دسته بندی های ارشیو: بانک و بیمه

تغییر ساعت کاری شعب قزوین

تغییر ساعت کاری شعب قزوین

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین،طبق اطلاعیه کمیسیون هماهنگی بانک های استان قزوین، شعبه بانک کارآفرین در این استان از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال جاری تا اطلاع ثانوی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۸ تا ۱۳:۳۰ و در روزهای پنجشنبه از ساعت ۸تا ۱۲:۳۰ آماده خدمت‌رسانی به مشتریان گرامی هستند.
طبق اطلاعیه مذکور ساعت حضور کارکنان در روزهای شنبه تا چهارشنبه ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و در روزهای پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود.
بر اساس این گزارش هرگونه تغییر جدید در ساعت کاری شعب این بانک ، از طریق وب‌سایت اعلام خواهد شد.

روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور؛
روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

روسای شش شعبه بانک گردشگری در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور با موضوع “مدیریت شعب در دوران اشاعه ویروس کرونا” به عنوان روسای برتر برگزیده شدند.
به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، در گردهمایی مذکور که توسط موسسه عالی آموزش بانکداری ایران به صورت آنلاین برگزار شد، روسای شعب سرو تهران، مرکزی تهران، قائم مقام فراهانی تهران، مرکزی کرمان، افریقا تهران و شعبه خرم آباد به عنوان روسای برتر شناخته شدند.
بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، شهاب‌الدین سنایی رئیس شعبه “سرو” تهران، احمد تیزهوش رئیس شعبه “مرکزی” تهران و احمد عظیمی رئیس شعبه “قائم مقام فراهانی” تهران عنوان روسای برتر یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک های کشور را کسب کردند.
همچنین در این گردهمایی، سیدمهدی شجاعی‌نسب رئیس شعبه “مرکزی کرمان”(استان کرمان)، صحبت‌اله کاظمی رئیس شعبه “افریقا” تهران و کامران سرتیپ رئیس شعبه “خرم‌آباد” (استان لرستان) نیز به عنوان دیگر روسای موفق شعب بانک‌های کشور انتخاب شدند.
این گزارش حاکیست: همان‌گونه که موفقیت یک بانک در گرو عملکرد شعب آن است، موفقیت شعب نیز مرهون عملکرد مدیریت آن است.
مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران همه ساله “گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور” را برگزار می کند. این گردهمایی با هدف ایجاد بستر و فرصت مناسب برای تعامل و انتقال تجارب و دستاوردها بین رؤسای موفق و دیگر مدیران شبکه بانکی کشور و همچنین قدردانی و تکریم رؤسای موفق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور برگزار می‌شود.
با توجه به آثار بیماری کرونا بر اقتصاد و تسلطی که بر عموم فعالیت‌های اجتماعی افراد پیدا کرده است، بر اساس پیشنهاد کمیته علمی، موضوع محوری یازدهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور “مدیریت شعب در دوران اشاعه ویروس کرونا” تعیین شد.

هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان سرآمد رشد تولید و توسعه در صنعت فولاد کشور

در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو مطرح شد ؛
هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان سرآمد رشد تولید و توسعه در صنعت فولاد کشور

هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو خوش
درخشید و مورد توجه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئولان صنعت ومعدن کشور
و بازدیدکنندگان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، در جریان برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی ایران متافو، غرفه هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان با حضور شرکت های تابعه شامل مجتمع فولاد صنعت بناب، احیاء استیل فولاد بافت، توسعه فرآورى صنایع و معادن ماهان سیرجان و زنجیره کامل تولید فولاد مورد توجه ویژه مسئولان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بازدیدکنندگان قرار گرفت.
قائم مقام گروه مالی گردشگری در این نمایشگاه از غرفه هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان بازدید کرد و دیدارهایی جداگانه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشت که حجت‌الاسلام میرتاجدالدینی نماینده تبریز، حسن پور نماینده سیرجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از آن جمله بودند.
همچنین خانم شریعتی نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز از غرفه هلدینگ ماهان بازدید کرد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بازدیدها و دیدار از غرفه هلدینگ‌ گسترش صنایع و معادن ماهان به عنوان سرآمد تولید و توسعه در صنعت فولاد نام بردند و از فعالیت های انجام شده در زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد کشور تقدیر کردند.
یادآور می شود: هلدینگ گسترش صنایع ومعادن ماهان تاکنون بیش از ۱۷۰۰ شغل مستقیم در طرح های توسعه ایجاد کرده است.
شایان ذکر است:هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان با وجود پتانسیل بالا در برخورداری از زنجیره کامل فولاد توانست در سال جاری افزایش چند برابری تولید در هر یک از شرکت های تابعه را محقق کند و بزرگترین حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کشور در حوزه فولاد را در دستور کار اجرایی خود قرار دهد.

ارسال کمک‌های گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری به مناطق محروم کشور و زلزله‌زدگان سی‌سخت

ارسال کمک‌های گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری به مناطق محروم کشور و زلزله‌زدگان سی‌سخت

گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، یک بار دیگر در راستای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر توزیع کمک‌های مومنانه، بسته‌های معیشتی را روانه مناطق محروم کرد ضمن اینکه به کمک زلزله‌زدگان سی‌سخت شتافت.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، برای کمک به زلزله‌دیدگان شهر سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد بسته های اقلام غذایی به ارزش ۲ میلیارد ریال به این منطقه زلزله زده ارسال شد.
با وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری در شهر سی‌سخت و خسارت‌های وارد شده به مردم آن منطقه و با توجه به شرایط سخت متاثر از زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد، اقلام غذایی تهیه شده از طریق بنیاد نیکوکاری یاس وابسته به گروه مالی گردشگری آماده و ارسال شد.
گروه مالی و گردشگری و بانک گردشگری همچنین در آستانه میلاد با سعادت امام علی علیه‌السلام صدها بسته کمک‌های مومنانه به مناطق محروم در نقاط مختلف کشور تهیه و ارسال کرد.
ارزش کمک‌ها در قالب بسته‌های معیشتی کمک های مومنانه و همچنین کمک به مردم زلزله زده شهر سی‌سخت، در مجموع ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که از طریق گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری تامین شده است.
این گزارش حاکیست: گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری همچنین با شیوع ویروس کرونا در کشور، در اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر کمک‌های مومنانه، از ابتدای سال جاری تاکنون هزاران بسته کمک معیشتی را در مناطق کمتر برخوردار کشور و آسیب دیدگان ناشی از کرونا از طریق بنیاد نیکوکاری یاس توزیع کرده است.

قدردانی از بانک آینده در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز

قدردانی از بانک آینده در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز
در بیست و دومین جشنواره تکریم خیرین مدرسه ساز کشور، از بانک آینده قدردانی شد.
در این آیین که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، علی ربیعی، سخنگوی دولت و معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر، از بانک آینده، قدردانی شد.
بانک آینده در عمل به مسئولیت اجتماعی خود در نگاه به روشنای نسل آینده کشورمان، اقدام به ساخت و تأسیس مدارسی در مناطق کم‌تربرخورداراز امکانات آموزشی کرده است که از آن جمله می‌توان به ساخت مدارس ١۵ گانه «امید آینده» در: «بندرعباس، روستای خون سرخ»، «بیرجند، روستای مهرشهر»، «تنگستان، روستای باغک جنوبی»، «ریگان در کرمان»، «یاسوج، روستای مادوان»، «زاهدان»، «ایلام»، «سنندج، روستای آساوله»، «شریف آباد فارس» و «تهران، چهاردانگه اسلام‌شهر» اشاره کرد.

بازدید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پست بانک ایران از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام

بازدید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پست بانک ایران از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام

 

بازدید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پست بانک ایران از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام

دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، محسن اخلاقی مدیر امور حراست و جعفر خانی و سیدیعقوب علویان روسای ادارات کل حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران: وی در ابتدا از غرفه این بانک مستقر در سالن ۸ و ۹ بازدید و با کارشناسان حاضر در این غرفه و بازدیدکنندگان گفتگو نمود و در ادامه از غرفه های مستقر در این سالن و سایر غرفه ها بازدید و با مسئولان و دست اندرکاران به گفتگو پرداخت و آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری و ارائه خدمات متنوع بانکی به آنان اعلام داشت.
حضور پست‌بانک‌ایران در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی تلکام
پست‌بانک‌ایران درکنار سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راه حل های نوآورانه (تلکام ۹۹) که طی روزهای پنجم لغایت هشتم اسفندماه سال جاری درمحل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود حضوری فعال دارد.
بنابر این گزارش: این بانک با ایجاد غرفه مستقل در سالن ۸ و ۹، خدمات این بانک را برای بازدیدکنندگان عرضه و علاوه بر آن، مدیران و کارشناسان حوزه‌های مختلف با حضور در غرفه اختصاصی بانک، آماده پاسخگوئی به بازدیدکنندگان بوده و نشست‌های صمیمی نیز با آنان برگزار می‌کنند.
همچنین آخرین دستاوردها، فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات این بانک در قالب بروشورها، بنرها و پوسترهای تبلیغاتی به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.
گفتنی است: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی تلکام با شعار؛ توسعه بازار فناوری بومی، پیشران تولید برای همه طی روزهای پنجم لغایت هشتم اسفندماه سال جاری از ساعت ۹ لغایت ۱۷درمحل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا می‌باشد.

داوری نخستین دوره جشنواره قرآن و عترت بانک کارآفرین برگزار شد

نخستین دوره جشنواره قرآن و عترت کارکنان، شرکت‌های تابعه و اعضای خانواده کارکنان بانک کارآفرین برگزار شد.

به گزارش کوتاه انلاین ، نخستین جشنواره قرآن و عترت بانک کارآفرین با شعار «قرآن آرامش آفرین زندگی»، یادواره اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
این جشنواره با هدف زمینه‌سازی و ایجاد انس و الفت هر چه بیشتر کارکنان و خانواده هایشان با قرآن کریم و سیره معصومین علیهم السلام، تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی و همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت و نهادینه‌سازی کاربرد فرهنگ در زندگی فردی و اجتماعی کارکنان بر مبنای قرآن و عترت (ع) در کنار ایجاد زمینه تحرّک، پویایی، شادابی و نشاط بیشتر کارکنان و خانواده های آنها از طریق رقابت‌های سازنده و تعالی‌بخش، برگزار شد.
جشنواره قرآن و عترت بانک کارآفرین در چهار بخش و ۱۷ رشته برگزار و شرکت کنندگان در بخش آوایی در۶ رشته، بخش مطالعاتی در ۴ رشته، بخش ادبی در ۲ رشته و بخش هنری در ۵ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.
شایان ذکر است که در این دوره مسابقات ۱۸ نفر از داوران مطرح و بنام در رشته های مختلف داوری این مسابقات را بر عهده داشتند.
بر اساس این گزارش، موضوعات جشنواره در سه محور کلی ؛ پیشرفت در عرصه کار و کارآفرینی ،آرامش در زندگی و روابط اجتماعی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی (حقوق متقابل اعضای خانواده و تربیت فرزند صالح) با رویکرد قرآن و عترت بود.
همچنین مسابقات در رشته های بخش آوایی (بجز رشته های حفظ) شامل قرائت و ترتیل، بخش ادبی شامل ۲رشته شعر ،ترانه سرایی و داستان نویسی(داستان کوتاه)؛ بخش هنری شامل ۵ رشته نقاشی، خوشنویسی، عکاسی و تولید کلیپ و نماهنگ از طریق بارگزاری آثار در سایت جشنواره و یا ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره برگزار شد.
همچنین مسابقات رشته حفظ در دو گروه آقایان و بانوان و در سه رده سنی شکوفه ها، نوجوانان و بزرگسالان بصورت غیرحضوری و آنلاین در روز جمعه یکم اسفندماه ۱۳۹۹با حضور داوران کشوری برگزار شد.
گفتنی است، آزمون‌های بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت(ع) در رشته های چهار گانه شامل کتابخوانی، آشنایی با مفاهیم قرآن، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و آشنایی با احکام، در دو گروه زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال به صورت مشترک بین آقایان و بانوان به صورت غیرحضوری و در روز پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه برگزارشد.
مراسم اختتامیه این جشنواره و تجلیل از برگزیدگان رشته‌های مختلف نیز در نیمه دوم اسفندماه و همزمان با سالروز مبعث پیامبر اکرم(ص) برگزارخواهد شد.

موفقیت کنونی پست بانک ایران، نتیجه برنامه ریزی دقیق و تلاش مجموعه مدیران و کارکنان بانک بوده است

دکتر کشاورزیان عضو هیات مدیره: موفقیت کنونی پست بانک ایران، نتیجه برنامه ریزی دقیق و تلاش مجموعه مدیران و کارکنان بانک بوده است

کوتاه انلاین ، دکتر اکبر کشاورزیان عضو هیات مدیره پست بانک ایران در جلسه شورای اداری مدیریت شعب استان قم اظهار داشت: موفقیت های کنونی این بانک در نیل به اهداف و برنامه های تعیین شده، نتیجه برنامه ریزی دقیق و تلاش مجموعه مدیران و کارکنان بانک بوده است
تصویربه گزارش روابط عمومی پست بانک ایران، دکتر کشاورزیان با اشاره به تاریخچه فعالیت بانک ها در عرصه فعالیت های پولی و بانکی دنیا، اظهار داشت: بانک ها نقش موثری در تقویت پایه پولی کشورها ایفا می نمایند و اگر مدیریت درستی بر آنها صورت نگیرد، موجب کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم خواهد بود.
وی به نقش و وظایف پول در ادوار تاریخی و ظهور رمز ارزها به عنوان پدیده جدید بانکداری امروزه اشاره کرد و افزود: رمز ارزها پدیده ای نوظهور در عرصه بانکداری می باشد که به طور ویژه از سوی دولت ها مورد توجه قرار گرفته و به نوعی در حال به رسمیت شناختن آن و بکارگیری در عرصه مبادلات پولی می باشند، لذا دولت ها نمی توانند آن را نادیده بگیرند و این مقوله بسیار مهم در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی و تهیه استراتژی مربوطه در دستور کار آن قرار گرفته است.
عضو هیات مدیره بانک در پایان تاکید کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت خدمات بانکی و ضرورت به روز بودن اطلاعات کارکنان و تسلط آنها به دانش روز بانکی ، ضرورت دارد همکاران ما در پست بانک ایران نیز با آموزش مستمر و کسب اطلاعات ، دانش و مهارت های جدید ، کارایی خود را در زمینه ارائه خدمات مطلوب به هموطنان ارتقاء دهند.

