است.

غلامرضا سلیمی افزود: افزایش ابعاد تختال بسیار پیچیده بوده و نیازمند بررسی دقیق در حوزه‌های مکانیک، خنک سازی، متالوژیکی و هیدرولیکی است، زیرا در صورتی که نتیجه این محاسبات اشتباه باشد، می‌تواند به از دست رفتن ماشین ریخته‌گری نیز منجر شود. بنابراین این مسئله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیر ناحیه فولاد سازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه گفت: پس از آنکه درخواستی مبنی بر تولید تختال عریض ۲۰۰۰ میلی‌‌متر توسط شرکت فولاد مبارکه دریافت شد؛ بررسی‌های لازم جهت امکان سنجی فرآیند تولید، انجام و تولید صفر تا صد این تختال عریض توسط کارشناسان داخلی شرکت فولاد مبارکه انجام شد و باید بگویم علاوه بر تولید تختال عریض ۲۰۰۰ میلی‌متر، امکان تولید تختال‌های عریض‌تر نیز وجود دارد.

توانایی تولید بیش از دو میلیون تن تختال عریض ۲ متری

سلیمی ادامه داد: این تختال پیش‌تر توسط شرکت‌های فولاد سازی بنام و معتبر اروپایی یا چینی تولید شده، اما اکنون دانش فنی تولید این نوع تختال ویژه در شرکت فولاد مبارکه نیز وجود دارد. در صورتی که سفارشات متعددی وجود داشته باشد، توانایی تولید بیش از دو میلیون تن تختال عریض ۲۰۰۰ میلی‌متر وجود دارد. البته در آینده با اضافه شدن یک پلنت گاز زدایی جدید در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده، توانایی تولید بیش از دو میلیون تن تختال عریض و ویژه ۲۰۰۰ ‌میلی‌متر نیز وجود خواهد داشت.

وی درباره کاربرد این محصول جدید نیز گفت: تختال‌های عریض عمدتاً برای صنایع لوله‌سازی برای تولید پلیت‌های ضخیم و صنایع کشتی‌سازی استفاده می‌کنند.

تختال کاملا صادراتی؛ اولین مقصد اروپا

مدیر واحد ریخته‌گری مداوم و تولید اسلب فولاد مبارکه نیز با اشاره به دستاورد جدید شرکت فولاد مبارکه در تولید تختال عریض ۲۰۰۰ میلی‌متر به خبرنگار فولاد گفت: این تختال ویژه برای اولین بار در منطقه MENA(خاورمیانه و شمال آفریقا) توسط شرکت فولاد مبارکه تولید شده است.

قاسم خوشدل پور اظهار کرد: پس از تولید تختال ضخیم ۳۰۰ میلی متر در شرکت فولاد مبارکه توسط ماشین شماره پنج ریخته‌گری، درخواست‌های برای تولید تختال‌های عریض نیز به شرکت ارائه شد. پس از انجام بررسی‌های لازم برنامه‌ریزی لازم برای تولید تختال ۲۰۰۰ میلی‌متر انجام و در نهایت این تختال ویژه برای اولین بار در کشور تولید شد.

وی افزود: پیشتر تختال دو هزار میلی متر با دو ضخامت ۲۰۰ و ۲۵۰ در شرکت فولاد هرمزگان تولید شده بود اما آنچه تختال تولیدی شرکت فولاد مبارکه را متمایز می‌کند، نوع گرید این تختال است. به بیان دیگر این تختال از سیکل RH و هیدروژن زدایی عبور کرده و عریض ترین تختال ویژه کشور محسوب می‌شود.

مدیرریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه تصریح کرد: نکته مهم در این میان این است که توانایی تولید ماشین ریخته‌گری شماره ۵، دو میلیون تن در سال و گاز زدایی RH ۷۰۰ هزار تن در سال است که باعث می‌شود فولاد مبارکه بتواند این تختال ویژه را تا ۷۰۰ هزار تن در سال تولید و علاوه بر تامین کامل نیاز داخلی، بخشی از نیازهای دیگر کشورها را نیز تامین کند. این تختال ویژه تولید شده کاملا صادراتی است و به عنوان اولین مقصد به اروپا صادر می‌شود.

خوشدل پور با بیان اینکه گرید داخلی این تختال ۵۱۴۹ و ۴۱۷۸ و ضخامت آن ۲۵۰ میلی‌متر است، اظهار کرد: اگرچه برخی شرکت‌های فولاد سازی در سطح جهان قادر به تولید این نوع تختال هستند اما در منطقه MENA(خاورمیانه و شمال آفریقا) برای اولین بار تولید می‌شود.

پشتیبانی بر اساس نیاز مشتری

رئیس آماده ‌سازی و انبار تختال شرکت فولاد مبارکه نیز در راستای تولید محصول جدید شرکت فولاد مبارکه به خبرنگار فولاد گفت: در واحد آماده سازی و انبار تختال، بر اساس سفارش مشتری آزمایش‌های مخصوصی روی تختال انجام می‌شود و با انجام آزمایش باومن و نمونه برداری به درخواست مشتری پاسخ می‌دهیم.

محسن احمدی ورزنه افزود: در راستای ارتقای کیفی محصول تختال، آزمایش‌هایی انجام می شود و در صورت نیاز با اعمال فرایندهایی در واحد آماده سازی و انبار تختال بر روی اسلب مانند اسکارف و برش، این تختال برای حمل بار آماده می شود.

رئیس آماده سازی و انبار تختال شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: تختال‌های آماده شده پس ازحمل به بخش انبار منتقل و پس از هماهنگی با مشتری تختال های آماده ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: تولید عریض‌ترین تختال در خاورمیانه توسط شرکت فولاد مبارکه توانست به نیاز صنایع کشتی سازی و ساخت لوله های انتقال سیالات به تختال با عرض بالا، پاسخ دهد.

پایان وابستگی و تبدیل تحریم‌ها به فرصتی برای تولید بیشتر

رئیس تعمیرات ماشین ۵ ریخته گری مداوم شرکت فولاد مبارکه نیز با اشاره به تولید تختال با عرض ۲۰۰۰ میلیمتر برای نخستین بار در کشور به خبرنگار فولاد گفت: در تولید این محصول از تکنولوژی پیشرفته در ماشین‌های ریخته گری مانند DYNAMIC SOFT REDUCTION (D.S.R) بهره گرفته شده است. این محصول پس از تولید خام در کوره‌های قوس الکتریکی وارد واحد متالورژی ثانویه می شود و پس از طی کردن مرحله گاز زدایی به تختالی تبدیل می شود که در مصارف خاص کاربرد دارد.

به گفته محمد فخری فخرآبادی، کارشناسان و متخصصان واحد ریخته گری با تکیه بر دانش و تخصص خود توانستند در تیم کارشناسی شده به دستاورد مهم عریض ترین تختال با عرض ۲۰۰۰ میلی‌متر دست یابند.

سخن آخر…

تولید عریض ترین تختال در شرکت فولاد مبارکه که برای اولین بار در کشور انجام شده که در صنایعی همچون صنعت، نفت، گاز، پتروشیمی، کشتی سازی کاربرد دارد، ضمن کمک به خودکفایی هرچه بیشتر ایران در این صنایع بزرگ و ارزشمند، گامی بزرگ در جهت صرفه جویی ارزی برای کشور و حتی ارزآوری برای صنعت و اقتصاد ایران خواهد بود. در واقع افزایش تعداد محصولات موجود در سبد صادراتی شرکت فولاد مبارکه به مانند گنجینه‌ای ارزشمند برای صنعت و اقتصاد کشور بوده و در شرایطی که قیمت‌ها در بازارهای جهانی روند افزایشی در پیش گرفته، می‌تواند به عنوان چراغی روشن برای حرکت در مسیر اقتصاد غیرنفتی کشور باشد.

پهلوانان کشتی آزاد ایران با حمایت همراه اول «قهرمان آسیا» شدند

پهلوانان کشتی آزاد ایران با حمایت همراه اول «قهرمان آسیا» شدند

 

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، روز گذشته (۲۹ فروردین ۱۴۰۰) تیم ملی ورزش اول کشور در سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا که در آلماتی قزاقستان برگزار شد، موفق به کسب عنوان «قهرمانی» گردید.

شاگردان غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با کسب ۸ مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز و کسب ۱۷۹ امتیاز در این دوره از رقابت های آسیایی که در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار شد، خوش درخشیدند و بر سکوی قهرمانی ایستادند.

همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور و حامی مالی فدراسیون کشتی ایران، این موفقیت را به تمامی ایرانیان و ملی پوشان کشتی آزاد تبریک گفته است.

چند روز پیش نیز تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با حمایت همراه اول موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا شده بود.

اپراتور اول در راستای مسؤولیت اجتماعی خود و توجه ویژه ای که به مقوله ورزش دارد، در مقاطع مختلف سالیان اخیر همواره حامی تیم های ملی فوتبال، والیبال، شطرنج، بوکس و همچنین باشگاه های فوتبال استقلال و پرسپولیس بوده است.

همکاری پست بانک ایران با شرکت ملی پست در ارائه خدمت به مشتریان

همکاری پست بانک ایران با شرکت ملی پست در ارائه خدمت به مشتریان

 

رمضانعلی سبحانی فر در نشست صبح امروز با بهزاد شیری؛ مدیرعامل پست بانک در راستای بررسی مفاد تفاهم نامه مشترک دو مجموعه، “شبکه پستی کشور” را دارای ظرفیت هایی بی شمار برای ارائه خدمات اجرایی به نیابت از بانک ها در سراسر کشور دانست.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با اشاره به “قانون برنامه ششم توسعه کشور” با موضوع “واگذاری خدمات نیابتی” در راستای “تحقق دولت الکترونیک” و همچنین “دستاوردهای مثبت همکاری پست با سایر بانک‌ها”، عنوان کرد: “برون‌سپاری خدمات فیزیکی بانک‌ها به پست از زمینه‌های مهم همکاری دو مجموعه است.
معاون وزیر ارتباطات، خدمات گسترده پست در سراسر کشور به‌ویژه مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته را یادآور شد و گفت: ارائه خدمات بانکی به کمک پست در محل سکونت مشتریان گامی مهم در راستای ارایه خدمات مطلوب‌تر  و رضایت‌بخش است که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها دارد.
سبحانی‌فر به انعقاد تفاهم نامه با دو بانک رسالت و دی اشاره و افزود: “بر اساس این تفاهم نامه ها مقرر شده است پست درارائه خدماتی که منجر به ایجاد شعب مجازی می شود با آنها همکاری کند.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پست، خدماتی از قبیل احراز هویت مکانی، افتتاح حساب، توزیع کارتهای مشتریان، ارسال دسته چک و توزیع اخطاریه ها و ابلاغیه ها ، اخذ امضای گرم با مراجعه به منزل مشتریان مواردی است که جزو خدمات قابل ارائه پست به شمار می آید.
در ادامه این نشست، مدیرعامل پست بانک با بیان این که انعقاد تفاهم‌نامه مشترک با شرکت ملی پست، گامی مهم در راستای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به هموطنان عزیز است ، گفت: “گسترش همکاری پست با بانک ها باعث می شود جایگاه واقعی پست در اقتصاد ملی تحقق پیدا کند.
شیری ضمن اعلام آمادگی پست بانک در مشارکت با پیمانکاران پست و تامین تجهیزات با رعایت ضوابط ،خواستار همفکری و نزدیک تر شدن دیدگاه اعضای کارگروه مشترک دو مجموعه در راستای بررسی راهکارهای استفاده بهینه از ظرفیت فناوری اطلاعات پست در عملی کردن اهداف پست بانک شد.
وی در پایان ابراز امیدواری نمود که با گسترش همکاری دو مجموعه شاهد سرعت‌بخشی و خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مشتریان خواهیم بود .

تخصص‌گرایی رمز موفقیت و توسعه یافتگی  

دنیای اقتصاد به مناسبت پنجمین سالگرد تشکیل اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای بررسی کرد؛

تخصص‌گرایی رمز موفقیت و توسعه یافتگی

 کوتاه انلاین:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای یکی از شاخص‌های نظام نوین توزیع به شمار می روند که توانسته‌اند نقش و جایگاه موثر و غیرقابل انکاری را در تامین کالاهای مورد نیاز شهروندان برای خود تعریف کنند. نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در جامعه تا بدان حد است که۱ تصور مردم و خوش‌بینی یا بدبینی از فراوانی یا کمبود کالا ارتباط مستقیمی با پر یا خالی بودن قفسه‌های این فروشگاه‌ها دارد. به جرات می توان گفت قفسه‌های این فروشگاه‌ها یکی از شاخص‌های مهم برای سنجش میزان تولید و روند توزیع کالاهای اساسی و غیر اساسی مورد نیاز مردم هستند.

در کنار تاثیر مثبت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتریان و فراهم نمودن حجم و مقیاس بالایی از کالا برای مشتریان در یک سال گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا که زندگی شهروندان را به گونه‌ای اساسی نسبت به قبل دگرگون کرده است نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بویژه فروش اینترنتی این فروشگاه‌ها در تأمین کالاهای اساسی دوچندان شده است.

همزمان با گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای اما منتقدین این فروشگاه‌ها نیز بر حجم انتقادهای خود افزوده و با نوعی بدبینی، فعالیت این فروشگاه‌ها را مورد نقد قرار داده‌اند. نقدهای جدی نیمه دوم سال گذشته که در بسیاری از موارد از مرزهای نقد خارج و رنگ و بوی تخریب به خود گرفت بخشی از مخالفت‌هایی بود که با فلسفه وجودی و نحوه فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شده است. در این میان اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای به عنوان اصلی‌ترین نهاد حامی و سخنگوی این صنف در حال حاضر تلاش می‌کند تا ضمن بیان نقش مثبت این فروشگاه‌ها در زندگی شهروندان، با روش‌های مختلف ضمن پاسخگویی به انتقادات در مسیر توسعه و تقویت هم‌افزایی گام بردارد. اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای که یکی از نوپاترین اتحادیه‌ها است در فروردین ماه، وارد پنجمین سال از تاسیس خود می شود. روزنامه دنیای اقتصاد به مناسبت پنجمین سالگرد تأسیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در گفتگو با چند تن از اعضای هیات مدیره این اتحادیه، مسائل پیرامون فروشگاه‌های زنجیره‌ای را از جوانب گوناگون بررسی کرده است.

