دسته بندی های ارشیو: دسته‌بندی نشده

تولید کنسانتره فراگیر سناباد از ظرفیت فراتر رفت

تولید کنسانتره فراگیر سناباد از ظرفیت فراتر رفت / ۷ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در سیمیدکو طی سال ۹۹

تولید کنسانتره فراگیر سناباد از ظرفیت فراتر رفت / ۷ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در سیمیدکو طی سال ۹۹

​مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد میزان صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی در سیمیدکو طی سال ۹۹ را ۷ میلیون یورو اعلام کرد.

به گزارش کوتاه انلاین و  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، محمد مدنی فر در خصوص اقدام راهبردی شرکت در بومی سازی تجهیزات کلیدی بخش تولید، گفت: با بومی سازی فرآیند تجهیز و تعمیرات استکر و ریکلایمر موفق به صرفه جویی ارزی ۲۷۰ هزار یورویی با تکیه بر توان متخصصان داخلی شدیم. وی افزود: این مهم در حالی صورت گرفت که یک شرکت آلمانی ۲۷۰ هزار یورو برای ارسال دستورالعمل تعمیر این قطعات پیشنهاد داد.

جهش تولید

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در خصوص اقدامات این مجموعه در بخش تولید طی سال گذشته، گفت: یکی از مهم ترین اهداف سیمیدکو در سال ۹۹، دستیابی به ظرفیت کامل کارخانه بود که در تولید کنسانتره به ظرفیت اسمی کارخانه دست یافتیم.

وی گفت: طی سال گذشته ۲ میلیون ۵۱۶ هزار تن کنسانتره در این شرکت تولید شد. در صورتیکه ظرفیت اسمی کارخانه ۲.۵ میلیون تن است.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد افزود: در تولید گندله نیز بعد از راه اندازی خط تولید در سال گذشته، از خردادماه تا پایان سال، میزان تولید این محصول به ۱ میلیون ۲۶۰ هزار تن رسید.

اقدامات و برنامه های توسعه ای

مدنی فر عنوان کرد: به همت تیم پشتیبانی شرکت پروژه سیستم مکانیزه بارگیری و نوار انتقال محصول در سال ۹۹ به بهره برداری رسید. وی ادامه داد: سیمیدکو برای حل بحران های ناشی از آب، پروژه فیلتراسیون و آبگیری که از جمله پروژه های بزرگ زیست محیطی کشور به شمار می رود را وارد فاز راه اندازی کرد که در حال حاضر بهره برداری آزمایشی طرح فوق آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد گفت: خط انتقال آب به مخزن داخلی کارخانه به طول شش کیلومتر، دیگر پروژه توسعه ای شرکت به شمار می رود که در مدت زمان ۲ ماه به بهره برداری رسید.

مدنی فر افزود: همچنین “اجرای سامانه آب” برای تامین آب کارخانه تعریف شد. این سامانه خط تولید کارخانه را در شرایط بحرانی به مدت یک ماه حفظ و مانع از توقف تولید می شود. وی با اشاره به اقدام این شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: انعقاد قرارداد با شرکت آبفای خراسان به منظور استفاده از سرمایه گذاری در احداث شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب پساب شهر خواف جزو اقدامات شرکت در بخش مسئولیت اجتماعی است و به نوعی در تامین آب پایدار شرکت نیز موثر است.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد افزود: بهره برداری از ساختمان ازمایشگاه سیمیدکو با زیربنای بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع از دیگر اقدامات مجموعه فوق است که تجهیز آن به عنوان یک آزمایشگاه استاندارد، جزو نیازهای منطقه معدنی سنگان است.

مدنی فر اقدام بزرگ سیمیدکو در حوزه مالی را تسویه یوزانس این شرکت عنوان کرد که در سال گذشته از طریق تسهیلات داخلی تسویه شد.

رژه خودروهای HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به یاد مرحوم محمود شریفی‌کیا

با هدف پاسداشت و ادای احترام به تلاش‌های مدیر فقید HSE پتروشیمی پارس، رژه خودروهای HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برگزار شد.
به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، کارکنان حوزه HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس، در این رژه‌ نمادین که با خود یک جلد کلام الله مجید ، تاج گل و قاب عکس مرحوم محمود شریفی‌کیا، مدیر فقید HSE پتروشیمی پارس همراه داشتند، با رسیدن به محل پتروشیمی پارس، با اهداء کلام الله مجید و تاج گل به مدیرعامل، مدیران و کارکنان پتروشیمی پارس این ضایعه را تسلیت گفتند.
در این مراسم مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس ضمن قدردانی از ابراز همدردی همکاران HSE، برای آنها آرزوی‌صحت و سلامتی کرد.
مسعود حسنی با تشریح برخیی خصوصیت‌های اخلاقی مدیر فقید HSE پتروشیمی پارس، خاطر نشان کرد: تعهد، انضباط کاری و اخلاق مداری از بارزترین خصوصیات مرحوم شریفی‌کیا در حین کار بود که این خصوصیت‌ها نامی ماندگار از او برجا گذاشته است.

طراحی، تأمین، نصب و راه‌اندازی سیستم پاشش آب بر روی پایل‌های کنسانتره

در واحد انباشت و برداشت ناحیه آهن‌سازی صورت گرفت:
طراحی، تأمین، نصب و راه‌اندازی سیستم پاشش آب بر روی پایل‌های کنسانتره و گندله
مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فــــولادسازی از اجــــرای موفقیـــــت‌آمیز طراحی، تأمین، نصب، تست و راه‌اندازی سیستم پاشش آب بر روی پایل‌های کنسانتره و گندله پارک‌های انباشت و برداشت ناحیه آهن‌سازی با رعایت کامل موارد ایمنی خبر داد.

رضا خادم کیمیائی، اجرای این پروژه را در راستای توجه به ملاحظات زیست‌محیطی شرکت فولاد مبارکه بیان کرد و افزود: اجرای این پروژه کاهش حداکثری گردوغبار ناشی از مواد اولیه انباشت‌شده و جلوگیری از پراکنش مواد در هنگام وزش باد در پارک‌های انباشت و برداشت را در پی دارد.

وی در ادامه به نکات مهم این پروژه شامل امکان مانیتورینگ و کنترل پاشش آب در ۲۷ زون مستقل، امکان شناسایی محل نشتی بر روی خطوط پایپینگ و در نتیجه کاهش قابل‌توجه مصرف آب اشاره کرد.

محمد حسنی، رئیس اجرای پروژه‌های ناحیه آهن‌سازی نیز در خصوص این پروژه افزود: با افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی پمپ‌خانه موجود، خطوط جدید به طول تقریبی ۳۰ کیلومتر در طول مسیر پایل‌های موجود ایجاد و با استفاده از رینگ بسته نسبت به تأمین آب موردنیاز پروژه اقدام گردید. تعداد نازل‌های استفاده‌شده در این پروژه ۲۵۰ عدد در نظر گرفته شد که قابلیت توزیع یکنواخت آب را در طول مسیر پرتاب خود دارد و با فشار ایجادشده در رینگ آب تغذیه‌کننده آن‌ها، سطوح پایل‌های مذکور، منطقه‌ای به وسعت حدود ۱۶۰ هزار مترمربع را تا حدود ۹۰ درصد پوشش می‌دهد.

در ادامه، حمید بزاز رئیس واحد مواد خام ناحیه آهن‌سازی نیز مزایای اجرای طرح جدید را نسبت به طرح قبلی همپوشانی مناسب پاشش آب، بهبود مسیرهای دسترسی، عمر لوله‌ها و… معرفی کرد و افزود: انجام این پروژه با توجه به اولویت‌دار بودن انباشت حداکثری مواد اولیه در پایل‌ها، به‌دلیل نیاز فولاد مبارکه از یک طرف و عدم دسترسی کامل پیمانکار به مسیرهای موردنیاز جهت حفاری و اجرای لوله‌های دفنی از طرف دیگر، با دشواری‌های زیادی همراه بود که با همکاری و مشارکت مناسب مجموعه توسعه و بهره‌برداری، این مهم به‌خوبی انجام شد و پروژه پس از رفع عیب و برگزاری آموزش‌های لازم تحویل بهره‌بردار گردید.

مدیریت اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی در پایان از زحمات پرسنل واحد اجرای پروژه‌های آهن‌سازی، دستگاه نظارت، مدیریت و پرسنل بهره‌برداری ناحیه آهن‌سازی و کلیه همکارانی که در برنامه‌ریزی، اجرا و راه‌اندازی این پروژه مشارکت داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد.

اعلام شرایط بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت می تواند با شرایط مشخصی حتی بدون سود به متقاضیان تعلق بگیرد

اعلام شرایط بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت

تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت می تواند با شرایط مشخصی حتی بدون سود به متقاضیان تعلق بگیرد.

 

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این تسهیلات که در قالب کارت اعتباری و با توثیق سهام عدالت به متقاضیان پرداخت می شود؛ به صورت اقساطی یا یکباره به بانک بازگردانده خواهد شد.
در صورتی که کل مبلغ تسهیلات تا ۳۶ روز پس از دریافت آن به صورت یکجا بازگردانده شود؛ تسویه به طور کامل انجام شده است و سودی به آن تعلق نخواهد گرفت.
با این حال در صورتی که مبلغ تسهیلات پس از انقضای این مدت به بانک بازنگردد، بازپرداخت آن در اقساط ۳۶ ماهه و با نرخ ۱۸ درصد خواهد بود.

رشد ۸درصدی تولید زغالسنگ ایمیدرو

رشد ۸درصدی تولید زغالسنگ ایمیدرو

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،میزان تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو طی سال ۹۹، حدود ۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۲ شرکت تابعه ایمیدرو (طبس و البرز مرکزی) از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، ۷۱۵ هزار و ۸۳۰ تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۶۶۴ هزار و ۵۶۸ تن بود. از این میزان، ۶۱۶ هزار و ۱۵۹ تن توسط شرکت زغال سنگ طبس و ۹۹ هزار و ۶۷۱ تن از سوی شرکت البرز مرکزی کنسانتره زغال سنگ تولید شد.

 

افزایش ۵ درصدی میزان استخراج

همچنین طی ۱۲ ماهه امسال، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی یک میلیون و ۶۶۹ هزار و ۵۱۵ تن ماده معدنی استخراج کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۳۱ تن)، ۵ درصد رشد نشان می دهد.

میزان ارسال کنسانتره به شرکت های داخلی نیز طی ۱۲ ماهه اخیر ۶۹۸ هزار و ۱۸۴ تن بود که نسبت به میزان کنسانتره ارسالی در مدت مشابه پارسال (۷۰۰ هزار و ۵۵۸ تن)، ۳ دهم درصد کاهش یافت

خدمات متنوع و مکانیزه بانک سینا ویژه شرکت ها و سازمان ها

بانک سینا با پیاده سازی زیرساختها و بسترهای نوین بانکی، امکان بهره مندی از خدمات بانکی در تمامی ساعات شبانه روز را برای شرکت ها، سازمانها و موسسات نیز فراهم آورده است.

خدمات متنوع و مکانیزه بانک سینا ویژه شرکت ها و سازمان ها

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، در کنار خدمات متنوعی که ویژه مشتریان حقیقی از سوی این بانک تدارک دیده شده، شرکت ها و سازمان ها نیز می توانند از این امکانات استفاده نمایند.
شرکت های حقوقی با استفاده از وب سرویس های تهیه شده توسط بانک سینا می توانند نسبت به دریافت اقلام اطلاعاتی مورد نیاز خود به صورت سیستمی اقدام نمایند یا سامانه های حسابداری و مالی خود را به سپرده نزد بانک سینا به صورت اتوماتیک متصل نمایند. از این طریق امکان دریافت صورت حساب و انجام عملیات انتقال وجه های عادی، پایا و ساتنا متناسب با نرم افزارهای کاربری مشتری وجود دارد و برای دریافت خدمات یادشده نیازی به استفاده از نرم افزارهایی چون اینترنت بانک، همراه بانک یا تلفنبانک نیست.
همچنین امکان واریز حقوق کارکنان سازمان ها و شرکت های طرف قرارداد به صورت مکانیزه در شعب بانک سینا و از طریق ارائه فایل گروهی به سادگی قابل انجام است. تلفنبانک حقوقی نیز از جمله خدماتی است که امکان دریافت صورتحساب از طریق فکس، اعلام موجودی حساب و دیگر خدمات را برای مشتریان حقوقی فراهم می سازد.
شرکت ها و سازمان هایی هم که ملزم به پرداخت سود سهامداران هستند می توانند از طریق ارائه فایل، سود سهامداران خود را در شعب بانک سینا پرداخت کنند. با استفاده از خدمت ثبت دستور پرداخت گروهی پایا هم انتقال وجه های گروهی به سپرده سایر بانک ها می تواند تنها به صورت فایل ارائه شده و دستور پرداخت آن ثبت گردد.