دکتربهزاد شیری: راه اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار از اولویت‌های پست بانک ایران است

دکتربهزاد شیری: راه اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار از اولویت‌های پست بانک ایران است

دکتر بهزاد شیری، مدیر عامل پست بانک ایران، در جلسه شورای اداری پست‌بانک استان قم اظهار داشت: راه اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار برای بهبود دسترسی به خدمات بانکی و فراهم کردن بسترهای توسعه اقتصادی مناطق کم برخوردار در دستور کار این بانک است.

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، در این جلسه، دکتر شیری با قدردانی از زحمات و تلاش‌های کارکنان استان در راستای مشارکت بهینه در طرح‌های توسعه‌ای و خدمت رسانی به اقشار کم‌برخوردار گفت: با نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ به نام باجه های بانکی روستایی و ضرورت رفع موانع و مشکلات موجود، دسترسی به باجه‌های بانکی را افزایش داده‌ایم که خوشبختانه پیامدهای مهم اقتصادی و اجتماعی به همراه داشته است.
وی تصریح کرد: تصمیمات مهمی برای مدیریت و کنترل فعالیت باجه‌های پست بانک ایران اتخاذ شده که سطح دسترسی باجه‌ها به سبد خدمات و عملیات‌های بانکی برای خدمت‌رسانی بهتر به اقشار آسیب‌پذیر و روستایی ارتقاء داده شده است.
شیری با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی نیروی انسانی پست بانک استان قم و زیرساخت‌های ارتباطاتی و اینترنتی موجود گفت: متوسط درصد تحقق هدف سپرده‌ای ۹۵ است که انتظار می رود با توجه به سطح کارآمدی نیروی انسانی استان، این مقدار بیش از این تحقق پیدا کند. افزون بر این، با وجود زیرساخت مناسب ارتباطاتی و اینترنتی امکان بهره‌برداری مطلوب از ابزارهای پرداخت الکترونیکی و دستگاه‌های پایانه‌های فروش و خودپرداز فراهم است.
مدیرعامل بانک با اشاره به طرح انگیزشی عیدانه ویژه جذب منابع در باجه‌های بانکی عنوان کرد: با اجرای طرح مذکور شاهد  افزایش منابع در بازه زمانی ۳۰‌ام دی الی ۲۸ام بهمن ماه سال جاری بوده‌ایم که تلاش همکاران در این زمینه قابل تقدیر است.
وی در ادامه گفت: باجه‌های بانکی برای پست بانک ایران از اهمیت زیادی برخوردار بوده و وجه تمایز این بانک با سایر بانک‌ها است. در این راستا،  راه‌اندازی باجه‌ها در روستاهای بیش ۲۰۰ خانوار باید در دستور کار واحدهای ستادی و اجرایی قرار گیرد.
درپایان جلسه، شیری تصریح کرد: پست بانک ایران در مسیر حرکت روشن قرار گرفته و دورنمای بانک حرکت به سوی بالندگی است و این امر با همدلی، وفاق و همسویی مجموعه کارکنان و کارگزاران در تجهیز و افزایش منابع محقق خواهد شد. بسیار خرسندیم که با توسعه و تعمیق خدمات بانکی در جوامع روستایی و مناطق کم برخوردار، نقش و مسئولیت اجتماعی خود را از نظر کمی و کیفی گسترش داده‌ایم.
در جلسه مذکور، دکتر کشاورزیان عضو هیات مدیره، حمید افتخاری معاون اعتباری و بین الملل، آرش شهرکی‌کیا مدیر امور استان‌های تهران، البرز، سمنان و قم، مهدوی سعیدی رییس اداره کل اعتبارات، ارزیابی و نظارت بر طرح‌ها، سیدرحمان حسین‌پور رییس اداره کل روابط عمومی، نکاتی را در خصوص موارد مطرح شده در این جلسه بیان کردند و سعید ساعدی‌فر مدیر شعب استان قم با ارائه گزارش عملکرد استان، به پرسش‌های مطرح پاسخ داد و در پایان اعضای جلسه مواردی را برای بهبود عملکرد ارائه کردند.
در این سفر استانی دکتر بهزاد شیری مدیرعامل بانک و هیات همراه  از طرح بوم‌گردی و گردشگری دشت بهشت از متقاضیان تامین مالی از پست بانک و صندوق توسعه ملی بازدید و ضمن بررسی این مجموعه با مسئولان آن دیدار و گفتگو کردند.
دکتر شیری در ادامه این سفر با دکتر سرمست استاندار قم دیدار و از ساختمان قدیمی مدیریت شعب پست بانک استان، شعب مرکزی و صدوقی نیز بازدید کرد

ترکیب عقود تسهیلاتی ۱۰ ماهه بانک کارآفرین مشخص شد

ترکیب عقود تسهیلاتی ۱۰ ماهه بانک کارآفرین مشخص شد

ترکیب عقود تسهیلاتی ۱۰ ماهه بانک کارآفرین مشخص شد
گزارش عملکرد ۱۰ ماهه بانک کارآفرین در بخش تسهیلات اعطایی نشان می دهد از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، بیشترین افزایش تسهیلات اعطایی مربوط به تسهیلات مرابحه و جعاله است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، طی این مدت تسهیلات مرابحه با ۳۶۲ درصد، ۹۲هزار میلیارد ریال افزایش یافته است. همچنین تسهیلات جعاله با ۱۱هزار میلیارد ریال و فروش اقساطی با ۱۰هزار میلیارد ریال رشد را به خود اختصاص دادند.

گزارش ها و آمار موجود نشان می دهد که در سایر تسهیلات اعطایی هم شاهد رشدهای خوبی هستیم به گونه ای که در طی ۱۰ ماه گذشته ۳ میلیارد ریال تسهیلات خرید دین پرداخت شده است. البته به دلیل تغییر رویه بانک در اعطای تسهیلات مبادله ای و مشارکت مدتی تنها ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش ثبت شده است.

بررسی سهم هر یک از تسهیلات اعطایی بانک نشان می دهد تسهیلات مشارکت مدنی با ۴۲٫۴ درصد بیشترین سهم از پرتفوی تسهیلاتی بانک را داراست. تسهیلات مرابحه با ۴۰٫۲ درصد ، فروش اقساطی با ۷٫۲ درصد و جعاله با ۴٫۶درصددر رتبه های بعدی قرار دارند.

موفقیت موسسه اعتباری ملل در تحقق برنامه ها واهداف

موفقیت موسسه اعتباری ملل در تحقق برنامه ها واهداف

  بانک و بیمه

  به گزارش کوتاه انلاین  ،قائم مقام موسسه اعتباری ملل ضمن اشاره به تحقق اهداف از پیش تعیین شده در سال جاری گفت انتظار می رود که امسال ٍEPS خوبی داشته باشیم.

  آقای مروجی بیان کرد: در سال های گذشته طرح ها و پروژه هایی را به اجرا درآوردیم که در سال جاری به بهره برداری رسیدند لذا پیش بینی میکنیم که سهام موسسه  از این عملکرد رشد خوبی داشته باشد

  ایشان افزود به همه کسانی که سرمایه خود را وارد بورس کرده اند توصیه  میکنیم  که بیشتر سهام دار باشند تا نوسان گیر چون این ورطه یک دنیای کاملا تخصصی و حساب شده است که خدایی نکرده در صورت عدم اطلاع و بر اساس اتفاقات هیجانی سرمایه های زندگی خود را در معرض آسیب قرار ندهید.

  قائم مقام موسسه اعتباری ملل در خصوص کنترل تورم گفت: تازمانی دولت بر روی اقلام و کالاها سوبسید و یارانه در نظر بگیرید امکان مهار تورم و  رفع رکود وجود ندارد. لذا برای مهار تورم می بایست نرخ اقلام را با جامعه جهانی سازگار کنیم.

  برای این منظور ناچار به انجام یک عمل جراحی در اقتصاد هستیم که سختی های خاص خودش رو دارد ولی با حمایت دولت و همراهی مردم  میتوان از این بحران عبور کرد

  وی در خصوص اصلاح قانون جدید بانکداری در مجلس شورای اسلامی گفت : این عمل مجلس گام مهمی برای اصلاح این قانون می باشد اما به نظر می رسد با همفکری کارشناسان بانکی می توان طرح بدون نقض و پرباری را به تصویب رساند ونبایستی در تصویب این طرح عجله کرد

  وچنانچه  این اصلاحیه از طرف دولت وبا نظر کارشناسان دولتی و سیستم بانکی به مجلس ارایه شود طرح کامل و بدون ابهام خواهد بود

   

  روابط عمومی موسسه اعتباری ملل

  سهامدار بلند مدت باشید، نه نوسان گیر

  قائم مقام موسسه اعتباری ملل؛
  قائم مقام موسسه اعتباری ملل ضمن اشاره به تحقق اهداف از پیش تعیین شده در سال جاری گفت انتظار می رود که امسال EPS خوبی داشته باشیم.

  قائم مقام موسسه اعتباری ملل ضمن اشاره به تحقق اهداف از پیش تعیین شده در سال جاری گفت انتظار می رود که امسال EPS خوبی داشته باشیم.

  آقای مروجی بیان کرد: در سال های گذشته طرح ها و پروژه هایی را به اجرا درآوردیم که در سال جاری به بهره برداری رسیدند لذا پیش بینی میکنیم که سهام موسسه از این عملکرد رشد خوبی داشته باشد.

  ایشان افزود به همه کسانی که سرمایه خود را وارد بورس کرده اند توصیه میکنیم که بیشتر سهام دار باشند تا نوسان گیر چون این ورطه یک دنیای کاملا تخصصی و حساب شده است که خدایی نکرده در صورت عدم اطلاع و بر اساس اتفاقات هیجانی سرمایه های زندگی خود را در معرض آسیب قرار ندهید.

  قائم مقام موسسه اعتباری ملل در خصوص کنترل تورم گفت: تازمانی دولت بر روی اقلام و کالاها سوبسید و یارانه در نظر بگیرید امکان مهار تورم و رفع رکود وجود ندارد. لذا برای مهار تورم می بایست نرخ اقلام را با جامعه جهانی سازگار کنیم.

  برای این منظور ناچار به انجام یک عمل جراحی در اقتصاد هستیم که سختی های خاص خودش رو دارد ولی با حمایت دولت و همراهی مردم میتوان از این بحران عبور کرد.

  وی در خصوص اصلاح قانون جدید بانکداری در مجلس شورای اسلامی گفت : این عمل مجلس گام مهمی برای اصلاح این قانون می باشد اما به نظر می رسد با همفکری کارشناسان بانکی می توان طرح بدون نقض و پرباری را به تصویب رساند ونبایستی در تصویب این طرح عجله کرد

  وچنانچه این اصلاحیه از طرف دولت وبا نظر کارشناسان دولتی و سیستم بانکی به مجلس ارایه شود طرح کامل و بدون ابهام خواهد بود

  اجرای طرح درجه بندی شعب در آینده نزدیک

  اجرای طرح درجه بندی شعب در آینده نزدیک 

  اجرای طرح درجه بندی شعب در آینده نزدیک

  عضو هیات مدیره بانک کارآفرین از اجرای بخشنامه درجه بندی شعب بانک کارآفرین در روزهای آتی خبر داد.

  به گزارش  کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره با بیان این خبر افزود: اجرای این طرح نیازمند برگزاری جلسات توجیهی متعدد است تا ابعاد اجرای این طرح مشخص شود. در این طرح عامل رشد یا تنزل درجه شعب، عملکرد آنها خواهد بود که بسیار مورد توجه است.
  وی با اشاره به این که نخستین بحث در درجه بندی شعب تعیین ضریب اهمیت هر شعبه برای بانک است، ادامه داد: در حال حاضر هیچ کدام از ۱۰۸ شعبه بانک سراسر کشور با یکدیگر برابر نیستند و آثار یکسانی ندارند.
  به گفته این مدیر ارشد بانک، در طرح درجه بندی شعب بر آن هستیم تا جایگاه هر شعبه در میان شعب هم درجه خودشان و هم برای بانک مشخص شود، به طور خاص ضریب اهمیت شعب معین شود. این امر به روسای شعب هم کمک خواهد کرد تا بهتر بدانند در چه جایگاهی حتی در میان شعب هم درجه هستند.
  سیف علیشاهی هدف از اجرای این طرح را حذف شعب درجه ۳ و ۴ در چند سال آینده خواند و تاکید کرد: ما می خواهیم تا ۳ سال آینده همه شعب بانک در رده بندی درجه ممتاز ، مستقل ،درجه۱ و ۲ باشند. در حال حاضر از ۱۰۸ شعبه در سراسر کشور، تنها ۵ شعبه ممتاز، ۲شعبه مستقل و ۵ شعبه درجه یک داریم.
  وی خطاب به روسا و کارکنان شعب بانکی گفت: عوامل مختلفی درجه بندی شعب را مشخص می کنند، ارتقا درجه شعب نیازمندی هایی دارد و ما با فراق بال حاضریم متناسب با ارتقا شعب هزینه های لازم این امر را انجام دهیم.
  این عضو هیات مدیره همچنین پیش بینی کرد: در سال آینده باید شاهد ارتقا در شعب باشیم به گونه ای که از شعب موجود، ۵ شعب مستقل، ۵ شعبه ممتاز به جمع شعب ممتاز و مستقل و درجه یک مان اضافه شود، و در ادامه این برنامه تا سه سال آینده هیچ شعبه درجه ۴ نخواهیم داشت.
  سیف علیشاهی در عین حال اجرای طرح جدید درجه بندی شعب را موجب افزایش اختیارات شعب خواند و افزود: هدف اصلی اجرای این طرح تمرکز زدایی است. برنامه های زیادی تا سال ۱۴۰۵برای ارتقا شعب بانک تدوین شده است که همه باید برای پیشرفت با آن همراه شوند در حقیقت منافع بانک حرف اول را می زند به همین جهت تغییر در برنامه ها و استراتژی ها گریز ناپذیر است.
  وی همچنین با اشاره به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در بانک کارآفرین این طرح را موجب سیستمی شدن بانک خواند و افزود: پیش از این انتصابات انفرادی و بسته به شرایط بود ولی با اجرای طرح جدید این امر به صورت سیستمی و تابع قانون پیش خواهد رفت روالی که بانک را از قائم به فرد بودن خارج و به یک بانک سیستمی و قانونمند تبدیل خواهد کرد.
  سیف علیشاهی ادامه داد: بانک باید پویا و پایا باشد، در حقیقت هدف شایسته سالاری و ایجاد یک نظام سیستمی است.

