آرشیو نویسنده :admin

انجام دومین آزمایش تشخیص و پیشگیری از ابتلای به ویروس کروناPCR

طی یک ماهه اخیر در بین کارکنان دفتر مرکزی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

تمامی کارکنان دفتر مرکزی چادرملو، با تاکیدات مدیر عامل شرکت (مهندس ناصر تقی زاده)، برای دومین بار در یک ماه اخیر تحت آزمایش وتست PCR قرار گرفتند.

انجام دومین آزمایش تشخیص و پیشگیری از ابتلای به ویروس کروناPCR

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی شرکت چادرملو؛ درپی افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و ضرورت اقدامات گسترده تر برای حفظ سلامت کارکنان چادرملو، با تاکیدات مدیر عامل شرکت (مهندس ناصر تقی زاده)، برای دومین بار در یک ماه اخیر تمامی کارکنان دفتر مرکزی این شرکت تحت آزمایش وتست PCR  قرار گرفتند.

گفتنی است روند اقدامات پیشگیرانه از ابتلای تمامی پرسنل شاغل در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو نیز همچنان ادامه دارد.

زمان اعلام نتایج مسابقه طراحی پوشش سازمانی بانک کارآفرین مشخص شد

زمان اعلام نتایج مسابقه طراحی پوشش سازمانی بانک کارآفرین مشخص شد

با توجه به این که مهلت ارسال آثار جهت شرکت در مسابقه طراحی پوشش سازمانی بانک کارآفرین یک هفته تمدید شده بود، زمان اعلام نتایج این مسابقه نیز به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، اسامی برندگان این مسابقه حداکثر تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۹ از طریق وب‌سایت و سایر کانال‌های اطلاع‌رسانی بانک کارآفرین اعلام خواهد شد.

“وملل” در طی شش ماه ۱۹۴ میلیارد تومان سود ساخت

عملکرد مطلوب موسسه ملل در دو فصل نخست سال جاری سود خالص این موسسه را با رشد ۳۵۱ درصدی به ۱۹۴ میلیارد تومان رساند و برای هر سهم ۱۹۴ ریال سود شناسایی کرد.
 موسسه ملل صورت‌های مالی شش‌ماهه منتهی به پایان شهریور ۹۹ (حسابرسی نشده)را منتشرکرد.
براساس این گزارش ، “وملل” دراین دوره زمانی و در مجموع ۹۷۱ میلیارد تومان در آمد کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است این موسسه در نیمه نخست سال گذشته ۸۵۱ میلیارد تومان درآمد داشته است .
رشد ۱۷ درصدی درآمدهای مشاع
موسسه ملل در نیمه نخست سال جاری دو هزار و ۱۲۴ میلیارد تومان در مجموع درآمد های مشاع داشته است این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزارو ۸۲۲ میلیارد تومان بوده است که ۱۷ درصد در سال جاری افزایش داشته است در این بخش سود حاصل از سرمایه گذاری ها و سپرده گذاری ها با کاهش ۹۴ درصدی به ۱۳ میلیارد تومان رسید اما سود وجه التزام تسهیلات اعطایی با رشد ۳۱ درصدی به رقم دو هزار ۱۱۱ میلیارد تومان افزایش یافت .
جهش ۳۷۸ درصدی درآمدهای غیر مشاع
درآمدهای غیر مشاع این بانک در نیمه نخست سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان بود که با افزایش ۳۷۸ درصدی به رقم ۱۴۵ میلیارد تومان رسید، دراین بخش سر فصل سایر درآمدها با رشد چشمگیر یک هراز و ۴۶۸ درصدی به رقم ۱۰۵ میلیارد تومان رسید و درآمد کامزد هم با رشد ۶۷ درصدی به ۳۳ میلیارد تومان افزایش یافت .
رشد ۵۳ درصدی منابع ارزان قیمت
موسسه ملل در شش ماه نخست سال جاری نزدیک به ۹۵۳ میلیارد تومان منابع ارزان قیمت جذب کرد که نسبت به پایان سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است این منابع شامل سپرده های دیداری و مشابه ، سپرده های پس اندازه و مشابه و سایر سپره ها است و همچنین نزدیک ۱۵ هزار میلیارد تومان سپرده های بلند مدت جذب کرد که دو درصد نسبت به پایان سال ۹۸ افزایش داشته است.
افرایش سرمایه ۶۵ درصدی
این شرکت فرابورسی در این دوره شش ماه از محل از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته، افزایش سرمایه داد و سرمایه ثبت شده خود را از ۶۰۶ میلیاد تومان به یک هزار میلیارد تومان رساند و همچنین دارایی های این شرکت با رشد ۱۵ درصدی به رقم ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
افزایش ۴۰ درصدی سود آوری
عملکرد مطلوب موسسه ملل در دو فصل نخست سال جاری سود خالص این بانک را به افزایش ۴۰ درصدی به ۱۹۴ میلیارد تومان رساند و برای هر سهم۱۹۴ ریال سود شناسایی کرد و سود انباشته این موسسه با رشد ۷۶ درصدی به ۴۴۴ میلیارد تومان رسید.

 رشد ۳۰ درصدی فروش پگاه آذربایجان شرقی در شهریور

در نشست شورای ارتباطات پگاه اعلام شد:
رشد ۳۰ درصدی فروش پگاه آذربایجان شرقی در شهریور

شرکت پگاه آذربایجان شرقی، در شهریور ماه سال جاری، رشد ۳۰ درصدی فروش را، محقق کرد.

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، عبداله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران، طی پیامی ویدئویی، در سومین نشست شورای ارتباطات پگاه، بر اهمیت نقش رسانه ها در افزایش سرانه مصرف شیر و فرآورده های شیری و توسعه سلامت، تاکید کرد.

احد فلاحی سرپرست شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، با اشاره به کسب نشان واحد نمونه استانی شرکت در جشنواره امتنان، افزود: این شرکت با قدمتی ۶۰ ساله، روزانه ۳۵۰ تن شیرخام را در قالب ۴۰ نوع محصول لبنی، تولید و عرضه، می کند.

او افزود: پگاه آذربایجان شرقی، به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، قطر و آذربایجان، صادرات دارد و توسعه بازارهای صادراتی نیز در دستور کار شرکت است.

تنوع بخشی سبد محصولات، استراتژی پگاه آذربایجان شرقی

فلاحی گفت: با رویکرد تنوع بخشی به سبد محصولات پگاه، کارگروه تخصصی تحقیق و نوآوری در شرکت تشکیل شده است و تولید محصولات جدید، استراتژی شرکت، است.

وی افزود: کاهش ضایعات و انرژی، نوسازی خطوط تولید، توسعه بازارهای داخلی و صادراتی، ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و افزایش مزیت رقابتی، رسالت پیش روی پگاه آذربایجان شرقی است.

اولین و بزرگترین شرکت لبنی، عنوان ابدی صنایع شیر ایران

حمیدرضا طهماسبی پور مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع شیر ایران، اولین و بزرگترین شرکت صنعت کشور را عنوان ابدی پگاه خواند و تاکید کرد: نقش آفرینی شرکت صنایع شیر ایران، در حوزه ملی و فراملی لبنیات کشور، جایگاه شرکت صنایع شیر ایران را به وزارت شیر کشور ارتقاء داده است.

او با اشاره به نقش پگاه در خودکفایی تولید پنیر و افزایش سرانه مصرف دوغ کشور، تصریح کرد: شرکت صنایع شیر ایران با ۱۱ هزار همکار، ۱۲۸ هزار فروشگاه فعال و تولید ۸۰۰ کد محصول، همچنان پیشتاز حوزه لبنیات کشور است.

احمد حسین غلامی مدیر عامل شرکت بازار گستر پگاه منطقه یک، نیز گفت: همکاران خط مقدم توزیع، با تامین سبد لبنیات خانوار، به ویژه در شیوع کرونا، هم قدم با مدافعین سلامت کشور، نقش آفرینی کردند.

غلامی ضمن اشاره به افزایش قیمت لبنیات، تاکید کرد: هیچ افزایش قیمتی، بدون کسب مجوز از سوی سازمان حمایت از مصرف کننده، صورت نگرفته است.

گفتنی است، سومین نشست شورای ارتباطات پگاه، با حضور رسانه های استانی در پگاه آذربایجان شرقی، برگزار شد.

تعامل و ارتباط سازنده با مشتریان، راهکار مؤثر در جذب منابع جدید

تعامل و ارتباط سازنده با مشتریان، راهکار مؤثر در جذب منابع جدید

مشتری محوری و تعامل مناسب در جهت شناسایی نیاز ها و مشکلات مشتریان و تلاش برای رفع آنها سرلوحه فعالیت تمامی کارکنان بانک صنعت و معدن به خصوص شعب این بانک است و تأکید مدیران ارشد این بانک نیز پیوسته بر رعایت اصول مشتری مداری و حاکمیت شرکتی بوده و هست.

به گزارش فراسو، در همین خصوص روابط عمومی بانک صنعت و معدن در مصاحبه با شهرام بذرافشان مدیر بانک صنعت ومعدن در استان کرمان در خصوص راهکارها، دلایل موفقیت، فعالیت ها و برنامه های آتی این شعبه به گفتگو نشسته است که مشروح آن در ادامه می آید؛

۱- در راستای تحقق شعار سال(جهش تولید) چه برنامه هایی دارید؟
در راستای تحقق شعار سال ۱۳۹۹ که به درستی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری گردیده است، این مدیریت سعی دارد در چارچوب سیاست های اعتباری ابلاغی سال جاری به هدفگذاری شاخصهای عملیاتی اعلام شده دستیابی پیدا کند که قطعاً با نیل به این مهم خواهیم توانست به اهداف شعار سال نزدیک شویم.

۲- مهمترین برنامه شعبه در سال ۹۹ چیست؟
همانگونه که مستحضرید معمولاً در علوم مدیریتی برنامه ها به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تقسیم بندی می شوند، لیکن از آنجائیکه شعب بانک ها به طور کلی جزء صف سازمان محسوب می شوند معمولاً مجری اهداف کوتاه مدت سالانه هستیم. در همین راستا برنامه ای ابلاغی یک ساله را مد نظر قرار داده و در این چارچوب حرکت می کنیم که اهم آنها عبارتند از حفظ و افزایش مانده سپرده های چهارگانه، افزایش کارمزدهای دریافتی غیرمشاع از طریق ارائه خدمات به مشتریان و کاهش مانده مطالبات غیرجاری و در نهایت ارتقاء رتبه استان در بانک.

۳- مهمترین اقدامات انجام شده در سال ۹۸ چه بوده است و چه میزان درتحقق برنامه های سال گذشته موفق بوده اید و دلایل موفقیتتان چه بوده است ؟
از مهمترین اقدامات سال قبل می توان به پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ و فروش مناسب تعدادی از اموال تملیکی که نگهداری آنها هزینه قابل توجهی برای بانک داشت از طریق مزایده های برگزار شده اشاره نمود.
در تحقق برنامه های ابلاغی سال قبل این شعبه به طور کلی عملکرد خوبی داشته است به نحوی که دستیابی به مانده سپرده ها تحقق۱۷۰ درصدی و کارمزدهای دریافتی و کاهش مانده مطالبات غیرجاری هر کدام تحقق ۸۰ درصدی داشته اند.

۴- با توجه به مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا چه اقدامات و راهکاری برای حمایت از تولیدکنندگان استان خود دارید؟
این بانک همواره سعی در خدمت رسانی در عالی ترین سطح و حداکثر تعامل با مشتریان خود داشته است، حالا که در شرایط سخت تحریمی و همزمانی با شیوع کرونا قرار گرفته ایم قطعاً این مساعدت ها در بخش وصول مطالبات و تعاملات ارزی در ارسال حواله ها برای مشتریان ارزی این شعبه نمود بیشتری پیدا خواهد کرد.

۵- پس از تدوین سیاستهای اعتباری و راهبردی بانک در سال ۹۹، برای اجرای مؤثر سیاست ها و به منظور ایجاد هم افزایی و چابک سازی سازمان، چه اقداماتی را مؤثر می دانید؟
قطعاً سیاست های اعتباری سال جاری با توجه به محدودیت ها و مشکلات پیش رو اقتصاد و صنعت کشور و پس از ساعت ها بررسی و نظرسنجی از همکاران کل بانک تدوین شده اند، لیکن برای اجرای موثر آنها و هم افزایی سازمانی به نظر بنده تبیین این سیاست ها از سوی ارکان بالاتر در ابتدای اجرای آنها و شرح دلایل برخی از تصمیمات برای بدنه اجراکننده سیاست ها، ضمن کاهش برخی چالش ها به هم افزایی اجرایی سیاست ها کمک مؤثری خواهد نمود.
همچنین با توجه به تغییرات بسیار سریع مسائل اقتصادی کشور در سال جاری به نظر بنده بازبینی برخی سیاست ها در یک بازه ۶ ماهه علی الخصوص در بحث اختیارات و همچنین هدفگذاری ها به دستیابی اهداف کمک خواهد کرد.

۶- برای اجرای حاکمیت شرکتی و بانکداری دیجیتال چه اقداماتی در شعبه تحت مدیریت شما صورت گرفته است؟
پس از تأکیدات مدیریت ارشد بانک در اجرای حاکمیت شرکتی و بانکداری دیجیتال و تشکیل جلسات آموزشی و توجیهی سال قبل در رده مدیران، در وهله اول سعی در انتقال حساسیت و تأکیدات بانک ارکان بانک در اجرای این موضوعات به همکاران شعبه بوده و پس از آن با توجه به ایجاد کمیته های منطقه ای و سپس استانی، تعامل کامل با مجموعه شعب منطقه، شرکت در جلسات مرتبط و همچنین پیگیری از مراکز، نهادها و شرکت های صاحب نام استان در این خصوص جهت ارائه رزومه های کاری و بررسی آنها و ارسال به دبیر منطقه جهت اقدامات بعدی انجام پذیرفته است.

۷- از چه روشهایی برای جذب منابع بیشتر در استان استفاده می کنید؟
به نظر اینجانب جذب منابع در بانک یکی از مهمترین و در عین حال مشکل ترین وظایف هر شعبه می باشد، مخصوصاً در شرایط فعلی که نرخ سپرده ها پائین، نرخ تورم و جذابیت بازارهای موازی بسیار بالا و رونق بورس نیز مزید بر علت برای فرار منابع از بانک می باشد، لیکن این شعبه در این مبحث علاوه بر سعی در ایجاد تسهیل و تعامل با مشتریان جدید در افتتاح حساب و سپس نقل و انتقالات نقدینگی داشته و در خصوص همکاری لازم با مشتریان قدیم جهت افزایش و تمرکز نقدینگی نیز همکاری لازم صورت می پذیرد. در این خصوص از ابزارها و روشهای چون برقراری پرداخت حقوق کل پرسنل شرکت ها از طریق بانک، نصب کارت خوان متصل به حسابها در دفاتر فروش و بازرگانی کارخانجات، افتتاح حساب های وکالتی مشتریان و انجام خریدهای بورس آن ها از طریق شعبه و … استفاده می شود.
همچنین رایزنی هایی در سطح کلان استان جهت تجهیز منابع شعبه از طریق انتقال و تمرکز گردش حساب واحدهای صنعتی و معدنی بزرگ استان نظیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان در دست اقدام می باشد.

۸- طی یکسال گذشته به چند طرح صنعتی و به چه میزان تسهیلات پرداخت کرده اید؟
در طی یکسال گذشته ۱۳ طرح متوسط و کوچک با رقمی بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال مستقیماً توسط این شعبه تأمین مالی گردیده است.

۹- در این مدت چند طرح صنعتی با تسهیلات بانک در استان به بهره برداری رسیده و به چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟
طی سال گذشته و از اواخر سال ۹۷ طرح بزرگ فولاد شهرستان بافت با تسهیلات ۱۲۰ میلیون یورویی، دو طرح نیروگاهی سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در شهرستان های کهنوج و سیرجان با تسهیلات حدود ۴۲۰ میلیون یورو و یک نیروگاه مقیاس کوچک ۶۰ مگاواتی در شهرستان رفسنجان با تسهیلات حدود ۱۹ میلیون یورو و یک طرح معدنی فلزات قیمتی در شهرستان کهنوج به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده اند. در این راستا جهت حدود ۴۵۰ نفر اشتغال جدید ایجاد شده است. دو طرح متوسط معدنی و فرآوری محصولات صیفی نیز با تسهیلات همچنین در این مدت به سه طرح بزرگ صنعتی در زمینه های سیمان، خودرو و مس و در راستای حفظ اشتغال حدود ۱۵۰۰ نفر ۴۰ و ۷۰ میلیارد ریالی و اشتغالی بالغ بر ۵۰ نفر نیز به بهره برداری رسیده اند. تسهیلات سرمایه در گردش به میزان ۱۳۵۰ میلیارد ریال پرداخت گردیده است.

۱۰- چه تعداد واحد صنعتی با تسهیلات بانک در استان در حال اجرا است، چه مقدار پیشرفت داشته است و با بهره برداری از آنها چه مقدار شغل ایجاد شده است؟
در حال حاضر یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی جنوبشرق کشور (طرح آبرسانی به شهر کرمان از سد صفارود) به صورت سندیکایی و با عاملیت بانک صنعت و معدن و ۹ بانک عضو در قالب تفاهم نامه با وزارت نیرو، به مبلغ ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال در این استان در حال اجرا می باشد.
همچنین دو طرح صنعتی بزرگ دیگر در زمینه توسعه خط دوم فولاد شهرستان بافت و روکش لاستیک های ماشین آلات معدنی و راهسازی در شهرستان راور کرمان در حال اجرا می باشند.

۱۱- وضعیت استان از نظر توسعه صنعتی چگونه است و شما چه پتانسیل هایی را برای توسعه صنعتی و اقتصادی استان می شناسید؟
استان کرمان با دارا بودن ۱۱ درصد از مساحت کل کشور پهناورترین استان ایران می باشد و بیشتر به عنوان یک استان معدنی وکشاورزی شناخته شده است که البته به تبع آن ظرفیت های صنعتی بسیاری به عنوان صنایع زنجیره معادن و صنایع تبدیلی کشاورزی ایجاد گردیده است.
استان کرمان به دلیل وسعت زیاد و کشیدگی در عرض جغرافیایی، تنوع بسیاری در محیط طبیعی و جغرافیایی، زمین شناسی، خاک، آب، اقیلم و پوشش گیاهی دارد که همین موضوع باعث ایجاد معادن ارزشمند و بی شماری برای این استان شده است. حجم ذخایر معدنی شناخته شده آن حدود ۵/۳ میلیارد تن ماده معدنی برآورد گردیده و شامل معادن فلزی مس، کرومیت، تیتانیوم، سرب و روی، آهن، منگنز و معادن غیرفلزی ذغال سنگ، گچ، آهک و سنگ های تزئینی و قیمتی می باشد بنحویکه ۴۰ درصد ارزش افزوده بخش معدن کشور را در اختیار داشته و این استان بهشت معادن لقب گرفته است.
مشکل عمده معادن این استان خام فروشی بوده است که در سالهای اخیر با سرمایه گذاری های بسیار گسترده در معادن مس سرچشمه رفسنجان و مس میدوک شهر بابک، معادن سنگ آهن گل گهر سیرجان و زنجیره ذغال سنگ و کک سازی در شهرستان زرند و ۶ کارخانه بزرگ فولادسازی در شهرستانهای کرمان، سیرجان، زرند، بردسیر و بافت و سایر صنایع پایین دستی مرتبط با معادن مخصوصا فروآلیاژها که یکی از برزگترین آنها توسط این شعبه تامین سرمایه گردیده، سعی در ایجاد ارزش افزوده بخش صنعت مرتبط با معادن گردیده است.
همچنین با توجه به تولید بیش از ۴ میلیون تنی محصولات زراعی و کشاورزی از قبیل پسته، خرما و رطب، انواع محصولات جالیزی و صیفی جات و مرکبات شهرستانهای جنوبی استان می توان در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی ظرفیت بالقوه ای جهت صنعتی شدن شناسایی نمود.
همچنین وجود بزرگترین کارخانه تولید تایر ایران (شرکت لاستیک بارز) در شهر کرمان و بزرگترین قطب اتومبیل سازی بخش خصوصی ایران در منطقه ویژه اقتصادی بم (شرکتهای کرمان موتور، مدیران خودرو، راین خودرو، بم خودرو، ریگان خودرو و …) زمینه های مناسب سرمایه گذاری قطعه سازی صنعتی در این استان را فراهم آورده است.
وجود ۵ منطقه ویژه اقتصادی فعال، ۵ فرودگاه در کنار شبکه گسترده ریلی، ۳ نیروگاه برق بزرگ در کنار ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در کل زمینه مناسبی برای توسعه صنعتی این استان در سالهای آتی را رقم زده است.

