دسته بندی های ارشیو: بانک و بیمه

حرکت پست‌بانک‌ایران به‌سوی بانکداری الکترونیکی رو به پیشرفت است

رییس سازمان فناوری ایران در مراسم رونمایی از خدمات جدید پست بانک ایران با بیان اینکه این بانک خود را به عنوان یکی از پیشروان استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است اظهار داشت: پست بانک ایران به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت رو به پیشرفتی را آغاز کرده است.

 
تصویربه گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از طرح های پست بانک ایران با تأکید بر اینکه این فراگیری هم جنبه زیرساختی و هم خدمات محتوا دارد تصریح کرد: فراگیری در حوزه خدمات به معنای این است که خدماتی ارائه شود که گروه های مختلف با نیازمندی های خاص بتوانند از این خدمات استفاده کنند و در حوزه بانکی و مالی که گسترش و فراگیری خدمات مورد توجه بیشتری است اولین موضوع احراز هویت افراد بدون نیاز به حضور برای استفاده از خدمات مالی است.
وی افزود: دومین موضوع دسترس پذیری خدمات بانکی است که به معنای آن است که هر گروه از مشتریان با توجه به نیازمندی های خاصی که دارند بتواند از آن خدمات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مواقع تصور ما این است که میزان استفاده از یک نیازمندی خاص کم است، خاطرنشان کرد: وقتی به یک مساله توجه می کنیم که به طور متوسط گروه های خاصی نیازمند این خدمات می شوند و امروز بر همین اساس خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و دسترس پذیری در حوزه بانکی و مالی در پست بانک ایران رونمایی می شود.
ناظمی با تأکید بر اینکه رابطه بانک ها و فناوری اطلاعات یک ارتباط دوسویه است گفت: بانک ها از یک سو از فناوری اطلاعات استفاده می کنند تا خدمات مالی بهتری به شهروندان ارائه دهند و ابزارهایی مانند کیف پول الکترونیکی و احراز هویت و حتی ابزارهای مرتبط با شفافیت مالی در این دسته قرار دارند و از سوی دیگر بانک‌ها با حمایت از صندوق های جسورانه به توسعه تکنولوژی فناوری اطلاعات کمک می کنند.
ناظمی با اشاره به اینکه هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور ۲۲ درصد بوده و امروز با استراتژی های وزارت ارتباطات ۸۱ درصد مردم حداقل هفته ای یکبار از اینترنت استفاده می کنند اظهار داشت: درحال حاضر سطح پوشش در کشور ۹۴ درصد به رسیده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از استراتژی‌های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری فراگیری خدمات فناوری اطلاعات در کشور بوده است افزود: ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات برای سومین سال پیاپی توسط ITU انتخاب شده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه پست بانک خود به عنوان یکی از پیشروان استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است اعلام کرد: این بانک به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت رو به پیشرفت را آغاز کرده است.
ناظمی با تقدیر از کنشگران اجتماعی که مسئله دسترس پذیری را به یک موضوع عمومی تبدیل کرده اند گفت: امروز استفاده از خدمات بانکی برای نابینایان مسیر می شود و این موضوع با پیگیری نابینایانی رقم خورد که این موضوع را تبدیل به یک دستور کار سیاستی کردند.

عذرخواهی روابط عمومی پست بانک ایران از مشتریان

عذرخواهی روابط عمومی پست بانک ایران از مشتریان/ افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت به ۱۰۰ میلیون ریال

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران: متن عذرخواهی بدین شرح است:
مشتریان گرامی پست‌بانک‌ایران
با درود و آرزوی سلامتی
متأسفانه، چندروز اخیر به دلیل ضرورت بروزرسانی سامانه‌های اطلاعاتی این بانک با هدف ارائه خدمات مطلوب بانکی، نارسایی‌هایی در خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز ایجاد شد. ضمن پوزش از شما مشتریان گرانقدر بخاطر این اتفاق، به اطلاع می‌رساند؛ در اسرع وقت این کاستی‌ها مرتفع و خدمات بهتر و شایسته شما همراهان ارائه خواهد شد. امیدواریم با جلب رضایت شما مشتریان بتوانیم همانند گذشته خدمات شایسته‌ای را ارائه نماییم.
همچنین به منظور بهره‌برداری بیشتر مشتریان گرانقدر از خدمات غیرحضوری و کاهش نیاز به حضور در شعب و باجه های بانکی، سقف انتقال کارت به کارت این بانک از ۶۰ میلیون ریال به ۱۰۰ میلیون ریال در هر شبانه‌روز افزایش یافت.

٨۵ هزار عروس و داماد از بانک صادرات ایران تسهیلات گرفتند

​بانک صادرات ایران با پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، بیش از ٨۵ هزار نفر را طی هشت ماه اول سال ٩٩ به خانه بخت فرستاد.

به گزارش کوتاه انلاین  از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، تعداد ٨۵ هزار و ١۵٣ عروس و داماد از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال ٩٩ از بیش از ۴۴ هزار و ١٨٧ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه این بانک برخوردار شدند.
طی مدت یاد شده، به ترتیب استان‌های تهران، اصفهان، خراسان‌رضوی، خوزستان، آذربایجان شرقی، مازندران، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی ١٠ استان دارای بیشترین میزان دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه بانک صادرات ایران بوده‌اند.
بر اساس این گزارش، در استان تهران، ١١ هزار و ٣۶۶ عروس و داماد در ٨ ماه آغازین سال ٩٩ در مجموع نزدیک به ۶ هزار میلیارد ریال از شعب بانک صادرات ایران وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه دریافت کرده‌اند.
روند پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه در بانک صادرات ایران طی سال‌های گذشته به صورت مستمر انجام شده و نقش مهمی در عمل به مسئولیت اجتماعی و حمایت از تشویق ازدواج جوانان داشته به نحوی که این بانک از ابتدای سال ٩٧ تا پایان سال ٩٨ با پرداخت ۵٣ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه، زمینه ازدواج ٢٢٩ هزار و ٢۵١ عروس و داماد را فراهم کرده بود.

وصول مطالبات و فروش املاک مازاد بانک سینا اولویت ۶ ماهه دوم سال ۹۹

مدیرعامل بانک سینا:
وصول مطالبات و فروش املاک مازاد بانک سینا اولویت ۶ ماهه دوم سال ۹۹
مدیرعامل بانک سینا اولویت این بانک در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ را وصول مطالبات و فروش املاک مازاد اعلام کرد.

وصول مطالبات و فروش املاک مازاد بانک سینا اولویت ۶ ماهه دوم سال ۹۹

دکتر ایمانی با بیان آنکه اهداف بانک سینا در ۶ ماهه اول سال با تلاش‌ها و مساعی کارکنان در شرایط فعلی و سخت کرونا محقق شده است، گفت: استراتژی بانک سینا در شش ماهه اول سال ۹۹ عمدتاً بر پرداخت تسهیلات و افزایش نسبت مصارف به منابع استوار بود که این روند در نیمه دوم سال جاری نیز در کنار اولویت‌های اعلام شده تداوم خواهد داشت.
وی با بیان آنکه سرمایه انسانی، پایه و سنگ بنای موفقیت سازمانی است، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی کارآمد، دانشی، متعهد و باانگیزه عاملی مهم در موفقیت و تعالی سازمانی است و مدیریت نیز در راستای ایجاد و تقویت انگیزه کارکنان، یکی از وظایف مهم خود را توجه به امور رفاهی و معیشتی آنها با توجه به تنگناهای اقتصادی موجود می‌داند. چنانکه در این بانک تاکنون اقدامات خوبی در زمینه ارتقاء شغلی و معیشتی کارکنان صورت گرفته و با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل نیز بسیاری از محدودیت‌های موجود رفع خواهد شد. مدیرعامل بانک سینا در ادامه با اشاره به اهمیت تفویض اختیار در پیشبرد فعالیت ها گفت: تفویض اختیار سبب می‌شود تا زمان بیشتری برای برنامه‌ریزی، سازماندهی و تحلیل فرصت های کسب و کار فراهم گردد و عملکرد بهتری رقم بخورد. تجربه ای که در تفویض اختیار به مدیریت های مناطق بانک برای تعامل با مشتریان، نحوه تجهیز و تخصیص منابع، وصول مطالبات و سایر فعالیت ها صورت گرفت، اتفاقات مثبت و مطلوبی را رقم زد و انتظار است که مدیران واحدها نیز این رویه را با توجه به اثرات مثبتی که در تقویت اعتماد، خودباوری و انگیزه کارکنان دارد، بیش از پیش عملیاتی سازند.
وی همچین از ایفای مسئولیت های اجتماعی به عنوان یک ضرورت یاد کرد و اظهار داشت: بانک سینا با همکاری بنیاد علوی و پرداخت وام قرض الحسنه به کسب و کارهای آسیب دیده از طریق اجرای طرح های مهرآفرین، نیکو و مواسات، اقدامات مناسبی را در این زمینه انجام داده است. این بانک اخیرا طرح های قرض الحسنه جدیدی را نیز برای حمایت از بیماران بی بضاعت به ویژه آسیب دیده از کرونا، خانواده های معظم شهدای مدافع حرم، مرزبانان و همچنین مدافعان سلامت شامل پرستاران شاغل در بخش های کرونا در بیمارستانها و مددکاران فعال در آسایشگاه های بهزیستی، اجرایی ساخته است.

برگزاری جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی دانش آموزان

 

با حمایت بانک ملی ایران؛

برگزاری جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی دانش آموزان

برگزاری جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی دانش آموزان

با حمایت بانک ملی ایران، بیش از هفت هزار دانش آموز از سراسر کشور در جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران شرکت کردند. گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، مخاطبین این جشنواره دانش آموزان، اولیای دانش آموزان، کادر آموزشی و اجرایی مدارس و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان کل کشور هستند که طرح ها وایده های خلاقانه خود را در ۱۷ محور علمی از طریق سامانه همگام به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

فرایند داوری پس از برگزاری جلسات و کمیسیون های مشترک با مشارکت دانشگاه فرهنگیان، سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی و اساتید برجسته کشور در سه مرحله با حضور ۱۲۶ داورانجام خواهد شد.

در فرایند جشنواره از همکاری و حمایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی، دانشگاه فرهنگیان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت علمی ریاست جمهوری و کمیسیون ملی یونسکو ایران استفاده شده است.

عدم طبقه بندی دانش آموزان و ایجاد فرصت برای آنان از طریق شرکت در آموزش های ۱۸ ماهه باشگاه کارآفرینان نوجوان از مزایای این جشنواره است.

نقش ویژه بانک پارسیان در طرح انتقال آب خلیج فارس

 

نقش ویژه بانک پارسیان در طرح انتقال آب خلیج فارس

نقش ویژه بانک پارسیان در طرح انتقال آب خلیج فارس

مدیرعامل پروژه تامین و انتقال آب خلیج فارس از نقش شبکه‌ی بانکی به ویژه بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه تقدیر کبه گزارش  روابط عمومی بانک پارسیان، در مراسم بهره‌برداری از مرحله‌ی نخست طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به مناطق کویری که روز پنجشنبه پانزدهم آبان‌ماه و در حضور رییس جمهور و وزرای نیرو و صمت و نیز مدیرعامل پروژه تامین و انتقال آب خلیج فارس و به صورت مجازی برگزار شد ، یاری مدیر عامل این پروژه از نقش شبکه‌ی بانکی به ویژه بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه تقدیر کرد.

مدیرعامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج‌فارس در مراسم بهره برداری از این طرح درباره تامین مالی پروژه گفت: این طرح بزرگ ملی با حمایت دولت و مشارکت بانک‌ها و آورده نقدی سهامداران به شرح زیر تامین منابع شده است: از طریق منابع ارزی صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن و کنسرسیوم بانکی با مسئولیت بانک تجارت و منابع ارزی بانک ایران و اروپا با عاملیت بانک پارسیان تاکنون ۳۰۰ میلیون یورو در این بخش هزینه شده است. تسهیلات ریالی دریافتی از کنسرسیوم ۹ بانک دولتی ۱۲۰۰ میلیارد تومان و تسهیلات ریالی بانک سپه، به‌عنوان سهامدار طرح از طریق شرکت‌های معدنی با مشارکت کنسرسیوم بانکی ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است. جمع آورده سهامداران تاکنون ۶ هزار میلیارد تومان بوده و جمع هزینه‌ها در قطعه‌ای که امروز به افتتاح می‌رسد نیز ۱۶۳ هزار میلیارد تومان است.

این مقام مسئول در پایان گفت: این طرح عظیم انتقال آب با مشارکت گسترده مهندسان، مشاوران و پیمانکاران داخلی و ۱۹۴ شرکت سازنده داخلی از ۱۵ استان کشور، پس از تلاش چندساله به بار نشست و میانگین اشتغال مستقیم و غیرمستقیم این پروژه ۱۶ هزار نفر است و در زمان بهره‌برداری قطعه‌ای که افتتاح خواهد شد، ۱۲ هزار نفر مشغول کار خواهند شد.

گفتنی است پارسیان با حمایت از تامین مالی و سندیکایی پروژه از طریق کانون و شورای مشترک بانک‌ها، تضمین تسهیلات بخشی از تامین مالی پروژه به مقدار ۳۸ میلیون یورو و اعطای تسهیلات موردی تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال  در حمایت از این پروژه بزرگ را عهده دار شده و در عملیاتی شدن آن نقش موثری ایفا نمود.

