دسته بندی های ارشیو: دسته‌بندی نشده

توانایی تولید بیش از ظرفیت اسمی توسط فولادمبارکه

مدیرعامل فولادمبارکه مطرح کرد:
توانایی تولید بیش از ظرفیت اسمی توسط فولادمبارکه
مدیرعامل فولادمبارکه در میزگرد تخصصی تعاملات دو حوزه فولاد و سنگ‌آهن، چالش‌ها و راهکارهای صادرات در دوره پسا ترامپ، اظهار کرد:وقتی اسم فولاد مبارکه به میان می‌آید به عنوان تولیدکننده ورق و تامین کننده انواع ورق از آن یاد می‌شود.همچنین از آنجاییکه رسالت صنعت سازی به فولاد مبارکه واگذار شده، این شرکت باید دائما نیازهای کشور را تامین کند.

به گزارش ایراسین حمیدرضا عظیمیان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که پروژه استراتژیک نفت گوره به جاسک استراتژیکترین پروژه دولت است؛ همچنین وزیر نفت نیز اعلام کرد به دلیل تحریمها این فولاد خاص به ایران فروخته نشد؛ اما  در سال ۹۷ و ۹۸ گروه مشترک کارشناسان رومانایی و شرکت نفت و فولاد مبارکه با کمک یکدیگر توانستیم این فولاد را تولید کنیم.

وی ادامه داد: اکنون ۴۵۰ هزارتن از این نوع فولاد تولید و در اختیار فولاد اکسین، نصاب و لوله ساز قرار گرفته و هزار کیلومتر آن انجام شده است.

وی ادامه داد: اخیرا فولاد مبارکه اسلب ۳۰۰میلیمتری تولید کرده و در کمتر از ۴۸ ساعت شرکت نفت و وزارت نفت گفتند که برای انتقال نفت از کف دریا از این اسلب استفاده خواهند کرد.

عظیمیان گفت: اکنون این اسلب در فولاد اکسین نورد شده و در مراحل عقد قرارداد برای این پروژه قرار داریم.

مدیرعامل فولادمبارکه گفت: فولادمبارکه رسالتی قائل است که تمام نیاز صنایع را می‌تواند تامین کند.

وی افزود: امسال ۷۰۰ میلیون یورو ورق وارد کشور شده و اگر ما خود را به تکنولوژی جدید نرسانیم از دنیا و بازار عقب خواهیم ماند.

مدیرعامل فولادمبارکه گفت: همیشه در تابستان برق مجموعه قطع شده و در زمستان قطعی گاز داشتیم.  امسال نیز ۳۰۰هزارتن عدم تولید بخاطر قطعی برق و گاز داشتیم.

عظیمیان افزود: فولاد مبارکه جزو تنها پلنت‌هایی است که واحد گندله سازی ۵.۵میلیون تنی آن تا ۷میلیون تن را تولید می‌کند و بزرگترین تولید کننده فولاد اسفنجی است. شرکت فولادمبارکه همیشه بالاتر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کند.

وی ادامه داد: زمانی که راهکاری به فولادمبارکه برای تامین نیاز مواد اولیه وجود ندارد در نتیجه به سراغ ایجاد واحد معاونت معدنی میرود.

عظیمیان تاکید کرد که با پروژه نورد گرم ۲ نیاز تمام صنایع تامین می شود.

وی افزود: خرید کنسانتره به صورت آزاد در فولادمبارکه مطرح بوده اما بر اساس سهیمه بندی ما بخش عمده ای از نیاز خود را دریافت کرده و کسری را از بازار خریداری می‌کنیم. اما اگر قرار باشد که قیمت به صورت کلی آزاد باشد با مشکل روبرو می‌شویم.

عظیمیان با اشاره به اینکه تفاوت کیفیت کنسانتره‌ها مشکل ساز است افزود: برای واردات کنسانتره نیز به این موضوع فکر کردیم که سهمیه فولاد هرمزگان را حذف کرده و به فولادمبارکه داده شود و برای آنها کنسانتره وارد کنیم اما دیدیم که توجیه اقتصادی ندارد.

به گفته وی، یکی از مشکلات به وجود آمده اختلاط است که معدنیها فولادساز شدند و اول مصرف خود را کنار گذاشته و سپس نیاز ما را برطرف می‌کنند.

وی افزود: حاشیه سود معدن ۲ برابر فولاد است اما بازهم معدنیها به سمت فولادساز شدن پیش رفتند. این حاشیه سود بر اساس سرمایه گذاری است که معدنیها در ابتدا انجام می‌شود.

بازسازی و بهسازی پنج  پروژه ابنیه منطقه ۱۳

بازسازی و بهسازی پنج  پروژه ابنیه منطقه ۱۳
به همت معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۳ ، پنج پروژه بازسازی و بهسازی ابنیه و ساختمان های اداری تکمیل و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه عملیات احداث ، بازسازی و مرمت ابنیه و ساختمان های اداری به موازات اجرای طرح های  بازسازی و بهسازی معابر سواره رو و پیاده روها توسط معاونت فنی و عمرانی در سال جاری به اجرا رسید،گفت : حدود پنج پروژه ابنیه شامل احداث سوله انبار در دوکوهه، تکمیل ساختمان اسکان کارگری سوله بازیافت، مسجد علی اکبر ، ساختمان های ستادی ، معاونت فنی و عمرانی ، سرای محله زاهد گیلانی و اشراقی و سایر سرای محلات و.. باز سازی و بهسازی شده است.
او اضافه کرد : در این پروژه ها ،عملیات سنگ کاری و کاشی کاری، تعمیر تاسیسات برقی و مکانیکی، مناسب سازی ساختمان ها جهت استفاده توانیابان اجرایی شد.
شهردار منطقه یادآور شد : با هدف ایجاد چشم انداز مطلوب و دلپذیر در معابر و میادین ، دو آبنما با فضاسازی مناسب و سازه هایی همخوان با شرایط محیطی در بوستان مهریانی و فلکه مادر بازسازی و به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه با اشاره به بازسازی و ساخت سرویس های بهداشتی عمومی بیان کرد : به منظور بهبود سطح بهداشت جامعه ، گسترش خدمات عمومی و رفاه حال شهروندان بر اساس نیاز سنجی انجام شده ، سرویس های بهداشتی یوستان پیروزی  ، فلکه دوم نیروی هوایی و  دیگر ساختمان های اداری بازسازی شد.

صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های بهبود در فولاد خراسان

رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان:
صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های بهبود در فولاد خراسان
فولاد خراسان با استقرار نظام پیشنهادات و توجه به تعالی سازمانی در سال های گذشته علاوه بر کسب جوایز متعدد در زمینه‌های مختلف و با اجرای پروژه های بهبود، موفق به صرفه جویی میلیاردی در هزینه ها شده است.
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان با بیان اینکه شرکت فولاد خراسان از زمان بهره‌برداری در سال ۱۳۸۰، موضوع پیاده‌سازی نظام‌های مدیریتی را در دستور کار خود قرار داده است افزود: از سال ۱۳۸۱ با ورود نظام‌های مدیریتی و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ به فولاد خراسان، مجتمع توانست این استاندارد را کسب کند که این استاندارد پایه تمام استانداردهای مدیریتی است.
وی افزود: پس از کسب گواهینامه ایزو ۹۰۰۱، سایر گواهینامه‌ها مانند ایزو ۱۴۰۰۰، ۵۰۰۰۰، ۱۰۰۱۵، ۱۰۰۰۲، ۱۰۰۰۴ و… در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه شرکت موفق به اخذ این گواهی نامه ها گردید
سعید رضایی افزود: هدف از پیاده‌سازی این نظام‌های مدیریتی بهبود مستمر در عملکرد فولاد خراسان بوده است. در پی آن، شرکت از سال ۱۳۸۶ وارد جایزه تعالی سازمانی یا EFQM شده و در این مدت توانسته به صورت پلکانی این جایزه را رشد دهد. به طوری که در سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ جایزه تندیس بلورین تعالی سازمانی شد.
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان اضافه کرد: در کنار موارد یاد شده، نظام‌های مدیریتی مانند مدیریت استراتژیک، مدیریت ریسک و موارد دیگر همچون استقرار نظام پیشنهادات در دستور کار قرار گرفته که در متن جایزه ارزیابی تعالی سازمانی قرار می‌گیرد. این موارد منجر به تعریف پروژه‌های بهبود شد و در این رابطه توانستیم پروژه‌هایی را در شرکت فولاد خراسان در راستای بهبود مستمر و تعالی نهادینه کنیم.
به دنبال بهبود مستمر هستیم
رضایی در حاشیه هفدهیمن نمایشگاه متافو در ۲۷ بهمن خاطرنشان کرد: معاونت برنامه‌ریزی و فناوری فولاد خراسان به دنبال پیاده‌سازی و بهبود مستمر این نظام‌ها است تا بتواند به ارکان سازمان برای آینده‌نگری، آینده‌سازی و پیشبرد اهداف استراتژیک کمک کند.
وی عنوان کرد: فولاد خراسان در سال جاری در چندین عنوان جوایز شرکت کرده که ازجمله آن‌ها جایزه تعالی نت، مدیریت انرژی، بهره‌وری ایمیدرو، امتنان و… هستند و فولاد خراسان توانست در آن‌ها درخشان ظاهر شود. به طور مثال توانسته‌ایم دو پروژه را در سطح ملی معرفی کنیم که یکی از آن‌ها عنوان برتر را از آن خود کرد. همچنین فولاد خراسان در سطح مدیریت انرژی تندیس سیمین را کسب کرده است. ضمن اینکه جایزه تعالی نت و تقدیرنامه سه ستاره نیز با همکاری تمام ارکان فولاد خراسان به دست آمد.
برنامه‌ها برای سال‌های آینده
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان تصریح کرد: سال آینده برای نظام‌های مدیریتی برنامه داریم. به طوری که ممکن است به جایزه تعالی سازمانی EFQM وارد شویم و در آن شرکت کنیم. با توجه به اینکه تعدادی از پروژه‌های بهبود را در سطح سازمان پیاده کردیم، امیدواریم بتوانیم امتیازهای شرکت را ارتقا دهیم و به مدارج و جوایز بالاتر برسیم.
رضایی مطرح کرد: بحث مدیریت استراتژیک که یک موضوع کلیدی است، در دستور کار قرار داده‌ایم تا در آن مجددا بازنگری کنیم. ضمن اینکه قصد داریم تعدادی از استانداردها را در فولاد خراسان مکانیزه کنیم که ازجمله آن‌ها می‌توان به نظام پیشنهادات اشاره کرد که بخشی از آن انجام شده و به زودی نهایی خواهد شد. به این ترتیب ثبت کاغذی در سازمان به سمت ثبت سیستمی سوق پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به پروژه‌های ملی شرکت فولاد خراسان که توانستند در سطح ملی و ایمیدرو جایزه کسب کنند، بیان کرد: ایمیدرو از سال ۱۳۸۹ جوایزی را برای شرکت‌ها طراحی کرد. در کنار این جوایز، پروژه‌های بهره‌وری نیز در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت تا پروژه‌هایی که از سطح بهره‌وری بالایی برخوردار هستند، شرکت‌ها به ایمیدرو معرفی کنند. این امر فرآیندی را در ایمیدرو طی می‌کند که در آن ارزیابی انجام خواهد شد و اگر این پروژه بتواند امتیاز و رتبه مورد نظر ایمیدرو را داشته باشد، به عنوان پروژه برتر معرفی می‌شود.
به نظام پیشنهادات توجه ویژه داریم
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان ادامه داد: خوشبختانه شرکت فولاد خراسان از سال ۱۳۹۵ که این پروژه‌ها را در سطح ایمیدرو مطرح کرد، هر ساله توانسته است پروژه‌های خود را به سطحی برساند که جوایزی را کسب کند. این پروژه‌ها از نظام پیشنهادات گرفته می‌شوند و با امکان‌سنجی این پیشنهادات، در نهایت اگر پروژه قابلیت اجرایی داشته باشد، به مرحله اجرا می‌رسد. خوشبختانه فولاد خراسان در نظام پیشنهادات توانست بهبودهای بسیار خوبی را اجرا کند به این ترتیب صرفه‌جویی‌های قابل توجهی را از این پروژه‌ها کسب کند. به طوری که ارزش برخی از این صرفه‌جویی‌ها به میلیاردها تومان می‌رسد.
رضایی در خصوص جایزه تعالی سازمانی در شرکت فولاد خراسان ابراز کرد: تعالی سازمانی ۹ معیار دارد که خوشبختانه فولاد خراسان توانسته است در این معیارها به صورت متوازن رشد داشته باشد. به طوری که توانسته است پروژه‌هایی را در برخی قسمت‌های سازمان اجرایی کند و به یک رشد متوازن دست یابد. با این حال در برنامه‌های آینده فولاد خراسان، پروژه‌های جدیدی در دستور کار قرار گرفته و سطح کنونی افزایش یابد و سازمان فولاد خراسان، متعالی‌تر از قبل شود.

افزایش صدها میلیارد تومان درآمد پتروشیمی پارس به دنبال اعتماد به یک شرکت ‏ایرانی

افزایش صدها میلیارد تومان درآمد پتروشیمی پارس به دنبال اعتماد به یک شرکت ‏ایرانی/ پارس دارای شبکه اختصاصی آب آتش‌نشانی می‌شود

مدیرعامل پتروشیمی پارس از افزایش قابل توجه درآمد این پتروشیمی با اعتماد به شرکت‌های ایرانی خبر داد.

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، مسعود حسنی در جمع خبرنگاران ‏حاضر در رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، همچنین از افزایش تولید اتان نسبت به برنامه مصوب شرکت ‏صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد و افزود: محصول استایرن مونومر صادراتی پس از تامین کامل داخل روانه بازارهای ‏صادراتی شده است.
وی با اشاره به تولید یک میلیون و ۳۸۲ هزار اتان از ابتدای سال جاری تصریح کرد: برنامه‌های تولید محصول استراتژیک اتان ‏به عنوان خوراک صنایع پتروشیمی بیش از ۹۴ درصد محقق شده است.
مدیرعامل پتروشیمی پارس همچنین از تحقق ۹۶ درصدی برنامه تولید استایرن مونومر از ابتدای سال جهش تولید خبر داد.
اوهمچنین در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه شرکت پتروشیمی پارس با شرکت‌های دانش بنیان و ایرانی با بیان اینکه پتروشیمی پارس یک ‏شرکت کوچک اما بسیار بهره‌ور و با سود بسیار بالا و بورسی است، گفت: پتروشیمی پارس علاوه بر تولید پروپان، بوتان و اتیل ‏بنزن، تنها تولیدکننده استایرن منومر کشور به شمار می‌رود و ۷۰ شرکت ایرانی مشتری آن هستند.
وی با اشاره به یکی از مشکلات این مجتمع در گذشته که پرشدن مخازن ‏LPG ‎و در نتیجه توقف تولید اتان و گسولین بود گفت: با ‏تمهیداتی که پیش از این اجرایی شده در صورت پرشدن مخازن، ۵۰ درصد از گاز به شرکت گاز بازمی‌گردد که این کار هم از ‏آلوده شدن محیط جلوگیری می‌کند و هم به درآمدزایی شرکت کمک می‌کند..
مدیرعامل پتروشیمی پارس تصریح کرد: با اجرای تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود، تمام محصول پروپان و بوتان در ‏صورت پر بودن مخازن به شرکت ملی گاز بر می‌گردد، هرچند ارزش اجرای این تفاهم‌نامه و تهیه سه پمپ پروپان و یک پمپ ‏بوتان به ارزش ارزی یک میلیون یورو است، اما صدها میلیارد تومان برای پارس درآمدزایی خواهد داشت و در آینده نزدیک این ‏اقدام برای گسولین هم انجام خواهد شد.
وی همچنین از ایجاد شبکه اختصاصی آتش نشانی در پتروشیمی پارس برای افزایش ضریب ایمنی و بالاتر بردن سرعت عملیات ‏اطفای حریق در حوادث احتمالی خبر داد و گفت: این پروژه به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در مدت ۲۲ ماه اجرا می‌شود و شرکت ‏مبین انرژی به عنوان شبکه پشتیبان پارس برای تامین آب مورد نیاز آتش نشانی خواهد.
در این رویداد، شرکت پتروشیمی پارس با شرکت کاوش صنعت توس تفاهم‌نامه ساخت ۳ مجموعه اسکید سانتریفیوژ تزریق ‏LPG‏ ‏و ساخت پمپ‌ها و کمپرسورهای سانتریفیوژ و با شرکت توربو کمپرسور نفت تفاهم‌نامه تامین متریال، نصب، راه اندازی و احداث ‏ایستگاه پمپاژ و مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب آتش نشانی واحد استحصال اتان را امضا کرد.

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

ادی صندوق قرض الحسنه شاهد در سالن جلسات شهدای مدافع سلامت برگزار شد، مدیرعامل صندوق ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب و آرزوی سلامتی برای تمامی خدمتگذاران خانواده های شاهد و ایثارگر در صندوق قرض الحسنه شاهد به بیان موضوعات جاری مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت.

دکتر اسلام کریمی در ابتدا به سوالات و موضوعات مطرح شده در حوزه منابع انسانی صندوق پرداخت و با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بهبود وضعیت معیشتی بانکداران اجرایی، گفت: کارکنان صندوق در تمامی سطوح به عنوان خادمین خانواده های شاهد و ایثارگر همواره مورد توجه قرار گرفته اند و هر تصمیمی که در خصوص این عزیزان اتخاذ شده در راستای بهبود وضعیت معیشتی آنها بوده است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد در ادامه نشست به موضوعات مختلفی نظیر خدمات و تسهیلات ارائه شده به اعضاء، پروژه های حوزه فناوری اطلاعات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای خدمت رسانی شایسته به خانواده های معظم و معزز شاهد و ایثارگر عضو صندوق اشاره کرد.