۱۲- برای وصول مطالبات چه برنامه و راهکاری دارید؟
پایه ریسک اعتباری یا NPL هر سیستم تسهیلات دهی در بررسی دقیق و حرفه ای متقاضیان قبل از اعطای وام می باشد. بنابراین سنجش و انتخاب مشتریان براساس اصول اعتبارسنجی بهترین راهکار برای وصول مطالبات است. پس از آن ارتباط مداوم با مشتری در طول دوره بازپرداخت و رصد به موقع مشکلات واحد و تعامل از طریق ساز و کارهای مهلت و … قبل از غیرجاری شدن بدهی، کمک شایانی به وصول به موقع مطالبات می نماید، علی الخصوص با افزایش اختیارات شعب و ارتباط مطلوب با مدیریت محترم وصول مطالبات این مهم به خوبی انجام می پذیرد.
در خصوص بدهی های غیرجاری استفاده از ظرفیت قانونی ونهادهایی چون ستاد تسهیل و کمیته رفع موانع تولید و … امهال و بروز رسانی در خصوص آن دسته از طرح هایی که قابلیت ادامه فعالیت دارند) راه حل مناسبی بوده و در نهایت اگر شعبه تشخیص دهد هیچیک از این مراحل جوابگو نیست وارد مراحل قانونی می شود.
بدیهی است در تمامی این مراحل نقش همکاران شعبه در پیگیری مستمر از طریق تشکیل کمیته داخلی وصول مطالبات، بازدید، تلفن، ارسال اخطاریه های به موقع و … مثمر ثمر می باشد.

۱۳- چه برنامه هایی برای ارائه خدمات هر چه بهتر به مشتریان دارید؟برای افزایش کارمزدها چه راهکارهایی دارید؟
در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتریان، این شعبه اصل را بر شنیدن صدای مشتری گذارده به این نحو که در مورد درخواست های مشتریان جهت اخذ تسهیلات، گشایش اعتبارات اسنادی، صدور ضمانتنامه و مسائل وصول مطالبات سعی در نزدیک کردن خواسته های مشتریان با استفاده حداکثری از ظرفیت اختیارات در چهارچوب ضوابط جهت داشتن حداکثر انعطاف در تطابق خواست مشتری با ضوابط جاری را دارد.
در همین راستا توانستیم سال قبل با صدور ۴۰ فقره ضمانتنامه و ۲۵ فقره اعتبار اسنادی ریالی در حدود ۷۵۰۰ میلیون ریال کارمزد اخذ نماییم.

۱۴- با توجه به افزایش سطح اختیارات شعب، تعامل شما با ستاد بانک چگونه است و چه انتظاری از ستاد دارید؟
به طور کل ارتباط این شعبه در طول سنوات گذشته تا به امروز با کلیه مدیریتهای ستادی تعامل تنگاتنگ و سازنده بوده است و مخصوصاً با نظر مدیریت ارشد فعلی بانک مبنی بر تمرکز زدایی و محول نمودن امور به استانها سعی در تسریع و افزایش این تعاملات در راستای تکریم ارباب رجوع سازمان داریم.
البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علی رغم نظر مساعد و صائب مدیریت محترم عامل، اعضا هیئت مدیره و معاونین محترم بانک در خصوص افزایش حدود اختیارات شعب لیکن به دلیل افزایش شدید تورم طی یکسال گذشته این موضوع نیاز مبرم به بازنگری و اصلاح دارد چرا که عملاً اختیارات به دلیل افزایش قیمت ها و توان رسیدگی به درخواستهای مشتریان کمتر از قبل شده است، بنحویکه در سال گذشته این شعبه بیش از ۸۰ درصد مصوبات خود را از ارکان بالاتر اخذ نموده است.

۱۵- تعامل شما با مقامات بالای استانی نظیر(استانداری، وزارت اموراقتصادی و دارائی و وزارت صنعت، معدن و تجارت) چگونه است؟
تعامل این شعبه با مقامات استانی همواره دو جانبه و سازنده بوده است. تصمیمات مرتبط با این بانک در حوزه های مختلف تسهیلاتی، وصول مطالبات، حقوقی و … معمولاً با جلب نظر مقامات و بدون حاشیه بوده است. در این راستا همواره سعی شده منافع حداکثری بانک در مذاکرات، دیدارها، جلسات با استاندار، نمایندگان تاثیرگذار استان، اتاق بازرگانی و خانه صنعت و ریاست سازمان صمت و … تأمین شود.

۱۶- به نظر شما نقش نیروی انسانی کارآمد در موفقیت و برتری شعب چیست؟ برنامه شما برای افزایش سطح مهارت و دانش کارکنان مجموعه خود و فرآیند جانشین پروری چیست؟
در ابتدا لازم می دانم ضمن قدردانی از کلیه همکاران شعبه کرمان که تلاش و همدلی مثال زدنی در انجام وظایف سازمانی خود دارند، به عرض برسانم کارکنان یک سازمان مانند حلقه های یک زنجیر هستند، بدیهی است وقتی که همه با توان و انرژی و انگیزه کافی باشند، هم افزایی ایجاد شده و رضایت مشتری که خروجی فعالیت ماست را به ارمغان می آورد، به همین ترتیب تعلل و کم کاری در یک بخش می تواند به سرعت در کار سایر بخش های سازمان خلل ایجاد کند.
در همین راستا در این شعبه همواره سعی شده با حفظ کرامت نسبت به تبیین اهداف سازمان و وظایف مربوط به پرسنل اقدام شده و ضمن ایجاد انگیزه در حد مقدورات سازمانی و البته آموزشهای دورن شعبه ای و آموزش های برنامه ریزی شده نسبت به افزایش سطح و مهارت و دانش اقدام شود و البته بعلاوه همه اینها با تفویض برخی وظایف در حد اختیارات قدرت تصمیم گیری و جانشین پروروی نیز انجام پذیرد.

۱۷- روشهای شما برای استفاده از ایده ها و پیشنهادات همکارانتان در جهت بهبود فعالیتهای شعبه چیست؟
شنیدن صدای همکاران بعنوان یک ارباب رجوع درون سازمانی به مانند مشتریان برون سازمانی از الزامات مدیریت در سیستم سازمانی نوین است. بدیهی است پرسنل یک سازمان با توجه به شناختی که از مشکلات و محدودیتها و زیر و بم امور روزانه آن سازمان دارند، بهترین ایده پرداز برای رفع ایرادات و بهبود روش های انجام کار هستند. به همین جهت همواره در نشست های گروهی و یا خصوصی کلیه نظرات شنیده و در صورت کارآمد بودن آنها حتماً ترتیب اثر داده خواهند شد. البته در سیستم بانک هم بخش ارائه پیشنهادات به صورت الکترونیکی و سازمان یافته موجود است که آنهم برای ارائه پیشنهادات برتر توصیه می گردد.

۱۸- طرحهایی که با تأمین مالی بانک در آن استان راه اندازی شده و در سطح ملی مطرح هستند را بیان کرده و نحوه حمایت بانک از آنها را تشریح فرمائید؟
از طرح های مهمی که بانک در این استان به صورت سرمایه ثابت و یا سرمایه در گردش و یا خدمات ارزی در سنوات اخیر حمایت مالی نموده و در سطح ملی قابل ذکر هستند می توان به موارد ذیل اشاره نمود.
شرکت واگن سازی پلور سبز – تولید کننده انواع واگن های مسافری و مترو
شرکت سیمان ممتازان کرمان – از برترین برندهای سیمانی کشور
شرکت گروه صنعتی بارز – تولید کننده انواع لاستیک و تایر خودروهای سبک و سنگین
شرکت مدیران خودرو – تولید کننده انواع خودرو
شرکت فریکو – تولید کننده بزرگ انواع روغنهای خوراکی
شرکت احیا استیل فولاد بافت – تولید کننده فولاد سنجی (فاز دوم آن احیاء فولاد-مراحل شروع تأمین مالی)
نیروگاه ماهتاب کهنوج – نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی
نیروکاه سیکل ترکیبی ایرانیان سیرجان – نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی
صنایع مس شهید باهنر کرمان – تولید کننده انواع لوله ها ومقاطع مسی
و در نهایت یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی جنوب شرق کشور به نام آبرسانی به شهر کرمان از سد صفارود که به صورت سندیکایی و با عاملیت بانک صنعت و معدن و مشارکت ۹ بانک دیگر در حال طی مراحل نهایی تأمین مالی می باشند.

مبارزه با مواد مخدر، اولویت سازمان منطقه آزادکیش

مبارزه با مواد مخدر، اولویت سازمان منطقه آزادکیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: یکی از اولویت های اصلی سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه آسیب های اجتماعی؛ مبارزه با مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در سطح جامعه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که چهارشنبه ۳۰مهر در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، به شعار محوری نجات یک انسان، نجات یک جامعه است، گفت: با توجه به این که در همسایگی کشورهایی قرار گرفته ایم که بیش از ۹۰درصد مواد مخدر دنیا در آن مناطق تولید می شود و هزینه های سنگینی را برای ایران به دنبال داشته؛ اقدامات موثری در سطح کلان و ملی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در جزیره کیش، در ادامه به نقش ارزشمند ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در امر مبارزه با مواد مخدر در دفاع از نوجوانان و جوانان دنیا اشاره داشت و افزود: برای آنان تفاوتی نداشت که این مواد خانمان سوز کدام جوان در کدام نقطه از دنیا را مورد هدف قرار داده است. در واقع فرزندان ایران با یک هدف کلی و امر انسانی، اخلاقی و بشر دوستانه برای مبارزه با مواد مخدر پیشگام این میدان شدند.

وی مبارزه با مواد مخدر را دفاع از انسانیت و سر آمد جامعه ای که فراتر از مرزهای کشور ایران است عنوان کرد و اظهار داشت: کشورهای اروپایی و غربی به عنوان هدف اصلی و بخش عمده ای از مواد مخدر در دنیا هستند و به دور از انصاف است که در کمک به جهموری اسلامی کوتاهی می کنند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش هدف اصلی ایران در مبارزه با مواد مخدر را یک وظیفه انسانی و اخلاقی دانست و گفت: ایران با جدیت تمام نقش مهمی را در مبارزه با مواد مخدر ایفا کرده حتی اتهام هایی را از سوی برخی از نهادهای به ظاهر بشر دوستانه به ایران نسبت دادند.

غلامحسین مظفری خاطر نشان کرد: زمان ورود امریکا به حوزه افغانستان به بهانه مقابله با تروریسم؛ حجم تولید مواد مخدر در افغانستان از ۲هزار تن به بیش از ۱۰هزار تن افزایش یافت و در حال حاضر تولید مواد مخدر بیش از ۵ برابر شده است.

مظفری با اشاره به این که جزیره کیش یک مقصد پر تردد و پر طرف دار گردشگری هست؛ وظیفه و مسئولیت سنگینی بر عهده داریم اظهار داشت: پاکی جزیره، آب و هوا، دریا، آرامش و امنیت یکی از ویژگی های مثبت و برجسته جزیره کیش است و کسانی که این منطقه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند باید خاطرات خوبی را از سفر خود به ثبت برسانند و با هر گونه نا هنجاری در این منطقه برخورد قانونی خواهد شد.

علی فائقی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش نیز از مشارکت و اطلاع‌رسانی حداکثری مسئولین ادارات از جمله آموزش ‌و پرورش، متخصصین، کارشناسان، دانشجویان، دانش آموزان، حفاظت و صیانت از سلامت نوجوانان و جوانان که به عنوان مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند خبر داد و گفت: با تشکیل کارگروهی با حضور مسئولین دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر، معاونت فرهنگی و اجتماعی، اداره کل حراست، شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، ناجا، اداره اطلاعات و ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش آگاهی بخشی به عموم جامعه در بستری فضای مجازی برای جامعه هدف انجام شده است.

به گفته وی، مکان های بلا استفاده که محل تجمع افراد هنجار شکن در جامعه وجود داشت؛ تعیین تکلیف و یا تخریب شده است.

وی با بیان این که گرایش به سوء مصرف مواد مخدر میان افرادی که دچار فقر فرهنگی و اقتصادی هستند به مراتب بیش از دیگر اقشار جامعه است اظهار داشت: این شورا به‌منظور ایجاد امکان دسترسی مناسب بیماران به امکانات یک واحد کلینیک درمان سرپایی جهت ترک اعتیاد، مورد نیاز این منطقه بوده و این مهم در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش هم با اشاره به این که مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری تاکید داشتند گفت: ۵۰ درصد بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر به اقدامات پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر اختصاص داده شده است؛ بنابراین بخاطر اهمیت موضوع باید در زمینه پیشگیری اقدامات آموزشی و تبلیغاتی به منظور آگاهی بخشی از خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر به عموم جامعه و دانش آموزان انجام شود.

حسن زاده اقدامات عالمانه در خصوص مبارزه با مواد مخدر را از اولویت های این ستاد برشمرد و افزود: بیش از ۴۰ سال در حوزه مبارزه با مواد مخدر فعالیت می کنیم و تجارب خوبی در زمینه پیشگیری به دست آوردیم و باید این مبارزه عالمانه با برنامه ریزی و استخراج آمار دقیق با محوریت ستاد مبارزه با مواد مخدر تحقق یابد.

حاج یعقوب شمس امام جماعت اهل تسنن نیز در رابطه با افزایش ده برابری کشت مواد مخدر و عرضه آن در دنیا اظهار داشت: بر اساس آمار کارشناسان رصد ۷۰۰درصدی انواع مخدر و روان گردان شناخته شده است به ابزار های سیاسی و بین المللی مبدل شده است و بیش از یک میلیون سوداگر به قاچاق مواد مخدر در دنیا مشغولند.

وی مواد مخدر را از جمله معضلات اساسی جامعه که بشریت را تحت تاثیر قرار داده است اشاره کرد و افزود: نباید از این موضوع غافل شد به دلیل این که کوچکترین غلفت در این زمینه موجب متلاشی شدن کانون خانواده خواهد شد.

یاسین مطهری زاده رییس دادگستری کیش با بیان این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به جز دهه ۶۰ شاهده رشد مصرف مواد مخدر در جامعه هستیم اظهار داشت: ۶۰ تا ۷۰ درصد جرایم و زندانیان به طور مستقیم و یا زمینه ای ریشه در مواد مخدر دارند و بخش بزرگی از دعاوی و طلاق های صورت گرفته در خانواه ها مربوط به این موضوع است.

مطهری زاده حمایت دستگاه های امنیتی در کانون مبارزه با مواد مخدر و میزان کشفیات و کنترل خوبی که در این حوزه انجام شده نشان دهنده تلاش های مداوم دستگاه های مربوطه دانست و گفت: بر اساس سیاست های دستگاه قضایی و از جمله در حوزه قضایی کیش؛ همکاری مستمر و همه جانبه با تمام اعضای ستاد و دستگاه های عضو در مبارزه با مواد مخدر هستیم.

سرهنگ جمالی فرمانده نیروی انتظامی و دریابانی کیش یکی از مهمترین موضوعات مهم کمیته ها و اعضای سازمان ها را در بحث فرهنگ سازی و جلوگیری از اعتیاد نوجوانان و جوانان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در حوزه های فرهنگی و آموزشی لایه های مختلف جامعه اقدامات موثری انجام شده است و از ابتدای سال سه طرح اصلی کنترل مواصلاتی، خرده فروشی و محیط های آلوده برنامه ریزی و با هم افزایی اعضای این شورا در دستور کار قرار گرفته است.

شایان ذکر است اعضای شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گزارشی از عملکرد حوزه های خود در زمینه مبارزه با مواد مخدر در کیش ارائه کردند و در پایان با اهدای لوح تقدیری از تلاش های آنان قدردانی شد.

جلب رضایت مردم، در سایه تعامل نیروی انتظامی و شورای شهر کیش

جلب رضایت مردم، در سایه تعامل نیروی انتظامی و شورای شهر کیش

تعامل و همکاری نیروی انتظامی و شورای شهر، رضایت مردم را به همراه داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، علی اصغر جمالی فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش همزمان با بزرگداشت هفته نیروی انتظامی و در دیدار با اعضای هیات رییسه شورای شهر کیش ضمن تقدیر و تشکر از اعضای پنجمین دوره شورای شهر افزود: شورای شهر کیش طی دوران فعالیت خود کارنامه موفقی داشته است، این شورا همیشه همراه مردم بوده و دغدغه مشکلات مردم را داشته است.

وی با اشاره به این که تعامل نیروی انتظامی با شورایی که از بطن مردم و از دل جامعه بیرون آمده موجب آرامش و امنیت هرچه بیشتر مردم خواهد بود گفت: نیروی انتظامی در مقابل کنش های جامعه انعطاف پذیری کامل دارد و موضوعات مختلف را به شکلی شایسته مدیریت می کند.

به گفته فرمانده انتظامی ویژه کیش، نیروی انتظامی با پیشه کردن سیاست همراهی و همدلی با مردم از وقوع بسیاری اتفاقات ناگوار جلوگیری کرده است.

در این دیدار محمد طاهری رییس شورای شهر کیش ضمن ارائه گزارش کوتاهی از برنامه ها، عملکرد و اهداف شورای شهر کیش گفت: لازمه توسعه پایدار جزیره کیش برای پیشرفت و توسعه نیازمند امنیت و آرامش است.

وی با اشاره به رشد جمعیت کیش طی یک دهه گذشته به حدود ۴۰ هزار نفر، گفت: نیروی انتظامی و پلیس جزیره کیش توانسته است در پیاده کردن نظم و قانون و ایجاد امنیت و آرامش رضایت جامعه را جلب کند .

رییس شورای شهر شهر کیش خاطرنشان ساخت: با توجه به افزایش نرخ ارز و لغو بسیاری از پروازهای خارجی به خاطر ویروس کرونا، جزیره کیش در فصل پاییز و زمستان میزبان اقشار مختلف مردم از سراسر کشور است و نیروی انتظامی ضمن اعمال قانون و جدیت با خاطیان از انعطاف کامل برخوردار باشد تا رضایت حداکثری مردم و گردشگران را به همراه داشته باشد.

در پایان این دیدار لوح تقدیر و سپاس شورای شهر کیش به سرهنگ علی اصغر جمالی فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش اهدا شد .

امضای تفاهم نامه میان منطقه ویژه اقتتصادی خلیج فارس و بنیاد شهید هرمزگان

امضای تفاهم نامه میان منطقه ویژه اقتتصادی خلیج فارس و بنیاد شهید هرمزگان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن اعلام خبر امضای تفاهم نامه بین این منطقه عظیم اقتصادی و بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، گفت: چنان‌چه شهدا را در نظر داشته باشیم، هیچ گاه کج‌ روی و کم‌کاری در نظام اقتصادی کشور به وجود نخواهد آمد.

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین :  «حسن خلج طهرانی» در حاشیه‌ مراسم انعقاد تفاهم نامه بین منطقه ویژه‌ی اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان، امنیت و شکوفایی ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا دانست و گفت: این بزرگ مردان با اخلاص و ایمان دست به جانفشانی زدند و چنان‌چه رشادت‌ها و دلاورمردی شهدا را در نظر داشته باشیم، هیچ گاه کج‌روی و کم‌کاری در نظام اقتصادی کشور به وجود نخواهد آمد.