بانک پارسیان با توجه بر اینکه تامین آب، همیشه یکی از موضوعات و چالش‌های اساسی کشور بوده و خواهد بود، تلاش کرده به موازات افزایش و تشدید خشکسالی‌ها و تغییرات اقلیمی؛ در طرح‌های تامین آب در سه بخش «آشامیدنی، کشاورزی و صنعت»، حضور فعالی داشته باشد.

اعتبار و تعهد بیمه کوثر عامل اعتماد بیمه‌ گذاران بزرگ کشور

قرارداد همکاری میان مسئولان شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور وزارت راه‌وشهرسازی و بیمه کوثر در زمینه بیمه‌های درمان و مهندسی منعقد شد.
به‌گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی بیمه کوثر، این قرارداد با حضور مجید مشعلچی فیروزآبادی مدیرعامل بیمه کوثر و خیراله خادمی معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور میان دو شرکت منعقد شد.
مسئولان شرکت بیمه کوثر با هدف حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و ریزبنایی کشور و کاهش دغدغه فعالان این عرصه این قرارداد را امضا کردند.
گفتنی ا‌ست، شرکت مادر تخصصی ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌‌و‌نقل کشور در سال ۱۳۸۳ به ‌منظور ایجاد انسجام تشکیلاتی، کاهش تصدی‌ها و تقویت امور راهبردی مدیریت حمل و نقل در کشور و با هدف اقتصادی مدیریت متمرکز در زمینه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل، به استناد ماده چهار قانون برنامه سوم توسعه، با پیشنهاد وزارت راه و ترابری و مصوبه هیات وزیران تاسیس شد تا برنامه‌‌ریزی، طراحی و ساخت زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور در یک مجموعه واحد انجام شود.
تهیه، تدوین و پیشنهاد سیاست‌ها و خط و مشی در زمینه توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل در چارچوب برنامه‌‌های مصوب و اهداف قوانین برنامه‌‌های توسعه ملی کشور، طراحی و مدیریت ساخت زیربناهای حمل و نقل و تاسیسات و تجهیزات مربوط و نظارت بر اجرای پروژه‌‌ها از طریق عقد قرارداد با پیمانکاران و مشاوران ذی‌‌صلاح، تحصیل و تملک اراضی و املاک لازم در طرح‌ها و پروژه‌ها، تعیین روش‌های اجرایی در ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل بر اساس اولویت‌ها و سیاست‌‌های کلان وزارت راه‌و‌شهرسازی و… از جمله اهم وظایف شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است.

طرح های قرض الحسنه بانک سینا برای حمایت از آسیب دیدگان کرونا و مدافعان سلامت

مدیرعامل بانک سینا خبر داد:
طرح های قرض الحسنه بانک سینا برای حمایت از آسیب دیدگان کرونا و مدافعان سلامت
مدیرعامل بانک سینا از طرح های جدید این بانک در حوزه قرض الحسنه برای حمایت از آسیب دیدگان کرونا و مدافعان سلامت خبر داد.
طرح های قرض الحسنه بانک سینا برای حمایت از آسیب دیدگان کرونا و مدافعان سلامت

دکتر ایمانی با بیان آنکه شیوع کرونا در جهان و از جمله ایران، بسیاری از بخش ها و کسب و کارها را درگیر و متضرر ساخت و کادر درمان کشور نیز دچار زحمات دوچندان شد، گفت: یکی از سنت های حسنه و نیکوی ما مسلمانان که در قرآن کریم نیز بارها بر آن تاکید شده، سنت پسندیده قرض الحسنه است که بانک سینا در راستای این کار ارزشمند و به جهت حمایت از آسیب دیدگان کرونا و همچنین قدردانی از تلاشها و فداکاری های مدافعان سلامت، طرح های متعددی را برای پرداخت وام های قرض الحسنه به اجرا گذاشته است.
وی خاطرنشان کرد: بانک سینا با همکاری بنیاد علوی، تاکنون طرح های مهرآفرین، نیکو و مواسات را به اجرا گذاشته و در این راه وامهای قرض الحسنه قابل توجهی را به کسب و کارهای آسیب دیده، پرداخت کرده است. این بانک طرح های جدیدی را نیز طی روزهای آتی عملیاتی خواهد ساخت که طی آن به بیماران بی بضاعت به ویژه آسیب دیده از کرونا، خانواده های معظم شهدای مدافع حرم، مرزبانان و همچنین مدافعان سلامت شامل پرستاران شاغل در بخش های کرونا و مددکاران فعال در آسایشگاه های بهزیستی، وام قرض الحسنه پرداخت خواهد شد.
دکتر ایمانی در ادامه با قدردانی از زحمات همکاران بانک که در شرایط ناشی از کرونا، بی وقفه در تحقق اهداف تلاش می کنند، اظهار داشت: برخورداری از نیروی انسانی متعهد و متخصص، امتیاز و شاخصه هر سازمان و بنگاه اقتصادی است که خوشبختانه این مزیت، بانک سینا را در زمره بانک های موفق و پیشگام قرار داده و امیدواریم با برنامه هایی که واحدها در جهت جانشین پروری و تقویت نیروی انسانی به اجرا می گذارند، کماکان شاهد درخشش بانک باشیم.
سیدمحمد یزدی خواه معاون شعب و مناطق بانک سینا هم ضمن قدردانی از تلاش همکاران در تحقق اهداف گفت: با شیوع کرونا، تمرکز برنامه ها و سیاست های بانک سینا بر ارائه خدمات غیرحضوری استوار شده اما همکاران شعب شایسته است نسبت به مشتریانی که با هدف رفع نیازهای اقتصادی و یا رونق کسب‌ و کار سالم و موثر به شعبه مراجعه می‌کنند، حداکثر التزام در ارائه بهترین راهکارها و راهنمایی‌ها برای گره‌گشایی در کارها و تأمین حداکثر رضایت آنها را داشته باشند و برای تحقق اهداف در نیمه دوم سال، تلاش جدی تری صورت دهند.
مدیر امور حوزه مدیرعامل و روابط عمومی بانک سینا هم با بیان آنکه شاکله و شالوده اصلی بنگاه های خصوصی نظیر بانکها مشتریان هستند، خاطرنشان کرد: توجه به مشتری و تلاش در جهت تامین رضایتمندی آنها، زمینه ساز بقا و نیز تعالی سازمانی است و این بانک به جهت ارتباط و تعامل بهتر با مشتریان، سامانه ارتباط با مشتریان (CRM) را راه اندازی کرده است.
منصور شیخ الاسلامی، بکارگیری شیوه های نوین ارتباطی در جهت برقراری ارتباط پویا با مشتریان را یکی از راه های موفقیت بانک دانست و بیان داشت: با هدف افزایش سطح ارتباطات بانک سینا با مشتریان و نقش آفرینی شعب به عنوان نقاط ارتباطی مستقیم در افزایش اثربخشی کانالها و تکمیل فرآیند ارتباطی، همیار مشتریان در شعب تشکیل و فعال خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه بنگاه های اقتصادی به موضوع مسئولیت های اجتماعی گفت: این مهم به عنوان رسالتی ارزشمند در بانک سینا مورد توجه قرار گرفته و اقدامات مهمی از جمله کمک ۵۰ میلیارد ریالی به مددجویان کمیته امداد حضرت امام(ره)، اهدای ۲۴ دستگاه آمبولانس به بیمارستانهای درگیر بیماری کرونا و بسیاری خدمات دیگر صورت گرفته و در آینده نیز به عنوان اقدامی فرایندی، مورد توجه خواهد بود.

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده پست بانک ایران دوم آذرماه برگزار می‌شود

 

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده پست بانک ایران دوم آذرماه برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده پست‌بانک‌ایران برای انتخاب اعضای هیات مدیره، روز یکشنبه دوم آذرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش  روابط عمومی پست‌بانک‌ایران: بنابراعلام معاونت مالی و سرمایه‌گذاری، این مجمع با حضور نمایندگان دولت، سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هیات مدیره این بانک‏، سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحبان سهام و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی رأس ساعت ۸:۳۰ صبح یکشنبه دوم آذرماه سال جاری در شهر تهران به نشانی؛ خیابان مطهری بعد از خیابان شهید سرافراز پلاک ۲۲۹ طبقه هشتم سالن کنفرانس این بانک برگزار می‌گردد.
بنابراین گزارش: با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا درخصوص نحوه برگزاری مجامع عمومی شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان مذکور و محدودیت تعیین شده در تعداد سهامداران حاضر در مجامع عمومی، سهامداران محترم می‌توانند ازطریق وب سایت این بانک به نشانی www.postbsnk.ir نسبت به مشاهده آنلاین جلسه مجمع اقدام نمایند.
گفتنی است:  جلسه مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده پست‌بانک‌ایران با حضور حداکثر ۱۵ نفر از سهامداران عمده امکان پذیر می‌باشد

دومین واحد مستقل ارزی بانک کارآفرین راه‌اندازی شد

دومین واحد مستقل ارزی بانک کارآفرین راه‌اندازی شد
 فعالیت ارزی بانک کارآفرین در شش ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است. این بانک در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سایر بانک‌ها، سهم بیشتری از بازار ارزی را از آن خود کرده و سهم ۶ درصدی این بانک در مرداد ۱۳۹۸ برای مدت مشابه سال جاری به ۱۱ درصد رسیده است.

به گزارش کوتاه انلاین :  محمدرضا خورسندی رئیس هیات مدیره این بانک در آیین افتتاح دومین واحد مستقل ارزی (بلوار فردوس شرقی)، با تاکید بر استراتژی بانک کارآفرین مبنی بر تمرکززدایی از فعالیت‌های ارزی و بین‌المللی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی واحدهای مستقل ارزی اقدام بسیار مثبت و ارزشمندی است که در راستای مشتری‌مداری و جلب حداکثری رضایت مشتریان صورت گرفته است. ارائه خدمات ارزی و بین‌المللی در واحدهای مستقل ارزی موجب خواهد شد که مشتریان در سریع‌ترین زمان خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رئیس هیات مدیره بانک کارآفرین خاطرنشان کرد: فعالیت ارزی بانک کارآفرین در شش ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است. این بانک در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سایر بانک‌ها، سهم بیشتری از بازار ارزی را از آن خود کرده و سهم ۶ درصدی این بانک در مرداد ۱۳۹۸ برای مدت مشابه سال جاری به ۱۱ درصد رسیده است.
خورسندی همچنین تصریح کرد: از جمله نقاط قوت بانک کارآفرین، بخش ارزی و بین‌المللی مجهز به نیروهای‌ حرفه‌ای، متخصص، جوان و باانگیزه است که خدمات ممتازی را در بخش ارزی ارائه می‌کنند.
وی همچنین با تبیین شرایط دشوار صنعت بانکداری کشور با وجود اعمال تحریم‌ها خاطرنشان کرد: محدودیت‌ها و تحریم‌ها به ویژه طی سالیان اخیر شرایط سختی را برای بانک‌های ایرانی در تعاملات ارزی و بین‌المللی ایجاد کرده است. امیدواریم با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحریم‌ها برطرف گردد و گشایش‌های ارزی بیشتری به ویژه در بخش دارو و غذا ‌ایجاد شود.
همچنین دکتر علیرضا صادقی‌ معاون مدیرعامل در امور بانکی نیز با اشاره به ضرورت تمرکززدایی از واحدهای ارزی بانک خاطرنشان کرد: تعدد مراکز ارائه خدمات ارزی و بین‌المللی موجب جذب مشتریان جدید و رضایت مشتریان وفادار بانک خواهد بود که سالیان زیادی است که این بانک را برای دریافت خدمات در بخش‌های ارزی برگزیده‌اند.
در ادامه حسنعلی حسینی مدیر عملیات ارزی بانک کارآفرین، گزارشی از روند راه‌اندازی واحدهای مستقل ارزی این بانک ارائه کرد.
بر اساس این گزارش واحد ارزی بلوار فردوس شرقی به عنوان دومین واحد ارزی مستقل در غرب تهران آمادگی دارد تمامی خدمات مربوط به گشایش و معامله اسناد اعتبار اسنادی ریالی و ارزی، صدور و انجام حوالجات ارزی و بروات اسنادی را به مشتریان و متقاضیان ارائه دهد.
لازم به ذکر است که نخستین واحد ارزی مستقل بانک کارآفرین (پل رومی) نیز یکم مهر ماه سال جاری با هدف تمرکززدایی از فعالیت‌های ارزی این بانک در شمال تهران افتتاح شد.

صنعت بیمه حافظ سلامت و امنیت اقتصادی کشور است

صنعت بیمه حافظ سلامت و امنیت اقتصادی کشور است و برای توسعه خدمات عمومی به آحاد جامعه نیاز به تبلیغ و فرهنگسازی دارد.