مدیران ستادی حاضر در جلسه نیز به فراخور موضوع، پاسخ سوالات و موارد مطرح شده توسط بانکداران اجرایی سراسر کشور را داده و گزارشاتی را از حوزه متبوع خود ارائه دادند.

در بخش پایانی این نشست تعدادی از بانکداران اجرایی بصورت زنده و مستقیم مباحث مد نظر خود را به دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد مطرح و از تحول صورت گرفته در صندوق پس از حضور ایشان به عنوان مدیرعامل تقدیر و تشکر کردند.

نشست مجازی امروز، چندمین نشست دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق با رؤسای مناطق، کارشناسان و بانکداران اجرایی سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ بود.

ایجاد فضای رقابتی با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

ایجاد فضای رقابتی با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

 

به گزارش کوتاه به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین؛ احمد بهاروندی عضو هیات عامل بانک کارآفرین در مراسم تشریح چگونگی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل با بیان اینکه این طرح از پروژه های قدیمی است که سالها اجرایی نشده بود، گفت: اجرا نشدن این طرح موجب عدم رضایت شغلی، ثابت ماندن رده شغلی همکاران و حتی ریزش نیروهای تخصصی در برخی پست ها شده بود.
وی همچنین با اشاره به بار مالی  بیش از  ۱۵ میلیارد ریالی اجرای این طرح افزود: یکی از بزرگترین مشکلاتی که در شعب شاهد آن بودیم ثابت ماندن رده شغلی همکاران بود که با اجرای این طرح به نوعی جبران مافات گذشته شده و همکاران شعب در رده بندی جدید با وجود عدم ارتقا رده شغلی افزایش حقوق قابل توجهی خواهند داشت.
بهاروندی تاکید کرد: عدم اجرای این طرح در سالهای گذشته موجب ایجاد حس تبعیض سازمانی، عدم رضایت شغلی و عدم ماندگاری نیروهای جذب شده جدید می شد، اما با اجرای این طرح فضای رقابتی برای جذب و ماندگاری نیروی انسانی جدید روی خواهد داد.
وی در ادامه با بیان این که در طرح جدید بیشترین افزایش حقوق شامل کارکنانی است که به تازگی به مجموعه بانک پیوستند خاطر نشان کرد: یکی از محاسن این طرح، ارتباط مستقیم عملکرد فردی با دریافتی و گروه شغلی است که از ثابت حقوق متناسب با ثابت ماندن در رده شغلی همکاران جلوگیری می کند.
به گفته بهاروندی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل موجب سیستماتیک شدن ارزیابی عملکرد و کم رنگ شدن احساس تبعیض خواهد شد. در این طرح مجموعه ای از داده ها همچون سنوات، مدرک تحصیلی ، ارزیابی عملکرد، آموزشها و … موجب طبقه بندی شغلی و محاسبه حقوق و دستمزد خواهد شد.
همچنین سهراب صادقی مدیر سرمایه انسانی نیز در این باره تاکید کرد: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل جدای از افزایش حقوق سالانه مطابق با مصوبه وزارت کار است. در طرح قبلی افزایش حقوق متناسب با سنوات کاری بود اما در طرح جدید مجموعه ای از عوامل که بدان اشاره شد، حقوق و دستمزد را تعیین خواهد کرد.

جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با استفاده از خدمات غیر حضوری مخابرات تهران

جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با استفاده از خدمات غیر حضوری مخابرات تهران

 

مخابرات منطقه تهران در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا به مشتریان تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت (ADSL) ، استفاده از خدمات غیر حضوری را توصیه می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، در راستای مشتری مداری و تسریع در ارائه خدمات، شهروندان استان تهران می توانند از خدمات غیر حضوری مانند شماره های ۲۰۰۰، ۲۰۲۰، ۲۰۲۱، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱۷، ۱۱۸، کد دستوری ستاره ۲۰۲۰ مربع از طریق گوشی تلفن همراه و صفحه ” مخابرات من ” در سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس WWW.TCI.IR استفاده نموده و از مراجعه حضوری به مراکز مخابراتی در سطح شهر تهران خودداری نمایند.

شایان ذکر است سامانه ۲۰۰۰ از طریق تلفن ثابت برای پرداخت کارکرد تلفن ثابت، کد دستوری ستاره ۲۰۲۰ مربع از طریق تلفن همراه برای خدمات تلفن ثابت و اینترنت، سامانه ۲۰۱۱۷ برای رفع خرابی تلفن ثابت، سامانه ۱۱۸ برای کسب اطلاعات تلفنی، سامانه ۲۰۲۰ مشتریان خانگی اینترنت پرسرعت، ۲۰۱۰ پاسخگویی به مشتریان تجاری و ۲۰۲۱ سامانه ارتباطات مردمی به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و خدمات دهی به مشتریان می باشند.

 

حضور فعال مجتمع فولاد خراسان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران متافو)

حضور فعال مجتمع فولاد خراسان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران متافو)

 

 

حضور فعال مجتمع فولاد خراسان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران متافو)

کوتاه انلاین  – نمایشگاه فرصت مغتنمی برای تقویت مناسبات فی مابین شرکت های فولادی و سایر شرکت های فعال در حوزه معدن، صنایع معدنی، ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری، کوره‌های صنعتی و عملیات حرارتی، نسوزها و متالورژی در عرصه فولاد و صنایع وابسته خواهد داشت.

🔹به گزارش واحد روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای تقویت مناسبات فی مابین شرکت های فولادی و سایر شرکت های فعال در حوزه معدن، صنایع معدنی، ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری، کوره‌های صنعتی و عملیات حرارتی، نسوزها و متالورژی در عرصه فولاد و صنایع وابسته خواهد داشت.

بانک کارآفرین لباس نو به تن کرد

بانک کارآفرین لباس نو به تن کرد

هم زمان با جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین و در آستانه ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ازهویت جدید این بانک رونمایی شد.

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، در مراسم سالگرد تاسیس بانک کارآفرین که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران بانک برگزار شد، دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین، با اشاره به تصمیم گیری جمعی همه اعضای هیات مدیره بانک برای تصمیمات و تدوین استراتژی بانک، گفت: تصمیمات جمعی با همراهی همه مدیران و همکاران موجب شده تا شاهد رشدهای چشم‌گیر و سه رقمی در مجموعه عملکرد بانک در یکسال اخیر بودیم.
وی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، تدوین سامانه جامع منابع انسانی، تدوین آیین نامه تسهیلات و آیین نامه رفاهی را سرآغازی برای متناسب سازی حقوق و دستمزد خواند و اظهار داشت: یکی از الزامات اولیه ما تجهیز منابع انسانی بود؛ زیرا نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه بانک باید از انگیزه لازم برای ارائه خدمات مطلوبتر برخوردار باشد.
فرزین طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای آن را موجب موجب افزایش ایجاد انگیزه بین کارمندان بانک خواند و تاکید کرد: بعد از اجرای طرح‌های انگیزشی برای پرسنل، دومین برنامه اصلی هیات مدیره بانک تغییرات اساسی در زمینه اعتبارات بانک بود، چرا که سهم بانک کارآفرین پیش از این در نظام بانکی کشور بسیار کم بود و در سالهای گذشته در این بخش رشد نکرده بود.
مدیرعامل بانک کارآفرین ادامه داد: سهم ناچیز بانک در بخش اعتبارات در حالی بود که بانک کارآفرین در دو دهه گذشته جزو بانکهای خوشنام و دارای نیروی انسانی مجرب بود به همین جهت به سراغ ایجاد بانکداری تجاری، شخصی و شرکتی رفتیم و خط مشی جدید بانک بر اساس اعتبارات و وصول اعتبارات تدوین شد.
فرزین با اشاره به ایجاد کلینیک شعب و درجه بندی آن برای نخستین بار، تاکید کرد این دو راهکار موجب تقویت عملکرد بانک خواهد شد.
وی ایجاد دفتر نوآوری را یکی دیگر از موفقیت های بانک خواند که مورد توجه معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته و گفت: در کنار این اقدامات سامانه‌های متعددی را ایجاد کردیم که همگی در راستای اهداف و استراتژی‌های کلان بانک تدوین شده اند.
فرزین با بیان اینکه در یک سال اخیر هشت سامانه به مجموعه بانک افزوده شده است، گفت : سامانه های هم آفرین، رمزآفرین، اتوماسیون اداری،los، سامانه جامع اعتبارات، سامانه کاراکسپرس ، ساتنا گروهی از جمله سامانه هایی هستند که در سال ٩٩ اجرایی شدند.
وی با اشاره به افزایش عملکردها بر اساس گزارش مجمع سه ماهه سوم بانک، تاکید کرد هنوز در برخی سر فصل ها با هدف گذاریها فاصله داریم و معتقدم می توانیم به اهداف بیشتری دست پیدا کنیم.
وی همچنین با اشاره به تراز عملیاتی بانک گفت: در حالی که درسالهای ٩٧و٩٨ تراز عملیاتی بانک منفی پنج میلیارد تومان بود، در پاییز سال جاری به ٣٠٠ میلیارد تومان مثبت رسیده است.
فرزین خاطر نشان کرد: امسال شاهد رشد شش برابری سپرده های جاری و ١٠٠ درصدی بخش تسهیلات بودیم.

مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
 قرض الحسنه برکت بانک است
مدیرعامل بانک کار آفرین با ابراز امیدواری برای ایجاد سپرده قرض الحسنه در سال آینده گفت: قرض الحسنه برکت بانک است و می‌توانیم به تعداد گسترده ای از مشتریان خود تسهیلات پرداخت کنیم.
فرزین همچنین خاطر نشان کرد: بعنوان یک اقتصاددان بارها اعلام کرده‌ام که تخصیص ندادن منابع مالی مورد نیاز بیشترین آسیب را به واحدهای تولیدی وارد می‌کند.
مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
 تولد دوباره با آغاز شکوفایی بانک

مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره بانک در این مراسم با اشاره به رونمایی از هویت جدید بانک کارآفرین تغییرات انجام شده در فرایند ری برندینگ را آغازی دوباره برای ورود بانک به دوران شکوه خود خواند.
وی تاکید کرد: در راستای فرایند ری برندینگ با کمک گرفتن از اساتید مجرب و متخصص لوگوی بانک با حفظ رنگ سازمانی، تغییر کرد و حتی فونت خاص آن ایجاد شد تا هویت بصری بانک کارآفرین در دهه سوم زندگی خود جدید شود.
این عضو هیات مدیره بانک ادامه داد: برای اینکه فرایند ری بریندینگ مورد رضایت و جلب توجه مشتریان و سهامداران شود از تجربه بانکهای داخلی و خارجی در این زمینه بهره گرفتیم.

موسیقی و شعر خاص بانک کارآفرین

در ادامه این مراسم فردین خلعتبری بعنوان راهبر موسیقی سازمانی بانک در سخنرانی ضمن معرفی سه اثر موسیقیایی مختص بانک کارآفرین به توضیح بیشتر در مورد روند اجرایی این موسیقی ها پرداخت و گفت: با نگاه مثبت مدیرعامل بانک کارآفرین و آغاز ری برندینگ در بانک ضرورت داشت تا بانک کارآفرین نیز دارای یک هویت موسیقی خاص خود باشد به همین جهت آقای عبدالجابر کاکایی زحمت یکی از شعرهای بانک و آقای رامین فاروقی نیز شعر دیگری برای بانک سرودند.
خلعتبری ادامه داد: با اتمام کار سرودن شعر نگارش نت و اجرای موسیقی آغاز و در نهایت توسط آقایان سالار عقیلی و وحید تاج اجرا شد. در ادامه نیز برای دید بصری بهتر به موسیقی و شعر کلیپی با همراهی تعدادی از همکاران بانک تهیه وتدوین شد.
وی در پایان خطاب به محمدرضا فرزین مدیر عامل بانک کارآفرین گفت: در روزهایی که بخاطر ساخت کلیپ موسیقی به بانک تردد می کردم آنچه بسیار مورد توجه ام قرار گرفت وجود همکاران همدل و پر تلاش بود که باید از این حیث به شما تبریک گفت.
مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین

منشور به خط استاد امیرخانی

در ادامه این مراسم از منشور مشتری مداری بانک کارآفرین که با قلم استاد غلامحسین امیرخانی خوشنویسی شده بود رونمایی شد و استاد امیرخانی در پیام تصویری که برای این جشن ارسال کرده بود با تبریک ۲۱ سالگی بانک کارآفرین با ابراز امیدواری برای روزهای بهتر برای بانک کارآفرین و تقدیر از عملکرد بانک در حمایت از کارآفرین ها گفت: بانک کارآفرین جزو بانکهای خصوصی خوشنام ایرانی است که در طی سالهای حیاتش برکات زیادی داشته است و امیدوارم که در دهه سوم فعالیتش نیز بر اساس رویه حمایت از تولید و کارآفرینی قدم بردارد.

مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
رونمایی از تمبر اختصاصی و کتاب ری برندینگ

رونمایی از تمبر اختصاصی بانک یکی دیگر از طرح های افتتاح شده در این روز بود که توسط مدیر عامل بانک و محمد خورسندی یکی از اعضای هیات مدیره انجام شد.
همچنین در ادامه توسط محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک، مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره و کمیته تبلیغات، مهدی ایرانمنش مشاور معماری پروژه ری برندینگ و فرهادی مشاور پروژه ری برندینگ از کتاب ری برندینگ رونمایی شد.
در این مراسم همچنین از فونت سازمانی بانک، که توسط دامون خانجانزاده طراحی شده رونمایی شد

افزایش ۵ درصدی تولید و ۱۰ درصدی صادرات در بسپاران پتروشیمی بندرامام

در سه ماهه سوم سال جاری محقق شد:
افزایش ۵ درصدی تولید و ۱۰ درصدی صادرات در بسپاران پتروشیمی بندرامام


مدیریت فنی و تولید بسپاران در سه ماهه سوم سال جاری تولید محصولات خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد و نسبت به سه ماه دوم امسال ۷ درصد افزایش داد که در پی آن؛ میزان صادرات محصولات این مدیریت در سه ماهه سوم سال نسبت به برنامه ۱۳ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، بسپاران پتروشیمی بندرامام ؛ دارای واحدهای تولیدی پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، پلی وینیل کلراید، پلی پروپیلن، بوتادین و لاستیک مصنوعی است که وظیفه تولید محصولات در زنجیره پلی الفینی را به عهده دارد و در سه ماهه سوم سال جاری موفق به کسب دستاوردهایی در بخش‌های مختلف شده است.

شرکت پتروشیمی بندرامام با تدوین استراتژی‌های وظیفه‌ای و نتایج حاصل آن در واحدهای عملیاتی و ستادی، به دستاوردهای مهمی دست یافته است. از مهم‌ترین این دستاوردها در بسپاران پتروشیمی بندرامام می‌توان به تولید بیش از ظرفیت واحدهای پلی پروپیلن و پلی اتیلن سبک و همچنین راه اندازی راکتورهای واحد پلی اتیلن سنگین با استفاده از نرم افزار هوشمند MAPS اشاره کرد.

از دیگر اقدامات مهم و تاثیرگذار در توسعه زنجیره تأمین قطعات و مواد شیمیایی می‌توان به داخلی سازی کاتالیست K2، ماده شیمیایی سدیم آلکیلاریل نفتالین (TAMOL- N) و ساخت قطعات خارجی حساس مکانیکی توسط صنایع داخل کشور، جهت جلوگیری از خروج ارز در سال جهش تولید اشاره کرد.

همچنین این مدیریت با استفاده بهینه از پتانسیل‌های داخلی و همچنین با همت و تلاش کارشناسان ابزار دقیق خود توانست سیستم کنترلی بخش‌های ۶۰۰، ۷۰۰، ۹۰۰ واحد PVC را طراحی و تغییر دهد که این اقدام از هزینه‌های قابل توجهی جلوگیری کرده است.

شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام موفق شد تا پایان آذرماه امسال در مدیریت فنی و تولید بسپاران خود، شاخص ضریب تکرار حوادث فرآیندی (PSIR) را نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود ببخشد.

حمایت‌های همه جانبه سیتا از سیمان دورود

 

رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین درباره حمایت‌های این شرکت و شرکت سیمان فارس و خوزستان از سیمان دورود توضیح داد: مجموعه سیاست‌های حمایتی به دو بخش حمایت از کارخانه فعلی و حمایت از ساخت فاز چهارم این کارخانه مربوط می‌شود.

به گزارش  کوناه انلاین  از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، وی افزود: در این حین باید در نظر داشت که حدود ۴۰ درصد شرکت سیمان دورود متعلق به گروه است، با این حال با هدف تقویت زیرساخت های تولید و ساختار مالی این شرکت حمایت‌های مناسبی تا کنون انجام شده که در ادامه به محورهای مهم آن اشاره خواهم کرد.

🔹 تامین آجر نسوز
جمارانیان با اشاره به تامین آجرنسوز مورد نیاز این کارخانه سیمان گفت: با توجه مشکلات ایجاد شده در تامین آجرنسوز و در راستای اجرای سیاست‌های هم‌افزایی در گروه اقدامات ویژه‌ای برای زمینه تامین آجر نسوز سیمان دورود انجام شد تا کوره‌های این کارخانه خاموش نشود و روند تولید ادامه یابد.
وی افزود: در این زمینه بیش از ۱۰۰ تن آجر نسوز به ارزش ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در داخل گروه تامین و به شرکت سیمان دورود ارسال شد. همچنین مبلغ ۷ میلیارد تومان از طرف هلدینگ به طور قرض‌الحسنه به سیمان دورود داده شد تا بتواند باقی‌مانده نیاز خود را برطرف کند.

🔹 حمایت‌های مالی سیتا از سهام سیمان دورود
مدیرعامل سیتا همچنان درباره قرارداد بازارگردانی سهام سیمان دورود توضیح داد: با هدف حمایت از سهامداران خرد و قیمت سهام این شرکت دربازار سرمایه تا کنون مبلغ بیش از ۹ میلیارد تومان طی قراردادی به بازارگردان سیمان دورود بر اساس قوانین و ضوابط اعلامی از طرف هلدینگ داده شده تا ارزش سهام این کارخانه در بازار سرمایه حفظ شود.

