دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

فضاهای مجازی (Metaverse) راهی برای تعامل برندها و سرگرمی‌های ایمن

فضاهای مجازی (Metaverse) راهی برای تعامل برندها و سرگرمی‌های ایمن

اندازه فونت  
فضاهای مجازی (Metaverse) راهی برای تعامل برندها و سرگرمی‌های ایمن

 

چگونه باید کلمه متاورس را تعریف کرد؟ آیا فقط یک متاورس وجود دارد؟ آیا متاورس‌های متعددی وجود دارند؟‌ آیا استفاده از اصطلاح متاورس برای نامیدن این پدیده درست است؟ آیا اکنون در متاورس هستیم یا در حال خلق آن هستیم؟ این عبارت و مفهومی بسیار جدید است و هر کس هنگام استفاده از عبارت Metaverse با سؤالات فراوانی روبرو می‌شود. تعاریف و سؤالاتی که پاسخ به آن‌ها در سال ۲۰۲۱ هنوز سخت است.

 

عبارت متاورس به گفته ویکی‌پدیا برای توصیف مجموعه‌ای از فضاهای اشتراکی مجازی استفاده می‌شود که به‌واسطه همگرایی واقعیت فیزیکی تقویت‌شده و فضای مجازی با نمود فیزیکی پایدار ایجاد می‌شود و مجموع دنیاهای مجازی، واقعیت افزوده و اینترنت را در برمی‌گیرد. کلمه Metaverse اصطلاحی مرکب از پیشوند Meta (به معنای فراتر) و عبارت verse برگرفته از کلمه Universe به معنای جهان و عالم است. لذا برای معادل فارسی آن می‌توان عبارت‌هایی همچون فرا-جهانی یا فرا-کیهانی را مورداستفاده قرارداد؛ اما با توجه به عدم کاربرد گسترده این عبارات، فعلاً از همان ترکیب آشنای متاورس استفاده می‌کنیم. این اصلاح به‌طورمعمول برای توصیف مفهوم آینده اینترنت مورداستفاده قرار می‌گیرد که از فضاهای مجازی دائمی، مشترک و سه‌بعدی متصل به یک جهان مجازی قابل‌ادراک تشکیل‌شده است.

 

این اصطلاح از دوران باستانی عصر دیجیتال آمده است. متاورس توسط نیل استیفنسون ساخته‌شده و سال ۱۹۹۲ در رمان «سقوط برف» مورداستفاده قرار گرفت. سپس در رمان Ready Player One از ارنست کلاین به‌عنوان یک واحه تصور شد که به یک دنیای دیجیتالی کاملاً تحقق‌یافته در ورای دنیای آنالوگی اشاره دارد که اکنون در آن زندگی می‌کنیم.

 

متاورس مصطلحا به انواع تجربیات، محیط‌ها و دارایی‌های مجازی اشاره دارد که با آنلاین شدن همه‌چیز، شتاب و شمول بیشتری پیدا می‌کنند. این فناوری‌های جدید در کنار هم، به چیزی اشاره دارند که اینترنت در آینده خواهد شد. بازی‌های ویدیویی همانند Roblox و Fortnite یا Animal Crossing: New Horizons که در آن بازیکنان می‌توانند دنیای خود را بسازند، و همچنین اکثر شبکه‌های اجتماعی، شباهت‌هایی با متاورس دارند. اگر شما هم یک NFT یا مقداری رمزارز دارید، پس بخشی از تجربه متاورسی‌شدن جهانی هستید. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در شکل حداقلی خود، مجاورت‌هایی با متاورس دارد. اگر با آواتار دیجیتال‌تان در یک جلسه کاری یا مهمانی آنلاین شرکت کرده‌اید، در حال قدم زدن در همسایگی تجربیات متاورسی هستید.

 

در این میان هرکسی از ظن خود به تعریف این آینده ناشناخته می‌پردازد. Roblox، Epic، Genies و Zepeto از عبارت متاورس استفاده می‌کنند. درحالی‌که فیس‌بوک آن را Live Maps می‌نامد و Magic Leap اصطلاح Magicverse را ترجیح می‌دهد. Kevin Kelley در Wired از عنوان Mirrorworld برای نامیدن آن استفاده می‌کند و Nvidia هم عبارت Omniverse را ترجیح داده است. برخی هم اصطلاحاتی چون AR Cloud، اینترنت فضایی یا وب فضایی (Spatial Web) را برگزیده‌اند.

 

اگرچه تعریف این اصطلاح اصلاً آسان نیست، اما احتمالاً از یک‌چیز می‌توان مطمئن بود. این اصطلاح توسط یک شخص یا شرکت تعریف نخواهد شد، بلکه توسط افراد بسیاری تعریف‌شده و تکامل خواهد یافت. زبانی که امروز برای توصیف آینده به کار می‌بریم همیشه در حال تغییر است و هنوز تغییرات بسیاری را باید تجربه کنیم تا دریابیم واقعاً متاورس چیست، به چه معنی است و ممکن است به چه تبدیل شویم.

 

زندگی مجازی ال‌جی الکترونیکس

درحالی‌که گرایش به تعاملات آنلاین مدت‌ها است در میان کاربران رو به رشد بوده، فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه بسیاری از شرکت‌ها را مجبور ساخته تا به‌موازات تعطیلی فعالیت‌های فیزیکی و فروشگاه‌های حضوری، نمایشگاه‌های مجازی و تعاملی خود را برای ارتباط بیشتر با مشتریان توسعه دهند.

 

یکی از روایت های موفق در این زمینه، تجربه ال‌جی در استفاده موفق از فاصله اجتماعی و علاقه میلیون‌ها مشتری نسل هزاره و نسل Z و دیگر گیمرهای سراسر جهان به بازی Animal Crossing: New Horizons است. این بازی به‌سرعت به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های پلتفرم Nintendo Switch تبدیل شد و با ۵ میلیون فروش در یک ماه، رکورد بسیاری از ابزارهای دیجیتال را پشت سر گذاشت و تا اکنون بیش از ۳۱ میلیون نسخه آن در سراسر جهان به فروش رفته است.

 

ال‌جی الکترونیکس در این بازی OLED ISLAND و LIT ISLAND را راه‌اندازی نموده تا اولین شرکت لوازم الکترونیک مصرفی دنیا باشد که در دنیای مجازی (Metaverse)‌ ACNH صاحب آدرس‌های رویایی (شیوه آدرس‌دهی این بازی) است و ساکنان دنیای بازی می‌توانند آزادانه از آن‌ها استفاده کنند.

 

در OLED ISLAND بازدیدکنندگان می‌توانند سبک زندگی مجازی با تلویزیون‌های OLED ال‌جی را تجربه کنند  و درباره مشخصات این محصولات بیشتر بیاموزند. این سرزمین دارای بخش‌های مجازی است که با محصولات OLED ال‌جی پرشده‌ است. در LIT ISLAND هم توریست‌ها می‌توانند فضاهای گیمینگ، استودیوی موسیقی، باشگاه، ورزشگاه فوتبال، ورزشگاه بیسبال و زمین بستکتبال را پیداکرده و به سرگرمی موردعلاقه‌شان بپردازند. البته جوایز فراوانی هم در جزایر ال‌جی انتظار ساکنان این متاورس را می‌کشد.

 

ال‌جی در این حوزه‌ هم مانند بسیاری از تکنولوژی‌های نوین دیگر، ورودی زودهنگام و مؤثر داشته و به دنبال حضوری مؤثر، جریان‌ساز و تأثیرگذار است. LG Group مدتی است که سرمایه‌گذاری روی مفهوم Metaverse را شروع کرده و در اولین گام‌ها، LG Technology Ventures به‌تازگی سرمایه‌گذاری مهمی در استارتاپ آمریکایی Wave داشته که شرکتی متخصص در زمینه تولید محتوای سرگرمی مجازی است. ال‌جی قصد دارد با همکاری Wave سرویس‌ها و محتوای سرگرمی مجازی را توسعه دهد. از مهم‌ترین فعالیت‌های این استارتاپ می‌توان به برگزاری بیش از ۵۰ کنسرت موسیقی آنلاین بر پایه واقعیت مجازی اشاره کرد که موسیقی‌دان‌های مشهوری همچون John Legend و Lindsey Sterling در آن‌ها حضورداشته‌اند.

 

LG Technology Ventures که بازوی سرمایه‌گذاری LG Group در متاورس به شمار می‌رود، به دنبال گسترش فعالیت‌های تحقیقاتی در این زمینه است. آن‌ها قصد دارند ۴۲۵ میلیون دلار آمریکا در شش زیرمجموعه اصلی ال‌جی (ازجمله ال‌جی الکترونیکس) سرمایه‌گذاری تحقیقاتی انجام دهند و همچنین ۱۵۰ میلیون دلار آمریکا هم در بیش از ۳۰ استارتاپ و چهار شرکت سرمایه‌گذاری ریسک پذیر به این امر اختصاص خواهند داد.

 

علاوه بر این، LG Display هم با رونمایی از پلتفرم Metaverse برنامه آموزش کارمندان جدید را با استفاده از قابلیت‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در شبکه‌ای متشکل از کارمندان قدیمی و تازه‌وارد در پیش‌گرفته است. Metaverse Education Center متشکل از یک فضای عمومی اصلی است که ۲۰۰ کارمند جدید در قالب ۲۵ تیم با آواتارهای‌شان به بازی، یادگیری و چت ویدیویی می‌پردازند. LG Display قصد دارد ۹۰۰ کارمند جدیدی که طی سال جاری میلادی استخدام می‌شوند را با استفاده از این پلتفرم آموزش داده و آماده ورود به محیط کار نماید.

 

برگزاری رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت همراه اول

برگزاری رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت همراه اول

اندازه فونت  
برگزاری رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت همراه اول

رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت گروه همراه اول و با هدف یافتن راهکارهایی برای حل برخی از بزرگترین چالش‌های اجتماعی و زیست محیطی کشور برگزار می‌شود.

 به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جایزه سال هوشمندسازی با شعار «ایده ‌های نو برای معضلات قدیمی» و با هدف انتخاب ایده ‌های نوآورانه و استارتاپی برگزار می شود.

این رویداد که با همت مرکز تحقیق و توسعه شرکت همراه اول، فروم اینترنت اشیاء ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت حرکت اول تدارک دیده شده به دنبال بسترسازی برای رفع معضلات کلیدی کشور در دولت آینده، شناسایی و ارایه دقیق چالش های کلان اجتماعی و زیست محیطی کشور، ترویج اهمیت استفاده از راهکارهای فناورانه به ویژه مبتنی بر شبکه های ارتباطی برای حل معضلات ملی و تحریک تقاضا برای استفاده از خدمات هوشمندسازی در اجرای پروژه های بزرگ در سطح کلان کشور است.