به گزارش کوتاه انلاین  ،مصطفی زندی در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه کشور در ایام کرونا برای تسهیل گری امر خدمات رسانی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده که حذف بیمه های کاغذی از دستاوردهای مهم این صنعت در ماه‌های اخیر به شمار می رود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی با تقدیر از کوشش های شبانه روزی فعالان حوزه بیمه در کشور، اظهار داشت: صنعت بیمه باید از تمامی ابزارهای تبلیغی و فرهنگ سازانه استفاده کند تا همگان این امکان را پیدا کنند که از تمامی قابلیت ها و ظرفیت های این صنعت استفاده کنند.
وی افزود: هزینه تبلیغات نه فقط در کشور ما بلکه در تمام دنیا بالاست و فرهنگسازی هم هزینه های خاص خودش را دارد و به همین خاطر بخش خصوصی صنعت بیمه باید بر اساس میزان فایده و دستاوردها، بودجه مرتبط با بخش فرهنگی و تبلیغی خود را مدیریت کند.
زندی ضمن ارائه آمار و گزارش های صنعت بیمه در نه ماهه اخیر به میزان اثرگذاری این صنعت در افزایش ضریب اطمینان و آرامش جامعه اشاره کرد و گفت: صنعت بیمه در هیچ شرایطی فرصت ارزشمند فرهنگسازی و معرفی محصولات نوین بیمه ای را از دست نمی دهد هر چند به دلیل شرایط خاص همه گیری ویروس کرونا در حال حاضر این فعالیت ها بیشتر در بستر دیجیتال و فضای مجازی صورت می گیرد.
وی از تنوع محصولات بیمه ای به عنوان فرصتی برای همگانی سازی بیمه در کشور نام برد و اظهار کرد: فرهنگ بیمه ای آنچنان که باید و شاید در کشور نهادینه نشده و باید در این خصوص فعالیت های تبلیغی و ترویجی با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی برپایی نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه را در راستای تحقق اهداف فرهنگسازانه نهاد ناظر و شرکت های بیمه ارزیابی کرد و گفت: تمامی شرکت‌های بیمه غیر از یک شرکت به صورت خصوصی اداره می شوند و بنابراین اجباری برای حضور در گردهمایی ها وجود ندارد و مدیران شرکت‌ها می‌توانند بر اساس علاقه مندی ها و همچنین ظرفیت‌های خود در این نمایشگاه های اینچنینی حضور پیدا کنند.
زندی اعلام کرد: شرکت های تبلیغاتی مختلف همواره پیشنهادهایی را در سطوح مختلف قیمت و خدمات مطرح می کنند که قطعا قیمت ها و خدمات طرح شده به معنای پذیرش آن از سوی صنعت بیمه نخواهد بود.
وی تصریح کرد: پیشنهادهایی که برای برپایی این قبیل نمایشگاه ها واصل شده بر اساس تمامی ظرفیت های صنعت بیمه طراحی و تدوین می شود و تنها بخشی از آن مورد اقبال شرکت های بیمه ای قرار می گیرد که به همان میزان در آن مشارکت خواهند کرد.
این مدیر رسانه ای حفظ آرامش صنعت بیمه را از ضروریات تامین اطمینان عمومی دانست و گفت: میزان آرامش و اطمینانی که صنعت بیمه به جامعه تولید و خدمات و همچنین صنایع دیگر می بخشد با هیچ خدمت دیگری قابل قیاس نیست و به همین دلیل از رسانه ها انتظار داریم در انجام این رسالت بزرگ در کنار ما باشند.
وی در پایان بر آزادی عمل شرکت های بیمه برای شیوه حضور، میزان مشارکت و گستردگی فعالیت در نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه تاکید کرد و افزود: همانگونه که در نمایشگاه های فیزیکی این اختیار برای کیفیت و کمیت حضور شرکت های بیمه ای وجود داشت در نمایشگاه آنلاین نیز شرایط بر همان منوال خواهد بود.
گفتنی است در یکی از برنامه های رادیو ایران مسائل نادرست و شتاب زده ای در خصوص شیوه برپایی نخستین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه مطرح شده بود که با توضیحات نهاد ناظر این صنعت، سوتفاهم موجود برطرف شد.

افزایش ظرفیت چهار خدمت بانکداری غیرحضوری در بانک صادرات ایران

افزایش ظرفیت چهار خدمت بانکداری غیرحضوری در بانک صادرات ایران
بانک صادرات ایران برای کاهش مراجعات حضوری مشتریان به شعب و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بانکداری الکترونیک، چهار خدمت «سقف مجاز کارت به کارت شتابی و دورن بانکی»، «سقف مجاز انتقال وجه از طریق صاپ»، «سقف مجاز شارژ کارت هدیه» را افزایش و «زمان اعتبار سپهر کارت» را تا پایان سال تمدید کرد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک پیرو دستورالعمل‌های بانک مرکزی و با هدف مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، کاهش مراجعات حضوری به شعب و دستگاه‌های خودپرداز به صورت موقت و تمرکز بر ارائه هر چه بیشتر خدمات غیرحضوری بانکی، سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی، خودپرداز و کیوسک بانک را از مبلغ ٣٠ میلیون ریال در هر شبانه‌روز از مبدأ هر کارت به مبلغ ۶٠ میلیون ریال افزایش داد.
همچنین سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌ساز «صاپ» (اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران)، از مبلغ ١٠ میلیون ریال به ٣٠ میلیون ریال افزایش یافت.
سپهر کارت‌های بانک صادرات ایران نیز که تاریخ اعتبار آنها از فروردین تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، نیز بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری در شعب، به مدت یکسال تمدید می‌شود.
همچنین بانک صادرات ایران برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان سقف مبلغ شارژ کارت هدیه را تا اطلاع بعدی به صورت موقت به ٢٠ میلیون ریال افزایش داد.

بانک صادرات ایران به چهار هزار مستأجر ٨١٢ میلیارد ریال وام ودیعه مسکن پرداخت کرد

بانک صادرات ایران به چهار هزار مستأجر ٨١٢ میلیارد ریال وام ودیعه مسکن پرداخت کرد
بانک صادرات ایران در ٧٠ روز گذشته به بیش از چهار هزار مستأجر ٨١٢ میلیارد ریال وام ودیعه مسکن پرداخت کرد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک برای حمایت از مستأجران در دوران شیوع بیماری کرونا، پرداخت وام ودیعه مسکن را با جدیت در دستور کار داشته به نحوی که از ابتدای شهریور تا ١٠ آبان سال ٩٩ چهار هزار و ١۶٧ مستأجر ٨١٢ میلیارد ریال از بانک صادرات ایران تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کردند.
طی این مدت، بیشترین تعداد وام ودیعه مسکن مستأجران بانک صادرات ایران با پرداخت ٣۶۵ فقره به ارزش بیش از ٨١ میلیارد ریال به استان فارس تخصیص یافته است. استان‌های خراسان رضوی، مرکزی، البرز، چهار محال و بختیاری، مازندران، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، کهکیلویه و بویراحمد، کرمان و اصفهان رتبه‌های بعدی دریافت این وام از بانک صادرات ایران بوده‌اند.
بانک صادرات ایران طی سال‌های اخیر کمک به بخش مسکن را در شهرها و روستاهای کشور با پرداخت تسهیلات حمایتی مورد توجه قرار داده به نحوی که علاوه بر پرداخت تسهیلات خرید مسکن اقشار ویژه (خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران)، پرداخت تسهیلات  احداث حمام روستایی، بافت‌های فرسوده شهری و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را نیز با جدیت دنبال می‌کند.
علاوه بر این، پرداخت تسهیلات حمایتی برای کمک به آسیب‌دیدگان از حوادث قهری سیل و زلزله نیز در سال‌‌های اخیر مورد توجه بانک قرار گرفته است.

قدردانی وزیرارتباطات از مدیرعامل پست‌بانک به جهت مشارکت در پویش ایران‌همدل

قدردانی وزیرارتباطات از مدیرعامل پست‌بانک به جهت مشارکت در پویش ایران‌همدل

قدردانی وزیرارتباطات از  مدیرعامل پست‌بانک به جهت مشارکت در پویش ایران‌همدل

مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارسال لوح سپاس به دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران از زحمات و تلاش های مؤثر وی در امر خدمت‌رسانی به محرومین و نیازمندان در پویش ایران همدل قدردانی نمود.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران: در متن لوح سپاس آذری‌جهرمی به دکتر شیری آمده است؛ توفیق خدمت به محرومین، فرصت گرانبها و پرافتخاری است که علاوه بر خشنودی مردم، موجبات رضایت پرودگار متعال را در پی‌خواهد داشت و به یقین در این راستا کسانی موفق و سربلند خواهند بود که بتوانند به خوبی از این فرصت مسئولیت درراستای جلب رضایت خداوند و خدمت صادقانه و مؤثر به مردم نهایت استفاده را ببرند. قطعاً کار برای رضای خداوند بدون اجر و پاداش نخواهند ماند.

بدین وسیله لازم می‌دانم از زحمات بی شائبه و مؤثری که در امر خدمت رسانی به محرومین و نیازمندان در پویش ایران همدل داشته‌اید، تقدیر و تشکر نموده و موفقیت و بهروزی روز افزونتان را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمایم.

 

بانک کارآفرین با بیمارستان ابن‌سینا تفاهمنامه امضا کرد

بانک کارآفرین با بیمارستان ابن‌سینا تفاهمنامه امضا کرد

بانک کارآفرین با هدف تکریم و قدردانی از کادر درمان و به منظور پاسداشت تلاش‌های جامعه پزشکی، جهت ارائه تسهیلات به افراد واجد شرایط، با بیمارستان ابن‌سینا تفاهمنامه امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کار آفرین ، موضوع این تفاهمنامه اعطای تسهیلات به اشخاص معرفی شده از سوی بیمارستان ابن‌سینا در قالب تسهیلات جاری بانک خواهد بود. لازم به ذکر است که افراد موردنظر باید دارای صلاحیت اعتباری بر اساس دستورالعمل‌های اعتباری بانک کارآفرین و بانک مرکزی باشند.

گفتنی است بانک کارآفرین با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه پزشکی و به منظور ارائه راه‌حل‌های نوین بانکی، پیش از این با بیمارستان‌های امام سجاد (ع) و کیان تفاهمنامه امضا کرده بود. ارائه تسهیلات در قالب طرح ارزش سلامت، اقدام به استقرار باجه‌‌های خدمات بانکی در بیمارستان‌ها و حضور مستمر در کنگره‌های علمی جامعه جراحان ایران، از دیگر اقدامات این بانک در این خصوص بوده است.

مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این طرح می‌توانند با مرکز تماس این بانک به شماره ۲۳۳۵۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند. همچنین شعبه صادقیه در خصوص این تفاهمنامه پاسخگوی سوالات مشتریان خواهد بود

افزایش ۴۰ درصدی تولید و ۳۰ درصدی صادرات فولاد بناب در سال جهش تولید

افزایش ۴۰ درصدی تولید و ۳۰ درصدی صادرات فولاد بناب در سال جهش تولید

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب از رشد ۴۰ درصدی تولید و افزایش ۳۰ درصدی صادرات در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، بابک علیزاد شهیر گفت: در نیمه نخست سال جاری شاهد جهش تولید چند باره رکورد تولید محصولات فولادی در مقایسه با سال های قبل بودیم.
وی افزود: تولید روزانه با تناژ ۲۵۰۰ تن در خطوط نورد با سه ونیم خط فعال و همچنین رکورد ۳۹۷۱ تن روزانه ذوب و نورد روزانه برای نخستین بار از زمان فعالیت این مجتمع انجام شده است.
علیزاد شهیر ادامه داد: با اصلاحات لازم در فرآیندهای تولید، مباحث اقتصادی و بازرگانی ، رکورد تولید این مجتمع در نیمه نخست امسال به ۳۶۷ هزار و ۷۸۴ تن ثبت شد که این میزان تولید در تاریخ تاسیس این شرکت بی سابقه بوده ضمن اینکه افزایش ۴۰ درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد بودیم.
وی درباره صادرات مجتمع فولاد صنعت بناب نیز گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۳۱ هزار تن محصول به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشت. با برنامه ریزی صورت گرفته، میزان صادرات در نیمه دوم امسال بیش از این میزان خواهد بود و در این زمینه مذاکرات و اقداماتی انجام شده است.
علیزاد شهیر کشورهای همسایه وآسیای میانه را از عمده بازارهای هدف نام برد و افزود: عمده محصولات صادراتی مجتمع به کشورهای عراق، سوریه، ارمنستان و آذربایجان ارسال شده ضمن اینکه توسعه بازار صادراتی را نیز پیگیر هستیم که افغانستان، کشورهای حاشیه خزر و کشورهای عربی نیز از متقاضیان محصولات ما به سبب کیفیت بالا و تولید مطابق با استانداردهای جهانی هستند .
مجتمع فولاد صنعت بناب یکی از شرکت های فولادی زیرمجموعه هلدینگ گروه مالی گردشگری با دو واحد ذوب و ریخته گری و خطوط متعدد نورد است که محصولاتی اعم از شمش فولادی، میلگرد از سایز ۸ تا ۳۲ در گریدهای مختلف، تیرآهن و نبشی تولید می کند.

بهره مندی هواداران پرسپولیس از خدمات بیمه آرمان

بهره مندی هواداران پرسپولیس از خدمات بیمه آرمان

دارندگان کارت‌های هواداری باشگاه پرسپولیس که توسط بانک گردشگری صادر می شود، می توانند از خدمات متنوع بیمه آرمان استفاده نمایند.

به گزارش کوتاه انلاین، به نقل از روابط عمومی بیمه آرمان، دارندگان کارت‌های هواداری باشگاه پرسپولیس که توسط بانک گردشگری صادر می شود، می توانند از خدمات متنوع بیمه آرمان استفاده نمایند.

انتشار بخشنامه آنی بانک مرکزی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

انتشار بخشنامه آنی بانک مرکزی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

بخشنامه آنی بانک مرکزی درخصوص تسهیل استفاده مردم از درگاه‌های غیر حضوری و کاهش مراجعه حضوری به شعب و خودپردازها، به‌منظور مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر شد.