🔺 لینک متن کامل این خبر در سایت سیمان تامین 👇

https://b2n.ir/851396

 

تجلیل از بانوان شاغل شرکت پتروشیمی

تجلیل از بانوان شاغل شرکت پتروشیمی

 

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، نشست بانوان شاغل در شرکت پتروشیمی نوری با مدیرعامل این شرکت برگزار شد .

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی پتروشیمی نوری، در این نشست صمیمانه که روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه، با حضور مهندس صانعی مدیر عامل شرکت و مهندس خاکسار رئیس مجتمع، برگزار شد از تلاش های بانوان توانمند شاغل در مجتمع نوری تجلیل شد.
در این نشست مهندس صانعی ضمن بیان تبریک و شادباش این روز خجسته از حضور تاثیر گذار یکایک بانوان شاغل در مجتمع قدردانی کرد.
وی با بزرگداشت جایگاه والای زن و نقش پر رنگ او در ساختن جامعه آرمانی آینده خاطر نشان کرد: بدون شک همه ما در کنار انجام فعالیت حرفه ای، باید مسئولیت مان در قبال خانواده را جدی بگیریم و همیشه به آن پایبند باشیم.
در ادامه مدیرعامل پتروشیمی نوری با یادآوری سامانه ها و روش های گسترده ارتباط کارکنان با مدیریت شرکت گفت: هدف اصلی ما از تشکیل جلسات با کارکنان و راه اندازی کانال های ارتباطی متعدد، استقبال از پیشنهادات همکاران و اطلاع یافتن از مشکلات همه عزیزان است و ما مشتاقانه آماده شنیدن نظرات هستیم.
مدیرعامل پتروشیمی نوری افزود: نباید هدف ما برای کار کردن تنها در کسب منافع مادی متوقف شود بلکه اگر در هر جایگاه و هر شغل کوچک و بزرگ، دل را به صحنه بیاوریم و برای دل مان کار کنیم، این کار دلی و از روی عشق مطمئنا انرژی های مثبت بی شماری را به کائنات مخابره خواهد کرد و دیر یا زود چندین برابر آن انرژی های مثبت به سمت شما و خانواده هایتان برخواهد گشت.

فضاهای فرهنگی، آموزشی شمال تهران توسعه می یابد 

فضاهای فرهنگی، آموزشی شمال تهران توسعه می یابد 

 

شهرداری

به گزارش  کوتاه انلاین ،فضاهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی شمال تهران با تشکیل کارگروه مشترک شهرداری منطقه یک و آموزش و پرورش منطقه یک تهران، توسعه می یابد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در نشست با ابوالقاسم حدادی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک که به مناسبت ایام دهه فجر با هدف توسعه و احداث فضاهای شهری، فرهنگی، ورزشی و آموزشی برگزار شد، اظهار داشت: با تشکیل کارگروهی مشترک از حوزه های اجتماعی، املاک و  مشارکت های شهرداری منطقه یک و نمایندگان آموزش و پرورش این منطقه می توانیم ضمن تعامل و بررسی موضوعات مشترک و رعایت حقوق متقابل، با همکاری و هم فکری یکدیگر به توسعه فضاهای شهری، فرهنگی، ورزشی و آموزشی کمک نماییم.

حدادی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک تهران نیز ضمن اشاره به موضوعات مورد نظر جهت پیگیری در کارگروه مشترک گفت: تعریف کاربری برای ورزشگاه صابرین شاهد، تعیین تکلیف ورزشگاه شهید سلیمانی، طرح شهرداری در مجاورت مدرسه فرزانگان در شهرک نفت، تامین سرویس بهداشتی برای مدرسه سبز در دارآباد، بهسازی و بهره برداری از مدرسه دین پرور در محله دربند و… از موضوعاتی است که با تشکیل کارگروه مشترک می توان به نحو صحیح و شایسته مورد بررسی قرار داده و در خصوص آن ها تصمیم گیری نمود.

۵۰۰ میلیون تومان جایزه برای تراکنش با موبایلت

 

۵۰۰ میلیون تومان جایزه برای تراکنش با موبایلت

مشتریان بانک سامان می‌توانند با انجام تراکنش از طریق همراه بانک سامان در قرعه‌کشی ۵۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی شرکت کنند.

به گزارش سامان رسانه، هم‌زمان با برگزاری جشنواره زمستانه موبایلت، مشتریان بانک سامان می‌توانند با انجام حداقل ۵ تراکنش از طریق همراه بانک سامان (موبایلت) در قرعه‌کشی ۵۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی شرکت کنند.

در این جشنواره که از ۵ بهمن‌ماه آغاز و تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد، ۵ جایزه ۵۰ میلیون تومانی و ۵۰ جایزه ۵ میلیون تومانی برای کاربران خوش‌شانس موبایلت در نظر گرفته شده است.

مشتریان بانک سامان می‌توانند با افزایش تعداد تراکنش‌های خود در اپلیکیشن موبایلت، شانس خود را برای برنده شدن این جوایز افزایش دهند.

همچنین افرادی که مشتری بانک سامان نیستند، می‌توانند ضمن دانلود موبایلت تا ۱۵ اسفندماه، با مراجعه به یکی از شعب این بانک در سراسر کشور ضمن افتتاح حساب و فعال‌سازی اپلیکیشن، در قرعه‌کشی ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد، شرکت

پتروشیمی نوری با مشعل خداحافظی می‌کند

پتروشیمی نوری با مشعل خداحافظی می‌کند

 

 

پتروشیمی نوری با مشعل خداحافظی می‌کند
کوتاه انلاین  -عملیات نصب و ساختمان پروژه بازیابی گازهای مشعل ظهر امروز با حضور مدیرکل محیط زیست استان بوشهر، فرماندار عسلویه، مقام‌های محلی و مسئولان پتروشیمی نوری آغاز شد و کلنگ احداث این واحد بر زمین خورد.

عملیات نصب و ساختمان پروژه بازیابی گازهای مشعل ظهر امروز با حضور مدیرکل محیط زیست استان بوشهر، فرماندار عسلویه، مقام‌های محلی و مسئولان پتروشیمی نوری آغاز شد و کلنگ احداث این واحد بر زمین خورد.

به گزارش درآمد نیوز ، در این مراسم مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: پروژه بازیابی گازهای مشعل و تولید کود سولفات آمونیوم، تحقق آرزویی دیرینه است که با اجرای آن گامی بلند برای حفاظت از محیط زیست در منطقه عسلویه است.
تقی صانعی با بیان اینکه شرکت پتروشیمی نوری از بزرگترین مجتمع‌های تولید آروماتیک در جهان به شمار می‌رود، گفت:با اقدامات انجام شده، توانستیم رکورد جدیدی در تولید این مجتمع ثبت کنیم و به ظرفیت ۱۰۸ درصد تولید برسیم، تاکنون چهار میلیون و دویست و بیست هزار تن محصول تولید کنیم که تا پایان سال به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید که رکورد تازه‌ای در طول حیات پتروشیمی نوری است.
وی تصریح کرد: این رکورد در حالی ثبت شده که متوسط تولید در ۶۲ شرکت پتروشیمی، ۸۵ درصد است.
مدیرعامل پتروشیمی نوری همچنین دریافت تندیس طلایی ویژه از وزیر نفت به دلیل عملکرد این شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی را از دستاوردهای این شرکت عنوان کرد و افزود: پتروشیمی نوری در حوزه مسیولیت اجتماعی، محیط‌زیست و کاهش مصرف انرژی دستاوردهای مهمی داشته و به دلیل کاهش مصرف انرژی که استاندارد آن به ازای هر تن محصول ۱۹ مگا ژول مصرف سوخت است به ۱۰ مگا ژول رسانده و‌به‌همین دلیل کاندیدای معرفی شرکت برتر در حوزه مدیریت مصرف انرژی از سوی سازمان استاندارد هستیم.
صانعی یکی از پروژه‌های بسیار مهم زیست محیطی این شرکت را اجرای پروژه بازیابی گازهای فلر و تولید کود سولفات آمونیوم دانست و گفت: سالهای سال بود که به دنبال اجرای این پروژه بودیم، اما به دلیل مسایل مختلف از جمله تحریم‌ها و همچنین نبود فرآیندهای مورد قبول همکاران ما، اجرای آن به تعویق افتاد و سرانجام اسناد مناقصه نهایی شد و برنده آن که یک شرکت ایرانی است برای اجرا انتخاب شد.
وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه گازهایی که به فلر می‌رود و می‌سوزد، تبدیل به مواد پتروشیمی و کود شیمیایی می‌شوند و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده با تولید محصول، موجب‌ حفظ محیط‌زیست و کاهش آلایندگی‌ها می‌شود.
مدیرعامل پتروشیمی نوری با بیان اینکه با راه‌اندازی این واحد سالانه ۶۰ هزار تن کود سولفات آمونیوم، ۶۵ هزار تن ال‌پی‌جی تولید می‌شود، ادامه داد: همچنین سالانه ۱۷ میلیون و هفتصد هزار مترمکعب گاز شیرین شده توسط این واحد تولید می‌شود که با مصرف آن به عنوان خوراک، مصرف گاز مجتمع کاهش پیدا می‌کند و علاوه بر کمکی که نوری به شبکه مصرف گاز کشور همین امروز با قطع صادرات گازوییل برای تامین سوخت مورد نیاز صنایع داخلی انجام می‌دهد دوچندان خواهد شد.
وی با بیان اینکه این پروژه با سرمایه‌گذاری ارزی حدود ۲۶ میلیون یورو و در مجموع ۹۹۶ میلیارد تومان ظرف ۲۶ ماه اجرا می‌شود، اظهار داشت: با اجرای این پروژه گوگرد که یکی از معضلات منطقه است، کاهش پیدا می‌کند و البته برای رفع این دغدغه در منطقه باید همه شرکت‌ها طرح‌های اینچنینی را اجرا کنند.
وی خاطر نشان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما تبدیل شدن به صنعت سبز و کمک به کاهش آلودگی‌های زیست محیطی در عسلویه است.
نوری، شرکتی پیشرو در حفاظت از محیط زیست
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به فعالیت‌های متعدد پتروشیمی نوری در راستای حفاظت از محیط زیست گفت: نوری یکی از شرکت‌های پیشرو در محیط زیست است و کاندیدای معرفی به عنوان صنعت سبز است.
فرهاد قلی‌نژاد با اشاره به گسترده‌تر شدن آلودگی هوا در سال جاری در کلان شهرها، اظهار داشت: با اجرای قانون هوای پاک و عمل کردن همه دستگاه‌ها به وظایف خود تا حد زیادی می‌توان از آلاینده‌های زیست محیطی کاست.
وی با بیان اینکه آلودگی هوا یک‌ دغدغه جدی در عسلویه است، افزود:خوشبختانه پیشنهادی که در سفر رییس‌جمهور به عسلویه در  سال ۹۷ مطرح شد و آن تشکیل کارگروه ملی کاهش آلودگی‌های زیست محیطی پارس جنوبی بود، در قالب طرح جامع رفع آلودگی‌های محیط زیست پارس جنوبی (منطقه ویژه اقتصادی پارس)، آبان ماه امسال در هیات دولت به تصویب رسید که اتفاقی بسیار بزرگ و بنیادین است.
وی با اشاره به اقدامات نتیجه‌بخش انجام شده برای نجات دریاچه ارومیه در سطح ملی، افزود: ما در عسلویه نیز برای کاهش آلودگی‌های زیست محیطی به چنین همتی در سطح ملی نیاز داریم و این مصوبه هیات دولت یک برنامه جامع برای اقدامات لازم برای کاهش آلودگی هوا و… در عسلویه با جزییات مشخص و اعتبارات بودجه‌ای مشخص است.
قلی‌نژاد همچنین به اقدامات انجام شده برای احداث ایستگاه پالایش منطقه‌ای در کنگان و عسلویه اشاره کرد و ادامه داد: یکی از زیباترین تالاب‌های ایران، به نام تالاب نای‌بند در این منطقه قرار دارد و همچنین جنگل‌های زیبای حرا؛ که امیدواریم با همراهی مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی و شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی از این نعمات خدادادی در راستای اصل نوین توسعه پایدار و اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت کنیم، چرا که نگران ورود پساب‌های پالایشگاهی به این تالاب هستیم.
وی تصریح کرد: از شرکت‌ پتروشیمی نوری که بدون پیگیری ما، پیشقدم است در حفظ محیط زیست و پروژه بازیابی گازهای مشعل را اجرا کرده تشکر می‌کنیم،چرا که موجب کاهش یکی از دغدغه‌های جدی مردم منطقه می‌شود و این شرکت را تبدیل به به الگویی برای سایر شرکت‌های منطقه برای بازیابی گازهای فلر می‌کند.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر خاطر نشان کرد: پتروشیمی نوری سال‌هاست در کنار سازمان محیط زیست از یک گونه نادر دلفین حمایت می‌کند که این حمایت قرار است، در طرح حمایت از دلفین‌ها در گستره سه استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان که در حال تدوین است، ادامه پیدا کند.
فرماندار: اجرای این پروژه مطالبه مردم عسلویه بود
فرماندار عسلویه اجرای پروژه بازیابی گازهای مشعل را طرحی زیست محیطی با ارزش افزوده قابل توجه دانست و گفت:اجرای این طرح یکی از مطالبات جدی مردم منطقه بود.
عبدالنبی یوسفی با بیان اینکه عسلویه با تأمین ۶۳ درصد سوخت گاز نیروگاه‌ها و ۷۵ درصد گاز مصرف خانگی کشور پایتخت انرژی کشور است، اظهار داشت: امروز به خود می‌بالیم که پتروشیمی‌نوری با همت مهندسان ایرانی پروژه‌ای را آغاز می‌کند که یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان عسلویه و مناطق پیرامونی است، همه ما یک هوا را استنشاق می‌کنیم و اگر هوا پاک باشد همه ما از آن بهره‌مند می‌شویم و اگر آلوده باشد همه از آن زیان می‌بینیم.
وی با اشاره به آثار نامطلوب گازهای مشعل بر محیط زیست، افزود: با اجرای این پروژه نه تنها آلاینده‌ها حذف می‌شود که از محصول آن کسب درآمد هم می‌شود که این درآمد بر کشور هم تاثیرگذار است.
یوسفی با اشاره به سرمایه‌گذاری حدود هزار میلیارد تومان برای اجرای این پروژه، خاطر نشان کرد: پروژه بازیابی گازهای مشعل، با این حجم از سرمایه‌گذاری یک پروژه کلان است که اجرای آن هم موجب خوشحالی مردم عسلویه است، هم نام نیکی از اجرا کنندگان برای آیندگان ثبت خواهد کرد

  • منبع خبر : روابط عمومی پتروشیمی نوری

افزایش ۵ درصدی عرضه ورق قلع اندود فولاد مبارکه در ده ماهه امسال

افزایش ۵ درصدی عرضه ورق قلع اندود فولاد مبارکه در ده ماهه امسال/ استفاده از روش های دیگر بسته بندی در مواد غذایی علت کاهش تقاضا بوده است

مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه گفت: به نظر می رسد استفاده شرکت های تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته بندی های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت های تولیدکننده دپو گردیده است.

 

به گزارش تجارت گردان ، محمد تاج میرریاحی مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه در گفتگو با ایراسین در مورد عرضه ورق قلع اندود به بازار گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ده ماهه سال جاری ۸۸۳۸۰ تن ورق قلع اندود به بازار عرضه نموده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۸۳۷۷۰ تن)، ۵ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: از نظر قیمت نیز همواره قیمت ورق قلع اندود داخلی کمتر از قیمت های جهانی این محصول بوده است و فولاد مبارکه به منظور حمایت از تولیدکنندگان قوطی های بسته بندی مواد غذایی از جمله حلب روغن و قوطی کنسرو و رب گوجه فرنگی، محصولات قلع اندود را همواره با اعتبار اسنادی مدت دار عرضه نموده است.

مدیر فروش داخلی مجتمع فولااد مبارکه با بیان این مطالب گفت: در دو عرضه اخیر فولاد مبارکه، تناژ معامله شده ورق قلع اندود در بورس کالا کمتر از تناژ عرضه بوده است، به طوری که در تاریخ ۹۹/۱۰/۲۲  فولاد مبارکه ۳۵۰۰ تن ورق قلع اندود عرضه نمود که ۱۹۵۰ تن از آن معامله شد و در تاریخ ۹۹/۱۱/۶  نیز ۴۵۰۰ تن ورق قلع اندود عرضه که ۴۱۵۰ تن خریداری گردید. بنابراین به نظر می رسد استفاده شرکت های تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته بندی های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت های تولیدکننده دپو گردیده است.

عدم پذیرش و پردازش حساب های فاقد کدشهاب و سیاح در بانک سینا

بانک سینا اعلام کرد: در راستای اجرای ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی، از روز پنجم بهمن ماه سال جاری، امکان پذیرش و پردازش تراکنش های فاقد کد شهاب و از ۱۱ بهمن ماه سال جاری، پذیرش و پردازش تراکنش هایی که حساب مبدأ آنها فاقد کد سیاح باشد، وجود نخواهد داشت.