وی موضوع این تفاهم نامه را تعامل و همکاری متقابل برای استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ذکر کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به عنوان متولی اشتغال در این منطقه عظیم اقتصادی نهایت همکاری را در راستای بکارگیری خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهد داشت.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس همکاری در جهت معرفی ایثارگران جویای کار واجد شرایط به بنگاه‌های اقتصادی را یکی از تعهدات خود در این تفاهم نامه عنوان کرد و گفت: به استناد ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن در بند (ذ) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، باید در استخدامی ها شهدا و ایثارگران در اولویت قرار گیرند که در این راستا نهایت همکاری را خواهیم داشت.
وی بیان داشت: البته در ماده ۳۰ قانون جامع نیز آمده است که در اشتغال واحدهای بخش خصوصی و کارگاه‌های تابع قانون کار نیز باید اولویت با ایثارگران باشد.
خلج طهرانی بر توانمندسازی خانواده شهدا و ایثارگران نیز تاکید کرد و افزود: اختصاص سهمیه دوره کارورزی برای ایثارگران با معرفی به شرکت های مستقر در منطقه ویژه جهت آموزش دوره های مهارتی فولادسازی را نیز در برنامه داریم.
وی تجلیل از مقام شامخ شهدا را یکی از اساسی‌ترین رویکردهای فرهنگی این مجموعه عنوان کرد و گفت: هر آن چه داریم از شهداست و امیدوارم بتوانیم در جبهه اقتصادی نیز بر اساس آرمان های ایشان گام بر داریم.
در ادامه این نشست «عطا ناوکی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان نیز ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، توجه به شهدا را برابر با توجه به آرمان های انقلاب خواند و تاکید کرد: با حجم گسترده صنایع در استان هرمزگان می توانیم از میزان بیکاری جوانان جامعه ایثارگری بکاهیم.
وی نخستین دغدغه‌ در کارگروه های بنیاد شهید را مساله اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری عنوان کرد و افزود: مساله آموزش جوانان جویای کار نیز در حوزه صنایع با جدیت دنبال می‌شود که امیدواریم شاهد ثمرات آن در جامعه‌ی هدف باشیم.
ناوکی در پایان از همکاری‌های مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در راستای اشتغال خانواده‌ شهدا و ایثارگران هرمزگان تقدیر کرد.

تبیین جایگاه بانک گردشگری بین باشگاه و هواداران پرسپولیس

مدیرعامل بانک گردشگری تشریح کرد؛
تبیین جایگاه بانک گردشگری بین باشگاه و هواداران پرسپولیس

مدیرعامل بانک گردشگری در آیین رونمایی از کارت هواداری پرسپولیس گفت: با تفاهم های به وجود آمده بین هر سه ضلع مثلت بانک گردشگری، باشگاه پرسپولیس و کارگزار، شاهد موفقیت های بیشتر خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری کوتاه انلاین از  بانک گردشگری، مرتضی خامی با بیان اینکه هدف ما نصب برند بر روی سینه بازیکنان نبود، افزود: با تجربه سال های گذشته تصمیم گرفتیم بهترین بهره برداری را از اسپانسری داشته باشیم که این مهم با رونمایی از کارت هواداری پرسپولیس محقق شده است.
وی افزود: این یک تفاهم نامه سه جانبه است. باشگاه خودکفا است و درآمدهای خودش را دارد. این اتفاق با آمدن یک کارگزار مسلط تکمیل شده است.
خامی ادامه داد: درآمد مستمر برای باشگاه هدف اصلی کارگزار است. این درآمد از کجا عاید می شود؟ از طریق همکاری هر سه ضلع مثلث. باشگاه و کارگزار به تنهایی نمی‌توانند موفق باشند. تفاهم‌هایی که به وجود آمده کار را پیش می‌برد.
خامی گفت: خیلی‌ها علاقمند به رویدادهای ورزشی هستند اما همیشه بحث اسپانسرها موضوعی بوده که به خوبی به آن پرداخته نشده است. در پتانسیل بسیار ارزشمند برای تبلیغ فرآیندهای خود ، گاهی فقط به این بسنده می‌کنند که در تلویزیون و رسانه‌ها مطرح باشند.
وی افزود: همه اعضای بانک گردشگری پشتیبان طرح صدور کارت هواداری باشگاه پرسپولیس هستند. آنچه که ما مطرح کرده‌ایم فقط خدمات بانکی بوده است. بسیاری از ظرفیت‌های باشگاه و کارگزار دیده نشده است. هواداران و حامیان باشگاه و حامیان ما اتفاق‌های خوبی را رقم خواهند زد.
خامی اضافه کرد: با همراهی همه خدمات قابل توجهی را به هواداران خواهیم داد تا منافع آن به همه برسد. با رویکرد مناسبی که تا اینجا وجود داشته به‌نظرم همه چیز خوب پیش خواهد رفت. من به موفقیت کارت هواداری پرسپولیس خوش‌بین هستم و همه اعضای بانک را در این زمینه به خدمت خواهم گرفت.
**کوچکی : صدور کارت هواداری پرسپولیس از شنبه سوم آبان ماه

رئیس اداره بازاریابی و عملیات بانکداری نوین بانک گردشگری اعلام کرد: صدور کارت هواداری پرسپولیس از شنبه سوم آبان ماه ۹۹ در تمام شعب بانک گردشگری در سراسر کشور آغاز می شود.
هادی کوچکی نیز در آیین رونمایی از کارت هواداری پرسپولیس گفت: تمام هواداران پرسپولیس می توانند با مراجعه به شعب بانک گردشگری در سراسر کشور، نسبت به افتتاح حساب هواداری با حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار ریال اقدام کنند.
وی افزود: صدور کارت هواداری پرسپولیس در سه رده “همراه” ، “حامی ” و “دوآتیشه” صادر خواهد شد و دارندگان هر کدام از این رده ها می توانند از مزایای متنوع و گسترده این کارت ها برخوردار شوند.
کوچکی با تشریح مزایای کارت های هواداری اظهار کرد: دارندگان کارت هواداری در سه رده همراه، حامی و دوآتیشه همگی از مزایایی همچون خدمات حمل و نقل شهری مانند مترو، اتوبوس و پارکومتر، بیمه آرمان، باشگاه تخفیفی سپنتا، خدمات اپلیکیشن “گردش پی” قابلیت استفاده خواهد داشت.
وی گفت: همچنین پس از گذشته سه ماه، برای رده های “حامی” و “دوآتیشه” خدماتی مانند برخورداری از تخفیف در پروازهای داخلی، قطار و هتل های داخلی ، خدمات سرویس در محل خودرو، ترانسفر فرودگاهی آژانس سفرهای کهکشانی(سامانه Apro.ir) و همچنین واگذاری سهام بانک گردشگری با استفاده از قرعه کشی درنظر گرفته شده است.
کوچکی افزود: خدمات درنظر گرفته شده برای هواداران بستگی به میزان مانده سپرده های بانکی متفاوت خواهد بود به طوری که برای بهره مندی از خدمات مورد نظر، دارندگان کارت هواداری “همراه” باید ۱۰۰ امتیاز، دارندگان کارت هواداری “حامی” ۲۰۰۰ امتیاز و دارندگان کارت هواداری”دوآتیشه” ۱۲ هزار امتیاز را داشته باشند.
این گزارش حاکیست: طبق قرارداد بین بانک گردشگری، باشگاه پرسپولیس و شرکت آتیه داده پرداز توافق شد که این بانک با همکاری باشگاه پرسپولیس و شرکت آتیه داده پرداز نسبت به صدور کارت هواداری با ایجاد مزایا و خدمات مالی مناسب برای هواداران باشگاه پرسپولیس اقدام کند.
به موجب این قرارداد، بانک گردشگری در فصل های آتی تا سال ۱۴۰۱ درتمام مسابقات اعم از لیگ برتر، جام حذفی و … به عنوان اسپانسر باشگاه پرسپولیس انتخاب و مقرر شد نام و نشان بانک گردشگری بر روی پیراهن پرسپولیس نقش آفرینی کند.
**رسول پناه : امیدوارم با اجرای کارت های هواداری، مقدمات فتح جام لیگ قهرمانان آسیا فراهم شود
رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در آیین رونمایی از کارت‌های هواداری گفت: اعتقاد داریم سرمایه اصلی پرسپولیس که همان هواداران هستند، با ساماندهی مناسب راحت‌تر در کنار تیم محبوب‌شان باشند و در تیم نقش‌آفرینی کنند. امیدواریم با اجرای کارت‌های هواداری، سربازان ارتش سرخ بیش از پیش در کنار ما باشند و مقدمات فتح جام لیگ قهرمانان آسیا را فراهم کنند.
مهدی رسول پناه افزود: کارت های هواداری درگذشته نتیجه‌ای دربر نداشت و نتوانست آورده‌های مالی و خدمات ایده‌آلی برای هوادار و باشگاه به ارمغان بیاورد اما اکنون با استفاده از تجربه قبلی و کارشناسی‌های انجام شده فاز دوم را به صورت علمی طراحی کرده ایم تا هوادار عینی‌تر در کنار باشگاه باشد.
وی تصریح کرد: بسیاری از موفقیت‌ها در گرو نحوه همکاری و تعامل با همین هرم هواداری قرار دارد. از همین رو پس از کارشناسی‌های فراوان و ارزیابی های فنی و اقتصادی در جهت بهره مندی مطلوب از هواداری پرسپولیس به این راهکار یعنی کارت هواداری رسیدیم.
جلیلوند: بانک گردشگری، به دارندگان کارت هواداری خدمات متنوعی ارائه می دهد
مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز نیز در مراسم رونمایی از کارت هواداری پرسپولیس گفت: با صدور کارت هواداری، به کمک بانک گردشگری خدمات گسترده ای به هواداران باشگاه پرسپولیس ارائه خواهد شد.
امیر جلیلوند در این آیین که در سالن همایش های بانک گردشگری برگزار شد، افزود: از این پس با تعامل دوسویه با هواداران که به کمک بانک گردشگری صورت می گیرد، خدمات متنوعی به هواداران ارائه می شود به طوری که این کارت ها حافظ منافع هواداران نیز خواهد بود.
جلیلوند گفت: کارت های هواداری در دنیا صرفا بخشی از خدمات مورد نیاز هواداران را تامین می کند و کارت بانکی به حساب نمی آید اما در باشگاه پرسپولیس به دلیل محبوبیت و داشتن هواداران بسیار زیاد، صدور کارت هواداری به عنوان کارت بانکی توسعه پیدا کرده که عواید آن نصیب فوتبال کشور می شود.

پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌و‌سه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار

مدیر مجتمع سونگون خبر داد

پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌و‌سه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار

مهندس علی بیات ماکو مدیر مجتمع مس سونگون به انجام پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌وسه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار اشاره کرد و اظهار داشت:‌ این اقدام به‌صورت انجام برنامه پیاده‌روی در دل جنگل‌های …

پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌و‌سه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار

مهندس علی بیات ماکو مدیر مجتمع مس سونگون به انجام پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌وسه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار اشاره کرد و اظهار داشت:‌ این اقدام به‌صورت انجام برنامه پیاده‌روی در دل جنگل‌های ارسباران جهت مستند‌سازی سیستماتیک دیتابیس موجود و تکمیل اطلاعات حوزه آب با هدف کاربرد در برنامه‌های آتی حفاظت رودخانه‌ها و آبراهه منطقه انجام شده است.
به گزارش مس پرس، مدیر مجتمع مس سونگون با بیان اینکه ایمنی، بهداشت و محیط زیست جایگاه رفیعی در سطح کلان مدیریت ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران، دفتر تهران و مجتمع های سه گانه آن دارد و با حمایت‌های بی‌دریغ جناب آقای دکتر سعدمحمدی مدیرعامل محترم شرکت مس در حد اعلای خود قرار دارد گفت:‌ در حال حاضر نگرش حفظ سلامت و ارتقاء سطح آن به هدف اول شرکت ملی صنایع مس ایران تبدیل شده است که مثال بارز آن اقدامات حمایتی در موضوع شیوع کرونا بوده است.
بیات ماکو گفت: طی هفت ماه گذشته این مجتمع در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا اقدامات اساسی بهداشتی در پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا با تمرکز بر تقلیل نیروهای کاری، غربال‌گری‌های کنترلی، رعایت فاصله اجتماعی، ضد عفونی کردن سطوح و مکان‌های فعالیت عمومی و توزیع مواد ضدعفونی کننده انجام داده است که نتیجه آن تداوم  و رشد تولید در مجتمع مس سونگون بوده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ایمنی و آتش نشانی گفت: تاسیس ایستگاه دوم آتش نشانی مجتمع مس آذربایجان و ارتقاء سطح خدمات واحد ایمنی با خرید خودرو تخصصی امداد و نجات و خرید خودروی آتش نشانی جدید از مهمترین فعالیت‌ها حوزه HSE سونگون در حوزه ایمنی بوده است.
به گفته مدیر مجتمع مس سونگون همچنین در شش‌ماهه نخست سال جاری فعالیت‌های کنترلی زیست محیطی در مجموعه‌های سدهای باطله، رودخانه‌های سونگون چای، پخیر چای و ایلگینه چای در بالاترین سطح ممکن اجرا شده است.
بیات ماکو با بیان اینکه مجتمع مس سونگون در جوار اکوسیستم کم نظیر جنگل های ارسباران واقع شده است گفت: این موضوع مجتمع مس آذربایجان را بر آن داشت تا با انجام ارزیابی های همه جانبه فنی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی (EIA) در تمام حوزه‌های فعالیت تولیدی و پروژه‌های توسعه ای خود، حفاظت و صیانت از محیط زیست را در اولویت برنامه ها و اقدامات خود قرار دهد.
وی افزود: در این راستا «برنامه جامع مدیریت زیست محیطی مس سونگون» تهیه شد که بطور مستمر عملیاتی می گردد.
به گفته مدیر مجتمع مس سونگون انجام پایش‌های زیست محیطی آب، خاک و هوا توسط آزمایشگاه معتمد در قبل، حین و بعد از معدنکاری، ارائه گزارش خود اظهاری به اداره کل حفاظت از محیط زیست و کنترل کلیه فعالیت‌ها، احداث سدهای باطله سونگون در جهت حفظ و صیانت از جنگل‌های منطقه و جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به رودخانه‌های منطقه با پایش چاهک های کنترلی اطراف سدها و ساخت تصفیه خانه‌های فاضلاب بهداشتی و مکانیزه پکیج‌های تصفیه فاضلاب به تعداد ۷ دستگاه برای خود مجتمع  و تعداد ۴ دستگاه برای پیمانکاران جهت تصفیه فاضلاب‌ها و جلوگیری از آلودگی محیط از مهمترین رئوس این برنامه است.
وی اضافه کرد: همچنین خرید، نصب و راهبری دو دستگاه استاندارد پایش سنجش کیفی آب در ایستگاه تاسیس شده مربوطه در پایین دست سد باطله و معدن جهت ارسال آنلاین دیتا به اداره کل حفاظت از محیط زیست استان جهت اطمینان بخشی بیشتر و جمع آوری حمل و دفع زباله و ضایعات مجتمع و مدیریت آنها را از دیگر برنامه‌های جامع مدیریت زیست محیطی مس سونگون است که در دست اجرا و عملیاتی می‌باشد.

هویت تازه در انتظار تهران

شهردار منطقه ۲۲ درباره آینده پیش روی تهران می گوید؛
هویت تازه در انتظار تهران
علی نوذر پور در گفتگو با خبرنگار همشهری درباره هویت شهر تهران و آینده پیش روی این شهر می گوید.
از قرن ششم هجری به بعد که شهرری مورد هجوم‌های ویران‌کننده‌ «مغولان» و جنگ‌های داخلی قرار گرفت، به تدریج رو به ویرانی رفت و تهران، این روستای زاغه مانند و به قول تذکره‌نویسان «لانه‌ مورچگان»، به تدریج رشد کرد و گسترش یافت. روی نقشه، تهران به‌صورت ۸ ضلعی ناقص‌الاضلاعی بود که با خندقی که به دورش حفر شده بود، از زمین‌های اطرافش جدا می‌شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲؛ علی نوذرپور با خبرنگار همشهری، این بار نه به‌عنوان شهردار یک منطقه، بلکه پژوهشگری که درباره شهر تهران تحقیقات مختلفی انجام داده است درباره هویت شهر تهران و آینده پیش روی این شهر گفتگو کرد.
نوذر پور در پاسخ به اینکه هویت شهر تهران چگونه شکل گرفت و چه المان‌هایی در این هویت‌سازی دخیل و مؤثر بودند، گفت: سوای شهرهای جدید، بی‌ تردید هیچ شهری فاقد هویت نیست. هویت هر شهری در طول زمان و با توجه شرایط محیطی آن تعریف می‌شود. سخن از وجود یا فقدان هویت، سؤالی سهل و دارای پاسخی ممتنع است. شهر تهران امروز با بیش از ۷۰۰ کیلومترمربع و بیش از ۵/۸ میلیون نفر جمعیت، با بیش از ۶۰ شهر اقماری و چند صد روستا، مزرعه، کارگاه و کارخانه و جمعیتی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر، مجموعه شهری تهران تعریف می‌شود که هریک به مقتضیات زمانی و محیطی این منطقه شکل گرفته‌اند که به سبب همین عناصر، آن را از سایر شهرها جدا می‌کند و همین گویای هویت شهری تهران است.
هویت یک شهر به شکل و علائم آن محدود نمی‌شود، بلکه شاکله شهر است که هویت را می‌سازد. این عناصر و شاکله‌ها عبارتند از محیط طبیعی، عوامل اقتصادی، اجتماعی و محیط مصنوع کالبدی. با چنین برداشتی از هویت شهر، می‌توان گفت تهران شهر با هویتی است. اما اگر هویت را به عناصر اجتماعی شهر محدود کنیم و شاخص‌هایی مانند حس تعلق، خاطره انگیزه بودن، قدمت حضور ساکنان، تعاملات اجتماعی و… و. را هویت شهر بنامیم، تهران امروز از هویت قوی دیرین خود فاصله گرفته است. البته میزان آن در محله‌های مختلف فرق دارد، اما آنچه پیداست، این است که هویت یک‌پارچه‌ای در آن دیده نمی‌شود. حال اگر هویت را عناصر اقتصادی و کالبدی تعریف کنیم، شهر تهران مملو از عناصر و المان‌هایی است که آن را متمایز از دیگر فضاها و شهرها می‌کند.
اقتصاد خاص شهر از جمله بازار، شرکت‌ها، نهادها و به‌طور کلی خدمات ویژه‌ایی که در تهران عرضه می‌شود، دایره پرتو افشانی کشوری و فراملی دارد. اگر هویت کالبدی را به ساختمان‌ها، معماری و نمای شهری محدود کنیم، تهران فاقد هویت کالبدی و طرح و منظر شهری است. به‌گونه‌ایی که آشفتگی در همه وجود آن رخنه کرده است و هیچ بخشی از شهر قابل تمایز از دیگر محله‌های آن نیست و خستگی بصری بر عابران و شهروندان عارض می‌شود.
شهردار منطقه ۲۲ درباره دیدگاهش از تهران در آینده گفت: از ســـــوی مدیریت شهری، اقدامات شایسته‌ای برای افزایش مشارکت، افزایش سطح خدمات و رفاه شهری صورت گرفته است اما سرعت این اقدامات بسیار کم‌تر از شتاب تغییرات است. تنها در صورتی می‌توان هویت تاریخی تهران را حفظ کرد که راه‌حل سومی بین سنت و مدرنیته در تهران یافت مانند نظریه راه سوم «آنتونی گیدنز» تا از فشارهای سرمایه‌داری کاسته شود و هویت بومی، فرصتی برای عرض اندام پیدا کنند. امروزه براساس آمارها دیده می‌شود که مسکن در تهران و بسیاری از شهرهای کشور، تنها با اهداف اقتصادی و بدون توجه به نیازهای انسان شهری ساخته می‌شود. بنا بر تحلیل «فوکو»، در سرمایه‌داری مدرنیستی، ۲ عامل دانش و قدرت، فضای شهری را می‌سازند. در واقع، دانش در خدمت قدرت و قدرت راه ساخت فضا است. فضای شهر برآمده از این رویکرد، فضایی بی‌هویت و فاقد ارزش‌های انسانی است.
او درباره تغییرات تهران در سال های آینده گفت: به نظر می‌رسد، با بالا رفتن سطح آگاهی شهروندان از جایگاه خود و نیز جایگاه مدیریت شهری، چشمه‌های امید بسیاری برای نسل امروز گشوده شده است. شکل‌گیری انجمن‌ها و نهادی مردمی، پویش‌ها، کمپین‌ها و اقدامات خودجوش، حفظ محیط‌زیستی، مبارزه با بی‌خانمانی، حقوق کودکان کار، مشارکت در امور شهری، مطالبه‌گری از مدیران، شکل‌گیری بوستان‌های جنسیتی، حضور زنان در جامعه و… و. از جمله اقداماتی است که هویت متفاوتی برای تهران رقم خواهد زد. هویتی که متفاوت از هویت سنتی و مدرن است. با توجه به اینکه این اقدامات بیشتر منفعت عموم جامعه را در نظر می‌گیرد، می‌توان انتظار داشت که تغییرات مثبت باشند.
در پایان نوذر پور درباره ویژگی‌هایی شهر ایده‌آل گفت: ایجاد فضاهای عمومی برای حضور اجتماعات مردمی، تعامل و گفت‌وگوی آنان و شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی از ویژگی‌های شهرایده آل است که افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مردم در اداره شهر و توسعه شهری را به همراه خواهد داشت. در این مسیر، فضاهای عمومی شهری که در اختیار کارگاه‌های عمرانی و ساختمانی بوده، پس گرفته می‌شود.