انتشار بخشنامه آنی بانک مرکزی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

بخشنامه آنی بانک مرکزی درخصوص تسهیل استفاده مردم از درگاه‌های غیر حضوری و کاهش مراجعه حضوری به شعب و خودپردازها، به‌منظور مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع  ویروس کرونا، در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر شد.

-افزایش سقف مجاز کارت به کارت تا ۶ میلیون تومان

-امکان تمدید تاریخ انقضا کارت بانکی تا پایان سال ۹۹

-افزایش سقف صدور کارت هدیه تا ۲ میلیون تومان

-سقف مجاز کارت به کارت از پرداخت سازها ۳ میلیون تومان

 

متن کامل بخشنامه را در لینک زیر مشاهده کنید

https://www.iranfoia.ir/documents/20147/0/990308.pdf/ffe1351c-d83a-48b7-eb25-1e9e4e2f39b2

 

آخرین خبرها از افزایش وام خرید مسکن

آخرین خبرها از افزایش وام خرید مسکن

وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش سقف وام خرید مسکن گفت: منتظریم تا قیمت ها فروکش کند و سپس سر فرصت در این باره تصمیم گیری کنیم.

آخرین خبرها از افزایش وام خرید مسکن

به گزارش کوتاه انلاین و به نقل از تابناک؛  اسلامی درباره افزایش سقف وام مسکن گفت: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن باید در شورای پول و اعتبار مطرح و تصویب شود اما ما در وزارت راه و شهرسازی تمهیداتی را در دست اقدام داریم تا جایگزین افزایش سقف وام مسکن شده و در واقع قیمت تمام شده را مهار کنیم.

 

وی افزود: دستوراتی را در این خصوص از رئیس جمهور گرفته‌ایم و فرآیند آن را پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم مثلاً آهن آلات را با نرخ مناسب‌تری بتوانیم تهیه کنیم؛ سیمان و سایر اقلام هم همینطور؛ با آقای فتاح تفاهم کرده‌ایم تا از کارخانجات وابسته به بنیاد مستضعفان، برخی اقلام مصالح ساختمانی را با قیمت مناسب‌تر و شرایط اعتباری تأمین کنیم که نرخ تورمی که در بخش مسکن اتفاق افتاد و فوق العاده حباب گونه و کشنده بود، بیش از این قیمت تمام شده ساخت و ساز را متأثر نکند.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: قصد داشتیم تا ابتدا از فضای روانی بازار عبور کنیم؛ اوضاع و جو فروکش کند، قیمت‌ها واقعی‌تر شود، سپس سر فرصت تصمیمی برای این کار بگیریم.

 

وی تصریح کرد: ما نگرانی مان این است که اقداماتی که خودش تورم زاست را پرهیز کنیم؛ چون اثرات روانی اش ما را گرفتار می‌کند؛ فعلاً برنامه مان این است که کار را بیشتر و پرحجم تر پیش ببریم.

اسلامی تأکید کرد: به دنبال آن هستیم تا آسیب پذیری هایمان را از تورم‌های هیجانی غیر عادی بتوانیم کاهش دهیم.

 

وی درباره وام ودیعه مسکن نیز تصریح کرد: بار دیگر در مهر ماه امکان ثبت نام مجدد وام ودیعه مسکن را در سامانه مربوطه باز کردیم که در این مدت، حدود ۲۰۰ هزار نفر دیگر ثبت نام کردند؛ باید ثبت نام کنندگان را غربالگری کنیم تا ببینیم تعداد واجدان شرایط چند نفر هستند. سپس آنها را به ۴۳۰ هزار نفر قبلی اضافه می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برآورد ما صحیح بود؛ فکر می‌کردیم ۶۰۰ هزار متقاضی بیشتر نخواهیم داشت؛ الان در همین کانال در حرکت هستیم.

 

وی تأکید کرد: تا کنون ۱۸۰ هزار پرونده وام ودیعه در بانک‌های عامل تشکیل شده است. نکته مهم این است که وقتی مردم پرونده را تشکیل می‌دهند، بتوانند پرونده را کامل و وام را دریافت کنند.

 

اسلامی با بیان اینکه حدود ۶۰ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: متأسفانه پرداخت وام ودیعه روند کندی دارد؛ البته نمی‌توانیم بگویی بانک مقصر است؛ چون این موضوع یک ارتباط دو سویه است و انطباق‌هایی که در شعب بانک‌ها با مدارک ارائه شده از سوی مردم انجام می‌دهند، زمان بر است؛ من امیدوار هستم این روند با همراهی خودِ مردم مقداری سرعت بگیرد.

 

وی ادامه داد: مشکلی که ما داشتیم این بود که مدارکی که برخی متقاضیان ارائه داده بودند، در فرآیند بررسی به مشکلاتی برخورد؛ تعدادی از مردم، اجاره نامه‌ها یا تمدید قراردادهایی که ارائه داده بودند، واقعی نبود؛ ای کاش این اتفاق رخ نمی‌داد و عرصه را برای کسانی که واقعاً نیاز دارند، تنگ نمی‌کردند؛ ما خیلی نیاز داریم تا از لحاظ فرهنگی از یکدیگر مراقبت کنیم؛ حواسمان باشد اگر جایی صفی هست، آن کس که اولویت دارد، در صف بایستد؛ نه اینکه فردی که اصلاً مشمول دریافت این وام نمی‌شود، بیاید به گونه‌ای از فرصت استفاده کند.

 

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: چهارشنبه شب (۲۹ مهر ماه) در شورای پول و اعتبار مصوبه‌ای برای بخش مسکن گرفتیم که بر اساس آن، ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ساخت و ساز مسکن اختصاص داده می‌شود؛ بانک مرکزی سهمیه هر بانک از این مبلغ را تعیین می‌کند وزارت راه و شهرسازی نیز سامانه معرفی سازندگان را تهیه می‌کند تا بتوانند وام ساخت را دریافت کنند ۲۰ هزار میلیارد تومان رقم قابل ملاحظه‌ای است.

وی افزود: کما اینکه وزارت صمت هم ۵۰ هزار میلیارد تومان برای رفع موانع تولید بخش صنعت توانست مصوبه از شورای پول و اعتبار دریافت کند.

 

اسلامی یادآور شد: ۴۶۰ هزار واحدی که ذیل طرح اقدام ملی ساخته می‌شود، تعیین تکلیف شده است؛ ضمن اینکه سازنده برای دریافت این تسهیلات، باید پروانه ساخت از شهرداری دریافت کرده باشد، برگه واگذاری زمین را اخذ کرده باشد، سپس قرارداد مربوطه را در دفترخانه اسناد رسمی به امضا برساند؛ در این صورت بانک قسط اول تسهیلات را به سازنده پرداخت می‌کند.

 

وی افزود: مردم برای طرح اقدام ملی مسکن تا کنون ۴۰ هزار میلیارد تومان واریز کرده‌اند؛ این اتفاق هم جمع کردن نقدینگی است و هم توان افزایی است تا بتوانیم این پول را به پروژه‌ها تزریق کنیم.

اسلامی تصریح کرد: سال گذشته ۱۶۰ هزار نفر از مردم از طریق صندوق پس انداز مسکن یکم تسهیلات گرفته و خانه دار شده‌اند.

پرداخت خسارت ٩ میلیارد ریالی توسط بیمه دی

پرداخت خسارت ٩ میلیارد ریالی توسط بیمه دی

شرکت بیمه دی، خسارت ٩ میلیارد و ٨٠٠ میلیون ریالی یک زیان دیده را که در سانحه تصادف با خودرو در روستای کریم آباد از توابع شهرستان ارومیه دچار حادثه و خسارت شده بود را پرداخت کرد.

پرداخت خسارت ٩ میلیارد ریالی توسط بیمه دی

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه دی؛ مدیر استان آذربایجان غربی شرکت بیمه دی با حضور در منزل این زیان دیده ضمن دلجویی و ابراز همدردی با وی نسبت به پرداخت خسارت اقدام نمود.

 

گفتنی است بیمه دی بر اساس منشور حقوق مشتریان، در راستای تکریم بیمه شدگان و زیان دیدگان خود در تلاش است با پرداخت خسارت ها در کوتاه ترین زمان، گام موثری در جهت توسعه فرهنگ بیمه و همچنین افزایش اعتماد جامعه نسبت به صنعت بیمه بردارد.

بازدید مهندس الیاسی عضو هیأت‌مدیره پست‌بانک‌ایران از شعب استان اصفهان و طرح‌های تأمین مالی شده

بازدید مهندس الیاسی عضو هیأت‌مدیره پست‌بانک‌ایران از شعب استان اصفهان و طرح‌های تأمین مالی شده

خبرهای بانکی-طهمورث الیاسی بختیاری عضو هیأت مدیره پست‌بانک‌ایران در سفر به استان اصفهان از شعب، برخی باجه‌های بانکی و طرح‌های تأمین مالی شده توسط این بانک درسطح استان بازدید و از تلاش‌ها و زحمات افشین کلانی مدیرشعب استان، کارکنان ستادی و شعب و همچنین کارگزاران بانکی قدردانی کرد.

بازدید مهندس الیاسی عضو هیأت‌مدیره پست‌بانک‌ایران از شعب استان اصفهان و طرح‌های تأمین مالی شده

 

به گزارش  کوتاه انلاین ، وی در بازدید از شرکت‌های مختلف تولیدی استان از جمله؛ نساجی همدانیان، کامیاب طب و پروفیل زرین‌مهر که به همراه افشین کلانی مدیر شعب استان اصفهان، معاونین وی، روسای شعب انجام شد بر حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی تأکید کرد.

الیاسی تصریح کرد: حمایت از تولید درسال جهش تولید یک وظیفه مهم بر دوش شبکه بانکی است و خوشحالیم که پست بانک استان اصفهان با تعامل سازنده با کارخانه‌ها و بنگاه‌های تولیدی در این ارتباط عملکرد بسیار خوبی داشته است.
عضو هیأت مدیره پست‌بانک‌ایران در هر یک از این بازیدها، آمادگی این بانک را برای حمایت از واحد‌های تولیدی اعلام و نحوه تعاملات پست بانک استان اصفهان با واحدها و بنگاه‌های تولیدی ابراز رضایت کرد.
همچنین دراین بازدیدها مدیران عامل هریک از شرکت‌های مذکور از خدمات ارزنده پست بانک استان اصفهان به ویژه پرداخت تسهیلات ازمحل صندوق توسعه ملی قدردانی و بر استمرار همکاری‌ها و افزایش تعاملات با این بانک تاکید کردند.
وی در ادامه این سفر با حضور در باجه بانکی قلعه‌چوم باجه برتر استان در جذب بیشترین منابع ضمن ابراز خرسندی از این مهم برافزایش خدمت‌رسانی از طریق باجه‌های بانکی به اقشار کم برخوردار و آسیب‌پذیر تأکید نمود.
همچینین عطرافشانی و گلباران قبور شهدای گلستان شهر اصفهان، بازدید از خزانه‌داری پست بانک استان اصفهان و برگزاری جلسه شورای اداری در شعبه شاهین شهر از دیگر برنامه‌های الیاسی در سفر به استان اصفهان بود.
گفتنی است: کلانی نیز طی بازدید عضو هیأت مدیره از واحدهای ستادی، شعب، باجه‌های بانکی و طرح‌های تأمین مالی شده، توضیحات لازم را ارائه نمود

تحقق ٢٢هزار میلیارد ریال حاشیه سود عملیاتی بانک صادرات ایران در پایان مهرماه

با عبور منابع از ٣٠٠ هزار میلیارد تومان صورت گرفت
تحقق ٢٢هزار میلیارد ریال حاشیه سود عملیاتی بانک صادرات ایران در پایان مهرماه
بانک صادرات ایران با تمرکز بر فعالیت‌های عملیاتی در پایان مهرماه ۹۹ ضمن عبور منابع سپرده‌ای از مرز ٣٠٠ هزار میلیارد تومان، موفق به ایجاد حاشیه سود دو هزار و ٢٠٠ میلیارد تومانی شد.
 به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، گزارش فعالیت ماهانه این بانک برای دوره منتهی به ٣٠ مهرماه ١٣٩٩ در سایت کدال منتشر شدکه بر اساس آن، بانک صادرات ایران با جذب بیش از ٣٠٠ هزار میلیارد تومان منابع سپرده‌ای و تمرکز بر فعالیت‌های عملیاتی و وصول مطالبات توانست طی دوره مالی هفت ماهه منتهی به پایان مهرماه سال ٩٩ بیش از دو هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان حاشیه سود عملیاتی ایجاد کند.
جمع درآمد تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران از ابتدای سال مالی تا پایان مهرماه ١٣٩٩، بالغ بر ١۴۵ هزار و ٩٨۴ میلیارد ریال بوده است. این در حالی است که جمع سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک در این مدت به ١٢٣ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال رسیده و بیش از ٢٢ هزار میلیارد ریال برای بانک سود عملیاتی ایجاد کرده است.
اصلاح ساختار مالی بانک صادرات ایران با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته در بیش از ٣٠ ماه گذشته، نتایج مثبتی همچون کاهش قابل توجه زیان انباشته بانک داشته به نحوی که در صورت‌های مالی حسابرسی نشده شش ماهه اول سال ٩٩ با کاهش ۶۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، همراه بوده و با توجه به سودآوری گروه مالی سپهر صادرات در دوره مالی شش ماهه منتهی به پایان شهریور ٩٩ و  سهم درآمدی بیش از ٣٠ هزار میلیارد ریالی بانک از این محل، انتظار می‌رود نتیجه مثبت آن در صورت‌های مالی تلفیقی بانک موجب به از بین رفتن زیان انباشته و ایجاد سود انباشته شود.
بهبود کفایت سرمایه و افزایش قابل توجه قدرت تسهیلات‌دهی بانک صادرات ایران، شرایط برای حضور قدرتمند‌تر در حمایت از اقتصاد کشور را در پی خواهد داشت.