به گزارش کوتاه انلاین ،کد شهاب (شناسه هویت الکترونیکی بانکی)، شناسه ای منحصر به فرد است که توسط سامانه نهاب (نگهداری اطلاعات مشتریان بانکی) تولید می گردد که اعتبار این شناسه، مبنای ارائه خدمات بانکی به مشتری در کل شبکه بانکی کشور می باشد. از اهداف مهم سامانه نهاب، می توان ساماندهی حساب‌های بانکی، کمک به اجرای هر چه بهتر دستورالعمل شناسایی اشخاص ایرانی و خارجی، بهبود و تسهیل در تکمیل بانک اطلاعاتی مشتریان، افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی را نام برد.
با اقدامات و پیگیری های صورت گرفته، در حال حاضر کد شهاب برای اکثر مشتریان بانک دریافت شده است اما از آنجایی که حسب دستورالعملهای بانک مرکزی ارائه خدمات به مشتریان فاقد کد شهاب، ممنوع می باشد، مسدود نمودن برداشت از سپرده های مشتریان مشمول، در دستور کار بانک قرار گرفته است.
سیاح، سامانه یکپارچه الکترونیکی حساب های بانکی است که از سوی بانک مرکزی راه اندازی شده و بر اساس آن، افتتاح هر نوع سپرده بانکی، مستلزم اخذ مجوز و دریافت کد رهگیری از سامانه سیاح می باشد. لذا افتتاح سپرده برای مشتریان غیر مجاز (از جمله مشتریان دارای چک برگشتی)، ممنوع بوده و امکان دریافت کد رهگیری از سامانه سیاح برای این دسته از مشتریان وجود نخواهد داشت.
در این خصوص حسب اعلام بانک مرکزی، از ۱۱ بهمن ماه سال جاری، پذیرش و پردازش تراکنش های بین بانکی ساتنا که حساب مبدأ آنها فاقد کد سیاح می باشد، وجودندارد

ساخت و بهره‌برداری از جرثقیل سقفی ۵۰ تن در سالن جدید ریخته‌گری مداوم

ساخت و بهره‌برداری از جرثقیل سقفی ۵۰ تن در سالن جدید ریخته‌گری مداوم

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، کارشناس اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی با اعلام این خبر افزود: با توجه به افزایش ظرفیت تولید در واحد ریخته‌گری و توسعۀ سالن انبار تختال، پروژۀ جرثقیل ۵۰ تنی جهت نصب در سالن جدید انبار تختال در دستور کار قرار گرفت.

احسان شیروانیان چابک‌سازی و افزایش سرعت جابه‌جایی تختال‌ها و در عین حال افزایش ایمنی را از اهداف کلیدی این پروژه برشمرد و افزود: در طراحی و ساخت این جرثقیل از به‌روزترین تکنولوژی‌های جهان استفاده شده است.

به گفتۀ این کارشناس فولاد مبارکه، جرثقیل مذکور امکان حمل تختال با دمای ۷۰۰ درجۀ سانتی‌گراد را داراست. این قبیل جرثقیل‌ها به طراحی‌های پیچیده و تخصصی در قسمت‌های مختلف، مانند ایجاد سپر حرارتی و ایزولاسیون نیازمندند تا بتوانند از تجهیزات حساس و تابلو برق‌های نصب‌شده روی جرثقیل در محدودۀ دمای زیر ۳۰ درجه و کاملا ایزوله محافظت کنند.

وی قابلیت بازساخت (regenerative) را که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود، از ویژگی‌های دیگر این جرثقیل دانست و در توضیح این قابلیت گفت: هنگام پایین آوردن اجسام و یا ترمز کردن و اِعمال گشتاور منفی به محور موتور، انرژی‌ای تولید می‌شود که باید به نحوی از سیستم خارج گردد تا اضافه ولتاژ رخ ندهد. معمولا این انرژی از طریق قرار دادن مقاومت و تبدیل شدن به انرژی گرمایی تخلیه می‌شود. این مقاومت‌ها به دلیل ارزان بودن و سادگی نصب به شکل گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی در این جرثقیل از این مقاومت‌ها استفاده نشده و تکنولوژی به‌کاررفته در آن به‌گونه‌ای است که این انرژی به‌جای تخلیه و هدررفت، مجددا در چرخۀ مصرف جرثقیل قرار می‌گیرد و همین امر باعث صرفه‌جویی قابل‌توجه در مصرف انرژی می‌گردد.

شیروانیان با بیان اینکه کلاسِ کاری این جرثقیل M8/A8 است گفت: فاصلۀ بین ریل‌های حرکت طولی ۳۵٫۵ متر و سرعت حرکت طولی جرثقیل ۱۲۰ متر در دقیقه است. ضمن اینکه سرعت بالابری قلاب اصلی آن ۱٫۷ تا ۱۷ متر بر دقیقه و سرعت بالابری قلاب کمکی ۱٫۲ تا ۱۲ متر بر دقیقه است.

کارشناس اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی فولاد مبارکه در همین خصوص از همکاری شرکت جرثقیل پولاد به‌عنوان پیمانکار پروژه، مدیریت‌های اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی، بازرسی فنی، اتوماسیون و ابزار دقیق، فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و واحدهای تعمیرات جرثقیل‌های سقفی ناحیۀ ریخته‌گری مداوم، حفاظت فیزیکی، حمل‌ونقل، ایمنی فنی، شرکت فنی مهندسی فولاد و سایر پیمانکاران و واحدهای مربوطه تشکر و قدردانی کرد.

بهره‌گیری از سیستم‌های مدیریتی و استفاده از استانداردهای روز دنیا در افزایش بهره‌وری در صنایع پتروشیمی‌ امری اجتناب‌ناپذیر است

بهره‌گیری از سیستم‌های مدیریتی و استفاده از استانداردهای روز دنیا در افزایش بهره‌وری در صنایع پتروشیمی‌ امری اجتناب‌ناپذیر است 

پتروشیمی

به گزارش کوتاه انلاین  ،محمد حمیدی با اشاره به نقش راهبردی حوزه برنامه‌ریزی و توسعه و بهره‌گیری از سیستم‌های نوین مدیریتی روز دنیا گفت: حوزه برنامه‌ریزی و توسعه در صنعت پتروشیمی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که نیازمند توجه خاص مدیران ارشد در جهت بهره‌گیری از رویکردهای مدرن، بهره‌مندی از تفکر استراتژیک و ایجاد یکپارچگی در کلیه سطوح سازمانی در پیاده‌سازی این سیستم‌ها است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون، این شرکت به‌عنوان مدافع لقب «برترین و بیشترین دارنده ایزوهای جهانی در صنایع پتروشیمی کشور» موفق شد تا بازهم در انجام فرآیند ممیزی خارجی IMQ سربلند خارج‌شده و با پیاده‌سازی آخرین ورژن استانداردها در این شرکت و در فرآیند ممیزی مراقبتی همانند سال‌های اخیر با سربلندی به‌عنوان دارنده مجموعه ایزوها رخ‌نمایی کند.

محمد حمیدی، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پتروشیمی کارون و نماینده مدیریت از استانداردهای ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۰۸ مدیریت انرژی، ISO ۴۵۰۰۱, ISO ۱۴۰۰۱, ISO ۹۰۰۱: سیستم مدیریت یکپارچه، ISO ۲۹۰۰۱ مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ISO ۲۶۰۰۰: مسئولیت‌های اجتماعی، ISO ۱۰۰۰۴, ISO ۱۰۰۰۳, ISO ۱۰۰۰۲, ISO ۱۰۰۰۱: مدیریت ارتباط با مشتریان، ISO ۲۰۰۰۰: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و ISO۱۷۰۲۵: تجهیزات آزمایشگاهی به‌عنوان برخی از ایزوهای جاری‌سازی شده در پتروشیمی کارون نام برد و از برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت در راستای بهبود مستمر فرایندهای سازمانی با اصلاح و بازمهندسی فرآیندهای کلیدی این پتروشیمی خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم بهره‌گیری از استانداردهای جهانی در پتروشیمی کارون خاطرنشان کرد: در مبحث مدیریت کیفیت استاندارد ISO ۹۰۰۱ به‌عنوان مشهورترین و محبوب‌ترین استاندارد جهانی شناخته می‌شود که تا چندی پیش نسخه سال ۲۰۰۸ آن در شرکت پیاده‌سازی شده بود و در حال حاضر در مجموعه پتروشیمی کارون از نسخه ۲۰۱۵ که آخرین ورژن آن و مبتنی بر ریسک است استفاده می‌شود. همچنین، استاندارد ISO ۲۹۰۰۱ به‌عنوان استاندارد تخصصی مدیریت کیفیت در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز در این شرکت استقرار داده‌شده تا نگاه تخصصی به موضوع کیفیت در سازمان بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه پتروشیمی کارون با اعلام اینکه یکی از اهداف مهم این شرکت کاهش هزینه‌های انرژی و به‌تبع آن کاهش بهای تمام‌شده محصولات شرکت است، اعلام کرد: استانداردهای دیگری که موفق به پیاده‌سازی آن در پتروشیمی کارون شده‌ایم استاندارد ISO ۵۰۰۰۱ است. این استاندارد دربرگیرنده الزامات اجرا، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت انرژی است و تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی و قیمت محصول نهایی دارد.

این مقام مسئول بیان کرد: رویکرد جدی پتروشیمی کارون مبتنی بر کسب اعتماد و توجه مشتریان است. در همین راستا، با تصمیم‌گیری در مجموعه مدیریتی پتروشیمی کارون، ضمن ایجاد واحد مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) اقدام به استفاده از استانداردهای جهانی سری ۱۰ هزار کرده‌ایم که شامل استانداردهای ISO ۱۰۰۰۱, ISO ۱۰۰۰۲, ISO ۱۰۰۰۳, ISO ۱۰۰۰۴ است.

به گفته وی، هدف غایی این استانداردها توسعه فرهنگ مشتری مداری در سطح شرکت و اثبات این موضوع برای مشتریان است که برآورده کردن نیازهای ایشان دغدغه اصلی مدیران و کارکنان پتروشیمی کارون است.

حمیدی بابیان اینکه استانداردهای تخصصی فوق باعث جلب رضایت مشتریان و رسیدگی به شکایت آن شده، گفت: به کمک همکاران واحد CRM در تلاش هستیم که با تحویل به‌موقع محصول و خدمات پس از فروش تعهد خود را به مشتریان اثبات کرده و مشتریانی وفادار داشته باشیم.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پتروشیمی کارون با تشریح اینکه کیفیت مطلوب یکی از دغدغه‌های اصلی این شرکت در حوزه صادرات محصولات به بازارهای جهانی و اروپایی بوده، ادامه داد: به همین منظور، فرآیندهای آزمایشگاهی و تجهیزات مربوطه با استانداردهای جهانی و گواهینامه‌های بین‌المللی برای سنجش کیفیت محصولات نیاز است.

وی افزود: به همین دلیل اقدام به اصلاح فرآیندهای آزمایشگاهی و تقویت تجهیزات تست و آزمایش مطابق با استانداردهای ISO ۱۷۰۲۵ کرده و از مرجع معتبر بین‌المللی آنالیتیکا روسیه توانستیم گواهینامه مربوطه را دریافت کرده و این موفقیت بزرگ را به پتروشیمی کارون هدیه دهیم.

حمیدی با اجتناب‌ناپذیر خواندن بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در موفقیت یک سازمان افزود: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات در پتروشیمی کارون زیرمجموعه مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه است و با تلاش‌های مستمر در سال‌های گذشته توانستیم که ضمن توسعه بسترهای IT در شرکت و بهینه‌سازی آن‌ها سیستم مدیریت فناوری اطلاعات مبتنی بر استاندارد جهانی ISO ۲۰۰۰۰ را پیاده‌سازی کنیم.

وی افزود: علاوه بر این، در راستای ارتقای امنیت اطلاعات سازمان و جلوگیری از خطرات احتمالی سایبری در حال پیاده‌سازی استاندارد ISO ۲۷۰۰۱ با همراهی و همکاری نهادهای نظارتی ذی‌ربط هستیم و ان‌شاءالله این سیستم در آینده‌ای نزدیک به تائید مراجع ثبت و صدور گواهینامه و مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مسائل ایمنی بهداشت و محیط‌زیست (HSE) یکی از مباحث مهم در همه سازمان‌های عملیاتی و بالأخص سازمان‌هایی با فرآیندهای شیمیایی است، تصریح کرد: در حوزه ایمنی بهداشت سلامت کارکنان در سال ۱۳۹۵ موفق به دریافت گواهینامه OHSAS ۱۸۰۰۱:۲۰۰۷ شده و در سال ۱۳۹۸ با انتشار استاندارد ISO ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ ضمن پیاده‌سازی اثربخش آن موفق شدیم گواهینامه مذکور را دریافت کنیم.

به گفته وی، هدف اصلی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت کارکنان اطمینان از حفظ سلامت کارکنان است چراکه معتقدیم کارکنان، مهم‌ترین سرمایه‌های پتروشیمی کارون هستند.

علاوه بر این محمد حمیدی تأکید کرد که حفاظت مدام از محیط‌زیست جزو دغدغه‌های همیشگی مدیران ارشد پتروشیمی کارون است و برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل‌های لازم در این خصوص صورت می‌پذیرد. در همین راستا استاندارد ISO ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ به‌عنوان الگوی مدیریت محیط‌زیست در شرکت مورداستفاده قرارگرفته و بر اساس آن ممیزی‌های مختلف توسط ذینفعان شرکت ازجمله IMQ ایتالیا و سازمان حفاظت محیط‌زیست انجام می‌شود.

حمیدی بر اهمیت مسئولیت اجتماعی در سازمان نیز اشاره کرد و افزود: شرکت پتروشیمی کارون خود را به‌عنوان یک عضو متعهد در جامعه می­داند و بر ضرورت اجرای مسئولیت‌ها و نقش‌های خود اشراف دارد.

وی ادامه داد: ازاین‌رو در سال ۱۳۹۷ این شرکت برای اولین بار در سطح شرکت‌های پتروشیمی منطقه اقدام به پیاده‌سازی ISO ۲۶۰۰۰ کرد که استاندارد الگوی مدیریت مسئولیت اجتماعی است و تعداد گواهینامه‌های صادرشده در این خصوص در ایران به تعداد انگشتان دست نمی‌رسد.

حمیدی در پایان‌بر وجود تفکر استراتژیک در پتروشیمی کارون تأکید کرد و گفت: این تفکر همچون چتری بر کلیه فعالیت‌های سازمان سایه افکنده و برای رسیدن به مأموریت و چشم‌انداز شرکت نیازمند برنامه‌ریزی‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت هستیم و باید بتوانیم با برنامه‌ریزی اصولی و درست به سمت اجرایی شدن این استراتژی‌ها حرکت کرده و توسعه را به‌عنوان هدف اصلی شرکت دنبال کنیم.

گفتنی است؛ هدف اصلی شرکت پتروشیمی کارون به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی و کسب‌وکار این است که با افزایش ظرفیت تولید و کیفی سازی محصولات بتواند در راستای سیاست‌های شرکت هلدینگ خلیج‌فارس به‌عنوان یک بنگاه موفق در سطح کشور تبدیل شود. ازاین‌رو، این شرکت برای رسیدن به این هدف از الگوهای موفق جهانی بهره برده و از استانداردهای بین‌المللی استفاده می‌کند

قرض الحسنه به بانک کارآفرین می آید

قرض الحسنه به بانک کارآفرین می آید

جلسه بررسی عملکرد سالانه بانک کار آفرین و برنامه ریزی اقدامات و برنامه ریزی برای سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با حضور مدیرعامل بانک کارآفرین برگزار شد.

 

به گزارش کوتاه ا نلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین در این نشست با اشاره به عملکرد کلی بانک در سال ۹۹ گفت: معاونت بانکی یکی از اقدامات خوبی بود که در سال ۹۹ انجام شد، در دل این معاونت، بانکداری تجاری، بانکداری شخصی و شرکتی شکل گرفت که باید در سال آینده این بخش ها بیشترین فعالیت را داشته باشند.

وی ادامه داد: بعد از تشکیل این معاونت و شکل گیری بانکداری تجاری، شرکتی و شخصی در حقیقت بازوی اصلی اهداف و تامین منابع بانک بر دوش این بخش است، در همین راستا باید این بخش در سال آینده فعالتر شود.

مدیرعامل بانک کارآفرین، همچنین با اشاره به گزارش عملکرد معاونت های مختلف و فاصله عملکرد تا تحقق اهداف تاکید کرد: معاونت های مختلف هنگامی که برنامه های سالانه خود را عنوان می کنند باید بدانند صفر تا صد اجرای این برنامه بر عهده شان است و برای رسیدن به اهداف باید همه توان خود و زیر مجموعه خود را به کار گیرند.

فرزین تاکید کرد: همکاران در معاونت های مختلف، روسا و همکاران شعب باید بر روی اعداد و ارقام برنامه های بانک حساس باشند و با همکاری با یکدیگر برای رسیدن به آن تلاش کنند.

فرزین همچنین حسابهای قرض الحسنه را برکت بانک خواند و از معاون بانکی خود خواست تا حسابهای قرض الحسنه را در برنامه های بانک قرار دهد.

وی با تاکید بر این که همکاران باید برنامه های بانک را جدی بگیرند، از کارشناسان معاونتهای مختلف خواست تا با برگزاری جلسات هم اندیشی با کارشناسان سایر بخش ها ایده های نو را خلق کنند و به بانک کمک کنند تا در راستای اهدافش که پیشرو بودن در بین سایر بانکهاست گام های جدی تری بردارد.

وی همچنین تاکید کرد: برنامه های سال ۱۴۰۰ باید بر مبنای همکاری بیشتر با صندوق توسعه ملی، فعال شدن شعبی که در پایین ترین رتبه در مجمع سوم قرار گرفته بودند و افزایش منابع بانک پایه ریزی شود.

بر اساس این گزارش، در این نشست مقرر شد تا برنامه ها و اهداف سال آینده معاونت های مختلف بر اساس اهداف کلان بانک که توسط مدیریت طرح و توسعه تدوین می شود، برنامه ریزی شود.

بیمه آرمان حامی فدراسیون تنیس در مسابقات کیش

بیمه آرمان حامی فدراسیون تنیس در مسابقات کیش

بانک و بیمه

به گزارش کوتاه انلاین ،مسابقات تنیس کیش در قالب جام حذفی بانوان و آقایان، تنیس ساحلی و ITF به مدت یک ماه با حمایت بیمه آرمان در مجموعه المپیک کیش برگزار می شود.