  در نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» امضا شد

  در نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» امضا شد

  در نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» امضا شد
  تفاهم‌نامه بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری
  ​تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی در دومین نمایشگاه تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» امضا شد.
  به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور مسئولان و مدیران شرکت‌های فعال در صنعت پتروشیمی در محل غرفه این صندوق در دومین نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی به امضای حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران و علی وحدت، مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.
  حجت‌اله صیدی در افتتاحیه این نمایشگاه با بیان این که صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار سازندگان داخلی به تحقق اهداف صنعت پتروشیمی کمک می‌کند، بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد.
  برقراری و توسعه همکاری‌ها، ارائه  خدمات مالی و بانکی، اعطای انواع تسهیلات در قالب عقود اسلامی، صدور ضمانت‌نامه، گشایش اعتبارات اسنادی ریالی و ارزی و ارائه انواع خدمات بانکداری الکترونیک توسط بانک صادرات ایران به این صندوق و شرکت‌های معرفی شده از سوی آن، از مفاد این تفاهم‌نامه است.
  بانک صادرات ایران با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر، سهم مهمی در تامین مالی این شرکت‌ها و تولید محصولات نهایی آنها داشته است.

  تفاهم‌نامه بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری
  ​تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی در دومین نمایشگاه تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» امضا شد.
  به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور مسئولان و مدیران شرکت‌های فعال در صنعت پتروشیمی در محل غرفه این صندوق در دومین نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی به امضای حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران و علی وحدت، مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.
  حجت‌اله صیدی در افتتاحیه این نمایشگاه با بیان این که صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار سازندگان داخلی به تحقق اهداف صنعت پتروشیمی کمک می‌کند، بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد.
  برقراری و توسعه همکاری‌ها، ارائه  خدمات مالی و بانکی، اعطای انواع تسهیلات در قالب عقود اسلامی، صدور ضمانت‌نامه، گشایش اعتبارات اسنادی ریالی و ارزی و ارائه انواع خدمات بانکداری الکترونیک توسط بانک صادرات ایران به این صندوق و شرکت‌های معرفی شده از سوی آن، از مفاد این تفاهم‌نامه است.
  بانک صادرات ایران با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر، سهم مهمی در تامین مالی این شرکت‌ها و تولید محصولات نهایی آنها داشته است.

  از ۱۰ رییس شعبه موفق پست بانک ایران قدردانی شد

  از ۱۰ رییس شعبه موفق پست بانک ایران قدردانی شد

   

  به گزارش کوتاه انلاین ،دکتر اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی ج.ا.ایران در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشورکه با هدف ایجاد بستر و فرصت مناسب برای تعامل و انتقال تجربه ها و دستاوردهای رؤسا و مدیران موفق شبکه بانکی کشور به صورت مجازی برگزار شد، از ۱۰ رییس شعبه موفق پست بانک ایران قدردانی نمود.

  در این گردهمایی دکتر کمیجانی، از کارکنان شبکه بانکی کشور که به دلیل شیوع بیماری کرونا با محدودیت روبرو بودند قدردانی کرد و گفت: شبکه بانکی کشور با فداکاری و از خودگذشتگی مثال زدنی، نسبت به ارائه مستمر و بی وقفه خدمات بانکی طی یکسال گذشته اقدام کرده است.

  وی در ادامه گردهمایی مذکور درخصوص؛ رشد مثبت اقتصادی علیرغم تحریم‌ها و شیوع کرونا، سیاست های پولی و حمایت از دولت در تأمین کسری بودجه از طریق فروش اوراق مالی اسلامی، سیاست های اعتباری و حمایت از خانوارهای یارانه بگیر و واحدهای کسب و کار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، ریسک‌های نظام بانکی کشور در مواجهه با همه گیری کرونا و اقدامات نظام پرداخت کشور، اجرای قانون اصلاح قانون صدور چک و عملکرد اعتباری و حمایت از تولید و اشتغال مطالبی را مطرح و  اقدامات صورت گرفته در این زمینه ها را تشریح کرد.

  همچنین در این گردهمایی فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ضمن تقدیر و یادبود شهدای ویروس کرونا در شبکه بانکی کشور گفت: این رویداد فرصت مناسبی فراهم می آورد تا آخرین تغییرات و تحولات در حوزه بانکداری در سطح شعب، مطرح و دیدگاه‌های مدیران ارشد نظام بانکی کشور در این خصوص به مخاطبین ارائه شود.

  رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای مبارزه و ایستادگی در برابر بیماری کرونا را ضروری دانست و تاکید کرد: با ادامه جریان همه‌گیری ویروس کرونا، فعالیت‌های بانک‌ها به عنوان مکانی حائز اهمیت برای ارائه خدمات پولی و اعتباری به شهروندان با محدودیت‌هایی مواجه شده است.

  گفتنی است: در این مراسم از محمد خدابخشیان رئیس شعبه مرکزی اصفهان، رقیه شاهید رئیس شعبه آیت‌الله کاشانی، محمدهادی عزیزی رئیس شعبه مرکزی ایلام، محمدرضا ایران پور رئیس شعبه شهید باهنر شیراز، حسین حسن‌پور رئیس شعبه نبوت، جواد طاهر خانی رئیس شعبه تاکستان، مهرداد خوشنویس زاده رئیس شعبه مرکزی اهواز، حامد حسن‌پور رئیس شعبه شهید فلاحی تهران، امین محمدی نژاد رئیس شعبه رفسنجان و سید ابراهیم حسینی رئیس شعبه بابلسر به‌عنوان روسای شعب برتر پست بانک ایران در زمینه تحقق اهداف سپرده‌ای قدردانی شد.

  راه اندازی صندوق تامین آتیه با هدف معیشت آتی همکاران

  در نشست صندوق تامین آتیه امید کارآفرین عنوان شد؛

  راه اندازی صندوق تامین آتیه با هدف معیشت آتی همکاران

  
راه اندازی صندوق تامین آتیه با هدف معیشت آتی همکاران

  صندوق تامین آتیه امید کارآفرین با هدف تامین معیشت همکاران در دوران بازنشستگی آغاز به کار کرد.

  کوتاه انلاین –به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، فرشاد محمدپور، معاون مدیرعامل در امور مالی و مجامع با ابراز امیدواری از برگزاری جلسات منظم ارائه گزارش اعضای هیات مدیره موسسه تامین آتیه امید کارآفرین گفت: وجود موسسات تامین آتیه اینچنینی در بانکها و سازمانهای مختلف مسوبق به سابقه است، اما متاسفانه در بانک کارآفرین با وجود قدمت بیش از دو دهه ای چنین موسسه ای وجود نداشته است، اما با تغییر مدیریت ارشد و تاکید بر توجه به آتیه و معیشت کارمندان اقدامات اولیه برای تاسیس این موسسه آغاز شده است.

  وی عدم وجود این صندوق را یکی از خلاهای بانک خواند و افزود: این خلا در ابتدای سال ۹۹ با شکل گیری ایده تشکیل موسسه و انجام مقدمات اولیه آن کمی رفع شد و بانک کارآفرین هم همچون سایر بانکها و سازمانها دارای صندوق تامین آتیه کارکنان شد.
  محمدپور با اشاره به این که مدیریت ارشد توجه خاصی به تامین آتیه کارکنان بانک دارد تاکید کرد: بحث ذخیره سنوات کارکنان از مباحث مهمی است که با بازنشسته شدن کارکنان مورد توجه قرار می گیرد. طبق قانون سنوات کارکنان بر اساس حقوق محاسبه می شود و در کشورمان با توجه به شرایط تورمی معمولا حقوق و دستمزد عقب تر از تورم است، این امر باعث شده سنوات تعلق گرفته به بازنشسته ها با توجه به تورم عدد قابل قبولی نباشد، روالی که شاید در دهه های گذشته به اعداد قابل توجهی ختم می شد.
  معاون مدیرعامل در امور مالی و مجامع عدم تطابق سنوات تعلق گرفته به بازنشسته ها در زمان حال را دلیل اصلی توجه و اهمیت صندوق های تامین آتیه خواند و توضیح داد: تفاوت اساسی مکانیزم صندوق تامین آتیه و سنوات بازنشستگی در نحوه محاسبه دریافتی زمان بازنشستگی است که در صندوق تامین آتیه مبتنی بر دارایی ها و بر اساس تورم به روز می شود، روالی که نفع کارکنان را در پی دارد.
  محمدپور همچنین ادامه داد: تجمیع سرمایه در صندوق تامین آتیه متناسب با تورم به روز شده و موجب می شود تا فرد در زمان بازنشستگی با آنچه در صندوق تامین آتیه دارد از تورم و کاهش ارزش پول ملی کمترین آسیب را ببیند. مکانیزمی که در سالهای گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
  وی در توضیح استراتژی بانک در مورد عملکرد صندوق گفت: یکی از استراتژی های در نظر گرفته شده این است که بخشی از سرمایه واریزی به صندوق تامین آتیه صرف خرید سهام بانک شود تا کارکنان همواره از سود حاصل از سهام بانک منتفع شوند.
  این عضو هیات مدیره بانک با اشاره به نوع نگاه مدیریت ارشد به همکاران بانک تاکید کرد: مدیریت ارشد بانک همکاران را ذی نفعان اصلی می داند به همین جهت توجه خاصی به بیشترین نفع همکاران را دارد. روال فعالیت این صندوق به این گونه است که ۳ درصد از حقوق کارکنان در هر ماه وارد این صندوق می شود و به همان اندازه نیز بانک واریزی خواهد داشت.
  محمدپور افزود: آیین نامه موسسه تامین آتیه بر روی سایت این موسسه قابل دسترس است. نحوه عضویت و حتی خروج همکاران؛ میزان انتفاع آنها از این موسسه به روشنی مشخص شده است. همکاران با مطالعه این آیین نامه می توانند بهتر و بیشتر در جریان فعالیت های این صندوق قرار گیرند. حتی تدابیری هم اندیشیده شده تا به زودی امکان حضور کارکنان شرکتهای تابع در این صندوق فراهم شود.

   

  رسانه جدید

  نگرانی از معیشت دوران بازنشستگی دلیل تاسیس صندوق
  سهراب صادقی مدیر سرمایه انسانی نیز با اشاره به این که نسل نخست همکاران بانک در ده سال آینده بازنشسته خواهند شد گفت: توجه به زمان بازنشستگی همکاران نسل اول موجب شد تا تشکیل صندوق تامین آتیه به یک ضرورت تبدیل شود.
  وی با تاکید بر این که صندوق تامین آتیه می تواند بخشی از امور معیشتی کارکنان را تامین کند افزود: پیش از این بارها در مورد تشکیل این صندوق صحبت هایی شده بود اما تا سال جاری این عزم وجود نداشت که با حمایت های مدیریت ارشد بانک و معاونت توسعه سرمایه انسانی این امر میسر شد .
  صادقی با اشاره به روال طی شده برای تاسیس این موسسه اظهارداشت: بعد از تصمیم گیری برای تشکیل موسسه صندوق تامین آتیه بانک ، تحقیقات مفصلی در این مورد و تجارب کسب شده در سایر بانکها و سازمانها انجام شد تا بیشترین انتفاع از این صندوق به همکاران تعلق گیرد.

   

  رسانه جدید
  سود همیشگی همکاران با آغاز فعالیت صندوق تامین آتیه
  مصطفی حسان مدیرعامل موسسه تامین آتیه امید کارآفرین نیز در این نشست با اشاره به این که همه بانکها وسازمانها صندوق بازنشستگی کارکنان دارند گفت: دلیل اصلی تمایل به تاسیس صندوق های بازنشستگی کارکنان در بانکها و سازمان ها تامین آتیه و معیشت همکاران در دوران بازنشستگی است چرا که اغلب کارشناسان معتقدند که افراد در میان سالی درآمد بیشتری دارند و خرج کمتر. در حالی که در دوران بازنشستگی درآمد کمتر و خرج بیشتری دارند پس باید سازمانها در دوران خدمت به فکر معیشت در دوران بازنشستگی همکاران خود باشند.
  وی با اشاره به جای خالی صندوق تامین آتیه کارکنان در بانک افزود: هر چند که اقداماتی در ده سال گذشته برای ایجاد صندوق تامین آتیه در بانک کارآفرین صورت گرفته بود اما این امر هیچ گاه اجرایی نشد تا اینکه با تغییر مدیریت ارشد و توجه ایشان به معیشت کارکنان این روال تسریع شد.
  حسان در مورد روال عملکرد این صندوق افزود: بیشترین توجه به معیشت کارکنان بعد از بازنشستگی شده است بنابراین همکاران می توانند در این صندوق عضو شده و هر ماه ۳ درصد از حقوقشان را به این صندوق واریز کنند و از تمام سود حاصل از فعالیت این صندوق منتفع شوند.
  به گفته وی، یکی از اتفاق های خوب همراهی بانک در این صندوق است به گونه ای که همزمان با واریز ۳درصد از حقوق کارکنان بانک نیز معادل همان ۳ درصد را واریز می کند تا فعالیت های صندوق روال بهتری گیرد.
  مدیرعامل صندوق تامین آتیه ادامه داد: طبق روال فعالیت مصوب شده ،همکاران عضو در صندوق هر یک پروفایل مخصوص خود را خواهند داشت که می توانند در هر زمان ریز جزییات واریز سود و فعالیت های انجام شده را ببینند و در جریان فعالیت ها قرار گیرند.
  حسان، خرید ملک توسط صندوق را یکی از اقداماتی خواند که موجب افزایش سرمایه این صندوق خواهد شد و گفت: با توجه به اینکه ملک همواره کالای سرمایه ای است تصمیم داریم تا توسط سرمایه صندوق ملک خریداری کنیم تا با توجه به تورم مسکن؛ همکاران از سود حاصل از این فعالیت منتفع شوند.
  وی با اشاره به سوالاتی که برخی از همکاران در مورد روال ورود و خروج در این صندوق دارند تاکید کرد: همکاران پس از گذشت سه ماه از ورود به بانک می توانند عضو صندوق شوند، هر نوع قطع همکاری با بانک نیز به منزله قطع عضویت در صندوق خواهد بود.
  مدیرعامل صندوق تامین آتیه همچنین افزود: با شروع به کار صندوق، همکاران عضو صندوق مادام فعالیت این صندوق از همه فعالیت های انجام شده در صندوق منتفع خواهند شد.
  حسان در توضیح بیشتر با اشاره به جدولی که در آیین نامه صندوق نیز وجود دارد گفت: طبق آیین نامه صندوق اخراج، ترک کار و یا انصراف از عضویت موجب می شود تا ۱۰۰ درصد سهم کارمند به وی تخصیص یابد و سهمی از سودی که حاصل از سرمایه گذاری بانک است به وی تعلق نگیرد.
  به گفته وی، طبق همین آیین نامه چنانچه استعفا با رضایت کارفرما باشد علاوه بر تعلق ۱۰۰ درصد سهم کارمند ۵۰ الی ۸۰ درصد از سهم بانک نیز به وی واریز خواهد شد ، اما در مواردی که قطع همکاری شامل خاتمه خدمت بدون قصور کارمند، بازنشستگی ، از کار افتادگی ، فوت و یا شرایط خاص باشد که منجر به خروج همکار از صندوق شود، طبق آیین نامه همکار از ۱۰۰ درصد سهم کارمند و ۱۰۰ درصد سهم بانک منتفع می شود.
  مدیرعامل صندوق تامین آتیه کارآفرین با اشاره به شروع فعالیت این صندوق اظهارداشت : با توجه به نوپا بودن این صندوق پاسخ گوی همه سوالات همکاران هستیم و سعی می کنیم با ارائه گزارش های شفاف این اطمینان را به همکاران بدهیم که حضورشان در این صندوق به معناس منتفع شدن در سودی است که بصورت شفاف گزارش آن ارائه خواهد شد.