نهمین رکاب زنی شهردار منطقه۹ در دور دوم پیمایش محلات

نهمین رکاب زنی شهردار منطقه۹ در دور دوم پیمایش محلات

در دور دوم طرح “پیمایش محلات منطقه۹” که از ۱۷تیرماه شروع شده، تاکنون با استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک، ۴۷کیلومتر رکاب زده شده است.
به‌ گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، طرح پیمایش محلات از زمان حضور سید مصطفی موسوی شهردار منطقه با تقسیم محلات۸گانه به محدوده های تحت اختیار برای رصد و رفع کم و کاستی های محلات در امور نگهداشت شهر در حال برگزاریست.
به این منظور و با شروع دور دوم “طرح پیمایش محلات منطقه۹” تاکنون شهردار منطقه به همراه مدیران، نهمین بازدید میدانی را با استفاده از دوچرخه در حمایت از کمپین “سه شنبه های بدون خودرو” رکاب زدند.
در چهلمین پیمایش محلات در دور دوم، تاکنون ۱۹۵ کیلومتر معادل۲۶۶۷دقیقه بازدید صورت گرفته که سهم دوچرخه سواری ۴۷کیلومتر بوده است.
در پیمایش سه شنبه ۲۹مهر، مدیران شهری مسیر خیابان آزادی به سمت خیابان شهیدان و میدان دکتر هوشیار تا بزرگراه یادگار امام(ره) که مسیر دوچرخه احداث شده است؛ موسوی شهردار منطقه در خصوص اصلاحات مرتبط با پیست دوچرخه سواری در محورهای مذکور مواردی را متذکر شد.
لازم به ذکر است “طرح پیمایش محلات منطقه۹” با هدف رسیدگی به امور نگهداشت شهر مطابق مصوبات برای افزایش رضایتمندی شهروندان در ایجاد تهران شهری برای همه در محلات ۸گانه برگزار می شود.

نشست هماهنگی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا برگزار شد

  1. با حضور دکتر سید رحیم صفوی
نشست هماهنگی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی نشست هماهنگی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای با حضور دکتر سید یحیی(رحیم) صفوی رییس انجمن ژئوپلیتیک ایران و دکتر روزبهان رییس سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

دکتر سید یحیی(رحیم) صفوی که به عنوان رییس انجمن ژئوپلیتیک ایران و دبیر همایش در این جلسه حضور یافته بود، با تقدیر از همکاری های دبیرخانه مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد انزلی، مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و انجمن ژئوپلیتیک ایران در ایجاد زمینه های لازم جهت برگزاری این همایش بین المللی گفت: ما می خواهیم با برگزاری این رویداد بزرگ علمی، این پیام را به دشمنان بدهیم که راهبرد فشار حداکثری و تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران شکست خورده است و جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت های اقتصادی و کریدورهای تجاری کشورهای حوزه های ژئوپلیتیکی دریای خزر دو مسیر راهبردی تعامل با چین را از طریق آسیای مرکزی و تعامل با کشورهای اوراسیا فعال ساخته است.

وی در تحلیل مسیر دوم ادامه داد:مسیر دوم توسعه روابط سیاسی، اقتصادی با اتحادیه اوراسیا یعنی کشورهای روسیه، قزاقستان، بلاروس، قرقیزستان و ارمنستان است.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست انجام هماهنگی های نهایی جهت برگزاری همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیاست اظهار داشت: این همایش بین المللی یک رویداد علمی و کاربردی است و ما امیدواریم برگزاری آن منجر به تقویت روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تعمیق فضای همکاری و تعامل منطقه ای باشد.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران افزود: آمریکایی ها و اروپایی ها معنا و مفهوم این روابط جدید و پیام این همایش بین المللی را به خوبی درک می کنند.

دکتر صفوی در تشریح ظرفیت های بالای ایران جهت نقش آفرینی مؤثر در اتحادیه اقتصادی اوراسیا تأکید کرد:

ایران در حقیقت یک چهارراه ترانزیتی است که محور شمال-جنوب، شرق به غرب و غرب به شرق را متصل می کند.

این استاد جغرافیای سیاسی با تأکید بر اهمیت بنادر شمال کشور در توسعه روابط منطقه ای و تقویت اقتصاد ملی تصریح کرد: یک زمان بنادر جنوب از ماهشهر و بندرعباس تا چابهار بیش از ۷۰ درصد واردات و صادرات ایران را عهده دار بودند. اما پیشنهادات ارائه شده در مقالات رسیده به همایش آن است که حدأقل ۵۰ درصد از این نقش را به حوزه ژئوپلیتیکی دریای خزر بدهیم.

وی این نگاه را یک جهت گیری راهبردی در حوزه اقتصادی دانست و خاطرنشان ساخت:این جهت گیری راهبردی می تواند در یک دوره ۲۰ ساله برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهایی که مایل به پیوستن به آن هستند به شکوفایی اقتصادی منجر خواهد شد.

صفوی با بیان اینکه مسئولیت کمیته تدوین ملاحظات دفاعی، امنیتی، پدافند غیرعامل و ژئوپلیتیک سند ملی آمایش سرزمین در افق ۱۴۲۴ را عهده دار است، تأکید کرد: در سند ملی آمایش سرزمین در افق ۱۴۲۴ که در سازمان برنامه و بودجه کشور در حال تدوین نهایی است سهم و نقش ویژه ای به دریای خزر و بنادر شمال کشور به ویژه بندر انزلی و کاسپین داده شده است چون دریای خزر باعث پیوند ایران با سه حوزه ژئوپلیتیکی مجاور می شود.

دکتر سید رحیم صفوی در تشریح نقش دریای خزر در توسعه روابط منطقه ای میان جمهوری اسلامی ایران و حوزه های ژئوپلیتیکی مجاور خاطرنشان ساخت:دریای خزر موجب پیوند ایران با حوزه ژئوپلیتیکی آسیای میانه می شود که ما از این مسیر به چین متصل می شویم. همچنین از طریق حوزه ژئوپلیتیکی اوراسیا و پنج کشور عضو این اتحادیه به اروپا متصل می شویم.

وی افزود: حوزه ژئوپلیتیکی قفقاز-آناتولی سومین حوزه است که از طریق دریای خزر ایران را به آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و ترکیه و اروپا پیوند می دهد. همچنین ایران می تواند از طریق دریای خزر، آسیای میانه را از مسیر عراق، سوریه به مدیترانه و اروپا متصل کند.

دکتر صفوی با بیان اینکه اتحادیه اقتصادی اوراسیا به عنوان فضای گشایش اقتصادی کشور برای واردات و صادرات در دوره تحریم ها مطرح است گفت: آمریکایی ها نمیتوانند راه صادرات چین را از طریق زمینی و مسیر چین، قزاقستان، ایران، ترکیه و مدیترانه یا مسیر ایران، عراق، سوریه و مدیترانه را کنترل کنند.

وی افزود: با اتصال راه آهن ایران به بصره و سوریه کریدور غرب به شرق و شرق به غرب از مسیر ایران فعال خواهد شد، البته آمریکایی ها و صهیونیست ها و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در این موضوع کارشکنی می کنند و لکن اشتباه می کنند.

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای خاطرنشان ساخت: این همایش یک رویداد کاربردی است و پیش بینی شده با فعالیت اتاق بازرگانی ایران و روسیه جمعی از بازرگانان و شرکت های خصوصی و دولتی ایران و روسیه و سایر کشورهای عضو در این همایش بین المللی حضور پیدا کنند و با یکدیگر گفتگو و تعامل تجاری برقرار سازند.

وی افزود: این همایش کاملاً در جهت منافع ملی و مطرح شدن نقش ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، مطرح شدن بندر کاسپین، بندر انزلی و استان گیلان برگزار می شود و اینکه ما تصمیم گرفتیم این همایش را در منطقه آزاد انزلی برگزار کنیم به این دلیل است که این منطقه در روابط بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و برای منافع ملی ایران یک نقش اساسی عهده دار است.

دکتر صفوی ادامه داد: منافع مشترک کشورهای اوراسیا یک اصل است که در این همایش به آن پرداخته خواهد شد. اگرچه این همایش در استان گیلان برگزار می شود اما در کشور و در روابط اقتصاد بین الملل تأثیرگذار خواهد بود.

دکتر صفوی در ادامه با تاکید بر ارتباط بیشتر امور کمیته های علمی، اجرایی و بین الملل همایش طی یک ماه آینده تصریح کرد: باید در زمان باقیمانده کلیه ملزومات و هماهنگی های لازم در جهت برگزاری این همایش ارزشمند انجام شود.

در ادامه این جلسه دکتر روزبهان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تأکید بر اهمیت مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای گفت: تجربه نشان داده که همواره دشمنان بر مبنای نقاط آسیب پذیری به کشور ما فشار وارد می کنند، آنها هیچ گاه با حمله نظامی به دنبال تسلیم ملت ایران نیستند چون از اقتدار نظامی و قدرت بازدارندگی مؤثر ایران مطلع هستند، آنها اقتصاد را نقطه حمله و هجمه علیه ملت و دولت ایران قرارداده اند و ما باید این نقطه اسیب پذیری را تبدیل به نقطه قوت کنیم و مناطق آزاد در این موضوع نقش تعیین کننده ای عهده دار هستند.

وی با تأکید بر ویژگی های منحصربفرد منطقه آزاد انزلی نسبت به سایر مناطق آزاد شمال کشور افزود: نزدیکی منطقه آزاد انزلی به پایتخت، قرارگیری در کریدور شمال- جنوب و شرق به غرب، برخورداری از زیرساخت های توسعه، وجود منابع انسانی تواتمند و ضریب امنیت بالا موقعیت منحصربفردی را به منطقه ازاد انزلی بخشیده است.

وی با بیان اینکه روسیه و چین ار طریق دریای خزر با ایران در ارتباط هستند خاطرنشان ساخت: منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد دریایی در شمال کشور است که از طریق دریای خزر و بندر آکتائو قزاقستان، چین را به ایران و به صورت مستقیم روسیه را به ایران متصل می کند.

وی افزود: ما در منطقه آزاد انزلی برای بهره برداری از این ظرفیت ها برنامه داریم، در حال تقویت بنادر خود هستیم، زیرساخت های صنعتی را توسعه می دهیم و اتصال ریل به منطقه را با سرعت بیشتری پیگیری می کنیم و برگزاری این همایش بین المللی را در همین جهت ارزیابی می کنیم.

در پایان این نشست مقرر شد همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای به صورت یک روزه و با حفظ پروتکل های بهداشتی به صورت محدود حضوری و ویدئوکنفرانسی در تاریخ سه شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ با حضور اساتید داخلی و خارجی و مقامات ایرانی و خارجی در مرکز همایش های بین المللی منطقه ازاد انزلی برگزار خواهد شد

برگزاری هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی به صورت مجازی؛ ۱۸ آبان

دبیر جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد:

برگزاری هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی به صورت مجازی؛ ۱۸ آبان

دبیر جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی با شعار «بهره وری بنیان رقابت پذیری در اقتصاد مقاومتی»، روز ۱۸ آبان برگزار می شود.
برگزاری هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی به صورت مجازی؛ ۱۸ آبان

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با اعلام این مطلب گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان حضور علاقه مندان و فعالان بخش معدن و صنایع معدنی در همایش، همایش جایزه بهره وری امسال به صورت مجازی و آنلاین برگزار خواهد شد.

وی افزود: در صورت اجازه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از مدیران عامل شرکت های حاضر در فرآیند، برای دریافت لوح تقدیر و تندیس جایزه دعوت به عمل خواهد آمد.
دبیر جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران خاطرنشان کرد: در فرآیند ارزیابی جایزه بهره وری، بیش از ۶۰ شرکت در ۲ بخش «انتخاب شرکت های بهره ور» و «انتخاب پروژه های برتر بهبود بهره وری» حضور داشتند.
وی ادامه داد: علاقه مندان می توانند در روز ۱۸ آبان با مراجعه به آدرس اینترنتی همایش (vc349.videocake.ir) در ساعت برگزاری همایش، سخنرانی ها و مراسم اهدای جوایز را به صورت زنده مشاهده کنند.
بنا به این گزارش، هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی، مصادف با روز ملی کیفیت برگزار می شود.

تکمیل هویت صوتی و تصویری بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر به‌منظور تکمیل هویت صوتی و تصویری خود از سرود، قلم و بخش انگلیسی و عربی تارنمای شرکت رونمایی کرد.
به گزارش صدای پول از  روابط‌عمومی بیمه کوثر، این مراسم با حضور رییس‌کل بیمه مرکزی، مدیرعامل ساتا، جمعی از مدیران بیمه مرکزی و همچنین مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت برگزار شد.
معاون ارتباطات، بازاریابی و امور مشتریان شرکت با بیان اینکه سرود شرکت بیمه کوثر با نام «چتری از آرامش» به منظور ایجاد هویت صوتی و نیز نشان روحیه همگرایی و جمعی با مشارکت عبدالجبار کاکایی و عباس آزاد، نویسنده و تنظیم‌کننده سرود و نیز جمعی از هنرمندان رونمایی شد، خاطرنشان‌کرد: زبان صریح و ساده عبارت‌های دلنشین که به راحتی به حافظه سپرده شوند، شمول معنایی و‌مفهومی استحکام و‌ قدرت اثر و مهم‌تر از همه هماهنگی با ریتم موسیقی از ویژگی‌های سرود بیمه کوثر است.
احمدرضا عصاری رعایت نسبت‌ها و اصول آهنگ‌سازی بین موسیقی و نمانام، نوع فعالیت شرکت، جامعه هدف و مخاطبان و همچنین شعر و کلام را از مهم‌ترین نکاتی دانست که در تنظیم این سرود به آن توجه شد و افزود: این موسیقی بر اساس پیشینه و ماموریت سازمانی شرکت که ارایه خدمات بیمه‌ای به عموم مردم و جامعه هدف و ایجاد آرامش و اطمینان در افراد است از نظر الگوی ریتمیک، میزان‌بندی و تندای آن انتخاب شده و استفاده از سازهای بادی برنجی و تکنیک‌های اجرایی اسپیکاتو برای بیان جمله‌ها هم معطوف به همین موضوع است. از طرفی اختصاص نقش پررنگ‌تر به گروه همخوان نشان از توصیف شرکتی است که ماموریت آن گروهی است و ما ترسیم همگرایی و روحیه جمعی کارکنان در ارایه خدمات‌شان را از این طریق بیان کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه قلم اختصاصی بیمه کوثر در راستای هویت بصری شرکت با همکاری آیدین محمد وفاداری طراحی و رونمایی شد، گفت: اطمینان، آرامش، اعتماد، استفاده از قلم‌های سنتی و مبنا قراردادن اهداف قرآنی و اسلامی از دیگر ویژگی‌های هویت و ساختار قلم بیمه کوثر است.
معاون ارتباطات، بازاریابی و امور مشتریان با بیان اینکه اساس طراحی این قلم خط نسخ نیریزی است، افزود: ۳۲ حرف در ۸۵۰ حروف‌نگاری فارسی مختلف طراحی شده است.
احمدرضا عصاری هدف از راه‌اندازی بخش عربی و انگلیسی تارنمای بیمه کوثر را پاسخگویی به مشتریان شرکت در خارج از کشور دانست و تصریح کرد: ورود به بازارهای بیمه‌ای بین‌المللی و ایجاد دفاتر بیمه در کشورهای همسایه از عوامل راه‌اندازی بخش عربی و انگلیسی تارنمای این شرکت است.

بانک دی موفق به کسب گواهینامه استاندارد ISO10004 شد

با تائید مؤسسه بین المللی SGS سوئیس:

بانک دی موفق به کسب گواهینامه استاندارد ISO10004 شد

در پی اقدامات روابط عمومی بانک دی در حوزه نظرسنجی، گواهینامه استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان (ISO 10004:2018)  از مؤسسه SGS سوئیس به این بانک اعطاء شد.در پی اقدامات روابط عمومی بانک دی در حوزه نظرسنجی، گواهینامه استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان (ISO 10004:2018)  از مؤسسه SGS سوئیس به این بانک اعطاء شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات، بانک دی به واسطه استقرار فرآیندهای نظام مند و موثر برای پایش و سنجش رضایت مشتریان طی دو مرحله ممیزی توسط ارزیابان مؤسسه بین المللی SGS سوئیس و تایید انطباق فعالیت های صورت گرفته در زمینه سنجش رضایت مشتریان با الزامات استاندارد، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ISO10004;2018 شد.
این ممیزی که با هدف تائید پایبندی به الزامات استاندارد و پیاده سازی فرآیندهای مدون در جهت استانداردسازی مدیریت پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان انجام شد، اقدامات صورت گرفته در زمینه تدوین و جاری سازی روش اجرایی و دستورالعمل های مرتبط در حوزه سنجش رضایت مشتریان، دسته بندی مشتریان و تعریف انواع نظرسنجی به تفکیک مشتریان، تحلیل نتایج و تعریف پروژه های بهبود را مورد ارزیابی قرار داد که اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی با همکاری اداره کل طرح و توسعه با احراز شرایط لازم، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ISO10004;2018 شد.
بر اساس این گزارش، تدوین مستندات مرتبط در حوزه سنجش رضایت مشتریان، رویکرد فرآیندی در اندازه گیری و پایش رضایت مشتریان، روش شناسی صحیح و رعایت چهارچوب های علمی در طراحی پروژه های نظرسنجی و ارائه تحلیل های کاربردی از نتایج نظرسنجی مشتریان، ارزیابی ریسک های فرایند نظرسنجی از مشتریان و دسته بندی انواع نظرسنجی به تفکیک محصولات و خدمات ارائه شده به مشتریان از مهم ترین عوامل تایید صلاحیت بانک دی برای اعطای گواهینامه استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان بوده است.
گفتنی است استاندارد ISO10004;2018 یک راهنمای عمومی برای طراحی، برنامه ریزی و اجرای فرآیند پایش و اندازه‌گیری رضایت مشتریان است که به سازمان ها کمک می کند تا با شناسایی عوامل تاثیرگذار بر رضایت مشتریان و تعریف پروژه های بهبود در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان گام بردارند.
اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی به عنوان متولی انجام نظرسنجی از ذینفعان، در چهار سال اخیر با انجام بیش از ۳۰ نظرسنجی در حوزه‌های رضایتمندی مشتریان حقیقی شعب، مشتریان ارزشمند، تسهیلات‌گیرندگان، کاربران اینترنت‌بانک و پذیرندگان دستگاه‌های پوز در زمره بانک‌های پیشگام در حوزه نظرسنجی بوده است و در این زمینه موفق به کسب رتبه اول در بخش پژوهش های ارتباطی سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و کسب عنوان روابط عمومی برتر در بخش « نظرسنجی » در طرح ارزیابی روابط عمومی‌های برتر بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان های تابعه شده است.

 

گل‌گهر، صنعت پژوهش محور

حمایت ویژه گل‌گهر از تحقیقات کاربردی؛

گل‌گهر، صنعت پژوهش محور

تجربه کشورهای‌ توسعه‌یافته صنعتی جهان و راه‌حل‌های آنان جهت حل مشکلات اساسی صنایع نشان می‌دهد همه این کشورها با ایجاد زبان مشترک و ارتباط مؤثر بین دانشگاه‌ها و مراکز مهم صنعتی، مشکلات واقعی صنایع را شناسایی نموده و با تغییر در شیوه‌های آموزشی و پژوهشی به رفع آن اقدام نموده‌اند.