 شرکت بیمه آرمان به عنوان حامی فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات که به مدت یک ماه در مجموعه المپیک کیش و در ۱۱ زمین درقالب جام حذفی بانوان، جام حذفی آقایان، ITF، تنیس ساحلی و در ادامه احتمال برگزاری تنیس با ویلچر خواهد بود به حمایت از برگزاری این رشته ورزشی پرداخت.

در این دوره از رقابت ها بیش از ۲۰۰شرکت کننده از استان های آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس، کرمان، مازندران، هرمزگان، همدان، یزد و جزیره کیش حضور داشتند.

دور اول این مسابقات در قالب تنیس جام حذفی بانوان با قهرمانی تیم آکادمی تنیس احمدوند به پایان رسید و در ادامه این رقابت ها، جام حذفی آقایان و مسابقات بین المللی در حال برگزاری است.

ارزنده شدن سهام فجر انرژی با فروش آرگون و نیتروژن در بورس

ارزنده شدن سهام فجر انرژی با فروش آرگون و نیتروژن در بورس

تحقق وعده مدیرعامل فجر به سهامشداران؛

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس با اشاره به فروش آرگون و نیتروژن در بورس گفت: فجر از ابتدای عرضه این محصولات در بورس بیش از ۶۶ میلیارد ریال آرگون مایع و بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال نیتروژن مایع به فروش رسانده که این مقدار در مقایسه با فروش کل این محصولات در سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

 

به گزارش  کوتاه انلاین:

روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس ،علی زال خانی اظهار کرد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس علاوه بر تامین مداوم انرژی و سرویس های حیاتی صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که ۳۴ درصد از تولید صنعت پتروشیمی کشور است، در فصل های بهار و تابستان امسال و سال گذشته و در راستای مصالح سهامداران و مسئولیت های اجتماعی ، انرژی برق را با توان لحظه ای ۵۰۰ مگاوات به شبکه سراسری تزریق کرده است.

وی افزود: فجر اکنون با عرضه محصولات گازهای صنعتی مایع در بازار بورس، در صدر عرضه کنندگان گازهای صنعتی در این بازار قرار دارد که از نظر کیفی و بهای فروش محصولات یک موفقیت جدید در فعالیت های این شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: همچنین ما در سال گذشته در زمینه تولید بدون وقفه برق و صرفه جویی در مصرف آب های خام برای تولید آب های صنعتی رکوردهای جدیدی را کسب کردیم؛ ما در سال ۹۹ با عرضه محصولات گازی نیتروژن و آرگون به تراز جدیدی دست یافتیم.

وی ادامه داد: فجر انرژی خلیج فارس در سال گذشته بیش از ۱۸۰۰ تن آرگون مایع با ارزشی بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال و بیش از ۱۴ هزار تن نیتروژن مایع با ارزشی بالغ بر ۶۴ میلیارد ریال به فروش رسانده است؛ این شرکت در از ابتدای سال تاکنون نیز بیش از ۱۷۰۰ تن آرگون مایع با ارزشی بالغ بر ۷۴ میلیارد ریال و بیش از ۹۷۰۰ تن نیتروژن مایع با ارزشی بالغ بر ۱۷۸ میلیارد ریال به فروش رسانده است.

زال خانی گفت: فجر انرژی از مرداد ماه امسال آرگون مایع و از مهر ماه امسال نیتروژن مایع را در بورس عرضه کرده است؛ این شرکت از ابتدای عرضه این محصولات در بورس بیش از ۱۲۱۰ تن آرگون مایع با ارزشی بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال و بیش از ۲۵۵۰ تن نیتروژن مایع با ارزشی بالغ بر ۱۱۴ میلیارد ریال به فروش رسانده است.

وی تاکید کرد: قیمت عرضه در بورس به دلیل کیفیت بالای محصولات و دارا بودن گواهی استاندارد GC-MARK و همچنین رقابتی بودن آن، بسیار مناسب تر از روش پیشین است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس تصریح کرد: در حال حاضر شرکت فجر انرژی خلیج فارس بدهی ارزی ندارد؛ این شرکت در سال جاری نیز بدهی ارزی ۳٫۳ میلیون یورو و ۹۰ میلیون درهمی خود را به هلدینگ خلیج فارس تسویه کرده که این موضوع موجب مدیریت بهتر اثر نوسانات نرخ ارز بر کارکردهای مالی شرکت شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ساختار بورس،  شرکت فجر در زمره شرکت های تولید کننده آب، برق و بخار بوده لذا ترجیحا” انتخاب نامی متناسب با فعالیت های ذاتی آن، پیشنهاد شده بود که در نتیجه پس از این تغییر نام، بهای سوخت واحدهای نیروگاهی تولید برق این شرکت به بهای سال قبل، تعدیل شده است، به طوریکه در سال ۹۸، تعدیل نرخ سوخت این نیروگاه ها از ۲۶۰۰ ریال به ۱۳۲۰ریال به ازای هر متر مکعب مورد پذیرش قرار گرفته و کاهش هزینه ناشی از این تعدیل بیش از ۳ هزار میلیارد ریال بوده است.

 

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

 

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی پست‌بانک ایران، وی با تأکید بر گسترش بانکداری دیجیتالی در سطح روستاها و مناطق کم‌برخوردار به‌عنوان بزرگ‌ترین بانکداری خرد کشور گفت: راهبرد ما باید توسعه دسترسی به ابزارهای الکترونیکی به‌ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار برای ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری به مشتریان باشد. در ادامه، شیری بر ضرورت استمرار نظرسنجی‌های استاندارد از خدمات ارائه‌شده به مشتریان با همکاری ادارات کل روابط عمومی و بازاریابی و همچنین مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران تأکید کرد.
مدیرعامل پست‌بانک ایران تصریح کرد: ۸۰ درصد بانکداری الکترونیکی متمرکز بر دستگاه‌های خودپرداز است که البته مشتریان تمایل به استفاده از ابزارهای در دسترس‌تر از قبیل همراه بانک و اینترنت بانک نیز دارند که باید ارائه خدمات از طریق درگاه‌های نوین تقویت شود.
در این نشست، مهندس بهمنی عضو هیأت‌مدیره، سید اصغر جلیلی نیا معاون مالی و سرمایه‌گذاری، مهدی عسکری زاده معاون توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی و سید رحمان حسین پور رئیس اداره کل روابط در خصوص قرارداد پشتیبانی خودپردازهای باجه‌های بانکی، پیاده‌سازی سامانه پیچک، دستورالعمل فروش اموال تملیکی و گزارش نظرسنجی در زمینه خدمات بانکداری دیجیتال توضیحات لازم را ارائه کردند

گذری بر پژوهش های انجام شده در فجر

گذری بر پژوهش های انجام شده در فجر

 

پتروشیمی

به گزارش کوتاه انلاین   ،متولی اصلی تعریف، تصویب و مدیریت اجرای فعالیت های پژوهشی در راستای اهداف استراتژیک شرکت، مرکز پژوهش و توسعه است؛ در این بخش گذری بر پژوهش های انجام شده در شرکت فجر خواهید داشت.

مرکز پژوهش و توسعه مسئولیت اجرای پروژه های پژوهشی در راستای توسعه مدیریت تکنولوژی، توانمند سازی و توسعه خلاقیت کارکنان، مدیریت مصرف خوراک، بهره وری تجهیزات و ماشین آلات، توسعه محصول و بازار، مدیریت هزینه و رعایت مسئولیت اجتماعی را برعهده دارد.

همچنین انتخاب و تصویب پروژه های هدفمند با زمانبندی مشخص و تشکیل تیم های پژوهشی از دیگر وظایف مرکز پژوهش و توسعه فجر است.

در فایل زیر گذری بر پژوهش های انجام شده در شرکت فجر از سال ۹۴ تا ۹۸ خواهید داشت:

پیام تبریک مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون به مناسبت افتتاح ابر پروژه بید بلند خلیج‌فارس

پیام تبریک مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون به مناسبت افتتاح ابر پروژه بید بلند خلیج‌فارس

پتروشیمی

به گزارش کوتاه انلاین  ،در بخشی از پیام مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون به همکاران ابر پروژه بید بلند خلیج‌فارس آمده است: همه ما می‌دانیم که افتخار و بالندگی صنعت پتروشیمی متعلق به تمام مردم ایران است و ما تنها خدمت‌گزارانی هستیم که برای اعتلای وطن گام برمی‌داریم

 علیرضا صدیقی زاده به مناسبت افتتاح بید بلند خلیج‌فارس در پیامی این دستاورد ملی را خدمت تمامی کارکنان این ابر پروژه و مردم ایران تبریک گفت.

 

در متن این پیام آمده است:

«با سلام خدمت دوست و برادر عزیزم جناب آقای محمود امین نژاد

آنچه امروز شاهد آن هستیم بیش از یک افتتاحیه است، ابر پروژه بید بلند خلیج‌فارس حاصل تلاش خستگی‌ناپذیر سربازان شجاع صنعت پتروشیمی است که توانستند پس از ۱۷ سال در مقابل خواسته‌ی پلید دشمنان ایران بایستند و نگذارند تا این طرح ملی شکست بخورد.

این آخرین ابر پروژه قرن در صنعت پتروشیمی کشور، نه‌تنها وظیفه جمع‌آوری گازهای همراه نفت را به‌خوبی انجام می‌دهد بلکه به‌عنوان تصفیه‌خانه‌ای در خوزستان، هوایی پاک به مردم خونگرم این خطه حاصلخیز هدیه می‌دهد و خوراک صنعت در برخی از مجتمع‌های منطقه ویژه ماهشهر سیراب می‌شود. همچنین، از آغاز استخراج نفت در ایران، در مقاطع مختلف برای خاموش شدن مشعل‌های نفتی و تبدیل آن به خوراک پالایشگاهی تلاش شده بود که این آرزوی دیرین با تلاش شما سرانجام به ثمر می‌رسد.

به‌خوبی می‌دانیم که این دستاورد فرزندان ملت، جهش بلند تولید را امسال محقق می‌سازد و خوشحالیم که در این روزهای پایانی هفته شاهد افتتاحی باشکوه از این افتخار ملی هستیم.

به گرمی دست شمارا می‌فشارم و از خداوند متعال آرزوی سربلندی ایران اسلامی و موفقیت و سلامتی برای تک‌تک شما عزیزان در بید بلند خلیج‌فارس دارم.»

 

علیرضا صدیقی زاده

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت‌مدیره

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون

بیدبلند خلیج‌فارس با ظرفیت کامل آماده خدمات‌دهی است

بیدبلند خلیج‌فارس با ظرفیت کامل آماده خدمات‌دهی است

مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با تأکید بر اینکه این پالایشگاه با ظرفیت کامل آماده خدمات‌دهی است، گفت: با تأمین ‌‌خوراک لازم، ظرفیت تولید این مجتمع از ۴۰ درصد کنونی به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

به گزارش کوتاه انلاین   ، محمود امین‌نژاد در نشست خبری با خبرنگاران بعد از مراسم ‌افتتاحیه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس توسط رئیس جمهور  با بیان اینکه فعالیت این پالایشگاه با ۴۰ درصد ظرفیت نشان‌دهنده ‌این نیست که توان تولید صددرصدی ندارد، ‌اظهار داشت: برخلاف دیگر پروژه‌ها که روند تولیدی شدن آن‌ها چند ماه زمان ‌می‌برد، این پالایشگاه جزو معدود پروژه‌هایی است ‌که با ظرفیت ۱۰۰ درصدی آماده سرویس‌دهی است و چهار روز بعد از ورود ‌خوراک به تولید می‌رسیم.

 

وی به تامین خوراک پالایشگاه بیدبلند اشاره کرد و با بیان اینکه تامین خوراک یک موضوع بالادستی است، افزود: پالایشگاه ‌‌بیدبلند در کمترین زمان ممکن و چهار روز پس از ورود خوراک اصلی به تولید رسید.

 

مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس ادامه داد: تا پایان امسال، این پالایشگاه به ۵۰ درصد ظرفیت تولید می‌رسد به معنای آنکه ‌‌یک ردیف پالایشی (ترین) از دو ردیف پالایشی یک میلیارد فوت مکعبی این مجموعه به ظرفیت ۱۰۰ درصدی می‌رسد.

 

امین‌نژاد با اشاره به اینکه بیدبلند خلیج فارس به تعمیرات اساسی ان‌جی‌ال‌ها، عملیاتی که پنج‌سال عقب افتاده، وارد شده است، ‌‌گفت: با توافق‌هایی که انجام شده، هم‌اکنون اورهال ان‌جی‌ال ۹۰۰ به‌طور رسمی به این شرکت واگذار شده است و در حال خرید ‌‌تجهیزات هستیم که تأثیری بسزا در تأمین خوراک پالایشگاه بیدبلند دارد.

 

وی با اشاره به به طرح‌های نیمه‌تمام مانند پیش‌تراکم ۹۰۰ و پیش‌تراکم ۱۰۰۰ و … که به این شرکت واگذار شده است، افزود: ‌‌به‌تازگی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان برای ان‌جی‌ال‌هایی که دست این شرکت است، اعتبارات اسنادی گشایش کردیم، با سرعت و با ‌‌همه توان، نمی‌گذاریم کمبود خوراک نقطه ضعف بیدبلند خلیج فارس باشد.

 

مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با تأکید بر اینکه این مجموعه، سومین پروژه دنیا در شرایط تحریم است، افزود: این پروژه ‌‌‌۳۶ ماه پس از گشایش اعتبارات اسنادی تکمیل شد.

امین‌نژاد با تأکید بر اینکه هم‌اکنون در این سرما و مشکلات گاز، ۵۰۰ تن در ساعت متان به شبکه گاز سراسری تزریق می‌شود، ‌‌اظهار کرد: این مجتمع در حدود ۴ ماه گذشته، تاکنون ۳۰۰ هزار تن ‌C‌۲+ تولید کرده است که از این مقدار، حدود ۹۰ هزار تن ‌‌اتان به پتروشیمی‌های ماهشهر منتقل شده است.

 

وی با یادآوری اینکه سیاست هلدینگ خلیج‌فارس در ابتدا این بود که برای گاز مایع (ال‌پی‌جی) بیدبلند خلیج فارس از تاسیسات ‌‌بندرامام استفاده کند، گفت: با جدی شدن بحث ان‌جی‌ال‌های ۳۲۰۰، قرار شد، مخازن بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر اجرا شود که ‌‌براساس برنامه در حال اجراست و امیدواریم خردادماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

 

امین‌نژاد خاطر نشان کرد: سن ۸۰ درصد از کسانی که در ساخت پالایشگاه و اکنون در زمان بهره‌برداری مشغول به فعالیت بوده ‌و ‌هستند، زیر سی سال است و این نشان می‌دهد که اعتماد به جوانان می‌تواند چه ثمرات بزرگی برای کشور داشته باشد.

IMG-20210122-WA0017

 

منبع: روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب‌ها در منطقه۲

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب‌ها در منطقه۲*

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه۲ گفت:  همزمان با آغاز فصل سرما و برودت هوا ،طرح فوریتی جمع‌آوری و ساماندهی کارتن خواب‌ها با آماده باش شبانه مرکز خدمات اجتماعی منطقه در حال اجراست.
به گزارش  کوتاه انلاین  از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، یوسف مزارعی، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه۲با اعلام این خبرگفت: با توجه به پیش بینی های وضعیت جوی مبنی بر برودت و کاهش دمای هوا ،به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی و امدادرسانی لازم به افراد کارتن خواب و بی خانمان، مرکز خدمات اجتماعی منطقه با همکاری نواحی ۹گانه با گشت های شبانه اقدام به هدایت آسیب دیدگان اجتماعی به گرمخانه ها  می کند.
وی افزود: در این طرح فوریتی ،فضاهای بی دفاع شهری به صورت مستمر مورد بازدید قرار می گیرد.
وی ادامه داد: پس از شناسایی افراد آسیب دیده، این افراد به محل های اسکان شبانه منتقل می شوند.

مزارعی  در پایان یادآور شد: شهروندان برای مشارکت با مدیریت شهری و کمک به کارتن خواب ها می توانند در صورت مشاهده این افراد، نشانی آنها را از طریق سامانه ۱۳۷ اعلام کنند.

بیدبلند یک پالایشگاه نیست، یک شهر بزرگ است/ مردم فردا می‌بینند بر سر تحریم حداکثری چه آمد

 

رییس‌جمهور با اشاره به افتتاح پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که فردا، پنجشنبه انجام می‌شود گفت: این افتتاح نشان می‌دهد بر سر تحریم حداکثری چه آمد.
به گزارش کوتاه انلاین  از  روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه هیأت دولت گفت: بیش از سه میلیارد دلار در پالایشگاه گاز بیدبلند سرمایه‌گذاری شده است و با افتتاح آن، فلرها که در آن گازهای همراه با نفت می‌سوخت، خاموش می‌شود و این کار کمک قابل توجهی به محیط‌زیست است و از اتلاف منابع جلوگیری می‌کند.
وی افزود: یادم هست از همان هفته‌های اول اینکه در دولت یازدهم انتخاب شده بودم؛ یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری به من فرمودند، این بود که برای این گازهای همراه با نفت که در فلرها می‌سوزد فکری کنید و من عرض کردم ما این طرح را اجرا خواهیم کرد.
رئیس دولت خاطر نشان کرد: این پروژه که پیش‌از دولت ما شروع شده بود و ۱۸ درصد پیشرفت پروژه داشت؛ اما ۸۲ درصد آن در این دولت انجام شده و فردا مردم از طریق صدا و سیما خواهند دید که این یک پالایشگاه بزرگ نیست؛ بلکه یک شهر بزرگ و یک افتخار بزرگ است.
گفتنی است با افتتاح این ابرپروژه در صورت تامین خوراک صد در صدی، بیدبلند بیش از ۷۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی و در مجموع بیش از یک‌میلیارد دلار درآمد سالانه خواهد داشت.

رونق بورس در گرو فرهنگسازی برای سرمایه گذاری بلند مدت است

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورتی که فرهنگ سرمایه گذاری بلند مدت در بین سهامداران حقوقی و حقیقی ایجاد شود، می توان امیدوار بود که در آینده شاهد رونق این بازار باشیم.