  روسای شعب بانک کارآفرین به فکر جانشین پروری باشند

  روسای شعب بانک کارآفرین به فکر جانشین پروری باشند

   بانک و بیمه

   به گزارش کوتاه انلاین ،مدیر عامل بانک کار آفرین به روسای شعب سراسر کشور توصیه کرد که جانشین پروری یکی از اولویت کاری آنان باشد.

    به گزارش روابط عمومی بانک کار آفرین، دکتر محمد رضا فرزین روز یکشنبه،همزمان با برگزاری گردهمایی روسای موفق شعب بانکهای کشور توسط بانک مرکزی برگزار شد،از روسای موفق شعب بانک کار آفرین تقدیر کرد.
   وی در این مراسم که به صورت آنلاین برگزار شد،تقدیر از روسای موفق شعب بانکی را بدعتی نو خواند و گفت: هر چند که این فرآیند در بانک کارآفرین هر فصل با برگزاری مجامع فصلی انجام می گیرد، اما انتخاب و تقدیر از روسای موفق بانکی توسط بانک مرکزی فرآیندی قابل تقدیر و شایسته ای است که موجب افزایش انگیزه خدمت در بانکها خواهد شد.
   وی بار اصلی برنامه ریزی های انجام شده در ستاد بانک را بر دوش شعب خواند و افزود: در حقیقت تحول اصلی در شعب اتفاق می افتد، به همین دلیل از ابتدای سال اصرار داشتیم تا مسیر و شرایط بهتری برای انجام اهداف برنامه ریزی شده در شعب اجرا شود. مسیری که شامل تجهیز شعب به فناوری های روز، افزایش نیروی انسانی مجرب و… که همگی بستر ساز عملکرد بهتر شعب هستند، بودیم.
   فرزین با اشاره به ایجاد معاونت بانکداری شرکتی در بانک تاکید کرد: وجود بانکداری شرکتی موجب سرعت بخشیدن به تعاملات بین بانک و شعب شده، روالی که حتی در عملکرد شعب نیز به خوبی قابل رویت است. این روال موجب شد تا به اکثر برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۹ برسیم و بخشی هم که محقق نشده در حال آسیب شناسی است تا بتوانیم با حرکتی پرشتاب شرایط رسیدن به آنها در سال ۱۴۰۰ را فراهم کنیم.
   وی با اشاره به عقب ماندگی بانک در بخش IT گفت: به خوبی می دانیم که در بخش IT عقب هستیم و این کاستی حداقل برای یک دهه گذشته است اما کارهای زیادی صورت گرفته و امیدوارم بتوانیم بخش عمده ای از این عقب ماندگی را در سال آینده جبران کنیم.
   مدیر عامل بانک کارآفرین با اشاره به لزوم استفاده از نیروی انسانی مجرب تاکید کرد از بدو ورود به بانک اعلام کردم که برای پیشرفت در همه عرصه ها،باید از نیروی انسانی مجرب حمایت و حفاظت کنیم.
   فرزین تصریح کرد به همین منظور طرح طبقه بندی مشاغل با حساسیت بالا اجرا شد و در آینده نزدیک درجه بندی شعب نیز اجرایی خواهد شد.
   مدیرعامل بانک کارآفرین با اشاره به ضرورت ایجاد فضای رشد برای همکاران در شعب خطاب به مدیران شعب اظهارداشت: خیلی از مسایل در دانشگاه ها آموزش داده نمی شود، فرد با برخورد با چالش ها در محیط کار (شعب ) و انجام وظایف مختلف می تواند خود را محک بزنند و تجربه به دست آورد، این وظیفه روسای شعب است که شرایط رقابتی برای افراد در شعب ایجاد کنند.
   فرزین در توضیحات بیشتر افزود: باید در شعب جانشین پروری انجام گیرد و در صورت جا به جایی بتوانیم از نیروهای جانشین حرفه ای و کارآمداستفاده کنیم.
   به گفته دکتر فرزین، بانکداری مجازی یکی دیگر از طرح های بانک کار آفرین است که در سال آینده اجرا خواهد شد.
   وی ابراز امیدواری کرد: در سال آینده شاهد آن باشیم که شعب شهرستانی بانک نیز در میان پنج شعبه برتر باشند.
   در ادامه این مراسم علی رضا صادقی معاون مدیرعامل در امور بانکی با اشاره به انتخاب پنج شعبه از میان ۱۰ شعبه معرفی شده به بانک مرکزی خاطر نشان کرد: روسای برتر براساس عملکرد کلی و تمرکز بر عملکرد یک ساله آنها با معرفی بانک توسط بانک مرکزی انتخاب می شوند.
   وی افزود: این که روسای شعب شهرستانی در میان روسای برتر بانک نیستند خوشایند نیست، امیدواریم با اقدامات انجام شده در مجمع فصلی پایان سال شاهد حضور شعب شهرستانی در بین شعب برتر باشیم

   تقدیر مدیرعامل بانک دی از رؤسای موفق شعب

   در یازدهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور صورت گرفت:
   تقدیر مدیرعامل بانک دی از رؤسای موفق شعب

   در یازدهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور که با موضوع «مدیریت شعب در دوران اشاعه ویروس کرونا» به صورت مجازی برگزار شد، از رؤسای موفق شعب بانک دی تقدیر شد.
   به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، در این مراسم که با حضور برات کریمی، مدیرعامل، رحیم طاهری، عضو هیئت‌مدیره و جمعی از معاونان و مدیران ارشد در ساختمان مرکزی بانک دی برگزار شد، از پنج رییس موفق شعب بانک دی با اهدای لوح سپاس و تندیس قدردانی شد.
   بر اساس این گزارش، اسماعیل افتخاری، رییس وقت شعبه ملاصدرا و رییس کنونی اداره اعتبارات، سپیده شیربخت، رییس شعبه چهارراه فرمانیه، رامین قاسمی، رییس وقت شعبه دروس و رییس کنونی شعبه شریعتی، رضا سلطانی، رییس حوزه و شعبه مرکزی اصفهان و حبیب علیزاده زواردهی، رییس شعبه مرکزی بابل، به ترتیب، به عنوان رؤسای موفق شعب بانک دی معرفی شدند و از تلاش‌های آنان تجلیل به عمل آمد.
   همچنین در این مراسم لوح تقدیر بانک مرکزی به پاس قدردانی از کارکنان شعبه ملاصدرا، به عنوان شعبه برتر بانک دی، به جلیل بی‌نظیر، رییس اداره امور شعب ۱ اهدا شد.
   گفتنی است گردهمایی معرفی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور، هر سال توسط بانک مرکزی ج.ا.ا و مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران و با مشارکت تمامی بانک‌های کشور برگزار می‌شود که در سال جاری به علت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد.
   شایان ذکر است، رؤسای موفق شعب بانک دی در سال جاری بر اساس شاخص‌های موسسه آموزش عالی بانکداری ایران در چهار دسته شاخص‌های کمّی (میزان رشد تسهیلات و تعهدات، میزان کاهش مطالبات، میزان رشد منابع در یک سال گذشته)، شاخص‌های کیفی (میزان کاهش قیمت بهره‌ای پول)، شاخص‌های سرمایه انسانی (دارا بودن شاخصه‌های رهبری در سطح شعبه، دارا بودن شاخصه‌های دانشی و مربیگری مؤثر، دارا بودن شاخصه‌های تأثیرگذاری و حسن تعهد) و شاخص سابقه (نداشتن سوابق سوء بازرسی و نداشتن سوابق سوء انضباطی در یک سال گذشته) ارزیابی و انتخاب شدند.

   ۱۸۰۰ بسته معیشتی به ایتام و نیازمندان از سوی بانک سینا

   ۱۸۰۰ بسته معیشتی به ایتام و نیازمندان از سوی بانک سینا
   در راستای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه و حمایت از اقشار کم درآمد جامعه، دومین مرحله کمک های بانک سینا شامل ۱۸۰۰ بسته معیشتی به نیازمندان و ایتام اهدا شد.
   اهدای ۱۸۰۰ بسته معیشتی به ایتام و نیازمندان از سوی بانک سینا

   به گزارش  کوتاه انلاین از روابط عمومی بانک سینا، در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه به منظور تامین هزینه مایحتاج اولیه زندگی اقشار نیازمند و ایتام، دومین مرحله از کمک های بانک سینا شامل ۱۸۰۰ بسته معیشتی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال شامل برنج ایرانی، روغن، چای، خرما، پنیر، ماکارونی، حبوبات، مرغ، گوشت و قند و شکر تهیه و با همکاری بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهران بزرگ در بین نیازمندان توزیع شد.
   گفتنی است بانک سینا پیشتر نیز در جهت همراهی با رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه، تعداد ۲۰۰۰ بسته معیشتی را از محل کمک های کارکنان به قیمت بیش از ۸ میلیارد ریال تهیه و بین نیازمندان توزیع کرده بود.
   این بانک با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از کرونا در کشور اقدامات قابل توجهی را انجام داده که کمک ۵۰ میلیارد ریالی به مددجویان کمیته امداد حضرت امام(ره) در ۷ استان کشور، اهدای ۳۰۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان مددجوی سازمان بهزیستی، اهدای ۵۱ دستگاه آمبولانس به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مراکز بهداشت مناطق کم برخوردار و همچنین اعطای وام قرض الحسنه به کسب و کارهای آسیب دیده کرونا از اهم این اقدامات در سال جاری است.

   اهدای ۲۵۰ دستگاه تبلت و ۲۰۰ بسته معیشتی توسط بانک سینا به دانش آموزان نیازمند و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی

    

   طی مراسمی با حضور اعضای هیات مدیره بانک سینا و مدیرکل بهزیستی استان تهران صورت گرفت:

   اهدای ۲۵۰ دستگاه تبلت و ۲۰۰ بسته معیشتی توسط بانک سینا به دانش آموزان نیازمند و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی

   اهدای ۲۵۰ دستگاه تبلت و ۲۰۰ بسته معیشتی توسط بانک سینا به دانش آموزان نیازمند و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی

   طی مراسمی با حضور قائم مقام، جمعی از اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل و مدیران بانک سینا و مدیرکل بهزیستی استان تهران، تعداد۲۵۰ دستگاه تبلت و ۲۰۰ بسته معیشتی از سوی این بانک در قالب رزمایش مومنانه به دانش آموزان نیازمند و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی استان تهران اهدا شد.

   کوتاه انلاین –به گزارش روابط عمومی بانک سینا، محمدرضا ساروخانی عضو هیات مدیره بانک در این مراسم با اشاره به اینکه مشارکت در رفع فقر تنها مربوط به اشخاص حقیقی نیست و افراد حقوقی نیز در این امر مهم می بایست مشارکت داشته باشند، افزود: امروزه نگاه سازمانها به موضوع مسئولیتهای اجتماعی به عنوان یک ضرورت در جامعه شناخته شده و اقدامات قابل توجهی را نیز انجام می دهند. در همین راستا بانک سینا نیز بخشی از ماموریت ها و استراتژی های خود را به ایفای مسئولیت های اجتماعی در کنار تلاش برای نقش آفرینی در اقتصاد کشور، معطوف ساخته است.