 

 

*وجود و فعالیت اتحادیه‌ها یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است

امیرخسرو فخریان؛ رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای می گوید:  وجود و فعالیت نهادهای غیر دولتی و سازمان‌های مردم نهاد و فراهم بودن بسترهای مناسب قانونی برای انجام فعالیت‌های هدف، را یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی یک سیستم سیاسی- اجتماعی و از ضروریات تحقق رشد و توسعه همه جانبه جامعه است. هنگامی که یک سیستم سیاسی، وجود و فعالیت نهادهای غیردولتی مختلف را به رسمیت شناخته و مسیر فعالیت آنها را هموار می سازد در حقیقت به پذیرش تقسیم قدرت با این نهادها و دخالت دادن آنها در روند تصمیم‌گیری‌ها اذعان می کند.

خارج شدن قدرت از تمرکز و تقسیم آن در بین نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی به همان اندازه که مشارکت اجتماعی و در نتیجه احساس تعلق اجتماعی را گسترش می‌دهد می‌تواند موجب کاهش هزینه‌های مادی و انسانی در روند تصمیم‌گیری‌ها و صرفه جویی در وقت به عنوان بزرگترین سرمایه انسانی و در نهایت، دستیابی به نتیجه‌های مفید و موثر شود.

اتحادیه‌ها یکی از مهم‌ترین نهادهای غیردولتی هستند که توانسته‌اند در کشورهای توسعه یافته، نقش و کارکرد خود را تعریف نموده و در امور مربوط به صنف خود، ضمن تبادل آراء با اعضاء اتحادیه و رسیدن به یک اجماع نظر پیرامون اهداف و مصالح خود، با دولت به عنوان نهاد تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار اصلی جامعه به یک فهم مشترک و تفاهم چند سویه که برآورده کننده منافع دولت، مردم و اعضاء اتحادیه است، برسند.

در بسیاری از جوامع، فضای باور و اعتمادی که میان دولت و اتحادیه‌ها به وجود آمده است، باعث شده است تا اتحادیه‌ها، با برعهده گرفتن طیف گسترده‌ای از مسئولیت‌هایی که پیش از این دولت انجام آنها را پذیرفته و اتفاقا بواسطه بوروکراسی حاکم بر ساختار خود، انجام این مسئولیت ها را با وقت و هزینه بالا، آن هم نه به صورت تمام و کمال پیگیری می نمود، همان وظایف و چه بسا وظایف به مراتب بیشتری را در مدت زمان کمتر و با صرف وقت و هزینه‌های پایین‌تر، اجرایی نموده و به واسطه سامانه نظارتی خود که از سامانه نظارتی دولتی کارآمدتر، به روزتر و کمتر مستعد فساد مالی است ، روند اجرای تصمیمات و نتایج حاصل شده را پایش و کنترل نمایند.

در کشور ما و با وجود گذشت بیش از چهاردهه از تغییر نظام سیاسی و به قدرت رسیدن نظامی که بر اساس تعالیم دینی بر مشاوره، مشورت، هم فکری و هم اندیشی تاکید بسیاری دارد متاسفانه در زمان اخذ تصمیم و اجرای برنامه‌ها، آن گونه که شایسته است اتحادیه ها طرف مشورت قرار نگرفته و با نوعی بدگمانی تاریخی، اتحادیه را مجامعی می دانند که بیش و پیش از آن که مصلحت جامعه را در نظر داشته باشند سود و منفعت اعضاء اتحادیه را هدف اصلی خود قرار داده‌اند. این نگرش اگرچه شاید از یک عقبه تاریخی سیاسی و اجتماعی یعنی میل به تمرکز قدرت در نزد دولتی‌ها و بدگمانی اجتماعی به سرمایه و شرکت‌ها، برخوردار باشد اما تا حد زیادی به فعالیت اعضاء اتحادیه‌های صنفی نیز مربوط می شود.

پر بیراه نخواهد بود اگر ادعا شود این که دولت‌ها، اتحادیه‌های صنفی را طرف مشورت خود قرار نمی‌دهند و یا آنها را شریکی راهبردی و قابل اعتماد نمی‌دانند به دلیل فقدان اتحادیه‌های صنفی به روز، پویا و حرفه‌ای است که از به چالش کشیدن تصمیمات دولت و یا ارائه مشاوره‌های کارشناسی و تعریف چشم‌انداز واقع‌بینانه‌ای از شرایط فعلی و آتی حرفه خود ناتوان بوده و نتوانسته‌اند خود را به سیستم دولتی تحمیل نموده و یا اعتماد و باور دولت را به کارشناسی، توانایی و خیرخواهی خود به دست آورند.

واقعیت این است که در ایران، بسیاری از اتحادیه‌های صنفی، یا صرفا تشکیلاتی هستند که به نام و عنوانی بسنده کرده‌اند و یا محلی برای رقابت های داخلی اعضاء بوده که به جای اﺗﺤﺎد و ﯾﮑﭙﺎرﭼﮕﯽ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺟﻬﺖ اﯾﺠﺎد اﻧﺴﺠﺎم و ﺗﺪوﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ﻫﺎی راﻫﺒﺮدی و ﻋﻤﻠﯿﺎﺗﯽ ﺟﻬﺖ ﻣﺤﻘﻖﺳﺎزی اﻫﺪاف ﺗﺨﺼﺼﯽ و همچنین ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻣﻮاﻧﻊ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ در مسیر ﮔﺴﺘﺮش ﻓﻌﺎﻟﯿت‌های اﻗﺘﺼﺎدی، ﺗﺠﺎری و مذاکره با دولت و قانون‌گذار جهت رﻓﻊ این موانع، با رقابت‌های تخریبی نه تنها اتحادیه‌ها را از پرداختن به رسالت‌های قانونی و صنفی خود بازداشته‌اند بلکه موجب ایجاد حس بدگمانی اجتماعی و نیز عدم باور دولت به خویش و در نتیجه نادیده گرفتن از سوی دولت شده‌اند.

* تنوع گروه های کالایی فروشگاه‌های زنجیره‌ای دلیل تاسیس اتحادیه است

در همین راستا نایب‌رئیس اول اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خصوص اهداف تأسیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های کشور، گفت: اتحادیه بر اساس قانون نظام صنفی شکل‌گرفته و ازآنجایی‌که فروشگاه‌های زنجیره بزرگ و کوچک متشکل از مجموعه‌ای ازکالاهای متنوع واحد‌های صنفی مانند موادغذایی، پوشاک، لوازم‌خانگی، کتاب و … هستند این نقص وجود داشت که این فروشگاه‌ها برای دریافت پروانه کسب و فعالیت درکشور به کجا مراجعه کنند به همین دلیل بعد از اصلاح قانون نظام صنفی، قانون‌گذار این نیاز را دید که در این حوزه‌ها اتحادیه‌ای کشوری شکل بگیرد و مشکل مجوز فروشگاه‌های عرضه‌کننده کالاهای مختلف رفع شود.

منصور عالی پور با بیان اینکه طبق قانون نظام صنفی وظایف چندگانه‌‍‌ای برای اتحادیه‌ها در نظرگرفته شده منجمله صدور پروانه کسب، ایجاد زیرساخت و تسهیل برای توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای است، گفت: این اتحادیه در راستای وظایف خود برای رفع موانع توسعه و فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای برنامه‌های عملیاتی درستی را در دستور کار خود قرار داد.

به گفته وی در حال حاضر با توجه به فعالیت اتحادیه در پنج سال گذشته بسیاری از فعالین صنفی راغب هستند پروانه خود را از این اتحادیه دریافت کنند تا با گرفتن این پروانه بتوانند در سراسر کشور فعالیت کنند.

عالی پور بابیان اینکه صدور دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مختلف از اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای باعث شده روند فعالیت‌شان تسهیل گردد و توسعه خوبی ایجاد کنند، تصریح کرد: همین مزیت‌ها باعث شده در شرایط کنونی اتحادیه ۱۱۷ عضو در صنوف مختلف همچون  لوازم خانگی ،پوشاک، مواد غذایی و … داشته باشد که البته همه آنها صاحب برند صنفی بوده و درمجموع ۸۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‌اند و در راستای اهداف اتحادیه یعنی توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای کمک به تولید، توزیع و اشتغال فعالیت می‌کنند.

نایب‌رئیس اول اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تأکید بر اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ۵ سال گذشته به‌ویژه در زمان کرونا نقش مؤثری داشته است، گفت: در حال حاضر با وجود این بیماری مردم ترجیح می‌دهند در مکان‌هایی خرید کنند که پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و ارزیابی فعالیت یک سال گذشته فروشگاه‌ها حکایت از حرکت آنها در مسیر ایجاد امنیت فکری وجسمی مشتریان خوددارد.

*فروشگاه‌های زنجیره‌ای سهم عمده ای در نظام نوین توزیع دارند

همچنین ابراهیم طلایی بازرس هیات مدیره اتحادیه در گفت‌وگو با خبرنگار دنیای اقتصاد با اشاره به اینکه ضرورت تحول در نظام در پی تحولات اجتماعی منجر شد تا مطابق قانون نظام صنفی کشور قانون ایجاد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای پیش‌بینی شود، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس برنامه‌ای را تدوین کردند که سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور در نظام توزیع به ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی بابیان اینکه در فروردین سال ۹۵ به همت ۳۷ شرکتی که فروشگاه‌های زنجیره‌ای داشتند و حمایت وزارت صنعت اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای تشکیل شد، گفت: در همان زمان با پیگیری اعضای هیات رئیسه توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای دنبال شد و هم‌اکنون حدود ۱۱۷ شرکت حقوقی و ۱۲۵ برند در مساحتی بالغ بر ۲٫۵ میلیون متر مربع فضای فروشگاهی در اتحادیه مشغول فعالیت هستند که باوجود موانع رشد فراوانی کرده‌اند.

بازرس هیات مدیره اتحادیه با بیان اینکه همواره در برابر پدیدهای جدید مقاومت‌هایی دیده می‌شود. تصریح کرد: استقبال مردم از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نحوه عملکرد فروشگاه‌ها بیانگر روند رو به رشد فروشگاه‌ها است به‌گونه‌ای که امروزه تعداد فروشگاه‌ها به  بیش از ۶۵۰۰هزار شعبه رسیده و حدود ۱۲ درصد از توزیع کشور را در اختیاردارند.

طلایی در خصوص اتهاماتی که به فروشگاه‌های زنجیره‌ای وارد شده است، گفت: به کار رفتن واژه‌هایی مانند کلاهبرداری برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌عنوان یک پدیده مترقی نشان دهنده چیزی جز دشمنی نیست، برای نمونه یک فردی به ‌ظاهر کارشناس در رسانه عمومی اعلام کند که مقایس وزن کیلو است و توزیع کالا با بسته‌بندی ۸۰۰ گرم کلاهبرداری است رفتاری کاملاً نادرست است و از طرف دیگر اجازه توضیح و دفاع هم در همان رسانه داده نمی‌شود و در رد این اتهامات می‌توان ادعا کرد که واحد وزنی برای فروش کالاهای دیگر مانند زعفران و طلا هم کیلو هست، درحالی‌که این‌طور نیست.

وی با تأکید بر اینکه تولیدکننده‌های مطرح با کم‌فروشی برند خود را خدشه‌دار نمی‌کنند، گفت: وقتی به‌صورت شفاف وزن یک کالا و قیمت آن روی بسته‌بندی درج ‌شده ادعای تخلف و کم‌فروشی غیرمنطقی است و همین حق انتخاب مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و پاسخ‌دهی به‌موقع به نیازهای آنها باعث شده که استقبال خوبی از مجموعه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای داشته باشند.

بازرس هیات مدیره اتحادیه در خصوص تخفیف در فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: درگذشته قبل از توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تولیدکننده کالاهای خود را با هر تنوعی که خودشان تشخیص می‌دادند، تولید می کردند و بازاریاب‌های شرکت تولیدکننده در سطح شهر بازاریابی می‌کردند و از رسانه‌های عمومی هم برای تبلیغات محصولشان استفاده می‌کردند و دارای هزینه‌های سنگین توزیع و فروش بودند و در این شرایط این تولیدکننده‌ها با خواب سرمایه هم مواجه می‌شدند که به‌عنوان هزینه سربار به قیمت تمام‌شده‌ای کالاها اضافه می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه با توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تولیدکننده‌ها با آنها قراردادهای بلندمدتی منعقد کرده‌اند گفت: با توجه به اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شعبه‌های متعدد و متفاوتی دارند هر یک از تولیدکننده‌ها با در نظر گرفتن سفارش فروشگاه‌ها میزان تولید خود را تعیین می‌کنند و منجر به‌صرفه جویی ناشی از مقیاس تولید می‌شود. به‌طور قطع تولید هزار واحد از یک محصول با تولید ۱۰ هزار واحد از یک محصول قیمت متفاوتی خواهد داشت و تولیدکننده‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا با افزایش تولید قیمت تمام‌شده محصول داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه همکاری تولیدکننده‌ها با فروشگاه‌های زنجیره‌ای منجر به افزایش گردش سرمایه برای آنها می‌شود اظهار کرد: توسعه همکاری در این بخش باعث می‌شود که تولیدکننده‌ها دیگر نیازی به تبلیغات گسترده نداشته باشند و حتی از ناوگان حمل‌ونقلی فروشگاه‌ها برای انتقال محصولات خود به انبار فروشگاه استفاده کنند به همین دلیل قیمت تمام‌شده کالا برای تولیدکننده‌ها کاهش می‌یابد و ازاین‌رو آنها تخفیف‌های مناسبی به فروشگاه‌ها ارائه می‌دهند.

طلایی با تأکید بر اینکه توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هیچ‌یک از بخش‌های نظام توزیع آسیب نمی‌رساند، گفت: توسعه این فروشگاه‌ها منجر به افزایش بهره‌وری، پاسخگویی و شفافیت شده و در شرایط کنونی به ‌عنوان بازوی دولت عمل می‌کنند و مردم هم در تأمین کالاهای خود دسترسی مناسبی پیداکرده‌اند.