به گزارش کوتاه انلاین ، محمدتقی پورمقیم کارشناس بازار سرمایه در برنامه بورس نامه شبکه تیوا بورس، بیان کرد: در دو هفته گذشته در تمام بازارهای مالی و غیرمالی کشور با توجه به سیاست های خارجی و روی کاری آمدن بایدن، انتظارات کاهشی از نرخ ارز وجود دارد که حمایت های حقوقی ها و صندوق های حامی بازار می تواند در زمان هایی که بازار نزول پیدا می کند، شدت کاهش و ریزش ها را کمتر کند ولی انتظارات کاهشی است و در این شرایط نمی توان انتظار رشد عجیبی در بازار داشت.

کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به گزارش ٩ ماهه شرکت ها، نرخ هایی که در بورس کالا و کامودیتی ها معامله می شوند به رقم های جذابی به لحاظ ارزش هر سهم رسیدند ولی ممکن است عکس العمل بازار باعث شود که سهم ها در بحث تعادلی از ارزش گذاری خودشان خارج شوند. البته در صورتی که حمایت حقوقی ها وجود داشته باشد مقداری از این ریزش ها کاهش می یابد.

پورمقیم گفت: در بازاری که قصد داریم به صورت بلند مدت در آن فعالیت کنیم باید تعامل وجود داشته باشد. نهادهای مالی، شرکت ها و هلدینگ های بزرگ که قصد دارند سال های سال در بازار بورس فعالیت کنند در جایی که نیاز باشد برای حمایت ممکن است فروش خود را کاهش دهند.

وی ادامه داد: اهالی بازار می توانند با تعامل خوب و از طرفی همکاری نهاد ناظر این بازار را حفظ کنند تا در سالهای آینده با عمق بخشی و افزایش فرهنگ سرمایه گذاری شاهد رونق سرمایه گذاری بلند مدت شویم.

علاقه مندان جهت مشاهده این برنامه و اطلاع از آخرین اخبار بورسی می توانند به شبکه تیوا بورس در سایت تیوا به آدرس www.tva.tv مراجعه کنند.

رکوردشکنی همراه اول در نصب و راه‌اندازی تعداد سایت‌های جدید

 

رکوردشکنی همراه اول در نصب و راه‌اندازی تعداد سایت‌های جدید

 رکوردشکنی همراه اول در نصب و راه‌اندازی تعداد سایت‌های جدید

همراه اول توانست با ثبت رکوردی جدید در تاریخ توسعه شبکه تلفن‌همراه ایران، در یک‌سال ١٣٣٣ سایت لوکیشن جدید بالغ بر ۴۵٠٠ تکنولوژی ۳G و ۴G را در ٣١ استان کشور با وجود سخت‌ترین تحریم‌های خارجی نصب و راه‌اندازی کند.

کوتاه انلاین – از آذرماه سال گذشته تاکنون، مهندسان ایرانی شرکت نقش اول کیفیت(بزرگترین شرکت زیرمجموعه همراه‌اول) توانسته‌اند با تلاش شبانه‌روزی ١٣٣٣ سایت لوکیشن جدید تلفن‌همراه را در تمامی استان‌های کشور نصب و راه اندازی و ١۵٠٠٠ تکنولوژی ۳G و ۴G را روی سایت‌های موجود اضافه کنند.
🔹همراه اول برای نصب و راه‌اندازی ١٣٣٣ سایت جدید در قالب پروژه فاز هشت توسعه موبایل، بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده تا در این روزهای کرونایی، شاهد افزایش رضایت و دسترسی حداکثری مشترکان خود به بروزترین خدمات ارتباطی باشد.
http://mci.ir/-O6H95B

از «سونامی طرح‌ها» تا سونامی «تحقیق و تفحص»/مجلس یازدهم در پی ثبت رکوردی خیره کننده

از «سونامی طرح‌ها» تا سونامی «تحقیق و تفحص»/مجلس یازدهم در پی ثبت رکوردی خیره کننده

از «سونامی طرح‌ها» تا سونامی «تحقیق و تفحص»/مجلس یازدهم در پی ثبت رکوردی خیره کننده

مجلس یازدهم در هفت ماهه نخستی که از آغاز به کار آن گذشته، با مطرح کردن ۸۲ «طرح تحقیق و تفحص» رکوردی جالب توجه از خود برجای گذاشته است. ایلنا عملکرد نظارتی مجلس یازدهم از طریق «تحقیق و تفحص» را بررسی می‌کند.

هفتم خرداد، تهران، میدان بهارستان، ساختمان هرمی‌شکل مجلس. این روز و این آدرس میعادگاه منتخبان مجلس یازدهم بود. جایی که برندگان میدان «کم‌مشارکتی‌ترین» انتخابات ادوار مجلس در تاریخ انقلاب اسلامی به یکدیگر رسیدند تا مخالف‌ترین مجلس ۴۲ سال اخیر را در مقابل دولت مستقر تشکیل دهند.

منتخبان انتخابات ۲ اسفند که با شعارهای پرطمطراق «معیشتی» راهی مجلس شدند از همان ابتدای حضور خیلی زود مسیر خود را روشن کردند، آن‌ها به جای آنکه برای حمایت از مردم گام برداشته و به دنبال رفع دغدغه‌های معیشتی و اقتصادی مردم و کشور باشند؛ عزم خود را برای ایستادن در مقابل دولت جزم کردند.

 

طرح در مقابل لایحه؛ مجلس در برابر دولت

مجلسی که اعضای آن همواره «وادار کردن دولت به کار» دم می‌زد و «ریل‌گذاری برای دولت» کعبه آمال او بود، ظاهرا در برداشت صحیح و دقیق از وظایف و اختیارات و هم چنین بکارگیری از ابزارهای قانونی و نظارتی خود دچار یک سوءتفاهم فاحش شد و این روند اشتباه از آغاز تاکنون گریبانگیر مجلس یازدهم است. جایی که آن‌ها از ابتدای آغاز به کار خود تا زمان نگارش این متن ۱۸۵ طرح را اعلام وصول کرده‌‌اند و این در مقابل اعلام وصول ۸۸ لایحه قرار دارد. به عبارت دیگر این نمایندگانِ مشتاق ریلگذاری طی مدت کمتر از ۸ ماه بالغ بر دوبرابر لوایح دولت، طرح به مجلس آورده‌اند و البته پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی در جلسه ۷ آبان مجلس از اعلام وصول «حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ طرح توسط هیات رئیسه مجلس» سخن گفت؛ گویی نمایندگان مجلس یازدهم تلاش دارند تا عنوان «مجلس رکورددار ارائه طرح» را در همین یکسال ابتدایی از آن خود کنند؛ اقدامی که از سوی رئیس‌جمهور «سونامی طرح‌ها» لقب گرفت.

رئیس‌جمهور در تاریخ ۱۹ آذرماه و در جریان جلسه هیات دولت با انتقاد شدید از این رویه مجلس و بی‌توجهی به لوایح دولت گفت:«متاسفانه در این مدت مجلس محترم لوایح ما را به اتاق بایگانی برد اما سونامی طرح ها را راه انداخته است و این خلاف توسعه کشور است. اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم با همکاری میسر می‌شود، اگر می‌خواهند طرح بدهند مشکلی نیست اما با لایحه است که کارها بهتر پیش می‌رود.»

انتقادات روحانی از این رویکرد اما به ذکر این نکته ختم نشد، او در ادامه بالاخره به سخنان شش ماهه نمایندگان، هیات رئیسه و شخص رئیس مجلس واکنش نشان داد و با انتقاد از برداشت‌های نادرست و اشتباه از قانون اساسی و ضمن اشاره غیرمستقیم به رقابت با رئیس‌ کنونی مجلس در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ و رای ۲۴ میلیونی خود، تصریح کرد:«رییس جمهور و دولت اختیاراتی دارد، خط مشی در دولت جزو اختیارات خاص رییس جمهور است. برنامه دولت طبق اصل ۱۳۴ قانون اساسی جزو اختیارات خاص رییس جمهوری است. این اختیارات، اختیارات قانون اساسی است….کسی نمی‌تواند برای دولت خط مشی تعیین کند، خط مشی را فقط رئیس جمهور تعیین می‌کند، برنامه دولت را کسی نمی‌تواند تعیین کند و بر همین اساس است که مردم پای صندوق رأی می‌آیند و به شخص رئیس جمهور و برنامه رئیس جمهوری رأی می‌دهند. برنامه ای که ۲۴ میلیون نفر به آن رأی دادند را که نباید نادیده گرفت. البته دفعات پیش هم بود اما این دفعه خوشبختانه صدا و سیما خیلی خوب ترویج کرد که مردم شمایی که پای صندوق می‌آیید به فرد رای نمی‌دهید به برنامه رای می‌دهید و مردم هم همین کار را کردند و به برنامه رای دادند. برنامه‌ای که ۲۴ میلیون نفر به آن رای دادند نمی‌شود کم یا زیاد کرد باید تمام چهار سال به آن عمل کرد.»(مشروح سخنان روحانی را اینجا بخوانید)

پاسخ مجلس اما اعلام وصول ۱۰ طرح جدید در نخستین جلسه پس از این سخنان بود تا پیام روشن خود را به رئیس‌جمهور منتخب مردم برساند و بگوید که مسیر کنونی را همچنان ادامه خواهد داد.

 

تحقیق و تفحص؛ هدررفت زمان به اسم نظارت

اما ارائه و اعلام وصول طرح‌ها تنها عرصه رکوردشکنی مجلس یازدهم نبود، آن‌ها که عزم خود را جزم کرده‌اند تا برای ارائه گزارش مردمی حداقل روی کاغذ، کارنامه‌ای پربار از عملکرد و چهره‌ای پرکار از خود نمایش دهند. شاید از همین‌رو است که مجلس یازدهمی‌ها در هفت ماه سپری شده از آغاز به کارشان رکورد «تحقیق و تفحص بر زمان» را به خود اختصاص داده‌اند.

آن‌ها از نخستین روزهای آغاز به کار و در همان خرداد ماه به مطرح کردن طرح‌های مختلف تحقیق و تفحص از بخش‌های مختلف دولت پرداختند. به عنوان مثال ۲۴ خرداد و در حالی که تنها ۱۷روز از آغاز مجلس گذشته بود حسن‌پور نماینده سیرجان از طرح «تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز به کالاهای اساسی» سخن گفت و احتمالا این نخستین تحقیق و تفحص مطرح شده در این دوره مجلس باشد.

در ماه‌های بعد اما نمایندگان طرح‌های دیگری با این عنوان مطرح کردند و عدد تحقیق و تفحص‌های مطرح شده را به ۸۲ رساندند که یکی از اعضای هیات رئیسه در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها از رشد ۱۴۸ درصدی تحقیق تفحص‌ها خبر داد. نمایندگان در هفته آغازین آبان‌ماه و طی دو جلسه چهار تحقیق و تفحص را به تصویب رساندند، چهار طرحی که به ترتیب با عناوین؛ «تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری انبارهای شهید شاهوی شهر گلستان شهرستان بهارستان»، «تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه تجاری و صنعتی اروند»، «تحقیق و تفحص از عملکرد منطقه آزاد قشم» و «تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی» مطرح شده و به تصویب رسیدند.

آن‌ها همچنین در ماه جاری(دی ۹۹) تحقیق و تفحص از «خودروسازها» و «فولاد مبارکه» را به تصویب رساندند اما به این موارد نیز اکتفا نکردند و تحقیق و تفحص از بورس، وزارت بهداشت، شهرداری تهران، سازمان سنجش، استانداری خوزستان، شستا، سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت دخانیات، بانک‌های خصوصی، کفش ملی و هلدینگ آتیه صبا و همچنین تحقیق و تفحص از عملکرد ریاست جمهوری در حوزه اجرایی و مالی و  استنکاف دولت از راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا را در دستور کار کمیسیون‌های مرتبط قرار دارند.

این در حالی است که مجلس دهم طی دوره چهارساله فعالیت خود ۲۰۸ طرح تحقیق و تفحص ارائه کرد و از این میان تنها ۹ مورد به مرحله قرائت گزارش در صحن علنی رسید. حال سوال این است است که اگر نمایندگان دوره کنونی تنها در ۶-۷ ماه آغازین ۸۲ مورد تحقیق و تفحص ارائه کرده‌اند این عدد در پایان دوره چهارساله آن‌ها به چه میزان خواهد رسید؟ با توجه به اینکه ۳ سال و نیم از عمر این مجلس باقی‌مانده شاید قرار باشد شاهد یک رکورد تاریخی در حوزه مطرح شدن تحقیق و تفحص‌ها باشیم.

 

مشی مجلس متفاوت از «رئیس»

این آمار خیره‌کننده و رکوردشکنی در شرایطی رقم می‌خورد که خود مجلس با تناقضی آشکار و مثال‌زدنی دست و پنجه نرم می‌کند، نمایندگان مجلس یازدهم در شرایطی در حال ثبت رکورد «مطرح کردن تحقیق و تفحص» به نام خود هستند که ریاست این دوره مجلس را «محمدباقر قالیباف» شهردار اسبق تهران برعهده دارد، فردی که در اسفند سال ۹۵ وقتی تحقیق و تفحص از عملکرد و دوره مدیریت او در شهرداری تهران به تصویب نرسید با ارسال نامه‌ای از مجلس دهم قدردانی کرد. قالیباف طی آن نامه، اگرچه مجلس را «در رأس امور و نظارت نمایندگان بر عملکرد همه نهاد‌ها حق قانونی آنان» بر شمرد اما از عدم تصویب تحقیق و تفحص از عملکرد مجموعه تحت امر خود تشکر کرد.

حال آنچه جلب توجه می‌کند ثبت یک رکورد خیره‌کننده در بحث تحقیق و تفحص در مجلسی که خود قالیباف ریاست آن را برعهده دارد، است و در میان نهادهایی که نمایندگان دوره یازدهم خواستار تحقیق و تفحص از آن‌ها هستند باردیگر نام «شهرداری تهران» مشاهده می‌شود. درمقابل برخی اعضای شورای شهر تهران، مطرح شدن این مساله را اگر صرفا محدود به چهارسال اخیر باشد را یک «یک اقدام سیاسی» و «فرار به جلوی مجلس» دانستند و معتقدند اگر این تحقیق و تفحص از زمان صدارت محمود احمدی‌نژاد در دوره دوم شورا آغاز شده و به عصر مدیریت قالیباف و بعد به دوره اخیر برسد، اقدامی مناسب در راستای سالم سازی و گزارش دهی شفافیت عملکرد شهرداران به مردم است.

شاید بد نباشد که رئیس مجلس که از انتقادات، شایعات و شائبه‌ها پیرامون دوره عملکرد خود در شهرداری تهران آگاه است، اکنون به جای قدردانی از «عدم تحقیق و تفحص»، خود نیز تحقیق و تفحص از دوران مدیریتی‌اش را آن هم در مجلسی که ریاست آن را برعهده دارد، دنبال کند تا نتیجه‌ی آن پاسخی بر سال‌ها انتقاد از او و عملکرد وی باشد.

 

«نظارت» و «چوب لای چرخ دولت گذاشتن»؛ دو خط موازی

در پایان آنچه باید مورد توجه باشد این است که نمایندگان مجلس براساس قانون حق نظارت، بررسی، تحقیق و تفحص، تذکر و طرح سوال نسبت به عملکرد دولت و سایر نهادها و ارکان نظام را دارند اما گاه استفاده‌ ناصحیح از یک حق قانونی و طبیعی می‌تواند عاملی برای کند شدن روند حرکت دستگاه و مجموعه موردنظر باشد و در سوی دیگر موجب اتلاف انرژی، زمان و هزینه‌سازی برای کشور شود و در عین حال منتهی به احقاق حقوق ذی‌نفعان نیز نشود. در نتیجه شاید بد نباشد اگر نمایندگان مجلس قدری در این رابطه با تأمل و تعامل عمل کرده و نتایج رفتارهای این چنینی در گذشته را جست‌وجو کنند تا شاید پیش‌برد امور از مسیر تعامل با دولت و با آرامش همه طرفین اعم از مردم؛ نمایندگان و دولت را به مقصود نزدیک‌تر کند.

سازمان بورس باید در اقدامی فوری دامنه نوسان را محدود کند

سازمان بورس باید در اقدامی فوری دامنه نوسان را محدود کند

 

اقتصادی

به گزارش کوتاه انلاین ،کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه لازم است سازمان بورس در اقدامی فوری برای صیانت از سرمایه حدود ۶٠ میلیون سهامدار بازار سرمایه، دامنه نوسان را محدود کند، گفت: این اقدام باید حداقل در محدوده منفی صورت گیرد تا از آب شدن سرمایه مردم جلوگیری شود.

به گزارش روابط عمومی تیوا، نیما میرزایی در برنامه تیوا بورس که روز از شبکه تیوا پخش می شود، اوضاع بازار بورس را نامطلوب دانست و افزود: نمودارهای مربوط به سهام های کوچک و شاخص هموزن حکایت از ریزش و اشباع خرید دارند. در حال حاضر یکدست بودن صف های فروش و رنج های منفی بازار عمدتا به دلیل کاهش قیمت دلار و چشم انداز فعالین بازار سرمایه است.

وی ادامه داد: باید به این موضوع دقت کنیم که دلار تا چه میزان قرار است ریزش داشته باشد. در حال حاضر واکنش بازار سرمایه نسبت به صحبت های هفته گذشته رئیس جمهور در خصوص دلار ١۵ هزار تومانی بیش از حد است.

کارشناس بازار سرمایه گفت: تمام فعالین اقتصادی معتقدند که بازار بورس به نقطه ارزندگی نزدیک شده است به همین دلیل در این شرایط باید با نگاه مسئولانه و مدبرانه نسبت به بازار، مشکل دامنه نوسان در اولین فرصت حل شود.

علاقه مندان جهت مشاهده کامل این برنامه می توانند به سایت تیوا به آدرس www.tva.tv مراجعه کنند.