گل‌گهر، صنعت پژوهش محور

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی شرکت گل گهر؛ تجربه کشورهای‌ توسعه‌یافته صنعتی جهان و راه‌حل‌های آنان جهت حل مشکلات اساسی صنایع نشان می‌دهد همه این کشورها با ایجاد زبان مشترک و ارتباط مؤثر بین دانشگاه‌ها و مراکز مهم صنعتی، مشکلات واقعی صنایع را شناسایی نموده و با تغییر در شیوه‌های آموزشی و پژوهشی به رفع آن اقدام نموده‌اند. مراکز تحقیقاتی مستقر در صنعت برای ایفای این وظیفه، نقش اصلی را برعهده دارند. با توجه به رقابتی شدن کسب و کار در صنعت امروز جهان و توجه همه واحدهای تولیدی به افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید، این مراکز می‌توانند با شناخت مشکلات واقعی صنایع و استفاده از نیروهای انسانی متخصص و باتجربه دانشگاهی- صنعتی، ضمن معرفی ایده‌ها و روش‌های نوین علمی، پاسخی کاربردی به این مشکلات ارائه نمایند. در صورت جلب اعتماد مدیران صنعتی به این مراکز، نگاه صنعت به تحقیقات نه به عنوان یک واحد اضافی و هزینه‌بر، بلکه به عنوان یک واحد همکار و همیار در ایجاد ارزش افزوده، ارتقاء می‌یابد. همچنین طرح‌های تحقیقاتی بسیاری که در دانشگاه‌ها انجام می‌شود از حالت انتزاعی و علمی محض خارج شده و به سمت طرح‌های کاربردی و قابل اجرا در صنعت سوق می‌یابد. با وجود این مراکز تحقیقاتی صنعتی، حضور اساتید و محققین دانشگاهی در صنایع آسان‌تر شده و اساتید با شناخت صحیح از مشکلات صنایع، روش‌های پژوهشی‌ خود را تغییر داده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برای حل این مشکلات به سوی صنعت گسیل می‌دارند. در این وضعیت تعاملی، عملیاتی نمودن پروژه‌های تحقیقاتی که آفت اغلب پژوهش‌های دانشگاهی‌ می‌باشد، مرتفع می‌شود. همچنین دانشجویان و محققین با حضور مستمر در محیط صنعتی، با همه مراحل تولیدی آشنا شده و خود را برای کار در صنعت آماده می‌نمایند. همچنین با توجه به حجم بالای هزینه طرح‌های تحقیقاتی و محدود بودن بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها، صنایع بزرگ می‌توانند با حمایت هدفمند از طرح‌های تحقیقاتی دانشگاهی‌، این محدودیت‌ها را مرتفع نمایند.

با توجه به نقش برجسته شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در صنعت آهن و فولاد کشور به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کنسانتره و گندله، مدیران ارشد شرکت همگام با توسعه تولید، حمایت ویژه‌ای از اجرای تحقیقات کاربردی بعمل آورده‌اند. در راستای دستیابی به چشم‌انداز گل‌گهر ۲۰۳۰، شرکت با ایجاد زیرساخت‌های مناسب پژوهشی‌، شامل آزمایشگاه‌های مجهز و کارخانه نیمه‌صنعتی برای انجام تست‌های دانشجویان، فضاهای‌ پژوهشی دانشجویی، تصویب آیین‌نامه‌های حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تسهیل در حضور دانشگاهیان در محیط معدنی و …، بستری مطلوب برای حضور محققان کشور در زمینه پژوهش‌های صنعت سنگ‌آهن به وجود آورده است.

این حمایت‌ها باعث حضور چشم‌گیر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اساتید دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ های معدنی از سراسر کشور، جهت حل چالش‌های صنعت آهن گردیده است. بطوریکه در سال جاری مجموعا ۵۰ پروژه تحقیقاتی با حمایت شرکت به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در حال انجام است. از این پروژه‌ها، ۲۲ مورد توسط دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، ۱۳ مورد توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۱۵ مورد توسط متخصصان داخلی شرکت به انجام رسیده است.

مرکز تحقیقات و فناوری گل‌گهر به صورت مستمر با استفاده از تجربیات متخصصین داخلی شرکت، چالش‌های بخش تولید و توسعه را در جلسات تخصصی احصاء نموده و در سایت تحقیقات به آدرس rt.geg.ir به مراکز پژوهشی کشور عرضه می‌نماید.

حضور دانشجویان و شرکت‌های دانش‌بنیان موجب گردیده است تا بسیاری از چالش‌های سخت شرکت با راه‌حل‌های کاملا نوآورانه علمی مرتفع گردد و علاوه بر رفع مشکلات بخش تولید، دانش بومی صنعت معدنی نیز در سطح کشور ایجاد گردد.

در جهت حمایت از تولید علم کاربردی، شرکت به پژوهش‌گران و پرسنل شرکت که در مجلات و کنفرانس های معتبر ملی و بین‌المللی، مقاله ارائه کرده باشند، مبلغی را به عنوان پژوهانه پرداخت می‌نماید. در همین راستا در سال ۱۳۹۸ از ارائه ۴۸ مقاله کاربردی حمایت شده است.

با توجه به وجود ظرفیت‌های دانشگاهی در سطح استان و شهرستان سیرجان، یکی از رویکردهای اصلی شرکت، حمایت از شکل‌گیری هسته‌های فناور و تقویت گروه‌های دانشگاهی مرتبط با صنعت آهن و فولاد در استان می‌باشد. در سال جاری مبلغ ۴۰ میلیارد ریال قرارداد تحقیقاتی با دانشگاه‌های استان در حال انجام می‌باشد که ۳ مورد آن با دانشگاه صنعتی سیرجان منعقد شده است. موضوع استفاده از باطله‌های معدنی جهت زیرسازی جاده‌ای به عنوان جدیدترین موضوع تحقیقاتی به مبلغ ۱,۵ میلیارد ریال با اساتید دانشگاه صنعتی سیرجان در حال انجام می‌باشد که فعلا در مرحله آزمایشگاهی به نتایج امیدبخشی رسیده است.

همچنین بزرگ‌ترین قرارداد تحقیقاتی فرآوری سنگ‌آهن کشور جهت استانداردسازی فرآیندهای کارخانه‌های کنسانتره با مرکز تحقیقات کاشیگر دانشگاه شهید باهنر کرمان (شامل ۱۵ فارغ‌التحصیل برتر دانشگاهی) در حال انجام می‌باشد. حمایت از هسته‌های فناور مرکز رشد سیرجان از دیگر اولویت‌های شرکت می‌باشد، بطوریکه با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، هر شخص مبتکری که ایده‌ای نوآورانه در خصوص صنایع آهن و فولاد داشته باشد می‌تواند با حمایت‌های شرکت گل‌گهر از تسهیلات مرکز رشد بهره‌مند گردد. همچنین طی ماه جاری جهت تسهیل در فعالیت‌های مرکز رشد سیرجان، مبلغ یک میلیارد ریال از طرف شرکت اهداء گردید.

اجرای پروژه‌های تحقیقاتی با حضور دانشجویان و محققین طراز اول کشور به همراه متخصصین باتجربه شرکت موجب گردیده تا در سال ۱۳۹۸ مجموعا مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال از بابت کاهش توقفات تولید، بهینه‌سازی فرآیندها، اجرای تست‌های آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی و طراحی مفهومی پروژه‌های توسعه‌ای، سودآوری برای شرکت به همراه داشته باشد. اعتماد بین مدیران صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در سطحی است که تغییرات پیشنهادی محققین، با انعطاف‌پذیری بالای مدیران شرکت علی‌رغم وجود ریسک بالا، در خطوط تولید اجرایی می‌گردد. این اعتماد حاصل حضور پیوسته دانشگاهیان و تمرکز بر مسائل واقعی صنعت و حمایت بی‌شائبه شرکت از پژوهش می‌باشد. برنامه تحقیقاتی شرکت در سال جاری شروع حداقل ۳۰ پروژه تحقیقاتی جدید می‌باشد.

اصلی‌ترین حوزه‌های کاری تحقیقاتی که تاکنون پروژه‌های متعددی در همین راستا به اجرا درآمده به شرح ذیل می‌باشد؛

– بهینه‌سازی چالزنی و انفجار در معدن کاری با هدف کاهش هزینه‌های استخراج سنگ

– افزایش بهره‌وری تولید با رویکرد بهینه‌سازی از “معدن تا فروش”

– کاهش مصرف انرژی و آب به ازای هر تن تولید

– ارائه راه‌حل در زمینه ایمنی پرسنل و چالش‌های زیست‌محیطی

-ساخت سنسورهای موردنیاز کارخانه‌ها با فناوری‌های نوین

– بهره‌برداری بهینه از باطله‌های سنگ‌آهن

– استفاده از روش‌های فناورانه در بهینه‌سازی تجهیزات کارخانه‌ها

– طراحی مفهومی مدارهای فرآوری سنگ‌آهن، انجام تست‌های فرآوری سنگ‌آهن در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی

نتایج تغییراتی که به واسطه طرح‌های نوآورانه محققین با همکاری موثر مدیران و کارشناسان شرکت گل‌گهر به اجرا رسیده است، به شرح ذیل می‌باشد؛

 

۱- کاهش هزینه‌های حفاری و مصرف مواد منفجره در روبراه ها تا ۳۳%

۲- افزایش ۱۰۰% عمر آسترهای ورودی و خروجی و کاهش توقفات ۱۲۰ ساعته آسیاهای تغلیظ

۳- کاهش هدرروی ۱۳ مترمکعب بر ساعت آب از ته ریز تیکنر باطله کارخانه تغلیظ

۴- کاهش توقفات ۱۵۰ ساعته آسیای کارخانه گندله سازی

۵- طراحی مفهومی دو کارخانه جدید کنسانتره در طرح‌های توسعه‌ای با دانش متخصصین داخلی

آمادگی کامل گل‌گهر در جهت حمایت از قطعه‌سازان و صنعتگران استان

در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی استان مطرح شد؛

آمادگی کامل گل‌گهر در جهت حمایت از قطعه‌سازان و صنعتگران استان

نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی استان کرمان، صبح امروز، به میزبانی دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین : این نشست با محوریت بررسی راهکارهای کمک به قطعه‌سازان استان کرمان با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان، آقایان؛ دکتر موحد رئیس‌کل دادگستری استان، سالاری، دادستان عمومی و انقلاب استان، آبیار، مدیرکل بازرسی استان و نمایندگان ارگان‌های نظارتی و قطعه‌سازان و مدیران و نمایندگان شرکت‌های بزرگ معدنی استان برگزار شد.

در این نشست ضمن ارائه و بررسی راهکارهای لازم به منظور کمک به قطعه‌سازان استان، مدیران و نمایندگان شرکت‌های بزرگ معدنی به ارائه پیشنهادات لازم و همچنین بیان مشکلات و موانع موجود در این حوزه کاری پرداختند.

رئیس‌کل دادگستری استان نیز در این نشست گفت: دستگاه قضایی استان کرمان بر مبنای تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست قوه‌قضاییه درصدد حمایت همه‌جانبه و قانونی از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان به منظور ایجاد اشتغال است و انتظار این مجموعه از مدیران اجرایی نیز همگامی در مسیر حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، آمادگی کامل خود را در جهت حمایت از قطعه‌سازان و صنعتگران استان اعلام و ضمن مطرح کردن مشکلات موجود در زمینه کیفیت، قیمت، زمان تحویل و مباحث قانونی مربوط به انتخاب پیمانکاران، پیشنهادهایی را به منظور کمک به این حوزه ارائه نمود.

شایان ذکر است، گل‌گهر به عنوان یکی از شرکت‌های موفق در حوزه بومی‌سازی و ساخت قطعات تاکنون ۱۲۰ هزار کدقطعه برای بومی‌سازی ایجاد کرده و تاکنون ۹۰ هزار قطعه (۷۵ درصد) بومی‌سازی شده است.

روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

آیا این خبر مفید بود؟ 

 

اقدام عملی وزیرکار برای کمک به بیماران کرونایی

اقدام عملی وزیرکار برای کمک به بیماران کرونایی/ کارکنان اهدا کننده پلاسما به نحوه شایسته تشویق می‌شوند

محمد شریعتمداری در توییتی از وزرای خارجه و ارتباطات خواست تا با تشویق کارکنان وزارتخانه متبوع خود به منظور کمک به بیماران کرونایی آنان را به پویش اهدای پلاسما دعوت کنند.

حالا در بخشی از نامه منتشر شده شریعتمداری به کلیه مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: «چنانچه کارکنان ذیربط در یک اقدام ارزشمند داوطلبانه، پلاسمای خون خود را اهدا کنند از سرفصل‌های بودجه مربوطه به نحو شایسته‌ای مورد تشویق قرار خواهند گرفت»

رسانه ها در انعکاس دانشِ سازمانی، توانمند هستند

:

رسانه ها در انعکاس دانشِ سازمانی، توانمند هستند

ایرج ترابی مدیر روابط عمومی شرکت فولادمبارکه در دیدار با تعدادی از نمایندگان رسانه های مکتوب اظهار کرد: انعکاس اقدام های انجام شده در فولادمبارکه، از بایگانی شدن علم و دانش پدید آمده جلوگیری میکند. مدیریت فولادمبارکه در نظر دارد این مدل‌ها به‌ سازمان ها و صنایع دیگر نیز انتقال داده شود و طبیعی است کانال ارتباطیِ بخشِ زیادی از این مباحث تاثیرگذار، رسانه ها میباشند.

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین : ترابی در ادامه افزود: عملکرد شرکت فولاد مبارکه باعث شده تا تمامی کارکنان در سطوح مختلف سازمانی، مدل‌های مدیریتی را پذیرفته و خود را به آن‌ها پیوند زده تا امروز شاهد تحقق دستاوردهای موجود باشیم. این ساختارِ درست می بایست به عنوان یک مدل به دیگر سازمان‌ها منتقل شود و آمادگی هرگونه همکاری نیز از جانب فولاد مبارکه در این خصوص وجود دارد.

 

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: فولاد مبارکه اکنون در تحقیق و توسعه، فرهنگ‌سازمانی، تولید و توسعه موفق و تأثیرگذار است، و دستیابی به این موارد برای دیگر سازمان ها یک ضرورت به شمار می رود.

 

ایرج ترابی با اشاره به جایگاه رسانه در انعکاس توانمندی‌ها به جامعه اذعان داشت: فضای رسانه به لحاظ پویایی و دنبال کردن اخبار در همه سطوح، اگر نقصانی را شناسایی می‌کند میتواند بلافاصله این مورد را پیگیری و به‌صورت هوشمندانه به آن بپردازد.

 

وی همچنین گفت: فولادمبارکه سازمانی فراملی بوده و افتخار ما این است که محصولات این شرکت ایرانی در سطح بین المللی نیز توزیع می‌شود.

 

ایرج ترابی اضافه کرد: ما در بنگاه اقتصادی فولادمبارکه با سلامت به کار خود ادامه می دهیم. وقتی یک شرکت ممیزی معتبر بین‌المللی صنعتی، فولادمبارکه را تأیید می‌کند و یا در برخی موارد، اصلاحی را گوشزد میکند، دلیل ندارد که فولادمبارکه مسیر بیراهه برود، چراکه باید در مسیر درست حرکت کنیم و کاملاً شفاف باشیم و از طرفی از رسانه ها انتظار می‌رود که همه‌چیز را شفاف و واقعیت‌ها را مطرح نمایند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: درجاهایی ممکن است رسانه ها مواردی را گوشزد کنند که همین رویه، فرصتهای سازنده برای مسئولین است ، برای مثال همفکری رسانه ها در حوزه مسئولیتهای اجتماعی و پیشنهادهای ارائه شده از این جمله هستند.

 

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه  در بخش پایانی سخنانش گفت: فولاد مبارکه با خرید تجهیزات بیمارستانی در شرایط کنونی و همچنین با تامین اکسیژن رایگان بیمارستان‌ها، توانست بخش قابل توجهی از مشکل آن‌ها را مرتفع نماید. این قبیل اقدامات مهم در حوزه مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه جای میگیرد که به آن خدمت بدون منت می‌گوییم و به جامعه اعلام میداریم که وظیفه ما فقط تولید محصول نیست و در حوزه مسئولیت اجتماعی اقداماتی از این دست نیز انجام می پذیرد.

 

این گزارش حاکی است، مدیرروابط عمومی شرکت فولادمبارکه در این دیدار با نمایندگان روزنامه های کیهان، دنیای اقتصاد، نسل فردا و اصفهان امروز به گفت‌وگو پرداخت.

 

فولاد مبارکه ۳ بار از سوی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان؛ از سوی دیگر، سازمان حسابرسی مسئول رسیدگی به حساب‌های این شرکت است و تمام اطلاعات حسابداری شرکت به سهامداران اعلام می‌نماید.

در این بین اگر ادعایی هم از هر سویی مطرح میشود لازم است مدعیان نسبت به ارائه مدارک خود به مراکز قضایی اقدام نمایند. ف

فولادمبارکه یک شرکت خصوصی است؛ بنابراین مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شود. مجلس و دستگاه‌های ذی‌ربط به صراحت اعلام کرده‌اند که شرکت فولاد مبارکه مشمول قانون منع به کارگیری بازنشسته نمی‌شود. بر فرض اینکه این موضوع هم مطرح شود، نشان از عدم اطلاعات کافی مطرح کنندگان چنین موضوعاتی است

در حال حاضر فولاد مبارکه ۳ بار از سوی آمریکا تحریم شده و نباید با فضاسازی سیاسی و عنوان صحبت‌های بدون پایه و اساس این صنعت را مورد حمله قرار داد.

از نمایندگان درخواست دارم از این مجموعه بازدید کرده و سوال و ابهاماتی که برای آنها ایجاد شده را اعلام کرده و از ما پاسخ بخواهند تا در راه پیشرفت و رفع نقاط ضعف قدم برداریم.

راهبرد ما ارتقاء قدرت و اعتبار بین المللی ایران از طریق افزایش تولیدات صادرات محور است

دکتر روزبهان در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه آزاد انزلی:

راهبرد ما ارتقاء قدرت و اعتبار بین المللی ایران از طریق افزایش تولیدات صادرات محور است

باید دست تک تک تولید و صادرکنندگان که مجاهدانه تلاش می کنند را بوسید

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مراسم گرامیداشت روز ملی صادرات با تقدیر از صادرکنندگان برتر این منطقه توسط دکتر محمد ولی روزبهان،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل و با حضور معاونین و مدیران سازمان برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه باید دست تک تک تولید و صادرکنندگان که مجاهدانه تلاش می کنند را بوسید چراکه اقدامات ارزشمند شما کشور را قدرتمند و بی نیاز می کند تصریح کرد که راهبرد سازمان منطقه آزاد انزلی ارتقاء قدرت و اعتبار بین المللی ایران از طریق افزایش تولیدات صادرات محور است.

وی با ارائه تحلیلی از سخنان مقام معظم رهبری که براساس آن فرمودند”هر قدم در جهت تقویت اقتصاد کشور جهاد در راه خداست”، اظهار داشت: بی تردید افزایش تولیدات صنعتی مهمترین عامل در برون رفت از مشکلات پیش روی کشور است چراکه توسعه صادرات یکی از عوامل اصلی پیشران توسعه اقتصادی بوده که زمینه دسترسی به بازارهای خارجی، افزایش تولید و دستیابی به رشد مستمر اقتصادی را پدید می آورد، و اقتصاد صادرات محور، بر بسترهای فنی، نهادی و ایجاد رقابت پذیری در اقتصاد بنا نهاده شده، الزاماتی که مبنای استراتژی رشد اقتصادی باتکیه بر افزایش سهم صادرات صنعتی است.

دکتر روزبهان با بیان اینکه با تمام توان جهت رفع موانع و مشکلات مطرح شده از سوی شما گام برمی داریم، افزود: تمرکز سازمان منطقه آزاد انزلی بر افزایش محدوده های صنعتی و تنوع بخشی به سبد صادراتی تولید کنندگان بنا نهاد شده که در قالب احداث سومین شهرک صنعتی،تلاش به منظور تسریع در عملیات احداث خط ریل به مجتمع بندری کاسپین این منطقه و افزایش فرصت های قابل بهره برداری در همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دستور کار قرار دارد.