   عضو هیات مدیره بانک سینا با بیان آنکه بنگاه های اقتصادی می بایست توجه ویژه به جامعه داشته باشند و جامعه نیز باید از هرگونه خدمات بنگاه اقتصادی بهره مند شود، اظهار داشت: کشورهای موفق کشورهایی هستند که علاوه بر رشد اقتصادی، توسعه اقتصادی را نیز مدنظر داشته باشند و در این راستا سازمان ها از جمله بانک سینا کمک به توسعه اقتصادی را به عنوان یکی از ماموریت های خود می داند و این موضوع را با جدیت دنبال می کند.
   ساروخانی ضمن تاکید بر این نکته که در کتاب آسمانی ما در بیش از ۱۰۰ آیه به امر خیر اشاره شده است، خاطرنشان کرد: ایام دهه فجر ایام بسیار خوب و تحول آفرین در کشور ما بوده که تغییر اساسی در فرهنگ جامعه و همچنین در فرهنگ بانکداری به وجود آورده است که بانکداری بدون ربا از محصولات انقلاب اسلامی است. از جهات مختلف اگر به این موضوع نگاه کنیم کاری که امروز انجام می شود بسیار مبارک و پر برکت است.
   در ادامه مراسم، مدیر امور حوزه مدیرعامل و روابط عمومی بانک سینا نیز ضمن تبریک دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هسته ای و مدافع حرم گفت: سیاست بانک سینا در حوزه مسئولیت های اجتماعی از ادوار گذشته تاکنون پررنگ و برجسته بوده است.
   منصور شیخ الاسلامی افزود: بانک سینا در راستای ایفای رسالت و مسئولیت های اجتماعی خود در بخش های محرومیت زدایی، پرداخت وام های قرض الحسنه عام المنفعه و انساندوستانه گام های مهمی برداشته است.
   وی ادامه داد: با توجه به شرایط جامعه بدلیل شیوع ویروس کرونا بانک سینا به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، وام قرض الحسنه به مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر نیازمندان در قالب طرح های مهر آفرین، نیکو و مواسات، اعطاء نموده است. همچنین اعطای وام قرض الحسنه به پرسنل و کادر درمان شاغل در بخش های کرونایی بیمارستانها و نیز مددکاران آسایشگاه ها، مرزبانان غیور و جان بر کف میهن اسلامی، خانواده های معزز شهدای والامقام، مدافع حرم و سربازان حریم ولایت از دیگر اقدامات بانک در این زمینه بوده است.
   مدیر امور حوزه مدیرعامل و روابط عمومی بانک سینا اظهار داشت: کمک مالی ۵۰ میلیارد ریالی به ۷ استان بحرانی و پیشتاز در شیوع کرونا، پوشش هزینه های درمانی بیماران نیازمند در قالب طرح احسان، حمایت از طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی و کم برخوردار، تامین هزینه تولید۹۱۲ هزار فقره کارت هدیه جهت اهدا به اقشار فعال در کسب و کارهای خرد آسیب دیده از کرونا، کمک مالی جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، امهال مطالبات بنگاه های تولیدی و تسهیلات گیرندگان و اهدای بسته های معیشتی به نیازمندان برخی دیگر از اقدامات و فعالیت های بانک در راستای ایفای نقش خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی است.
   شیخ الاسلامی ادامه داد: اکنون در راستای کمک به توانمندی در حوزه آموزش و پرورش و بهره مندی دانش آموزان بی بضاعت از فضای آموزش مجازی نیز ۲۵۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی و همچنین به منظور حمایت از خانواده های کم برخوردار، تعداد ۲۰۰ بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی نظیر برنج، ماکارونی، حبوبات و دیگر مایحتاج ضروری به این عزیزان اهدا می شود.
   شاهرخی مدیرکل بهزیستی استان تهران نیز در ادامه مراسم ضمن تشکر از هیات مدیره و مدیرعامل بانک سینا در جهت ایفای مسئولیت های اجتماعی و حمایت از مددجویان سازمان بهزیستی گفت: این سازمان در اجرای تکالیف خود، پویش ها و همایش های متعددی را در راستای رزمایش مومنانه داشته که امروز نیز مراسم اهدای تبلت به دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی از سوی بانک سینا، در ایام فرخنده دهه مبارک فجر یکی از آنهاست.
   وی خاطرنشان کرد: اقدام انسان دوستانه و خیرخواهانه بانک سینا در جهت توانمندسازی عزیزان کم بضاعت جامعه قابل تقدیر است و قطعا دعای خیر جمعی از مددجویان و سرپرستان خانوار را برای مجموعه خوب بانک سینا به دنبال دارد.
   وی ادامه داد: البته در طول سال کمک های متعددی از سوی این بانک به مددجویان سازمان بهزیستی صورت گرفته که قابل تقدیر است و ریاست محترم بنیاد مستضعفان نیز در ابتدای شیوع ویروس کرونا با کمک ۵ هزار میلیارد ریالی به این سازمان که صرف کمک هزینه بهداشتی مددجویان معلول ضایعه نخاعی شد، عامل مهمی در حمایت از این عزیزان به شمار می رود.
   گفتنی است در پایان این مراسم، لوح تقدیر سازمان بهزیستی به مجموعه بانک سینا به پاس حمایت ها و اقدامات خیرخواهانه اهدا شد.

   آغاز جشنواره «رفاه ملی»

   همزمان با آغاز دهه مبارکه فجر، جشنواره «رفاه ملی» از امروز ۱۲ بهمن ماه در سراسر کشور آغاز شد و تا پایان ۱۲ فروردین سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

   به گزارش  کوتاه انلاین ، در راستای تقدیر از اعتماد مشتریان بانک ملی ایران و ایجاد مزیت برای آنها و در پی تفاهم فی مابین این بانک  و فروشگاه زنجیره رفاه از ۱۲ بهمن جشنواره رفاه ملی برگزار می گردد.

   تمامی دارندگان کارت های این بانک که هنگام خرید از فروشگاه های زنجیره ای رفاه سراسر کشور، از کارت های صادر شده توسط بانک ملی ایران  بر روی کارت خوان همین بانک استفاده کنند، در این جشنواره شرکت داده خواهند شد.

   دارندگان همه کارت های بانکی شامل کارت نقدی، کارت هدیه و بن کارت که توسط بانک ملی ایران صادر شده باشند، می توانند شانس خود را برای برنده شدن در این جشنواره امتحان کنند.

    ۷‌ دستگاه خودروی برلیانس به قید قرعه به ۷‌نفر از شرکت کنندگان در جشنواره اهدا خواهد شد.

   زمان قرعه کشی متعاقبا  اطلاع رسانی خواهد شد.

    

   عدم پذیرش و پردازش حساب های فاقد کدشهاب و سیاح در بانک سینا

   بانک سینا اعلام کرد: در راستای اجرای ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی، از روز پنجم بهمن ماه سال جاری، امکان پذیرش و پردازش تراکنش های فاقد کد شهاب و از ۱۱ بهمن ماه سال جاری، پذیرش و پردازش تراکنش هایی که حساب مبدأ آنها فاقد کد سیاح باشد، وجود نخواهد داشت.

   به گزارش کوتاه انلاین ،کد شهاب (شناسه هویت الکترونیکی بانکی)، شناسه ای منحصر به فرد است که توسط سامانه نهاب (نگهداری اطلاعات مشتریان بانکی) تولید می گردد که اعتبار این شناسه، مبنای ارائه خدمات بانکی به مشتری در کل شبکه بانکی کشور می باشد. از اهداف مهم سامانه نهاب، می توان ساماندهی حساب‌های بانکی، کمک به اجرای هر چه بهتر دستورالعمل شناسایی اشخاص ایرانی و خارجی، بهبود و تسهیل در تکمیل بانک اطلاعاتی مشتریان، افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی را نام برد.
   با اقدامات و پیگیری های صورت گرفته، در حال حاضر کد شهاب برای اکثر مشتریان بانک دریافت شده است اما از آنجایی که حسب دستورالعملهای بانک مرکزی ارائه خدمات به مشتریان فاقد کد شهاب، ممنوع می باشد، مسدود نمودن برداشت از سپرده های مشتریان مشمول، در دستور کار بانک قرار گرفته است.
   سیاح، سامانه یکپارچه الکترونیکی حساب های بانکی است که از سوی بانک مرکزی راه اندازی شده و بر اساس آن، افتتاح هر نوع سپرده بانکی، مستلزم اخذ مجوز و دریافت کد رهگیری از سامانه سیاح می باشد. لذا افتتاح سپرده برای مشتریان غیر مجاز (از جمله مشتریان دارای چک برگشتی)، ممنوع بوده و امکان دریافت کد رهگیری از سامانه سیاح برای این دسته از مشتریان وجود نخواهد داشت.
   در این خصوص حسب اعلام بانک مرکزی، از ۱۱ بهمن ماه سال جاری، پذیرش و پردازش تراکنش های بین بانکی ساتنا که حساب مبدأ آنها فاقد کد سیاح می باشد، وجودندارد

   تسهیلات طرح پایانه های گردشگری در دستگاه های کارت خوان

   تسهیلات طرح پایانه های گردشگری در دستگاه های کارت خوان

   صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط دارای دستگاه کارتخوان (POS) می‌توانند از تسهیلات و مزایای بانک گردشگری بهره‌مند شوند.
   به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، اعطای تسهیلات و خدمات تخفیفی بر اساس ماندگاری سپرده متصل به دستگاه کارتخوان از مزیت‌های طرح پایانه گردشگری است.
   هدف از اجرای طرح پایانه گردشگری، جذب سپرده ارزان قیمت، افزایش تراکنش‌ها و موجودی حساب‌های متصل به دستگاه “پوز” است.
   طبق طرح مذکور به ازای میانگین ۱۰ میلیون ریال مانده در سپرده حساب جاری ۲ امتیاز و به ازای ۱۰ میلیون ریال مانده مشتری در سپرده حساب کوتاه مدت یک امتیاز به دارنده حساب تعلق می‌گیرد.
   بر اساس این گزارش، مشتری می‌تواند متناسب با امتیازات کسب شده، از خدمات تسهیلاتی و تخفیفات ویژه مراکز طرف قرارداد استفاده نماید.

   استقبال مردم از صدور کارت هوادارای پرسپولیس

   استقبال مردم از صدور کارت هوادارای پرسپولیس

   بانک گردشگری از ابتدای تاسیس تاکنون طرح‌های مهمی را در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، اجرایی کرده است.
   به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، از جمله این طرح‌ها می توان به صدور کارت هواداری پرسپولیس اشاره کرد که از ابتدای آبان ماه امسال تاکنون برای هزاران نفر از هواداران باشگاه پرسپولیس صادر شده است.
   بانک گردشگری، حامی اصلی پرسپولیس است و بنابر امضای دومین قرارداد بانک گردشگری با باشگاه پرسپولیس در سال جاری، اسپانسری این بانک تا پایان فصل لیگ برتر فوتبال کشور (سال ۱۴۰۱) ادامه خواهد داشت.
   صدور کارت هواداری پرسپولیس در سه سطح “همراه”، “حامی” و “دوآتیشه” ادامه دارد که امیدواریم هواداران پرسپولیس با استقبال هر چه بیشتر خود، حمایت چشمگیری از باشگاه بزرگ پرسپولیس را رقم بزنند.
   این گزارش حاکیست: کارت‌های هوادارای باشگاه پرسپولیس ترکیبی از یک کارت بانکی و کارت حمل و نقل عمومی (مترو+اتوبوس) بوده و خدمات متنوعی نظیر تخفیفات در خرید تور، بلیط هواپیما، رزرواسیون هتل‌های سراسر کشور، بهره مندی از تخفیفات باشگاه سپنتا ، تخفیف در خدمات بیمه ای و سایر خدمات جذاب و متنوع را برای دارنده کارت به ارمغان می‌آورد.
   بانک گردشگری همواره حمایت از بخش ورزش کشور را در برنامه ریزی ها لحاظ کرده است.

   طرح “دست به نقد” بانک گردشگری، حامی کسب و کارهای کوچک

   طرح “دست به نقد” بانک گردشگری، حامی کسب و کارهای کوچک

   بانک گردشگری از ابتدای تاسیس تاکنون طرح‌های مهمی را در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، اجرایی کرده که از جمله آنها طرح “دست به نقد” است.
   به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، بر اساس طرح “دست به نقد” صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بانک بهره مند شوند.
   نرخ سود تسهیلات طرح دست به نقد ۱۸ درصد است و دوره بازپرداخت آن یک تا چهار ماه است.
   متقاضیان پس از تسویه تسهیلات دریافتی می‌توانند مجددا از تسهیلات با همان شرایط بهره‌مند شوند.
   این گزارش حاکیست: طبق طرح “دست به نقد” بانک گردشگری، امکان خرید دین اسناد تجاری مشتریان تا میزان یک میلیارد ریال نیز وجود دارد.
   بانک گردشگری به عنوان یک بانک خصوصی زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.

   قرض الحسنه به بانک کارآفرین می آید

   قرض الحسنه به بانک کارآفرین می آید

   جلسه بررسی عملکرد سالانه بانک کار آفرین و برنامه ریزی اقدامات و برنامه ریزی برای سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با حضور مدیرعامل بانک کارآفرین برگزار شد.

    

   به گزارش کوتاه ا نلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین در این نشست با اشاره به عملکرد کلی بانک در سال ۹۹ گفت: معاونت بانکی یکی از اقدامات خوبی بود که در سال ۹۹ انجام شد، در دل این معاونت، بانکداری تجاری، بانکداری شخصی و شرکتی شکل گرفت که باید در سال آینده این بخش ها بیشترین فعالیت را داشته باشند.

   وی ادامه داد: بعد از تشکیل این معاونت و شکل گیری بانکداری تجاری، شرکتی و شخصی در حقیقت بازوی اصلی اهداف و تامین منابع بانک بر دوش این بخش است، در همین راستا باید این بخش در سال آینده فعالتر شود.

   مدیرعامل بانک کارآفرین، همچنین با اشاره به گزارش عملکرد معاونت های مختلف و فاصله عملکرد تا تحقق اهداف تاکید کرد: معاونت های مختلف هنگامی که برنامه های سالانه خود را عنوان می کنند باید بدانند صفر تا صد اجرای این برنامه بر عهده شان است و برای رسیدن به اهداف باید همه توان خود و زیر مجموعه خود را به کار گیرند.

   فرزین تاکید کرد: همکاران در معاونت های مختلف، روسا و همکاران شعب باید بر روی اعداد و ارقام برنامه های بانک حساس باشند و با همکاری با یکدیگر برای رسیدن به آن تلاش کنند.

   فرزین همچنین حسابهای قرض الحسنه را برکت بانک خواند و از معاون بانکی خود خواست تا حسابهای قرض الحسنه را در برنامه های بانک قرار دهد.

   وی با تاکید بر این که همکاران باید برنامه های بانک را جدی بگیرند، از کارشناسان معاونتهای مختلف خواست تا با برگزاری جلسات هم اندیشی با کارشناسان سایر بخش ها ایده های نو را خلق کنند و به بانک کمک کنند تا در راستای اهدافش که پیشرو بودن در بین سایر بانکهاست گام های جدی تری بردارد.

   وی همچنین تاکید کرد: برنامه های سال ۱۴۰۰ باید بر مبنای همکاری بیشتر با صندوق توسعه ملی، فعال شدن شعبی که در پایین ترین رتبه در مجمع سوم قرار گرفته بودند و افزایش منابع بانک پایه ریزی شود.