 

 

*دلایل استقبال مردم از فروشگاه‌های زنجیره‌ای

در ادامه مهدی عارفی داریان دبیرهیات مدیره اتحادیه درگفتگو با خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به اینکه فراوانی کالاها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیشتر از فروشگاه‌های سنتی وجود دارد، گفت: مسائلی مانند یکسان سازی قیمت، قفسه بندی و … جزء مزیت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای است و از طرف دیگر مصرف کننده می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالاهای خود را تهیه کند و با توجه به اینکه این فروشگاه‌ها خرید عمده انجام می دهند و واسطه‌ها را حذف می‌کنند قیمت تمام شده را کاهش داده به همین دلیل تخفیف بیشتری به مشتری ارائه می‌دهند .

وی با تأکید بر اینکه در فروشگاه‌های سنتی وضعیت انبارداری و خرید کلی مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیست، افزود: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ارتباط با مشتریان مطلوب است و نسبت به عرضه محصولات به مشتریان اطلاع‌رسانی انجام می شود و این فعالیت به روز آن‌ها باعث شده که در ارتباطات خود با مشتریان و تولیدکننده‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

عارفی داریان با تأکید بر اینکه در برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مراکز بازی، کافی‌شاپ و … وجود دارد،گفت: این فروشگاه‌ها دارای سیستم امنیتی و تهویه مناسبی هستند به همین دلیل بیشتر مورد اقبال مصرف کننده‌ها قرارگرفته اند.

دبیرهیات مدیره اتحادیه با تأکید بر اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای واحدهای تخصصی مانند واحد آی تی، انبارداری، حمل ونقل، بازرسی و … وجود دارد، تصریح کرد: این فروشگاه ها از فناوری های جدید استفاده می‌کنند و بانک‌های اطلاعاتی جامعی دارند و برندهای بزرگ در این فروشگاه‌ها حضور یافته‌اند و همچنین با آموزش کارکنان خود ارتباط با مشتریان را تقویت کرده اند و حتی ارائه جوایز برای خرید مشتریان … وباعث افزایش استقبال مردم از فروشگاه های زنجیره‌ای شده است.

عارفی داریان با تأکید بر اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دوران کرونا عملکرد مطلوبی داشتند، گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای نه تنها دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به نحوه احسنت رعایت کردند بلکه با بعضا با ارائه دستکش یک بار مصرف گامی فراتر در راستای حفظ سلامت مصرف کننده برداشتند، همچنین با عملکرد مناسب در تأمین کالاهای پرمصرف مردم به امنیت غذایی کشور کمک کردند. شستشو و ضدعفونی کردن فضاهای اداری، سالن های فروش، شستشوی مستمر بسکت های خرید مشتریان، صندوق ها و دیگر بخش های فروشگاهی، بخشی از این اقدامات پیشگیرانه است که اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با انجام آن سعی دارد به طور جدی میزان انتشار این ویروس را در سطح فروشگاه‌های خود را کاهش داده و آرامش خاطر بیشتری را برای شهروندان فراهم نماید.

دبیرهیات مدیره اتحادیه همچنین افزود: علاوه بر آن چه گفته شد، برای مقابله با این ویروس و جلوگیری از انتشار آن هماهنگی و همکاری لازم نیز با بازرسان وزارت بهداشت صورت گرفته و جای هیچ نگرانی برای شهروندان  و پرسنل فروشگاه‌ها نیست، اما فروشگاه‌های زنجیره‌ای به عنوان نهاد اجتماعی و متعهدی که خود را ملزم به حفظ سلامت شهروندان می‌داند، سعی دارد با هوشیاری بیشتری عملیات ضد عفونی و نظافت روزانه را در چند نوبت انجام داده و تمام تلاش خود را برای مقابله با این ویروس انجام دهد.

 

عارفی داریان در انتها گفت: با توجه به جلسات کارشناسی و مدیریتی مشترکی که برای نحوه نظافت و مقابله با شیوع ویروس کرونا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام شده، موضوع سلامت شهروندان و مشتریان فروشگاه‌ها روزانه مورد رصد و بررسی قرار می‌گیرد تا امنیت خاطر شهروندان با حضور و خرید از این فروشگاه‌ها به خوبی تامین گردد.

 

۱۰ اولویت بانک کارآفرین در سال ۱۴۰۰

۱۰ اولویت بانک کارآفرین در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل بانک کارآفرین گفت: یکی از سیاست ها و اولویت های اصلی این بانک در سال ۱۴۰۰ حرکت به سمت نئوبانک و ارائه خدمات با بهره گیری از استارتاب های فعال در حوزه تکنولوژی مالی است .

 

به گزارش کوتاه انلاین  ، ‌دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین در جلسه گردهمایی سال ۱۴۰۰ این بانک که با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد صف و ستاد و مدیران عامل شرکت‌های تابعه به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد ،‌ ضمن تبریک سال نو،‌ افزود‌:‌ نئوبانک با جدیت دنبال می شود .نئوبانک نوعی بانک دیجیتالی است که توسط استارتاپ های فعال در حوزه تکنولوژی‌های مالی راه اندازی می‌شود، هیچ شعبه فیزیکی ندارد، کاملا آنلاین بوده و تنها راه ارتباطی با آن گوشی تلفن همراه است. جامعه این نوع بانک نیز مشتریانی هستند که دنیای دیجیتال بخش جدانشدنی از زندگی آن‌هاست؛ افرادی که ترجیح می‌دهند همه خریدهای خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام دهند.

مدیرعامل بانک کارآفرین ادامه داد:‌ تلاش خواهیم کرد زیرساخت‌ها و فناوری‌های مورد نیاز برای تحقق نئو بانک را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم کنیم تا مشتریان بانک بتوانند خدمات کامل و متنوعی را از طریق همراه بانک دریافت کنند.

وی تصریح کرد:‌ حرکت به سمت نئو بانک در راستای کسب رضایتمندی هرچه بیشتر مشتریان است، باید تلاش کنیم با برنامه‌ریزی‌های لازم، بانکی پیشرو و کارآمد در عرصه داخلی و بین‌المللی داشته باشیم.

مدیرعامل بانک کارآفرین همچنین برنامه محور بودن را اولویت دیگر بانک کارآفرین در سال جدید خواند و افزود:‌ برای داشتن عملکردی موفق باید براساس برنامه‌ریزی دقیق و همه‌جانبه عمل کرد، درغیراین صورت برنامه‌ها مقطعی، کوتاه‌مدت و گذرا خواهد بود.

فرزین به راه‌اندازی سامانه نظارتی بانک اشاره و ادامه داد:‌ شفافیت و نظارت درون‌سازمانی باید بیش از گذشته صورت پذیرد تا عملکردی بدون نقص داشته باشیم، از این رو سامانه جامع نظارتی در سال جاری عملیاتی و اجرایی می شود.

وی با تاکید بر این که بانک کارآفرین در حوزه مالی از شفاف‌ترین و قانونمندترین بانک‌های کشور است ، گفت: در تمامی سال‌هاکارنامه درخشانی داشته است.

فرزین همچنین درجه‌بندی و نوسازی شعب در سراسر کشور، جذب نیروی متخصص به‌منظور توسعه و گسترش فعالیت‌های بانک، آموزش حرفه‌ای و تخصصی به همکاران ، توسعه خدمات ارزی و بین‌المللی را از دیگر برنامه‌های سال ۱۴۰۰ بانک کارآفرین خواند.

 

تحقق بخش عمده برنامه های سال ۹۹

فرزین در ادامه افزود: بررسی عملکرد بانک در سال ۱۳۹۹ نشانگر آن است که برنامه‌های ابلاغی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به درستی برنامه ریزی شده که خوشبختانه بخش های زیادی در سال ۱۳۹۹ عملیاتی شد و مابقی نیز در سال جاری اجرایی خواهد شد.

وی افزود: سیاست‌ها و استراتژی‌های مدنظر پس از بررسی‌های دقیق و کارشناسی در سطوح مختلف سازمانی تدوین شده است. اعضای محترم هیات مدیره، مدیران ارشد، مدیران میانی و کارشناسان متخصص و با تجربه بانک با برگزاری جلسات متعدد برنامه‌ها را بررسی کردند و پس از جمع بندی دیدگاه ها و نظرات کارشناسی، استراتژی و راهبرد اصلی بانک مشخص شد.

بانک کارآف۵ر

اجرای طرح های موفق

در این گردهمایی احمد بهاروندی عضو هیات مدیره و معاون مدیرعامل در توسعه سرمایه انسانی، نیز در سخنانی دستاوردها و عملکرد معاونت توسعه سرمایه انسانی در سال ۱۳۹۹ را تشریح کرد .

وی افزود:‌ ارتقای فرهنگ ‌سازمانی، اجرایی شدن طرح طبقه‌بندی مشاغل، تأسیس شرکت تأمین آتیه امید کارکنان، بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی همکاران از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در سال گذشته اجرا شد.

معاون مدیرعامل در توسعه سرمایه انسانی خاطرنشان کرد: تدوین سند پنج‌ساله فرهنگ‌سازمانی، اجرا و پیاده‌سازی سامانه جامع منابع انسانی، اجرای پروژه زمان و کارسنجی کارکنان صف و ستاد از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های کاری است که به یاری خداوند در سال جاری محقق خواهد شد.

همچنین علیرضا صادقی معاون مدیرعامل در امور بانکی با بیان عملکرد مدیریت‌های بانکداری شرکتی، سرمایه‌گذاری، تجاری -شخصی و امور شعب در سال ۱۳۹۹ افزود:‌‌ عملکرد موفق مدیریت‌های ذی‌ربط نشان می‌دهد که مسیر را به‌درستی انتخاب کرده‌ایم و برای این‌که از رقبا عقب نمانیم باید با برنامه‌ریزی و تدوین سیاست‌های به‌روز و برحسب مقتضیات زمان بانکی پیشرو در عرصه بانکداری کشور باشیم.

 

حفظ شفافیت

در ادامه این مراسم، فرشاد محمد پور معاون مالی و امور مجامع بانک گفت:‌ یکی از مهم‌ترین مسؤولیت های این معاونت، حفظ صورت‌های مالی و تعادل در ترازنامه‌های بانک است که خوشبختانه در سال گذشته تا حدود بسیار زیادی این امر محقق شد.

وی افزود:‌ ‌شفافیت شرکت‌های زیرمجموعه بانک، شفافیت مالی بیشتر در تمامی بخش‌های بانک ازجمله دیگر برنامه‌هایی است که در سال جاری با جدیت دنبال خواهد شد.

 

افزایش تعاملات بیمه ای

مدیرعامل بیمه کارآفرین با اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری بیشتر با بانک خاطرنشان کرد: در سال گذشته ارتباطات خوبی میان این دو بخش صورت گرفت که ان شاءالله در سال جدید این تعاملات افزایش خواهد یافت.

محمد حیدری بر اهمیت تعریف خدمات و محصولات مشترک میان بانک و بیمه تاکید و خاطرنشان کرد: می‌توانیم با بهره گیری از ظرفیت های موجود زنجیره کاملی از خدمات مالی را به مشتریان ارائه کرده و ارزش افزوده مناسبی برای آنان ایجاد کنیم.

 

توسعه محصولات

مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه، سخنران دیگر این مراسم بود که به تبیین برنامه و اقدامات انجام‌شده در سال ۱۳۹۹ توسط این هلدینگ پرداخت .

حسین اسلامی ، تدوین و توسعه نقشه راه فناوری اطلاعات بانک و ارتقای سامانه آفرین، توسعه محصولات حوزه پرداخت، توسعه محصولات بانکداری‌های دیجیتال باز، تأسیس شرکت psp بانک، بررسی و تدوین طرح شعب هوشمند ازجمله مهم‌ترین برنامه‌هایی برشمرد که با تعامل و همراهی مدیریت فناوری اطلاعات انجام خواهد پذیرفت.

 

 

منبع:روابط عمومی بانک کارآفرین

قدردانی مسوولان شهرستان بستک استان هرمزگان از مدیرعامل بانک ملت

قدردانی مسوولان شهرستان بستک استان هرمزگان از مدیرعامل بانک ملت

قدردانی مسوولان شهرستان بستک استان هرمزگان از مدیرعامل بانک ملت

مسوولان دستگاه های اجرایی شهرستان بستک در استان هرمزگان، با ارسال لوح سپاسی، از مدیرعامل بانک ملت قدردانی کردند.

کوتاه انلاین  –به گزارش روابط عمومی بانک ملت، سیدشمس الدین حسینی قتالی فرماندار و علی سلمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک در این لوح با اشاره به این نکته که در عصر ارتباطات و با پیشرفت روزافزون علوم، علم و دانش پرسرعت، ملاک و پایه توسعه محسوب می شود، افزوده اند: عمل خداپسندانه بانک ملت در زمینه خرید و توزیع لوازم التحریر برای دانش آموزان کم بضاعت و نیازمند، شایسته ستایش است.

مسوولان شهرستان بستک اظهار امیدواری کرده اند که با تکیه بر دانش بومی و حس خوداتکایی، استقلال علمی و فرهنگی برای کشور به ارمغان آورده شود و با تداوم این حرکات خیرخواهانه، کشور به سمت توسعه پایدار انسانی دین محور سوق پیدا کند.
براساس این گزارش، بانک ملت در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی، در سال های اخیر اقدام به تهیه و توزیع نوشت افزار در مناطق کمتر برخوردار کشور کرده است.

سنگ آهن دانه بندی چادرملو در بورس کالا پذیرش شد

سنگ آهن دانه بندی چادرملو در بورس کالا پذیرش شد

سنگ آهن دانه بندی چادرملو در بورس کالا پذیرش شد

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از پذیرش سنگ آهن دانه بندی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در بازار اصلی این بورس خبر داد.