افزایش تولید و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس

افزایش تولید و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس

 

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، «حسن خلج طهرانی» منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس را دارای مزایای متعدد اقتصادی برای تولیدکنندگان دانست و افزود: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تسهیل در امر تولید و صادرات توانستیم علی‌رغم تمام فشارهای خارجی به‌تبع اعمال تحریم‌های ظالمانه، شاهد جهش در تولید و صادرات باشیم.وی با اشاره به این‌که میزان تولید محصولات در سال ۱۳۹۸، ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۳۱۰ تن بوده است، افزود: با همت و کار شبانه‌روزی تمام کارکنان شاغل در این منطقه این رقم در سال ۱۳۹۹ به هفت میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۵۷ تن رسید که رشدی نزدیک به ۱۵ درصد را نشان می‌دهد.مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از افزایش ارزش صادرات محصولات در این منطقه عظیم اقتصادی نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ارزش صادرات ما در سال ۱۳۹۹ قریب به یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون دلار بود که در این بخش نیز شاهد رشدی ۷۰ میلیون دلاری را شاهد بوده‌ایم.وی با اشاره به این‌که در سال جاری نیز تمام ارکان مدیریتی در راستای جذب سرمایه‌گذار جدید و بهبود زیرساخت‌های منطقه تمام تلاش خود را خواهند کرد، افزود: اهمیت منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بازتعریف تسهیلات کلان سرمایه‌گذاری به‌خصوص در بخش زمین، انرژی و تعرفه‌های گمرکی است که با توسعه آن، ظرفیت سرمایه‌گذاری در داخل کشور بیش‌ازپیش افزایش می‌یابد و وظیفه‌ی ما ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران است.خلج طهرانی در پایان به وضعیت ویژه‌ی کشور در مواجهه با موج چهارم شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: از تمام همکارانم که در شرایط خاص ایجاد شده به‌تبع شیوع ویروس کرونا همچنان در حال کار جهادی هستند، کمال تشکر و قدردانی دارم و امیدوارم مأموریت سنگینی را که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حرکت صحیح فرآیند تولید بر دوش داریم به‌خوبی انجام دهیم.

اقدامات اجرایی در استراتژی نماینده محوری بیمه رازی آغاز شد

اقدامات اجرایی در استراتژی نماینده محوری بیمه رازی آغاز شد

 

بانک و بیمه

به گزارش کوتاه انلاین ،در راستای سیاستهای مدیرعامل بیمه رازی حول محور چرخش های استراتژیک ، اقدامات اجرایی در خصوص نماینده محوری بیمه رازی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه رازی ، پیرو دستور دکتر جباری مدیر عامل بیمه رازی ، کارگروهی با حضور ۱۴ نفر از معاونین و مدیران ارشد این شرکت بمنظور بررسی درخواستها و راهکارهای ارائه شده توسط نمایندگان در سالن همراز بیمه رازی تشکیل شد.

در این جلسه که امروز مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ برگزار و سه ساعت به طول انجامید ، به هجده مورد مطروحه از عناوین مشکلات ارائه شده از سوی نمایندگان و اقدامات مقتضی جهت مرتفع نمودن آنها پرداخته شد.

گفتنی است طبق تصمیم مدیرعامل مقرر شد در جلسات آتی برای مشارکت نمایندگان در تصمیم گیری ، از اعضای انجمن صنفی نیز جهت حضور در جلسه دعوت بعمل آید .

«زرنشان»، راهکار غیرحضوری برای درخواست تسهیلات بانک کارگشایی

«زرنشان»، راهکار غیرحضوری برای درخواست تسهیلات بانک کارگشایی

مشتریان بانک کارگشایی می توانند از این پس به جای مراجعه حضوری به شعب این بانک برای ثبت درخواست تسهیلات، این درخواست را به صورت غیرحضوری در «زرنشان» ثبت کنند.

 

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، پیش از این متقاضیان تسهیلات بانک کارگشایی برای هر بار درخواست تسهیلات باید به شعب این بانک مراجعه می کرده و درخواست خود را به صورت حضوری ثبت می کردند، اما اکنون «زرنشان» در سامانه بام و یا «نشان بانک» که در سامانه های «بام» و «بله» و اپلیکیشن «ایوا» قابل دسترسی است، این فرایند را کوتاه و غیرحضوری کرده است.
در این روند، متقاضی تنها با یک بار مراجعه به بانک کارگشایی و توثیق طلا، می تواند میزان اعتبار خود را مشخص کرده و در ادامه با مراجعه به «زرنشان»، درخواست خود شامل نوع تسهیلات، شعبه بانک کارگشایی و میزان مبلغ درخواستی را ثبت کند.
محصولات قابل ارائه در بانک کارگشایی شامل تسهیلات جعاله و قرض الحسنه تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در قبال ترهین طلای ساخته شده و جواهرات است.
«زرنشان» امکان پیگیری درخواست تسهیلات کارگشایی را نیز فراهم کرده است. همچنین مشتریان می توانند از همین طریق، تا قبل از تایید قرارداد، درخواست خود را لغو کنند.

minuspspbplus طرحِ ارتقاء رتبه بندی نمایندگان بیمه رازی اجرایی میشود

 

مدیرعامل بیمه رازی در بازدید از شعبه مدیریت استان آذربایجان شرقی؛

طرحِ ارتقاء رتبه بندی نمایندگان بیمه رازی اجرایی میشود

دکتر علی جباری در بازدید از شعبه تبریز با تاکید بر حمایت و پشتیبانی از شبکه نمایندگی فروش علی الخصوص نمایندگان تصریح کرد : مدل و طرح ارتقاء رتبه بندی نمایندگان شرکت در حال بازنگری است و به زودی نهایی و ابلاغ می شود.

دکتر علی جباری در بازدید از شعبه تبریز با تاکید بر حمایت و پشتیبانی از شبکه نمایندگی فروش علی الخصوص نمایندگان تصریح کرد : مدل و طرح ارتقاء رتبه بندی نمایندگان شرکت در حال بازنگری است و به زودی نهایی و ابلاغ می شود.

ایشان افزود: برای این مدل ارتقاء رتبه‌بندی ، کارگروهی با ترکیب همه معاونین ، دبیر شورای فنی ، مدیران راهبری شبکه فروش ، امور شعب، بازاریابی، برنامه ریزی، حقوقی، تعدادی از مدیران استان و روسای شعب ، مسئول انجمن صنفی نمایندگان و نمایندگانی از انجمن و روابط عمومی تشکیل ، شاخص ها و معیارهای جامعی در حال تدوین و وزن معیارها به طور مناسب انتخاب خواهد شد.

مدیر عامل بیمه رازی در خصوص جزئیات طرحِ ارتقاء رتبه بندی نمایندگان افزود :در این طرح وزن مناسب برای ترکیب پرتفوی حائز اهمیت است ؛ بعنوان مثال نمایندگان محترمی که در پرتفوی خود در فروش بیمه‌های عمر و زندگی کیفیت خوبی داشته‌اند در رتبه‌بندی حائز رتبه مناسبی می شوند.

دکتر جباری شرایط و ظرفیت استانی نماینده را از دیگر موارد حائز اهمیت دانست و گفت : نمایندگان محترمی که در استان خود پیشتاز بوده و پرتفوی مناسبی را با توجه به ظرفیت استان داشته‌اند نیز حائز رتبه مناسبی در استان خود می شوند.

وی تحصیلات نماینده، سابقه ، خبره گی ‌ایشان و عدم امتیاز منفی به قراردادهای اقساطی نماینده را از دیگر معیارهای مهم طرحِ ارتقاء رتبه بندی نمایندگان برشمرد و افزود : طراحی و تبیین و اطلاع رسانی این طرح ، موجبات دلگرمی و انگیزه شبکه فروش را فراهم می سازد.

مدیر عامل بیمه رازی با تشکر از مدیریت و همکاران استان آذربایجان شرقی تصریح کرد : به وضوح در همکاران حاضر در شعبه اشتیاق و تعلق سازمانی و آمادگی برای تحول و جهش در سال جدید در راستای اهداف و برنامه های ابلاغی جدید و چرخش های استراتژیک را مشاهده و ایشان را مسئولیت پذیر و آماده پذیرفتن نقش های بیشتر در استان دیدم.

دکتر جباری با تقدیر از تلاش همکاران بیمه رازی در سراسر کشور و تاکید بر اعتماد و اهمیت به شعب و نماینده ها در رویکرد جدید افزود:مطمئن هستم نمایندگان و شبکه فروش بیمه رازی با فروش مضاعف خود در تحقق اهداف و چرخش‌های استراتژیک از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

گفتنی است ایشان در این سفر، در خصوص معرفی و تبیین جایگاه و توانمندی شرکت بیمه رازی ، چندین جلسه با فعالان اقتصادی و مسئولین استانی برگزار نمود.

مترا آماده حرکت در مسیر شعار سال ۱۴۰۰

 پیام نوروزی اصغر مخلوقی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت مهندسین مشاور توسعه راه آهن ایران (مترا)

مترا آماده حرکت در مسیر شعار سال ۱۴۰۰

پیام نوروزی اصغر مخلوقی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت مهندسین مشاور توسعه راه آهن ایران (مترا): بهار همواره نوید دهنده فصل تازه‌‎ای از امید و شادابی است به امید آنکه دل‌ها نیز بسان طبیعت بهاری شوند و چه زیباست تقارن بهار طبیعت با اعیاد شعبانیه که از ابتدای سال، مژده وفور برکات و نعمات الهی را می‌دهد.

در سال پیش رو همچون سال‌های گذشته حرکت در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری خط مشی و راهبرد اصلی در شرکت مهندسین مشاور مترا خواهد بود. مترا افتخار دارد که همواره مسیر خود را در راستای منافع ملی، اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی، توسعه توانایی‌ها وسرمایه‌های انسانی و تلاش برای پشتیبانی مهندسی و طراحی در زیرساختهای صنعت حمل و نقل و ساختمانی کشور معطوف داشته و بعنوان یکی از بزرگترین شرکتهای مهندسی وطراحی دستاوردهای بی‌نظیری را به مجموعه افتخارات خود اضافه کند.
سال ۱۳۹۹ در راستای تحقق شعار جهش تولید، شرکت مهندسین مشاور مترا در حوزه‌‎های مهندسی و اشتغالزایی دستاوردهای شایان توجهی داشته و استراتژی شرکت در تمام سطوح پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب بوده است.
امسال نیز که مقام معظم رهبری “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” را شعار سال ۱۴۰۰ مقرر داشتند، هدفگذاری‌های مترا برای تحقق تولید در جهت توسعه کمی وکیفی خدمات و افزایش تنوع خدمات مهندسی قرار گرفته ان شاءالله با توکل بر خداوند متعال و تلاش و کوشش همکاران دستاوردهای ماندگاری را در کارنامه خود ثبت خواهد کرد.
مترا همچون گذشته در راستای حمایت و پشتیبانی از تولید ملی، دست در دست کارفرمایان همکار خود گام‌های موثرتر از پیش را برخواهد داشت.

در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» افزایش تولید و رکوردزنی‌های پتروشیمی اروند ادامه خواهد داشت

مدیرعامل پتروشیمی اروند در دیدار صمیمانه نوروزی با کارکنان:

در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» افزایش تولید و رکوردزنی‌های پتروشیمی اروند ادامه خواهد داشت

مدیرعامل پتروشیمی اروند در اولین ساعات پس از تحویل سال نو به همراه تعدادی از مدیران شرکت با حضور در جمع کارکنان نوبتکارِ سایت به خاطر موفقیت های یک ساله و تلاش کارکنان از آنها قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی اروند، حسن نشان‌زاده مقدم با تبریک سال نو، اظهار داشت: پتروشیمی اروند در سال گذشته با وجود اعمال تحریم‌ها و شرایط کرونا توانست در راستای بهبود مستمر فعالیت‌ها و تحقق اهداف متعالی از پیش تعیین شده، دستاوردهای بسیاری را در زمینه تولید مستمر، رشد سودآوری، توسعه پایدار، حمایت از صنایع مولد کشور و حفظ بازارهای خارجی کسب کند و درآمدزایی بسیار مطلوبی را برای صنعت پتروشیمی کشور داشته باشد.
وی تاکید کرد:در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام “ تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” نامگذاری شده است، با ادامه برنامه‌های رفع تنگناها و موانع تولید، شاهد تداوم افزایش تولید و رکوردزنی‌های بیشتر پتروشیمی اروند در سال جدید خواهیم بود.
مدیرعامل پتروشیمی اروند، ادامه داد : دستیابی به رکورد تاریخی مجتمع از ابتدای را‌ه‌اندازی تاکنون، افزایش ۱۷ درصدی تولید در واحد کلر، افزایش ۱۲ درصدی تولید در واحد E_pvc، کسب رتبه اول فروش محصولات شیمیایی و پلیمری، درج نماد اروند جهت پذیرش در بورس اوراق بهادار و سایر موفقیت‌های چشمگیر تنها بخشی از دستاوردهای ما در سال ۹۹ بود که جز با همدلی، تعهد و تلاش همه همکاران به دست نمی‌آمد.
نشان زاده در پایان ضمن آرزوی موفقیت و تندرستی برای کارکنان و خانواده‌های آنان، اظهار امیدواری کرد که مطابق برنامه‌ریزی و ماموریت تدوین شده در شرکت پتروشیمی اروند، دستیابی به رکورد ظرفیت اسمی، اقدام نهایی در جهت عرضه سهام در بازار بورس و کسب تندیس صنعت سبز و… محقق شود.