برگزاری اولین آزمون جامع نمایندگان

برگزاری اولین آزمون جامع نمایندگان

با هدف توانمندسازی و راهبری فروش نمایندگان، اولین آزمون جامع نمایندگان در تاریخ ۱۷ آبان برای تعیین سطح و آموزش های مرتبط با آن برگزار خواهد شد.

برگزاری اولین آزمون جامع نمایندگان
به گزارش کوتاه انلاین :  به نقل ازروابط عمومی بیمه آرمان، شهاب الدین شریعت مجد مدیرپروژه توسعه و توانمندسازی شبکه فروش با اشاره به برگزاری اولین آزمون جامع تعیین سطح نمایندگان، اعلام کرد این پروژه با هدف توانمندسازی و راهبری فروش نمایندگان در سه سطح آموزشی و با حوزه های آموزشی شامل دانش فنی، مدیریت کسب و کار و همچنین دانش بازاریابی و فروش خواهد بود.

وی در ادامه افزود با توجه به بستر ایجاد شده، برای آغاز این فرآیند تصمیم داریم که سطح دانش نمایندگان درکنار  وضعیت عملکردی، ظرفیت ها و پتانسیل های رفتاری و شخصیتی آنها نیز سنجیده شود تا بانک اطلاعاتی هر نماینده تشکیل و به واسطه این اطلاعات برنامه ریزی فروش و کار راهه شغلی ایشان تدوین گردد.

بدون پرداخت سود، اقساطی خرید کنید!

بدون پرداخت سود، اقساطی خرید کنید!

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با طرح «کالاکارت»، شرایطی را فراهم کرده تا بتوانید بدون پرداخت سود، کالای مورد نیاز خود را به‌صورت اقساطی خرید کنید.

۵ آبان ۱۳۹۹
اشتراک گذاری:

به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، شاید برایتان پیش آمده که نیاز به خرید یک کالای ضروری داشته‌اید، اما در آن برهه مبلغ مورد نیاز برای خرید آن را در اختیار نداشته‌اید؟ شاید در آن شرایط فکر کرده‌اید کاش می‌توانستید از درآمد آینده خود مبلغ مورد نیاز خرید آن کالا را بپردازید. اما نه دسته‌چک معتبری داشته‌اید و نه بانکی بوده که به شما تسهیلاتی بدهد تا بتوانید برای خرید آن کالا اقدام کنید. از سوی دیگر شاید امکان پرداخت سود بالای فروش اقساطی یا تسهیلات بانکی را نداشته‌اید تا بتوانید از این روش‌ها نسبت به خرید کالا اقدام کنید. کالاکارت طرحی است که بانک مهر ایران برای حل کردن همین مشکل ارائه کرده است.

در چارچوب طرح یاد شده خریدار با دریافت یک کالا کارت که مبلغ مشخصی اعتبار در آن وجود دارد، می‌تواند به فروشگاه‌ها یا مراکز ارائه خدمت طرف قرارداد بانک مهر ایران مراجعه کرده و با استفاده از اعتبار آن کارت، کالا یا خدمت مورد نظر خود را دریافت کند.

به‌طور مشخص سازوکار فعالیت طرح یاد شده به این صورت است که اعتباری در کارت آن دسته از مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران که متقاضی دریافت آن باشند، شارژ شده و آن‌ها می‌توانند از این اعتبار برای خرید کالا یا خدماتی که از سوی پذیرندگان طرف قرار داد بانک ارائه می‌شود، استفاده کنند.

از آنجایی که تسهیلات ارائه شده در چارچوب کالاکارت، قرض‌الحسنه است، مشمول دریافت سود نیست و تنها کارمزدی ۴ درصدی به آن تعلق می‌گیرد. از دیگر مزایای کالاکارت بانک مهر ایران این است که نیاز به سپرده‌گذاری ندارد و مشتری می‌تواند بدون صرف زمان آن را دریافت کند.

دامنه وسیع پذیرندگان کالاکارت بانک مهر ایران

در شهرهای مختلف ایران، فروشگاه‌ها و مراکز متنوعی از جمله لوازم خانگی، پوشاک، ساعت، کیف و کفش، کالای خواب، تلفن همراه، لوازم کامپیوتری، آموزشگاه رانندگی، مدارس غیردولتی، لوازم‌التحریر، آتلیه، دفتر وکالت، ابزار فروشی، تعمیرگاه خودرو، فروشگاه موتورسیکلت، کلینیک دندانپزشکی، پزشک عمومی، بیمارستان، فیزیوتراپی، سالن آرایش، فروشگاه عطر، فروشگاه کابینت، گالری پرده‌، فروشگاه مصالح ساختمانی، گالری فرش، گالری لوستر، فروشگاه مبل، فروشگاه لوازم برقی، مجموعه ورزشی، هتل و… جزو پذیرنده‌های طرف قرارداد با بانک مهر ایران هستند که می‌توانید با دریافت کالاکارت از آن‌ها کالا خریداری کرده یا خدمات آن‌ها را دریافت کنید.

اگر مشتری بانک مهر ایران هستید، خوب است که با استفاده از این طرح، کالای مد نظر خود را با فشار کمتری بر درآمد خود خریداری کرده و در عین حال از کالای ایرانی نیز حمایت کنید. برای دریافت کالاکارت بانک مهر ایران کافی است به یکی از شعب بانک مهر ایران در سراسر کشور مراجعه و درخواست کالاکارت خود را مطرح کنید تا برای شما پرونده تسهیلاتی تشکیل شده و کالاکارت خود را دریافت کنید. مرحله بعد نیز مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد کالا کارت و خرید کالاهای مورد نیاز خود است.

مبلغی که در قالب این تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌شود، ۲۰۰ میلیون ریال است که تقریباً قیمت کالاهای مصرفی بادوام را پوشش می‌دهد. یعنی عمده لوازم خانگی متعارف موجود در بازار با اعتبار موجود در کالاکارت قابل خرید است و بسیاری از خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی را می‌توان به‌پشتوانه این اعتبار دریافت کرد. پرداخت اقساط این طرح یک ماه استراحت دارد؛ یعنی یک ماه پس از واریز وام و ارائه کالا کارت آغاز می‌شود.

دومین مجمع بررسی عملکرد شعب بانک کارآفرین برگزار شد

دومین مجمع بررسی عملکرد شعب بانک کارآفرین برگزار شد

دومین مجمع بررسی عملکرد شعب بانک کارآفرین با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد ستادی و جمعی از روسای شعب تهران برگزار شد.

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دومین مجمع بررسی عملکرد شعب بانک با هدف بررسی عملکرد شعب در شش‌ماهه اول سال جاری، روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه ماه با حضور دکتر فرزین مدیرعامل، مهدی سیف‌علیشاهی، ناصر صنعتی‌نژادفرد و دکتر احمد بهاروندی اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران ستادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین از زحمات و تلاش‌های همکاران در تمامی بخش‌های صف و ستاد در جهت تحقق اهداف بانک در چارچوب برنامه دوساله قدردانی و تصریح کرد: گزارش عملکرد بانک در شش‌ماه اول سال جاری بسیار موفقیت‌آمیز بود که این موفقیت حاصل همکاری، همفکری و اراده جمعی تمامی همکاران می‌باشد. آمارها بیانگر آن است که تلاش همکاران در تمامی رده‌های صف و ستاد و اعضای محترم هیات مدیره موفقیت‌آمیز بوده است و در وضعیت سودآوری خوبی قرار داریم.

فرزین خاطرنشان کرد: جذب منابع طی شش ماه گذشته نسبت به پایان سال ۹۸ و دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۴۲ و ۷۶ درصد و این شاخص در دوره مشابه سال قبل نسبت به پایان سال کمتر از یک درصد رشد داشته است. همچنین اعطای تسهیلات در شش ماهه سال جاری نسبت به پایان سال ۹۸ و دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۵۰ و ۶۵ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: تراز بانک در پایان شهریور ماه از محل اعطای تسهیلات ۷۶۶ میلیارد ریال مثبت بوده و نرخی معادل تقریباً ۸۰۰ درصد رشد داشته است.

وی همچنین افزود: حجم فعالیت‌های ارزی بانک طی شش ماه اول سال بالغ بر ۷۶۸ میلیون دلار می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد رشد نشان می‌دهد و نشانگر آن است که در میان بانک‌های خصوصی وضعیت بسیار خوبی داریم.

دکتر فرزین تصریح کرد: سرمایه بانک از مبلغ ۸۵۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۳۹۵۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت که در مرحله اول به مبلغ ۲۶٫۸۴۳ میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی و سایر اندوخته ها افزایش یافته و در مرحله دوم به مبلغ ۳۹٫۵۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران افزایش خواهد یافت. همچنین کفایت سرمایه در حال حاضر از ۷٫۱۶ به ۸ رسیده است که با ثبت سرمایه مرحله دوم به ۱۴ درصد خواهد رسید.

فرزین در بخش دیگری از سخنانش به راه‌اندازی نخستین واحد ارزی مستقل بانک اشاره و تصریح کرد: به منظور سهولت دریافت خدمات ارزی، راه‌اندازی پنج واحد مستقل در نقاط مختلف تهران در دستور کار بانک قرار دارد. واحد پل رومی نخستین واحد ارزی بانک است که اخیراً افتتاح شده است.

دکتر فرزین همچنین در خصوص طرح درجه‌بندی شعب خاطرنشان کرد: شعب بانک بر اساس شاخص‌های معینی درجه‌بندی شده‌اند و این امکان وجود دارد که بر اساس عملکرد به مراحل بالاتر ارتقاء پیدا کنند.

برنامه ریزی و برنامه محوری دو بال موفقیت سازمانی

مهدی رضایی مدیرعامل بانک انصار:

برنامه ریزی و برنامه محوری دو بال موفقیت سازمانی

از زمانی که انسان جسارت اندیشیدن را پیدا کرد و در این مسیر، آینده ای را برای خود متصور شد، در واقع، پای برنامه ریزی را در زندگی خود باز کرد و دریچه های ورود به آینده را توسط برنامه ریزی ممکن ساخت.

انسان ها با توجه به پیچیدگی جوامع امروزی، برای انجام مطلوب هرکاری نیاز به برنامه ریزی منظم و سیستماتیک  دارند، تا آنجا که می توان گفت، برنامه ریزی خوب به مثابه انجام نیمی از کار و طی کردن نیمی از مسیری است که پیش روی ما قرار دارد. همه ما در طول زندگی به کرات با موقعیت هایی مواجه شده ایم که در ابتدای کار با اهداف خوب و  مناسب آغاز شده اند، ولی در میانه راه به دلیل نداشتن برنامه ریزی درست و دقیق از مسیر خود خارج و به بیراهه رفته ایم و اهداف خود را به وادی شکست رسانده ایم.

اینجاست که   استراتژیست ها و برنامه ریزان به طورمعمول از  عبارت کوتاهی استفاده می کنند و می گویند: «قصور در برنامه ریزی به نوعی برنامه ریزی برای شکست است» بدون شک این جمله کوتاه و پرمحتوا یکی از زیباترین عبارت هایی است که در عین سادگی، کوتاهی و روانی، مشحون از بار محتوایی بالا و نشان  از اهمیت امر برنامه ریزی و داشتن راهبرد های صحیح  برای رسیدن به اهداف و آرمان های پیش  رو دارد.

 برنامه ریزی کمک می کند تا از میان روش های ممکن، بهترین، آسان ترین و کم هزینه ترین آنها را انتخاب کنیم. اهمیت این موضوع به اندازه ای است که در تمامی سازمان ها، واحد برنامه ریزی به عنوان یکی از ارکان اصلی سازمان ها قلمداد و امر برنامه ریزی به عنوان یکی از مهم ترین وظایف مدیران بشمار می رود. برنامه ریزی را می توان به مثابه چراغ راه و نقشه راهی دانست که مدیران را برای رسیدن به اهداف تعیین شده راهنمایی می کند.

چنانچه به صورت مدبرانه به نظام خلقت نظر افکنیم، اساس خلقت جهان و هر آنچه در آن هست را بر اساس نوعی نظم هوشمندانه و برنامه ریزی دقیق و حسابشده می بینیم. خداوندمتعال هیچ موجودی را بدون داشتن هدف و برنامه خلق نکرده و برای همه موجودات عالم برنامه و جهت تعیین کرده است. اسلام به عنوان آخرین و کامل ترین دین الهی که برای بشریت به ارمغان آمده است، همواره بر مسئله نظم و انضباط و برنامه ریزی در کارها تأکید و پافشاری ویژه ای دارد.