کوتاه انلاین –براساس این اطلاعیه، پذیرش سنگ آهن دانه بندی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۲۵ فروردین ماه جاری در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

گفتنی است، قدیر قیافه عضو هیئت مدیره انجمن سنگ آهن و نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران پیش از این گفته بود، عرضه سنگ آهن در بورس کالا از حدود پنج سال پیش مطرح بود و مذاکره های متعددی نیز صورت گرفت که در آن ضرورت ورود معدنی ها به ویژه نهادهای تولیدی از جمله سنگ آهن در زنجیره ارزش فولاد مطرح شد و اقدامات مثبتی با همکاری بورس کالا و انجمن سنگ آهن انجام شد اما به دلیل برخی مسائل این اقدامات در سال های گذشته نافرجام ماند.

این در حالی است که عرضه بورسی هر کالای تولیدی موجب شفافیت، روان شدن معاملات، ضمانت اجرای قرارداد و کشف قیمت واقعی خواهد شد و سنگ آهن هم از این قاعده مستثنی نیست. ورود سنگ آهن به بورس کالا هم به سود تمام ذی نفعان این بخش در بالادست شامل معدن کاران، تولیدکنندگان سنگ آهن کنسانتره و هم به نفع صنایع پایین دستی است زیرا می توانند به موقع و بدون تاخیر نیاز خود را از بورس کالا و در شرایط کاملا رقابتی و شفاف تامین کنند که خوشبختانه هم اکنون بر لزوم عرضه زنجیره تولید فولاد در بورس تاکید می شود.
وی افزود: ما اصرار داریم که سنگ آهن در بورس کالا عرضه و کشف قیمت و شفاف سازی شود تا سنگ آهن با قیمتی منصفانه و عادلانه به دست حلقه های بعدی برسد.
در همین راستا و در تاریخ ۱۷ اسفند ماه انجام معاملات سنگ آهن در تالار حراج باز بورس کالای ایران به صورت رسمی آغاز شد تا فصل جدیدی در معاملات زنجیره فولاد در بورس رقم بخورد.
همچنین امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو در جدیدترین مصاحبه خود با ابراز رضایت از مکانیزم عرضه سنگ آهن در بورس کالا و با تاکید بر اینکه قطعا به سمت گسترش این روش عرضه پیش خواهیم رفت گفته بود: ایمیدرو در تلاش است استفاده از سازوکار بورس کالا را نسبت به مزایده های موجود، افزایش دهد و سنگ آهن بیشتری را از این طریق کشف قیمت کند و در همین راستا تاکنون ۳ محموله سنگ آهن دانه بندی از طریق این مکانیزم و از سوی ایمیدرو فروخته شده و نخستین محموله کلوخه سازمان نیز از طریق همین سیستم به فروش رسیده است و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در نظر دارد این فرآیند را در سال ۱۴۰۰ تقویت کند.
ورود تقاضای بالای خرید سنگ آهن
یکشنبه ۲۲ فروردین ماه ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن در دو محموله ۵۰ هزار تنی سنگ آهن دانه بندی و ۲۵۰ هزار تنی سنگ آهن کلوخه در حالی روی تابلو حراج باز بورس کالای ایران رفت که با استقبال خریداران در مجموع یک میلیون و ۵۰ هزار تن تقاضا برای خرید این دو محموله در تالار شکل گرفت که به موجب آن کل حجم عرضه شده با افزایش قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

به اعتقاد کارشناسان، ورود تقاضای بالا برای خرید سنگ آهن در بورس کالا نوید واقعی سازی قیمت محصولات معدنی و توزیع سود عادلانه در زنجیره فولاد را می دهد و به نظر می رسد با پذیرش سنگ آهن چادرملو، این اتفاق یعنی شفاف سازی و عدالت در حوزه کشف قیمت محصولات معدنی به زودی رقم بخورد.

 پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان‌های بوشهر و فارس

 

در پی وقوع زمین لرزه‌ای با شدت ۵.۹ ریشتر در ساعت ۱۱.۱۱ امروز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه در مرز استان‌های بوشهر و فارس، آسیبی به شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور وارد نشده و هم‌اکنون بدون هیچ‌گونه قطعی در حال سرویس‌دهی به‌صورت نرمال به تمامی مشترکان این استان‌هاست.

🔹کانون این زلزله در ۲۸ کیلومتری بندر گناوه، ۳۱ کیلومتری بندر ریگ، ۴۱ کیلومتری شبانکاره، ۹۱ کیلومتری بوشهر و ۱۳۱ کیلومتری یاسوج و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین گزارش شده است.

🔹همراه اول با توجه به شبکه گسترده خود در کشور، اعلام آمادگی کرده همچون گذشته، از طریق رومینگ ملی پذیرای مشترکان سایر اپراتورها در این مناطق باشد.

http://mci.ir/-BPYD3A

پایداری شبکۀ ایرانسل در «بندر گناوه» با وجود وقوع زلزله

در پی وقوع زلزلۀ ۵.۹ ریشتری حوالی «بندر گناه» در مرز استان‌‌های بوشهر و فارس، شبکۀ ایرانسل کاملاً پایدار و در حال خدمت‌رسانی به مشترکان است.

🔸 ایرانسل؛ اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با رصد ۱۰۰ درصدی شبکه به صورت ۲۴ ساعته، همواره در حالت آماده‌باش قرار دارد تا در صورت بروز و مشاهده کوچک‌ترین اختلال، آن را برطرف کرده و بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به مشترکان خود و مشترکانی که از طریق رومینگ ملی، میزبانی می‌کند، ارائه دهد.

🔸 امروز ‌یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، در ۲۸ کیلومتری بندر گناوه، ۳۱ کیلومتری بندر ریگ، ۴۱ کیلومتری شبانکاره و ۹۱ کیلومتری بوشهر روی داد و مردم شهر یاسوج نیز آن را احساس کردند.

🔸 ایرانسل، از ابتدای راه‌اندازی شبکۀ خود، طرح پایداریِ شبکه در شرایط بحران را اجرا کرده تا در مواقع بروز حوادثی مانند بلایای طبیعی، اختلال در تجربۀ مشترکان به حداقل ممکن برسد

ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است

زنجیره فولاد

تحولات اخیر در زنجیره تولید فولاد کشور و ورود صنایع بالادستی تا پایین دستی به بورس کالا نوید روزهای روشنی را برای صنعت فولاد و معدن می دهد و البته خبری خوش برای سهامداران صنعتی و معدنی کشور و بازار سهام به شمار می رود چراکه به اعتقاد کارشناسان ورود زنجیره فولاد به بورس کالا، بیانگر کمرنگ شدن رویکرد سیاست قیمت گذاری دستوری و رسیدن سود واقعی حاصل از تولید به شرکت ها و انتفاع سهامداران آنهاست.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از سنا، پس از راه اندازی تالار حراج باز بورس کالای ایران در اواخر سال گذشته و استقبال ایمیدرو و شرکت های معدنی از این تصمیم و عرضه های موفق سنگ آهن دانه بندی و کلوخه در این تالار، دیروز شاهد انتشار خبری مبنی بر پذیرش سنگ آهن چادرملو به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن کشور در بازار اصلی بورس کالا بودیم. البته پیش از این نیز سنگ آهن کلوخه مجتمع سنگ آهن سنگان در بازار فرعی بورس کالا پذیرش شده بود.

این اتفاق همزمان با پذیرش محصول شرکت های حوزه لوله و پروفیل و نورد در بورس کالا و آغاز نام نویسی تولیدکنندگان لوله و پروفیل و مقاطع طویل از اول اردیبهشت ماه در سامانه جامع تجارت نشان دهنده ورود کلیه حلقه های زنجیره فولاد به بورس کالاست، کما اینکه در ماه های پایانی سال ۹۹ پذیرش شرکت های نوردی زیادی در بورس کالا رقم خورد.

به بیان ساده تر زنجیره تولید فولاد برای تحقق شعار سال یعنی “تولید، پشتیانی ها و موانع زدایی ها” و تاکید سیاست گذار مبنی بر ورود زنجیره فولاد به بورس کالا، خود را برای شفاف سازی حداکثری و توزیع سود عادلانه در کل زنجیره آماده می کند؛ این رویداد بدون شک به سود شرکت های تولیدی و سهامداران این شرکت ها در بازار سهام کشور خواهد بود.

بانک سامان حامی فعالان صنایع بسته بندی کشور

 بانک سامان حامی فعالان صنایع بسته بندی کشور

هم‌زمان با افزایش اهمیت صنعت بسته‌بندی در فروش محصولات مختلف، بانک سامان خدمات مالی و اعتباری ویژه‌ای برای فعالان صنایع بسته‌بندی ارائه کرده است.

به گزارش کوتاه انلاین  ، بانک سامان با آگاهی از اهمیت نقش صنعت بسته‌بندی در موفقیت فروش محصولات در صنایع مختلف به‌منظور تأمین سرمایه در گردش موردنیاز برای واردات انواع مواد اولیه موردنیاز این صنعت همچون خمیر پالپ، خمیر کاغذ و … و همچنین تأمین مالی برای خریدهای داخلی خدمات مالی ارائه می‌کند. همچنین در حوزه طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای به‌منظور واردات ماشین‌آلات خطوط تولید این صنعت نسبت به پرداخت تسهیلات یا تأمین مالی از طریق بازار سرمایه در قالب تسهیلات بلندمدت اقدام می‌کند.

بر این اساس، بانک سامان خدمات خود را برای فعالان این صنعت در قالب تأمین مالی، اعتباری، ارزی و خدمات پایه بانکی و سایر خدمات نوین بانکی سازمان‌دهی کرده است. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات قابل‌ارائه به فعالان صنعت بسته‌بندی می‌توانند به صفحه اختصاصی این صنعت در سایت بانک سامان مراجعه و یا با شماره ۰۲۱۲۳۰۹۵۶۷۰ تماس بگیرند.

 

 

منبع:سامان رسانه

Q Code،جایگزین رسیدهای کاغذی در دستگاه های خودگردان

توسط بانک ملی ایران ودر جهت حفظ محیط زیست صورت گرفت؛

Q Code،جایگزین رسیدهای کاغذی در دستگاه های خودگردان

 QR Code،جایگزین رسیدهای کاغذی در دستگاه های خودگردان

بانک ملی ایران در ادامه فعالیت های زیست محیطی خود، به منظور کاهش هر چه بیشتر مصرف کاغذهای حرارتی در دستگاه های خودگردان، QR Code را جایگزین رسیدهای کاغذی کرده است.

 

به گزارش کوتاه انلاین ، کاربران پیشتر پس از پایان عملیات های چون دریافت موجودی، انتقال وجه و … می توانستند دریافت رسید کاغذی را انتخاب کرده و یا از دریافت آن انصراف دهند.

در تازه ترین نوآوری، کاربران می توانند اطلاعات تراکنش خود را از طریق یک QR Code که روی صفحه خودگردان به نمایش در می آید دریافت کرده و یا حتی عکس آن را برای مخاطب خود ارسال کنند.

این اقدام علاوه بر کاهش مخاطرات زیست محیطی، جلوه دیگری از فعالیت های بانک ملی ایران در حوزه بانکداری دیجیتال و افزایش سرعت خدمات است.

 

 

منبع:روابط عمومی بانک ملی ایران

 

بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه

بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از شکست انحصار ساخت صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه خبر داد.

رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از شکست انحصار ساخت صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه خبر داد.

وی افزود: با توجه به نگاه مدیریت عالی شرکت درخصوص بومی‌سازی اقلام استراتژیک، فعالیت‌های بومی‌سازی این صفحات به‌عنوان مهم‌ترین قطعه در فرایند انجماد و تبدیل مذاب به تختال فولادی در خطوط ریخته‌گری مداوم با موفقیت انجام شد و علاوه بر ایجاد تکنولوژی ساخت در داخل و پشتیبانی مؤثر از خطوط تولید، از خروج سالیانه ۳٫۵ میلیون یورو ارز از کشور بابت خرید این صفحات برای واحدهای ریخته‌گری فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا جلوگیری گردید.

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: با توجه به نقش صفحات مسی قالب ریخته‌گری در میزان تولید و کیفیت تختال (به‌ویژه عیوب سطحی آن)، همیشه نگاه ویژه‌ای به این قطعه شده و تاکنون از منابع معتبر اروپایی ازجمله KME آلمان تأمین می‌شده است.

یزدخواستی در ادامه با اشاره به فرایند بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری، تصریح کرد: این فرایند برای اولین بار با مشارکت سازمان جهاد دانشگاهی تهران و با سفارش
۳ سِت از این قالب‌ها آغاز گردید و در ادامه، با توجه به مصرف زیاد این صفحات در خطوط ریخته‌گری و حساسیت پروژه، به‌منظور اطمینان از انجام این فرایند، بومی‌سازی این قطعات با ۳ شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز شروع شد.

معاون خرید ضمن قدردانی از تمامی واحدهای درگیر در این پروژه ملی، اظهار امیدواری کرد: با تداوم این حمایت‌ها، به‌زودی شاهد قطع نیاز کشور به تأمین این قطعه و سایر قطعات استراتژیک صنعت فولادسازی از خارج کشور باشیم.

بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم با تکیه‌بر دانش داخلی و به روش PDCA در حال رشد و تکامل است

غلامرضا سلیمی، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم نیز در ادامه درخصوص مراحل بومی‌سازی این صفحات یادآور شد: در سال ۱۳۹۵ با تکمیل مطالعات قبلی و اجرای کنترل‌های آزمایشگاهی سختگیرانه و علمی، فرایند ساخت یک عدد صفحه مسی کوچک توسط کارشناسان فولاد مبارکه طراحی و تدوین شد. این فرایند توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی اجرایی گردید و یک عدد صفحه مسی عرضی تولید و بر  روی ماشین ریخته‌گری
شماره ۱ نصب و بهره‌برداری شد.

وی اضافه کرد: قطعه موردنظر توانست تمام مدت‌زمان تولید را بدون هیچ‌گونه مشکلی طی کند و تا پایان تولید استفاده شود. دلتای آب نیز در ۲۰ روزی که قالب بر روی ماشین بود هیچ مشکلی ایجاد نکرد؛ بنابراین فاز اول پروژه با موفقیت به اجرا درآمد و انحصار تولید صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم توسط فولاد مبارکه شکسته شد.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم خاطرنشان کرد: پس از خروج صفحه از خط تولید، بلافاصله بررسی صفحه آغاز شد و مجددا  تمام خواص مکانیکی و فیزیکی آن کنترل و با حالت قبل از بهره‌برداری مقایسه گردید. عیوب ظاهریِ روی صفحه نیز شناسایی و بررسی شد و از آن زمان تا امروز، بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم با تکیه‌بر دانش داخلی و به روش PDCA در حال رشد و تکامل است.