تولید بیش از ۳/۵ میلیون تن محصولات در پتروشیمی بندر امام

 

تولید بیش از ۳/۵ میلیون تن محصولات در پتروشیمی بندر امام

پتروشیمی بندرامام در ۹ماهه سال جاری بیش از ۳/۵ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی را تولید کرد تا موفق شود بیش از ۹۵ درصد برنامه تولید خود را محقق کند.

به گزارش کوتاه انلاین ، با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید»، این شرکت اهداف و برنامه های خود را منطبق با شعار سال تدوین و به منظور تحقق این شعار اقدامات موثر و حائز اهمیتی را در راستای رفع موانع تولید اجرایی کرد تا تولید حداکثری صورت بگیرد.

پتروشیمی بندرامام دارای چهار مدیریت فنی و تولید فرآورش ۱ ، فرآورش ۲ ، بسپاران و کیمیا است که وظیفه تولید انواع محصولات در سه زنجیره آروماتیک ، پلی الفینی ، کلر و PVC را به عهده دارند و این در حالیست که این شرکت از ابتدای سال تا پایان آذرماه در واحدهای تولیدی خود موفق به تولید بیش از ۳/۵ میلیون تن محصولات در این سه زنجیره تولیدی شده است.

شایان ذکر است علی رغم اینکه پتروشیمی بندرامام و پنج شرکت زیرمجموعه آن در لیست اولیه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفتند اما با همت و تلاش کارکنان و مدیریت خود توانست ضمن اهتمام در امر تولید و صیانت از برنامه تولید، در بخش داخلی سازی قطعات، کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی نقش بی بدیلی را ایفا کند و قطعات و مواد بسیار حساسی که به ویژه در صنعت پتروشیمی کاربرد زیادی داشتند را بومی سازی کند.

آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران

آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است

 آمریکا بعد از چند تحریم صنعت فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اینبار مدیرعامل این شرکت حمیدرضا عظیمیان را مورد هدف قرار داده است تا دشمنی خود را با پیشرفت های صنعتی ایران به صورت علنی نمایان تر کند، چراکه تنها چند روز بیشتر به پایان کار دولت ترامپ باقی نمانده و آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه صنعت فولاد ایران، گفت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند؛ صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما هدف اصلی این است که صنعت رو به پیشرفت صنعت کشور را فلج کنند.

آرمان خالقی با بیان اینکه بعد از رفتن ترامپ بازهم ممکن است تحریم های آمریکا در بخش صنعت ایران وجود داشته باشد، افزود: تمام این تحریم ها و سنگ اندازی ها در دولت بعدی آمریکا دوباره تصمیم گیری خواهد شد و باید تا یک مقطع زمانی دیگر برای مشخص شدن روند فعالیت ها صبر کرد.

او با تاکید بر اینکه این تحریم های آمریکا فقط کار را از نظر نقل و انتقال مالی سخت تر کرده است، تصریح کرد: شاید این تحریم ها هزینه های بیشتری را برای مبادلات مالی بین المللی و … ایجاد کرده و طرف های تجاری ایران را هم تحت تاثیر این تحریم ها قرار داده، اما در بخش تولید و دستیابی به تولیدات جدید تاثیری نداشته است. در واقع در شرایط کنونی این تحریم ها تنها منجر شده که مواد اولیه با قیمت بالاتری در اختیار شرکت های تولیدی قرار بگیرد.

خالقی با بیان اینکه امکان مبالات تجاری با کشورهای که تجارت بالایی با آمریکا ندارند هنوز هم وجود دارد و این نقاط کماکان امکان صادرات دارند، تصریح کرد: در حال حاضر در برخی محصولات تولیدی ایران قدرت رقابت پذیری بالایی وجود دارد و شرکت های کوچک و متوسطی که مبادلات مالی با آمریکا ندارند چندان به موضوع تحریم ها توجه نمی کنند. از این رو می توان گفت که تحریم های دولت آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد و صادرات ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای اخیر دولت ترامپ تحریم های جدیدی را علیه مدیرعامل عامل چند شرکت بزرگ ایران از جمله فولاد مبارکه وضع کرده است که بسیاری از فعالان حوزه صنعت فولاد معتقدند این تحریم ها ناشی از عصبانیت دولت ترامپ از ناتوانی آنها در فلج کردن صنعت فولاد ایران بوده است؛ در واقع شرکت فولاد مبارکه در چند سال اخیر روند رو به رشد خوبی داشته و توانسته چند پروژه جدید همچون نورد ۲ را کلید بزند که پروژه مهمی در صنعت فولاد کشور محسوب می شود، زیرا اجرای آن می تواند صنعت ایران را به سمت خودکفایی کامل سوق دهد و صنعت خودرو، لوازم خانگی و… که تاکنون بخشی از ورق مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کردند به طور کامل به بازار داخلی متکی کند

معرفت شناسی بید بلند!

معرفت شناسی بید بلند!

به تناژ ها توجه کنید. این مقدار گاز هر سال در آسمان خوزستان و بوشهر پخش می شده است. حالا با بهره برداری از پالایشگاه بیدبلند، این گازها بازیافت شده و سالی ۷۰۰ میلیون دلار درآمد حاصل می کند. پرسش بسیار مهم این است که احداث چنین پالایشگاهی، چگونه در افکار عمومی ایرانیان بازنمایی می شود؟

به گزارش کوتاه انلاین ؛ پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس از لحاظ میزان ظرفیت تولید بزرگترین تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش در تاریخ صنعت نفت ایران و یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی خاورمیانه یا غرب‌آسیاست که با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلار اجرا شده است. این پروژه ظرفیت فرآورش روزانه ۵۶.۶ میلیون مترمکعب گازهای همراه نفت را داراست که سالانه

۱۰.۴ میلیون تن متان،

۱.۵ میلیون تن اتان،

یک میلیون تن پروپان،

۰.۵ میلیون تن بوتان،

۰.۶ میلیون تن میعانات گازی،

۰.۹ میلیون تن گاز اسیدی

تولید خواهد کرد

 

این پروژه شامل بیش از هزار کیلومتر خطوط لوله و تأسیسات ذخیره‌سازی در ماهشهر است؛

اجرای ۱.۴ میلیون اینچ لوله،

نصب ۷ هزار تن تجهزات دوار،

نصب ۳۰ هزار تن تجهیزات ثابت،

نصب ۱۰ هزار تن مخازن ذخیره،

۳۵۰۰ کیلومتر کابل‌کشی،

۲۰ هزار تن سازه فلزی

و یک هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز در این پروژه…

 

 

منبع: روابط عمومی پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس

۱۱ راسته شمال تهران در اولویت طرح ممیزی املاک قرار گرفتند

شهردار منطقه یک در ششمین مرحله طرح ممیزی املاک شهر تهران:
۱۱ راسته شمال تهران در اولویت طرح ممیزی املاک قرار گرفتند

۱۱ مسیر شمالتهران به عنوان راسته های اصلی و تجاری منطقه یک در اولویت ششمین مرحله طرح ممیزی املاک شهر تهران قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در نشستی که با حضور یدالله کاظمی گلباغی رئیس ستاد راهبردی ششمین مرحله طرح ممیزی املاک شهر تهران، سرهنگ محمد کالوسی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، معاونین، شهرداران نواحی و برخی مدیران شهرداری منطقه یک و … برگزار شد با بیان خبر فوق اظهار داشت:ممیزی املاک با ارائه اطلاعات کاملی از آمار و مشخصات ملکی، تغییرات و تخلفات موجود، بستر شناسایی نقاط ضعف و قوت را برای مدیریت شهری فراهم و به برنامه ریزی صحیح و منسجم در اداره شهر کمک می کند.

وی افزود: ممیزی پایه ای ترین وکلیدی ترین ابزار برنامه ریزی در اداره شهر است تا آن را به سمت قانون گرایی و رعایت حقوق متقابل شهر و شهروندان پیش ببریم.

موسوی خاطر نشان کرد: راسته هایی چون میدان تجریش – قدس، پارک وی- تجریش،ولیعصر(عج)- فرشته، بلوار کاوه- ۳۵ متری قیطریه، عمار – دزاشیب، الف – یمن، فرمانیه، پاسداران و… از جمله مسیرهای اصلی منطقه است که در اولویت طرح ممیزی قرار گرفته اند.

وی افزود: این مسیرها بیشتر در نواحی ۱،۲ ۳،۴،۷و ۸ واقع شده اند و نیروهای لازم برای اجرای طرح آزادسازی، محل مورد نیاز تجهیز و آموزش و به روزآوری نیروها با همکاری معاونت شهرسازی و معماری و اداره درآمد انجام شد.

وی ضمن تاکید به همکاران خود مبنی بر جدیت در پیگیری ماموریت محوله از سوی ستاد ممیزی شهر تهران، اظهار داشت: باید همگی تلاش کنیم برنامه های ستاد مرکزی ممیزی املاک شهر تهران با دقت نظر انجام شود تا به نحو شایسته و سربلند از این ماموریت خطیر خارج شویم.

ارتقای ایمنی با استفاده از سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد

ارتقای ایمنی با استفاده از سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ حفاظت فنی و بهداشت کار فولاد مبارکه که با حضور مدیران ارشد و مدیران نواحی تولیدی و پشتیبانی برگزار شد، وجود سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد را موجب ارتقای ایمنی شرکت دانست.

 

مختار بخشیان بازرسی تجهیزات در خطوط تولید را بااهمیت خواند و افزود: اجرای دستورالعمل‌های ایمنی و ردیابی عدم انطباق‌ها در خط تولید از مؤلفه‌های اصلی دست‌یابی به نتایج مطلوب ایمنی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به نقش پراهمیت اپراتورهای خط تولید و تعمیرات درزمینۀ بازرسی تجهیزات، خواستار پیگیری و جدیت بیشتر کارکنان شرکت درزمینۀ بازرسی و تکمیل چک لیست‌های بازرسی تجهیزات محیط کار شد.

لزوم رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی

حسین مدرسی‌فر، مدیر ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه نیز در این جلسه ضمن ارائۀ گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا، رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی مختلف را مورد تأکید قرار داد.

نتایج مطلوب ایمنی، نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این زمینه

در ادامۀ این جلسه، جواد کیانی رئیس ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و آتش‌نشانی به تشریح شاخص‌های حوادث در ۹ ماه گذشته پرداخت و ضمن قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان فولاد مبارکه در زمینۀ رعایت دستورالعمل‌های ایمنی، دست‌یابی به نتایج مطلوب در حوزۀ ایمنی را نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این خصوص عنوان کرد.

نتایج ارزندۀ ایمنی، نتیجۀ اقدامات اثربخش کارکنان

رسول فرهادی، سرپرست ایمنی فنی و بازرسی نیز در پایان گزارشی از روند انجام اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی درخصوص موارد مطرح در کمیتۀ حفاظت فنی آذرماه سال جاری ارائه کرد و دست‌یابی به نتایج ارزنده درزمینۀ ایمنی را نتیجۀ تلاش همگانی در اجرای اثربخش اقدامات تعریف‌شده برشمرد.

 

صنعت و معدن

به گزارش نسل برنا ،معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ حفاظت فنی و بهداشت کار فولاد مبارکه که با حضور مدیران ارشد و مدیران نواحی تولیدی و پشتیبانی برگزار شد، وجود سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد را موجب ارتقای ایمنی شرکت دانست.

 

مختار بخشیان بازرسی تجهیزات در خطوط تولید را بااهمیت خواند و افزود: اجرای دستورالعمل‌های ایمنی و ردیابی عدم انطباق‌ها در خط تولید از مؤلفه‌های اصلی دست‌یابی به نتایج مطلوب ایمنی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به نقش پراهمیت اپراتورهای خط تولید و تعمیرات درزمینۀ بازرسی تجهیزات، خواستار پیگیری و جدیت بیشتر کارکنان شرکت درزمینۀ بازرسی و تکمیل چک لیست‌های بازرسی تجهیزات محیط کار شد.

لزوم رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی

حسین مدرسی‌فر، مدیر ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه نیز در این جلسه ضمن ارائۀ گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا، رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی مختلف را مورد تأکید قرار داد.

نتایج مطلوب ایمنی، نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این زمینه

در ادامۀ این جلسه، جواد کیانی رئیس ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و آتش‌نشانی به تشریح شاخص‌های حوادث در ۹ ماه گذشته پرداخت و ضمن قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان فولاد مبارکه در زمینۀ رعایت دستورالعمل‌های ایمنی، دست‌یابی به نتایج مطلوب در حوزۀ ایمنی را نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این خصوص عنوان کرد.

نتایج ارزندۀ ایمنی، نتیجۀ اقدامات اثربخش کارکنان

رسول فرهادی، سرپرست ایمنی فنی و بازرسی نیز در پایان گزارشی از روند انجام اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی درخصوص موارد مطرح در کمیتۀ حفاظت فنی آذرماه سال جاری ارائه کرد و دست‌یابی به نتایج ارزنده درزمینۀ ایمنی را نتیجۀ تلاش همگانی در اجرای اثربخش اقدامات تعریف‌شده برشمرد.

فولاد مبارکه از هرگونه تحقیق و تفحص استقبال می کند

فولاد مبارکه از هرگونه تحقیق و تفحص استقبال می کند

دسته‌بندی نشده

به گزارش کوتاه انلاین ،در آستانۀ ۲۳ دی‌ماه، سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه، روز یک‌شنبه ۲۱ دی‌ماه، نشست خبری مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با حضور بیش از پنجاه نفر از اصحاب رسانه برگزار شد. حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در این نشست که با حضور معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد.

 

تأمین گاز فولاد مبارکه به نصف رسیده است

حمیدرضا عظیمیان در مورد کاهش تأمین گاز موردنیاز در این شرکت گفت: مصرف گاز فولاد مبارکه در شرایط عادی روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب است، ولی در شرایط فعلی، به‌علت سرما، نصف این میزان توسط شرکت گاز تأمین می‌شود و این باعث کاهش تولید در فولاد مبارکه شده است. عظیمیان علت این کاهش تولید را عدم امکان جایگزینی سوخت‌های دیگر به‌جای گاز طبیعی در واحدهایی مانند واحد احیا مستقیم برشمرد و گفت: در این زمینه با مقام‌های استانی و کشوری مذاکراتی صورت گرفته تا از کاهش چشمگیر تولید به‌دلیل کاهش گاز موردنیاز در فولاد مبارکه جلوگیری شود.

عظیمیان در ادامه خاطرنشان کرد: امسال قصد داریم به رکورد ۷٫۲ میلیون تن تولید در خود شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت مادر در گروه فولاد مبارکه دست پیدا کنیم و اگر محدودیت گازرسانی موجود به درازا بینجامد، دست‌یابی به این هدف دور از دست خواهد بود.

در تعیین قیمت ورق صددرصد تابع تصمیمات دولت هستیم

وی در مورد قیمت ورق گفت: ما در تعیین قیمت ورق صددرصد تابع تصمیمات دولت هستیم و شرکت فولاد مبارکه در این حوزه منافع خاصی ندارد. تا مردادماه که ستاد تنظیم بازار اجازۀ فروش محصولاتمان را در بورس و همچنین در قالب سیستم مچینگ داد، ما طبق این روش پیش می‌رفتیم و زمانی که نحوۀ فروش جدید اعلام شد، وزارت صمت تصمیم گرفت همۀ محصولات ما در بورس عرضه شود. حتی تختال برای اولین بار در بورس به فروش رسید. فولاد مبارکه همچنان تابع این تصمیمات است و دستورالعمل‌های جدید را دقیقا اجرا کرده و در این خصوص تخلفی نکرده است.

عظیمیان در ادامه گفت: در چند هفتۀ اخیر، مجلس هم با هدف آرامش بازار فولاد طرحی آماده کرده، ولی ما معتقدیم اگر هر بخش به مسئولین اصلی آن سپرده شود، خودشان بهتر می‌توانند بازار را کنترل کنند.

عدم تأمین نیاز مصرف‌کنندگان نشان از اخلال در مدیریت مصرف است

عظیمیان دربارۀ مشکل عدم تأمین نیاز مصرف‌کنندگان فولاد گفت: اینکه چرا فولاد به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد سؤال ما نیز هست، زیرا ما ۲۵ میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید می‌کنیم و با آنکه مصرف داخلی فقط ۱۶ میلیون تن است، این بازار همچنان آشفته است. عدم تأمین نیاز مصرف‌کنندگان نشان از اخلال در مدیریت مصرف است، نه تولید. ما محصولمان را در بورس تحویل می‌دهیم و حتی حمل‌ونقل هم با خریدار است. اتفاقات بعد از تولید در حیطۀ مسئولیت فولاد مبارکه به‌عنوان تولیدکننده نیست. البته تلاش‌هایی از سوی مجلس و دولت صورت گرفته و باید ببینیم نتیجه در نهایت چه خواهد شد.

عظیمیان در پاسخ به نحوۀ تأمین سهمیۀ شرکت‌ها گفت: وزارت صمت بر اساس سامانۀ «بهین‌یاب»، برای هر شرکت سهمیه‌ای تعیین می‌کند. اگر شخص یا شرکتی در بورس خرید کند، ما به میزان آن خرید، محصول تحویل می‌دهیم و اینکه سهمیۀ شرکتی افزایش یا کاهش یافته به فولاد مبارکه ارتباطی ندارد. تهیۀ فهرست سامانۀ بهین‌یاب و به‌روزرسانی آن در اختیار وزارت صمت است.

اجرای پروژه استراتژیک گوره-جاسک از افتخارات فولاد مبارکه است

مدیرعامل فولاد مبارکه درمورد طرح بومی‌سازی تولید اسلب گازترش گفت: این پروژه توسط معاونت بهره‌برداری فولاد مبارکه طراحی شد و با کمک دو گروه مشاوران رومانیایی و کارشناسان مجرب وزارت نفت، در اقدامی سه‌جانبه در سال گذشته به موفقیت نهایی رسید. ما توانستیم برای اولین بار اسلب گازترش در کشورمان تولید کنیم تا دستور مقام معظم رهبری برای پروژۀ استراتژیک گوره-جاسک به طول هزار کیلومتر به سرانجام برسد.