چنانکه پیامبر اکرم(ص) در باب ضرورت و اهمیت برنامه ریزی به یکی از صحابه می فرماید: «هرگاه کاری را انجام دادی، از روی علم و عقل انجام بده و برحذر باش از اینکه کاری را بدون برنامه ریزی و آگاهی انجام دهی» و  یا حضرت امیرعلیه السلام در باب اهمیت امر برنامه ریزی می فرمایند: «بقای مناصب و دولت ها منوط به برنامه ریزی و چاره اندیشی در امور است» و یا در جایی دیگر می فرمایند: «ظرافت و دقت در امر برنامه ریزی بهتر از داشتن امکانات است». بدیهی است این حدیث با ابتنا به اینکه مدیران با برنامه در موارد بسیاری قادرند با امکانات ناچیز کارهای بزرگی را به انجام رسانند و مدیران بی برنامه، با امکانات بسیار وسیع تر قادر نیستند به چنین موفقیتی نایل  شوند، به خوبی اهمیت موضوع را آشکار می سازد .

پرواضح است بسیاری از احادیث، روایت ها و آموزه های دینی ما  مشحون از مفاهیمی چون: «تعقل» ، «تدبر» و «آینده نگری» است که پیش شرط یا نتایج منطقی همه آنها چیزی جز برنامه ریزی و یا برنامه محوری نیست. مگر می توانیم با این غنای محتوایی و این تاکیدات دینی صفاتی چون مومن بودن و انقلابی بودن را به رخ بکشیم ولی نسبت به امر برنامه ریزی، برنامه محوری و آینده نگری بی توجه باشیم. حضرت امیرعلیه السلام می فرماید: « مومنان کسانی هستند که آینده را می شناسند» و یا «پیروزى با دوراندیشى و آینده نگرى به دست مى آید». پس بیائیم تا فرصتی هست برای آینده خود و همراهان عزیزمان و تمام کسانی که توفیق خدمت به آنان را داریم برنامه ریزی کنیم.

اول آبان ماه هرسال مصادف با روز «آمار و برنامه ریزی» است.این روز یادآور اهمیت یکی از کلیدی ترین موضوعات بشری است که موجبات توسعه و پیشرفت جوامع را فراهم آورده و خواهد آورد. همه ما به قدر وسع خود موظف و مکلف هستیم تا قبل از هر اقدامی  در حوزه مدیریتی خود، ابتدا اهداف پیش رو را تعیین و سپس بر اساس منابع موجود و راهبردها و راهکارهای مناسب برای نائل شدن به اهداف برنامه ریزی کنیم؛ چراکه اقدام بدون برنامه ریزی محکوم به شکست و به مثابه انداختن تیر در تاریکی است که به احتمال بسیار قوی به هدف اصابت نخواهد کرد.

بهره مندی هواداران پرسپولیس از خدمات بیمه آرمان

بهره مندی هواداران پرسپولیس از خدمات بیمه آرمان

دارندگان کارت‌های هواداری باشگاه پرسپولیس که توسط بانک گردشگری صادر می شود، می توانند از خدمات متنوع بیمه آرمان استفاده نمایند.

بهره مندی هواداران پرسپولیس از خدمات بیمه آرمان

به گزارش کوتاه انلاین

 به نقل از روابط عمومی بیمه آرمان، دارندگان کارت‌های هواداری باشگاه پرسپولیس که توسط بانک گردشگری صادر می شود، می توانند از خدمات متنوع بیمه آرمان استفاده نمایند.

نکوداشت هفته پدافند غیعامل در سازمان تامین اجتماعی

نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در سازمان تامین اجتماعی

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، با توجه به تاکید سازمان پدافند غیرعامل کشور، یک دوره آموزشی و فرهنگ سازی( برگزاری آزمون، مسابقات نقاشی و مقاله نویسی) برای تمامی دستگاههای اجرائی کشور از جمله سازمان تامین اجتماعی در فاصله زمانی ۵ لغایت ۱۲ آبان همزمان با هفته پدافندغیرعامل برگزار می شود

بیمه کوثر رتبه اول تحقق بالاترین سود خالص را به‌دست آورد

شرکت بیمه کوثر در ۶ ‌ماهه اول سال۹۹  و با توجه به گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال در بین شرکت‌های بیمه‌ای رتبه اول تحقق بالاترین سود خالص را کسب کرد.
به گزارش  کوتاه انلاین از


روابط عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، این شرکت با تحقق سود خالص۱۰هزارو۶۴۰میلیارد ریالی در گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده سال۹۹ بالاترین رقم سوداوری را در بین بیمه‌ها به‌دست آورد و از رشد ۷۵۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته برخوردار شد.
نوید خاندوزی خاطرنشان‌کرد: بیمه کوثر علاوه بر کسب بالاترین سود خالص در بین شرکت‌های بیمه‌ای فعال در بورس و فرابورس، بالاترین رشد ریالی سود خالص نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نیز در بین شرکت‌های بیمه به‌دست آورد و در ۶ ماهه اول سال ۹۹ حدود  ۱۴هزارمیلیارد ریال سود از سرمایه‌گذاری‌ها داشته است.

برندگان قرعه‌کشی حساب‌های صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان

برندگان قرعه‌کشی حساب‌های صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان

برندگان قرعه‌کشی حساب‌های صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان

آیین قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه پس انداز ریالی صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان(عملکرد سال ۹۸ -۹۹ ) روز سه شنبه مورخ ۲۹ مهرماه سال جاری برگزار و برندگان نیکوکار این قرعه کشی مشخص شدند.

کوتاه انلاین- به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، در این دوره از قرعه کشی که با حضور اﻋﻀﺎی هیات ﻧﻈﺎرت ﺑﺮ ﻗﺮﻋﻪﮐﺸﯽ ﻣﺘﺸﮑﻞ از نمایندگان دادﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻞ ﮐﺸﻮر و ﺑﺎﻧﮏ ﻣﺮﮐﺰی و همچنین مصطفی ضرغامی عضو هیات مدیره بانک پارسیان و محمدرضا فقیری، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان و دیگر مدیران این بانک برگزار شد؛ به پاس قدردانی از نیت خیر سپرده گذاران قرض الحسنه پس انداز، جوایز ارزنده ای به برندگان تعلق گرفت.

۵۰ فقره کمک هزینه خرید واحد مسکونی هر یک به ارزش یک میلیارد ریال، همچنین۶۰ فقره کمک هزینه خرید خودرو داخلی هر یک به ارزش۳۰۰ میلیون ریال،۸۰ کمک هزینه خرید لوازم خانگی تولید داخل هر یک به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال، ۲۰۰ کمک هزینه سفر به عتبات عالیات هر یک به ارزش ۵۰ میلیون ریال،۵۰۰ کمک هزینه خرید صنایع دستی هر یک به ارزش۲۰ میلیون ریال و۱۰۰۰ جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی و هزاران جایزه نقدی دیگر از جوایز قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز ریالی صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان است.

اسامی برندگان جوایز قرعه کشی حساب‌های صندوق قرض‌الحسنه پس‌انداز پس از تایید هیات نظارت و انجام کنترل های لازم بر روی سایت‌های اینترنتی بانک پارسیان به نشانی اینترنتی www.parsian-bank.irو صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان به نشانی www.sandogh.parsian-bank.ir قرارخواهدگرفت.

گفتنی است؛ در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، حمایت از اقشار آسیب پذیر همواره مورد توجه ویژه بانک پارسیان بوده و است و صندوق قرض الحسنه این بانک به منظور نقش آفرینی موثرتر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود، از ابتدای تاسیس تا مهرماه ۱۳۹۹، حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش های ازدواج، درمان، مسکن، اشتغال و ضروری به بیش از ۱۲۵ هزار نفر از هموطنان پرداخت کرده است.

پاسخگویی به ۱۴ هزار و ۷۴۸ پرونده نوسازی در کشور

مدیر امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد:

پاسخگویی به ۱۴ هزار و ۷۴۸ پرونده نوسازی در کشور

پاسخگویی به ۱۴ هزار و ۷۴۸ پرونده نوسازی در کشور

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از تسریع جریان نوسازی بافت فرسوده استان های مختلف کشور با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از سوی این بانک خبر داد.

کوتاه انلاین –  محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه سبد تسهیلاتی متنوع بانک مسکن با هدف جهش تولید و رونق بخشی به تمامی بخش های ساخت و ساز کشور طراحی و تدوین شده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: در این میان حمایت از ساکنان بافت های فرسوده شهرهای کشور از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت احیا و نوسازی املاک واقع در این محدوده های شهری نیز یکی از بخش های مهم این سبد تسهیلاتی بوده و برای محقق شدن این هدف، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، در این مسیر پیشرو بوده است.

وی با اشاره به کارنامه تسهیلات دهی بانک مسکن به این حوزه عنوان کرد: از ابتدای دوره تسهیلات دهی یعنی سال ۹۸ تا پایان ۲۴ مهرماه سال جاری، بانک مسکن مطابق با تعداد پرونده های معرفی شده به شعب بانک در استان های مختلف، تعداد۱۴ هزار و ۷۴۸ واحد مسکونی برای اخذ تسهیلات به مرحله انعقاد قرارداد رسانده است. مبلغ تسهیلات منعقده برای این تعداد واحد مسکونی بالغ بر ۹۳۰ میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان بوده است.
وی ادامه داد: از مجموع رقم تسهیلات منعقد شده نیز، تا پایان این تاریخ رقمی در حدود ۶۷۴ میلیارد و۸۶۹ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شده است.
علمداری با تاکید بر آنکه محل تامین اعتبار بخشی از تسهیلات پرداختی از منابع داخلی بانک و بخشی از محل قرارداد عاملیت بوده، اظهار کرد: از میان استان های کشور، پس از تهران، استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی بالاترین آمار به لحاظ تعداد واحدهای مسکونی که به مرحله انعقاد رسیده اند را دارند.
به گفته وی تاکنون دو قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی منعقد و همکاری گسترده ای آغاز شده است. قرارداد دوم عاملیت در سال جاری منعقد شده است.
وی به جزییات آمار تسهیلات منعقد شده در استان های کشور پرداخت و گفت: استان تهران با تعداد ۳ هزار و ۹۸۳ واحد مسکونی در رتبه نخست و پس از آن استان آذربایجان شرقی به تعداد ۹۹۰ واحد مسکونی، اردبیل به تعداد ۹۴۶ واحد مسکونی و خراسان رضوی به تعداد ۹۲۱ واحد مسکونی دارای بیشترین آمار تسهیلات منعقده به لحاظ تعداد واحد مسکونی طی دوره مذکور بوده اند.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین تاکید کرد: در قالب دومین قرارداد عاملیت که در سال جاری به جریان درآمده است این قول به وزارت راه و شهرسازی داده شد تا با لحاظ دو شرط شامل وجود منابع در چارچوب سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری و همچنین در صورت وجود درخواست سازنده حرفه ای، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی برای بافت فرسوده پرداخت شود.
وی در پایان گفت: پیشرفت حداقل ۲۰ درصدی پروژه ساختمانی، نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی از جمله شرایطی است که یک پروژه نوسازی برای مراجعه به بانک و ثبت درخواست اخذ تسهیلات نوسازی باید دارا باشد.

خط تولید پیوسته مسکن را در کشور آغاز کردیم

خط تولید پیوسته مسکن را در کشور آغاز کردیم

خط تولید پیوسته مسکن را در کشور آغاز کردیم

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن در کشور از آغاز پایدار تولید مسکن در کشور خبر داد.

  کوتاه انلاین-به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، محمد اسلامی امروز در مراسم آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی شامل برنامه اقدام ملی مسکن، طرح مسکن مهر و واگذاری گروهی اراضی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور در حال برگزاری است، گفت: خدای متعال را شاکریم که در اجرای یکی از تکالیف مهم برای خانه دار شدن مردم، تاکیدات رئیس جمهور و رهبری از خط تولید پیوسته مسکن که نشانگر جریان پایدار تولید مسکن است، بهرداری می کنیم که مهمترین اقدام امروز است.

وی افزود: امروز از تهیه نقشه پروژه ها تا سازوکار ساخت، تعریف متقاضی، اجرا، اتمام پروژه و تحویل را شاهد هستیم تا بتوانیم جریان تولید مسکن در کشور را با مصون سازی از همه آفت هایی که آن را تهدید می کند، اجرا کنیم.

اسلامی با اشاره به سهم ۴۰ درصدی مسکن از تولید ناخالص و سهم ۱۳ درصدی از اشتغال اظهار داشت: همه عوامل و نهاده های ساخت و ساز، داخلی است و از هیچ جریان بیرونی تاثیر پذیر نیست، پس اگر اعتمادسازی صورت گیرد مسکن می تواند سهم خودش را در اقتصاد زنده نگه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازندگان هم باید تمام توان خود را به کار بگیرند، گفت: امروز بخشی از پروژ های طرح ۴۰۰ هزار واحدی مسکن ملی که در سال ۹۷ برنامه ریزی شد، افتتاح می شود که اقدامات نرم افزاری انجام شد، متقاضیان واقعی را شناسایی کردیم و وارد فاز اجرایی شدیم تا در نهایت امروز ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد در استان های پیشتاز به متقاضیان واگذار می شود.