در این نشست مهندس وحید طالب پور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان از عملکرد واحدهای تولیدی منطقه در شاخص های صادرات گزارشی ارائه داد و صادق برزگر، مدیر گمرک منطقه آزاد انزلی نیز به بیان ظرفیت ها و فرصت های همکاری گمرکات در مسیر افزایش صادرات کشور پرداخت و در ادامه مدیران واحدهای تولیدی و اصغر امانی رییس انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه به بیان نقطه نظرات پیشنهادی جهت دست یابی به راهبرد جهش تولید و راهکارهای رفع برخی مشکلات و ناهماهنگی های میان دستگاهی پرداختند که با استقبال مدیرعامل سازمان مواجه شد.

گفتنی است در بخشی از متن لوح تقدیر بعد از قدردانی از مساعی ارزشمند تولید کنندگان منطقه تأکید شده: سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی شمال کشور با تکیه بر مزایا و معافیت های قانونی، زیرساخت های موجود و برنامه های راهبردی در دست اجرا، افزایش سهم محصولات تولیدی ایرانی در بازارهای منطقه ای و فرامنطقه ای را در دستور کار قرار داده و کسب موفقیت در شاخص های اقتصاد مقاومتی ظرف سالهای اخیر را مرهون مجاهدت تولید و صادر کنندگانی می داند که در جنگ اقتصادی با تلاش مضاعف، تقویت اقتصاد ملی در مسیر ارتقاء توانمندی های اقتصادی، افزایش درآمدهای ارزی و اشتغالزایی، گام بر می دارند.

تأکید بانک توسعه تعاون بر ضرورت حفاظت از اطلاعات هویتی توسط مشتریان

تأکید بانک توسعه تعاون بر ضرورت حفاظت از اطلاعات هویتی توسط مشتریان

بانک توسعه تعاون، با صدور اطلاعیه ای ضمن تاکید بر امنیت اطلاعات حساب افراد نزد این بانک، لزوم هوشیاری مشتریان در حفاظت از اطلاعات هویتی و بانکی خود را خواستار شد.

به گزارش پا یگاه خبری کوتاه انلاین به نقل از روابط‌عمومی بانک توسعه تعاون، متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

به‌ آگاهی مشتریان محترم بانک توسعه تعاون می‌رساند این بانک هیچگونه تماسی مبنی بر دریافت اطلاعات شناسایی، کد ملی یا سریال کارت ملی مشتریان به صورت تلفنی با ایشان برقرار نمی‌کند و لذا ضروری است تا عموم هموطنان گرامی نسبت به حفظ اطلاعات هویتی و شخصی خود، حداکثر توجه را داشته و از قرار دادن اینگونه اطلاعات در اختیار افرادی که با عناوین مختلف از جمله جعل عنوان بانک توسعه تعاون اقدام به سواستفاده می‌نمایند، خودداری کنند.

البته بدیهی است که عملاً طرح امکان دسترسی به حساب افراد توسط افراد متفرقه با دراختیار داشتن کد ملی یا سریال کارت ملی اساساً ادعای بی‌اساسی است که محلی از اعراب نداشته و صرفا جهت سواستفاده مطرح می‌شود.

برگزاری مانور اطفاء حریق در پتروشیمی شهید تندگویان

برگزاری مانور اطفاء حریق در پتروشیمی شهید تندگویان

مانور اطفاء حریق در پتروشیمی شهید تندگویان برگزارشد.

 برگزاری مانور اطفاء حریق در پتروشیمی شهید تندگویان
به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین : به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی شهید تندگویان، عصر روزدوشنبه مورخ ۲۸مهرماه، مانور اطفاء حریق و بستن ولو محصور شده درون آتش در این شرکت برگزارشد.

در این مانور که به منظور آمادگی وارتقاء توان جسمی و ذهنی نیرو‌های عملیاتی به ویژه آتش نشانی، ایمنی و بهره برداری در قسمت HOT OIL کارخانه PTA۱ برگزار شد، ضمن اجرای تمرین اطفاء حریق، عملیات بستن ولو محصور شده درون آتش نیزبا استفاده از تکنیک ISOLATION VALVE در حداقل زمان ممکن و با موفقیت به مرحله اجراء گذاشته شد.

قابل ذکر است اداره ایمنی وآتش نشانی مجتمع به منظور افزایش ضریب آمادگی کارکنان شرکت برای مواجه با شرایط اضطراری، ضمن برگزاری دوره‌ها و سمینار‌های مختلف آموزشی برای پرسنل، اقدام به برنامه ریزی و اجراء مانور‌های متنوع به صورت مستمر در سطح مجتمع نیز می‌نماید.

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان: تشویق صادرات، یک سیاست ضدتورمی است

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان: تشویق صادرات، یک سیاست ضدتورمی است

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان: تشویق صادرات، یک سیاست ضدتورمی است

آیا تا به حال به عنوانی که برای روز ۲۹ مهرماه در تقویم رسمی کشور ثبت شده، برخورده اید؟ بیش از دو دهه از ثبت عنوان «روز صادرات» در تقویم ملی می گذرد؛ اتفاقی نمادین که می تواند از ابعاد و اهمیت «ملی» این روز برای مردم و اقتصاد کشور حکایت کند. اما در کشوری که برای دهه ها، مهم ترین منبع درآمد صادراتی اش، منافع حاصل از صادرات نفت بوده، این عنوان معنای دیگری می یابد؛ تاکید بر نقش صادرات و خروج از اقتصاد «تک محصولی» و نهادینه کردن باور به توانمندی تولیدکنندگان ایرانی برای حضوری رقابتی در بازارهای فرامرزی و ترسیم نمایی چند وجهی از تولید کشور پاسخی به چرایی بزرگداشت صادرات و در واقع صادرکنندگان است.

صادرات کلید بقای کشورها در بازارهای جهانی، آن هم در اقتصادی است که هر روز جهانی تر می شود.
از سویی در شرایط فعلی کشور با توجه به شیوه اعمال تحریم‌های ظالمانه‌ی آمریکا و شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا، صادرات برای کشور ما حیاتی­تر از پیش شده­ است.

فولاد؛ پرچمدار صادرات غیر نفتی

تولید محور اصلی پیشرفت و توسعه کشور است و افزایش تولید، نه تنها باعث افزایش اشتغال و درآمد ملی است، بلکه ارتقای تولید و به تبع آن افزایش صادرات افزایش منابع ارزی و کاهش مشکلات ناشی از کمبود ارز را به دنبال دارد.
بر این اساس، «مجتمع فولاد خراسان» با تولید ۱٫۴ میلیون تن فولاد در سال گذشته توانست ۷ درصد از تولید میلگرد کشور را به عنوان یکی از محصولات نهایی به خود اختصاص دهد. این مجتمع همچنین ۷درصد از تولید فولاد خام (تولید بلوم و بیلت)، ۵درصد از آهن اسفنجی و ۳درصد از کل تولید گندله سالانه کشور را به نام خود ثبت کرده است.
فولاد خراسان در حوزه صادرات با توجه به شرایط بازار داخل و وجود مازاد عرضه در کشور،  در اجرای راهبرد «مدیریت اثربخش بازار» به عنوان یکی از اهداف استراتژیک خود، در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۹  حدود ۷۰ هزار تن از محصولات خود را به برخی از کشورهای جهان صادر نموده است.
در شرایط کنونی اقتصادی، صادرات فولاد خام، یکی از مهم ترین گزینه هایی است که افزایش تولید شرکت‌ها را توجیه پذیر ساخته و تأمین ارز مورد نیاز کشور را نیز باعث می‌شود. دشواری های پیش روی صادرات نفت خام ایران، در سال های اخیر صنعت فولاد را از جنبه ارز آوری به یکی از مهم ترین کانون های توجه دولت مبدل ساخته است. موضوعی که علاوه بر تامین منافع عمومی کشور، سودآوری افزون تری را هم برای سهامداران شرکت‌های فولادساز محقق می سازد.

مجموعه وزرشی آموزشی پلیس کیش توسط خیرین ساخته می شود

مجموعه وزرشی آموزشی پلیس کیش توسط خیرین ساخته می شود

غلامحسین مظفری در مراسم کلنگ زنی مجموعه وزرشی آموزشی پلیس، اجرای این طرح را نمونه بارزی از همکاری دولت و مردم برشمرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیر عامل سازمان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه شهدای نیروی انتظامی، آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی از زحمات مسئولان و کارکنان خدوم فرماندهی انتظامی کیش قدردانی کرد و گفت: مشارکت خیرین در کمک به ارتقا زیرساخت های مورد نیاز پلیس در حوزه آموزش و ورزش امر بسیار مبارکی است که تعامل سازنده دولت و مردم را نشان می دهد و من به نوبه خود از تمام خیرینی که در چنین حوزه هایی گام مثبت بر می دارند قدردانی می کنم.

غلامحسین مظفری در ادامه افزود: قطعا با تمام توان، ظرفیت و امکانی که از سوی بخش خصوصی برای اجرای این طرح فراهم شده، سال آینده شاهد افتتاح مجتمع آموزشی ورزشی پلیس خواهیم بود.

وی با بیان اینکه همه ما بر اساس وظایف اجتماعی خود باید در امور مشارکت کنیم گفت: نیازهای گسترده ای که در حوزه های مختلف سازمان ها ،نهاد ها و مجموعه های ما وجود دارد؛ بسیاری از طرح ها اگر بر اساس روال بودجه ای اجرا شود سال ها زمان می برد. از این رو با کمک مردم می توان امکان تسریع در کارها را فراهم کرد که تنها جنبه مادی ندارد و همین همکاری و تعامل برقرار شده، جنبه معنوی کار خواهد بود.

غلامحسین مظفری عنوان داشت: در عین حال که این وظایف و مسئولیت ها بر عهده نهاد های رسمی است، مردم نیز در آن سهم دارند و سرمایه گذاران بخش خصوصی ما هم به عنوان خیرین جزیره برای ایجاد امنیت پایدار و آرامش بیشترعنایت و توجه خاصی به این موضوع داشته اند که جای تقدیر فراوان دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، همچنین در خصوص امحاء ۵۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده از ابتدای سال تا کنون، گفت: اعتیاد و مواد مخدر دو دغدغه اساسی در جزیره است که باید به آن توجه ویژه داشت و همانطور که سال گذشته نیز عنوان شد، باید این موضوع را در کیش به حداقل برسانیم و اقدامات خوبی برای کنترل این بلای خانمان سوز از سوی مسئولان امر و پلیس جزیره انجام شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه توجه و پرداختن به معیشت مردم زمینه بروز ناهنجاری ها را کم می کند افزود: رابطه مستقیم بین اعتیاد و آسیب های اجتماعی نشان می دهد که بسیاری از معضلات اجتماعی زمینه ساز اعتیاد شده؛ همانطور که اعتیاد زمینه آسیب ها را فراهم کرده است.

وی در خصوص سوداگری و وجود معتادان و بحث دستگیری آنها توسط نیروی انتظامی افزود: بیشتر افرادی که درگیر اعتیاد هستند از خارج جزیره به کیش آمده و ماندگار شده اند و ما باید مد نظر قرار دهیم جزیره ای که برند خوب گردشگری است از این آسیب به دور بماند، در جلسه هیئت مدیره نیز مطرح شده که تکلیفمان را به معنای واقعی با افراد سوداگر و درگیراعتیاد در جزیره روشن کنیم و اشخاصی که دستگیر می شوند به مراکز بازپروری در سرزمین اصلی تحویل شوند و سازمان هزینه های درمان آنها تا بهبودی کامل را پرداخت کند تا جزیره زیبای کیش از این موضوع رهایی یابد.

مظفری در پایان اظهار داشت: این موضوعات انگیزه ای می شود تا تلاش کنیم و سال آینده بلای خانمان سوز اعتیاد و سوداگری در کیش به حداقل برسد و به جای امحاء مواد مخدر،نمایش های رزمی و مسابقات تیر اندازی در مجتمع آموزشی و ورزشی پلیس برگزار شود. آزرو می کنم همه سربازان مدافع کشور  در سلامت کامل باشند و ما نیز در جهت خدمت به خلق قدم برداریم.

سرهنگ علی اصغرجمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز در آئین کلنگ زنی این مجموعه آموزشی و ورزشی پس از تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی گفت: یکی از موضوعات مورد تاکید دراین دنیای در حال پیشرفت، بحث امنیت پایدار بوده که در گرو آموزش و تربیت است و نظم آسایش را موجب می شود.

وی افزود: آموزش صحیح موجب ایجاد امنیت پایدار خواهد شد و سازمانی پویا، قدرتمند و خلاق را به دنبال خواهد داشت. بنابراین برای سازمانی بزرگ همچون نیروی انتظامی این موضوع بسیار ضروری است و با توجه به خدمات ، عملکرد و ماموریتهای ویژه ای که بر عهده دارد باید همیشه در حال رشد و نمو باشد.

جمالی ضمن تقدیر از آقای حسین رباطی نیکوکار امنیت ساز برای همکاری در زمینه های فرهنگی و اجتماعی و زیرساختی گفت : این خیّر با همت بلند خود در تمام حوزه ها از جمله ساخت مدرسه ، مسجد و مجموعه های آموزشی فعالیت می کند و امروز نیز برگ زرین دیگری از محبت این خیّر بزرگ برای اجتماع جزیره کیش ورق خورد که قطعا هم در دنیا و هم در آخرت از سوی پروردگار اجر خواهد داشت.

فرمانده انتظامی ویژه کیش در خصوص ساخت مجموعه ورزش آموزشی پلیس افزود: این مجموعه سالن تیر سلاح جنگی ، سالن تیر سلاح بادی و سالن جداگانه ای برای تیر اندازی شبیه سازی شده را شامل می شود. همچنین سالن ورزشهای رزمی و دفاع شخصی و سالن اجتماعات ۲۰۰ نفره و ساختمان اداری مجتمع تربیت و آموزش پلیس کیش نیز از جمله بخش های طراحی شده در این مجتمع است .

وی در ادامه با اشاره به ضرورت آموزش های لازم به نیروهای پلیس عنوان کرد: آمادگی جسمانی پلیس امری بسیار ضروری بوده و ما تمام تلاش خود را برای فراهم کردن زمینه های این موضوع به کار میگیریم تا از جامعه در سایه آموزش حفاظت کنیم، بنابراین به یاری پروردگار کلنگ ساخت این مجموعه امروز به زمین می خورد و سال آینده در هفته ناجا به بهربرداری خواهد رسید.

سرهنگ جمالی در مراسم کلنگ زنی با اشاره به امحاء همزمان ۵۰ کیلوگرم مواد مخدر غیر دارویی که توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و پایگاه دریابانی کیش کشف وضبط شده بود، گفت : مواد مخدر، ریشه بسیاری از ناهنجاریها و حتی تهدیدات امنیتی جامعه است که هم پاشیدگی خانواده ها و جامعه را باعث می شود و ما مبارزه با مواد مخدر را در اولویت کار خود قرار دادیم که با حمایت مدیرعامل سازمان و همکاری دیگر مسولان جزیره، کیش را پاک وعاری از مواد مخدر تجربه کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش از کشف ۱۳۵ کیلو گرم  مواد مخدر، دستگیری ۲۱۸ معتاد ،۲۸ قاچاقچی و انهدام ۵ باند تهیه و توزیع مواد در طرح های امنیتی از ابتدای سال تا کنون و همچنین دستگیری ۷۹ نفر خورده فروش مواد مخدر طی شش ماه گذشته خبر داد و گفت: در حوزه زیرساختی و تجهیزات دریایی و خودرویی نیاز به حمایت بیشتر سازمان داریم تا بتوانیم در امور امنیتی سریعتر عمل کنیم.

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره کیش نیز در این مراسم از خیرین و تجار کیش برای انجام فعایتهای ازرشمند، قدردانی کرد و امنیت و آسایش را دغدغه اصلی مردم دنیا برشمرد و بیان داشت: امنیت برای جزیره، گردشگر، سرمایه گذار و مسافر ، اولویت محسوب می شود و  در نمازهای جمعه به این امر توصیه می کنیم .

امام جمعه اهل سنت جزیره کیش در پایان افزود:همه ما،  قدردان زحمات و تلاش های بی وقفه نیروی انتظامی هستیم و برای این نیروهای خدوم آرزوی توفیق در خدمت به نظام را داریم.

این مراسم با حضورغلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، سید محمد رضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل، سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان، سرهنگ علی اصغرجمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش، سرهنگ شهداد کناری فرمانده بسیج سپاه کیش، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت، دیگر مسئولان نهادهای جزیره، خیرین و جمعی از اصحاب رسانه کیش برگزار و در پایان این مراسم از تجار و سرمایه گذاران نیکوکار کیش با اهدا لوح تقدیر شد.

گفتنی است مجموعه آموزشی ورزشی پلیس کیش در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع، زیربنای ۱۱۵۰ متر مربعی در مدت زمان یکساله به بهره برداری خواهد رسید که هزینه های ساخت این مجموعه مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

ویژه برنامه های هفته سلامت بانوان در شمال تهران در حال اجرا ست

‌‌‌‌با همکاری مراکز درمانی و آموزشی
ویژه برنامه های هفته سلامت بانوان در شمال تهران در حال اجرا ست

شهرداری منطقه یک همگام با دیگر مناطق شهر تهران با هدف تحقق شعار “تهران شهری برای همه ” و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ویژه برنامه های هفته سلامت بانوان را با همکاری مراکز درمانی و آموزش پزشکی شمال تهران اجرا می کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به اهمیت سلامت بانوان در خانواده و جامعه، اداره بانوان این معاونت برنامه های متنوع آموزشی و درمانی را به منظور گرامیداشت هفته سلامت بانوان از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ مهرماه در دوره شیوع ویروس کرونا در دستور کار خود قرار داده است .

سجادی گفت : برنامه های فوق با مشارکت بیمارستان نور افشار و جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی جهت بهره برداری بانوان در این هفته در حال برگزاری است که از مهمترین این برنامه ها برگزاری وبینار تخصصی سلامت زنان در همه گیری ویروس کوید ۱۹، باز نشر و اشتراک گذاری محتوا و کلیپ های آموزشی سلامت زنان در شبکه های اجتماعی سراهای محلات ،ارائه خدمات سلامت محور رایگان و با تخفیف ۳۵ درصدی در بیمارستان نور افشار است .

وی افزود : وبینار تخصصی در روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه از ساعت ۱۲ الی ۱۳ به صورت رایگان با موضوع سلامت روان بانوان و پیشگیری از آسیب های شغلی و اجتماعی دراپیدمی بیماری کرونا با حضور دکترای متخصص روانشناسی، روان درمانگر و مشاور خانواده برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و شرکت در این برنامه از طریق شماره تماس ۰۹۱۲۷۳۰۰۶۷۰ (خانم کاویانی) اقدام نمایند تا طبق زمان بندی اعلام شده در کارگاه مذکور که به صورت زنده در صفحه اینستاگرام اداره امور بانوان منطقه یک به آدرس banovan.mantaghe1 @ پخش می شود حضور پیدا کنند.

سجادی تصریح کرد: علاقمندان جهت استفاده از خدمات سلامت محور و استفاده از خدمات مشاوره و معاینه در خصوص بیماری های زنان و دریافت رژیم های درمانی نیز می توانند تا پایان هفته از طریق شماره تماس های ۰۹۰۲۳۶۵۹۰۸۰ و ۲۲۸۲۴۰۲۵ و یا مراجعه به بیمارستان نور افشارواقع در خیابان شهید باهنر، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان شهید صادقین (۱۷ غربی) اقدام نمایند.

 

ایجاد یک نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در معدن مس پرویکتو

شرکت آتالایا ماینینگ اعلام کرد

ایجاد یک نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در معدن مس پرویکتو

شرکت آتالایا ماینینگ، واقع در فهرست بورس لندن، روند اخذ مجوز برای راه‌اندازی یک نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در معدن مس پرویکتو ریوتینتو در اسپانیا را آغاز کرده است.