 

کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، مراقبت های بهداشتی درمانی بهینه در زمان کرونا، بهینه سازی توزیع محصولات کشاورزی، کاهش معضل کمبود منابع آبی، کاهش خسارات تصادفات جاده ای، مبارزه با قاچاق، مدیریت و کنترل ترافیک کلانشهرها، مدیریت مصرف سوخت، مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز) و کاهش هزینه نهاده های تولید در کشاورزی از چالش ها و محورهای مدنظر در جایزه سال هوشمندسازی است.

 

شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های علاقه مند به شرکت در رویداد جایزه سال هوشمندسازی، می بایست ابتدا یکی از ۱۰ حوزه مدنظر در رویداد امسال را برای ارائه راهکارها انتخاب و با پر کردن فرم ثبت نام، آمادگی خود را اعلام می کردند.

 

سرانجام نیز پس از ارزیابی و داوری های صورت گرفته، ایده های نوآرانه برتر در نمایشگاه تلکام ۱۴۰۰ که احتمالا پاییز برگزار می شود، معرفی خواهند شد.

 

از آن جهت که امروزه با بکارگیری نسل های جدید فناوری های ارتباطی مانند ۵G، توانایی اتصال افراد و ماشین ها به سهولت ایجاد شده و دنیای فیزیکی و سایبری به واسطه اینترنت اشیاء به یکدیگر پیوند خورده است.

 

در عین حال، داده های انبوه جمع آوری شده حاصل از این اتصال با هوش مصنوعی (AI) معنا می یابند.

 

بنابراین با الهام گرفتن از این روند جذاب، این رویداد که با حمایت مالی ۱۰۰ میلیارد ریالی  برگزار می شود، در تلاش است تا با بکارگیری ابزارهای فناورانه‌ و در کنار اتکاء به خلاقیت و نوآوری جوانان ایرانی، راهکارهایی را برای حل برخی از بزرگترین چالش های اجتماعی و زیست محیطی کشور بیابد

رشد ۵۰ درصدی سود پرداختی به سپرده گذاران / ۶ موفقیت بانک کارآفرین

رشد ۵۰ درصدی سود پرداختی به سپرده گذاران / ۶ موفقیت بانک کارآفرین
اندازه فونت  
رشد ۵۰ درصدی سود پرداختی به سپرده گذاران / ۶ موفقیت بانک کارآفرین
 

دبیر مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین از رشد ۵۰ درصدی سود پرداختی این بانک به سپرده گذاران در سال ۹۹ خبر داد و گفت : این رقم از ١٩ هزار میلیارد ریال در سال ۹۸ به ٢۶ هزار میلیارد ریال در سال گذشته افزایش یافته است .

 به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین،  دکتر فرشاد محمد پور در مجمع عادی سالانه بانک کارآفرین که به صورت حضوری و مجازی برگزارشد، افزود: افزایش سود پرداختی به سپرده گذاران به طور عمده ناشی  از رشد حجم سپرده ها بود و بانک با توجه به برنامه ها و سیاست های خود توانست منابع ارزان قیمت را جذب کند.

مجمع عادی سالانه بانک کارآفرین با حضور محمدرضا خورسندی رییس هیات مدیره به عنوان رییس مجمع و دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک و دکتر فرشاد محمدپور دبیر مجمع و با حضور ناظرین، حسابرس و بازرس قانونی و همچنین نماینده بورس به رسمیت شناخته شد.

طبق دستورالعمل و پروتکل های اعلامی سازمان بورس و اوراق بهادار در دوران کرونا برگزاری مجامع مشروط به حضور فیزیکی تعدادی محدود از سهامداران است و مابقی سهامداران به صورت مجازی در این نشست شرکت کردند.

رشد ۶۶ درصدی درآمد تسهیلات بانک

دبیر مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین همچنین ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت بانک در سال ٩٩ و مقایسه آن با یک سال قبل از آن گفت : درآمد تسهیلات بانک در سال  ٩٨ تنها ١٨ هزار میلیارد ریال بود که سال گذشته به ٣٠ هزار میلیارد ریال رسید.

محمدپور ادامه داد: درآمد سرمایه گذاری نیز در سال٩٩ در مقایسه با سال پیش از آن افزایش قابل توجهی داشته به طوری که این رقم در سال ٩٨  تنها ۶٠٠ میلیارد ریال بود که در سال ٩٩ به ١٣٠٠میلیارد ریال رسید که رشد٩٩ درصدی را نشان می دهد.

بانک هزار میلیارد تومانی

محمدپور با اشاره به انتشار گزارش سه ماهه ابتدای سال جاری بانک بر روی کدال در روزهای آینده تاکید کرد: در حال حاضر بانک از نظر سود بانکی یک بانک هزار میلیارد تومانی است و به طور قطع در سال های آینده نیز این اعداد دوباره تکرار خواهد شد.

رشدهای سه رقمی بانک در سال ۹۹

دکتر محمدرضا فرزین سخنران دیگر این مجمع بود، وی ضمن ارائه گزارشی به سهامداران گفت : سال ٩٩ را با این تفکر شروع کردیم که در سیستم بانکی سهم بیشتری داشته باشیم و جهش های به ثبت رسیده نشان می دهد در این امر موفق بوده ایم.

وی با اشاره  به رشدهای سه رقمی ثبت شده، تاکید کرد: البته در برنامه هایمان به این نکته توجه داشتیم که نسبت هایی بانکی بهم نریزد و همه بخش ها به صورت یکسان رشد کنند.

تعیین تکلیف حساب های مشکوک الوصول

وی تعیین تکلیف حساب های مشکوک الوصول را یکی از اقدامات مهم خواند که در کاهش قابل توجه  NPL (نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی بانک موثر بوده است.

مدیرعامل بانک کارآفرین افزود: در حال حاضر NPL بانک زیر پنج درصد است این در حالی است که بسیاری از  بانک های بزرگ NPL ندارند  و یا در  LCR  (نسبت پوشش نقدینگی بانکی) نیز رشد بالای ١٠٠ درصد داشتیم آنهم با در نظر گرفتن اینکه نقدینگی کاهش نیابد و به این ترتیب بهترین LCR نظام بانکی است.

طبق گفته فرزین NPL بانک چهار و نیم درصد است.

۶ موفقیت بانک  

وی همچنین خاطر نشان کرد : گروه مالی کارآفرین هم در راستای بانک به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است برای مثال بیمه کارآفرین جز بیمه های موفق کشور است، شرکت لیزینگ کارآفرین وارد بورس شده و در بین شرکت های بورسی رتبه دوم را دارد. همچنین کارگزاری بانک جز بهترین کارگزاری های کشور است.

مدیرعامل بانک کارآفرین با بیان اینکه تمام گزارش های ارائه شده تاکنون مورد قبول سازمان بورس بوده است، افزود: تمام مجامع نیز براساس برنامه و به طور منظم به موقع برگزارشد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مجامع شعب به صورت فصلی تاکید کرد: این اقدام موجب شد تا عملکرد شعب بررسی و نواقص در کلینیک شعب بررسی و رفع شود.

مصوبات مجمع

در مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین مقرر شد با توجه به روال ثبت افزایش سرمایه بانک در ابتدای مرداد ماه و سود قابل توجهی که بانک در سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ١٣٩٩داشته است، تقسیم سود خالص قابل تقسیم بعد از ثبت و انجام کامل این مراحل انجام شود.

با توجه به این که مجمع عمومی عادی سالانه بابت تقسیم سود به تنفس خورد ، مقرر شد تا مجمع عادی بانک مجددا در روز ١١مرداد ماه برگزار شود.

در ادامه  گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص عملکرد سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ١٣٩٩، قرائت شد.

همچنین ضمن تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ١٣٩٩ مقرر شد تا میزان سود تقسیمی، پاداش اعضای هیات مدیره برای عملکرد سال مالی ١٣٩٩ در مجمع عادی سالانه در ۱۱ مردادماه ، تعیین و تصویب شود.

در این جلسه حق حضور اعضای غیرموظف هیات مدیره برای سال مالی ١٣٩٩، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های شرکت، انتخاب بازرس و حسابرس اصلی و علی‌البدل برای سال مالی ١٣٩٩ مطرح و به تصویب رسید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد

اندازه فونت  
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد
 

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال مالی منتهی به تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ روز پنجشنبه مورخ ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۰ در ساختمان مرکزی این شرکت برگزار گردید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد

اندازه فونت  
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد
 

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال مالی منتهی به تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ روز پنجشنبه مورخ ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۰ در ساختمان مرکزی این شرکت برگزار گردید

آغاز رویداد دانش‌آموزی کدآپ با محوریت زبان برنامه‌نویسی پایتون

آغاز رویداد دانش‌آموزی کدآپ با محوریت زبان برنامه‌نویسی پایتون

اندازه فونت  
آغاز رویداد دانش‌آموزی کدآپ با محوریت زبان برنامه‌نویسی پایتون

 

دور جدید رویداد دانش‌آموزی کدآپ با محوریت زبان برنامه‌نویسی پایتون و با حمایت همراه اول و آکادمی همراه برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، رویداد دانش آموزی «کد آپ» از ابتدای مردادماه آغاز شده و به مدت دو ماه قرار است دانش آموزان شرکت کننده در این دوره را با تفکر رایانشی و برنامه نویسی به زبان پایتون آشنا کند.

سامانه آموزشی این دوره علاوه بر درسنامه های نوشتاری، بستری برای حل تمرین و داوری آنلاین است؛ در کنار این بستر به هر فرد یک مربی یا راهنما اختصاص می یابد.

همچنین دانش آموزان به صورت هفتگی در کلاس آموزشی مبتنی بر حل مساله جمعی و تعاملی شرکت می کنند.

از جمله برنامه های تدارک دیده شده در این دوره، برنامه ریزی ارائه ۱۵۰ درس نامه، ۷۰ ساعت حل مساله و برنامه نویسی، ۲ مسابقه آنلاین برنامه نویسی، انجام پروژه های واقعی، سیستم خودکار تصحیح تمرین ها، اتاق فرار مجازی، یادگیری معکوس، کلاس های هفتگی، مسابقات جانبی و رفع اشکال فردی و گروهی است.

این دوره که با حمایت همراه اول و آکادمی همراه تدارک دیده شده، توسط کوئرا اجرا می شود و تا انتهای شهریورماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، در دوره گذشته کدآپ که مبتنی بر آموزش زبان ++C بود، بیش از ۲۰۰ دانش آموز از ۲۵ شهر کشور شرکت و زیر نظر ۲۰ مربی برنامه نویسی اقدام به انجام پروژه های واقعی کردند.