واحد MTBE پتروشیمی بندرامام بیش ازظرفیت اسمی تولید کرد

برای دومین سال پیاپی:
واحد MTBE پتروشیمی بندرامام بیش ازظرفیت اسمی تولید کرد

شرکت پتروشیمی بندر امام با تلاش صورت گرفته در مدیریت فنی و تولید کیمیا موفق شد برای دومین سال متوالی در واحد MTBE تولید حداکثری با ظرفیت اسمی واحد را محقق کند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، مدیریت فنی و تولید کیمیا همراستا با استراتژی ابلاغی از سوی مدیریت پتروشیمی بندرامام مبنی بر استفاده از تمامی پتانسیل های داخلی موفق شد بدون هیچگونه وابستگی به کشورهای بیگانه این تولید با ظرفیت اسمی واحد را اجرایی کند.
پتروشیمی بندرامام در سال ۱۳۹۸ هم در واحد MTBE موفق شد به تولید صد در صدی با ظرفیت اسمی دست یابد.
شایان ذکر است ماده MTBE یکی از اجزای تشکیل دهنده بنزین مصرفی و اکتان افزای اصلی جایگزین ترکیبات سربی می‌باشد که به لحاظ زیست محیطی و صیانت از محیط زیست و هوای پاک جایگزین ترکیبات سربی شده است.

آخرین گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های تابعه سیمان تامین برگزار شد

آخرین گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های تابعه سیمان تامین برگزار شد

 

 

به گزارش کوتاه انلاین ،آخرین گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های تابعه سیمان تامین در سال ۹۹ به مناسبت هفتاد سالگی شرکت سیمان فارس و خوزستان در مجموعه فرهنگ ورزشی تلاش برگزار شد.

به گزارش روابط شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، در این مراسم عزت اله اکبری تالارپشتی(رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی)، رضا جمارانیان(مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین)، حمیدرضا هوشیاری(مدیرعامل شرکت سیمان فارس و خوزستان، معاونان و مدیران هلدینگ‌ها و مدیران عامل شرکت‌های تابعه سیتا و سفارس حضور بهم رساندند.همچنین طی این مراسم شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و سیمان فارس و خوزستان میزبان مدیران عامل پیشین دو شرکت نیز بودند.

تولید داخل و صادرات دو استراتژی مناسب سیمانی‌ها
عزت اله اکبری تالارپشتی در این مراسم با تاکید بر اصول اقتصاد مقاومتی، به دو موضوع تقویت تولید داخل و صادرات پرداخت و در جمع صنعتگران صنعت سیمان گفت: خوشحالم که مسئولان و مدیران صنعت سیمان، به موضوع ساخت داخل توجه دارند. وقتی می‌خواهیم با تحریم‌های ظالمانه و استکبار جهانی مبارزه کنیم با حرف امکان‌پذیر نیست و باید نگاه عمیق و قوی به تولید داخل و توانمندی‌های خود داشته باشیم.
وی افزود: باید با اعتماد به نفس از تولید داخل حمایت کنیم و این حمایت‌ها ادامه پیدا کند تا خودمان بتوانیم مشکلات کشورمان را حل کنیم و در نهایت به موضوع صادرات بپردازیم. برنامه‌های کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در راستای حمایت از ساخت داخل و صادرات بصورت جدی و پیگیرانه با نگاه حمایتی است.

افزایش چشمگیر سود خالص سیمان تامین
در این مراسم همچنین مجید وفاپور با اشاره به مدیریت موفق شستا و سیتا در سهام داری و ارائه سیاست‌های راهبردی به بررسی صورت‌های مالی تجمیعی کل شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین پرداخت و در اینباره خبر داد: شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در ۹ ماهه سال ۹ موفق کسب بیش از ۲ هزار و ۳۵۳ میلیارد تومان سود خالص شد که این رقم معادل ۱۵۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
وفاپور همچنین با اشاره به افزایش ۷۵ درصدی درآمد فروش نسبت به دوره مشابه در سال قبل توضیح داد: گزارش تجمیعی کل شرکت‌های گروه در سیمان تامین حاکی از کسب ۶ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان در نه ماهه نخست سال‌جاری است. همچنین سیمان تامین در شاخص سود ناخالص موفق کسب ۲ هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان معادل ۱۱۲ درصد رشد و در شاخص سود عملیاتی موفق به کسب ۲ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان معادل ۱۴۴ درصد رشد شد.

صیانت شستا و سیتا از دارایی‌های بین نسلی
در ادامه این مراسم حمیدرضا هوشیاری به اهمیت صنعت سیمان و بهبود وضعیت مالی شرکت سیمان فارس و خوزستان پرداخت و گفت: شرکت سیمان فارس و خوزستان از جمله هلدینگ‌های با قدمت و پرسابقه صنعت سیمان در کشور است که تحت مدیریت راهبردی شستا و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین فعالیت می‌کند. این شرکت در دوره جدید موفق به صیانت از دارای‌هایی بین نسلی شده و ساختار مالی سیمان فارس و خوزستان با اجرای سیاست‌های بالادستی اصلاح شده است. شرکت سیمان فارس و خوزستان در شرایط سخت اقتصادی مانند وضعیت کنونی تاب آوری بسیار بیشتری دارد و این تاب‌آوری نتیجه حمایت‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین است.

خاطره گویی و پاسداشت از تاریخچه سیمان فارس و خوزستان
با توجه به اهمیت بی‌بدیل نقش مرحوم منوچهر سالور در راه اندازی و باروری صنعت سیمان در ادامه مراسم برخی از پیشکسوتان این صنعت سیمان از جمله مرتضی لطفی، علی محمد بد، محمدحسن رضایی عراقی و علی جعفری زاده به بازگویی خاطرات از مرحوم منوچهر سالور، شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و شرکت سیمان فارس و خوزستان پرداختند.

اهدای لوح تقدیر به شرکت های برتر
در ادامه گردهمایی شرکت‌های تابعه سیمان تامین و هفتاد سالگی سیمان فارس و خوزستان عزت اله اکبری تالارپشتی(رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی)، رضا جمارانیان( رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان و مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین)، حمیدرضا هوشیاری (مدیرعامل شرکت سیمان فارس و خوزستان، عبدالرضا شیخان(دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان) به برخی از شرکت‌ها به واسطه عملکرد سال جاری لوح تقدیر اعطا شد.
شرکت سیمان ارومیه در شاخص (بالاترین) حاشیه سودعملیاتی، کمترین بهای تمام شده عملیاتی هر تن سیمان فله، بهینه‌ترین سوخت مصرفی و بهینه‌ترین برق مصرفی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان شاهرود در شاخص بهینه ترین برق مصرفی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان قاین در شاخص (کمترین) رشد بهای تمام شده عملیاتی هر تن سیمان موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت بازرسی کالای تجاری در شاخص (بالاترین) حاشیه سود عملیاتی و (بالاترین) رشد درآمد فروش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان آبیک در شاخص (بالاترین) ارتقای کیفی محصول موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان خوزستان در شاخص (بالاترین) رشد حاشیه سود عملیاتی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت ساوه در شاخص (بالاترین) حاشیه سود عملیاتی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان فارس نو در شاخص‌های (کمترین) میزان کلینکر فاکتور و بهینه ترین سوخت مصرفی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان بهبهان در شاخص (کمترین) آلایندگی و غلظت گردوغبار موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان خاش در شاخص‌های (بالاترین) ر شد درآمد فروش سیمان و (کمترین) میزان کلینکر فاکتور موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان نی‌ریز در شاخص بیشترین تناژ صادراتی به نسبت تناژ فروش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.

اهدای لوح تقدیر به فعالیت‌های ویژه
باهدف مدیریت و انتقال دانش و به اشتراک گذاشتن تجربیات فنی همکاران در کارخانجات سیمانی شرکت های تابعه سیمان تامین، سامانه ای در مهرماه ۹۹ راه اندازی شد تا همکاران فعالیت های خود را در آن ثبت کنند. در نهایت ۴۷ فعالیت در این سامانه شد که پس از بررسی مورد به مورد آن ها در جلسات کمیته فنی هلدینگ، ۹ فعالیت به عنوان فعالیت‌های برتر انتخاب شدند و طبق دستورالعمل های تدوین شده در هفتادمین سالگرد شرکت سیمان فارس و خوزستان مورد تقدیر قرار گرفتند. گفتنی است معیارهای اصلی انتخاب فعالیت ها شامل که دارای سه ویژگی منحصر به فرد بودن و عدم سابقه، قابل تامیم بودن به سایر شرکت ها و قابل اندازه گیری بودن می‌‌شود.
مهدی شبستانی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «تولید شن استاندارد مطابق استاندارد ملی ۳۰۴۰ و ۳۹۳» در شرکت سیمان ارومیه موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
کوروش جامعی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «مطالعات فنی-اقتصادی جهت خرید برق از بازار بورس بجای خرید از برق منطقه‌ای و تامیم آن به شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و شرکت سیمان فارس و خوزستان» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
محسن بیات کشکولی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «طراحی و ساخت Flame detector» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
محسن استوار فتح‌آبادی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «بومی سازی تعمیر غبارسنج» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
محسن استوار فتح‌آبادی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «ساخت دستگاه تشخیص سطح بستر مواد در داخل آسیاهای گلوله‌ای» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
مهرداد حسین‌زهی زمانی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «سیستم ارتعاش سنج آنلاین» در شرکت سیمان خاش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
سیدحسین صدیفی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «طراحی تلسکوپی بارگیری سیمان فله‌ای» در شرکت سیمان خاش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
احمد محمودی گزیک به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «طراحی اولیه سیستم‌های انتقال قدرت پولی و تسمه» در شرکت سیمان خاش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
جواد پویانفر به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «مجموعه فعالیت‌های انجام گرفته در کارگاه ساخت» در شرکت سیمان سفید نی‌ریز موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
رونمایی از کتاب مهندس سالور
در پایان همچنین مراسم همچنین از کتاب زندگینامه مهندس سالور که به تازگی توسط شرکت سیمان فارس و خوزستان تجدید چاپ شده است، رونمایی شد

رکورد شکنی خانواده مهرورز فولاد خراسان

رکورد شکنی خانواده مهرورز فولاد خراسان

همزمان با شب بعثت پیامبر مهر و رحمت، خانواده فولاد خراسان، همکاران مجتمع، پیمانکاران و شرکت‌های مرتبط رکورد پویش‌های مهربانانه امسال خود را شکستند.

همزمان با شب بعثت پیامبر مهر و رحمت، خانواده فولاد خراسان، همکاران مجتمع، پیمانکاران و شرکت‌های مرتبط رکورد پویش‌های مهربانانه امسال خود را شکستند.

در پاسخ به فراخوان دکتر غفوری، مدیرعامل شرکت برای اهدای کمک‌های نقدی با هدف فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان محکوم مالی جرایم «غیرعمد» شهرستان نیشابور، ده‌ها تن از کارکنان، پیمانکاران، مدیران شرکت‌های مرتبط با مجتمع فولاد خراسان و جمعی از خیّرین رکورد پویش‌های خیرخواهانه امسال خود را شکستند و با اهدای بالغ بر ۵میلیارد ریال در کم‌تر از یک هفته، همدلی خود را در کار نیک به اثبات رساندند.

گفتنی است این پویش که «نوید پرواز» نامگذاری شده‌است، قرار است با کمک انجمن حمایت از زندانیان و مقامات قضایی شهرستان، زمینه آزادی ده‌ها محکوم جرایم غیرعمد را تا شب نوروز ١۴٠٠ فراهم کند.