صفحات مسی تشکیل‌دهنده قالب باید تا پایان تولید، عملکرد بی‌نقصی داشته باشند

روح‌الله بیران‌وند، رئیس تعمیرگاه ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه نیز در خصوص اهمیت این تجهیز اضافه کرد: قالب ریخته‌گری مداوم مهم‌ترین و اساسی‌ترین تجهیز ماشین ریخته‌گری جهت شروع انجماد فلز مذاب است. این تجهیز از ۲ عدد صفحه مسی بزرگ (wide face) و ۲ عدد صفحه مسی کوچک (narrow side) تشکیل می‌شود که در کنار همدیگر قرار گرفته و یک محفظه مکعب‌مستطیل می‌سازند. ذوب از طریق سطح رویی این مکعب وارد قالب شده و پس از انجماد، از ضلع زیرین آن خارج و شکل ظاهری تختال (بر اساس ابعاد و اندازه موردنظر مشتری) ظاهر می‌شود.

وی افزود: در هنگام ریخته‌گری و زمانی که مذاب وارد قالب می‌شود، آب دمین با دمای مناسب در پشت این صفحات مسی حرکت کرده و این امر علاوه بر خنک کردن صفحات مسی، موجب انجماد مذاب داخل قالب و شکل‌گیری تختال می‌شود، چراکه دمای مذاب فولاد موجود در قالب حدود ۱۵۴۵ درجه سانتی‌گراد بوده، درحالی‌که دمای ذوب فلز مس حدود ۱۰۸۳ درجه سانتی‌گراد است؛ بنابراین نیاز به یک عامل خنک‌کننده در قالب ضروری است.

بیران‌وند یادآور شد: برای حرکت راحت‌تر مذاب و تختال در درون قالب و جلوگیری از تماس مذاب فولاد با صفحات مسی (که منجر به چسبیدن مذاب فولاد به سطح صفحه مسی می‌شود)، در حین ریخته‌گری از پودرهای روانکار استفاده می‌شود. این پودرها به حالت مذاب از حدفاصل مذاب و صفحه مسی حرکت کرده و علاوه بر روانکاری حرکت مذاب و تختال، مانع تماس مذاب با مس می‌شوند.

رئیس تعمیرگاه ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه تصریح کرد: صفحات مسی تشکیل‌دهنده قالب باید در محیطی با دمای بالا و فشار و سایش شدید، به مدت طولانی خواص مکانیکی خود را حفظ کنند و کماکان تا پایان تولید، عملکرد بی‌نقصی داشته باشند. به این منظور باید در ساخت این قطعات از تکنولوژی خاصی استفاده کرد، چراکه اگر  از  مس معمولی استفاده شود، پس از چند ساعت ریخته‌گری و قرار گرفتن مس در دمای بالا، این فلز دچار تبلور مجدد و بازیابی و در نهایت رشد دانه خواهد شد؛ بنابراین بلافاصله خواص مکانیکی خود را از دست می‌دهد و به‌شدت تضعیف می‌شود. حتی ممکن است صفحه مسی دچار شکست و انفجار شود و حوادث سنگین انسانی و تجهیزاتی به وجود آید. جهت جلوگیری از این مشکلات لازم است فلز مس موردنیاز با ترکیب شیمیایی خاص و طی فرایندهای بسیار حساس متالوژیکی و مکانیکی تولید شود تا بتواند در تمام مدت‌زمان استفاده، خواص مکانیکی استوار و پایداری داشته باشد.

بومی‌سازی صفحات مسی ساخت داخل زمان تأمین آن‌ها را به یک‌پنجم کاهش داده است

سید مجتبی غیوری رئیس دفتر فنی تعمیرات ریخته‌گری نیز در راستای بومی‌سازی صفحات مسی عنوان کرد: صفحات مسی ریخته‌گری یکی از مهم‌ترین قطعات استراتژیک ماشین‌های ریخته‌گری است که عدم تأمین آن منجر به توقف این ماشین‌ها می‌گردد. بدین منظور با توجه به تشدید تحریم‌ها از سال ۹۰،  گام اول برای شناسایی متریال، خواص متالوژیکی و انجام تست‌های آزمایشگاهی برداشته شد. با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات پایه درجهت شکل‌دهی متریال و ایجاد سختی لازم و خواص هدایت الکتریکی و حرارتی مناسب، این اقدامات تا اواخر سال ۹۵ به طول انجامید.

وی یادآور شد: در ادامه، از سال ۱۳۹۸ و با حمایت و هدایت کارشناسان فولاد مبارکه، دو شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز اقدام به ساخت صفحات مسی بزرگ و کوچک کردند و توسعه این قطعات استراتژیک اجرایی شد که خوشبختانه نتایج بسیار درخشانی نیز حاصل گردید.

رئیس دفتر فنی تعمیرات ریخته‌گری افزود: پس از مراحل بومی‌سازی با توجه به امکان ایجاد خسارت‌های سنگین در هنگام تست اولیه نمونه داخلی، با حمایت‌های مدیران مربوطه تأییدات لازم اخذ و تست با موفقیت انجام شد. پس از حصول اطمینان از بهبود کیفیت توسط کارشناسان مربوطه، متشکل از تیم‌های تعمیراتی، تولیدی و پشتیبانی، اطلاعات دوباره بازنگری وساخت صفحه با تکیه بر دانش داخلی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان نهایی گردید و در کنار صفحات آلمانی روی قالب‌ها نصب و استفاده شد.

غیوری تصریح کرد: درمجموع کیفیت صفحات مسی ساخت داخل پس از توسعه‌ها و بهینه‌سازی‌های مختلف در سال‌های اخیر، به کیفیت برخی نمونه‌های خارجی رسیده و در مواردی حتی از نمونه‌های چینی بهتر است که این امر نشان‌دهنده دانش فنی بالای کارشناسان داخلی است. کیفیت ساخت  این صفحات مسی ایرانی به حدی مورداطمینان است که پروژه‌های بزرگ تولید تختال ۲۵۰ بر روی ماشین ۲ ریخته‌گری و تولید تختال ۳۰۰ بر روی
ماشین ۵ ریخته‌گری، صرفا با تکیه‌بر توان تخصصی فولاد مبارکه و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در ساخت صفحات مسی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: انجام این پروژه علاوه بر کاهش هزینه‌ها، نیاز خطوط ریخته‌گری به کشورهای اروپایی را رفع کرده و زمان تأمین آن‌ها را به یک‌پنجم کاهش داده است. همچنین باعث جلوگیری از خروج قابل‌توجهی ارز از کشور شده و اشتغال‌زایی‌های مستقیم و غیرمستقیم را نیز رقم زده است.

تجربه موفق بومی‌سازی صفحات مسی قابلیـت تکرارپذیری برای دیگر شرکت‌های فولادسازی را داراست

حسین ایزدی کارشناس بومی‌سازی نیز در خصوص این بومی‌سازی گفت: قالب‌های مسی یکی از اصلی‌ترین اجزای ماشین ریخته‌گری مداوم فولاد است که پدیده‌های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی انجماد اولیه تختال در آن رخ می‌دهد.

وی مهم‌ترین فعالیت‌های صورت‌گرفته جهت ساخت این صفحات در واحد بومی‌سازی را به این شرح برشمرد: شناسایی و ارزیابی فنی امکانات، تجهیزات و پتانسیل‌های فنی سازندگان توانمند اعم از تجهیزات ریخته‌گری، آزمایشگاه‌ها و تیم‌های فنی و تحقیقاتی موجود در شرکت‌های سازنده جهت مطالعه بر روی خواص قطعات مسی؛ انجام تست‌های آنالیز شیمیایی، متالوگرافی، انتقال الکتریکی و سختی‌سنجی بر روی بسیاری از قطعات نو و مستهلک در جهت صحه‌گذاری مدارک و مشخص کردن پارامترهای مهم در عمر و کارکرد قطعه؛  هماهنگی در جهت ارجاع صفحات مسی مستهلک برای انجام بررسی‌های خواص فیزیکی، مکانیکی و آنالیز شیمیایی و … توسط سازندگان؛ برگزاری جلسات دوطرفه در شرکت‌های سازنده و همچنین در فولاد مبارکه، جهت افزایش تعاملات با سازندگان و به‌تبع آن افزایش کیفیت قطعات تولیدی؛ تسهیل فرایند بومی‌سازی این قطعات توسط مدیریت عالی خرید به‌منظور ایجاد جاذبه مشارکت در امر بومی‌سازی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان؛ نظارت و بازرسی جهت کنترل کیفیت قطعات با همکاری واحد کنترل کیفیت قطعات یدکی.

کارشناس بومی‌سازی یادآور شد: علاوه‌بر ابعاد برداری، پارامترهایی اعم از آنالیز شیمیایی، سختی، هدایت الکتریکی و تست آلتراسونیک بر روی کلیه قطعات انجام می‌پذیرد و پس از آن جهت انجام تست گرم به شرکت فولاد مبارکه ارجاع می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت‌گرفته در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه و تجربه موفق بومی‌سازی این قطعات، این فرایند قابلیت تکرارپذیری برای دیگر شرکت‌های فولادسازی را نیز داراست

پیام تبریک حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه همزمان با تولید تختال با عرض ۲ متر برای نخستین بار در شرکت فولادمبارکه

پیام تبریک حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه همزمان با تولید تختال با عرض ۲ متر برای نخستین بار در شرکت فولادمبارکه

 

کارشناسان و کارکنان واحد‌های ریخته گری در شرکت فولاد مبارکه اقدام به آماده سازی قالب ماشین ۵ ریخته گری برای تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ و عرض ۲۰۲۵ میلیمتر(۲متر) کرده اند، اقدامی مهم جهت برطرف کردن نیاز صنایع استراتژیک و بزرگ داخلی و خارجی آنسوی مرزها و ایجاد بستر عظیم صادراتی برای شکستن انحصار در بازارهای بین المللی.
فولاد مبارکه قدم نخست برای تحقق شعار سال را بسیار محکم و سرنوشت ساز برداشت، من از طرف گروه فولادمبارکه این دست‌آورد مهم و تاریخی را به مقام معظم رهبری، صنعتگران و تولید کنندگان داخلی و عموم مردم عزیز و شریف ایران تبریک می‌گویم.
امید که در ادامه نیز، سال جدید در تمامی عرصه‌ها برای مردم، کشور و انقلاب سالی پرخیر و برکت باشد.

حمیدرضا عظیمیان
مدیرعامل

 

*اجرای طرح پایلوت پیشگیری از آتش سوزی در سرخه حصار

*اجرای طرح پایلوت پیشگیری از آتش سوزی در سرخه حصار*
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۱۳ از اجرای طرح پایلوت پیشگیری از آتش سوزی در بوستان جنگلی سرخه حصار خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، احسان صفائی گفت : هر ساله با آغاز فصل بهار و شروع بارندگی ها، شاهد رشد علفهای هرز در مراتع بوستان جنگلی می باشیم که این امر با آغاز فصل گرما منجر به بروز آتش سوزی می شود.
او افزود : در سال جاری ، تصمیم گرفته شد ، طرحی آزمایشی در جهت جلوگیری از کف سوزی علف ها و به تبع آن خسارت به درختان بوستان و همچنین تقویت بستر خاک،طی مدتی کوتاه انجام و نتایج طرح مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ یادآور شد : از نظر علوم جنگلداری استفاده از چرای دام برای رستنی های کف ( اشکوب پایین ) و قرق کردن پارسل به پارسل جنگل به جهت از بین بردن علف های هرز به گونه ای که با خوردن توسط دام از رویش در سالهای آینده به شدت کاسته و در تقویت گونه های اشکوب فوقانی تاثیرات بسزایی خواهد داشت .

۱۸۶پاکبان منطقه ۸در برابر کرونا واکسینه شدند

۱۸۶پاکبان منطقه ۸در برابر کرونا واکسینه شدند
نخستین مرحله واکسیناسیون۱۸۶ پاکبان منطقه ۸ انجام شد
شهردار منطقه ۸ از آغاز مرحله نخست واکسیناسیون پاکبانان و کارگران خدمات شهری منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸،مسعود رنجبریان، شهردار منطقه گفت : به منظور پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کووید ۱۹ ، مرحله نخست واکسیناسیون پاکبانان منطقه ثامن انجام شد.
رنجبریان با بیان اینکه پاکبانان در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند افزود : توجه ویژه به سلامت این قشر در کنار سایر اقشار امری ضروری است و شهرداری منطقه ۸ واکسیناسیون پاکبانان و کارگران خدمات شهری منطقه را با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهید بهشتی و مرکز بهداشت شمال تهران در دو مرحله آغاز کرده تا این گروه پر خطر ، در کنار رعایت اصول بهداشتی از ویروس کرونا در امان بمانند .

اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا انتخاب شدند

با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده نوب دوم:
اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا انتخاب شدند
در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده (نوبت دوم) بانک سینا که راس ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ با حضور ۷۰٫۸۶ درصد سهامداران برگزار شد، اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا انتخاب شدند.
اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا انتخاب شدند

به گزارش نسل برنا، روابط عمومی بانک سینا در ابتدای مراسم پس از انتخاب محمد نوین نماینده بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با آرای سهامداران حاضر به عنوان رئیس مجمع و همچنین هیأت رئیسه مجمع متشکل از آقایان هادی غنی پور نماینده بنیاد علوی، وحید پاافشار نماینده شرکت مادرتخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا به عنوان ناظرین مجمع و مجتبی دهقاندار به عنوان منشی مجمع، رسمیت جلسه اعلام و دستور جلسه جهت اتخاذ تصمیم قرائت شد. خانم یوسفی‌اصل به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به صورت آنلاین در جلسه حضور داشت.
در ادامه، رئیس مجمع با بیان آنکه طی مکاتبه با بانک مرکزی تاییدیه های ۵ نفر از افراد پیشنهادی شامل آقایان دکتر سیدضیاء ایمانی، دکتر جعفر صفایی مزید، دکتر هادی آقابابایی، مهندس مجید هادی و مهدی رزمی دریافت شده است، از سهامداران رأی‌گیری به عمل آمد و این اشخاص به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره بانک سینا برای مدت ۲ سال انتخاب شدند.
در بخشی از مراسم مجمع، مدیرعامل بانک سینا ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران گفت: محور اصلی و پیشرانه نظام بانکی برای همه ذینفعان اعم از سهامداران، سپرده‌گذاران، مدیران و کارکنان، اعضای هیأت مدیره هستند. اگر یک بانک را به لحاظ شاخص های مالی و عملکردی و شفافیت در نظر بگیریم، همه حول محور راهبری و اعضای هیأت مدیره آن بانک قابل ارزیابی است.
دکتر ایمانی خاطرنشان کرد: عملکرد مطلوب بانک سینا در رشد شاخص ها و شفافیت امور طی فعالیت در نظام بانکی به خصوص در دوره هیأت مدیره قبلی، برگرفته از حضور این اساتید با تجربه و خوشنام نظام بانکی بوده که همدلی و همکاری این عزیزان در جهت پیشبرد اهداف بانک بسیار موثر بوده و در این مسیر عملکرد مطلوبی محقق شده است.
وی از زحمات آقایان مهندس پیشرو، دکتر دانیالی، مهندس نعمت اللهی، ساروخانی و تقدیری در مدت تصدی هیأت مدیره بانک سینا قدردانی و برای اعضای هیأت مدیره جدید آرزوی توفیق نمود.
همچنین جهت انتخاب اعضای علی‌البدل هیأت مدیره این بانک، پس از اخذ استعلام ها و تاییدیه های لازم متعاقباً با برگزاری مجمع فوق العاده اقدام خواهد شد.

امکان احراز هویت الکترونیکی سجام در سامانه «کیلید» بانک آیند

*امکان احراز هویت الکترونیکی سجام در سامانه «کیلید» بانک آینده*
فرآیند احراز هویت الکترونیکی سجام در سامانه «کیلید» بانک آینده راه‌اندازی شد.
از این پس، تمام مشتریان بانک آینده می‌توانند پس از انجام ثبت‌نام اولیه در سامانه سجام و دریافت کد رهگیری، فرآیند احراز هویت الکترونیکی خود را از طریق سامانه «کیلید» بانک آینده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب این بانک یا مراکز تأیید هویت سجام، انجام دهند.
در حال حاضر ورود به بازار سرمایه و معامله سهام در بورس، مستلزم ثبت نام در “سجام” (سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان) و دریافت کد رهگیری است که مشتریان محترم می توانند پس از دریافت کد رهگیری سجام با مراجعه به کارگزاری بانک آینده (babc.ir)، نسبت به ثبت نام در سامانه معاملات بورس، اقدام نمایند.
هم‌وطنان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر با مرکز ارتباط بانک آینده به شماره ۲۷۶۶۳۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرند.

تقدیر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از بانک پارسیان

تقدیر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از بانک پارسیان

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از بانک پارسیان به سبب اختصاص اعتبار برای خرید کالاهای صنایع دستی و قرار دادن آن در سبد جوایز غیرنقدی تقدیرکرد.

به گزارش کوتاه انلاین ، پویا محمودیان، با ارسال تقدیرنامه ای به کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان تصریح کرد : در راستای توجه ویژه و تلاش‌های ارزنده آن بانک طی سال ۹۹ مبنی بر استفاده از کالاهای صنایع‌دستی در سبد جوایز غیرنقدی بانک مراتب تقدیر و سپاس تقدیم حضور می‌شود.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید می کند : بی شک این اقدام بزرگ به عنوان ثمره مساعی ماندگار مدیران سخت کوش و متعهد ایرانی در مشارکت و احیای هنر – صنعت می باشد و امید است با تلاش افزون تر، سهم بیشتری در راه ارتقای عظمت هنر ایران اسلامی داشته باشید.

گفتنی است بانک پارسیان در راستای حمایت، پشتیباتی و رفع موانع از تولید و با هدف ترویج و اشاعه بیشتر کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی در سطح جامعه و ارتقای تولید، همه ساله اعتباری را برای خریدکالاهای صنایع دستی در سبد جوایز غیرنقدی سپرده های قرض الحسنه اختصاص داده است.

 

 

منبع:روابط عمومی بانک پارسیان

افزایش و تنوع خدمات غیرحضوری بانک آینده برای مقابله با موج چهارم کرونا

افزایش و تنوع خدمات غیرحضوری بانک آینده برای مقابله با موج چهارم کرونا

بانک آینده با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، با توسعه خدمات بانکداری الکترونیکی، بسترهای لازم و امکانات خود را برای استفاده غیرحضوری مشتریان از خدمات بانکی، بدون مراجعه به شعب، افزایش داده است.

به گزارش کوتاه انلاین ، بدین‌منظور، مشتریان این بانک می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت رسمی بانک آینده و از طریق زیربخش‌های «همیار مشتری» و دیگر ابزارهای موجود، خدمات موردنظر خود را به‌صورت غیرحضوری، دریافت کنند.

در حال حاضر امکان ارائه خدماتی هم‌چون: ثبت درخواست افتتاح حساب، انتخاب شعبه از سوی مشتری، ثبت درخواست‌هایی مانند واریز گروهی بین‌بانکی، واریز گروهی درون‌بانکی، درخواست افتتاح حساب جدید، فرم واریز و درخواست افتتاح حساب گروهی از طریق وب‌سایت بانک در دسترس عموم هم‌وطنان است.

یادآور می‌شود؛ مشتریان بانک آینده هم‌چنان می‌توانند با بهره‌گیری از خدمات الکترونیکی مستمر این بانک نظیر: سامانه پیشخوان مجازی، سامانه کیلید، همراه‌ کارت، تلفن‌بانک و اینترنت‌بانک، نسبت به انتقال وجه بین حساب‌ها، پرداخت اقساط، اطلاع از مانده کارت‌های شتابی، پرداخت قبوض خدماتی، دریافت شارژ سیم کارت‌های اعتباری و سایر خدمات، اقدام نمایند.

بانک آینده، پیش از این نیز با پیش‌بینی امکان افتتاح غیرحضوری حساب در سامانه‌ کیلید در این عرصه پیشگام بوده است.

مرکز ارتباط بانک آینده به‌شماره ۲۷۶۶۳۲۰۰-۰۲۱ به‌صورت شبانه‌روزی، آماده پاسخ‌گویی به هموطنان محترم است.

 

پیام مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت روز ارتش

پیام مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت روز ارتش

مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت روز ارتش پیام صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

 

به نام درهم‌شکننده سرکشان

هشت سال در سخت‌ترین صحنه‌های نبرد جنگیدید، هشت سال با کمترین امکانات از میهن دفاع کردید، هشت سال بر نامهربانی نادانان و خنجر خائنان صبر کردید، هشت سال با توشه دعای یک ملت برابر متجاوز ایستادید، هشت سال خون و جان و پیشکسوت و جوان دادید و خلاصه هشت سال هرچه داشتید به میدان آوردید تا تاریخ این خاک پرگهر بر وطن‌دوستی و دشمن‌شناسی‌تان شهادت دهد.

یادمان هست که صداقت و پاکی درون شما را مردم بیداردل ایران از همان زمان که نوای شیرین «ارتش تو یار ما باش» سر می‌دادند دریافته بودند. هنوز فراموش نکرده‌ایم که پیرطریقتمان، امام خمینی کبیر(ره)، در کشاکش روزهایی که منافقان و کم‌خردان بر دهل انحلال ارتش می‌کوبیدند جانانه به میدان آمد و پشتیبان این سرمایه بزرگ کشور شد … و سرانجام با اعلام ۲۹ فروردین به نام روز ارتش، حضرت روح‌اله مدال افتخار دیگری به قامت رعنای ارتشیان جان‌برکف هدیه داد. این روز نشانه‌ای است از پیوند مستحکم ارتش با ولایت، ارتشی ولایت‌مدار که جان خود را فدای ملت می‌کند و نیز نمادی است از ارج و قرب آن نزد مردم قدرشناس.

در نخستین روزهای رمضان کریم، از سویدای دل بر ولایتمداری و ایثارگری شما ارتشیان دلاور شهادت می‌دهم و صمیمانه این روز فرخنده را به همه شما عزیزان تبریک می‌گویم. افتخار من و همکارانم در بیمه کوثر آن است که می‌توانیم با ارایه بهترین خدمات به شما عزیزان ارادت قلبی خویش را نشان دهیم و در حد بضاعت، از زحمات و جانفشانی همیشگی شما شیرمردان ایران اسلامی تقدیر و تشکر کنیم.

مانا و سربلند باشید

بیمه دی و شبکه نوآفرینی پلنت، تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بیمه دی و شبکه نوآفرینی پلنت، تفاهم نامه همکاری امضا کردند

شرکت بیمه دی در راستای حرکت در مسیر بیمه داری نوین و توسعه همکاری‌های نوآورانه و در نهایت خلق بیشترین ارزش‌افزوده برای ذی‌نفعان، با شبکه نوآفرینی پلنت تفاهمنامه همکاری منعقد نمود.

طی نشستی که با حضور معاون برنامه ریزی و تحول کسب و کار، مدیر تحول دیجیتال و مدیر روابط عمومی و حوزه مدیریت از شرکت بیمه دی و مدیرعامل شبکه نوآفرینی پلنت صورت پذیرفت، علاوه بر تبادل تفاهم‌نامه همکاری به بررسی مدل‌های همکاری نوآورانه پرداخته شد.

امید است با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، فعالیت‌های ترویجی با رویکرد نوآورانه در جهت افزایش رضایت بیمه‌گزاران محترم صورت پذیرد.

 

روابط عمومی شرکت بیمه دی

 

بانک ملت بی رقیب در شبکه شاپرک سال ۹۹ را پشت سر گذاشت

بانک ملت بی رقیب در شبکه شاپرک سال ۹۹ را پشت سر گذاشت

بانک ملت در مجموع تراکنش هایی که در اقتصادی ملی ایران ثبت شده و در آمارهای شاپرک، نمایش داده می شود بالاترین رکورد نه تنها در یک سال گذشته بلکه در پنج سال گذشته یعنی از تیر ۹۴ که اولین آمار شاپرک منتشر شده است، را داراست.

 

به گزار ش کوتاه انلاین ،   بانک ملت، نزدیک به یک پنجم از کل تراکنش را در بین ۱۲ شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت و در بین ۳۷ بانک دولتی ، خصوصی و موسسه مالی و اعتباری به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمارهای منتشره از سوی شاپرک، بانک ملت به همراه شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت تنها در اسفند ماه ۹۹ معادل ۱۹٫۴۶ درصد از کل تعدادی تراکنش ها به میزان نزدیک به ۶۲۹ میلیون تراکنش و همچنین ۱۱۳ هزار و ۲۳۹ میلیارد ریال از کل رقم ریالی تراکنش‌ها را طی اسفند ۹۹ به خود اختصاص داده است.

در حقیقت، شاپرک یکی از ارکان مهم در بازارهای مالی و پولی ایرانی است که دارای جایگاه مهمی در اقتصاد ملی است. در حقیقت جایگاه شاپرک در اقتصاد ملی و از جمله نسبت ارزش تراکنش‌های شاپرک به نقدینگی, در این بخش تبیین شده است.

محاسبه سهم ارزش پرداخت‌های الکترونیکی کارتی شاپرک از کل GDP نیز شاخص دیگری است که نمایان گر جایگاه و گستره فعالیت شبکه شاپرک با توجه به اندازه اقتصاد ملی است؛ چرا که در در شهریور ۱۳۹۹ ارزش تراکنش های شاپرک ۸۳/۱۶ درصد از کل نقدینگی بوده است.

بانک ملت۵

 

در این بستر برخی از بانک ها بیشترین نقش را دارند و در واقع این بانک ها هستند که با تراکنش‌های خود شاپرک را می سازند.

بانک ها دارای شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت هستند که رابط بانک و شاپرک از طریق بازار خدمات پرداخت الکترونیک کارتی و غیره رخ می دهد.

در واقع، این شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت هستند که شاپرک را می سازند و شاپرک بدون این شرکت ها ماهیتی نخواهد داشت. اما در این بین پرداخت الکترونک سامان با ثبت ۶۴۲ و به‌پرداخت ملت با ثبت حدود ۶۲۹  میلیون تراکنش در یک ماه بیشترین سهم از ۳ میلیارد و ۲۳۰ هزار تعداد کل تراکنش شاپرک را به خود اختصاص داده اند.

بانک ملت۴

 

بر اساس این گزارش، تراکنش های به‌پرداخت ملت به سه بخش تراکنش های کارتخوان فروشگاهی، تراکنش های ابزار پذیرش اینترنتی و تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی است.

بانک ملت۳

در گزارش های شاپرک که تراکنش تعدادی و هم مبلغی هر یک از شرکت هایPSP از بازار ابزار های پذیرش برای دو ماه متوالی بهمن و اسفند ۹۹ ارائه شده است. در این ماه همچنان شرکت “به‌پرداخت ملت” با پوشش ۱۹٫۹۲ درصدی از مبالغ بازار کارتخوان فروشگاهی، بالاترین سهم را در اختیار خود دارد.

 

تجارت الکترونیک پارسیان رقمی معادل ۳۹٫۵۹ درصد بخش قابل توجهی از بازار مبلغی تراکنش های اینترنتی شبکه را کسب نموده است. شرکت “پرداخت الکترونیک سامان” در ابزار پذیرش موبایلی نیز با پوشش ۳۴٫۵۰ درصدی، سهم عمدهای از بازار مبلغی تراکنش های این ابزار را پشتیبانی می‌کند.

 

همین وضعیت برای بانک ها نیز برقرار است. بانک ملت به عنوان سهامدار عمده شرکت به پرداخت ملت نیز دارای بالاترین تراکنش مالی و عددی است.