   بر اساس این گزارش، در این نشست مقرر شد تا برنامه ها و اهداف سال آینده معاونت های مختلف بر اساس اهداف کلان بانک که توسط مدیریت طرح و توسعه تدوین می شود، برنامه ریزی شود.

   سازمان تامین اجتماعی برای پیشبرد طرح های جدید عزم جدی دارد

   دکتر سالاری
   سازمان تامین اجتماعی برای پیشبرد طرح های جدید عزم جدی دارد
   مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: خدمات سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان ارزشمند است و کارکنان این سازمان برای ارائه خدمات نهایت

   به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری با حضور در جلسه شورای اداری و در جمع همکاران اداره کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین افزود: نسخه الکترونیک به عنوان یکی از برنامه های مهم این سازمان کار ارزشمندی است که توسط همکاران انجام شده است و تمامی کارکنان نهایت همکاری را برای اجرای کامل این طرح داشته‌اند.
   وی ادامه داد: با اجرای این طرح امکان صرفه جویی در هزینه‌های غیرضروری فراهم می‌شود و منابع بدست آمده برای توسعه خدمات درمانی اختصاص می‌یابد.
   سالاری گفت: درباره طرح ۳۰۷۰ که با غیرحضوری کردن ۳۰ خدمت ۷۰ میلیون بار مراجعه از واحدهای اجرایی این سازمان  کاسته می شود، نیز همین شرایط را داریم و شاهد پیشبرد برنامه هستیم و در پیاده سازی این برنامه جدی هستیم.
   مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: توسعه خدمات بیمه ای ودرمانی این سازمان توام با  برقراری توازن منابع و مصارف انجام شده است.
   استاندار قزوین نیز در این نشست گفت: مجموعه کارکنان تامین اجتماعی این  استان تلاش زیادی برای جلب رضایت مردم و خدمت رسانی به جامعه دارند و برای خدمت به مردم دغدغه مند هستند.
   هدایت الله جمالی پور افزود: اتفاقات خوبی در سازمان تامین اجتماعی رخ داده است . توسعه خدمات غیرحضوری اهمیت بالایی دارد و هم‌افزایی خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی با وزارت بهداشت اهمیت زیادی دارد و شاهد هماهنگی بسیار خوبی بین آنها هستیم که بسیار ارزشمند است.
   وی افزود: از حضور دکتر سالاری در استان قزوین تشکر می کنم و امیدوارم این سفر منجر به ارتقای خدمات بیمه ای و درمانی به جامعه تحت پوشش شود

    

   فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است

   فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است

   فاز اول پارک علم و فناوری ایرانیان (آیلند) به عنوان نخستین پارک علم و فناوری بخش خصوصی کشور در مرحله تکمیل قرار دارد و به زودی آماده بهره برداری می شود.
   به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، پارک علم و فناوری ایرانیان در ۳ فاز راه‌اندازی خواهد شد که فاز اول آن در مرحله تکمیل و فاز ۲ در مرحله واگذاری زمین قرار دارد. در فاز یک اکنون بیش از ۲۵ شرکت دانش بنیان در حال ساخت و ساز هستند.
   مساحت کل پارک مذکور ۴۳ هکتار و قطعات قابل واگذاری در فاز اول ۵۵ قطعه، فاز دوم ۹۵ قطعه و فاز سوم ۸۴ قطعه است که پس از ارزیابی‌های لازم، مجوز فعالیت در آنها در اختیار شرکت های فناور و دانش بنیان و واحدهای دانشگاهی قرار خواهد گرفت.
   پارک علم وفناوری ایرانیان منشاء تحولات بسیار مهمی در توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان برای کشور خواهد بود و در افق بلندمدت بیش از ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان مستقر می‌شوند که چشم‌انداز آن زیست بوم تخصصی در حوزه‌های فناوری نانو، بیو و تجهیزات پزشکی در منطقه غرب آسیا است.
   استقرار پارک علم و فناوری در محدوده منطقه ویژه اقتصادی شهر آیلند، علاوه بر بهره‌گیری از مزایای منطقه ویژه (مانند حمایت‌های گمرکی از شرکت‌های مستقر در این پارک) زمینه توسعه های بیشتر را نیز هموار می‌کند. همچنین با توجه به ظرفیت منطقه اقتصادی و آزاد تجاری آیلند، راه برای تجاری‌سازی محصولات و خدمات دانش‌بنیان فراهم می شود.
   توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش، توسعه گردشگری علمی، جذب دانش فنی و سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، تجاری سازی نتایج پژوهش، حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های نوآور و فناور، تاسیس مراکز تحقیق و موسسات تخصصی در زمینه علم روز دنیا، حمایت از ایده‌های نو و خلاقیت‌های شخصی از جمله اهداف پارک علم و فناوری ایرانیان(آیلند) به شمار می رود.
   مجوز پارک علم و فناوری ایرانیان، سال ۱۳۹۶ از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت شده است.
   این گزارش حاکی است: شهر آیلند به مساحت ۱۴۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی محسوب شده و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به پایتخت است. منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان (آیلند) به عنوان بزرگ‌ترین شهرک بین‌المللی اقامتی، تفریحی، تجاری، ورزشی، درمانی و آموزشی در ایران، نخستین مجموعه در کشور است.
   پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند) با سرمایه گذاری گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری در حال احداث است.
   با تکمیل و راه اندازی مجموعه آیلند که با سرمایه گذاری گروه مالی گردشگری در حال احداث است، حدود ۳۰ هزار شغل مستقیم ایجاد می‌شود و خلق ارزش افزوده از محل تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و خدمات فناورانه محقق خواهد شد.
   پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند)، نخستین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار است که در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی تهران، در مجاورت اتوبان تهران-ساوه و در منطقه زرندیه واقع شده است.
   سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در بازدید از پروژه پارک علم و فناوری مجموعه سرزمین ایرانیان، این پارک را نمونه ای از شهر هوشمند و پایلوت خواند و تصریح کرد: پروژه بزرگ سرزمین ایرانیان با موقعیت ویژه‌ در حال احداث است و حمایت از این مجموعه با هدف توسعه علمی در کشور در دستور کار قرار دارد.

   دکتر سالاری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین

   دکتر سالاری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین
   سازمان تامیناجتماعی نهایت همکاری با واحدهای تولیدی دارد
   مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی از کارگاهها ۳۲ هزار میلیارد تومان طلب وصول نشده دارد، گفت: قانون، ضمانت های مختلفی در بخش وصول حق بیمه های معوق برای این سازمان مشخص کرده است اما این سازمان نهایت همکاری و تعامل را در این بخش با واحدهای تولیدی دارد که با وصول این مطالبات، سازمان تامین اجتماعی قادر است خدمات بیمه ای و درمانی را ارتقا دهد.

   در حال رایزنی برای تامین منابع افزایش مجدد حقوق بازنشستگان هستیم


   مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
   در حال رایزنی برای تامین منابع افزایش مجدد حقوق بازنشستگان هستیم
   مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان همواره در اولویت برنامه های این سازمان بوده است، گفت: برای افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تلاش می کنیم و در همین رابطه نامه ای برای رئیس جمهور محترم نوشتم و ایشان همان روز دستور مساعد صادر کردند. از طریق رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه نیز پیگیر این موضوع هستیم.

   نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

   نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

    

   بانک و بیمه

   به گزارش کوتاه انلاین  ، با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

   بر اساس این گزارش نرخ حق‌الوکاله با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره بانک و برمبنای دستورالعمل بانک مرکزی تعیین‌می‌شود

   منطقه ۴ بیمه دانا به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌ها پیوست

   موفقیتی دیگر برای سومین شرکت بزرگ بیمه‌ای؛

   منطقه ۴ بیمه دانا به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌ها پیوست

   منطقه ۴ بیمه دانا برای نخستین بار به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌های صنعت بیمه پیوست.

   به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی بیمه دانا آقای رامین رحمانی سامانی، سرپرست منطقه ۴ شرکت بیمه دانا با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش و همت کارکنان شعب تحت سرپرستی این منطقه و نیز هدایت‌ها و رهنمودهای مدیران ارشد این شرکت، به ویژه دکتر کاردگر، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و سایر تلاشگران این شرکت بزرگ،

   پرتفوی منطقه ۴ در ۱۰ ماهه سال ۹۹ از عدد۱۰۱۰ میلیارد تومان عبور کرد و به این ترتیب، منطقه ۴ بیمه دانا به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌های صنعت بیمه پیوست.

   وی افزود: این موفقیت در حالی به دست آمده که رشد پرتفوی نسبت به ۱۰ ماهه سال قبل ۹۵ درصد بوده و نسبت خسارت پرداختی ۵۷ درصد و تحقق بودجه نیز عدد ۱۲۰ درصد  را نشان می‌دهد.

   گفتنی است: در حالیکه شرکت بیمه دانا از سال ۹۲ به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌ها پیوسته، مایه مباهات است که صرفا در عملکرد ۱۰ ماهه سال ۹۹، پرتفوی یکی از مناطق  این شرکت از عدد ۱۰۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است.

   منطقه ۴ شرکت بیمه دانا شامل استان‌های پنج‌گانه اصفهان، یزد، چهار محال بختیاری، کرمان و خوزستان است و در این پنج استان بیمه دانا دارای ۱۱ شعبه زاینده رود و نقش جهان در اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، کرمان، جیرفت، اهواز و آبادان است و شعب دزفول و بهبهان نیز در شرف راه‌اندازی است.

   تعداد کارکنان شرکت بیمه دانا در این ۱۱ شعبه، ۲۰۰ نفر و تعداد شبکه فروش اعم از حقیقی و حقوقی ۴۷۳ مورد گزارش شده است.

   افزوده شدن قابلیت جدید به سامانه هریم بانک سینا

   افزوده شدن قابلیت جدید به سامانه هریم بانک سینا
   در راستای ارتقاء امنیت حساب مشتریان، قابلیت جدیدی به سامانه هدایت رمز یکبار مصرف (هریم) در بانک سینا اضافه شد.
   افزوده شدن قابلیت جدید به سامانه هریم بانک سینا

   به گزارش روابط عمومی بانک سینا؛ با افزوده شدن این قابلیت که در راستای استاندارد سازی و یکسان سازی متن پیامک های رمز دوم پویا در نظام بانکی صورت گرفته، پیامک های مورد درخواست مشتری متناسب با تراکنش مربوطه ارسال می گردد و این رمز صرفاً برای تراکنش ذکر شده در شرح پیامک قابل استفاده است و نمی توان از آن برای انجام تراکنش های دیگر استفاده کرد.
   بر اساس این گزارش، با اقدام مذکور در شرح پیامک ارسالی از بانک، علاوه بر رمز ارسالی، نوع تراکنش و مبلغ آن نیز ذکر شده و این رمز برای هر مبلغ و نوع تراکنش و یا انتقال وجه به کارت دیگری قابل استفاده نخواهد بود.
   به عنوان مثال در صورتی که برای خرید شارژ ۵۰ هزار ریالی، درخواست رمز پویا ارسال شود، رمز دریافتی برای تراکنش انتقال وجه یا خرید شارژ با مبلغ دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
   گفتنی است این طرح در راستای حفظ و صیانت بیشتر از اطلاعات و حساب های مشتریان در برابر سوءاستفاده های احتمالی و افزایش امنیت تراکنش های مبنی بر رمز دوم پویا عملیاتی شده

   پرداخت ۱۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی از سوی بانک ملی ایران

   بانک ملی ایران تا کنون معادل ۱۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب بیش از هشت میلیون و ۳۵۲ هزار پرونده به آسیب دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت کرده است.

   به گزارش  کوتاه انلاین  ، از این مبلغ حدود ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به حساب یارانه بگیران واریز شده است.
   کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا معرفی شده از سوی سامانه کارا نیز حدود ۲۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بر اساس عقد مرابحه دریافت کرده اند.
   بانک ملی ایران همچنین حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی تامین مخارج مستاجرین مرتبط با سامانه جامع طرح اقدام ملی مسکن را پرداخت کرده است.
   کل تسهیلات کرونایی ابلاغی بانک مرکزی به شبکه بانکی ۷۵۰ هزار میلیارد ریال بوده است که ۲۴ درصد آن به بانک ملی ایران اختصاص یافته است.

   «وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

   «وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری
   بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. این بانک طبق شعار راهبردی خود با تمرکز بر صنعت توریسم و سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با گردشگری، سعی در کسب سهم عمده‌ای از این شاخه تجاری با عرضه محصولات نوین مالی و اعتباری دارد، به نحوی‌ که دارای کیفیت مطلوب و قیمت‌گذاری مناسب برای بازارهای هدف باشد.
   با نگاهی بر سیاست کاری بانک گردشگری درمی‌یابیم این بانک تصمیم دارد با تکیه بر به‌کارگیری حداقل نیروی انسانی لازم و استفاده از اتوماسیون فناورانه، به‌جای ایجاد ساختگاه‌های فیزیکی، خدمات کیفی بهتر و به‌روزتری را به‌صورت مجازی برای مشتریان خود فراهم آورد. ذکر گفته‌های اخیر مدیرعامل بانک مبنی بر برنامه‌ریزی در راستای توسعه بانکداری الکترونیک به‌عنوان محوری‌ترین برنامه آن بانک می‌تواند موید این مطلب باشد که شعبه‌های فیزیکی در نسل جدید بانکداری از اولویت کمتری در این بانک برخوردار خواهند بود و سیاست‌های عمده مدیریت بانک گردشگری بر محور بانکداری دیجیتال استوار خواهد شد.

   با توجه به پتانسیل‌های موجود کشور در زمینه صنعت توریسم، بازده بالای گردشگری، امکان ایجاد ظرفیت‌های اشتغال، درآمدزایی و نیز وجود زیرساخت‌های فرهنگی و گردشگری، اماکن تاریخی و جاذبه‌های توریستی به همراه استقبال متولیان امر از توسعه این صنعت و جذب گردشگران داخلی و خارجی، این بانک می‌تواند (علاوه بر وظایف و عملکردهای متعارف بانکی) با تصمیم‌سازی‌های هدفمند مدیریتی به عنوان یک سکوی مالی مناسب، در مقام توسعه و پشتیبانی از صنعت توریسم، نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند.