ایجاد یک نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در معدن مس پرویکتو

به گزارش مس پرس به نقل از ماینینگ،  «آتالایا» اعلام کرده است که مطالعات فنی نشان داده‌اند که این پروژه خورشیدی، علاوه بر مشارکت چشمگیر در کاهش آلاینده‌های کربنی، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و به طور بالقوه می‌تواند باعث پایین آوردن هزینه‌های عملیاتی پرویکتو ریوتینتو بشود.
آلبرتو لاوانده ئیرا، مدیرعامل این شرکت، گفت: «ما از اقدام برای راه‌اندازی این نیروگاه خورشیدی خرسندیم که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تولید و توزیع انرژی‌های تجدیدپذیر در این صنعت خواهد بود.»
این شرکت در طول دوره اخذ مجوز به ارزیابی گزینه‌های تأمین مالی گوناگونی که از سوی بازیگران این صنعت در اسپانیا پیشنهاد شده‌اند خواهد پرداخت. ساخت این نیروگاه، در صورت تکمیل روند اخذ مجوز و تأمین مالی تا اواسط ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد

اقدات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹

در شش ماهه اول سال۹۹ انجام شد؛
اقدات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹
مصطفی دینی از اجرای اقدامات ۶ماهه اول سال ۹۹ معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹ در ۷ اداره به منظور نگهداشت امور شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹؛ سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور ایجاد تهرانی برای همه و ارتقاء رضایتمندی شهروندان در قسمت غربی شهر تهران، معاونت خدمات شهری و محیط زیست در راستای انجام ماموریت های محوله در امور نگهداشت شهر گام های مناسبی برداشته است.
او به اقدامات حوزه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: شستشوی و ضدعفونی۴۸۰۰۰ مترمربع از پل های عابر پیاده، شستشو و ضدعفونی ۵۲۰۰۰ مترمربع از المانهای شهری، شستشو و ضد عفونی۴۲۰۰۰مترمربع از ایستگاه های اتوبوس، حمل ۲۵۸۴۴تن زباله تر و انتقال به مرکز پردازش، تعمیر۱۵۹۰مخزن ۱۱۰۰و۱۲۰۰لیتری، رنگ آمیزی ۳۷۲۰ مخازن زباله ،رفع ۱۰۰سد معبر صنفی و۴۲۵سد معبر وانتی و دستفروش از اقدامات اداره خدمات شهری در ۶ماهه اول سال ۹۹ می باشد.
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹ اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز را چنین برشمرد و افزود: نصب ۳۱۶ شعله چراغ SMDدر بوستان ها ،ترمیم و اجرای ۱۱۱۴۴ متر شبکه آبرسانی در منطقه،کاشت ۱۷۳۸ اصله نهال، مناسب سازی ۱۶۲۰۰ مترمربع از بوستان ها برای بهره برداری توان یابان، تعویض کف پوش لاستیک زمین بازی کودکان به مساحت ۲۰۶۰ مترمربع، شتشوی ۹۱۲۶۰ اصله تنه درختان به منظور کنترل آفت و توزیع ۱۰۸۰۰ بسته بهداشتی در بین کارگران از جمله موارد اجرایی اداره فضای سبز است.
دینی اتصال ۳۰کیلو وات برق خورشیدی به شبکه داخلی منطقه، نصب ۴۵ عدد شیرهای آب پدالی در ساختمان مرکزی و نواحی، تعمیر و نگهداشت آبگرمکن های خورشیدی و بروز رسانی و نصب سیستم کنترل هوشمند منطقه، انجام معاینه فنی موتور خانه ها بر اساس ایزو ۱۶۰۰۰، بازدید و بررسی وضعیت آلودگی کارخانه لبنیات پاک، اجرای طرح نگهداشت محیط زیستی شهر، شناسایی اصناف آلوده و پیگیری تا برطرف شدن معضل، ارزیابی عملکرد زیست محیطی پیمانکاران حوزه های اجرایی و صدور اقدام اصلاحی، آموزش ۵۰۰۰نفر ساعت موارد محیط زیستی به پیمانکاران حوزه های اجرایی، اصناف، شهروندان و پرسنل را از کارهای انجام شده در حوزه محیط زیست دانست.

او همچنین به اقدامات اجرایی اداره زیباسازی در منطقه ایی که دارای موقعیت خاص می باشد اشاره کرد و عنوان داشت: نورپردازی ۳۹۸۰۰متر و آذین بندی ۲۸۸۰۰ متری در مناسبت های ملی و مذهبی، نورافشانی میدان آزادی، نصب ۴۵ المان شهری، اجرای ۴ ویدیو مپینگ در مناسبت های ملی و مذهبی و نصب ۲ عدد پایه پرتابل در ۶ماهه ابتدایی سال انجام شده است.
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹، اجرای طرح کاهش پسماند( طرح کاپ ) در ۳۳ساختمان تحت پوشش شهرداری منطقه و در سازمان ها و ادارات، در دو شهرک مسکونی و محله فتح صنعتی (فتح ۳ تا فتح ۲۹)، اجرای طرح محله پاک و حذف مخازن پسماند تراز معابر در دو محله، اجرای طرح شنبه های بدون پسماند و توزیع مخازن سه گانه در سازمان ها و شهرک های مسکونی از مواردی دانست که توسط اداره پسماند انجام شده است.
او همچنین با اشاره به اداره ساماندهی در خصوص اقدامات صورت گرفته چنین گفت: احداث ۲بازار میوه و تره بار، توزیع ۱۴۰کارت هدیه به منظور مساعدت مالی به بساط گستران و دست فروشان به دلیل شیوع ویروس کرونا ، اخذ۲۳ رای کمیسیون برای واحدهای مزاحم، برگزاری۱۵ جلسه کمیته ایمنی ساختمان به منظور افزایش ضریب ایمنی ساختمان های پرخطر و کاهش ریسک و مخاطرات ایمنی آنها اجرا شد.
دینی در خاتمه لایروبی۴۰۰هزار متری کانالها و انهار و حفر ۷حلقه چاه جذبی در خیابان های خالقیان، طوس، نوری نیارکی، تقاطع بزرگراه آیت الله سعیدی، میدان بوتان، بزرگراه فتح ۲۷ و زیر پل شیرپاستوریزه را از مواردی دانست که در اداره مسیل ها پیش از فصل بارش صورت گرفته است

 حقوق بازنشستگان کشوری با افزایش‌های جدید امشب پرداخت می‌شود

حقوق بازنشستگان کشوری با افزایش‌های جدید امشب پرداخت می‌شود

مدیرعامل صندوق_بازنشستگی_کشوری:حقوق مهرماه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق براساس احکام جدید تا آخر وقت امشب (سه‌شنبه ۲۹ مهرماه) به حساب این عزیزان واریز می شود.

احکام جدید بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق که بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر از مشترکان را شامل می شود، براساس دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان امور اداری و استخدامی به صندوق بازنشستگی، هفته گذشته صادر و براساس آن حقوق مهرماه با تامین منابع لازم تا آخر وقت امشب (سه‌شنبه) پرداخت می شود.

با اجرای طرح متناسب سازی، حقوق این عزیزان در مهرماه به طور میانگین ۴۵ درصد نسبت به ابتدای سال جاری افزایش یافته است.

آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس

با حضور مدیران ارشد بانک گردشگری و باشگاه پرسپولیس برگزار شد؛
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس

بانک گردشگری حامی اصلی تیم پرسپولیس تهران به پاس سال‌ها حمایت هواداران این باشگاه و قدردانی از حضور آن‌ها در میادین مختلف از خدمت ویژه کارت هواداری رونمایی کرد.
بانک گردشگری، حامی اصلی تیم پرسپولیس با تولید کارت‌های هواداری و همچنین ارائه خدمات متنوع به دارندگان این کارت‌ به عنوان یک کارت هوشمند بانکی تلاش کرده تا طیف وسیعی از خدمات کاربردی را به عموم هموطنان و هواداران این باشگاه ارائه دهد.
به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، طرفداران و هواداران تیم توانمند و غرورآفرین پرسپولیس که در سال های متمادی حمایت خود را از تیم و نام پرسپولیس دریغ نکرده‌اند، می‌توانند از این پس از امکانات و شرایط ویژه‌ی باشگاه و کارت هواداری پرسپولیس در سه سطح “هوادار”، “حامی” و “دوآتیشه” بهره‌مند شوند.
پس از صعود تیم پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا که موجی از شادی و خرسندی عمومی و ملی را در برداشت؛ بانک گردشگری نیز با همراهی باشگاه محبوب پرسپولیس به پاس همراهی میلیون ها طرفدار پرسپولیس از کارت هواداری این باشگاه رونمایی کرد.
مراسم رونمایی از کارت هوادارای پرسپولیس با حضور جمعی از پیشکسوتان این تیم، مدیران باشگاه و مدیران بانک گردشگری در سالن همایش‌های بانک گردشگری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دلیل شرایط کرونا برگزار شد و بسیاری از فوتبال‌دوستان و هواداران این تیم از طریق ویدئوها، لایو اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی به تماشای این مراسم پرداختند.
عموم هموطنان و علاقه‌مندان می‌توانند اخبار مربوط به رونمایی از کارت‌ هواداری پرسپولیس، خدمات قابل ارائه کارت و غیره را از صفحه اینستاگرام بانک گردشگری به آدرس tourism.bank و وب‌سایت این بانک به نشانی tourismbank.ir دنبال کنند.

افزایش ۴۶ درصدی صادرات از طریق بنادر منطقه آزاد انزلی

در سال جهش تولید به دست آمد

افزایش ۴۶ درصدی صادرات از طریق بنادر منطقه آزاد انزلی

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، سیروس مرادی، مدیرتوسعه تجارت سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه در نیمه نخست سال ۹۹ میزان صادرات از طریق بنادر کاسپین و انزلی که در محدوده این منطقه واقع شده اند از نظر وزنی ۴۶ درصد رشد داشته، اظهار داشت: براین اساس از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه سال جاری میزان صادرات صورت گرفته از طریق بنادر منطقه از رقم ۹۵ هزار تن فراتر رفته و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حجم صادرات این منطقه ۶۵ هزار تن بوده است.
وی عمده کالاهای صادراتی را به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا،چین،غرب آسیا و جنوب خلیج فارس عنوان کرد و افزود: سنگ و گچ ساختمانی؛کاشی؛مواد شیمیایی همچون پلی استایلر،کلسیم کلراید،هیدور اکسید سدیم؛رب گوجه فرنگی،خرما، قیر نفت جامد،پودر قیر،الیافت پلی استر،و خشکبار مهمترین اقلام سبد صادراتی کالاهای صادر شده از منطقه آزاد انزلی را تشکیل داده است.
مدیرتوسعه تجارت سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه براساس برنامه های حمایتی،تشویقی و سیاست های اعمال شده از سوی دکتر روزبهان،مدیرعامل سازمان ظرف ماه های اخیر علی رغم همه گیری بیماری کرونا و مشکلات به وجود آمده در فرایند تولید و مراودات تجاری کشور، مسیر تولید و صادرات از این منطقه با قدرت ادامه دارد اضافه کرد: در همین راستا ارزش ارزی صادرات صورت گرفته ظرف شش ماهه ابتدایی سال ۹۹ از منطقه آزاد انزلی به رقم ۵۰ میلیون دلار بالغ شده است.

وی با قدردانی از همراهی گمرک و سازمان بنادر استان در مسیر اجرای برنامه های صادرات محور سازمان منطقه آزاد انزلی، مهمترین دلایل تحقق شاخص های برنامه های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید را از این قرار اعلام نمود: اجرای طرح های حمایتی و تشویقی از تولید و صادرکنندگان، فعال سازی واحدهای راکد و نیمه راکد،افزایش حجم فعالیت های مجمتمع بندری کاسپین در کنار بندر انزلی،فعال نگاه داشتن مسیرهای ترانزیت بین المللی عبوری از طریق منطقه با کشورهای چین و حاشیه دریای خزر، اعمال توافقنامه کشورمان با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در کنار مزایا و معافیت های قانونی این منطقه فرصت ها و انگیزه های لازم برای افزایش،اجرای طرح های توسعه واحدهای تولیدی-صادراتی را طی این مدت فرآهم نموده است.
گفتنی است منطقه آزاد انزلی به عنوان کوچکترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۵۰واحد تولیدی-صنتعی است که ظرف سال های اخیر چندین واحد آن جزو واحدهای صادراتی نمونه کشور انتخاب شده اند و براساس برنامه های این سازمان در مسیر افزایش و تنوع بخشی به سبد صادراتی به کشورهای اوراسیا و روسیه سومین شهرک صنعتی منطقه نیز وارد فاز عملیاتی خود شده است.

تقدیر مدیر عامل بورس کالا از پشتیبانی اهالی بازار سرمایه

تقدیر مدیر عامل بورس کالا از پشتیبانی اهالی بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران از پشتیبانی خانواده بزرگ بازار سرمایه در حمایت از بورس کالا تقدیر کرد و گفت: این حمایت سبب ارتقای جایگاه واقعی بورس کالا در اقتصاد کشور و ایفای هر چه بهتر وظایف آن در ارتقای شفافیت اقتصاد می شود.
تقدیر مدیر عامل بورس کالا از پشتیبانی اهالی بازار سرمایه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، حامد سلطانی نژاد همچنین بر لزوم پرهیز از دخالت در فرآیند قیمت گذاری در بورس کالا تاکید کرد و افزود: تجربه های قبلی نشان داده است این نوع از دخالت در بازار پتانسیل توزیع رانت را داراست و راه حل تنظیم بازار و کنترل قیمت نیست.

مدیر عامل بورس کالا در  پایان به ماده ۱۸ قانون  توسعه ابزارها و نهادهای مالی و ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس قانون، کالای پذیرفته شده در بورس از نظام قیمت گذاری خارج می شود و دخالت  در فرآیند قیمت گذاری خلاف نص مصرح قانون است.

یادداش مدیر امور راهبری شعب بانک صنعت و معدن در خصوص تأثیر سامانه برنامه ریزی منابع سازمان در استقرار بانکداری دیجیتال

یادداش مدیر امور راهبری شعب بانک صنعت و معدن در خصوص تأثیر سامانه برنامه ریزی منابع سازمان در استقرار بانکداری دیجیتال

مصطفی راستی فر مدیر امور راهبری شعب بانک صنعت و معدن در یادداشتی به بررسی تأثیر سامانه برنامه ریزی منابع سازمان در استقرار بانکداری دیجیتال پرداخت.

 

 

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن و به نقل از نشریه ویکی بانکداری دیجیتال (شماره اول) در این نوشتار ضمن توصیف بانکداری دیجیتال به بیان تفاوت آن با بانکداری اینترنتی پرداخته شده است.

در این یادداشت همچنین آمده است که وجود یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)، چگونه می تواند در استقرار بانکداری دیجیتال ایفای نقش نماید. در این راستا مفاهیم دیگری مثل مدل کسب و کار و دیجیتالی شدن کسب و کارها، از جمله دیجیتالی شدن کسب و کارهای بانکی نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

در سال های اخیر آرام آرام عبارت “بانکداری دیجیتال” در ادبیات صنعت بانکداری و همچنین عرصه توسعه فناوری رواج یافته است. در یک سال اخیر دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز به طور خاص به آن پرداخته و یکی از چالش های اصلی نظام بانکی را حرکت به سوی بانکداری دیجیتال معرفی کرده اند. از آنجا ممکن است این عبارت با عبارات دیگری مثل بانکداری اینترنتی، بانکداری آنلاین و … مترادف تلقی شود، لازم است در همین ابتدا تفاوت آنها تبیین گردد.

به اعتقاد نگارنده، بانکداری اینترنتی شکل اولیه بانکداری دیجیتال است. در بانکداری اینترنتی (الکترونیکی) عمدتاً بر امکان نقل و انتقال وجوه، پرداخت قبوض و مدیریت حساب ها به صورت آنلاین تمرکز می شود. در حالی که بانکداری دیجیتال شامل دیجیتالی کردن همه برنامه ها و فعالیت هایی است که توسط یک بانک و مشتریان آن انجام می شود. در بانکداری اینترنتی هدف اصلی استفاده از اینترنت برای انجام سریع و بدون نیاز به بانک همان امور بانکداری سنتی می باشد. در حالیکه در بانکداری دیجیتال هدف هوشمندسازی و تعامل همه جانبه بانک، ذینفعان و مشتریان به صورت دیجیتال است. لذا بانکداری دیجیتال به میزان بیشتری از انبار داده و به ویژه از فراگیری ماشینی استفاده می کند.

تحول دیجیتال در کسب و کار به مجموعه اقداماتی اشاره دارد که از طریق پذیرش فناوری های دیجیتال باعث انجام تغییرات در سازماندهی امور کسب و کار و سرعت بخشیدن و انعطاف پذیر نمودن نظام های تولید و ارائه خدمات می شود. در مطالعات مختلف گام هایی برای ایجاد تحول دیجیتال در هر کسب و کار برشمرده شده است. به طور خلاصه می توان گفت برداشتن گام های ذیل در ایجاد تحول دیجیتال در هر کسب و کار لازم است:

تمرکز بر کارکنان، تمرکز بر مشتریان، نوآوری، تصمیم گیری بر مبنای داده ها، همکاری و هم افزایی، فرهنگ باز، تفکر بر مبنای فناوری و بلوغ و انعطاف پذیری

همانطور که ملاحظه می شود قلب و مرکز اصلی تحول دیجیتال کارکنان هستند. آن هم همه سطوح کارکنان، از پایین ترین رده های شغلی با مدیریت ارشد و راهبران اصلی کسب و کار، همه می بایست متحول شوند. به تعبیر دیگر تحول دیجیتال صرفاً استفاده از فناوری اطلاعات نیست بلکه همه کارکنان می بایست بر مبنای فناروی اطلاعات متحول شوند. برای ایجاد تحول دیجیتال در هر کسب و کار در گام دوم توجه به مشتری قرار دارد. اینکه مشتری مبنا و هدف اصلی هر کسب و کار است. گام سوم تمرکز بر ایجاد نوآوری است. کسب و کارها باید بدانند بدون ایجاد نوآوری به زودی محکوم به خروج از بازار هستند. گام چهارم انجام کلیه تصمیم گیری ها بر مبنای داده ها و اطلاعات است. هم اطلاعات گذشته و هم اطلاعات آینده (که می تواند حاصل آینده پژوهی، نظر سنجی، استفاده از نظر خبرگان و … باشد) باید در اتخاذ تصمیم ها نقش ایفا کنند. در واقع دوره دخالت دادن علائق و خواسته های شخصی مدیران در اتخاذ تصمیم ها گذشته است. گام بعدی هم افزایی همه ارکان کسب و کار است. بدون انجام کار تیمی همه افراد ایجاد تحول دیجیتال میسر نمی باشد. گام بعدی داشتن فرهنگ باز است. این گام به زمان زیادی نیاز دارد. کسب و کارها می بایست توسط افرادی اداره شوند که به هیچ تفکری تعصب نداشته باشند. تفکر بر مبنای فناوری گام بعدی است. این گام ارتباط نزدیکی با گام تصمیم گیری بر مبنای داده دارد. گام آخر نیز بلوغ و انعطاف پذیری است. این امر نه تنها می بایست در ذهن کارکنان کسب و کارها محقق شود بلکه همه فرآیندهای کسب و کار نیز می بایست براساس انعطاف پذیری و بلوغ بازطراحی شوند.

صاحبنظران علم مدیریت بر این باورند هیچ کسب و کاری بدون داشتن مدل نمی تواند موفق عمل کند. منظور از مدل کسب و کار برنامه ای برای اداره موفقیت آمیز کسب و کار با در نظر داشتن ساختار هزینه، ساختار درآمد، نوع تولید، نحوه ارتباط با مشتریان و مباحثی از این جنس است. یکی از مدل های کسب و کار که مورد توجه بسیاری از اصناف قرار گرفته، بوم مدل کسب و کار استروالدر است. بر اساس پیشنهاد استروالدر همه انواع کسب و کارها از کسب و کارهای قدیمی تا کسب و کارهای جدید، کارآفرینانه و کسب و کارهایی که به دنبال ایجاد تغییرات اساسی هستند می توانند از این مدل استفاده کنند.