تقسیم ۷۰ ریال سود به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا

تقسیم ۷۰ ریال سود به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا
بانک سینا در راستای شفافیت مالی و رعایت مقررات و ضوابط قانونی، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه خود را پیرو آگهی های مندرج در روزنامه های کثیرالانتشار، رأس ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ در محل سالن اجتماعات بانک برگزار نمود.
تقسیم ۷۰ ریال سود به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا

به گزارش روابط عمومی بانک سینا این جلسه که به صورت آنلاین از طریق وبسایت بانک نیز پخش می شد با شرکت ۷۰٫۶۳ درصد از سهامداران بانک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و باحضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان حسابرسی، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران بانک همراه بود.
در این جلسه پس از انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجمع، جلسه برای بررسی عملکرد و صورت های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹ بانک رسما آغاز شد.
در ابتدای جلسه مدیرعامل بانک سینا با تشریح گزارش عملکرد بانک گفت: یکی از اهداف اصلی و مهم بانک سینا، تلاش برای افزایش رضایتمندی تمامی ذینفعان گرامی از طریق ایجاد ارزش افزوده و بهره وری در روند فعالیت ها علیرغم شرایط سخت سال گذشته به ویژه شیوع کرونا و ابتلای بسیاری از همکاران بانک به این بیماری بود که خوشبختانه با از خودگذشتگی این عزیزان و معرفی طرح ها و محصولات جدید، رشد مناسبی را در عملکرد بانک شاهد بودیم.
دکتر ایمانی افزود: عملکردها حاکی از رشد ۵۶ درصدی درآمدهای کارمزدی و رشد ۵۴ درصدی سرمایه گذاری ها در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن بوده و سود خالص بانک در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹ از رشد ۱۸۱ درصدی برخوردار شده است.
وی از رشد ۵۱٫۶ درصدی سپرده های بانک در این سال خبر داد و در عین حال تاکید کرد: یکی از استراتژی های عمده بانک سینا، تلاش برای کاهش قیمت تمام شده پول است که این رقم از ۱۸٫۶ درصد در سال ۹۸ به ۱۶٫۹ درصد در پایان سال ۹۹ رسیده است. حجم تسهیلات پرداختی بانک نیز در این سال نسبت به سال قبل با رشد ۷۳ درصدی به رقم ۲۵۹ هزار میلیارد ریال رسیده در حالی که نسبت مطالبات غیرجاری به کل مانده تسهیلات از ۷٫۳ درصد در سال ۹۸ به ۴٫۵ درصد در سال ۹۹ کاهش یافته است.
دکتر ایمانی خاطرنشان کرد: اعتبارات اسنادی بانک در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن ۱۸۹ درصد و ضمانت نامه ها نیز در این بازه زمانی رشد ۵۱ درصدی را شامل شده است.
دکتر ایمانی، گفت: بانک سینا با بهبود نرخ بازده دارایی(ROA) که نشان دهنده مدیریت دارایی ها برای کسب سود است، در سال ۹۹ توانسته با رشد ۸۸ درصدی به ازای هر ۱۰۰ ریال دارایی، حدود ۱٫۵ ریال سود خالص کسب کند که این رقم در سال ۹۸ معادل ۰٫۸ ریال بوده است. بر اساس شاخص نرخ بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) نیز، روند نزولی بازدهی حقوق صاحبان سهام با تدابیر اندیشیده شده از سال ۹۸ معکوس شده و بانک از نظر بازدهی به روند نزولی روال قبل پایان داده به طوری که این نسبت در سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ با نرخ رشد ۵۸ درصدی، سهامداران بانک را به ازای هر ۱۰۰ ریال حقوق مالکانه، صاحب ۱۹٫۷ ریال سود خالص نموده است.
وی اظهار داشت: نسبت کفایت سرمایه نیز که در شاخص های بین المللی هم بسیار مدنظر است، در سال ۹۹ با رشد ۱ درصدی نسبت به پایان سال ۹۸ به ۸٫۹ درصد ارتقا یافته است. همچنین بانک سینا جهت عملکرد سال ۱۳۹۹، از معدود بانکهائی است که مابه التفاوت سود قطعی و علی الحساب به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به سپرده های سرمایه گذاری پرداخت می نماید.
وی در پایان از اعتماد مشتریان و حمایت سهامداران قدردانی کرد و تلاش همکاران و مدیران بانک را به ویژه در ایام شیوع کرونا در کشور ستود و ابراز امیدواری کرد با تداوم تلاش ها و ارائه برنامه های بهبود و ارتقا، زمینه رضایت بیش از پیش سهامداران فراهم گردد.
در ادامه مرادپور نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی پس از اعلام تکالیف تعیین شده از سوی حسابرس به هیات مدیره بانک، ابراز داشت: وضعیت صورت های مالی بانک سینا برای پایان اسفند ۹۹ از تمامی جنبه های حسابداری و حسابرسی به نحو مطلوب بوده و جزو معدود بانک هایی است که بندی در خصوص پولشویی در آن درج نشده که قابل تقدیر است.
در ادامه پس از قرائت مجوز بانک مرکزی در خصوص موافقت با برگزاری مجمع بانک و گزارش سازمان حسابرسی از سوی نماینده این سازمان، توضیحات لازم در مورد بندها از سوی معاون مالی و سرمایه گذاری بانک ارائه و به سوالات سهامداران نیز پاسخ داده شد. سپس صورتهای مالی بانک سینا به تصویب مجمع رسید و مقرر شد مبلغ ۷۰ ریال سود به ازای هر سهم پرداخت گردد.
در ادامه سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های کثیرالانتشار برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ جهت درج آگهی های بانک انتخاب شدند.

منطقه ثامن چشم انتظار عید ولایت

منطقه ثامن چشم انتظار عید ولایت
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۸ ، از آذین بندی میادین و معابر منطقه با ریسه های رنگی و پرچم های مزین به نام مولای متقیان علی (ع) در دهه ولایت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ ، معاونت خدمات شهری و محیط زیست گفت: یادآوری وقایع و ارزش های تاریخی و مذهبی با بهره مندی از آثار هنری در فضاهای شهری و در طراحی منظر شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .
وی به اجرای آذین بندی معابر و میادین اشاره کرد و گفت: آذین بندی نوری در معابر و میادین اصلی منطقه از جمله اقدامات دراین زمینه است ، افزود : اکران ۳۹ عدد بنر با محتوای دهه ولایت و امامت در بزرگراه ها و معابر سطح منطقه ، ۲۰بنرهای استندی در ساختمان های منطقه و نواحی ، نورپردازی میادین و معابر با استفاده ار ریسه های نوری شلنگی و بلوطی به متراژ ۱۳۰۰ متر طول ، نصب ۱۵۰ عدد پرچم های الوان و طرح ولایت و نصب المان های نوری دائمی و نصب ۱۵هزار متر ریسه های پارچه ای الوان از اقدامات انجام شده در دهه ولایت است.

بورس کالا به انحصار خرید سیمان پایان داد

حمید فرمانی

حمید فرمانی، مدیرعامل شرکت سیمان آبیک به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیمان کشور گفت: سیمان آبیک تا پیش از بورسی شدن سیمان، ۲۰ مشتری در بازار داشت اما اکنون، تعداد مشتری‌ها به ۶۰۰ نفر افزایش یافته و در بورس، متقاضی خرید ۱۰ تنی هم می‌تواند به‌راحتی نیاز خود را به‌طور مستقیم تأمین کند؛ این اتفاق به معنای پایان انحصار خرید سیمان در کشور است.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی روزهای اخیر افزایش قیمت هر پاکت سیمان در نتیجه قطع برق و خاموشی واحدهای تولیدکننده شوک شدیدی به بازار وارد کرده است. به گفته فعالان بازار، عرضه سیمان پس از قطعی برق ۹۰ درصد کاهش‌یافته، درحالی‌که تقاضای زیادی برای این محصول استراتژیک، تغییری نکرده است. در روزهای اخیر و پس از جهش قیمتی سیمان، مسئولان راهکارهایی همچون فعالیت شبانه کارخانه‌ها ارائه کردند که به گفته تولیدکننده‌ها اجرای این طرح، امکان‌پذیر نیست.

حمید فرمانی، مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات مدیره شرکت سیمان آبیک، به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیمان کشور در گفت‌وگو با «کالاخبر» ضمن اعلام دلایل افزایش قیمت سیمان در بازار، میزان خسارت به این صنعت را تشریح کرد.

➢ در هفته‌های اخیر، شاهد افزایش شدید قیمت سیمان در بازار هستیم، علت اصلی این گرانی چیست؟

همان‌گونه که اطلاع دارید، طی هفته‌های اخیر قطعی برق کارخانه‌های سیمان باعث شد تا عرضه سیمان به‌شدت نزولی شده و این کاهش عرضه، طبیعتاً موجب جهش قیمت‌ها در بازار شده است. در شرایطی که هر پاکت سیمان، پیش‌ازاین ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان قیمت داشت، پس از قطعی برق و افت تولید، این نرخ به ۱۰۰ هزار تومان رسید. البته، همواره زمانی که عرضه کاهش می‌یابد، فرصتی برای دلالان ایجاد می‌شود تا از التهاب بازار، سود ببرند.

➢ اگر مشکل قطعی برق برطرف شود و تولید سیمان ازسر گرفته شود، قیمت‌ها کاهش می‌یابد؟

متأسفانه، برگشت به شرایط عادی زمان‌بر است و حتی در صورت تولید کامل صنعت سیمان هم، بین یک تا دو ماه، زمان می‌برد. بنابراین به‌سرعت این وضعیت قابل جبران نیست. ضمن اینکه افزایش شدید قیمت‌ها بر روی سایر بخش‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.

➢ عرضه سیمان در بورس چه تأثیری در تولید و قیمت‌ها داشته است؟

جالب اینجاست برخی علت رشد قیمت سیمان را به بورسی شدن سیمان ربط می‌دهند که به‌هیچ‌عنوان، درست نیست. ورود سیمان به بورس، نه‌فقط اثر منفی نداشت بلکه بسیار هم مثبت بود. ما تا پیش از بورسی شدن سیمان ۲۰ مشتری داشتیم اما اکنون، تعداد مشتری‌ها به ۶۰۰ نفر افزایش یافته است. در روش سنتی، عرضه عمده انجام می‌شد و مبنای معاملات، هزار تن بود، اما اکنون، متقاضی خرید ۱۰ تنی هم می‌تواند به‌راحتی، نیاز خود را به‌طور مستقیم تأمین کند؛ این اتفاق به معنای پایان انحصار خرید سیمان در کشور است. همان‌گونه که گفته شد، یگانه دلیل رشد قیمت، افت شدید عرضه به علت قطعی برق بوده است.