 

بانک ملت، با سهم ۱۹٫۸۴ درصدی از تعداد تراکنش ها و سهم ۱۹٫۴۵ درصدی از مبلغ تراکنش ها، همچنان با اختلاف زیاد، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش های بازار را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست در بین تمام بانک های پذیرنده قرار گرفته است.

بانک ملت۲

 

بر اساس این اطلاعات، بانک ملت در همه زمینه به غیر از تراکنش های ابزار پذیرش اینترنتی در رتبه اول بین بانک‌های دولتی و خصوصی قرار داشته است

بالاترین سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش اینترنتی به بانکهای ” پارسیان “، “ملی ایران “، ” ملت ” و “سپه”

بالاترین سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی به بانکهای “ملت”، “آینده” ،”اقتصاد نوین” و”پارسیان”

بالاترین سهم مبلغی از تراکنش های ابزار کارتخوان فروشگاهی به بانکهای”ملت”، “ملی ایران”،”صادرات ایران” و “سپه”

بالاترین سهم مبلغی از تراکنش های ابزار پذیرش اینترنتی به بانکهای “ملت”، “آینده”،”سامان”و “پارسیان ”

بالاترین سهم مبلغی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی به بانک های “ملت” ، “پارسیان” ، “آینده”و “اقتصاد نوین”

بانک ملت ۱

افتتاح دو شعبه بانک سینا در تهران

افتتاح دو شعبه بانک سینا در تهران
در راستای مشتری مداری و با هدف ایجاد زمینه های دسترسی آسان هموطنان گرامی به خدمات بانکی، دو شعبه بانک سینا در تهران به بهره برداری رسید.
افتتاح دو شعبه بانک سینا در تهران

به گزارش روابط عمومی بانک سینا به منظور ارائه خدمات کمی و کیفی به مشتریان، دو شعبه امیرکبیر و تجریش بانک سینا با حضور معاونین امورشعب و مناطق، اعتبارات و امور بین الملل، مهندسی و پشتیبانی، مدیران حراست، بازرسی، اعتبارات و منطقه غرب تهران در تهران به بهره برداری رسید.
این شعب با برخورداری از آخرین امکانات و تجهیزات پیشرفته بانکی، انواع خدمات در زمینه پرداخت تسهیلات، ارائه انواع ضمانت نامه ها، گشایش ال سی، ارائه خدمات بانکداری الکترونیک شامل موبایلبانک، اینترنت بانک و نظیر آن را به مراجعین ارائه می کنند.
بانک سینا عمده اهداف خود را بر ارائه خدمات غیر حضوری از طریق توسعه بانکداری الکترونیک و ارتقاء کیفی این خدمات متمرکز ساخته و در کنار آن توسعه شعب را نیز در مناطقی که تاکنون حضور نداشته، مدنظر دارد.
شعبه تجریش بانک سینا در میدان تجریش، خیابان شهید جعفری، پلاک ۵ و شعبه امیرکبیر در شهرک گلستان، بلوار امیرکبیر، بلوار کاج، نبش بنفشه یک، پلاک ۷۵ واقع شده است.

تداوم ارائه خدمات و سرویس های بانکی به تمام مشتریان بانک های ادغامی توسط بانک سپه

تداوم ارائه خدمات و سرویس های بانکی به تمام مشتریان بانک های ادغامی توسط بانک سپه

 

بانک و بیمه

به گزارش کوتاه انلاین  ،معاون مدیرعامل بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات گفت: ارایه کلیه خدمات و سرویس های بانکی به مشتریان بانک‌های ادغام شده در بانک سپه، همچون گذشته و به نحو مطلوب ادامه دارد.

 به گزارش  بانک سپه: دکتر سیدمهدی حسینی اظهار داشت: اجرای موفق گام نخست طرح ملی ادغام به عنوان اقدامی بنیادین در راستای اصلاح نظام بانکی کشور، با راهبری و حمایت مسئولین ارشد نظام و با برنامه‌ریزی منسجم و تلاش شبانه‌روزی کلیه عوامل اجرایی آن، عملیاتی شد و مراتب از سوی مقامات اقتصادی و سیاسی کشور مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی افزود: ابرپروژه ادغام، به لحاظ اهمیت، وسعت و ابعاد اجرایی آن در سطح ملی بی‌نظیر بوده و همراهی و مشارکت نهادهای ذیربط از جمله ستادکل نیروهای مسلح، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نقش به سزایی را در تحقق آن ایفا کردندودر این میان، تمامی تلاش و همت مجموعه مدیران و کارکنان بانک سپه و بانک های ادغام شده، بر این اصل استوار بوده است که ارایه کلیه خدمات و سرویس های بانکی به مشتریان ، همچون گذشته استمرار یابد.
عضو هیئت مدیره خاطرنشان کرد:  با توجه به پیچیدگی موجود در یکسان سازی سامانه‌های بانکی و انتقال داده ها طی یک بازه زمانی کوتاه در سال ۱۳۹۹ که البته از مهمترین الزامات آن، مراجعه مشتریان برای تغییر کارت ها و حساب های بانکی ایشان بود، لیکن بانک سپه در اقدامی نوآورانه با طراحی و استقرار یک سامانه واسط بین بانکی، مانع حضور مشتریان در شعب در شرایط شیوع بیماری کرونا گردید.
دکتر حسینی افزود: در این شیوه، بدون تغییر حتی یک حساب یا کارت مشتری، ارایه خدمات بانکی ادامه یافت. بر این اساس، به منظور جلوگیری از بروز کمترین تأثیر منفی در ارایه خدمات به مشتریان بانک‌ها و موسسه ادغام شده و همچنین مدیریت نحوه مراجعه مشتریان به شعب با توجه به وضعیت بیماری کرونا در کشور، نسبت به تقویت زیرساخت ها و اتصال کلیه شعب بانکهای ادغامی به یکدیگر در سطح کشور اقدام شد و سامانه جدیدی با نام سامانه سمتا (سامانه متمرکز تبادل اطلاعات بانکی) طراحی و استقرار یافت.
معاون مدیر عامل بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات در ادامه گفت:  بدین ترتیب و با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در حوزه فناوری اطلاعات، ارائه مطلوب تر ۱۷ سرویس بانکی مشترک و پرتکرار در کلیه شعب بانک سپه (از جمله عملیات واریز و برداشت و انتقال وجه بین کلیه حسابهای مشتری، حفظ کارت های بانکی قبلی و امکان تمدید و تغییر رمز کارتها، پرداخت اقساط تسهیلات، وصول چک، انجام عملیات ساتنا و پایای بین بانکهای ادغامی بدون پرداخت هزینه کارمزد و…) بدون هیچگونه کم و کاستی نسبت به قبل از ادغام، با رعایت سقف مبلغی یکسان و ضوابط نقل و انتقال وجوه در کل شبکه بانکی، فراهم آمده است و حتی امکان طراحی محصولات بانکی مطابق با اصول و ضوابط استاندارد فنی، امنیتی و نظارتی در واحدهای ادغامی مهیا شده است. لذا مشتریان با حفظ و ارتقای امکانات قبلی و افزایش کیفیت، خدمات مطلوب‌تری را دریافت می کنند. به گونه ای که حتی خدماتی نظیر افتتاح حساب جاری، اخذ دسته چک، انجام عملیات ساتنا و پایا، اتصال به شبکه شتاب و بهره مندی از خدمات استاندارد کارت و …  در برخی از این بانک ها (همچون مهر اقتصاد و کوثر سابق) برای نخستین بار به مشتریان ارایه شد.
وی افزود :البته برخی از خدمات قبلی (همچون وصول قسط از طریق درگاه خرید در مهر اقتصاد سابق)، با ضوابط بانک مرکزی و استانداردهای امنیتی پلیس فتا و مرکز افتا، مغایرت داشت که به منظور حفظ حقوق و امنیت اطلاعات مشتریان، متوقف و در فرایند انطباق با ضوابط ابلاغی به نحو دیگری ارایه شده اند.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر تابلوها، به منظور ارایه خدمات یکپارچه به کلیه مشتریان واحدهای ادغامی در تمامی شعب، سامانه واسط ادغام (سامانه سمتا) با امکان ارائه خدمات پایه پولی و مالی، توسط بانک سپه طراحی و در دسترس تمامی کاربران شعب در هر شش مجموعه بانکهای ادغامی قرار گرفت تا مشتریان بتوانند تبادلات مالی همچون انتقال وجه از طریق حساب سپرده و یا کارت، پرداخت اقساط، وصول چک، دریافت صورتحساب، عملیات ساتنا/پایا، خدمات کارتی منتخب و … را به صورت لحظه ای انجام دهند.
عضو هیئت مدیره افزود: این سامانه از روز یک ادغام هر بانک یا مؤسسه ادغام شده، در شعب این بانکها به همراه شعب قبلی بانک سپه فعال گردیده و در این راستا روزانه دهها هزار تراکنش از طریق این سامانه و به صورت لحظه ای انجام می گیرد و تا زمان یکسان سازی سامانه های بانکی، توسعه خدمات از طریق این سامانه نیز در دستور کار این بانک قرار دارد.
معاون مدیرعامل بانک در پایان تاکید کرد: از نکات مهم در طراحی این سامانه، استفاده از ظرفیت ها و توانایی نیروهای داخلی کشور می باشد که انجام موفقیت آمیز یکی از پروژه های مهم نرم افزاری را فراهم آورده و امکان اتصال به سامانه های بانکداری متمرکز هر شش واحد ادغامی را فارغ از شعبه و سامانه بانکی واحد ادغامی ایجاد کرده است واین مهم، تا زمان اجرای برنامه جدید بانک سپه در گام دوم طرح ملی ادغام و انتقال سامانه ها و انتقال داده ها در سال ۱۴۰۰، استمرار خدمات قبلی و یکپارچگی در پاسخگویی به کلیه مشتریان را فراهم کرده است

واکسیناسیون ۲۳۰ پاکبان منطقه ۱۳ در برابر کرونا

واکسیناسیون ۲۳۰ پاکبان منطقه ۱۳ در برابر کرونا
به منظور مقابله با ویروس کرونا ، صبح امروز ، ۲۸ فروردین ، مرحله اول واکسیناسیون۲۳۰ پاکبان منطقه ۱۳ با نظارت مجتبی شکری، شهردار منطقه، و جمعی از معاونین و مدیران اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری، شهردار منطقه در حاشیه اجرای واکسیناسیون پاکبانان این منطقه گفت : با توجه به ماهیت شغلی پاکبانان و مواجهه آنها با زباله ها و پسماند های عفونی و به منظور پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کوئید ۱۹ ، مرحله اول واکسیناسیون ۲۳۰ پاکبان منطقه در پایگاه ویژه مدیریت بحران اجرایی شد
او افزود : شهرداری منطقه ۱۳ با مشارکت مرکز بهداشت شرق تهران ، واکسیناسیون ۲۳۰ پاکبان را در دو مرحله آغاز کرده تا این گروه پر خطر ، در کنار رعایت اصول بهداشتی از ویروس کرونا در امان بمانند .
شهردار منطقه ۱۳ ادامه داد : تزریق دوز دوم واکسن این پاکبانان طی ۲۸ روز آینده و در اواخر اردیبهشت ماه انجام می شود
شکری اضافه کرد : برای پاکبان ها از واکسن های وارداتی چینی که توسط وزارت بهداشت تائید شده ، استفاده شده است .
شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه پاکبانان در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند یادآور شد : اقشار مختلفی در کار مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستند ، امام پاکبانان مظلوم ترین این اقشار به شمار می روند که در شرایط حاد کنونی نیز از تلاش برای پاکیزه نگهداشتن شهر دریغ ندارند ، از این رو توجه به سلامت این عزیزان در کنار سایر اقشار امری ضروری است.

تداوم پشتیبانی فولاد مبارکه از تولیدکنندگان پایین دستی صنعت فولاد در سال ۱۴۰۰

تداوم پشتیبانی فولاد مبارکه از تولیدکنندگان پایین دستی صنعت فولاد در سال ۱۴۰۰

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،مجموعه فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین گروه‌های صنعتی کشور، نقش پررنگی در محقق ساختن اهداف تعریف شده برای ایران اسلامی داشته و با تولید محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز جهان در سال ۱۴۰۰، ضمن پشتیبانی از سایر صنایع وابسته برای تحقق شعار سال گام برخواهد داشت.

به گزارش ایراسین، سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است. چرا که در سال گذشته که مزین به شعار جهش تولید بود، رشد در تولید تاحدودی محقق شد اما باز هم در راستای گام برداشتن در اقتصاد مقاومتی و خودکفایی کشور، لزوم تولید بیشتر و روزافزونتر وجود دارد و در این مسیر نیاز است که پشتیبانی لازم از تولید ، همچنین مانع زدایی ها صورت پذیرد.

مجموعه فولاد مبارکه جهش تولید را محقق کرد

یکی از صنایعی که در سال گذشته توانست جهش تولید را محقق کند، بخش معدن و صنایع معدنی از جمله فولاد کشور بود. به این شکل که در صنعت فولاد با تولید ۳۰ میلیون تن فولاد، نه تنها نیاز کشور به این فلز استراتژیک را حل کرد، بلکه توانست مازاد تولید نزدیک به ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن فولاد را به ثبت برساند. در این میان مجموعه فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی در منطقه خاور میانه و شمال افریقا نقش بزرگی در این زمینه داشت و توانست تولید ۱۰میلیون تن فولاد خام را به ثبت برساند، اما نکته مهم در خصوص عملکرد شرکت فولاد مبارکه نوع فعالیت این شرکت است که همواره در جهت حمایت و پشتیبانی از صنایع پایین دستی و به ویژه بزرگ کشور همچون صنعت لوازم خانگی، خودروسازی، صنعت ساخت و ساز، صنعت نفت و گاز و…تلاش کرده و توانسته است بخش قابل توجهی از نیاز این صنایع به مواد اولیه مورد نیازشان را تامین کند و این اتفاق نیز با ثبت تولید ۷ میلیون تن تختال در سال ۹۹ محقق شد.