مدل کسب و کار استروالدر، از ۹ سوال اصلی تشکیل شده است:

۱- مشتریان: برای چه کسانی ارزش آفرینی می کنیم؟

۲- ارتباط با مشتریان: مشتریان ما چه کسانی هستند؟ هر کدام از آنها انتظار چه رابطه ای با ما دارند؟ این روابط چه هزینه ای بر ما تحمیل می کند؟

۳- کانال توزیع: ارتباط ما با مشتریان با استفاده از چه کانال هایی انجام می شود؟

۴- ارزش ما برای مشتریان: ما چه ارزش هایی را برای مشتریانمان خلق می کنیم؟

۵- فعالیت های اصلی: مهمترین فعالیت هایی که برای ارائه ارزش هایمان به مشتریانمان نیاز است، کدامند؟

۶- منابع اصلی: مهمترین منابع ما برای انجام فعالیت های اصلی کدامند؟

۷- شرکای کلیدی: مهمترین شرکای ما برای منابع منابع اصلی ما و همچنین انجام فعالیت های اصلی ما چه اشخاص حقیقی یا حقوقی ای هستند؟

۸- جریان هزینه ای: هزینه های اصلی ما برای تامین منابع اصلی و انجام فعالیت های اصلی چیست؟

۹- جریان درآمدی: مشتریان به چه میزان مایلند در ازای دریافت ارزش هایی که برای آنها خلق می کنیم، پول بپردازند؟

از سوالات فوق مشخص می شود همه متغیرهایی که می توانند بر روی اداره موفقیت آمیز یک کسب و کار موثر باشند در این مدل مورد توجه قرار گرفته است.

سالهاست که استفاده از تکنولوژی های نوین در انواع بنگاه ها و نهادها به ویژه نهادهای مالی و پولی مثل بانک ها، بیمه ها، بازارهای بورس اوراق بهاردار و بورس کالا رواج دارد. بسیاری از خدمات مالی توسط این نهادها با استفاده از این گونه فناوری ها ارائه می شوند. با این حال استفاده از فناوری های نوین لزوماً به معنی تحول دیجیتال در اینگونه نهادها نمی باشد. هر چند که در خصوص مفهوم تحول دیجیتال در قسمت قبل توضیحات مختصری ارائه شد لیکن لازم است در خصوص مشخصه های تحول دیجیتال در سیستم بانکی نیز توضیحاتی ارائه شود.

با الهام از مباحث قسمت قبل می توان گفت تحول دیجیتال در سیستم بانکی به معنی تغییر در نوع تعامل با کلیه ذینفعان سیستم بانکی بر مبنای تغییرات دیجیتالی است. اهم ذینفعال نهادهای مالی به ویژه سیستم بانکی شامل عموم مردم، دولت، نهادهای ناظر، مشتریان، کارکنان، نهادهای همکار، مصرف کنندگان تحلیل های مالی، فین تک ها و تک فین ها است.

تحول دیجیتال در سیستم بانکی مجموعه اقداماتی است که تعامل با ذینفعان نه گانه فوق الذکر را با استفاده از فناوریهای نوین میسر سازد. در واقع تحول دیجیتال باعث ایجاد شفافیت حداکثری در سیستم بانکی می شود. البته این تحول از یک طیفی برخوردار است که یک طرف آن از فرآیندهای مبتنی بر مستندات کاغذی (عدم تحول) آغاز و به انجام همه امور بانک بر مبنای فناوری های نوین و بدون استفاده از مستندات کاغذی ختم می شود.

برای اینکه از هدف اصلی این نوشتار دور نشویم لازم است توضیحاتی در خصوص سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) ارائه شود. برنامه ریزی منابع سازمان شامل طیف وسیعی از فعالیت‌ها است که انجام آنها به بهبود عملکرد سازمان منتهی می‌شود. به تعبیر دیگر مجموعه اقداماتی است که توأمان منابع مختلف سازمان را در راستای اهداف استراتژیک آن مدیریت می کند.

هرچند که اغلب تعریف برنامه ریزی منابع سازمان به یک نرم افزار جامع فروکاسته می شود لیکن این نوع برنامه ریزی در واقع نوعی تفکر است که البته با توسعه فناوری های نوین انجام آن با سهولت بیشتری امکان پذیر شده است. سیر تکامل برنامه ریزی منابع سازمان از دهه ۱۹۶۰ میلادی تاکنون به طور خلاصه به شرح زیر است:

دهه ۱۹۶۰: بسته های کنترل موجودی

دهه ۱۹۷۰: برنامه ریزی احتیاجات مواد (MRP)

دهه ۱۹۸۰: برنامه ریزی منابع مواد (MRP2)

دهه ۱۹۹۰: برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)

دهه ۲۰۰۰: ERP توسعه یافته

همانطور که ملاحظه می شود با گذشت زمان توسعه علم مدیریت همراه با پیشرفت فناوری منجر به شکل گیری و توسعه برنامه ریزی منابع سازمان شده است. شرکت های متعددی در دنیا وجود دارند که برنامه های جامع ERP را تولید و به بازار ارائه می نمایند. این برنامه‌های کاربردی معمولا شامل چندین زیربرنامه کاربردی دیگر است که هر یک از آنها بخش های مختلف سازمان را پوشش می دهد.

اکنون لازم است به این موضوع پرداخته شود که برنامه ریزی منابع سازمان در سیستم بانکی به چه معنی است. سیستم بانکی در تعریفی اولیه به عنوان نهادهای واسطه پول میان سپرده گذاران و سرمایه گذاران ایفای نقش می کند. در این نقش واسطه هر یک از طرفین می توانند حجم زیادی از تقاضاهای مختلف داشته باشند که سیستم بانکی تلاش می کند برای ایجاد درآمد (کارمزد) بیشتر تا جایی که می تواند تامین کننده آن تقاضاها باشد. با این توضیحات می توان گفت ERP سیستم بانکی باید در بر گیرنده تشکیلات سازماندهی، آموزش، امور رفاهی، امور ساختمان، املاک و مستغلات، خرید و تدارکات، لجستیک و اموال، فناوری اطلاعات و ارتباطات، روابط عمومی و امور مشتریان، امور حراستی، نظارتی و پدافندی، قراردادها، امور مالی و حسابداری، شرکت های وابسته، مدیریت فرآیندها، ارزیابی عملکرد، گزارش دهی به هیأت مدیره، امور پرسنلی و احکام حضور و غیاب و حقوق و دستمزد باشد.

توضیحات مزبور همه منابع و فرآیندهای یک بانک (با تأکید بر بانک های ایرانی) را در بر دارد. برنامه ریزی منابع یک بانک ایرانی می بایست بر پایه فناوری های نوین بتواند همه امور فوق را تحت کنترل داشته و همواره گزارش های کلیدی و تصمیم ساز به هیئت مدیره بانک ارائه نماید.

 

برنامه ریزی منابع سیستم بانکی در راستای تحول دیجیتال

تا اینجای بحث به طور مختصر توضیحاتی در خصوص مفاهیم “برنامه ریزی منابع سازمان”، “مدل کسب و کار”، “تحول دیجیتال در مدل کسب و کار”، “تحول دیجیتال در سیستم بانکی” و “برنامه ریزی منابع در سیستم بانکی” ارائه شد. اکنون با ترکیب همه توضیحات ارائه شده می توان گفت برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در بانکی که در مسیر استقرار بانکداری دیجیتال قرار دارد باید شامل موارد ذیل باشد:

• تقسیم بندی کلیه فرآیندهای کسب و کار بانک در قالب گروه های فرآیندی

• در نظر گرفتن رویکردها و نیازهای اکوسیستم بانکداری دیجیتال در طراحی (بازطراحی) کلیه فرآیندها با نگاه شفاف سازی، ساده سازی و چابک سازی

• تولید و توسعه سرویس های لازم برای بهره برداری کلیه کاربران از همه بستر های دیجیتالی

• تعامل دو سویه با ذینفعان در جهت بهبود مستمر فرآیندهای کسب و کار و ارائه خدمات نوآورانه

• ایجاد قابلیت هوشمند سازی و یادگیری ماشینی با استفاده از انبارهای داده برای ایجاد امکان ارائه خدمات مشاوره ای و تحلیلی

با این توضیحات در اکو سیستم دیجیتال ERP بانک و سامانه کوربانکینگ آن بانک باید ارتباط تنگاتنگ داشته باشند. کلیه فرآیندهای ارائه خدمات می بایست به سطحی از بلوغ و چابکی رسیده باشد که بتواند با ایجاد شفافیت برای همه ذینفعان نیازهای همه آنان را با سرعت و سهولت برطرف نماید. برای این منظور سرمایه گذاری های هنگفتی در زمینه ذخیره سازی داده های بزرگ و ارائه مدل های تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ضرورت دارد. به گونه ای که این تجزیه و تحلیل ها به افزایش دانش سازمانی برای ایجاد سرعت و چابکی در فرآیندهای تعامل با ذینفعان منجر شود.

 

انتصاب سرپرست صنایع بسته‌بندی پگاه

انتصاب سرپرست صنایع بسته‌بندی پگاه

از سوی مدیرعامل صنایع شیر ایران صورت گرفت

حمید رضا سمیعی، سرپرست شرکت صنایع بسته بندی فرآورده های شیری پگاه، شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین از  روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، طی حکمی، از سوی عبداله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران، حمیدرضا سمیعی، به‌عنوان سرپرست شرکت صنایع بسته‌بندی فرآورده‌های شیری پگاه، معرفی شد.

عبداله‌قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران، با اشاره به پتانسیل‌های شرکت صنایع بسته بندی پگاه، به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ظروف لبنی در کشور تاکیدکرد: با حضور سرمایه‌های انسانی و تلاش همکاران دراین شرکت، انتظار می رود، تا صنایع بسته بندی در صدر شرکت‌های تابعه صنایع شیر ایران، قرار گیرد.

حمیدرضا سمیعی سرپرست شرکت صنایع بسته بندی نیز، تولید محصولات جدید و توسعه بازارهای داخلی را از برنامه‌های پیش‌روی شرکت برشمرد.

در این مراسم، که اعضای هیئت مدیره و جمعی از مدیران شرکت صنایع بسته‌بندی حضور داشتند، از زحمات علیرضا دمیرچی مدیرعامل سابق شرکت نیز قدردانی شد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک دی با بیمارستان کسری

انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک دی با بیمارستان کسری

 مدیران عامل بانک دی و بیمارستان کسری با هدف گسترش تعاملات فی مابین ضمن عقد تفاهم نامه همکاری مشترک، باجه بانک دی را در این بیمارستان افتتاح کردند.
به گزارش روابط عمومی بانک دی، دکتر برات کریمی، مدیرعامل بانک دی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با تاکید بر نقش تاثیرگذار پزشکان و کادر درمانی به ویژه در دوره شیوع بیماری کرونا، گفت: در این روزهای سخت همه مردم کشور، مدیون و مرهون جانفشانی و از خودگذشتگی پزشکان هستند و مجموعه بانک دی، خدمت رسانی به مدافعان سلامت را بیش از پیش وظیفه خود می داند.
کریمی با اشاره به این که بانک دی همواره تلاش کرده تسهیلات گسترده و متنوعی را در اختیار پزشکان، بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار دهد، افزود: بانک دی طی این سال‌ها همواره ارتباط مناسبی با بخش بهداشت و درمان داشته و امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه همکاری و افتتاح این واحد بانکی در بیمارستان کسری سطح همکاری‌ها گسترش یابد.
مدیرعامل بانک دی با اشاره به این که تسهیلات دهی به پزشکان و کادر درمانی   بیمارستان کسری با سرعت و سهولت بیشتری انجام خواهد شد، گفت: طرح موفق دیدار دی برای پزشکانی که مشغول به فعالیت در مراکز درمانی، درمانگاه ها، بیمارستان ها یا نزد سایر پزشکان هستند شرایط استفاده از تسهیلات ویژه ای را در کنار سایر خدمات بانک  از جمله کارت اعتباری و تسهیلات خرید کالا  فراهم کرده است.
کریمی با بیان این که تا کنون بخش عمده ای از کادر درمان بیمارستان کسری از تسهیلات حمایتی از کادر سلامت بانک دی بهره مند شده اند گفت: بانک دی همواره همراه و حامی نظام سلامت و جامعه پزشکی بوده و در این راستا با ارائه خدمات متنوع مالی، آماده خدمت رسانی به این طیف ارزشمند است و این روند با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.
دکتر مصطفی صادقی، رییس هیئت مدیره بیمارستان کسری نیز در این دیدار ضمن قدردانی از توجه و خدمات ارزنده بانک دی به جامعه پزشکی و کارکنان و پزشکان این بیمارستان گفت: بیمارستان برای خرید تجهیزات به روز پزشکی نیازمند حمایت بانک دی است که امیدواریم  با انعقاد تفاهم نامه زمینه این امر تسریع شود و بانک دی بتواند با ارائه خدمات مالی و بانکی به مجموعه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی ما را در تحقق بیش از پیش اهداف این بیمارستان یاری کند.
در این مراسم، دکتر سید فرزاد اکابری مدیرعامل بیمارستان کسری نیز با ابراز خرسندی از توسعه همکاری های دوجانبه، گفت: امیدوارم انعقاد تفاهم نامه شرایط گسترش فعالیت دو مجموعه را فراهم کند و نیازهای این بیمارستان با حمایت بانک دی تامین شود.
گفتنی است در حاشیه این مراسم، باجه بانک دی در بیمارستان کسری با حضور مدیرعامل بانک دی و مدیرعامل و رییس هیئت مدیره بیمارستان کسری به صورت رسمی افتتاح شد.

 

وبینار تخصصی  بحران کرونا زیر سقف خانه ها” در منطقه ۲

همزمان با هفته ی ملی سلامت بانوان برگزار می شود؛
وبینار تخصصی  بحران کرونا زیر سقف خانه ها” در منطقه ۲
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ گفت:همزمان با هفته ی ملی سلامت بانوان ایرانی،  وبینار تخصصی ” بحران کرونا زیر سقف خانه ها  برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، یوسف مزارعی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه  با اعلام این خبرگفت:به مناسبت گرامیداشت “هفته ملی سلامت بانوان” برنامه های متنوع آموزشی ، مشاوره ای وسلامت محور، با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کووید۱۹ و فاصله گذاری اجتماعی و با شعار«سلامت زنان در دوره کرونا» در منطقه ۲برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری وبینار تخصصی با موضوع بحران کرونا زیر سقف خانه ها گفت: در این وبینار موضوعاتی همچون  نقش زنان و روان شناسی مثبت نگر، و نقش زنان در گذر از بحران کوئید ۱۹ با حضور متخصصین و کارشناسان روانشناسی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
مزارعی  افزود: ارانه مشاوره رایگان به بانوان سرپرست خانوار و خانواده ی آنها ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در فضای مجازی، برگزاری کارگاه سلامت زنان و خانواده در دوره کرونا(مادر و کودک)- و مشاوره فردی رایگان با محوریت سلامت زنان و خانواده در دوران کرونا در محل مجموعه شهربانو و با حفظ پروتکل های بهداشتی همچنین اکران بنرهای اطلاع رسانی در نقاط پرتردد منطقه جهت آگاهی بخشی به شهروندان، از  دیگر اقدامات و برنامه های پیش بینی شده است.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری  منطقه ۲  گفت:ترویج رویکرد خود مراقبتی در بین زنان به منظور مراقبت از خود و خانواده در شرایط پاندمی کووید۱۹، حفظ سلامت جسمی و روحی و ایجاد شادابی و نشاط در میان بانوان،  بالابردن آمادگی جسمانی و غنی سازی اوقات فراغت بانوان شهروند در شرایط شیوع بیماری  را از اهداف برگزاری این برنامه ها است.

طرح آموزشی و فرهنگسازی ” دوچرخه سواری ” در منطقه ۱۳ کلید خورد

طرح آموزشی و فرهنگسازی ” دوچرخه سواری ” در منطقه ۱۳ کلید خورد
در راستای فرهنگسازی دوچرخه سواری بین شهروندان و همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش ، طرح آموزشی ویژه ۴ هزار نفر از سربازان و کادر نیروی هوایی توسط اداره آموزش های شهروندی منطقه۱۳ در پادگان شهید قدس آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه گفت : در راستای تدابیر شهردار تهران در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ، شهرداری منطقه ضمن اولویت قرار دادن این مهم ، برنامه ها و طرح هایی را برای تشویق شهروندان به استفاده از این وسیله حمل و نقل پاک در سال جاری به اجرا گذاشت .
وی ایجاد و توسعه مسیرهای دوچرخه در معابر اصلی و بزرگراه ها، افتتاح ساختمان های دوستدار دوچرخه و تشویق مدیران و کارکنان به استفاده از دوچرخه ، برگزاری پویش سه شنبه های بدون خودرو و دعوت از اقشار مختلف برای پیوستن به این پویش و برگزاری مسابقات ورزشی دوچرخه سواری و.. از جمله اقدامات منطقه در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برشمرد.
شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح آموزشی و فرهنگسازی ” دوچرخه سواری ” در منطقه ۱۳ به عنوان یکی از برنامه های اصلی منطقه در شش ماهه دوم سال اظهار داشت : اولین دوره از طرح آموزش دوچرخه سواری ، با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳، فرمانده نیروی هوایی پادگان شهید قدس ، اعضای هیئت دوچرخه سواری شرق تهران و دیگر مسئولین برگزار شد .
وی افزود : این طرح ، با آموزش ۳۰۰ نفر از سربازان پادگان شهید قدس آغاز شد و به صورت مستمر و تا آموزش کامل سربازان و کادرنیروی هوایی این پادگان و خانواده های آنان ادامه می یابد.
رحمان زاده تصریح کرد : طی این دوره آموزشی، ضمن برشمردن مزایای دوچرخه سواری، از دوچرخه به عنوان بهترین وسیله حمل و نقل پاک نامبرده شد که در روزهایی کرونا می تواند به حفظ سلامت شهروندان کمک کند .
رحمان زاده خاطر نشان کرد:در این دوره، ضمن تشویق و ترغیب سربازان به استفاده از دوچرخه در مسیر های ایمن و پیش بینی شده ، اصول و آموزش مقدماتی دوچرخه سواری نیز تشریح شد.
گفتنی است ، در ادامه اقدامات منطقه برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ، صبح امروز ، شهردار منطقه به همراه مدیران با استفاده از دوچرخه ، محدوده ناحیه را بازدید و مسائل نگهداشت شهر را رصد کردند.

نوسازی ناوگان حفاری و عملیات صحرایی آریاناران

مدیرعامل شرکت آریاناران خبر داد

نوسازی ناوگان حفاری و عملیات صحرایی آریاناران

محمد خوشبین مدیرعامل شرکت آریاناران درباره مهم‌ترین اقدامات این شرکت در ۶ ماه نخست سال ۹۹ گفت: با هدف کاهش آلایندگی و حفظ محیط‌زیست سیستم و تامین سوخت مناسب جهت مصرف دستگاه‌ها و کارایی بیشتر مخازن سوخت و فیلتراسیون تعویض و نوسازی کامل شده است.

نوسازی ناوگان حفاری و عملیات صحرایی آریاناران

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین از  مس پرس، خوشبین با اعلام این خبر و با بیان این‌که برنامه نوسازی ناوگان حمل ونقل این شرکت با حمایت‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و مهندس ارجمندی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در حال پیگیری است، افزود: بخشی از برنامه نوسازی ناوگان حفاری و عملیات صحرایی این شرکت با خرید یک دستگاه حفاری و یک دستگاه لودر در شش‌ماهه نخست سال جاری اجرایی شد.
وی افزود: همچنین ایجاد و ساخت امکانات رفاهی پرسنل از طریق ساخت ساختمان change house ‌ یکی دیگر از اقدامات مهم این شرکت از ابتدای سال جاری تا‌کنون بوده است.
مدیرعامل شرکت آریاناران به تعمیر، بازسازی و راه‌اندازی یک دستگاه شاول ترکس با جام ۱۷ متر مکعبی اشاره کرد و گفت: همچنین با تکیه بر توان داخلی موفق شدیم یک دستگاه دامپتراک ۱۳۶ تنی که حدود ۱۰ سال متوقف بود را تعمیر کنیم و به ناوگان حمل و نقل شرکت اضافه کنیم.
خوشبین با تاکید بر این‌که موفقیت‌های به دست آمده در این شرکت با عنایت به سابقه، تجربه و تخصص نیروهای شرکت که قدیمی‌ترین و با تجربه‌ترین نیرو‌ها هستند، به وجود آماده گفت: در حال حاضر کمبود نقدینگی، افزایش بی رویه و ناهنجار قیمت اقلام و مواد مصرفی از مهم‌ترین مسائل پیش روی شرکت برای توسعه بیشتر است.

1 2 3 86