 

روابط عمومی شرکت فولاد خراسان

منطقه ۵ با “کوچه تکانی” به استقبال بهار می رود

منطقه ۵ با “کوچه تکانی” به استقبال بهار می رود

علی دوستی شهردار ناحیه یک منطقه ۵ از برگزاری طرح “کوچه تکانی” در سطح این ناحیه خبر داد و افزود: این طرح که از ابتدا تا انتهای اسفند برگزار می شود به موضوع نگهداشت در سطح معابر و محلات می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، علی دوستی شهردار ناحیه یک منطقه ۵ در مورد طرح کوچه تکانی در این ناحیه گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و در استقبال از فصل بهار، طرح “کوچه تکانی” در سطح این ناحیه آغاز شد که برای تمامی کوچه ها و معابر سطح ناحیه در نظر گرفته شده است.
وی به جزئیات این طرح اشاره کرد و افزود: این طرح روی موضوع نگهداشت تمرکز دارد و با همکاری همه نیروها این موضوع را پوشش می دهیم.برای جلب مشارکت مردم در هر کوچه طرح را با موسیقی و نوروز خوانی آغاز می کنیم و سپس برنامه های خدمت رسانی در حوزه فضای سبز، خدمات شهری، عمرانی و … انجام شده و در عصر هر روز عملکرد نیروها رصد و بررسی می شود.
دوستی با بیان اینکه این طرح اول اسفند آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد تاکید کرد: در بخش شهرسازی نیروها به ساختمان های در حال ساخت و سد معبر مصالح در هر کوچه و معبر نظارت می کنند. در بحث فنی و عمرانی به مسائل لکه گیری و نگهداشت توجه می شود و نیروهای خدمات شهری نیز مسئولیت مربوط به نظافت و تمیزی را زیر نظر دارند.
شهردار ناحیه یک در پایان گفت: معاونت اجتماعی به مسئله مشارکت و همراهی مردم می پردازد و با آنها در مورد این طرح صحبت می کند و اگر در هر کوچه ای خانواده شهید باشد به صورت ویژه مورد تجلیل و تقدیر قرار خواهد گرفت.

۱۴۰۰، سال ورود حوزه معدن به بور کالاست

۱۴۰۰، سال ورود حوزه معدن به بور کالاست

 

اقتصادی

به گزارش  کوتاه انلاین  ،معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعامل مطلوبی میان بورس کالا و وزارت صمت شکل گرفته و معتقدیم سال ۱۴۰۰ فرصت ویژه ای است تا وزارت صمت با تمرکز بر بورس کالا، حوزه معدن و مزایده های بزرگ این بخش را به بورس بیاورد.

به گزارش «کالاخبر»، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و حراج باز در بورس کالا گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب، حوزه تولید تنها راه نجات کشور در شرایط فعلی است که خوشبختانه به دلیل همکاری های مثبتی که با بازار سرمایه و بورس کالا داشته ایم جهت گیری های خوبی در این زمینه شکل گرفته است.

 زرندی گفت: در ابتدا باید اعلام کنم که در زمان روند صعودی بورس و اکنون که بازار سهام در مدار ریزشی قرار دارد، در شورای عالی بورس بر روی موضوعی تاکید و اعتقاد داشتیم که اگر بورس در خدمت تولید و بخش واقعی اقتصاد قرار نگیرد نمی تواند در مسیر هدفی که برای آن تعیین شده است نقش آفرینی کند.

زرندی خاطرنشان کرد: باید همه جهت گیری ها را در استفاده از ابزار علمی و جدیدی که در کشور شکل گرفته و متناسب با ادبیات دنیا است و منجر به رشد بخش واقعی اقتصاد شود را به کار بگیریم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت  اظهار داشت: در جهت گیری کلان وزارت صمت استفاده از موضوع یا توان بازار سرمایه به عنوان رکن اساسی، شناخته شده است، بنابراین از اواخر سال ۹۸ مدل تغییر ساختاری را در مجموعه وزات صمت در پیش گرفتیم و دفتر تامین منابع مالی را شکل دادیم با این رویکرد که بتوان ابزارهای نوینی را در خدمت تولید کنندگان قرار دهیم.

زرندی گفت: تولیدکنندگان ایران در حوزه فنی بسیار رشد کرده اند اما متناسب با این رشد در حوزه اصلاح ساختارهای مالی آماده نیستند؛ بنابراین در دو سال گذشته تمرکز خود را در ترویج، توسعه و نگاه جدید به بازار سرمایه و استفاده از این ظرفیت قرار داده ایم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت  اظهار داشت: در حوزه بازار سرمایه با حمایتی که توسط شورای عالی بورس صورت گرفت و با مصوبه سران، معافیت مالیاتی را برای شرکت هایی که به سمت بازار سرمایه روی آورده بودند لحاظ کردیم و امیدواریم که این موضوع به دلیل استقبال های صورت گرفته تمدید شود.

وی افزود: امروز به ۴۲۲ شرکت جدیدی که فراخوان داده بودیم به سمت استفاده از ظرفیت بازار سرمایه روی آورده اند که با آنها به نتیجه های مثبتی رسیدیم.

زرندی گفت: از این تعداد ۲۲۴ شرکت با نهاد مالی قرارداد امضا کردند که این اتفاق خوبی است زیرا وارد مرحله اجرا شدند.

ارتباط تنگاتنگ بورس کالا با خانواده صنعت و معدن

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت  به بورس کالا اشاره کرد و افزود: فعالیت های خود را در حوزه بورس کالا شروع کردیم و معتقدیم سال ۱۴۰۰ فرصت ویژه ای است تا بر این بورس تمرکز داشته ایم و در حوزه معدن مزایده ها را به این سمت بیاوریم.

زرندی اظهار داشت: سهم صنعت و معدن ۵۳ درصد و پتروشیمی ۲۷ درصد از معاملات بورس کالاست به عبارتی ۸۰ درصد معاملات بورس کالا مربوط به خانواده صنعت و معدن است و باید از این ظرفیت بالا نهایت بهره را برد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت  گفت: در شهریور ماه سال ۱۳۸۲ بحث بورس فلزات مطرح شده بود و این اقدام پایه ای بود که در مجموعه وزارت صنعت شکل گرفت، این اقدام در سال های بعد تکمیل و در نهایت بورس کالای فعلی شکل گرفت.

اهمیت توسعه ابزارهای جدید بورس کالا

وی به راه اندازی معاملات آتی نقره و حراج باز در بورس کالا اشاره کرد و افزود: تشویق حضور تولید و صنعت در بورس کالا نیازمند تنوع ابزارهای مالی است که امروز روش حراج باز گام مثبتی برای ثبات آفرینی و آرامش عرضه کنندگان و تقاضاکنندگان حوزه صنعت در زمان انجام معاملات است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت  با بیان اینکه هدف گذاری بر روی حوزه نقره از جمله صنایع استراتژیکی است که برنامه ریزی جدی را بر روی آن داریم، افزود: برنامه ریزی لازم را برای تولید ۷۰ تن مصنوعات نقره ای و صادرات ۲۰ تن را برای سال ۱۴۰۰ انجام داده ایم که این موضوع نیازمند نگاه و فکر جدی است.

وی افزود: در هر ۱۰۰ گرم تولید مصنوعات نقره می توان ۱۸۰ نفر اشتغال مستقیم را ایجاد کرد.

زرندی با بیان اینکه در حوزه تسهیل معاملات باید بیشتر اقدام کرد، گفت: نگاه به تامین مالی مانند به کار گرفتن اوراق سلف به خوبی در حوزه مجموعه بورس کالا انجام شده است.

وی افزود: نگاه تضمین تعهدات نیازمند بازنگری است و آمادگی همکاری بیشتر داریم تا به سمت نظام عرضه و تقاضا محور حرکت کنیم.

وی در بخش پایان سخنان خود اظهار داشت: برای توسعه حوزه اوراق بهادار و بورس کالا آماده همکاری هستیم، امسال هدف گذاری کردیم تا برای جهت گیری جدید در حوزه بورس اوراق ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کنیم که تاکنون نزدیک به ۹ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

زرندی خاطرنشان کرد: در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ شرکت های سهامی عام پروژه مصوب شد که این موضوع هم فرصتی مناسب برای شکل گیری سرمایه گذاری های بزرگ با استفاده از بستر بازار سرمایه است

٣٨ هزار بنگاه کوچک و متوسط از بانک صادرات ایران تسهیلات گرفتند

از فروردین تا پایان بهمن ٩٩؛
٣٨ هزار بنگاه کوچک و متوسط از بانک صادرات ایران تسهیلات گرفتند
بیش از ٣٨ هزار بنگاه‌ کوچک و متوسط در ١١ ماه اول سال ٩٩ از بانک صادرات ایران بیش از ٢١٨ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در ١١ ماه اول امسال برای حمایت از استمرار تولید، حفظ اشتغال و کمک به سرمایه در گردش، به ٣٨ هزار و ٣١۶ بنگاه کوچک و متوسط بالغ بر ٢١٨ هزار و ۵۵٩ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.
اعطای این تسهیلات که به دو صورت پرداخت از طریق سامانه هماهنگ با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (بهین‌یاب) و پرداخت مستقیم توسط بانک صادرات ایران به این بنگاه‌ها صورت گرفته، از سال‌های گذشته تاکنون همچنان ادامه یافته به نحوی که مجموع پرداختی‌های بانک به این بنگاه‌ها طی دو سال ٩٧ و ٩٨ به بیش از ٢۴٣ هزار میلیارد ریال رسیده و در این راستا تعداد بنگاه‌های کوچک و متوسط دریافت کننده تسهیلات حمایتی از بانک صادرات ایران در این دو سال به ۵٧ هزار و ۶٣١ واحد رسیده است.
علاوه بر این، امضای تفاهم‌نامه برای تضمین پیش‌فروش محصولات و تولیدات کارخانجات داخلی در قالب طرح همیاران سپهر، اعطای سرمایه در گردش و همچنین تسهیل جریان مبادلات تجاری شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کشور و استفاده از ظرفیت قابل توجه طرح اعتباری ویژه تولید «طراوت» و ترویج اعتبارات اسنادی ریالی و فروش اعتباری از جمله اهداف بانک صادرات ایران در حمایت از تولید و اشتغال بوده که با اهتمام ویژه پیگیری می‌شود

جعفری: الزام واحدهای معدن و صنایع معدنی به ایجاد و توسعه فضای سبز

کاشت نهال توسط رئیس هیات عامل ایمیدرو در روز درختکاری

  1. جعفری: الزام واحدهای معدن و صنایع معدنی به ایجاد و توسعه فضای سبز
جعفری: الزام واحدهای معدن و صنایع معدنی به ایجاد و توسعه فضای سبز

رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی، یک اصله نهال درخت در ضلع ورودی این سازمان کاشت.

به گزارش کوتاه انلاین  ، وجیه الله جعفری امروز در حاشیه این آئین طی سخنانی با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در عرصه کار و تولید و گفت: همراهی مردم و به ویژه شرکت های معدنی و صنایع معدنی در اجرای این اقدام که در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی انجام می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تقویت بافت گیاهی در نقاطی که دارای واحد تولیدی است را مهم خواند و افزود: در این راستا و در بخش معدن و صنایع معدنی نیز، ایجاد و توسعه فضای سبز به عنوان یک الزام به واحدها اعلام و عملیاتی شده است.

 

روابط عمومی ایمیدرو

توسعه کیفی و کمی فضای سبز فجر

توسعه کیفی و کمی فضای سبز فجر

 

پتروشیمی

به گزارش کوتاه انلاین  ,به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، روز دوشنبه ۱۵ دی ماه مراسم کاشت ۱۴ نهال درخت خرما به مناسبت روز هوای پاک در فجر ناحیه ۲ برگزار شد.
این مراسم با حضور مدیر روابط عمومی و رئیس حراست هلدینگ خلیج فارس، مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی و رئیس مجتمع ، مدیران و بانوان شرکت فجر انرژی خلیج فارس و مشارکت انجمن دیده بان انرژی پاک و واحد خدمات اداری این شرکت برگزار شد.
فجر انرژی خلیج فارس بیش از ۱۴ هزار متر مربع فضای سبز دارد که هر ساله این فضا در حال افزایش بوده است.
از این فضای سبز محصولات زیادی برداشت می‌شود به طوریکه سال جاری از نخل‎‌های فضای سبز این شرکت ۱۴ تن خرما برداشت شده و در میان کارکنان این شرکت توزیع شده است

بخش بزرگی از رشد صنعت بیمه، ناشی از تورم است

بخش بزرگی از رشد صنعت بیمه، ناشی از تورم است

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، عباس رنجبر کلهرودی مدیر بیمه های عمر و حوادث شرکت بیمه آرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با تاکید بر این که صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ با چنگ و دندان از موجودیت خود در قبال بحران های مختلف از جمله بیماری کرونا دفاع کرده […]

 

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، عباس رنجبر کلهرودی مدیر بیمه های عمر و حوادث شرکت بیمه آرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با تاکید بر این که صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ با چنگ و دندان از موجودیت خود در قبال بحران های مختلف از جمله بیماری کرونا دفاع کرده است، اظهار کرد: صنعت بیمه تکه ای از پازل اقتصاد کلان کشور است، با آن رابطه مستقیم و دو سویه دارد و به شدت متاثر از آن است که متن این گفتگو به شرح زیر است:

به روایت خرد و کلان، عباس رنجبر کلهرودی با بیان این که عملکرد این صنعت در دو دهه گذشته به جز در موارد نادر، حاکی از روند صعودی بوده است، گفت: متاسفانه بخش بزرگی از این رشد عملکرد، مربوط به وجود تورم در سیستم اقتصادی کشور است و گرچه عملکرد این صنعت در سال ۱۳۹۹ نیز از رشد حدود ۳۸ درصد رشدی حکایت دارد، اما بخش اعظم این رشد نیز مربوط به تورم است.