➢ در دوره خاموشی‌ها، چه میزان برق در اختیار شرکت آبیک قرارگرفته است؟

شرکت سیمان آبیک، دارای دو خط تولید است که هر خط آن با کمترین ظرفیت تولید حداقل به ۴۲ مگاوات برق نیاز دارد. این درحالی است که در هفته گذشته تنها ۱۵ مگاوات برق ما تأمین شده است.

➢ تولیدکننده‌های سیمان چه خساراتی به دلیل قطعی برق متحمل شده‌اند؟

خسارت‌های صنعت سیمان از قطع برق، شامل دو بخش می‌شود. یکی عدم النفع تولید و فروش محصول است و دیگری آسیب تجهیزات و ماشین‌آلات. در بخش تجهیزات زمانی که کوره به دلیل قطع برق خاموش می‌شود، آجرهای نسوز داخل کوره در اثر شوک حرارتی از بین می‌رود. آجرهایی که تعویض آن‌ها دریک مرحله ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد. پیرامون عدم النفع تولید نیز سیمان آبیک به دلیل ۱۵ روز توقف خط تولیدی ۲ میلیارد تومان زیان متحمل شده است.

➢ آجرهای نسوز را چگونه تأمین می‌کنید؟

حدود ۶۰ درصد از آجرهای نسوز تولید داخل است و ۴۰ درصد هم وارداتی است. با توجه به اهمیت آجرهای نسوز به‌طور معمول، تولیدکننده‌های سیمان، آجرنسوز در انبار نگهداری می‌کنند. اما درصورتی‌که در انبار موجود نباشد، باید خریداری کنیم که یک پروسه زمانی بسیار طولانی دارد.

➢ تأمین آجرنسوز چقدر طول می‌کشد؟

تأمین آجرنسوز ۱۰ تا ۱۲ ماه زمان می‌برد. برای مثال، اسفندماه سال گذشته برای خرید آجرنسوز با یکی از تولیدکننده‌های داخلی قراردادی منعقد کرده‌ایم و تمام پول را پرداخت کرده‌ایم تا پس از ۱۱ ماه آجرها را تحویل بگیریم. برهمین اساس، کارخانه‌های تولیدی گاهی مجبور می‌شوند برای سرعت بیشتر اقدام به واردات کنند که آن‌هم دو تا سه ماه طول می‌کشد. البته مواد اولیه آجرنسور داخلی هم وارداتی است و از خارج تأمین می‌شود.

➢ زمان مشخصی برای حل مشکل قطع برق صنعت سیمان، تعیین شده است؟

طبق بخشنامه اخیر وزارت نیرو، در تعطیلات شش‌ روزه اخیر، قرار شد ۱۰۰ درصد برق موردنیاز کارخانه‌های سیمان تأمین شود و در روز پایانی تعطیلات یعنی یکشنبه درباره میزان برق تحویلی دوباره تصمیم‌گیری کنند. این درحالی است که تأمین برق شش‌ روزه، به‌هیچ‌عنوان دردی از صنعت سیمان، درمان نمی‌کند. کارخانه‌ها باید از پایداری برق مطمئن باشند تا کوره‌های خود را روشن کنند، زیرا طبق توضیحاتی که دادم، به دلیل تعویض آجرهای نسوز ۲۰ میلیارد تومان خسارت می‌بینند.

➢ در خبرها آمده بود که کارخانه‌های سیمان می‌توانند با بهره‌مندی از تأمین برق شبانه، طی ساعات ۱۲ شب تا ۸ صبح فعالیت کنند، آیا اجرای این ایده، مشکل صنایع سیمان را برطرف می‌کند؟

متأسفانه، کسانی درباره صنایع تصمیم‌گیری می‌کنند که به‌هیچ‌وجه، با ویژگی‌های صنایع آشنا نیستند. بازگشت صنعت سیمان به تولید، فقط با تأمین برق مستمر، امکان‌پذیر است و هر راهکاری که نتیجه آن، فعال شدن بخشی از کارخانه و غیرفعال ماندن سایر بخش‌ها باشد، به معنای حل نشدن مشکلات است. کوره وسط در کارخانه سیمان باید تمام روزهای سال، به‌غیراز زمان تعویض آجر روشن باشد، همچنین فعال بودن سنگ‌شکن، آسیاب سیمان و.. ضروری است. درواقع، تمام واحدها باید باهم فعال باشند و فعالیت کارخانه‌ها، درحالی‌که بخشی از آن‌ها فعال و بخشی دیگر، غیرفعال باشند، ناممکن است.

سود ۹۵۰۰ میلیارد تومانی فملی در ۳ ماهه ۱۴۰۰/آینده درخشان در انتظار صنعت مس

سود ۹۵۰۰ میلیارد تومانی فملی در ۳ ماهه ۱۴۰۰/آینده درخشان در انتظار صنعت مس

 

به گزارش کوتاه انلاین ،  به نقل از مس پرس، سعدمحمدی با بیان این‌که در همه حوزه‌های تولیدی در سه‌ماهه نخست سال جاری از برنامه جلوتر هستیم گفت: استخراج مس در سالجاری ۱۰ درصد از برنامه جلوتر است.
وی افزود: تولید کاتد در سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت سال گذشته ۹٫۵ درصد و تولید کنسانتره مس رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

سرمایه‌گذاری ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی ظرف ۴ سال آینده
سعدمحمدی با تأکید بر اینکه با اجرای پروژه‌های توسعه‌ای جزو ۱۰ شرکت برتر دنیا در تولید مس می‌شویم، گفت: ظرف ۴ سال آینده ۱۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید خواهیم داشت و درآمد شرکت به ۴ میلیارد دلار ارتقا پیدا خواهد کرد.