حمیدرضا عظیمیان در این خصوص افزود: تاکنون ۹۵ درصد از پروژۀ خط لولۀ انتقال نفت از گوره به جاسک اجرایی شده و تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. به سرانجام رسیدن این پروژه با مشارکت تأثیرگذار فولاد مبارکه یکی از افتخارات این شرکت است.

عظیمیان در ادامه یادآور شد: تولید اسلب گازترش برای شرکت فولاد مبارکه چندان اقتصادی نیست، اما ازآنجاکه در نظر گرفتن وظایف ملی و حاکمیتی جزو اولویت‌های فولاد مبارکه است، در این پروژه و تولید تختال‌های موردنیاز مشارکت داشته‌ایم.

مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران حاضر در نشست خبری دربارۀ جایگاه فولاد مبارکه در صنعت فولاد کشور گفت: فولاد مبارکه تمام حلقه‌های زنجیرۀ تولید را در اختیار دارد و ما در خانوادۀ فولادسازان کشور، به چشم رقیب به یکدیگر نگاه نمی‌کنیم. همۀ ما اجزای کشور ایران هستیم و باید سعی کنیم با هم‌افزایی کشور را به مرتبه‌های بلندتری برسانیم.

نگاه‌های متعصبانه منطقه‌ای به صلاح وحدت و امنیت ملی ما نیست

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه گفت: ایران در سال ۱۳۵۷ با یک میلیون تن تولید و ۴ میلیون تن واردات در جایگاه ۳۵ تولید فولاد جهان قرار داشت. قطعا اگر همکاری همۀ دولت‌ها و مدیران کشوری و استانی نبود نمی‌توانستیم بعد از ۴۰ سال به مقام دهم دنیا و به این حجم تولید برسیم و بتوانیم بین ۹ تا ۱۰ میلیون تن صادرات انجام دهیم. این اتفاق با همدلی و همکاری رخ داده و تکرار اخبار مقایسه‌ای بین استان‌ها با نگاه‌های منطقه‌ای و متعصبانه به صلاح وحدت و امنیت ملی ما نیست.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به بومی بودن کارکنان این شرکت گفت: تقریبا همۀ کارکنان فولاد مبارکه بومی هستند. همین‌طور در شرکت‌های دیگر در خراسان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری نیز همین‌طور است. شاید تنها تیم مدیریتی، یعنی در حد مدیرعامل یا اعضای هیئت‌مدیرۀ بعضی از شرکت‌ها بومی نباشند که در انتخاب آن‌ها صلاحیت فردی ملاک است.

تولید اسلب ۳۰۰ میلی‌متری شاهکار دیگری از فولاد مبارکه

عظیمیان در زمینۀ تولید محصولات جدید در این شرکت گفت: تولید فولاد مبارکه در یک حرکت گروهی در تمام سال‌ها رو به جلو بوده است. در زمینۀ توسعه و اجرای پروژه‌ها هم همیشه پیشرو بوده و در حال حاضر نزدیک به ۹ پروژه به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان در دستور کار دارد. تولید محصول جدید یکی از مواردی است که ما بر آن تأکید داریم. فولاد مبارکه یکی از شاهکارهای خود را به بازار عرضه کرد و برای اولین بار در ایران اسلب با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در فولاد مبارکه تولید شد. این کار با طراحی قالب خاص و تغییرات و ابداعاتی در بخش خنک‌کن و دیگر بخش‌ها توسط کارکنان این مجتمع صورت گرفت. نکتۀ مهم دیگر درخصوص تولید این اسلب این بود که ما قبل از تحریم‌ها با شرکت‌های خارجی قرارداد بسته بودیم که روی ماشین‌های ریخته‌گری ۱ تا ۴ فولاد مبارکه اصلاحاتی انجام شود تا بتوانیم فولاد با ضخامت‌های بیشتر تولید کنیم؛ بنابراین با این رخداد ما دیگر برای اصلاح ماشین‌ها به‌منظور افزایش ضخامت اسلب، نیازی به شرکت‌های خارجی نخواهیم داشت و دانش آن را کاملا بومی کرده‌ایم.

از حق پرسش و پاسخ‌ و ظرفیت‌های قانونی مجلس استقبال می‌کنیم

مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده توسط یکی از نمایندگان مجلس در ماه‌های اخیر گفت: آقای موسوی لارگانی مثل همۀ نمایندگان مجلس حق پرسش و تحقیق راجع‌به تمام مسائل کشور را دارند و می‌توانند از ظرفیت قانونی‌شان استفاده کنند. ما به این سؤال‌ها پاسخ داده‌ایم. ایشان درخواست تحقیق و تفحص دادند که البته حق قانونی ایشان است. ما هم اعلام کردیم اگر مجلس بخواهد تحقیق و تفحص کند، ما از آن استقبال می‌کنیم. ما آمادگی کامل داریم که با هزینۀ مجلس، یک بار دیگر از فولاد مبارکه حسابرسی ‌شود و اگر احتمالا اشکالاتی در آن وجود داشته باشد، برای بهتر شدن کار به ما گفته شود.

وی در ادامه افزود: این موارد در واقع ایراد و اشکال است، نه تخلف مجرمانه. ما چند ماه پیش از این هم در اطلاعیه‌ای اعلام کردیم هرکس از هرگونه تخلف مجرمانه‌ای در هر سطحی از فولاد مبارکه مطلع است در اسرع وقت آن‌ها را در اختیار نهادهای نظارتی قرار دهد. هیچ‌کس هم در قانون استثنا نیست. اگر کسی چنین تخلفی مشاهده کرد، باید اعلام کند و ما هم پاسخگو خواهیم بود.

انعکاس خارجی تحقیق و تفحص برای فولاد مبارکه مشکل ایجاد می‌کند

عظیمیان خاطرنشان کرد: چیزی که تا الآن ما دیده‌ایم و منتشر شده تخلفی نبوده که نیاز به دخالت دستگاه‌های امنیتی و قضایی و قانونی باشد. درواقع مواردی بوده که به نظر دوستان تخلف رسیده است. البته انعکاس خارجی این موارد برای فولاد مبارکه مشکلاتی ایجاد می‌کند، ولی باید این موضوع را از دوستانی که این موارد را مطرح کرده‌اند پرسید. به‌عنوان مثال، وقتی فولاد خوزستان در یک اقدام اشتباه یکی از خریدهای الکترودشان را شفاف‌سازی کردند، به فاصلۀ دو هفته مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا تحریم‌های جدیدی را برای فروشندگان، تأمین‌کنندگان مالی، حمل‌ونقل، بندرها، باربری و… ایجاد کرد. ما به همکارانمان گفتیم شما به‌جای شفافیت، ناخواسته به همه لطمه زدید. باید در نظر گرفت که مواردی که مطرح می‌شود توسط دشمنان رصد می‌شود.

رصد آنلاین میزان آلایندگی‌ها توسط سازمان محیط‌زیست

مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤالی در خصوص سهم فولاد مبارکه در زمینۀ کاهش آلایندگی و حمایت از محیط‌زیست گفت: فولاد مبارکه جزو شرکت‌هایی است که میزان آلاینده‌ها در آن به‌صورت آنلاین رصد می‌شود و تجهیزاتی که سازمان محیط‌زیست در نقاط مختلف شرکت نصب کرده اطلاعات را به‌صورت برخط به سازمان محیط‌زیست تهران ارسال می‌کند. ما هم از این نظارت قوی بسیار خرسندیم و این‌گونه نیست که ما خودمان اطلاعات را به سازمان محیط‌زیست بفرستیم. این سازمان خودش روزانه اطلاعات را می‌گیرد. ما سرمایه‌گذاری‌های زیادی در خصوص کنترل آلاینده‌ها در فولاد مبارکه انجام دادیم و حدود هزار میلیارد تومان طی ده سال گذشته در این بخش هزینه شده است. ما همچنین هزینه‌های زیادی برای بازچرخانی و تصفیۀ آب انجام دادیم و به این ترتیب هم مصرف آب را کم کردیم هم جلو آسیب به منابع زیرزمینی را گرفتیم. فضای سبز وسیع فولاد مبارکه و مجموعه فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم در راستای دغدغه این شرکت درزمینۀ حفظ محیط‌زیست است.

چشم‌انداز فولاد چابهار مطلقا مصرف داخلی ندارد

عظیمیان در پاسخ به آخرین وضعیت پروژۀ ۱۰ میلیون تنی فولاد چابهار گفت: فولاد چابهار با مدیریت ایمیدرو و مشارکت فولاد مبارکه، چادرملو، گل‌گهر و شرکت ملی فولاد ایران در مرحلۀ تأسیس است و مبالغ اولیۀ شرکت در حال پرداخت است و هیئت‌مدیرۀ آن تعیین شده و مشاوری برای این پروژه گرفته شده است. چابهار از بازار مصرف ایران دور است؛ بنابراین اولویتی که برای این منطقه در نظر گرفته شده این است که مواد اولیه از خارج بیاید و در یک پلنت ۱۰ میلیون تنی به محصول تبدیل شود و محصول پس از تولید صادر شود. اصل طراحی با این رویکرد به خاطر منابع گاز و برق و استراتژیک بودن جغرافیای چابهار بوده است. این پروژه در حال حاضر در مرحلۀ ثبت و تأسیس شرکت است.

نورد گرم شمارۀ ۲ در زمینۀ مصرف آب کم‌مصرف‌ترین پروژۀ توسعه‌ای فولاد مبارکه است

عظیمیان در پاسخ به سؤالی درمورد ضرورت توسعۀ فولاد مبارکه خارج از استان اصفهان به دلایل زیست‌محیطی گفت: از ۹ پروژۀ توسعۀ فولاد مبارکه فقط یکی از آن‌ها یعنی ابرپروژۀ نورد گرم شمارۀ ۲ در اصفهان است و سایر پروژه‌ها در خوزستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی تعریف شده است. مجوز پروژۀ نورد گرم شمارۀ ۲ هم قبلا در دهۀ ۸۰ گرفته شده و در بین همۀ این پروژه‌ها به‌‌لحاظ مصرف آب کم‌مصرف‌ترین و به‌لحاظ ایجاد آلودگی کم‌مسئله‌ترین است. این پروژه بسیار با شرایط زیست‌محیطی سازگار است، زیرا آب مصرفی در این پروژه کاملا بازچرخانی و تصفیه می‌شود.

عظیمیان در ادامه به تحول دیجیتال فولاد مبارکه پرداخت و گفت: ذوب‌آهن اصفهان با نسل دوم تکنولوژی کار می‌کند و فولاد مبارکه نسل سوم تکنولوژی را در اختیار دارد. نسل چهارم تکنولوژی به معنای هوشمندسازی است و اگر سازمانی به شکل هوشمند اداره شود، دستاورد بزرگی برای آن سازمان محسوب می‌شود. فولاد مبارکه قصد دارد تا سال ۱۴۰۴ به یک کارخانۀ هوشمند تبدیل شود. نسل چهارم تکنولوژی کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد فولاد مبارکه را به همراه خواهد داشت. وی به اقدامات صورت‌گرفته در این خصوص اشاره کرد و گفت: با دانشگاه اصفهان قراردادی یک‌ساله منعقد شده تا مدیران فولاد مبارکه در این خصوص آموزش لازم را ببینند و به رهبران تحول دیجیتال این شرکت تبدیل شوند که یک‌ترم از این دوره گذشته است. همچنین ما مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد کشور را در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در یک محیط ۸۰۰ متری احداث کرده‌ایم. به همۀ جوان‌ها در بخش IT و اتوماسیون اعلام می‌کنم که بازار کار بسیار بزرگی برای همۀ آن‌ها ایجاد خواهد شد.

خوشبختانه شیوع بیماری کرونا آسیب قابل‌توجهی به فولاد مبارکه وارد نکرده است

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به کمک‌های مجتمع به بیمارستان‌ها و دانش‌آموزان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس، فولاد مبارکه ۱۶۰۰ عدد تبلت به دانش‌آموزان اهدا کرد. همچنین فروش اکسیژن در فولاد مبارکه را متوقف کرده‌ایم و آن را در اختیار مراکز درمانی قرار داده‌ایم.

عظیمیان در خصوص آسیب ناشی از شیوع بیماری کرونا به تولید و صادرات فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه در این خصوص آسیب اقتصادی ندیده، اما متأسفانه تعدادی از نیروهای خود را به‌علت کرونا از دست داده است. کاهش آمار صادرات فولاد مبارکه به‌دلیل توجه به بازار داخل و کاهش سهم صادرات بوده است.

عظیمیان در خصوص طرح‌های آب‌رسانی گفت: در حال تأمین هزینۀ سد تنظیمی کوهرنگ ۲ به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان هستیم که ۲۰۰ میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است. همچنین سامانۀ دوم آب‌رسانی اصفهان در دست اقدام است که ۱۵۰ میلیارد تومان هزینۀ لوله آن را در اختیار مسئولان قرار داده‌ایم. در صورت بهره‌برداری از این پروژه، آب شرب اصفهان تأمین خواهد شد.

نشست شهردار منطقه ۱۶ با دبیران شورایاری در خصوص پروژه های توسعه محله ای در سال ۱۴۰۰

‍ نشست شهردار منطقه ۱۶ با دبیران شورایاری در خصوص پروژه های توسعه محله ای در سال ۱۴۰۰

نشست هم اندیشی پورنصر شهردار منطقه ۱۶با اعضای شورایاری محلات در خصوص ارزیابی پروژه های توسعه محله ای در سال ۱۴۰۰برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶،پورنصرهمکاری شورایاران را در سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری‌ بسیار موثر خواند و گفت: شورایاران با توجه به درک کامل از نیازهای محله و منطقه توانسته اند همراه خوبی برای مدیریت شهری در زمینه افزایش و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان باشند.

وی افزود: از آنجایی که پروژه های شهرداری براساس خواست و نگاه مردم اجرا می شود، لذا برای رسیدن به نظر مطلوب شهروندان و کوتاه کردن فاصله ها و همچنین سرعت بخشیدن به اقدامات، مراجعه به معتمدین محلات یکی از روش های موثر برای رسیدن به این مهم است.

شهردار منطقه ۱۶با اشاره به اینکه مشارکت جمعی شهروندان در امور شهر اولویت اصلی مدیریت شهری است گفت: باید کمک کنیم در محلات پروژه های مشارکتی و توسعه محور زودتر به سرانجام رسیده و رفاه و آسایش شهروندان حاصل شود و در این راه اعضای شورایاری مثل بازوان توانمند مدیران شهری فعالیت می کنند.

پورنصرگفت: شورایاران به‌عنوان حلقه ارتباطی میان مدیران شهری و شهروندان توانسته اند بسیاری از مشکلات شهری و شهروندان را به متولیان و تصمیم‌گیرندگان منتقل کنندو همین تعامل سبب سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های توسعه محلی شده است.

شهردار منطقه ۱۶ از انعقاد تفاهم نامه ای برای احیای مجموعه ورزشی سهند از طریق سازمان ورزش خبر داد و افزود: اقدام مناسبی که در پروژه گروه بهمن (چیت سازی و بافکار سابق) انجام خواهد شد که برای منطقه آورده فراوانی دارد.

وی در ادامه بر اجرای طرح ویژه برای پل بعثت و پل فداییان اسلام ، برقراری تمهیداتی در خصوص ایمنی سرای محله باغ آذری، بررسی پیشنهاد دوربرگردان در میدان بهشت ، نظارت جدی تری در خصوص توزیع و اجرای آسفالت در نواحی و…. تاکید کرد.

نصیری معاون توسعه و برنامه ریزی شهری منطقه ۱۶ نیز گفت :حضور موثر و مستمر دفاتر توسعه محلی منطقه ۱۶ در بررسی و پیشنهاد پروژه های توسعه محلی بسیار تاثیر گذار بوده و همراهی ایشان در تمامی مراحل کار چشمگیر میباشد.

در پایان اعضای شورایاری ضمن تشکر از همراهی مدیریت شهری فعلی با شورایاران و اقدامات خوبی مانند کوچه رنگی که رضایت شهروندان در درب منازل را بدنبال داشته است درخصوص ایجاد سیستم گرمایشی سرای محله شهرک بعثت ، نامگذاری معابر بنام شهدا ، برقراری روشنایی وموزه محلی شهدا در محله خزانه ، بهبودآسفالت و سرعتگیر و درخواست افتتاح مجموعه ورزشی شهید بهمن نجفی در محله جوادیه ، تبدیل زمین خاکی اصلی به مجموعه و مکانیزه شدن پل عابر پیاده محله علی آبادجنوبی و… را مطرح کردند.

 

 اعطای تسهیلات به کارکنان تعاونی مسکن برق و پست هرمزگان

اعطای تسهیلات به کارکنان تعاونی مسکن برق و پست هرمزگان

بانک کارآفرین با امضاء دو تفاهم نامه به کارکنان شرکت تعاونی مسکن کارکنان انتقال نیروی برق منطقه ای هرمزگان و کارکنان اداره پست هرمزگان تسهیلات می دهد .

 

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، بر اساس این تفاهم نامه ها اعضای تعاونی مسکن کارکنان برق منطقه ای هرمزگان و اداره پست هرمزگان می توانند با افتتاح حساب در بانک کارآفرین استان هرمزگان از طرح های جاری بانک برای دریافت تسهیلات استفاده کنند. مدت این تفاهم نامه یک سال اما قابل تمدید است.

اعطای تسهیلات به متقاضیان با معرفی شرکت تعاونی و اداره پست استان ، پس از احراز صلاحیت اعتباری اشخاص و عدم وجود موانع بر اساس دستورالعمل های اعتباری داخلی بانک و بانک مرکزی ظرف مدت ۱۵ روز انجام خواهد شد.

1 2 3 26