اسلامی افزود: بخش مهمی از این ۱۱۶۰۰ واحد در بافت فرسوده ساخته شده چراکه ما ناکامی ویژه ای در بافت فرسوده داشتیم و داریم که با تاسیس دفاتر تسهیل گری و از طرف دیگر نقش موثر شهرداری ها باید بتوانیم بافت فرسوده را نوسازی کنیم. امروز حدود ۶ هزار واحد در این مناطق افتتاح خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخشی از پروژه های مسکن ملی در فرایند عملیات اجرایی، بخشی در مرحله فونداسیون و بخشی در مرحله سفت کاری قرار دارند، گفت: امروز متقاضیانی که در بانک مسکن افتتاح حساب و آورده خود را واریز کردند مشمول این واحدها می شوند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم در قالب زمان بندی واحدهای مسکن ملی را تحویل دهیم، ادامه داد: بخش دیگر از برنامه های ما استفاده از تمام ظرفیت ها برای ساخت مسکن است که در قالب تفاهم نامه دستگاه های مختلف پای کار آمدند. به ویژه برای اقشار مختلف مخصوصا فرهنگیان ۱۳ هزار واحد در اردیبهشت ماه کلنگ زنی شد و امروز هم ۴۰ هزار واحد دیگر برای این گروه کلنگ زنی می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه برای اقشار کارگری و نیروهای مسلح هم در قالب تفاهم نامه پروژه های مسکونی امروز کلنگ زنی می شود، گفت: استانداران محترم در سراسر کشور تعامل، همکاری و هماهنگی را مد نظر داشتند.

تجلیل از بانک ملت در همایش ملی سالانه نفت

تجلیل از بانک ملت در همایش ملی سالانه نفت

تجلیل از بانک ملت در همایش ملی سالانه نفت

لوح سپاس همایش ملی سالانه نفت ۲۰۲۰ OILEX به بانک ملت به عنوان بانک فعال و برتر در حوزه انرژی اعطا شد.

کوتاه انلاین –به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در همایش ملی سالانه نفت که همسو با شعار جهش تولید و با هدف معرفی طرح ها و دستاوردهای برتر صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران و با حضور عباس جعفرلو معاون مدیرعامل در امور بانکداری شرکتی و تجاری برگزار شد، بانک ملت به دلیل حضور فعال در حوزه انرژی مورد تجلیل قرار گرفت.

در این همایش، آخرین دستاوردها و پروژه های علمی در زمینه انرژی ارائه و از بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری و هولدینگ های توانمند دعوت شد  تا در اجرای طرح های ارزنده در این حوزه مشارکت کنند.
بر اساس این گزارش، همایش یادشده با حمایت وزارت نفت، مرکز همکاری های تحول و پیشرفت نهاد ریاست جمهوری، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از انجمن ها و تشکل های تخصصی در این حوزه برگزار شد.

اطلاعیه مهم پست بانک ایران درخصوص تعیین تکلیف حسابهای مازاد

اطلاعیه مهم پست بانک ایران درخصوص تعیین تکلیف حسابهای مازاد

اطلاعیه مهم پست بانک ایران درخصوص تعیین تکلیف حسابهای مازاد
پست بانک ایران طی اطلاعیه‌ای به تمامی مشتریان خود اعلام کرد: با توجه به تعدد حساب‌ نزد این بانک، حتماً برای تعیین تکلیف حساب‌های مازاد تا پایان آذرماه سال‌جاری به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه نمایند.

به گزارش نسل برنا   به نقل از روابط‌ عمومی پست ‌بانک ‌ایران، در این اطلاعیه آمده است؛

با توجه به الزام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ممنوعیت داشتن بیش از یک حساب برای هر فرد از هر حسابی در یک بانک شامل؛ حساب سپرده‌ قرض‌الحسنه جاری، حساب سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت و حساب سپرده قرض‌الحسنه‌ پس‌انداز، از مشتریان این بانک درخواست می‌شود تا مهلت مشخص شده نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام نمایند.
گفتنی است: این اقدام بانک مرکزی با هدف صیانت از حقوق مشتریان، کاهش احتمال سوء‌ استفاده‌ از حساب‌های مازاد آنان و ارتقای شفافیت‌های مالی بانک‌ها می‌باشد که طی بخشنامه‌ای به تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی از جمله پست‌بانک‌ایران برای اجرا در مهلت تعیین شده ابلاغ گردیده است.

 

با اعتبار حساب جاری خود، وام قرض‌الحسنه دریافت کنید

با اعتبار حساب جاری خود، وام قرض‌الحسنه دریافت کنید

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با طرح اعتبار در حساب جاری اشخاص حقیقی این فرصت را فراهم کرده تا افراد به‌پشتوانه گردش حساب خود بتوانند وام قرض‌الحسنه دریافت کنند

به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی بانک مهر ایران، در طرح اعتبار در حساب جاری اشخاص حقیقی، افراد می‌توانند با تمرکز وجوه در گردش ماهانه خود در حساب جاری نزد این بانک، امتیاز تسهیلات کسب کنند.

این امکان وجود دارد که افراد با افتتاح حساب قرض‌الحسنه جاری حقیقی نزد بانک مهر ایران از خدمات و مزایای آن مانند دریافت دسته چک، کارت نقدی شتابی بدون دسته چک یا دسته چک و کارت به‌صورت توأمان استفاده کنند. دارندگان این حساب با تمرکز وجوه در اختیار خود اعم از درآمد، حقوق، مستمری و پاداش بر اساس میزان مانده حساب پایان روز خود، امتیاز میانگین حساب کسب کرده و پس از گذشت حداقل سه ماه از زمان افتتاح حساب خود، می‌توانند متناسب با امتیاز میانگین حاصل شده، از تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک بهره‌مند شوند.

پرداخت و انتقال وجوه مخارج روزمره و… از طریق امکانات این بانک، برخورداری از تمام خدمات بانکی مانند خرید اینترنتی اجناس یا شارژ، پرداخت از طریق پایانه‌های فروش، واریز وجه، برداشت پول توسط دستگاه خودپرداز، انتقال وجه پایا، ساتنا و سایر خدمات نوین بانکی از قبیل اینترنت‌بانک، همراه‌بانک و… به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایام سال به پشتوانه حساب جاری اشخاص حقیقی قابل انجام است.

برای افتتاح این حساب، نیازی نیست به شعبه بانک مراجعه کنید. بانک مهر ایران امکان افتتاح حساب از طریق وب‌سایت و همچنین همراه‌بانک خود را برای شما فراهم کرده است. پس از افتتاح حساب از طریق وب‌سایت بانک به نشانی www.qmb.ir یا نرم‌افزار همراه‌بانک «مهریران» قادر خواهید بود خدمات مختلف بانکی  پرداختی را دریافت کنید. کارت بانکی نیز در صورتی که مایل باشید به منزل یا محل کار شما ارسال می‌شود.

همچنین قادر خواهید بود با مراجعه به صفحه اصلی وب‌سایت بانک در قسمت «سامانه‌های آنلاین» به بخش «محاسبه معدل حساب» رفته و از معدل حساب کسب شده خود مطلع شوید.

حداکثر تسهیلات این بانک برای هر فرد، ۳۰۰ میلیون ریال است و در صورتی که امتیاز متقاضی، بیش از سقف فردی یاد شده باشد، وی می‌تواند مازاد امتیاز کسب شده خود را به بستگان درجه یک خود انتقال دهد.

با اعتبار حساب جاری خود، وام قرض‌الحسنه دریافت کنید

با اعتبار حساب جاری خود، وام قرض‌الحسنه دریافت کنید

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با طرح اعتبار در حساب جاری اشخاص حقیقی این فرصت را فراهم کرده تا افراد به‌پشتوانه گردش حساب خود بتوانند وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

به گزارش کوتاه انلاین  از روابط عمومی بانک مهر ایران، در طرح اعتبار در حساب جاری اشخاص حقیقی، افراد می‌توانند با تمرکز وجوه در گردش ماهانه خود در حساب جاری نزد این بانک، امتیاز تسهیلات کسب کنند.

این امکان وجود دارد که افراد با افتتاح حساب قرض‌الحسنه جاری حقیقی نزد بانک مهر ایران از خدمات و مزایای آن مانند دریافت دسته چک، کارت نقدی شتابی بدون دسته چک یا دسته چک و کارت به‌صورت توأمان استفاده کنند. دارندگان این حساب با تمرکز وجوه در اختیار خود اعم از درآمد، حقوق، مستمری و پاداش بر اساس میزان مانده حساب پایان روز خود، امتیاز میانگین حساب کسب کرده و پس از گذشت حداقل سه ماه از زمان افتتاح حساب خود، می‌توانند متناسب با امتیاز میانگین حاصل شده، از تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک بهره‌مند شوند.

پرداخت و انتقال وجوه مخارج روزمره و… از طریق امکانات این بانک، برخورداری از تمام خدمات بانکی مانند خرید اینترنتی اجناس یا شارژ، پرداخت از طریق پایانه‌های فروش، واریز وجه، برداشت پول توسط دستگاه خودپرداز، انتقال وجه پایا، ساتنا و سایر خدمات نوین بانکی از قبیل اینترنت‌بانک، همراه‌بانک و… به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایام سال به پشتوانه حساب جاری اشخاص حقیقی قابل انجام است.

برای افتتاح این حساب، نیازی نیست به شعبه بانک مراجعه کنید. بانک مهر ایران امکان افتتاح حساب از طریق وب‌سایت و همچنین همراه‌بانک خود را برای شما فراهم کرده است. پس از افتتاح حساب از طریق وب‌سایت بانک به نشانی www.qmb.ir یا نرم‌افزار همراه‌بانک «مهریران» قادر خواهید بود خدمات مختلف بانکی  پرداختی را دریافت کنید. کارت بانکی نیز در صورتی که مایل باشید به منزل یا محل کار شما ارسال می‌شود.

همچنین قادر خواهید بود با مراجعه به صفحه اصلی وب‌سایت بانک در قسمت «سامانه‌های آنلاین» به بخش «محاسبه معدل حساب» رفته و از معدل حساب کسب شده خود مطلع شوید.

حداکثر تسهیلات این بانک برای هر فرد، ۳۰۰ میلیون ریال است و در صورتی که امتیاز متقاضی، بیش از سقف فردی یاد شده باشد، وی می‌تواند مازاد امتیاز کسب شده خود را به بستگان درجه یک خود انتقال دهد.

۲۲ آبان، آخرین مهلت معرفی نیازهای فناورانه به «شرکت بیمه سامان»

۲۲ آبان، آخرین مهلت معرفی نیازهای فناورانه به «شرکت بیمه سامان»

رویداد معرفی نیازهای فناورانه (Reverse Pitch) شرکت بیمه سامان،٣٠ مهرماه ٩٩ به صورت آنلاین برگزار و با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، Reverse Pitch یا ارائه وارونه یک رویداد مبتنی بر تقاضای نوآوری و فناوری است که در ان بر خلاف رویدادهای مبتنی بر عرضه، سرمایه‌ گذاران و شرکت‌های بزرگ چالش‌ها و نیازهای فناورانه و حوزه‌های مورد علاقه خود برای سرمایه‌گذاری را معرفی می‌کنند.
هدف بیمه سامان از برگزاری این رویداد استفاده از توانمندی استارت‌آپ ها و شرکت‌های نوآور فعال در حوزه فناوری‌های مالی، صنعت بیمه، نرم‌افزار، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، امنیت اطلاعات، توسعه کسب‌وکار و… برای پاسخگویی به چالش‌های فناورانه این شرکت است.
استارت‌آپ ‌ها و شرکت‌کنندگان در این رویداد نوآورانه تا ۲۲ آبان ماه فرصت دارند پیشنهادات و طرح‌های نوآورانه خود را از طریق سایت شبکه نوآفرینی پلنت به آدرس plannet.ir برای برگزارکنندگان ارسال کنند. پس از ارزیابی پیشنهادات، تیم‌های منتخب تحت حمایت «شبکه نوآفرینی پلنت» اولین مرکز نوآوری صنعت بیمه در کشور قرار خواهند گرفت.
با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی این رویداد به صورت آنلاین از طریق «آپارات» و «اینستاگرام» پخش شد و بیش از ۴۵۰ نفر در یک زمان آن را مشاهده کردند.
معرفی چالش‌های فناورانه بیمه سامان در حوزه‌های ارزیابی هوشمند خسارت و تشخیص تقلب و همچنین نوآوری در مدل‌های کسب‌وکار بیمه‌های حمل و نقل تجاری، ارائه اطلاعات در خصوص روندهای حاکم بر فناوری در صنعت بیمه و نیز معرفی ظرفیت‌ها، منابع و زیرساخت‌های بیمه سامان و الزامات و محدودیت‌های قانونی صنعت بیمه کشور و تأثیر آنها بر توسعه این صنعت در این رویداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین مدل‌های حمایتی و روش‌های همکاری بیمه سامان و شبکه نوآفرینی پلنت با تیم‌ها و استارت‌آپ‌های منتخب در این برنامه معرفی شد.
این رویداد مجازی با همکاری بیمه سامان به عنوان بهره‌بردار اصلی و مجری رویداد، «پلنت» به عنوان پارتنر توسعه نوآوری صنعت بیمه و حامی استارت‌آپ‌های بیمه‌ای و «شبکه خدمات نوآوری بومرنگ» به عنوان مجرب‌ترین شرکت فعال در زمینه همرسانی عرضه و تقاضای نوآوری برگزار شد.
چهار نفر مدیران شرکت بیمه سامان در حوزه بیمه های آتش سوزی، مسئولیت، درمان و اتومبیل نیز در این رویداد دیدگاه های خود را مطرح کردند و سپس به سوالات مخاطبان پاسخ داده شد.