در حوزه زیرساخت‌های توسعه نگرانی وجود ندارد
سعدمحمدی در خصوص زیربناها گفت: زیربناها یکی از استراتژیک‌ترین اصولی است که برای توسعه معادن باید مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا شرکت مس برای تهیه آب موردنیاز در پروژه آبرسانی از خلیج‌فارس به همراه گل‌گهر و چادرملو ورود کرده که فاز نخست آن در پایان سال گذشته اجرایی شد و آب خلیج فارس به سرچشمه رسید.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه به پروژه‌های تولید برق اشاره کرد و افزود: برای تأمین برق موردنیاز دو نیروگاه تولید برق را راه‌اندازی کرده و در دستور کار داریم.
وی در توضیح بیشتر این پروژه‌ها خاطرنشان کرد: برای تأمین برق موردنیاز شرکت یک نیروگاه ۵۰۰ مگاوات متعلق به زیرمجموعه مس در سمنگان کرمان وجود دارد، اما برای پروژه‌های بعدی شرکت در آینده با همکاری ایمیدرو سرمایه‌گذاری برای نیروگاه برق ۸۰۰ مگاواتی(یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در کرمان و یک نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی در آذربایجان شرقی) در دستور کار قرار دارد.
کشف معدن مس سریدون خبری خوش برای سهامداران
سعدمحمدی خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک میلیارد تن ذخیره جدید مس کشف شد. همچنین معدن جدید سریدون نیز کشف شده که تا پایان سال ذخیره ۱٫۵ میلیارد تنی آن قطعی و به طور رسمی اعلام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ذخایر قطعی کشور به شدت افزایش خواهد یافت، افزود: در سال ۹۹ به میزان ۱۰۰ هزار متر حفاری کردیم که در سال ۱۴۰۰ این عدد به ۱۵۰ هزار متر افزایش می‌یابد. در همین راستا طی ۴ ماهه اول امسال حدود ۴۴ هزار متر حفاری اکتشافی انجام دادیم و ۱۵ دستگاه حفاری خریداری کردیم. آخرین عمق حفاری انجام شده نیز به عمق ۱ هزار ۲۷۳ متر بوده است که در خردادماه انجام شد که رکورد تاریخی در این زمینه محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی مس با بیان این‌که خوشبختانه ذخیره شرکت مس در سال گذشته از ۸ میلیارد تن عبور کرده است، گفت: ۸۷۰ میلیون تن ذخایر بین‌المللی مس خالص بوده و ذخایر ایران بیش از ۴۰ میلیون تن مس خالص است و امیدواریم تا سال آینده به رتبه ۶ جهانی برسیم.
رشد ۸۸ درصدی در فروش در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸
وی با اشاره به ثبت فروش ۴۲ هزار میلیارد تومانی شرکت مس برای نخستین بار در سال ۹۹ گفت: در سال ۹۹ رشد فروش ۸۸ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۸ داشتیم.
وی با اشاره به بازدهی سهام شرکت ملی صنایع مس ایران در طول ۱۵ سال گذشته، اظهار داشت: سال ۹۹ ارزش سهام شرکت ۲۸۲ درصد رشد داشت و جزو شرکت‌های برتر بورسی قرار گرفت.
به گفته سعدمحمدی ارزش بازار این شرکت در پایان سال گذشته به ۲۷۲ هزار میلیارد تومان رسید.
نشانه‌های اقتصادی حاکی از افزایش تقاضای مس است
وی با اشاره به رشد اقتصادی دنیا که در سال ۲۰۲۰ منفی ۳٫۵ بوده است، این رقم را برای سال ۲۰۲۱ مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مهم نشان‌دهنده این است که دنیا بر ویروس کرونا غلبه کرده و شرکت ملی مس هم به‌عنوان جزئی از اقتصاد کشور باید در این راستا هدفمند و با برنامه حرکت کند.
وی تصریح کرد: در سال ۲۰۲۵ برای چین تولید ۱۰ میلیون و ۵۵۶ هزار تن کاتد با سهم ۱۱٫۴۲ درصدی پیش‌بینی می‌شود اما سهم شیلی با توجه به کاهش عیار معادن آن به ۸٫۸ درصد می‌رسد.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، چین، ژاپن و کره جنوبی ۳ کشور برتر تولیدکننده مس در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ با بیش از ۸۵ درصد سهم آسیا خواهند بود.
سعدمحمدی ادامه داد: مصرف مس در چین، امریکا و آلمان بالا است. به همین دلیل می‌توان چین را بازاری مناسب برای ایران دانست.
مدیرعامل فملی اظهار داشت: با افزایش جمعیت جهان به بالای ۸ میلیارد نفر طی ۱۵ سال آینده و افزایش سرانه مصرف؛ با افزایش تقاضا در بازارهای جهانی مواجه خواهیم شد.
وی، در ادامه با اشاره به سرانه مصرف فلز سرخ در دنیا اضافه کرد: سرانه مصرف مس در دنیا ۳٫۲ کیلوگرم به ازای هر نفر است که سالانه رشد ۰٫۵ درصدی برای آن پیش‌بینی می‌شود. در سال جاری میلادی نیز مصرف از ۵٫۲۲ میلیون تن در ۲۰۲۰ به میزان ۹٫۲۸ میلیون تن در ۲۰۲۱ می‌رسد.
سعد محمدی همچنین با اشاره به افزایش تقاضا برای مس، بیان کرد: تا سال ۲۰۵۰ سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد دلاری روی زیرساخت‌ها به‌ویژه حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر صورت خواهد گرفت که نشان از تقاضای بالا برای مس خواهد بود.
به گفته وی، کشورهای همسایه ایران در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری‌های بزرگی داشته‌اند، در شرکت مس نیز باید به دنبال سرمایه‌گذاری روی انرژی‌های تجدیدپذیر باشیم.
سعدمحمدی تصریح کرد: در سال ۲۰۱۸ سهم نفت از انرژی ۳۷ درصد و برق ۲۱ درصد بود اما در سال ۲۰۵۰ سهم نفت به ۱۴ درصد و برق به ۴۱ درصد خواهد رسید. بنابراین برای رسیدن به این هدف، تنها مس است که می‌تواند به رشد صنعت برق در دنیا به دلیل خواص الکتریسیته کمک کند.
وی درباره سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در حوزه مس، اظهار کرد: در حال حاضر، در دنیا ۱۹۹ پروژه سرمایه‌گذاری محتمل و ممکن روی مس در حال انجام است. در مجموع ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولید جدید تا سال ۲۰۳۱ اتفاق خواهد افتاد که کشور ما بخشی از این افزایش تولید را بر عهده خواهد داشت. اگر همسو با اقتصاد بین‌الملل تنظیم نکنیم، عقب خواهیم افتاد.
وی تأکید کرد: دنیا به دنبال پروژه‌های بزرگ است اما به دلیل وضعیت خوب مس پروژه‌های زیر ۵۰ هزار تن هم مورد توجه است. پروژه‌های در دست اقدام کشور شیلی مجموع هزینه‌های سرمایه‌گذاری نزدیک به ۲۷ میلیارد دلار و مجموع مس محتوای قابل تولید ۱ میلیون ۲۲۸ هزار تن است، میانگین وزنی هزینه سرمایه‌بری نزدیک به ۲۲ هزار دلار برای هر تن است.
به گفته سعد محمدی در نتیجه این تغییر و تحولات است که مس یک عنصر استراتژیک از سوی اتحادیه اروپا اعلام شده است و جزو ده اولویت اول سرمایه‌گذاری در طی سال‌های پیش رو است.
توسعه در صنعت مس همسو با تحولات عرضه و تقاضا در دنیا
وی با بیان این‌که همه نشانه‌ها و ارزیابی‌های اقتصادی حاکی از افزایش تقاضای مس است به سرمایه‌گذاری‌های این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت مس در حال حاضر همسو با شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا پروژه‌های زیادی را اجرا کرده است به طوری‌که ظرفیت کنسانتره ما در آینده‌ای نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت و ظرف ۴ سال آینده درآمد شرکت به بیش از ۴ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.
سعدمحمدی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی مؤسسات معتبر بین‌المللی اقتصادی مبنی بر افزایش تقاضای مس و رشد قیمتی این فلز طی سال‌های پیش رو، ۲۹ پروژه توسعه‌ای در دستور کار شرکت قرار گرفته است.
مدیرعامل فملی با بیان اینکه، شرکت ملی مس طی ۱۰ سال آینده ۶۰۰ هزار تن کاتد مس تولید خواهد کرد، اظهار داشت: ظرفیت تولید کنسانتره از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن و ظرفیت ذوب به ۶۰۰ هزار تن و ظرفیت تولید معدنی از ۱۸۴ میلیون تن به ۳۱۰ میلیون تن(استخراج) افزایش می‌یابد.
سعدمحمدی خاطرنشان کرد: ظرف یکسال آینده ۴۰۰ هزار تن به ظرفیت کنسانتره شرکت ملی مس اضافه می‌شود که از لحاظ قیمتی ۷۵۰ میلیون دلار به نرخ امروز به درآمد شرکت اضافه خواهد شد. در مجموع با افتتاح طرح‌های مدنظر ۱۵ هزار میلیارد تومان به درآمدهای شرکت اضافه خواهد شد.
به گفته وی با ریل‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، شرکت مس روند صعودی خود را طی خواهد کرد و روند رو به رشد و صعودی را به لحاظ درآمدی برای سهامداران به ارمغان خواهد آورد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این که پروژه درآلو تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، خبر داد: دره‌زار در ۳ ماه اول ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد و به ظرفیت کنسانتره اضافه می‌شود. در فلوتاسیون سرباره سرچشمه سرباره‌ها تبدیل به کنسانتره می‌شود ما در خاتون‌آباد این مسئله را هم خواهیم داشت. به‌زودی کارخانه فلوتاسیون جدید در میدوک افتتاح و خاک‌های کم‌عیار به کنسانتره می‌شود.
وی عنوان کرد: فلوتاسیون سرچشمه و سونگون تا بهار ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد که در کنار سایر طرح‌ها ظرف یکسال آینده حدود ۴۰۰ هزار تن به ظرفیت کنسانتره شرکت افزوده می‌شود که با دلار ۲۰ هزار تومانی، ۱۵ هزار میلیارد تومان به درآمد شرکت اضافه می‌شود. علاوه بر آن طرح انتقال اسید مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد به بنادر صادراتی از طریق شبکه ریلی صورت می‌گیرد. تا به اقتصاد کشور در کشاورزی هم کمک کنیم.
وی ادامه داد: پروژه ملی انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع جنوب شرق کشور نیز توسط ملی مس صورت خواهد گرفت. نزدیک به ۶ میلیون مترمکعب خاک‌برداری برای فاز ۳ کنسانتره صورت گرفت و امسال عملیات اجرایی آن صورت می‌گیرد. با ذوب، پالایش و اسیدسولفوریک در آذربایجان بازار ترکیه را تصاحب خواهیم کرد، امسال شاهد آغاز پروژه تولید کاتد در سونگون خواهیم بود، همچنین کارخانه آهک اهر افتتاح شد و کلنگ فاز دو هم زده شده که کل نیاز آهک آذربایجان را تأمین خواهد کرد.
مدیرعامل فملی تأکید کرد: در حال حاضر دنیا به سمت معدنکاری زیرزمینی در حرکت است. در همین راستا شرکت ملی مس نیز پروژه معدن مس میدوک را با عیار خوب برای آینده در دستور کار خود دارد که به صورت زیرزمینی خواهد بود.
رشد ۱۲ درصدی تولید کاتد در سال جهش تولید
سعدمحمدی درباره تولید در شرکت ملی مس نیز، افزود: در بخش تولید در سال گذشته شرکت مس موفق به ثبت رکورد تولید ۲۸۰ هزار و ۲۸۱ تن کاتد مس شد. این رکورد برای اولین در تاریخ شرکت مس به ثبت رسید.
وی تصریح کرد: درواقع این رکورد با ۱۲ درصد رشد نسبت به رکورد قبلی در سال ۹۸ به ثبت رسید. در تولید آند نیز با ۱۶٫۸ درصد رشد رکورد جدیدی نسبت به سال ۱۳۹۸ به ثبت رساندیم. ۳۵۵ هزار و ۶۱۱ تن آند تولید شد که اتفاق مهمی بود.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه ایران با تولید ۳۱۴ هزار تن مس محتوی ۱٫۵ درصد تولید جهانی و ۰٫۷ مس پالایش‌شده را در اختیار دارد، گفت: این شرکت با دستیابی به بیشترین استخراج سنگ سولفور به میزان ۵۳ میلیون و ۴۸۳ هزارتن در سال ۹۹ به رکورد جدیدی دست یافته است.
سعدمحمدی افزود: در سال گذشته بیش از ۱۸۴ میلیون تن عملیات معدنی در شرکت مس انجام شد. در تولید کنسانتره نیز با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن موفق به ثبت رکورد شده‌ایم.
وی اضافه کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران طی ۵ دهه گذشته علاوه بر فعالیت تولیدی در حوزه مس و تولید کاتد مسی؛ در سال‌های اخیر با راه‌اندازی دو طرح زیست‌محیطی کارخانه تولید اسیدسولفوریک در سرچشمه و خاتون‌آباد به ظرفیت تولید بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن اسیدسولفوریک دست یافته است.

تدبیر و شجاعت مدیریت شهری منطقه یک در حمایت از حقوق عمومی شهر قابل تقدیر است

تدبیر و شجاعت مدیریت شهری منطقه یک در حمایت از حقوق عمومی شهر قابل تقدیر است

اندازه فونت  
تدبیر و شجاعت مدیریت شهری منطقه یک در حمایت از حقوق عمومی شهر قابل تقدیر است

 

آیت الله جمال الدین دین پرور رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه در نشست با سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، تدبیر و شجاعت مدیریت شهری منطقه را در حمایت از حقوق شهر و شهروندی و برخورد با سودجویان و جلوگیری از سوءاستفاده آنها، قابل تقدیر دانست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، آیت الله جمال الدین دین پرور (دامت برکاته) در این دیدار با بیان مطلب فوق اظهار کرد: برخورد قانونی با مجموعه صخره نوردی باغ اسکویی و همچنین طرح های شهری در دست اجرا در محدوده تجریش چون میدانگاه صالحیه(ع)، پیاده راه خیابان شهرداری و تلاش مجموعه شهرداری در تهیه طرح های ترافیکی کارگشا در این محدوده با توجه به‌ حساسیت های خدمتگزاری در شمیران و احقاق حقوق عامه، قابل تقدیر و تشکر است.

شهردار منطقه یک نیز در این دیدار که با هدف رفع مشکلات فضاهای فرهنگی و اجتماعی در منطقه یک انجام شد تصریح کرد: در رسیدگی به امور فضاهای فرهنگی و اجتماعی و مواردی که مربوط به خدمات رسانی شهرداری به این مجموعه ها است، با جدیت و احساس مسئولیت عمل خواهیم کرد.

موسوی همچنین با اشاره به جمع آوری سالن صخره نوردی باغ اسکویی در مجاورت بنیاد نهج البلاغه گفت: این مجموعه که به صورت غیرمجاز، عدم رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت و بدون پرداخت حقوق شهرداری فعالیت می کرده با رویه قانونی تخلیه شد و بازسازی و تجهیز و راه اندازی مجدد آن هم اکنون با مدیریت سرای محله و با در نظر گرفتن موقعیت فرهنگی بنیاد نهج البلاغه خواهد بود.