   با توجه به وضعیت بانک گردشگری درمدت اخیر می‌توان به نکات مهمی دست یافت. اقدامات قابل توجه از صرافی و تبدیل ارز و ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری تا تبلیغات مناسب ورزشی و اسپانسرینگ تیم‌های بزرگ و پرمخاطب کشور، نشانگر این است که مدیریت شرکت در مسیر توسعه و پررنگ کردن نام و جایگاه بانک گردشگری قدم برمی‌دارد که این موضوع می‌تواند نکته مثبتی در افق آتی و بازده عملکردی آن بانک باشد.

   بررسی بنیادی سهم
   نماد «وگردش» در بازار پایه زرد فرابورس ایران درج نماد شده و سهامداران اصلی آن شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (با بیشترین حجم تملک) و شرکت‌های تامین سرمایه امین، آذر تجارت صنعت آژند، الماس شهراد شرق، تجارت بین‌المللی دل عالم ایرانیان، عمرانی سرمایه‌گذاری ایران و چند شرکت خصوصی دیگر هستند که تعدادی از سهامداران عمده این نماد در گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (با نماد سمگا) نیز اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند. چنین مشاهداتی می‌تواند موید این مطلب باشد که سرمایه‌گذاران حقوقی بازار نظر مثبتی بر صنعت گردشگری و پتانسیل‌های نهفته در نمادهای مرتبط با آن دارند. این قبیل پتانسیل‌های بالقوه در صورت استقبال مدیران بانک قادر است موقعیت مثبتی را برای آینده بانک گردشگری رقم بزند.

   در ادامه نگاهی بر عملکرد نماد «وگردش» با توجه به صورت‌های مالی و اتفاقات اخیر سهم خواهیم داشت. چندی پیش «وگردش» در راستای تقویت بنیه مالی خود اقدام به افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی از محل آورده سهامداران کرده و طبق اعلامیه جدید خود قصد افزایش سرمایه مجدد به میزان ۱۴۰ درصد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها دارد. این افزایش سرمایه‌ها با مدیریت صحیح، می‌تواند توانایی شرکت را در تعاملات مالی و پوشش آیتم‌های مالی در ترازنامه تقویت کند.

   طبق افشای مورخ ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹، این بانک در نظر دارد مقداری از دارایی‌های خود را در راستای رعایت قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به فروش برساند که شامل تمام یا درصدی از شرکت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری خواهند بود که بانک گردشگری در آنها سهامدار است. سود حاصل از این اقدام در صورت‌های مالی آتی منعکس و قابل‌محاسبه خواهد بود.

   بانک گردشگری تا تاریخ ۶ ماه منتهی به ۳۱/ ۶/ ۱۳۹۹ نمایانگر تغییر ارزشمندی در روند سودسازی نسبت به دوره مشابه سال قبل است. هر سهم طی دوره مشابه سال قبل ۲۴۴ ریال زیان شناسایی کرده بود، ولی در دوره اخیر ۵۱ ریال سود محقق کرده است. (از نسبت ۵/ ۲: ۱ افزایش سرمایه صرف‌نظر شده است. افزایش تعداد برگ سهام می‌تواند آهنگ رشد را کم‌اهمیت جلوه دهد. نسبت حدودی ۱۲۵ ریال قبل از تجدید می‌تواند فرض شود.)

   نکته حائز اهمیت دیگر در گزارش، رشد درآمدهای مشاع بانک گردشگری نسبت به سال مالی قبل است. عدد P/ E هم‌اکنون در محدوده ۱۱۰ است.

   بررسی تکنیکال سهم
   سهم در طول یک‌سال گذشته رشد چشمگیر ۲۴۰۰ درصدی داشته و به قیمت حداکثر ۲۳۴۵۰ ریال رسیده است. در طول ریزش بازار معادل ۳۵ درصد از سقف تاریخی خود را اصلاح کرده و مجددا با ترمیم قیمت در محدوده سقف تاریخی خود قرار گرفته است. نوسانات مذکور در ۶ ماه گذشته نسبت به تحرکات بازارسهام بسیار مناسب ارزیابی می‌شود. سهم به‌علت قرار داشتن در بازار پایه و حجم معاملات کم‌ریسک نقدشوندگی باید مدنظر سهامداران و معامله‌گران بازار قرار گیرد.

   مراسم معارفه دکتر علی جباری مدیرعامل بیمه رازی برگزار شد

   مراسم معارفه دکتر علی جباری مدیرعامل بیمه رازی برگزار شد

   با حضور هیئت مدیره، معاونین، مدیران و جمعی از کارکنان بیمه رازی، مراسم معارفه مدیر عامل جدید بیمه رازی در سالن همایش ستاد مرکزی این شرکت برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی بیمه رازی، مراسم تقدیر و تشکر از آقای مهندس سید مجید بختیاری و معارفه جناب آقای دکتر علی جباری روز دوشنبه ۲۹ دی ماه سال ۱۳۹۹ در ساختمان مرکزی بیمه رازی برگزار گردید.

   آقای بهمن یزدخواستی، رئیس هیئت مدیره بیمه رازی در مراسم فوق ضمن خوش آمدگویی به حضار و تقدیر و سپاس از جناب بختیاری گفت: با توجه به اهداف بلند مدتی که برای شرکت بیمه رازی در نظر داشتیم، دکتر علی جباری را مناسب ترین فرد برای تصدی این جایگاه دیدیم. می توان از آقای دکتر علی جباری با توجه به برخورداری از سوابقی که در حوزه های بیمه ای و مالی در دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی و همچنین تحصیلات تکمیلی مرتبطی که دارند ایشان مناسب ترین گزینه در این جایگاه می باشند.

   پس از سخنان ریاست هیئت مدیره، آقای بختیاری، ضمن قدردانی از هئیت مدیره شرکت بیمه رازی به خاطر اعتمادی که در این مدت به ایشان داشتند، گزارشی را مبنی بر فعالیت های دو سال اخیر خود ارائه نمودند.

   سپس دکتر علی جباری با دریافت حکم رسمی مدیر عاملی، با درود و سلام به میهمانان از شروع همکاری خود با شرکت بیمه رازی ابراز خشنودی نمودند و از این شرکت به عنوان شرکتی جوان، پویا، چابک و تحول گرا یاد کردند. دکتر علی جباری افزود: تأکید بنده بر ایجاد برنامه استراتژیک بلند مدت می باشد و امیدوارم با کمک شما عزیزان به پیاده سازی سریع اهداف شرکت و تحولی عظیم در صنعت بیمه کشور دست یابیم.

   دکترعلی جباری مدیرعامل منتخب هیات مدیره بیمه رازی دارای مدرک کارشناسی مدیریت بیمه – کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  و دکترای مدیریت مالی است . جباری پیش از این مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی بود و معاونت مالی – اداری شرکت بیمه ایران را نیزدرکارنامه خود دارد.

   قابل ذکر است مهندس سید مجید بختیاری مدیرعامل پیشین بیمه رازی که از سال ۹۷ مدیرعامل این شرکت بود در سمت مدیرعامل در شرکت دیگری به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

   افتتاح حساب غیرحضوری در بانک صادرات ایران

   افتتاح حساب غیرحضوری در بانک صادرات ایران
   ​رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران همزمان با معرفی سامانه شمس (شعبه مجازی سپهر) بانک صادرات ایران، از عملیاتی شدن افتتاح حساب مجازی در ایام دهه فجر سال جاری خبر داد.
   به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، کاوه رزاقی در معرفی سامانه شمس در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران افزود: مشتریان و متقاضیان استفاده از شعب مجازی بانک صادرات ایران می‌توانند با مراجعه به نشانی: https://shams.bsi.ir بدون مراجعه به شعبه، خدمات متنوع بانکی را از این سامانه دریافت کنند. با ورود ساده و استفاده از کد ملی می‌توان خود را به این سامانه معرفی و به خدماتی که بانک صادرات ایران و شبکه بانکی ارائه می‌دهند، دسترسی یافت.
   وی افزود: در آخرین نسخه‌ای که از این سامانه برای رونمایی در دهه مبارک فجر آماده شده است، امکان افتتاح حساب به صورت غیرحضوری نیز فراهم شده و می‌توان ضمن واریز پول، سایر خدمات بانکی را نیز انجام داد.
   رزاقی گفت: تمامی مواردی که مشتریان از بانک انتظار دارند، به مرور به این سامانه افزوده خواهد شد. یکی از مهمترین نیازهای شبکه بانکی و بانک صادرات ایران که این سامانه در حال پوشش دادن به آن است، تکمیل فرم‌های انجام خدمات بانکی در یک بستر سهل و آسان و به صورت غیرحضوری است که بر خلاف شرایط سنتی در تکمیل کردن عجولانه این‌گونه فرم‌ها در شلوغی شعب برای دریافت یک خدمت خاص، این امکان فراهم شده است تا در منزل با آرامش کامل، این فرم تنها یک بار توسط مشتری تکمیل ‌شود و برای دفعات بعد نیازی به تکمیل کردن این فرم‌ها نیست و در سوابق مشتری در سامانه ثبت خواهد شد.
   رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران افزود: در حال حاضر به دلیل مشکلات احراز هویت غیرحضوری، برخی از خدمات نیازمند مراجعه به شعبه است اما به مرور با حل شدن مشکل احراز هویت مجازی با کمک واحدهای ذی‌ربط، الزامی برای مراجعه به شعبه برای دریافت خدمات بانکی وجود نخواهد داشت و همه فعالیت‌ها قابلیت انجام از درون منزل را خواهد داشت.
   رزاقی اظهار کرد: سامانه شمس شروع حرکت به سوی یک بانک مجازی است که سود و زیان مجزایی برای آن دیده شده است. رئیس شعبه مجزایی داشته و سیستم جداگانه از سیستم بانکی دارد. به سمتی در حال حرکت هستیم که تمامی کارهای بانکی را درون همین شعبه انجام دهیم. با استفاده از این سامانه تلاش شده بعد از ایام کرونا نیز تا جایی که امکان‌پذیر بوده، مراجعه به شعب بانک صادرات ایران را کاهش دهیم. ۴۵ روز استفاده از این سامانه نشان می‌دهد تلاش شده تا شیب نزولی تبلیغات و پایداری سامانه را به حدی برسانیم تا بهترین بازدهی را برای شبکه بانکی کشور و بانک صادرات ایران داشته باشد.
   رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران اظهار کرد: افتتاح حساب به صورت غیرحضوری، مهمترین گزینه‌‌ای است که در دهه مبارک فجر به قابلیت‌های این سامانه اضافه خواهد شد و تمامی مراحل دریافت این تسهیلات از طریق این سامانه صورت خواهد گرفت. با افتتاح حساب و تکمیل مدارک، مراحل دریافت این تسهیلات انجام خواهد شد.

    

   در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است:
   ۱- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
   ۲- از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور هستیم.
   ۳- پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
   ۴- نظرات پس از تأیید منتشر می‌شود.

   امکان ثبت اختیاری (غیرالزامی) اطلاعات چک در سامانه صیاد +مراحل ثبت

   امکان ثبت اختیاری (غیرالزامی) اطلاعات چک در سامانه صیاد +مراحل ثبت

   صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک از روز ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به صورت اختیاری انجام دهند.

    

   به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، با توجه به ابلاغیه صادره بانک مرکزی ج.ا.ا و با هدف آموزش و فرهنگ سازی مناسب، در حال حاضر ثبت صدور، دریافت و یا انتقال چک در سامانه صیاد توسط صادرکننده و یا دریافت کننده چک، به صورت اختیاری قابل انجام است. مشتریان محترم (در مرحله اول، مشتریان حقیقی) در صورت تمایل می توانند جهت آشنایی با فرایند ثبت صدور، تائید دریافت و یا انتقال چک در سامانه صیاد به صورت اختیاری از طریق برنامک های موبایلی منتخب که اسامی آنها در وب سایت شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت (شاپرک) درج شده، اقدام کنند.

   لازم به ذکر است، نیازی به مراجعه به بانک جهت استفاده از برنامک‌های موبایلی یاد شده نیست و اشخاص حقیقی می‌توانند برنامک‌‌های فوق را از وب سایت های معتبر دریافت و مورد استفاده قرار دهند. البته برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت صرفاً امکان ارائه خدمت به مشتریان حقیقی و حساب‌های جاری انفرادی را دارا هستند.

   یادآورمی شود؛ در حال حاضر تمام چک‌ها، کمافی‌سابق بدون نیاز به ثبت در سامانه صیاد در شبکه بانکی کشور پذیرش، پردازش و کارسازی خواهند شد، الزامی برای ثبت صدور، دریافت و یا ظهرنویسی چک در سامانه مذکور نیست. بنابراین با توجه به اختیاری بودن فرایند ثبت چک در سامانه یادشده، هموطنان عزیز توجه داشته باشند انتقال چک طبق روال سابق از طریق پشت نویسی با ذکر هویت گیرنده جدید معتبر خواهد بود. همچنین امکان صدور و یا ظهرنویسی چک در وجه حامل برای برگ چک های کنونی همانند قبل همچنان وجود دارد.

   براین اساس تمام صادرکنندگان چک می‌توانند با مراجعه به برنامک ‌های موبایلی اشاره شده، اطلاعات چک‌هایی که قصد صدور آن را دارند، در سامانه صیاد ثبت کنند. متقابلاً دریافت‌کنندگان چک نیز در صورت ثبت چک از سوی صادرکننده آن، امکان استعلام چک های ثبت شده به نام خود را از طریق برنامک های موبایلی داشته و پس از حصول اطمینان از تطبیق اطلاعات مندرج در فیزیک چک با اطلاعات ثبت شده در سامانه صیاد، می‌توانند اطلاعات چک را تائید یا رد کنند. همچنین چنانچه دریافت‌کننده چک تمایل به انتقال چک به شخص ثالث یا ذی‌نفع جدید باشد، پس از تائید چک، امکان انتقال چک به شخص ثالث برای انها فراهم است. مجددا یادآور می شود در حال حاضر ثبت اطلاعات چک در برنامک های موبایلی به صورت اختیاری و صرفاً جهت آشنایی صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک با فرایند ثبت صدور، تائید دریافت و یا انتقال چک در سامانه صیاد است و فرآیند یاد شده تاثیری روی پذیرش و کارسازی چک در نظام بانکی ندارد.