انتصاب سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان

انتصاب سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان

 

بانک و بیمه

به گزارش کوتاه انلاین  ،رضا زارعی به عنوان سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان منصوب شد تا با عنایت به تعهد و تجارب ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف شرکت بیمه آرمان، انجام وظیفه نماید.

رضا زارعی به عنوان سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان منصوب شد تا با عنایت به تعهد و تجارب ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف شرکت بیمه آرمان، انجام وظیفه نماید.

 

روابط عمومی بیمه آرمان

١۴ هزار مستأجر از بانک صادرات ایران وام ودیعه مسکن گرفتند

١۴ هزار مستأجر از بانک صادرات ایران وام ودیعه مسکن گرفتند
​بانک صادرات ایران طی شش ماه گذشته به بیش از ١۴ هزار مستأجر بالغ بر دو هزار و ٧٠٠  میلیارد ریال وام ودیعه مسکن پرداخت کرد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک از ابتدای شهریور تا پایان بهمن‌ماه سال جاری برای حمایت از مستأجران در شرایط شیوع بیماری کرونا، به ١۴ هزار و ۵٣٢ مستأجر در سراسر کشور بالغ بر دو هزار و ٧٣٨ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرد.
طی این مدت، استان‌های خوزستان، کردستان، فارس، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، مازندران، زنجان، کرمان، مرکزی و خراسان رضوی ١٠ استان با بیشترین میزان دریافت وام ودیعه مسکن از بانک صادرات ایران هستند که در استان خوزستان هزار و ۴۵٧ مستأجر بالغ بر ٢٩٢ میلیارد ریال از این بانک وام ودیعه مسکن دریافت کردند.
وام ودیعه مسکن برای مستأجران در قالب برنامه‌های حمایتی بانک صادرات ایران در شرایط ویژه ناشی از بیماری کرونا، از ابتدای شهریور ماه سال جاری مورد توجه بوده و در کنار پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، به منظور کاهش مشکلات هموطنان پرداخت شده است.
بانک صادرات ایران طی سال‌های اخیر کمک به بخش مسکن را در شهرها و روستاهای کشور با پرداخت تسهیلات حمایتی مورد توجه قرار داده و پرداخت تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را نیز به صورت جدی دنبال می‌کند.

وزارت کشاورزی خواستار ثبت “روز ملی زعفران” شد

زعفران

وزیر جهاد کشاورزی به درخواست سازمان جهانی OSEC در نامه ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار ثبت “روز ملی زعفران” در روز ٢٧ مهرماه (اوج فصل برداشت این محصول) شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایلنا، در متن نامه کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

ضمن قدردانی از زحمات جنابعالی، به استحضار می رساند در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید و پیرو تاکید ریاست محترم جمهور در مراسم آیین بهره برداری و افتتاح طرح های کشاورزی مبتنی بر قرارداد و اولین کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران و همچنین رونمایی از طرح سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران (OSEC)، مبنی بر رسیدن زعفران به جایگاه واقعی و هماهنگی بین کشورهای صادرکننده و با توجه به اهمیت و ضرورت این طرح بین المللی و قدمت طلای سرخ در کشور عزیزمان ایران و در راستای حمایت از این محصول ملی و استراتژیک، جلوگیری از به حیطه درآوردن این محصول ایرانی توسط سایر کشورها (پیشی گرفتن در ثبت روز ملی زعفران به نام خود) خواهشمند است دستور لازم در خصوص ثبت روز ملی زعفران در ٢٧ مهرماه که اوج فصل برداشت این محصول و آغاز به کار طرح مدیریت تولید و صادرات زعفران نیز می باشد مبذول فرمایید.

سید احسان مصطفوی، طراح و پیشنهاد دهنده سازمانی جهانی OSEC نیز در این خصوص گفت: عدم توجه به حوزه‌های بین المللی در محصولاتی مانند زیره، پسته، خاوریار، فرش، فیروزه و ابریشم موجب تضعیف مالکیت ایران در این محصولات شده است و برای جلوگیری از خروج مالکیت زعفران از دست ایران، تشکیل سازمان اوسک امری ضروری است که در این راستا ایجاد سامانه اصالت سنجی زعفران توسط هوش مصنوعی، صیانت از پیاز زعفران، ثبت روز ملی و جهانی زعفران نیز از اقدامات در حال انجام است.

وی افزود: خوشبختانه با مساعدت وزیر جهاد کشاورزی، پیشنهاد ثبت روز ملی زعفران در تقویم کشورمان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده و امیدواریم در تقویم سال آینده شاهد ثبت این روز بزرگ که در واقع قدردانی از کشاورزان و زعفران کارانی که چندین سال برای حفظ طلای سرخ ایرانی کوشش دارند، باشیم.

طرح راه اندازی سازمان‌جهانی تولید و صادرات زعفران تحت عنوان “OSEC” که از سازمان جهانی اوپک الگو گرفته است، یک پروژه بین المللی به شمار می رود، ایده این طرح ١٠ تیرماه سال گذشته از سوی سید احسان مصطفوی جوان کارآفرین و تولیدکننده نمونه کشور در سالن اجلاس سران مطرح و در ٢۵ آذرماه ١٣٩٨ نیز در سالن همایش های صدا و سیما و با حضور مسئولان عالی رتبه کشور رونمایی شد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز ٢٠ بهمن ماه سال جاری در افتتاح ویدئوکنفرانسی چندین طرح در حوزه زعفران و نخستین کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران در تربت‌حیدریه و مشهد گفته بود: تشکیل سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران با نام “OSEC” و با محوریت ایران اقدام ارزشمندی است که می تواند ایران را به جایگاه واقعی خود در این حوزه برساند.

تغییر سبد فروش به نفع محصولات با کیفیت

معاون فروش شرکت نفت ایرانول خبرداد
تغییر سبد فروش به نفع محصولات با کیفیت

معاون فروش شرکت نفت ایرانول از افزایش تولید و فروش روغن هایی با سطح کیفی بالا در سال جاری خبر داد.

امیر عظیمی در این باره به خبرنگار ما، گفت: در راستای بهینه کردن سبد فروش محصولات و افزایش سود آوری شرکت نفت ایرانول، تولید و فروش روغن هایی با سطح کیفی بالا در سال جاری افزایش یافت بطوریکه فروش روغن های بنزینی با سطح کیفیت بالا در ده ماهه ۹۹ نسبت به دوره مشابه ۹۸ رشد ۱۲ درصدی داشته است. به عنوان مثال Racing ، Ronia و ۱۶۰۰۰ در ده ماهه ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۲۲۵، ۱۵ و ۱۴ درصد رشد فروش داشته است.
عظیمی افزود: در راستای عرضه مستقیم به مصرف کننده و افزایش شبکه توزیع مویرگی و تغییر سیاست های عرضه فروش مویرگی، در ده ماهه امسال عرضه مستقیم روغن های دیزلی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: فروش روغن موتور صادراتی و انواع روغن های صنعتی داخلی نیز طی ده ماهه سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲۵ و ۱۱ درصد رشد داشته اند.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد رونمایی از برخی از محصولات این شرکت با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: امسال سه محصول جدید Henza 2 و ۱۲۰۰۰- ۱۵w40 و Motorow 10w40 در سبد فروش محصولات ایرانول قرار گرفت.
عظیمی ادامه داد: در دنیای امروز بازار هر لحظه تغییر می‌کند و یک تولید کننده باید بتواند نیازهای به روز بازار را شناسایی و در راستای آن به تولید بپردازد. در همین راستا بر آن شدیم سطح کیفی این محصولات را که در سال‌های گذشته با گرید پایین‌تری تولید می‌شدند، بهبود بخشیم.
معاون فروش شرکت نفت ایرانول تصریح کرد: روغن دنده اتوماتیک IV – ATF sp ، روغن موتور بنزینی ایرانول یونا Youna -API SN plus 5w30 ،ضد یخ CoolMax ،گریس لیتیوم کمپلکس، گریس LNGI00، روغن هیدرولیک ضد آتش، روغن محافظ ورق فولاد، نیز طراحی، تولید و بخشی از آن در سال ۹۹ به بازار کشور عرضه شده است. همچنین روغن موتور دیزلی یورو دیزل در پایان سال ۱۳۹۸ طراحی و از نیمه سال ۱۳۹۹ به بازار عرضه گردیده است که به دلیل شرایط کرونایی حاکم در کشور رونمایی این محصول صورت نپذیرفته بود.

عظیمی در پایان افزود: به طور قطع تولید محصولات با کیفیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد و این خروجی مرهون زحمات مدیران قبلی و فعلی این شرکت است که پیوسته در تلاش‌اند با نیازهای به روز جامعه قدم بردارند.

توانایی تولید بیش از ظرفیت اسمی توسط فولادمبارکه

مدیرعامل فولادمبارکه مطرح کرد:
توانایی تولید بیش از ظرفیت اسمی توسط فولادمبارکه
مدیرعامل فولادمبارکه در میزگرد تخصصی تعاملات دو حوزه فولاد و سنگ‌آهن، چالش‌ها و راهکارهای صادرات در دوره پسا ترامپ، اظهار کرد:وقتی اسم فولاد مبارکه به میان می‌آید به عنوان تولیدکننده ورق و تامین کننده انواع ورق از آن یاد می‌شود.همچنین از آنجاییکه رسالت صنعت سازی به فولاد مبارکه واگذار شده، این شرکت باید دائما نیازهای کشور را تامین کند.

به گزارش ایراسین حمیدرضا عظیمیان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که پروژه استراتژیک نفت گوره به جاسک استراتژیکترین پروژه دولت است؛ همچنین وزیر نفت نیز اعلام کرد به دلیل تحریمها این فولاد خاص به ایران فروخته نشد؛ اما  در سال ۹۷ و ۹۸ گروه مشترک کارشناسان رومانایی و شرکت نفت و فولاد مبارکه با کمک یکدیگر توانستیم این فولاد را تولید کنیم.

وی ادامه داد: اکنون ۴۵۰ هزارتن از این نوع فولاد تولید و در اختیار فولاد اکسین، نصاب و لوله ساز قرار گرفته و هزار کیلومتر آن انجام شده است.

وی ادامه داد: اخیرا فولاد مبارکه اسلب ۳۰۰میلیمتری تولید کرده و در کمتر از ۴۸ ساعت شرکت نفت و وزارت نفت گفتند که برای انتقال نفت از کف دریا از این اسلب استفاده خواهند کرد.

عظیمیان گفت: اکنون این اسلب در فولاد اکسین نورد شده و در مراحل عقد قرارداد برای این پروژه قرار داریم.

مدیرعامل فولادمبارکه گفت: فولادمبارکه رسالتی قائل است که تمام نیاز صنایع را می‌تواند تامین کند.

وی افزود: امسال ۷۰۰ میلیون یورو ورق وارد کشور شده و اگر ما خود را به تکنولوژی جدید نرسانیم از دنیا و بازار عقب خواهیم ماند.

مدیرعامل فولادمبارکه گفت: همیشه در تابستان برق مجموعه قطع شده و در زمستان قطعی گاز داشتیم.  امسال نیز ۳۰۰هزارتن عدم تولید بخاطر قطعی برق و گاز داشتیم.

عظیمیان افزود: فولاد مبارکه جزو تنها پلنت‌هایی است که واحد گندله سازی ۵.۵میلیون تنی آن تا ۷میلیون تن را تولید می‌کند و بزرگترین تولید کننده فولاد اسفنجی است. شرکت فولادمبارکه همیشه بالاتر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کند.

وی ادامه داد: زمانی که راهکاری به فولادمبارکه برای تامین نیاز مواد اولیه وجود ندارد در نتیجه به سراغ ایجاد واحد معاونت معدنی میرود.

عظیمیان تاکید کرد که با پروژه نورد گرم ۲ نیاز تمام صنایع تامین می شود.

وی افزود: خرید کنسانتره به صورت آزاد در فولادمبارکه مطرح بوده اما بر اساس سهیمه بندی ما بخش عمده ای از نیاز خود را دریافت کرده و کسری را از بازار خریداری می‌کنیم. اما اگر قرار باشد که قیمت به صورت کلی آزاد باشد با مشکل روبرو می‌شویم.

عظیمیان با اشاره به اینکه تفاوت کیفیت کنسانتره‌ها مشکل ساز است افزود: برای واردات کنسانتره نیز به این موضوع فکر کردیم که سهمیه فولاد هرمزگان را حذف کرده و به فولادمبارکه داده شود و برای آنها کنسانتره وارد کنیم اما دیدیم که توجیه اقتصادی ندارد.

به گفته وی، یکی از مشکلات به وجود آمده اختلاط است که معدنیها فولادساز شدند و اول مصرف خود را کنار گذاشته و سپس نیاز ما را برطرف می‌کنند.

وی افزود: حاشیه سود معدن ۲ برابر فولاد است اما بازهم معدنیها به سمت فولادساز شدن پیش رفتند. این حاشیه سود بر اساس سرمایه گذاری است که معدنیها در ابتدا انجام می‌شود.