گفتنی است مواردی نظیر نگهداری فضای سبز مجموعه بنیاد، ساماندهی قنات و آسیب های اجتماعی اطراف این مرکز از جمله موارد طرح شده در این جلسه بود که شهردار منطقه یک دستورات لازم را به مدیران شهری در جهت رسیدگی به آن ها صادر کرد.

۵G در ایران یک ساله شد

۵G در ایران یک ساله شد

اندازه فونت  
5G در ایران یک ساله شد
اول مرداد ماه، نخستین سالروز ورود فناوری نسل پنجم تلفن همراه به ایران توسط ایرانسل است. هم‌اکنون، هفت سایت تجاری ۵G ایرانسل در چهار شهر تهران، مشهد، شیراز و کیش، در حال خدمت‌رسانی به مشترکان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران هستند و ایرانسل در آخرین تست‌های سرعت انجام شده در شبکۀ واقعی و تجاری ۵G خود، سرعت دانلود نزدیک به ۴ گیگابیت بر ثانیه را ثبت کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، شبکۀ نسل پنج تلفن‌همراه یا همان ۵G، جدیدترین نسل این فناوری است که همزمان با توسعۀ آن در دنیا، توسط ایرانسل وارد ایران شد و در اختیار مردم ایران قرار گرفت.

این فناوری، از سرعت بالاتر، پایداری بیشتر و ضریب تأخیر کمتری نسبت به نسل‌های قبلی تلفن‌همراه بهره می‌برد و هوشمندسازی صنایع و زندگی روزمره، یکی از مهمترین کاربردهایی است که بر بستر آن قابل تحقق است.

ایرانسل از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت‌های معتبر بین‌المللی آغاز کرد و توانست در سال ۱۳۹۶، نخستین بار در ایران، نمونه‌ای از شبکۀ کامل ۵G را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، آزمایش کند.

نخستین سایت تجاری نسل پنجم تلفن‌همراه، اول مرداد ماه ۱۳۹۹، برای نخستین بار در ایران، توسط ایرانسل، با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات راه‌اندازی شد. این سایت توسط رئیس‌جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین افتتاح شد.

هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری ۵G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، در دانشگاه تربیت‌مدرس به بهره‌برداری رسید.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت‌.

پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.

ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه‌شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره افتتاح شد.

هفتمین سایت ۵G ایرانسل هم، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، در محوطۀ باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی و مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه‌اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائران و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.

در هشتمین ماه ارائۀ خدمات نسل پنج در ایران توسط ایرانسل، خوشبختانه همراه‌اول هم وارد عرصۀ ارائۀ ۵G شد و توانست نخستین سایت نسل پنج خود را چهارم اسفند ماه ۱۳۹۹، در مشهد مقدس راه‌اندازی کند و هم‌اکنون، دارای پنج سایت ۵G در سه شهر تهران، مشهد و قم است.

ایرانسل در آخرین تست‌های سرعت انجام شده در شبکۀ ۵G خود، موفق به ثبت سرعت دانلود نزدیک به ۴ گیگابیت بر ثانیه در شبکۀ واقعی و تجاری نسل پنج شده است.

ایرانسل، اولین ارائه‌دهندۀ ۵G در ایران، همزمان با گسترش پوشش شبکۀ نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن‌همراه یا ۶G را نیز از ابتدای سال ۱۳۹۹ با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تأکید بر بومی‌سازی این فناوری، آغاز کرده است.

برای مشاهدۀ کلیپ ویدیویی افتتاح سایت‌های ۵G ایرانسل، اینجا کلیک کنید.

۱۵ همت، افزایش درآمد سازمان امور مالیاتی با تداوم عرضه سیمان در بورس کالا و حمایت وزارت صمت

۱۵ همت، افزایش درآمد سازمان امور مالیاتی با تداوم عرضه سیمان در بورس کالا و حمایت وزارت صمت

اندازه فونت  
۱۵ همت، افزایش درآمد سازمان امور مالیاتی با تداوم عرضه سیمان در بورس کالا و حمایت وزارت صمت

 

علیرضا عسگری مارانی، تحلیلگر امور اقتصادی و بازار سرمایه در یادداشتی به اهمیت تداوم عرضه سیمان در بورس کالا پرداخت و نوشت:
و سال جاری برای صنعت سیمان متفاوت با سال های گذشته بود زیرا که در سال های قبل مدیران سیمانی ضمن دادن تخفیف به خریداران، نسیه فروشی که منجر به عدم وصول بخشی از مطالباتشان میگردید و همچنین قیمت های غیر منصفانه مصوب سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نتوانستند رضایت مندی ذیفعان خود از جمله سهامداران و دولت به عنوان مالیات گیرنده و ایجاد شفافیت در نقل و انقال وجوه فروش را در بخش واقعی اقتصاد فراهم آورند.

از سال قبل به دلیل ساختار سازی که در بخشی از هلدینگ های بزرگ با پیشتازی هلدینگ سیمانی شستا – سیتا، انجام گردید نحوه فروش و نظارت بیشتر بر چرخه فروش و نقد فروشی به مرور آغاز گردید و در ادامه با تداوم ورود تعدادی از محصول شرکت های تحت پوشش آن ها در بورس کالا موجب شفافیت این تولید ملی که بالغ بر پنج میلیارد دلار ارزش آن در تولید ناخالص ملی است، کم کم راهی را دنبال می نمود که بتواند با بازسازی واحد های موجود نیم نگاهی نیز به افزایش ظرفیت ها و طرح توسعه های نیمه تمام در راستای جهش تولید را دنبال نماید که از یک طرف قطع برق ناجوانمردانه در این صنعت و صنعت فولاد بدون رعایت انصاف نسبت به مابقی صنایع، تولید این محصول را به توقف کامل و بالتبع برهم زدن مکانیزم عرضه و تقاضا آن هم در فصل پر مصرف(بهار و تابستان) را ایجاد نمود و بهانه ی کمبود و افزایش قیمت را بدست رانت خوارهای دائمی این کالای استراتژیک فراهم کرد تا با حضور در راهروهای وزارت صمت و جار زدن و شعارهای فریبنده ی مردم پسند، کماکان بتوانند تداوم فساد و رانت خود را ادامه دهند.

چرا معتقدیم ورود سیمان به بورس کالا به اقتصاد ملی کمک می کند:

۱- رابطه سیمان با فولاد در کشورهای توسعه یافته حدودا یک به شش چه در بخش قیمت کالا و چه در بخش سرمایه گذاری و در کشورهای در حال توسعه حداکثر یک به ده است و این در حالیست که همواره این رابطه در بخش قیمت گذاری در مملکت ما یک به سی بوده در صورتی که در بخش سرمایه گذاری یک به ده انجام می شده و لذا در دهه گذشته به دلیل قیمت گذاری غیر منصفانه هیچ طرح توسعه جدیدی در صنعت سیمان انجام نشده است.

۲- مابه التفاوت قیمت واقعی سیمان با قیمت فروش رفته موجب گردیده که انبوه سازان، بتن سازان، مصالح فروشان، عاملین فروش و مافیای حمل و نقل این صنعت، به صورت دست جمعی از این مابه التفاوت استفاده کرده و ضمن اقدامات پول شویانه هیچ گاه نتوانستند تاثیری در کاهش قیمت مسکن حتی با ایجاد طرح مسکن مهر را فراهم آوردند و دولت به عنوان مالیات گیرنده ۲۵ درصد از این رانت را که می توانست به عنوان مالیات بر درآمد از شرکت های تولیدی دریافت نماید محروم گردید ضمن آنکه تمامی واحد های سیمانی روز به روز فرسوده تر و سوددهی کمتر نسبت به ارزش ذاتی دارائی های خود مواجه شدند به نحوی که توان نقدینگی لازم برای حتی آجر چینی نسوز یک کوره یک میلیون تنی خود، که به قیمت امروز بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان می باشد را نداشته باشند.

۳- نداشتن حاکمیت شرکتی در واحد های تولیدی سیمان به صورت کامل اعم از پذیرفته شده در بورس و یا خارج از بورس فضای کسب و کار در این صنعت را به نحوی رقم زده که ناخواسته تمام مجموعه ی شرکت را به سمت و سویی سوق می دهد که با شفافیت قیمت گذاری در بورس کالا را مخالفت و یا حتی انگیزه ای برای خود ایجاد ننماید زیرا که قیمت های مصوب تثبیتی، فضا را برای چانه زنی تحویل به قیمت های متفاوت که در آن رانت نهفته است چه برای مدیران ارشد و سیستم های فروش و تحویل و توزیع کنندگان به نحوی فراهم می سازد که همواره برای خود سرقفلی تصمیم گیری قیمت نهایی را داشته باشند.

۴- بازنده اصلی که دولت در بخش اخذ مالیات اعم از مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیات بر ارزش افزوده و برگشت ارز صادرات سیمان به قیمت های صادراتی مبتنی بر قیمت های تثبیتی که معمولا انجام می شود در این مدت بوده و در بخش دوم سهامداران این صنعت که عمدتا صندوق های باز نشستگی، نهادهای عمومی، بانک ها و بیمه ها بوده اند که اگر هزینه فرصت سرمایه گذاری آن ها را در ۲۰ سال گذشته با هر یک از صنایع دیگر مقایسه کنیم مواجه با یک عدم نفع سنگین خواهیم بود و لذا کشف قیمت در بورس کالا در رینگ های ریالی و ارزی موجب خواهد شد که:

اولا سازمان محترم امور مالیاتی می تواند با تعیین میانگین قیمت های فروش رفته شرکت های سیمانی در واحد های سیمانی در یک استان، نسبت به کتمان فروش سیمان توسط سایر واحدها اقدام به اخذ مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده را مطالبه نماید

ثانیا گمرکات کشور با تعیین قیمت واقعی سیمان صادراتی که در رینگ ارزی بورس کالا معامله می شود مطالبه گر برگشت این ارز به داخل کشور خواهند شد

ثالثا سازمان بورس اوراق بهادار تهران ضمن تاکید به کلیه ناشران سیمانی خود و هلدینگ های مربوطه برای فروش محصول خود در بورس کالا اعم از رینگ ریالی و ارزی شفافیت لازم در قیمت فروش و چرخه گردش فروش را توصیه و ملزم می نماید

رابعا کلیه دستگاه های نظارتی با ایجاد این شفافیت قیمت توان مقایسه و نظارت بر بنگاه های تحت امر خود خواهند داشت.