پاسخ بیمه سامان به دغدغه های خریداران بیمه عمر

چرا باید بیمه عمر بخریم؟

پاسخ بیمه سامان به دغدغه های خریداران بیمه عمر

همه کارشناسان بر لزوم افزایش نقش بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری در زندگی اقتصادی مردم تاکید دارند، اما درباره چگونگی پیاده سازی این روند کمتر اظهار نظر شده است. از سوی دیگر مردم همواره با این سوال مواجه اند که «چرا بیمه عمر بخریم، در حالی که می توانیم پولمان را در بانک، طلا یا بورس سرمایه گذاری کنیم؟»
به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، در حالی که نگرانی عدم تامین مالی بابت هزینه های بازماندن از کار یا بازنشستگی، هزینه های درمان و یا فوت سرپرست خانوار به ویژه در دوره شیوع کرونا دغدغه همه مردم است، شرکت های بیمه می توانند با برنامه ریزی و تحلیل مطلوب و ارائه طرح های بیمه ای مناسب، تامین مالی خانوارها در مواجهه با این شرایط را بر عهده بگیرند.
الناز کیانی مدیر بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان در پاسخ به این دغدغه ها، با بیان این که این گونه نقش آفرینی های شرکت های بیمه در دوران های بحرانی و نقش حمایتی آنها، جایگاه اصلی این صنعت را نمایان کرده و موجب می شود محصولات بیمه زندگی در سبد نیازهای اولیه آحاد مردم جای گیرد، گفت: از سوی دیگر بیمه عمر با توجه به ماهیتش می بایست با شرایط زندگی افراد در طول زندگی، قابلیت تغییر و تطبیق داشته باشد.
وی با بیان این که این قابلیت در بیمه های عمر قدیمی وجود نداشت، افزود: از ارائه محصول یونیورسال لایف که انعطاف پذیری لازم جهت تطبیق با نیازهای افراد در هر دوره زندگی را دارد هم کمتر از دو دهه می گذرد، در حالی که مشتریان اطلاعات چندانی درباره آن ندارند.
او ادامه داد: توسعه بیمه های زندگی، حمایت همه جانبه نهادهای نظارتی، قانون گذار، فعالان این صنعت و شرکت های بیمه را می طلبد و منوط به سه عامل فرهنگ سازی، تنوع محصولات منطبق با نیاز روز آحاد جامعه و تعلیم و گسترش شبکه فروش حرفه ای و تخصصی است.
کیانی اظهار کرد: از سوی دیگر هم خوانی قوانین با سیاست های توسعه ای نیز در این زمینه نقش کلیدی دارد و نیاز است با بازنگری های مطلوب، موانع توسعه بیمه های زندگی مرتفع شود.
مدیر بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان با بیان این که اساس بیمه عمر، تامین مالی و آرامش خاطر در زمان حیات فرد و رفع نگرانی دغدغه مالی پس از فوت در قبال خانواده است، افزود: بیمه عمر همچنین پس اندازی برای طول زندگی و یک سرمایه گذاری بلندمدت با پرداخت مبالغ اندک حق بیمه در طی سالهای متمادی است.
به گفته کیانی، مبلغ سرمایه حیات این بیمه نامه، همواره در دسترس بیمه گذار است و او طی دوران زندگی می تواند در صورت تمایل و نیاز، بخشی از آن را برداشت و یا به شکل وام دریافت کند، بدون این که در بیمه نامه و پوشش های آن خللی ایجاد شود.
مدیر بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان با اشاره به این که شرکت های بیمه با تجمیع سرمایه های خرد بیمه گذاران، در بازارهای سرمایه گذاری متنوع به صورت حرفه ای سرمایه گذاری کرده و با بهره گیری از تیم متخصص در این زمینه، بازده مطلوبی را محقق می سازند، ادامه داد: سرمایه گذاری شرکت های بیمه تابع چارچوب و قوانین مشخص است و به این ترتیب، ریسک سرمایه گذاری نیز کنترل می شود. این روش ضمن تضمین مبلغی سود به صورت علی الحساب، سالانه مبالغی نیز به عنوان مشارکت در منافع، مازاد بر سود تضمینی محقق و به حساب بیمه گذاران منظور می شود.
وی تاکید کرد: بیمه عمر در کنار ماهیت اصلی پوشش های بیمه ای آن، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت با سود مطمئن نیز جهت تامین نیازهای دوران حیات افراد است.
هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی www.si24.ir مراجعه کنند.

@si24_ir

مراسم اختتامیه چهارمین دوره آموزشی بدو استخدام کارکنان بانک کارآفرین برگزار شد

دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین در مراسم اختتامیه چهارمین دوره آموزشی بدو استخدام کارکنان جدید، بر لزوم آموزش و بهینه‌سازی دانش حرفه‌ای کارکنان این بانک تاکید کرد.

به گزارش  کوتاه انلاین  از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر فرزین در مراسم اختتامیه چهارمین دوره آموزشی بدو استخدام کارکنان جدید این بانک ضمن خوشامدگویی به کارکنان جدیدالورود خاطرنشان کرد: حرفه بانکداری حرفه بسیار حساس و بااهمیتی است که بروز خطاهای عملیاتی در آن ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد. از شما انتظار دارم حساسیت این حرفه را همواره در نظر داشته باشید و تمام دقت و توان خود را معطوف به کار کنید.

 

فرزین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم آموزش مستمر و مجهز شدن کارکنان به دانش روز بانکی گفت: اگرچه از ابتدای شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی برای برگزاری دوره‌های آموزشی ایجاد شده بود، اما با این حال این فرایند متوقف نشد.

وی در ادامه افزود: بانک کارآفرین مشتری‌‌مدار، خوشنام و مورد وثوق مشتریان است و به شفافیت و سلامت شهرت دارد. حضور شما نیروهای جوان و تازه‌نفس برای حفظ روحیه نشاط و شادابی در ساختار بانک ضروری است. هر یک از شما می‌توانید با برنامه‌ریزی شغلی و تمرکز بر اهداف خود، در آینده در کسوت مدیران موفق برای تحقق اهداف بانک گام بردارید.

در بخش دیگری از این مراسم مهدی سیف‌علیشاهی عضو هیات مدیره به کارکنان جدید بانک خوشامد گفت و افزود: شما عزیزان از بین صدها نفر از متقاضیان همکاری با بانک کارآفرین انتخاب شده‌اید. انتظار می‌رود از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنید و در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های بانک گام بردارید.

 

وی همچنین گفت: کارکنان بانک‌ها در افکار عمومی جایگاه ویژه‌ای دارند و نقش مهمی در تعاملات بانکی و اقتصادی کشور ایفا می‌کنند. باید قدر وظیفه خطیری را که به شما واگذار شده بدانید و برای حفظ این امانت تلاش کنید. حضور مدیران ارشد در این جلسه نشان‌دهنده اهمیت سرمایه انسانی و بازتابی از وظیفه خطیر شما به عنوان عضوی از این خانواده است.

سیف‌علیشاهی در پایان گفت: مهم‌ترین سرمایه یک بانک موفق، اعتماد مردم است. از هر عاملی که باعث خدشه‌دار شدن صداقت، اعتماد، نظم و سلسله‌مراتب اداری می‌شود، دوری کنید و سلامت و پاکدستی را همواره مدنظر داشته باشید.

همچنین دکتر علیرضا صادقی معاون مدیرعامل در امور بانکی در این مراسم طی سخنانی گفت: شعب خط مقدم تماس بانک با مشتریان هستند. از شما انتظار می‌رود بر قوانین و مقررات و همچنین خدمات و محصولات قابل ارائه به مشتریان تسلط کامل داشته باشید.

وی همچنین گفت: مشتری‌مداری در بانک کارآفرین یک اصل مهم و هدف غایی همه فعالیت‌های ما است. ضروری است در همه فعالیت‌های خود به این اصل توجه کنید و رضایت مشتری را محور همه امور قرار دهید.

مراسم اختتامیه چهارمین دوره آموزشی بدو استخدام کارکنان بانک کارآفرین برگزار شد

گفتنی است چهارمین دوره آموزشی بدو استخدام کارکنان جدید شعب بانک کارآفرین در سال ۱۳۹۹، با هدف ارائه آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای بانکداری برگزار شد و کارکنان جدید این بانک طی دوره‌های مجازی، کارگاهی و حضوری، آمادگی لازم را برای شروع به کار در بانک کسب کردند. در پایان این مراسم احکام کارکنان جدید شعب به ایشان اعطا شد.

احراز هویت سجام از طریق بانک مسکن به زودی

احراز هویت سجام از طریق بانک مسکن به زودی/ انتشار ۵۴۰۰۰ میلیارد ریال گواهی سپرده

احراز هویت سجام از طریق بانک مسکن به زودی/ انتشار ۵۴۰۰۰ میلیارد ریال گواهی سپرده

رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن، با تشریح اهم اقدامات و عملکرد این اداره کل در نیمه نخست امسال، از ارائه خدمات مربوط به احراز هویت سجام از طریق شعب منتخب بانک در آینده نزدیک خبر داد.

پایگاه خبری کوتاه انلاین – محسن کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با تشریح عملکرد اداره کل نقدینگی و خزانه داری این بانک اظهار کرد: طی سال جاری اداره کل نقدینگی و خزانه داری اقدامات قابل توجهی در دستور کار داشته است.

وی افزود: هماهنگی های لازم جهت افزایش ظرفیت صندوق مشترک بانک مسکن تا ۲۵،۰۰۰ میلیارد ریال و افزایش های بعدی که در ماه های آینده شاهد آن خواهیم بود و هماهنگی های لازم در استفاده از ظرفیت صندوق ره آورد آباد مسکن، از جمله اقدامات در حوزه صندوق های سرمایه گذاری بوده است.

رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن درباره انتشار اوراق نیز گفت: بخش عمده ای از وظایف مرتبط با انتشار ۱۰،۰۰۰ میلیارد ریال اوراق رهنی به تاریخ انتشار ۲۳ تیرماه از جمله صدور اسناد حسابداری روزانه طی عمر ۲ ساله اوراق بر عهده این اداره است.

وی افزود: همچنین انتشار ۳ مرحله گواهی سپرده در تاریخ های ۲۰ اردیبهشت، ۱۵ تیرماه و مهرماه در مجموع با مبلغی بالغ بر ۵۴،۰۰۰ میلیارد ریال، از فعالیت های مربوط به تامین مالی از طریق انتشار گواهی سپرده توسط این اداره کل بوده است.

کریمی هماهنگی جهت اجرای تکلیف مشخص شده برای بانک ها در پذیره نویسی واحدهای ETF دولتی شامل صندوق دارایکم و صندوق پالایشی یکم را از اقدامات دیگر اداره کل نقدینگی و خزانه داری اشاره کرد و گفت: در صندوق های مذکور، هماهنگی های لازم با واحدهای ذی مدخل از آغاز پذیره نویسی تا تسویه نهایی وجوه بر عهده این اداره کل بود و از آنجا که در اولین صندوق ایجاد شده در این خصوص، نقش مدیر صندوق نیز بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک مسکن بود، انجام به موقع امور و عملکرد بانک مسکن، اهمیت بیشتری داشت.

رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن ادامه داد: در حوزه نقدینگی بانک نیز می توان به اقدامات صورت گرفته در تامین وجوه مورد نیاز از طریق بازار بین بانکی و همچنین سپرده گذاری منابع مازاد بانک به صورت Overnight نزد بانک های دیگر اشاره کرد.

وی افزود: در همین ارتباط بانک در عملیات بازار باز نیز مشارکت فعالی داشته و مبالغ قابل توجهی اوراق دولتی خریداری کرده و به صورت سرمایه گذاری در دفاتر مالی ثبت کرده است.

کریمی گفت: در اقدامی دیگر پیگیری و هماهنگی لازم با نهادهای مختلف از جمله شرکت سمات، کارگزاری بانک مسکن و سایر نهادهای مرتبط انجام پذیرفته تا امکان ارائه خدمات مرتبط با احراز هویت سجام نیز از طریق شعب بانک میسر شود.

این مقام مسئول در بانک مسکن تصریح کرد: پس از پیگیری های متعدد سرانجام سامانه مربوطه آماده و تست آن موفقیت آمیز بوده است. بنابراین به زودی و پس از انعقاد قرارداد با شرکت سمات، خدمات مربوط به احراز هویت سجام از طریق شعب منتخب بانک ارائه خواهد شد.

رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن با بیان اینکه با توجه به حجم و تنوع فعالیت ها، بیان کامل عملکرد این اداره کل در زمان کوتاه امکان پذیر نیست و صرفاً می توان به عناوین عملکردهای قابل توجه این اداره کل در فعالیت های دیگری همانند پایا، ساتنا، چکاوک، شاپرک، خزانه و پولرسانی اشاره کرد، افزود: اداره کل نقدینگی و خزانه داری در تمامی آنها در حال ارائه خدمات و راهبری امور است.

وی ادامه داد: بسیاری از خدمات بانک در حوزه های مختلف از جمله انواع نظام های پرداخت، اوراق گواهی حق تقدم، صندوق های سرمایه گذاری، اوراق مشارکت و گواهی سپرده مرتبط با عملکرد این اداره کل بوده و کوچکترین خللی در ارائه خدمات از طریق هر یک از آنها بازتاب گسترده ای در شبکه بانک دارد.

رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن افزود: اگرچه در بسیاری از امور یاد شده دیگر نهادهای برون سازمانی نیز دخیل هستند لیکن همکاران من در این اداره کل با تمام توان در حال انجام امور و پیگیری موارد از مراجع مربوطه هستند تا پشتیبانی از واحدهای صف در ارائه خدمات به مشتریان به شکل مطلوبی انجام پذیرد و وقفه ای در ارائه خدمات به آنان ایجاد نشود.

1 2 3 23