بازسازی و بهسازی پنج  پروژه ابنیه منطقه ۱۳

بازسازی و بهسازی پنج  پروژه ابنیه منطقه ۱۳
به همت معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۳ ، پنج پروژه بازسازی و بهسازی ابنیه و ساختمان های اداری تکمیل و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه عملیات احداث ، بازسازی و مرمت ابنیه و ساختمان های اداری به موازات اجرای طرح های  بازسازی و بهسازی معابر سواره رو و پیاده روها توسط معاونت فنی و عمرانی در سال جاری به اجرا رسید،گفت : حدود پنج پروژه ابنیه شامل احداث سوله انبار در دوکوهه، تکمیل ساختمان اسکان کارگری سوله بازیافت، مسجد علی اکبر ، ساختمان های ستادی ، معاونت فنی و عمرانی ، سرای محله زاهد گیلانی و اشراقی و سایر سرای محلات و.. باز سازی و بهسازی شده است.
او اضافه کرد : در این پروژه ها ،عملیات سنگ کاری و کاشی کاری، تعمیر تاسیسات برقی و مکانیکی، مناسب سازی ساختمان ها جهت استفاده توانیابان اجرایی شد.
شهردار منطقه یادآور شد : با هدف ایجاد چشم انداز مطلوب و دلپذیر در معابر و میادین ، دو آبنما با فضاسازی مناسب و سازه هایی همخوان با شرایط محیطی در بوستان مهریانی و فلکه مادر بازسازی و به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه با اشاره به بازسازی و ساخت سرویس های بهداشتی عمومی بیان کرد : به منظور بهبود سطح بهداشت جامعه ، گسترش خدمات عمومی و رفاه حال شهروندان بر اساس نیاز سنجی انجام شده ، سرویس های بهداشتی یوستان پیروزی  ، فلکه دوم نیروی هوایی و  دیگر ساختمان های اداری بازسازی شد.

صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های بهبود در فولاد خراسان

رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان:
صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های بهبود در فولاد خراسان
فولاد خراسان با استقرار نظام پیشنهادات و توجه به تعالی سازمانی در سال های گذشته علاوه بر کسب جوایز متعدد در زمینه‌های مختلف و با اجرای پروژه های بهبود، موفق به صرفه جویی میلیاردی در هزینه ها شده است.
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان با بیان اینکه شرکت فولاد خراسان از زمان بهره‌برداری در سال ۱۳۸۰، موضوع پیاده‌سازی نظام‌های مدیریتی را در دستور کار خود قرار داده است افزود: از سال ۱۳۸۱ با ورود نظام‌های مدیریتی و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ به فولاد خراسان، مجتمع توانست این استاندارد را کسب کند که این استاندارد پایه تمام استانداردهای مدیریتی است.
وی افزود: پس از کسب گواهینامه ایزو ۹۰۰۱، سایر گواهینامه‌ها مانند ایزو ۱۴۰۰۰، ۵۰۰۰۰، ۱۰۰۱۵، ۱۰۰۰۲، ۱۰۰۰۴ و… در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه شرکت موفق به اخذ این گواهی نامه ها گردید
سعید رضایی افزود: هدف از پیاده‌سازی این نظام‌های مدیریتی بهبود مستمر در عملکرد فولاد خراسان بوده است. در پی آن، شرکت از سال ۱۳۸۶ وارد جایزه تعالی سازمانی یا EFQM شده و در این مدت توانسته به صورت پلکانی این جایزه را رشد دهد. به طوری که در سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ جایزه تندیس بلورین تعالی سازمانی شد.
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان اضافه کرد: در کنار موارد یاد شده، نظام‌های مدیریتی مانند مدیریت استراتژیک، مدیریت ریسک و موارد دیگر همچون استقرار نظام پیشنهادات در دستور کار قرار گرفته که در متن جایزه ارزیابی تعالی سازمانی قرار می‌گیرد. این موارد منجر به تعریف پروژه‌های بهبود شد و در این رابطه توانستیم پروژه‌هایی را در شرکت فولاد خراسان در راستای بهبود مستمر و تعالی نهادینه کنیم.
به دنبال بهبود مستمر هستیم
رضایی در حاشیه هفدهیمن نمایشگاه متافو در ۲۷ بهمن خاطرنشان کرد: معاونت برنامه‌ریزی و فناوری فولاد خراسان به دنبال پیاده‌سازی و بهبود مستمر این نظام‌ها است تا بتواند به ارکان سازمان برای آینده‌نگری، آینده‌سازی و پیشبرد اهداف استراتژیک کمک کند.
وی عنوان کرد: فولاد خراسان در سال جاری در چندین عنوان جوایز شرکت کرده که ازجمله آن‌ها جایزه تعالی نت، مدیریت انرژی، بهره‌وری ایمیدرو، امتنان و… هستند و فولاد خراسان توانست در آن‌ها درخشان ظاهر شود. به طور مثال توانسته‌ایم دو پروژه را در سطح ملی معرفی کنیم که یکی از آن‌ها عنوان برتر را از آن خود کرد. همچنین فولاد خراسان در سطح مدیریت انرژی تندیس سیمین را کسب کرده است. ضمن اینکه جایزه تعالی نت و تقدیرنامه سه ستاره نیز با همکاری تمام ارکان فولاد خراسان به دست آمد.
برنامه‌ها برای سال‌های آینده
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان تصریح کرد: سال آینده برای نظام‌های مدیریتی برنامه داریم. به طوری که ممکن است به جایزه تعالی سازمانی EFQM وارد شویم و در آن شرکت کنیم. با توجه به اینکه تعدادی از پروژه‌های بهبود را در سطح سازمان پیاده کردیم، امیدواریم بتوانیم امتیازهای شرکت را ارتقا دهیم و به مدارج و جوایز بالاتر برسیم.
رضایی مطرح کرد: بحث مدیریت استراتژیک که یک موضوع کلیدی است، در دستور کار قرار داده‌ایم تا در آن مجددا بازنگری کنیم. ضمن اینکه قصد داریم تعدادی از استانداردها را در فولاد خراسان مکانیزه کنیم که ازجمله آن‌ها می‌توان به نظام پیشنهادات اشاره کرد که بخشی از آن انجام شده و به زودی نهایی خواهد شد. به این ترتیب ثبت کاغذی در سازمان به سمت ثبت سیستمی سوق پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به پروژه‌های ملی شرکت فولاد خراسان که توانستند در سطح ملی و ایمیدرو جایزه کسب کنند، بیان کرد: ایمیدرو از سال ۱۳۸۹ جوایزی را برای شرکت‌ها طراحی کرد. در کنار این جوایز، پروژه‌های بهره‌وری نیز در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت تا پروژه‌هایی که از سطح بهره‌وری بالایی برخوردار هستند، شرکت‌ها به ایمیدرو معرفی کنند. این امر فرآیندی را در ایمیدرو طی می‌کند که در آن ارزیابی انجام خواهد شد و اگر این پروژه بتواند امتیاز و رتبه مورد نظر ایمیدرو را داشته باشد، به عنوان پروژه برتر معرفی می‌شود.
به نظام پیشنهادات توجه ویژه داریم
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان ادامه داد: خوشبختانه شرکت فولاد خراسان از سال ۱۳۹۵ که این پروژه‌ها را در سطح ایمیدرو مطرح کرد، هر ساله توانسته است پروژه‌های خود را به سطحی برساند که جوایزی را کسب کند. این پروژه‌ها از نظام پیشنهادات گرفته می‌شوند و با امکان‌سنجی این پیشنهادات، در نهایت اگر پروژه قابلیت اجرایی داشته باشد، به مرحله اجرا می‌رسد. خوشبختانه فولاد خراسان در نظام پیشنهادات توانست بهبودهای بسیار خوبی را اجرا کند به این ترتیب صرفه‌جویی‌های قابل توجهی را از این پروژه‌ها کسب کند. به طوری که ارزش برخی از این صرفه‌جویی‌ها به میلیاردها تومان می‌رسد.
رضایی در خصوص جایزه تعالی سازمانی در شرکت فولاد خراسان ابراز کرد: تعالی سازمانی ۹ معیار دارد که خوشبختانه فولاد خراسان توانسته است در این معیارها به صورت متوازن رشد داشته باشد. به طوری که توانسته است پروژه‌هایی را در برخی قسمت‌های سازمان اجرایی کند و به یک رشد متوازن دست یابد. با این حال در برنامه‌های آینده فولاد خراسان، پروژه‌های جدیدی در دستور کار قرار گرفته و سطح کنونی افزایش یابد و سازمان فولاد خراسان، متعالی‌تر از قبل شود.

افزایش صدها میلیارد تومان درآمد پتروشیمی پارس به دنبال اعتماد به یک شرکت ‏ایرانی

افزایش صدها میلیارد تومان درآمد پتروشیمی پارس به دنبال اعتماد به یک شرکت ‏ایرانی/ پارس دارای شبکه اختصاصی آب آتش‌نشانی می‌شود

مدیرعامل پتروشیمی پارس از افزایش قابل توجه درآمد این پتروشیمی با اعتماد به شرکت‌های ایرانی خبر داد.

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، مسعود حسنی در جمع خبرنگاران ‏حاضر در رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، همچنین از افزایش تولید اتان نسبت به برنامه مصوب شرکت ‏صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد و افزود: محصول استایرن مونومر صادراتی پس از تامین کامل داخل روانه بازارهای ‏صادراتی شده است.
وی با اشاره به تولید یک میلیون و ۳۸۲ هزار اتان از ابتدای سال جاری تصریح کرد: برنامه‌های تولید محصول استراتژیک اتان ‏به عنوان خوراک صنایع پتروشیمی بیش از ۹۴ درصد محقق شده است.
مدیرعامل پتروشیمی پارس همچنین از تحقق ۹۶ درصدی برنامه تولید استایرن مونومر از ابتدای سال جهش تولید خبر داد.
اوهمچنین در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه شرکت پتروشیمی پارس با شرکت‌های دانش بنیان و ایرانی با بیان اینکه پتروشیمی پارس یک ‏شرکت کوچک اما بسیار بهره‌ور و با سود بسیار بالا و بورسی است، گفت: پتروشیمی پارس علاوه بر تولید پروپان، بوتان و اتیل ‏بنزن، تنها تولیدکننده استایرن منومر کشور به شمار می‌رود و ۷۰ شرکت ایرانی مشتری آن هستند.
وی با اشاره به یکی از مشکلات این مجتمع در گذشته که پرشدن مخازن ‏LPG ‎و در نتیجه توقف تولید اتان و گسولین بود گفت: با ‏تمهیداتی که پیش از این اجرایی شده در صورت پرشدن مخازن، ۵۰ درصد از گاز به شرکت گاز بازمی‌گردد که این کار هم از ‏آلوده شدن محیط جلوگیری می‌کند و هم به درآمدزایی شرکت کمک می‌کند..
مدیرعامل پتروشیمی پارس تصریح کرد: با اجرای تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود، تمام محصول پروپان و بوتان در ‏صورت پر بودن مخازن به شرکت ملی گاز بر می‌گردد، هرچند ارزش اجرای این تفاهم‌نامه و تهیه سه پمپ پروپان و یک پمپ ‏بوتان به ارزش ارزی یک میلیون یورو است، اما صدها میلیارد تومان برای پارس درآمدزایی خواهد داشت و در آینده نزدیک این ‏اقدام برای گسولین هم انجام خواهد شد.
وی همچنین از ایجاد شبکه اختصاصی آتش نشانی در پتروشیمی پارس برای افزایش ضریب ایمنی و بالاتر بردن سرعت عملیات ‏اطفای حریق در حوادث احتمالی خبر داد و گفت: این پروژه به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در مدت ۲۲ ماه اجرا می‌شود و شرکت ‏مبین انرژی به عنوان شبکه پشتیبان پارس برای تامین آب مورد نیاز آتش نشانی خواهد.
در این رویداد، شرکت پتروشیمی پارس با شرکت کاوش صنعت توس تفاهم‌نامه ساخت ۳ مجموعه اسکید سانتریفیوژ تزریق ‏LPG‏ ‏و ساخت پمپ‌ها و کمپرسورهای سانتریفیوژ و با شرکت توربو کمپرسور نفت تفاهم‌نامه تامین متریال، نصب، راه اندازی و احداث ‏ایستگاه پمپاژ و مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب آتش نشانی واحد استحصال اتان را امضا کرد.

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

ادی صندوق قرض الحسنه شاهد در سالن جلسات شهدای مدافع سلامت برگزار شد، مدیرعامل صندوق ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب و آرزوی سلامتی برای تمامی خدمتگذاران خانواده های شاهد و ایثارگر در صندوق قرض الحسنه شاهد به بیان موضوعات جاری مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت.