رکوردهای پی درپی شرکت فولاد مبارکه در سال ۹۹ و ادامه یافتن آن در روزهای نخستین سال ۱۴۰۰ را می‌توان به نوعی به عنوان پشتیبانی و مانع‌زدایی این گروه در بخش صنعت کشور دانست. چراکه همواره یکی از نیازهای صنایع داخلی کشور، پشتیبانی از سوی مسئولان در جهت تامین مواد اولیه آنها بوده است که این امر با کمک و همراهی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده همچون فولاد مبارکه محقق گشته است.

تامین نیاز ۵۰درصد از صنایع وابسته به فولاد

در واقع نوع عملکرد شرکت فولاد مبارکه و توانمندی برای تامین نیاز حدود ۵۰ درصد از صنایع داخلی کشور، موجب شده تا این شرکت به یکی از بهترین شاخص‌های صنعتی کشور تبدیل شود و حتی انتظار می‌رود این مجموعه بتواند به تنهایی نیاز کل کشور را به تامین مواد اولیه فولادی تامین کند. بنابراین می‌توان گفت در سال ۱۴۰۰ مجموعه فولاد مبارکه یکی از پشتیبان‌های اصلی در تولید کشور بوده و چشم امید بسیاری از تولیدکنندگان پایین دستی در صنعت فولاد نیز به دستان توانمند این تولیدکننده بزرگ فولادی کشور خواهد بود.

رفع موانع تولید، با همت فولادمردان محقق خواهد شد

اما در کنار بحث تولید و پشتیبانی ها، رفع موانع نیز از جمله موارد مهمی است که همواره از آن به عنوان یکی از نیازهای اساسی در صنعت یاد می‌شود. امروزه در حوزه معدن و فولاد، تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن به عنوان یک چالش اساسی بوده و در برخی موارد نیز کمبود این ماده معدنی منجر به کاهش تولید شده است. ورود شرکت فولاد مبارکه در حوزه معدن و تلاش برای افزایش ذخایر سنگ آهن گامی در جهت رفع این مانع بزرگ خواهد بود. چراکه به واسطه فعالیت شرکت فولاد مبارکه و زیرمجموعه های آن که در مجموع اشتغالزایی۳۵۰ هزارنفری را به دنبال داشته، بسیاری از صنایع کشور همچون خودروسازی، لوازم خانگی و ساخت و ساز و … نیز با سهم اشتغالزایی بالا در کشور، نیازمند تامین مواد اولیه از جمله ورق فولادی هستند. این درحالی است که به واسطه تولید ورق های فولادی توسط فولاد مبارکه و خودکفایی در تولید بیشتر ورق های مصرفی در صنایع، از خروج سالانه ۸ میلیارد دلار برای واردات ورق از کشور جلوگیری شده و گفته می‌شود با راه اندازی و تولید طرح‌های توسعه ای این ابر قدرت فولادی، به ویژه پروژه نورد گرم ۲، نه تنها نیاز کشور به ورق به صورت کامل تامین می‌شود، بلکه می‌توان به فکر صادرات از مازاد تولید ورق در کشور نیز بود.

سخن آخر…

به نظر می‌رسد هر اندازه که مسائل مرتبط با مجموعه فولادمبارکه در سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گیرد، در همان ابعاد منجر به توسعه کشور شده و اهداف تعریف شده برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی و تکیه هرچه بیشتر به اقتصاد غیر نفتی زودتر محقق می‌گردد

کسب ۳۱ جایزه افتخارآمیز طراحی از RED DOT برای ال‌جی  

کسب ۳۱ جایزه افتخارآمیز طراحی از RED DOT برای ال‌جی

  اقتصادی

  به گزارش کوتاه انلاین ،ال‌جی موفق شد تا یک‌بار دیگر، عنوان برترین در طراحی محصول را توسط متخصصان و کارشناسان کسب نماید.

   ال‌جی الکترونیکس بار دیگر برای توانمندی‌اش در طراحی مصرف‌کننده و صنعتی، برگزیده‌شده و موفق به کسب ۳۱ جایزه و تقدیرنامه طراحی از Red Dot Award در سال جاری گردید؛ که یکی از پرافتخارترین و برترین جوایز طراحی صنعتی دنیا است. ال‌جی موفق به دریافت ۵ جایزه برای لوازم‌خانگی با طراحی بی‌نظیر خود (یخچال InstaView® Door-in-Door، یخچال و فریزر دوقلو، جاروبرقی CordZero، سیستم تهویه مطبوع و Styler) شد که در نمایشگاه آنلاین CES 2021 رونمایی شدند.

  ازجمله مهم‌ترین جایزه اعطایی در گروه مواد و سطوح نصیب طراحی لوازم‌خانگی ال‌جی برای پیاده‌سازی بی‌نقص رنگ، مواد و پرداخت (CMF) گردید. لوازم‌خانگی طراحانه ال‌جی که به‌عنوان یک تصور مجدد جسورانه معرفی شدند، ترکیبی عالی از لوازم‌خانگی با فناوری فوق پیشرفته و مواد درجه‌یک و اعلا هستند و امکان شخصی‌سازی برای تأمین نیازهای ویژه هر مشتری را فراهم آورده‌اند. موادی مانند ورقه‌های فولاد ضدزنگ، شیشه، فلز و FENIX (ماده‌ای نوآورانه با فناوری پوششی پیشرفته که توسط Arpa Industriale توسعه‌یافته) به کار گرفته‌شده‌اند تا کمال هر یک از محصولات این مجموعه را به نمایش بگذارند.

  از دیگر جوایز دریافتی می‌توان به انتخاب LG WashTower یک ماشین لباسشویی عمودی تک‌واحدی با طراحی استثنائی‌اش اشاره کرد، که فضای محیطی کمتری را اشغال کرده و ظرفیت شستشوی لباس بیشتری نسبت به رقبا دارد. علاوه بر لوازم‌خانگی، از تعدادی از محصولات کامپیوتری ال‌جی نظیر مانیتورهای گیمینگ UltraGear و لپ‌تاپ LG gram هم برای طراحی پیشرفته و درخشان خود که نمایانگر ارزش‌های اصلی محصولات هستند، تقدیر به عمل آمد.

  Red Dot Design Award یکی از سه مسابقه و رقابت معتبر بین‌المللی در زمینه طراحی حرفه‌ای بوده و این نشان متمایز در سراسر جهان نمایانگر تأیید کیفیت برای یک طراحی استثنایی است. در سال جاری بیش از ۷۸۰۰ محصول برای حضور در این رقابت‌ توسط هیئت‌داوران موردبررسی قرار گرفتند.

  Lee Chul-bae رئیس مرکز مدیریت طراحی شرکتی ال‌جی الکترونیکس می‌گوید: «به‌عنوان برندی که همیشه سعی در ارائه محصولات باکیفیت و طراحی مثال‌زدنی دارد، همیشه افتخار بزرگی است که توسط Red Dot مورد تأیید و تقدیر قرار گیرد. ال‌جی متعهدانه به دنبال تأمین نیاز‌های مصرف‌کنندگان در زمینه بهبود کیفیت فضای زندگی با محصولاتی باکیفیت عالی است که ظاهر زیبایی هم داشته باشند و ما باقدرت به طراحی‌های نوآورانه خود برای تأمین انتظارات مشتریان ادامه خواهیم داد.»

  اهدای جوایز برندگان قرعه کشی نرم افزار فام موسسه اعتباری ملل

  اهدای جوایز برندگان قرعه کشی نرم افزار فام موسسه اعتباری ملل

   

  به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل: این جشنواره که به نام جشنواره “قدردانم” از تاریخ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ و همزمان با ولادت امام محمد باقر (ع) آغاز و تا مبعث رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) ادامه داشت؛ به کسانی که نسبت به نصب نرم افزار اقدام و حداقل یک تراکنش داشتند شانس شرکت در این قرعه کشی داده شد.
  این گزارش می‌افزاید: قرعه کشی جشنواره فام در تاریخ ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۹ با حضور مدیرعامل شرکت فام و تعدادی از مدیران موسسه اعتباری ملل و خبرنگاران انجام و از طریق صفحه اینستاگرام به صورت زنده پخش گردید و برندگان جوایز آن که شامل یک جایزه نقدی ۵۰۰ میلیون ریالی و سه گوشی هوشمند و سه دستگاه ساعت هوشمند و ۳۷ کارت هدیه ۵ میلیون ریالی بودند، مشخص شدند.
  گفتنی است جوایز مذکور با مشخص شدن برندگان به ایشان اهدا گردید.
  با نصب نرم افزار فام کلیه فعالیت‌های بانکی و اداری خود را در منزل و یا محل کار خود انجام دهید.

   

  جواد گلی مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس شد

  با حکم مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جوادگلی که پیش از این به عنوان مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل این هلدینگ فعالیت می‌کرد، با توجه به تصویب ساختار جدید سازمانی هلدینگ، به عنوان «مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی» هلدینگ خلیج فارس منصوب شد.
  با این حکم، حوزه مسوولیت اجتماعی در حوزه روابط عمومی تثبیت شد، حوزه برند نیز به عنوان یکی از مأموریت‌های اصلی روابط عمومی تعریف شد و حوزه بین‌الملل نیز همچنان به عنوان یکی از وظایف روابط عمومی باقی مانده و بر آن تاکید شد.
  اجرای برنامه های مسوولیت اجتماعی با هدف توسعه پایدار و افزایش رضایتمندی مردم مناطق همجوار صنعت در دوره مدیریت فعلی هلدینگ خلیج فارس؛همواره دارای اولویت و توجه ویژه مدیران این شرکت بوده است.

  تاثیر عملکرد شرکت فجر انرژی خلیج فارس بر اقتصاد ملی در سال ۱۳۹۹

  در گفتگو با مدیرعامل شرکت فجر انرژی بیان شد:

  تاثیر عملکرد شرکت فجر انرژی خلیج فارس بر اقتصاد ملی در سال ۱۳۹۹

  شرکت فجر انرژی خلیج فارس با حفظ سقف تولید ۶ میلیون مگاوات ساعت برق، گام های جدیدی را در توسعه سبد محصولات خود برداشته است.

  علی زال خانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: شرکت فجر انرژی خلیج فارس وظیفه تامین سرویس های حیاتی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را بر عهده دارد؛ این شرکت در سال۱۳۹۹ توانسته با برنامه ریزی و تلاش مدیران و کارکنان خود گام‌های موثر و بزرگی را در حفظ پایداری تولید صنایع منطقه ویژه بردارد.

  وی افزود: شرکت فجر در سال ۱۳۹۹ بیش از ۶ میلیون مگاوات ساعت برق، ۵٫۵ میلیون تن بخار، ۳۸۷ میلیون نرمال متر مکعب گاز ازت، ۲۵۳ میلیون نرمال متر معکب گاز اکسیژن، ۴۴٫۵ میلیون متر مکعب آب اسمز معکوس(RO) و ۱۵ میلیون متر مکعب آب بدون املاح(DM) تولید و به مشتریان خود تحویل داده است. این شرکت در سال ۹۹، بیش از ۷ میلیون متر مکعب پساب صنعتی از شرکتهای منطقه دریافت و تصفیه کرده است و بیش از ۱٫۵ میلیون مترمکعب پساب با املاح پایین ( LTDS ) پس از فرآیند تصفیه ، جهت آبیاری فضای سبز منطقه نموده است.

  مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: شرکت ما در سال ۹۹ به منظور ارتقای ارزش و سود سهام خود موفق به عرضه نیتروژن و آرگون مایع در بازار بورس شده است که با توجه به انطباق کیفیت این محصولات با  بالاترین استانداردهای رایج بازار( داشتن گواهینامه GC- MARK) و همچنین تقاضا و ظرفیت بالای بازار بورس،  بهای این دو محصول نسبت به قیمت محصولات شرکت های مشابه جهش چند برابری داشته است؛ شرکت فجر انرژی از ابتدای عرضه آرگون و نیتروژن مایع در بورس

  بیش از یک هزار تن آرگون مایع و بیش از ۱۰ هزار تن نیتروژن مایع در بازار بورس به فروش رسانده است.

  ساماندهی محلات منطقه ۱۳و محورهای اصلی در ایام پایانی هر هفته

  با تداوم طرح نگهداشت شهر در سال جاری
  ساماندهی محلات منطقه ۱۳و محورهای اصلی در ایام پایانی هر هفته
  با توجه به اهمیت مقوله نگهداشت شهر و نقش چشمگیر حوزه خدمات شهری و محیط زیست در جلب رضایتمندی شهروندان، طرح نگهداشت شهر به صورت محله ای و محور های اصلی در دو روز آخر هر هفته اجرایی می شود.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه با بیان اینکه، طرح فوریتی نگهداشت شهر با هدف ارتقاء سطح خدمات رسانی شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان در روزهای پایانی هر هفته در محلات و محورهای اصلی منطقه۱۳ اجرا می شود،گفت : با توجه به اولویت معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و تاکید بر نگهداشت شهر، ادارات معاونت خدمات شهری و نواحی چهارگانه به جهت نگهداری محدوده در دو روز آخر هر هفته با تجهیزات بسیج می شوند که چهارشنبه ها اقدام به ساماندهی یک محله و پنج شنبه در محورهای اصلی خدمات رسانی انجام شود.
  او با اشاره به تداوم طرح نگهداشت شهر در سال جاری افزود: این طرح امروز ۲۶ فروردین ماه با هدف زیباسازی، تلطیف فضای شهر و مقابله با ویروس کرونا در خیابان پیروزی اجرایی شد.
  شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد : در این طرح که با نظارت مدیران شهری منطقه اجرایی شد،  خدماتی از جمله شستشوی المان های شهری، جداول و نرده های ترافیکی، لایروبی انهار، پاکسازی و کند و کوب باغچه ها، تعمیر و شستشوی مخازن ، شستشوی ایستگاه های اتوبوس، حذف زواید فیزیکی، پاکسازی برچسبهای تبلیغاتی، غرس نهال و کاشت درختچه، رنگ آمیزی و بهسازی مخازن و زیر مخزنی های محدوده، ضدعفونی و گندزدایی سرویس های بهداشتی و اماکن جهت مقابله با ویروس کرونا و… انجام شد.

  1 2 3 134