   نحوه استفاده از برنامک های موبایلی برای صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک به شرح زیر است:

   الف – نحوه استفاده صادرکنندگان چک از برنامک های موبایلی:

   صادرکننده چک می‌تواند با در اختیار داشتن یکی از کارت‌های بانکی صادر شده از سوی همان بانکی که دسته چک وی را صادر کرده و با استفاده از سیم‌کارت متعلق به خود از طریق برنامک موبایلی، با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی ۱۶ رقمی مندرج در برگه چک که قصد صدور آن را دارد، وارد منوی ثبت چک شده و اطلاعات چک صادره خود شامل تاریخ، مبلغ و مشخصات ذی‌نفع را وارد کند.

   ب – نحوه استفاده گیرندگان چک از برنامک‌های موبایلی:

   گیرنده چک می‌تواند با در اختیار داشتن هریک از کارت‌های بانکی خود و سیم‌کارت متعلق به خود، از طریق برنامک موبایلی، با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی ۱۶ رقمی مندرج در برگه چک دریافتی، وارد منوی تائید چک شده و اطلاعات چک ثبت شده به نفع خود را با اطلاعات مندرج در برگه چک تطبیق داده و مراتب تائید و یا عدم تائید خود را اعلام کند. پس از تائید چک، گیرنده می‌تواند چک ثبت شده را به ذی‌نفع جدید منتقل کند.

   خاطرنشان می‌شود امکان ثبت صدور و تایید دریافت و یا انتقال چک محدود به برنامک های موبایلی نبوده و تمهید امکانات سیستمی مذکور در درگاه های نوین بانکی (نظیر اینترنت بانک و همراه بانک) در دست اقدام بانکها نیز است که با فراهم شدن تمهیدات سیستمی مورد نیاز، مشتریان بانکی و از جمله اشخاص حقوقی و صاحبان حساب های مشترک اشخاص حقیقی خواهند توانست، علاوه بر برنامک های موبایلی، نسبت به ثبت اطلاعات صدور، تایید دریافت و یا انتقال چک از طریق سامانه های غیر حضوری متعلق به بانک خود نیز اقدام کنند.

   قابل توجه است، برای دسته چک های جدید که قرار است با ظاهر و محتوای جدید از ابتدای سال آتی توزیع شود، درج صدور، دریافت و یا پشت نویسی (انتقال) چک در سامانه صیاد الزامی خواهد شد و صدور یا پشت نویسی چک های مذکور در وجه حامل نیز ممنوع خواهد بود.

   بازدید مدیرعامل بانک صادرات ایران از ششمین نمایشگاه «تراکنش ایران»

   بازدید مدیرعامل بانک صادرات ایران از ششمین نمایشگاه «تراکنش ایران»
   ​ششمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE٢٠٢٠) با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، مدیران عامل بانک‌ها، مدیران، کارشناسان و فعالان حوزه بانکداری الکترونیک در هتل اسپیناس پالاس تهران آغاز به کار کرد.
   به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، عباس معمارنژاد در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ضرورت‌های تحول دیجیتال را مورد توجه قرار داد و گفت: اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال صرفا یک موضوع فناورانه نیست. برای تحقق کامل آن به تغییر نگرش در تفکر و فرهنگ سازمان‌ها نیاز است.
   معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: تحول دیجیتال یک ابر فرصت برای اصلاح نظام بانکی است که دیگر مجبور به استفاده از شعب نباشیم و در فضای دیجیتال و با استفاده از ابزارهای هوشمند خدمات را به مردم ارائه دهیم.
   وی از تدوین استراتژی فراگیری مالی خبر داد و افزود: در این استراتژی سه عنصر تحول دیجیتال، تولید محصول مطابق نیاز مشتری و سواد مالی مورد توجه جدی قرار گرفته  است تا همه مردم به راحتی به انواع خدمات مالی، پولی و بازار سرمایه دسترسی داشته باشند.
   معمارنژاد همچنین از برنامه‌ای با عنوان ژئومارکتینگ برای ارائه خدمات پولی و مالی به مردم در اقصی نقاط کشور خبر داد و افزود: با ارائه سفته الکترونیک تاکنون ٧٠ هزار فقره تسهیلات مرتبط با بیماری کرونا پرداخت شده و در آینده نزدیک تمامی سفته‌ها الکترونیک خواهند بود.
   در این مراسم همچنین معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی نیز با بررسی روند استفاده از ابزارهای بانکداری الکترونیک، گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در اواخر سال گذشته تاکنون، بخش عمده‌ای از مردم نیاز به استفاده از پول فیزیکی نداشته‌اند که این امر نتیجه سال‌ها زحمت تلاشگران عرصه بانکداری الکترونیک بوده است.
   مهران محرمیان  با بیان اینکه دهه ٨٠ دهه حکمرانی خودپردازها در نظام بانکی بود، افزود: دهه ٩٠ دهه حکمرانی کارت‌خوان‌ها و شبکه پرداخت بوده که البته در کنار دیگر رقبا همچون USSDها، پرداخت‌های موبایلی و در نهایت در رقابت با اپلیکیشن‌های پرداخت، دامنه آنها محدود شده است.
   وی با بررسی لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در بانکداری غیرحضوری، گفت: پرداخت‌های غیرحضوری به بیش از ٩٠ درصد افزایش یافته و کشور ما در دنیا از این نظر در شرایط مناسبی قرار  دارد.
   محرمیان تاکید کرد:  بناست از فین‌تک‌ها در حوزه‌های نظارت کمک بگیریم و ورود آنها در همه جا با نوآوری همراه بوده است.
   وی فعالان عرصه بانکداری الکترونیک و فناوری پرداخت را سربازان  فناوری اطلاعات دانست که در دوران شیوه بیماری کرونا به مراتب بیش از سایر بخش‌ها برای سهولت دسترسی مردم به فناوری‌های پرداخت تلاش کرده‌اند.
   حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در حاشیه شرکت در این نمایشگاه از غرفه این بانک که با حضور شرکت پرداخت الکترونیک سپهر و شرکت راه‌حل‌های هوشمند سپهر همراه بود، بازدید کرد و آخرین دستاوردهای بانکداری الکترونیک و خدمات غیر حضوری این بانک را مورد بررسی قرار داد.
   همزمان با برگزاری این نمایشگاه، نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلفی در خصوص صنعت بانکداری، مالی و پرداخت با حضور صادق فرامرزی، مدیرعامل هلدینگ فناوری  اطلاعات بانک صادرات ایران، سید جعفر صدری، مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران، کاوه رزاقی، رئیس کل اداره انفورماتیک و امیرحسین آقامحمدی، رئیس اداره کل خدمات نوین بانک صادرات ایران در نظر گرفته شده است. چالش‌های کسب و کارهای شبکه پرداخت الکترونیکی، هویت دیجیتال، نئوبانک‌ها، کیف پول الکترونیک، رابطه کربنکینک و تحول دیجیتال، چالش‌های بورسی شدن استارت‌آپ‌ها و خلاء‌های نوآوری در صنعت بانکداری، سند باکس و همچنین معرفی سامانه شمس (شعبه مجازی بانک صادرات ایران) مهمترین محورهای نشست‌های تخصصی در این نمایشگاه است که مورد استقبال صاحب نظران و کارشناسان قرار گرفته است.
   در افتتاحیه این نمایشگاه همچنین از چهره‌های ماندگار صنعت بانکداری و عرصه فناوری و پرداخت و همچنین شهدای خدمت‌گذار عرصه بانکی قدردانی و از برخی فناوری‌های نوین در عرصه فناوری مالی و تراکنش رونمایی شد.
   اثربخشی کارمزدها در مدل‌های کسب و کار لحاظ نشده است
   رئیس اداره کل خدمات نوین بانک صادرات ایران در پنل تخصصی «چالش‌های کسب و کارهای شبکه پرداخت الکترونیکی» که در اولین روز این نمایشگاه برگزار شد، لزوم اثربخشی کارمزدها در شبکه پرداخت را مورد توجه قرار داد و گفت: زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری شبکه پرداخت الکترونیکی به سرعت توسعه پیدا کرد اما مدل کسب و کار به شیوه مناسبی بر روی این بستر شکل نگرفته است.
   امیرحسین آقامحمدی با بیان اینکه کارایی کسب و کار (BUSINESSMODEL) به اثر بخشی کارمزدها مرتبط است، افزود: در مدل‌های کسب و کار موجود، در تعامل بین کار و پایانه‌های فروشگاهی و ابزار پذیرش قوانینی حاکم است که کمک می‌کند پذیرنده هیچگونه کارمزدی بابت خدماتی که دریافت می‌کند، پرداخت نکند و حتی خدمات بیشتری را دریافت کند.
   وی اظهار کرد: این مدل کسب و کار قدرت چانه‌زنی پذیرندگان خدمات را بالا برده است تا جایی که بحث امتیاز گیری از تعداد تراکنش‌ها نیز مطرح شده و در نهایت بین شرکت‌های PSP  در این خصوص رقابت شدیدی ایجاد شده و به نوعی سرمایه‌های ملی را دچار رکود کرده است تا جایی که شرکت‌های PSP همچنان به دنبال وارد کردن دستگاه پایانه فروش هستند.
   آقامحمدی افزود: اگر کارمزدها در مدل کسب و کار اثربخشی لازم را داشت، نوآوری به کیفیت ارائه خدمات اتکای بیشتری داشت نه اینکه با انگیزه افزایش تعداد تراکنش‌ها به پذیرنده دستگاه‌های پایانه فروش امتیاز بدهیم.
   رئیس اداره کل خدمات نوین بانک صادرات ایران تاکید کرد: این چالش در حوزه بانکداری نیز وجود دارد و بانک‌ها هزینه‌های گزافی در این زمینه پرداخت می‌کنند. این هزینه‌ها بعدها بر کارمزد تراکنش‌های درگاه‌ها تحمیل می‌شود. اگر مدل کارمزدها اصلاح شود بسیاری از این مشکلات برطرف خواهد شد.
   آقامحمدی همچنین در خصوص مبارزه با پولشویی در فرآیند استفاده از پایانه‌های فروش، سایت‌های قمار، درگاه‌های اجاره‌ای، حساب‌های اجاره‌ای و … نیز گفت: برخی تخلفات در کشور تابع قانون مجازات اسلامی است. برخی از مشاغل در دنیا شاید مشاغل تعریف‌شده‌ای باشند اما در داخل کشور تخلف محسوب می‌شوند. برخی IPها در این جهت با محدویت‌هایی روبرو شده اند. اما هزینه‌های مرتبط با این فرآیندها هیچگاه به صفر نرسیده است.
   وی افزود: این روند در بانک‌ها و PSPها با ملاحظه رفتارسنجی مشتری مدنظر قرار گرفته است. مشتری در زمان ثبت‌نام و دریافت دستگاه پایانه فروش تعهداتی را می‌پذیرد و اگر از این چارچوب خارج شده و تغییر رویه دهد، باید تحت نظارت قرار گرفته و با واکنش جدی روبرو شود.
   رئیس اداره کل خدمات نوین بانک صادرات ایران با تاکید بر اینکه برخورد با متخلفان در این حوزه با جدیت پیگیری می‌شود، اظهار کرد: نوآوری‌های موجود در این عرصه از قبیل بلاک‌چین، کیف پول الکترونیک، رمز ارزها و … شرایط جدیدی را ایجاد می‌کنند. در جریان نقدینگی کیف پول الکترونیک شاید بتوان کنترل‌هایی را انجام داد اما از اساس جذابیت‌هایی ایجاد شده که در قالب همان فضای جریان نقدینگی، شرایط پرداختی شکل بگیرد که قابل تعریف باشد. این روند به سرعت در حال رشد است. در چند سال گذشته صحبت کردن در مورد رمز ارزها چندان آشنا نبود اما امروزه برای اغلب افراد جامعه آشنا است.
   آقامحمدی ابراز کرد: اکثر بانک‌های مرکزی در دنیا نیز نگرانی‌هایی در این زمینه دارند و تاکنون فرآیندی مشاهده نشده که بتواند این دغدغه را رفع کند. حتی به دلیل اینکه نمی‌توانند با این جریان مقابله کنند، از آن استقبال نیز شده است. در فناوری‌های جدید پرداخت سرعت معاملات افزایش و هزینه‌ها در حال کاهش است.

   گزارش عملکرد ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ پست‌بانک‌ایران منتشر شد

   گزارش عملکرد ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ پست‌بانک‌ایران منتشر شد

    

   بانک و بیمه

   به گزارش کوتاه انلاین  ،سیدرحمان حسین پور رییس اداره‌کل روابط عمومی پست‌بانک‌ایران اعلام کرد: گزارش عملکرد نه‌ماهه سال ۱۳۹۹ این بانک تهیه و برای بهره‌برداری ذینفعان به ویژه کارکنان، کارگزاران باجه‌های بانکی روستایی و سهامداران منتشر شد.

   به گزارش  روابط عمومی پست بانک ایران، وی اعلام کرد: در این گزارش عملکرد بانک از نظر منابع، مصارف، تسهیلات، بانکداری الکترونیکی، خدمات ارزی و سایر معیارهای مهم ارزیابی و میزان پیشرفت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مقایسه شده است.
   حسین پور تصریح کرد: براساس یافته‌های این گزارش، از هر ۱۰۰ نفر جمعیت روستایی ۴۸ نفر در پست‌بانک‌ایران دارای حساب بانکی بوده و منابع و مصارف بانک نیز به ترتیب ۲۴۴ و ۱۹۷ هزار میلیارد ریال است که به ترتیب ۶۶ و ۶۰ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد داشته است.
   وی در ادامه افزود: مجموع تسهیلات پرداختی طی سال جاری ۸۷ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ حدود ۶۶ درصد رشد داشته و ارزش فعالیت‌های ارزی نیز ۷۲۷ میلیون یورو بوده که دارای ۲۱ درصد رشد می باشد.
   رییس اداره‌کل روابط عمومی پست بانک ایران تأکید کرد: تاکنون ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی پرداخت‌شده است و روند پرداخت آن در زمینه‌های مولد برای جهش تولید ادامه دارد.
   وی درپایان تعداد باجه بانکی روستایی درسطح کشور را ۵۵۵۱ با سرانه منابع هرباجه ۶۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تعداد ۱۷۰هزار و ۵۱۲ دستگاه ابزار الکترونیکی شامل؛ خودپرداز، پایانه شعبه‌ای و پایانه فروشگاهی این بانک برای تسهیل امور بانکی در دسترس هموطنان به ویژه درمناطق روستایی قرار دارد.

   1 2 3 25