دکتر اسلام کریمی در ابتدا به سوالات و موضوعات مطرح شده در حوزه منابع انسانی صندوق پرداخت و با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بهبود وضعیت معیشتی بانکداران اجرایی، گفت: کارکنان صندوق در تمامی سطوح به عنوان خادمین خانواده های شاهد و ایثارگر همواره مورد توجه قرار گرفته اند و هر تصمیمی که در خصوص این عزیزان اتخاذ شده در راستای بهبود وضعیت معیشتی آنها بوده است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد در ادامه نشست به موضوعات مختلفی نظیر خدمات و تسهیلات ارائه شده به اعضاء، پروژه های حوزه فناوری اطلاعات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای خدمت رسانی شایسته به خانواده های معظم و معزز شاهد و ایثارگر عضو صندوق اشاره کرد.

مدیران ستادی حاضر در جلسه نیز به فراخور موضوع، پاسخ سوالات و موارد مطرح شده توسط بانکداران اجرایی سراسر کشور را داده و گزارشاتی را از حوزه متبوع خود ارائه دادند.

در بخش پایانی این نشست تعدادی از بانکداران اجرایی بصورت زنده و مستقیم مباحث مد نظر خود را به دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد مطرح و از تحول صورت گرفته در صندوق پس از حضور ایشان به عنوان مدیرعامل تقدیر و تشکر کردند.

نشست مجازی امروز، چندمین نشست دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق با رؤسای مناطق، کارشناسان و بانکداران اجرایی سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ بود.

ایجاد فضای رقابتی با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

ایجاد فضای رقابتی با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

 

به گزارش کوتاه به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین؛ احمد بهاروندی عضو هیات عامل بانک کارآفرین در مراسم تشریح چگونگی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل با بیان اینکه این طرح از پروژه های قدیمی است که سالها اجرایی نشده بود، گفت: اجرا نشدن این طرح موجب عدم رضایت شغلی، ثابت ماندن رده شغلی همکاران و حتی ریزش نیروهای تخصصی در برخی پست ها شده بود.
وی همچنین با اشاره به بار مالی  بیش از  ۱۵ میلیارد ریالی اجرای این طرح افزود: یکی از بزرگترین مشکلاتی که در شعب شاهد آن بودیم ثابت ماندن رده شغلی همکاران بود که با اجرای این طرح به نوعی جبران مافات گذشته شده و همکاران شعب در رده بندی جدید با وجود عدم ارتقا رده شغلی افزایش حقوق قابل توجهی خواهند داشت.
بهاروندی تاکید کرد: عدم اجرای این طرح در سالهای گذشته موجب ایجاد حس تبعیض سازمانی، عدم رضایت شغلی و عدم ماندگاری نیروهای جذب شده جدید می شد، اما با اجرای این طرح فضای رقابتی برای جذب و ماندگاری نیروی انسانی جدید روی خواهد داد.
وی در ادامه با بیان این که در طرح جدید بیشترین افزایش حقوق شامل کارکنانی است که به تازگی به مجموعه بانک پیوستند خاطر نشان کرد: یکی از محاسن این طرح، ارتباط مستقیم عملکرد فردی با دریافتی و گروه شغلی است که از ثابت حقوق متناسب با ثابت ماندن در رده شغلی همکاران جلوگیری می کند.
به گفته بهاروندی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل موجب سیستماتیک شدن ارزیابی عملکرد و کم رنگ شدن احساس تبعیض خواهد شد. در این طرح مجموعه ای از داده ها همچون سنوات، مدرک تحصیلی ، ارزیابی عملکرد، آموزشها و … موجب طبقه بندی شغلی و محاسبه حقوق و دستمزد خواهد شد.
همچنین سهراب صادقی مدیر سرمایه انسانی نیز در این باره تاکید کرد: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل جدای از افزایش حقوق سالانه مطابق با مصوبه وزارت کار است. در طرح قبلی افزایش حقوق متناسب با سنوات کاری بود اما در طرح جدید مجموعه ای از عوامل که بدان اشاره شد، حقوق و دستمزد را تعیین خواهد کرد.

جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با استفاده از خدمات غیر حضوری مخابرات تهران

جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با استفاده از خدمات غیر حضوری مخابرات تهران

 

مخابرات منطقه تهران در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا به مشتریان تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت (ADSL) ، استفاده از خدمات غیر حضوری را توصیه می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، در راستای مشتری مداری و تسریع در ارائه خدمات، شهروندان استان تهران می توانند از خدمات غیر حضوری مانند شماره های ۲۰۰۰، ۲۰۲۰، ۲۰۲۱، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱۷، ۱۱۸، کد دستوری ستاره ۲۰۲۰ مربع از طریق گوشی تلفن همراه و صفحه ” مخابرات من ” در سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس WWW.TCI.IR استفاده نموده و از مراجعه حضوری به مراکز مخابراتی در سطح شهر تهران خودداری نمایند.

شایان ذکر است سامانه ۲۰۰۰ از طریق تلفن ثابت برای پرداخت کارکرد تلفن ثابت، کد دستوری ستاره ۲۰۲۰ مربع از طریق تلفن همراه برای خدمات تلفن ثابت و اینترنت، سامانه ۲۰۱۱۷ برای رفع خرابی تلفن ثابت، سامانه ۱۱۸ برای کسب اطلاعات تلفنی، سامانه ۲۰۲۰ مشتریان خانگی اینترنت پرسرعت، ۲۰۱۰ پاسخگویی به مشتریان تجاری و ۲۰۲۱ سامانه ارتباطات مردمی به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و خدمات دهی به مشتریان می باشند.

 

حضور فعال مجتمع فولاد خراسان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران متافو)

حضور فعال مجتمع فولاد خراسان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران متافو)

 

 

حضور فعال مجتمع فولاد خراسان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران متافو)

کوتاه انلاین  – نمایشگاه فرصت مغتنمی برای تقویت مناسبات فی مابین شرکت های فولادی و سایر شرکت های فعال در حوزه معدن، صنایع معدنی، ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری، کوره‌های صنعتی و عملیات حرارتی، نسوزها و متالورژی در عرصه فولاد و صنایع وابسته خواهد داشت.

🔹به گزارش واحد روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای تقویت مناسبات فی مابین شرکت های فولادی و سایر شرکت های فعال در حوزه معدن، صنایع معدنی، ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری، کوره‌های صنعتی و عملیات حرارتی، نسوزها و متالورژی در عرصه فولاد و صنایع وابسته خواهد داشت.

بانک کارآفرین لباس نو به تن کرد

بانک کارآفرین لباس نو به تن کرد

هم زمان با جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین و در آستانه ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ازهویت جدید این بانک رونمایی شد.

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، در مراسم سالگرد تاسیس بانک کارآفرین که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران بانک برگزار شد، دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین، با اشاره به تصمیم گیری جمعی همه اعضای هیات مدیره بانک برای تصمیمات و تدوین استراتژی بانک، گفت: تصمیمات جمعی با همراهی همه مدیران و همکاران موجب شده تا شاهد رشدهای چشم‌گیر و سه رقمی در مجموعه عملکرد بانک در یکسال اخیر بودیم.
وی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، تدوین سامانه جامع منابع انسانی، تدوین آیین نامه تسهیلات و آیین نامه رفاهی را سرآغازی برای متناسب سازی حقوق و دستمزد خواند و اظهار داشت: یکی از الزامات اولیه ما تجهیز منابع انسانی بود؛ زیرا نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه بانک باید از انگیزه لازم برای ارائه خدمات مطلوبتر برخوردار باشد.
فرزین طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای آن را موجب موجب افزایش ایجاد انگیزه بین کارمندان بانک خواند و تاکید کرد: بعد از اجرای طرح‌های انگیزشی برای پرسنل، دومین برنامه اصلی هیات مدیره بانک تغییرات اساسی در زمینه اعتبارات بانک بود، چرا که سهم بانک کارآفرین پیش از این در نظام بانکی کشور بسیار کم بود و در سالهای گذشته در این بخش رشد نکرده بود.
مدیرعامل بانک کارآفرین ادامه داد: سهم ناچیز بانک در بخش اعتبارات در حالی بود که بانک کارآفرین در دو دهه گذشته جزو بانکهای خوشنام و دارای نیروی انسانی مجرب بود به همین جهت به سراغ ایجاد بانکداری تجاری، شخصی و شرکتی رفتیم و خط مشی جدید بانک بر اساس اعتبارات و وصول اعتبارات تدوین شد.
فرزین با اشاره به ایجاد کلینیک شعب و درجه بندی آن برای نخستین بار، تاکید کرد این دو راهکار موجب تقویت عملکرد بانک خواهد شد.
وی ایجاد دفتر نوآوری را یکی دیگر از موفقیت های بانک خواند که مورد توجه معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته و گفت: در کنار این اقدامات سامانه‌های متعددی را ایجاد کردیم که همگی در راستای اهداف و استراتژی‌های کلان بانک تدوین شده اند.
فرزین با بیان اینکه در یک سال اخیر هشت سامانه به مجموعه بانک افزوده شده است، گفت : سامانه های هم آفرین، رمزآفرین، اتوماسیون اداری،los، سامانه جامع اعتبارات، سامانه کاراکسپرس ، ساتنا گروهی از جمله سامانه هایی هستند که در سال ٩٩ اجرایی شدند.
وی با اشاره به افزایش عملکردها بر اساس گزارش مجمع سه ماهه سوم بانک، تاکید کرد هنوز در برخی سر فصل ها با هدف گذاریها فاصله داریم و معتقدم می توانیم به اهداف بیشتری دست پیدا کنیم.
وی همچنین با اشاره به تراز عملیاتی بانک گفت: در حالی که درسالهای ٩٧و٩٨ تراز عملیاتی بانک منفی پنج میلیارد تومان بود، در پاییز سال جاری به ٣٠٠ میلیارد تومان مثبت رسیده است.
فرزین خاطر نشان کرد: امسال شاهد رشد شش برابری سپرده های جاری و ١٠٠ درصدی بخش تسهیلات بودیم.

مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
 قرض الحسنه برکت بانک است
مدیرعامل بانک کار آفرین با ابراز امیدواری برای ایجاد سپرده قرض الحسنه در سال آینده گفت: قرض الحسنه برکت بانک است و می‌توانیم به تعداد گسترده ای از مشتریان خود تسهیلات پرداخت کنیم.
فرزین همچنین خاطر نشان کرد: بعنوان یک اقتصاددان بارها اعلام کرده‌ام که تخصیص ندادن منابع مالی مورد نیاز بیشترین آسیب را به واحدهای تولیدی وارد می‌کند.
مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
 تولد دوباره با آغاز شکوفایی بانک

مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره بانک در این مراسم با اشاره به رونمایی از هویت جدید بانک کارآفرین تغییرات انجام شده در فرایند ری برندینگ را آغازی دوباره برای ورود بانک به دوران شکوه خود خواند.
وی تاکید کرد: در راستای فرایند ری برندینگ با کمک گرفتن از اساتید مجرب و متخصص لوگوی بانک با حفظ رنگ سازمانی، تغییر کرد و حتی فونت خاص آن ایجاد شد تا هویت بصری بانک کارآفرین در دهه سوم زندگی خود جدید شود.
این عضو هیات مدیره بانک ادامه داد: برای اینکه فرایند ری بریندینگ مورد رضایت و جلب توجه مشتریان و سهامداران شود از تجربه بانکهای داخلی و خارجی در این زمینه بهره گرفتیم.

موسیقی و شعر خاص بانک کارآفرین

در ادامه این مراسم فردین خلعتبری بعنوان راهبر موسیقی سازمانی بانک در سخنرانی ضمن معرفی سه اثر موسیقیایی مختص بانک کارآفرین به توضیح بیشتر در مورد روند اجرایی این موسیقی ها پرداخت و گفت: با نگاه مثبت مدیرعامل بانک کارآفرین و آغاز ری برندینگ در بانک ضرورت داشت تا بانک کارآفرین نیز دارای یک هویت موسیقی خاص خود باشد به همین جهت آقای عبدالجابر کاکایی زحمت یکی از شعرهای بانک و آقای رامین فاروقی نیز شعر دیگری برای بانک سرودند.
خلعتبری ادامه داد: با اتمام کار سرودن شعر نگارش نت و اجرای موسیقی آغاز و در نهایت توسط آقایان سالار عقیلی و وحید تاج اجرا شد. در ادامه نیز برای دید بصری بهتر به موسیقی و شعر کلیپی با همراهی تعدادی از همکاران بانک تهیه وتدوین شد.
وی در پایان خطاب به محمدرضا فرزین مدیر عامل بانک کارآفرین گفت: در روزهایی که بخاطر ساخت کلیپ موسیقی به بانک تردد می کردم آنچه بسیار مورد توجه ام قرار گرفت وجود همکاران همدل و پر تلاش بود که باید از این حیث به شما تبریک گفت.
مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین

منشور به خط استاد امیرخانی

در ادامه این مراسم از منشور مشتری مداری بانک کارآفرین که با قلم استاد غلامحسین امیرخانی خوشنویسی شده بود رونمایی شد و استاد امیرخانی در پیام تصویری که برای این جشن ارسال کرده بود با تبریک ۲۱ سالگی بانک کارآفرین با ابراز امیدواری برای روزهای بهتر برای بانک کارآفرین و تقدیر از عملکرد بانک در حمایت از کارآفرین ها گفت: بانک کارآفرین جزو بانکهای خصوصی خوشنام ایرانی است که در طی سالهای حیاتش برکات زیادی داشته است و امیدوارم که در دهه سوم فعالیتش نیز بر اساس رویه حمایت از تولید و کارآفرینی قدم بردارد.

مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
مراسم بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین
رونمایی از تمبر اختصاصی و کتاب ری برندینگ

رونمایی از تمبر اختصاصی بانک یکی دیگر از طرح های افتتاح شده در این روز بود که توسط مدیر عامل بانک و محمد خورسندی یکی از اعضای هیات مدیره انجام شد.
همچنین در ادامه توسط محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک، مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره و کمیته تبلیغات، مهدی ایرانمنش مشاور معماری پروژه ری برندینگ و فرهادی مشاور پروژه ری برندینگ از کتاب ری برندینگ رونمایی شد.
در این مراسم همچنین از فونت سازمانی بانک، که توسط دامون خانجانزاده طراحی شده رونمایی شد

افزایش ۵ درصدی تولید و ۱۰ درصدی صادرات در بسپاران پتروشیمی بندرامام

در سه ماهه سوم سال جاری محقق شد:
افزایش ۵ درصدی تولید و ۱۰ درصدی صادرات در بسپاران پتروشیمی بندرامام


مدیریت فنی و تولید بسپاران در سه ماهه سوم سال جاری تولید محصولات خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد و نسبت به سه ماه دوم امسال ۷ درصد افزایش داد که در پی آن؛ میزان صادرات محصولات این مدیریت در سه ماهه سوم سال نسبت به برنامه ۱۳ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، بسپاران پتروشیمی بندرامام ؛ دارای واحدهای تولیدی پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، پلی وینیل کلراید، پلی پروپیلن، بوتادین و لاستیک مصنوعی است که وظیفه تولید محصولات در زنجیره پلی الفینی را به عهده دارد و در سه ماهه سوم سال جاری موفق به کسب دستاوردهایی در بخش‌های مختلف شده است.

شرکت پتروشیمی بندرامام با تدوین استراتژی‌های وظیفه‌ای و نتایج حاصل آن در واحدهای عملیاتی و ستادی، به دستاوردهای مهمی دست یافته است. از مهم‌ترین این دستاوردها در بسپاران پتروشیمی بندرامام می‌توان به تولید بیش از ظرفیت واحدهای پلی پروپیلن و پلی اتیلن سبک و همچنین راه اندازی راکتورهای واحد پلی اتیلن سنگین با استفاده از نرم افزار هوشمند MAPS اشاره کرد.

از دیگر اقدامات مهم و تاثیرگذار در توسعه زنجیره تأمین قطعات و مواد شیمیایی می‌توان به داخلی سازی کاتالیست K2، ماده شیمیایی سدیم آلکیلاریل نفتالین (TAMOL- N) و ساخت قطعات خارجی حساس مکانیکی توسط صنایع داخل کشور، جهت جلوگیری از خروج ارز در سال جهش تولید اشاره کرد.

همچنین این مدیریت با استفاده بهینه از پتانسیل‌های داخلی و همچنین با همت و تلاش کارشناسان ابزار دقیق خود توانست سیستم کنترلی بخش‌های ۶۰۰، ۷۰۰، ۹۰۰ واحد PVC را طراحی و تغییر دهد که این اقدام از هزینه‌های قابل توجهی جلوگیری کرده است.

شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام موفق شد تا پایان آذرماه امسال در مدیریت فنی و تولید بسپاران خود، شاخص ضریب تکرار حوادث فرآیندی (PSIR) را نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود ببخشد.

حمایت‌های همه جانبه سیتا از سیمان دورود

 

رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین درباره حمایت‌های این شرکت و شرکت سیمان فارس و خوزستان از سیمان دورود توضیح داد: مجموعه سیاست‌های حمایتی به دو بخش حمایت از کارخانه فعلی و حمایت از ساخت فاز چهارم این کارخانه مربوط می‌شود.

به گزارش  کوناه انلاین  از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، وی افزود: در این حین باید در نظر داشت که حدود ۴۰ درصد شرکت سیمان دورود متعلق به گروه است، با این حال با هدف تقویت زیرساخت های تولید و ساختار مالی این شرکت حمایت‌های مناسبی تا کنون انجام شده که در ادامه به محورهای مهم آن اشاره خواهم کرد.

🔹 تامین آجر نسوز
جمارانیان با اشاره به تامین آجرنسوز مورد نیاز این کارخانه سیمان گفت: با توجه مشکلات ایجاد شده در تامین آجرنسوز و در راستای اجرای سیاست‌های هم‌افزایی در گروه اقدامات ویژه‌ای برای زمینه تامین آجر نسوز سیمان دورود انجام شد تا کوره‌های این کارخانه خاموش نشود و روند تولید ادامه یابد.
وی افزود: در این زمینه بیش از ۱۰۰ تن آجر نسوز به ارزش ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در داخل گروه تامین و به شرکت سیمان دورود ارسال شد. همچنین مبلغ ۷ میلیارد تومان از طرف هلدینگ به طور قرض‌الحسنه به سیمان دورود داده شد تا بتواند باقی‌مانده نیاز خود را برطرف کند.

🔹 حمایت‌های مالی سیتا از سهام سیمان دورود
مدیرعامل سیتا همچنان درباره قرارداد بازارگردانی سهام سیمان دورود توضیح داد: با هدف حمایت از سهامداران خرد و قیمت سهام این شرکت دربازار سرمایه تا کنون مبلغ بیش از ۹ میلیارد تومان طی قراردادی به بازارگردان سیمان دورود بر اساس قوانین و ضوابط اعلامی از طرف هلدینگ داده شده تا ارزش سهام این کارخانه در بازار سرمایه حفظ شود.

🔺 لینک متن کامل این خبر در سایت سیمان تامین 👇

https://b2n.ir/851396

 

تجلیل از بانوان شاغل شرکت پتروشیمی

تجلیل از بانوان شاغل شرکت پتروشیمی

 

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، نشست بانوان شاغل در شرکت پتروشیمی نوری با مدیرعامل این شرکت برگزار شد .

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی پتروشیمی نوری، در این نشست صمیمانه که روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه، با حضور مهندس صانعی مدیر عامل شرکت و مهندس خاکسار رئیس مجتمع، برگزار شد از تلاش های بانوان توانمند شاغل در مجتمع نوری تجلیل شد.
در این نشست مهندس صانعی ضمن بیان تبریک و شادباش این روز خجسته از حضور تاثیر گذار یکایک بانوان شاغل در مجتمع قدردانی کرد.
وی با بزرگداشت جایگاه والای زن و نقش پر رنگ او در ساختن جامعه آرمانی آینده خاطر نشان کرد: بدون شک همه ما در کنار انجام فعالیت حرفه ای، باید مسئولیت مان در قبال خانواده را جدی بگیریم و همیشه به آن پایبند باشیم.
در ادامه مدیرعامل پتروشیمی نوری با یادآوری سامانه ها و روش های گسترده ارتباط کارکنان با مدیریت شرکت گفت: هدف اصلی ما از تشکیل جلسات با کارکنان و راه اندازی کانال های ارتباطی متعدد، استقبال از پیشنهادات همکاران و اطلاع یافتن از مشکلات همه عزیزان است و ما مشتاقانه آماده شنیدن نظرات هستیم.
مدیرعامل پتروشیمی نوری افزود: نباید هدف ما برای کار کردن تنها در کسب منافع مادی متوقف شود بلکه اگر در هر جایگاه و هر شغل کوچک و بزرگ، دل را به صحنه بیاوریم و برای دل مان کار کنیم، این کار دلی و از روی عشق مطمئنا انرژی های مثبت بی شماری را به کائنات مخابره خواهد کرد و دیر یا زود چندین برابر آن انرژی های مثبت به سمت شما و خانواده هایتان برخواهد گشت.

فضاهای فرهنگی، آموزشی شمال تهران توسعه می یابد 

فضاهای فرهنگی، آموزشی شمال تهران توسعه می یابد 

 

شهرداری

به گزارش  کوتاه انلاین ،فضاهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی شمال تهران با تشکیل کارگروه مشترک شهرداری منطقه یک و آموزش و پرورش منطقه یک تهران، توسعه می یابد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در نشست با ابوالقاسم حدادی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک که به مناسبت ایام دهه فجر با هدف توسعه و احداث فضاهای شهری، فرهنگی، ورزشی و آموزشی برگزار شد، اظهار داشت: با تشکیل کارگروهی مشترک از حوزه های اجتماعی، املاک و  مشارکت های شهرداری منطقه یک و نمایندگان آموزش و پرورش این منطقه می توانیم ضمن تعامل و بررسی موضوعات مشترک و رعایت حقوق متقابل، با همکاری و هم فکری یکدیگر به توسعه فضاهای شهری، فرهنگی، ورزشی و آموزشی کمک نماییم.

حدادی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک تهران نیز ضمن اشاره به موضوعات مورد نظر جهت پیگیری در کارگروه مشترک گفت: تعریف کاربری برای ورزشگاه صابرین شاهد، تعیین تکلیف ورزشگاه شهید سلیمانی، طرح شهرداری در مجاورت مدرسه فرزانگان در شهرک نفت، تامین سرویس بهداشتی برای مدرسه سبز در دارآباد، بهسازی و بهره برداری از مدرسه دین پرور در محله دربند و… از موضوعاتی است که با تشکیل کارگروه مشترک می توان به نحو صحیح و شایسته مورد بررسی قرار داده و در خصوص آن ها تصمیم گیری نمود.

۵۰۰ میلیون تومان جایزه برای تراکنش با موبایلت

 

۵۰۰ میلیون تومان جایزه برای تراکنش با موبایلت

مشتریان بانک سامان می‌توانند با انجام تراکنش از طریق همراه بانک سامان در قرعه‌کشی ۵۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی شرکت کنند.

به گزارش سامان رسانه، هم‌زمان با برگزاری جشنواره زمستانه موبایلت، مشتریان بانک سامان می‌توانند با انجام حداقل ۵ تراکنش از طریق همراه بانک سامان (موبایلت) در قرعه‌کشی ۵۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی شرکت کنند.

در این جشنواره که از ۵ بهمن‌ماه آغاز و تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد، ۵ جایزه ۵۰ میلیون تومانی و ۵۰ جایزه ۵ میلیون تومانی برای کاربران خوش‌شانس موبایلت در نظر گرفته شده است.

مشتریان بانک سامان می‌توانند با افزایش تعداد تراکنش‌های خود در اپلیکیشن موبایلت، شانس خود را برای برنده شدن این جوایز افزایش دهند.

همچنین افرادی که مشتری بانک سامان نیستند، می‌توانند ضمن دانلود موبایلت تا ۱۵ اسفندماه، با مراجعه به یکی از شعب این بانک در سراسر کشور ضمن افتتاح حساب و فعال‌سازی اپلیکیشن، در قرعه‌کشی ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد، شرکت

افزایش ۵ درصدی عرضه ورق قلع اندود فولاد مبارکه در ده ماهه امسال

افزایش ۵ درصدی عرضه ورق قلع اندود فولاد مبارکه در ده ماهه امسال/ استفاده از روش های دیگر بسته بندی در مواد غذایی علت کاهش تقاضا بوده است

مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه گفت: به نظر می رسد استفاده شرکت های تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته بندی های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت های تولیدکننده دپو گردیده است.

 

به گزارش تجارت گردان ، محمد تاج میرریاحی مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه در گفتگو با ایراسین در مورد عرضه ورق قلع اندود به بازار گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ده ماهه سال جاری ۸۸۳۸۰ تن ورق قلع اندود به بازار عرضه نموده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۸۳۷۷۰ تن)، ۵ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: از نظر قیمت نیز همواره قیمت ورق قلع اندود داخلی کمتر از قیمت های جهانی این محصول بوده است و فولاد مبارکه به منظور حمایت از تولیدکنندگان قوطی های بسته بندی مواد غذایی از جمله حلب روغن و قوطی کنسرو و رب گوجه فرنگی، محصولات قلع اندود را همواره با اعتبار اسنادی مدت دار عرضه نموده است.

مدیر فروش داخلی مجتمع فولااد مبارکه با بیان این مطالب گفت: در دو عرضه اخیر فولاد مبارکه، تناژ معامله شده ورق قلع اندود در بورس کالا کمتر از تناژ عرضه بوده است، به طوری که در تاریخ ۹۹/۱۰/۲۲  فولاد مبارکه ۳۵۰۰ تن ورق قلع اندود عرضه نمود که ۱۹۵۰ تن از آن معامله شد و در تاریخ ۹۹/۱۱/۶  نیز ۴۵۰۰ تن ورق قلع اندود عرضه که ۴۱۵۰ تن خریداری گردید. بنابراین به نظر می رسد استفاده شرکت های تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته بندی های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت های تولیدکننده دپو گردیده است.

1 2 3 26