امیدواریم ضمن بر طرف شدن کاهش تولید ایجاد شده در تولید سیمان در شرایط فعلی به خاطر قطع برق با پتانسیل موجود در ظرفیت های سیمان، توسط وزرای محترم صمت و نیرو، و توجه خاص به این صنعت مکانیزم عرضه و تقاضای سیمان در بازار واقعی و کشف قیمت واقعی قیمت در بورس کالا در رینگ های ریالی و ارزی، آرامش کامل به سرعت به اقتصاد کشور برگشته و حضور ریاست محترم جمهور جدید که کاملا با فساد و رانت خواری مخالف می باشد با حمایت بیشتر بر انجام این فرآیند، این کالای استراتژیک جایگاه خود را در اقتصاد کشور پیدا نماید و هیاهوگری های این رانت خواران در آخرین مرحله ی بقای عمر رانت خواری خود خاتمه پیدا کرده و صرفا به حق خود در بستر کسب و کار با ارزش افزوده ای که در انبوه سازی و یا بتن سازی ایجاد می نمایند و درصد معقول خدمات ارائه شده در خرده فروشی و حمل و نقل این کالا بسنده کنند.

ذبح بیش از ۱۰۰۰ راس دام در قربانگاه منطقه ۵ تا ظهر عید قربان

ذبح بیش از ۱۰۰۰ راس دام در قربانگاه منطقه ۵ تا ظهر عید قربان

 

ذبح بیش از ۱۰۰۰ راس دام در قربانگاه منطقه ۵ تا ظهر عید قربان  کوتاه انلاین :  محمود کلهری شهردار منطقه ۵ گفت: همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان، قربانگاه شهرداری منطقه ۵ نیز پذیرای شهروندان مسلمان و مومن برای ادای قربانی خود بود. 🔻وی افزود: با هدف ارتقاء بهداشت عمومی و ترویج سنت حسنه قربانی، جایگاه موقت بهداشتی عرضه دام راه اندازی شد و روز عید سعید قربان، به ارائه خدمات به شهروندان، عرضه دام زنده و ذبح گوسفند به صورت بهداشتی و رعایت پروتکل های ابلاغی اقدام شد. 🔻شهردار منطقه ۵ ادامه داد: این قربانگاه در مجاورت شهر سنگ واقع در اتوبان حکیم، غرب به شرق، جنب بازار شهر سنگ از ساعت ۵ صبح روز ۳۰ تیر مصادف با عید قربان آماده ادای نذورات شهروندان مسلمان و قربانی کردن گوسفند برای این عید سعید بود. 🔻کلهری افزود: مردم گلایه هایی برای طولانی شدن فرایند کار داشتند که در این باره تذکرات لازم داده شد و سرعت کار بالا رفت که باید از مردم عذرخواهی کرد. 🔻وی در پایان گفت: بیش از ۱۰۰۰ راس دام در این روز ذبح شد که باید به همکاران که از اولین ساعات امروز در محل حاضر شده و به خدمت رسانی مشغول شدند خداقوت بگویم

تمبر دستاوردهای شرکت مس در سال جهش تولید رونمایی شد

تمبر دستاوردهای شرکت مس در سال جهش تولید رونمایی شد

اندازه فونت  
تمبر دستاوردهای شرکت مس در سال جهش تولید رونمایی شد

آیین رونمایی از تمبر گرامیداشت دستاوردهای شرکت ملی صنایع مس ایران در تحقق جهش تولید در سال ۱۳۹۹ همزمان با برگزاری مجمع عادی سالیانه برگزار شد.

به گزارش مس پرس، در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران (سه شنبه ۲۹ تیرماه)، آیین رونمایی از تمبر «جهش تولید در سال ۹۹» با حضور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، دکتر امیر خرمی شاد، عضو هیات مدیره ایمیدرو و معاون برنامه‌ریزی وتوانمندسازی، مهندس احمد انارکی محمدی رییس هیات مدیره شرکت مس و اعضای هیات مدیره و جمعی از معاونان و مدیران شرکت مس برگزار شد.

بر اساس این گزارش، تمبر جهش تولید در سال ۹۹ به مناسبت و یادبود زحمات تمامی سختکوشان صنعت مس از شمال غربی و جنوب شرقی ایران در خلق و ثبت رکوردهای بیشمار در حوزه تولید و توسعه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام گذاری شده بود طراحی و رونمایی شد.
گفتنی است تولید۲۸۰ هزار تن کاتد، تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کنسانتره مس ، ثبت فروش ۴۲ هزار میلیارد تومانی برای نخستین بار، به همت پرسنل در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ایران رقم خورده است.
افزون براین سال گذشته در کارنامه صنعت مس دست آوردهایی نظیر بازدهی ۲۸۰ درصدی سهام، دستیابی به ارزش بازار بیش از ۲۷۰ هزار میلیارد تومانی بازار سرمایه، اجرای ۱۰۰ هزار متر حفاری اکتشافی در سال ۹۹ به عنوان بالاترین میزان حفاری ۷ سال‌ اخیر، بهره‌برداری از مگا پروژه انتقال آب خلیج فارس و رسیدن آب خلیج فارس به سرچشمه، سبز شدن صنعت مس با بهره‌برداری از طرح اسید سولفوریک سرچشمه و خاتون آباد، اجرای کامل طرح جامع ذخیره‌سازی و انتقال اسید سولفوریک به بندرعباس به ثبت رسید

مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس با صدور پیامی، فرا رسیدن عید سعید قربان را شادباش گفت

مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس با صدور پیامی، فرا رسیدن عید سعید قربان را شادباش گفت

 

همکاران نیک اندیش، خانواده ی بزرگ مجموعه منطقه ویژه، مردم شریف هرمزگان، ایرانیان عزیز و تمامی مسلمانان جهان

بسم الله الرحمن الرحیم “

عید قربان عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید بر آمدن روزی نو و انسانی بهتر است. قربان جلوه گاه رهایی از نفس و عید همه ی پاکی هاست. این روز، روز کمال و رهیدن از بند تعلقات و جشن رهیدگی از بندگی نفس و تجلی گاه بندگی است. عیدقربان زیبا ترین جلوه بندگی و خضوع خالصانه در برابر خداوند و یاد آور خاطره جاودانگی بندگی و ایثار است.
عید قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم است؛ روزی که انسان در برابر معشوق، هیچ بودن همه چیز را می پذیرد، خود و همه چیز را فدای او می کند و تعبد را که نتیجه عرفان، شهود و دیدن یار است، به معرض دید می گذارد.
عید قربان عید سر سپردگی و بندگی و رها شدن از خود و به خدا پیوستن است؛ آنجا که در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند.
اینجانب عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به مسلمانان آزاده جهان، هموطنان عزیز، مردم شریف و متدین استان هرمزگان و همکاران گرامی ام تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی همتا،سعادت، سلامتی، رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روز افزون را برای ایران اسلامی در سایه وحدت و برادری مسئلت دارم.
دکتر حسن خلج طهرانی
مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس

خدمت‌رسانی شعب کشیک و ستاد بانک سینا به هم وطنان در ایام تعطیل مرداد ماه

خدمت‌رسانی شعب کشیک و ستاد بانک سینا به هم وطنان در ایام تعطیل مرداد ماه

اندازه فونت  
خدمت‌رسانی شعب کشیک و ستاد بانک سینا به هم وطنان در ایام تعطیل مرداد ماه

 

با توجه به تعطیلی تمامی ادارات و بانک‌های استان‌های تهران و البرز تا سوم مرداد ماه جاری، شعب منتخب و ستاد میانی و مرکزی بانک سینا آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی هستند.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا در راستای خدمت رسانی مطلوب به مشتریان گرامی و با توجه به دایر بودن واحدهای صف و ستاد بانک در سایر استانها، در کنار فعالیت شعب کشیک در تهران و البرز، معاونت های مالی و سرمایه‌گذاری، شعب و مناطق و فناوری اطلاعات و مدیریت‌های امور بین الملل، بازرسی و حراست به صورت کشیک و با حداکثر یک سوم نیروی انسانی در محل کار حاضر خواهند بود.
بر این اساس ساعات حضور همکاران واحدهای بانک سینا تا سوم مرداد ماه در استان‌های تهران و البرز از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰و ساعت خدمت‌رسانی به هموطنان از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ خواهد بود. طبق این دستورالعمل از ۴ مردادماه، حضور کارکنان در شعب و ستاد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و ارائه خدمات به مشتریان گرامی از ساعت ۷ تا ۱۳ خواهد بود.
در خصوص ساعات کاری استان‌ها با توجه به شدت و ضعف شیوع گسترش ویروس کرونا تصمیمات مربوطه توسط ستاد مبارزه با کرونا در هر استان اتخاذ و ابلاغیه آن از سوی استانداری یا کمیسیون هماهنگی بانک‌ها اعلام خواهد شد.
گفتنی است در ایام تعطیل، خودپردازهای بانک سینا به صورت مرتب پول گذاری شده و در دسترس خواهند بود و مشتریان عزیز برای انجام امور بانکی خود می توانند از خدمات سامانه های غیرحضوری نظیر اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک به صورت ۲۴ ساعته استفاده کنند.
مرکز ارتباط ۲۴ ساعته مشتریان بانک سینا به شماره ۰۲۱۴۱۷۳۱ نیز آماده پاسخگویی به مشتریان است.

جهت مشاهده فهرست شعب کشیک بانک سینا اینجا را کلیک نمایید.

سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

اندازه فونت  
سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران، سود نهایی ۲۸ تومان به ازای هر سهم تعیین شد.

به گزارش مس پرس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه با حضور ارکان مجمع از جمله هیات رئیسه، سهامداران عمده، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی در محل شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت آنلاین و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دستور جلسه مجمع‌‌عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس شامل استماع گزارش عملکرد هیات‌مدیره برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹، استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت در مورد حساب‌ها و عملکرد سال مالی مذکور، بررسی و تصویب ترازنامه و سایر صورت‌های مالی مربوط به این سال، تصمیم‌گیری در خصوص سود تقسیمی، انتخاب اعضای هیات مدیره، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی اصلی و علی‌البدل برای سال مالی ۱۴۰۰ بود.
علاوه بر این با تصویب مجمع عمومی روزنامه کثیرالانتشار «دنیای اقتصاد» و روزنامه «جهان صنعت» برای درج آگهی‌های شرکت ملی صنایع مس ایران در سال مالی ۱۴۰۰ انتخاب شدند.
همچنین موسسه حسابرسی ایران مشهود همچنان به عنوان حسابرس قانونی این شرکت انتخاب شد و شرکت موسسه دش همکاران به عنوان علی البدل مشخص شد.
در پایان این جلسه انتخاب اعضای هیأت‌مدیره در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین، شرکت فولاد مبارکه و شرکت سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی به‌ عنوان هیأت‌مدیره جدید شرکت ملی صنایع مس ایران معرفی شدند

سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

اندازه فونت  
سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران، سود نهایی ۲۸ تومان به ازای هر سهم تعیین شد.

به گزارش مس پرس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه با حضور ارکان مجمع از جمله هیات رئیسه، سهامداران عمده، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی در محل شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت آنلاین و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دستور جلسه مجمع‌‌عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس شامل استماع گزارش عملکرد هیات‌مدیره برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹، استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت در مورد حساب‌ها و عملکرد سال مالی مذکور، بررسی و تصویب ترازنامه و سایر صورت‌های مالی مربوط به این سال، تصمیم‌گیری در خصوص سود تقسیمی، انتخاب اعضای هیات مدیره، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی اصلی و علی‌البدل برای سال مالی ۱۴۰۰ بود.
علاوه بر این با تصویب مجمع عمومی روزنامه کثیرالانتشار «دنیای اقتصاد» و روزنامه «جهان صنعت» برای درج آگهی‌های شرکت ملی صنایع مس ایران در سال مالی ۱۴۰۰ انتخاب شدند.
همچنین موسسه حسابرسی ایران مشهود همچنان به عنوان حسابرس قانونی این شرکت انتخاب شد و شرکت موسسه دش همکاران به عنوان علی البدل مشخص شد.
در پایان این جلسه انتخاب اعضای هیأت‌مدیره در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین، شرکت فولاد مبارکه و شرکت سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی به‌ عنوان هیأت‌مدیره جدید شرکت ملی صنایع مس ایران معرفی شدند

راه اندازی جایگاه عرضه دام زنده به شهروندان منطقه ۱۶

راه اندازی جایگاه عرضه دام زنده به شهروندان منطقه ۱۶

اندازه فونت  
راه اندازی جایگاه عرضه دام زنده به شهروندان منطقه ۱۶

جایگاه عرضه دام در منطقه۱۶ تهران در میدان بهمن کشتارگاه سابق جهت ارائه خدمات به شهروندان آماده گردید

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶؛ فخارمنش معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از آماده سازی جایگاه‌ موقت عرضه دام زنده در میدان بهمن گفت : حسب ابلاغ دستورالعمل راه اندازی مرکزی برای ارائه خدمات به شهروندان از طریق شهرداری تهران یکی از جایگاه های موقت عرضه دام زنده در میدان بهمن برای رفاه حال شهروندان آماده گردیده‌است.

فخارمنش با تأکید بر اقدامات خوبی که در جایگاه‌های عرضه دام زنده از سوی شهرداری انجام شده است، بیان کرد: در تمام جایگاه‌ها دامپزشک مستقر است تا شرایط سلامت دام را قبل از ذبح و بعد از ذبح بررسی کند تا گوشت تحویلی به مردم در شرایط سالم باشد و در کنار آن‌ها روحانیون نیز حضور دارند تا ذبح دام بصورت شرعی انجام شود.

او با تاکید به تهیه دام از جایگاه‌های مجاز عرضه دام، تصریح کرد: طبیعی است که شهروندان در مقابل هزینه‌ای که برای خریداری دام انجام می‌دهند توقع دریافت گوشت سالم داشته باشند از این رو برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها لازم است شهروندان دام خود را از جایگاه‌های مورد تایید شهرداری تهران تهیه کنند.

ارائه بسته‌های ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول به مناسبت اعیاد قربان و غدیر

ارائه بسته‌های ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول به مناسبت اعیاد قربان و غدیر

اندازه فونت  
ارائه بسته‌های ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول به مناسبت اعیاد قربان و غدیر

بسته‌های ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول به مناسبت اعیاد فرخنده قربان و غدیر، مختص مشترکان دائمی، اعتباری و انارستانی ارائه شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در طرح عید قربان تا عید غدیر همراه اول، تمامی مشترکان دائمی و اعتباری اپراتور اول تلفن همراه و همچنین مشترکان انارستان می توانند در بازه زمانی ۳۰ تیرماه لغایت ۷ مردادماه از بسته های ویژه این ایام بهره مند شوند.

بسته ویژه طراحی شده برای مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول ترکیبی از «۳ گیگابایت اینترنت و ۱۸۰ دقیقه مکالمه درون شبکه و تلفن ثابت» است که اعتبار آن به مدت ۳ روز بوده و با تخفیفی ویژه به قیمت ۱۰ هزار تومان عرضه می شود.

مشترکان متقاضی می توانند برای فعالسازی این بسته ویژه ترکیبی که امکان استفاده همزمان آن با بسته ترکیبی دیگری نیست، از طریق شماره گیری کد دستوری «ستاره ۱۰۰ ستاره ۶۷ مربع» یا مراجعه به اپلیکیشن جدید «همراه من» اقدام کنند.

همچنین علاقه مندان به استفاده مجدد از شرایط تخفیف ویژه این بسته که امکان فعالسازی همزمان آن با سایر بسته های مکالمه و اینترنت وجود دارد، می توانند در بازه زمانی اجرای این طرح به شرط اتمام بسته، هر تعداد بسته که تمایل دارند را خریداری کنند.

بسته ویژه تدارک دیده شده برای مشترکان «انارستان» نیز شامل «اینترنت ۷ گیگابایت ۷ روزه» با قیمت ۷ هزار تومان است؛ امکان فعالسازی این بسته از طریق کد دستوری «ستاره ۱۰۰ ستاره ۶۶۷۱ مربع» یا مراجعه به اپلیکیشن جدید «همراه من» وجود دارد.

امکان فعالسازی مجدد این بسته برای مشترکان انارستان نیز طبق شرایط مذکور برای مشترکان دائمی و اعتباری وجود دارد

خدمات شبانه روزی بیمه رازی در ایام تعطیلات کرونایی

خدمات شبانه روزی بیمه رازی در ایام تعطیلات کرونایی

اندازه فونت  
خدمات شبانه روزی بیمه رازی در ایام تعطیلات کرونایی

*قابل توجه بیمه گذاران، بیمه شدگان و زیاندیدگان محترم  شرکت بیمه رازی در استان‌های تهران و البرز*

با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز تا یکشنبه سوم مردادماه به استحضار می‌رساند؛

مرکز تماس شبانه روزی این شرکت با شماره ۸۲۸۷-۰۲۱ آماده پاسخگویی و ارایه خدمات ۲۴ ساعته می‌باشد. 

لازم به ذکر است شعب استان تهران و البرز در ایام مذکور به صورت کشیک و به شرح زیر خدمات دهی خواهند داشت.

*شعبه مرکزی:*

آدرس : تهران، خیابان گاندی سیزدهم، پلاک ۱۴

شماره تماس: ۸۶۷۵۷۰۰۰ (۰۲۱)  داخلی ۵۲۱

*شعبه بیهقی:*

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، پارکینگ بیهقی، ضلع شمال غربی

شماره تماس: ۸۶۷۵۷۶۱۱ (۰۲۱) داخلی ۵۷۲

*شعبه آپادانا*

آدرس: تهران، خیابان خرمشهر، بعد از پمپ بنزین، پلاک ۸۹

شماره تماس: ۸۸۵۲۵۹۰۸ (۰۲۱) داخلی ۱۰۱

*شعبه کاشانی*

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان کاشانی، روبروی شاهین جنوبی، پلاک ۵۱۰

شماره تماس: ۴۴۱۴۶۵۷۵ (۰۲۱) داخلی ۱۰۱

*شعبه کرج*

آدرس: کرج، گلشهر، ویلا، خیابان درختی، مابین سه راه تهران و میدان مادر

شماره تماس: ۳۴۲۳۵۴۹۵ (۰۲۶) داخلی ۱۰۱

فولاد سنگان رشد ۶۵ درصدی تولید گندله در سه ماه ابتدایی سال جاری را محقق ساخت

امرایی ، مدیرعامل فولاد سنگان :

فولاد سنگان رشد ۶۵ درصدی تولید گندله در سه ماه ابتدایی سال جاری را محقق ساخت

مدیرعامل فولاد سنگان با اعلام این خبر افزود : شرکت فولاد سنگان خراسان در سه ماه نخست سال جاری موفق به تولید بیش از ۱ میلیون و ۱۱۰ هزار تن گندله شد که رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را برای تولید گندله این شرکت محقق ساخته است. این درحالیست که تولید گندله فولاد سنگان در ۳ ماهه اول سال ۹۹ به میزان ۶۷۴ هزار تن بوده است.

 فولاد سنگان رشد ۶۵ درصدی تولید گندله در سه ماه ابتدایی سال جاری را محقق ساخت

به گزارش کوتاه انلاین ، وی افزود : شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه موفق شد بعد از رکوردهای پی در پی در سال گذشته، امسال نیز با وجود تعطیلات به علت بیماری کرونا و قطعی برق به رکوردی در رشد تولید گندله دست یابد تا نشان دهد عزم خود را برای عمل به شعار سال جزم نموده است.

امرایی افزود : این شرکت برای تولید سال جاری رشد متناسب تولید گندله را در برنامه داشت که با توجه به قطعی های پی در پی برق که دامن گیر تمام صنایع شده است موفق به تحقق برنامه مدنظر شرکت نشد. در همین شرایط فولاد سنگان رشد ۶۵ درصدی تولید گندله در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ را از آن خود کرد. این در حالیست که برآیند عملکرد تولید شرکتهای بزرگ معدن و صنایع معدنی نشان از رشد ۱۱ درصدی در همین مدت زمان مشابه است.

لازم بذکر است با توجه به قطعی مکرر برق در تیرماه، متاسفانه تولید گندله و کنسانتره در این شرکت طبق برنامه پیش نرفته و عملا تولید در فولاد سنگان  متوقف گردید.

مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به برنامه ریزی منظم این شرکت در تولید گندله گفت: برنامه ریزی منسجم در شرکت فولاد سنگان خراسان باعث شد تا بخشی از گندله مورد نیاز فولاد مبارکه تامین گردد و در رسیدن به اهداف تولیدی که محور اصلی شعارهای سال در سال‌های گذشته است نائل شود. با بهینه‌سازی خطوط تولید و بومی‌سازی قطعات و تجهیزات علاوه بر رشد کمی، کیفیت محصولات تولیدی این شرکت متناسب با استانداردهای شرکت فولاد مبارکه است.

به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان :این شرکت علیرغم تمام موانع موجود اعم از کمبود کنسانتره و محدودیت‌های برق در خردادماه سال جاری به تولید ۲۹۶ هزار و ۵۹۷ تن گندله دست یافت که رشد ۳۵ درصدی نسبت به سال گذشته در همین مدت زمان مشابه را رقم زده است تا اثبات کننده نقش موثر فولاد سنگان در رشد تولید گندله در کشور باشد.

راه اندازی آزمایشگاه دیجیتال با حمایت فولاد مبارکه؛ اقدامی هم تراز روندهای برتر جهانی

رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه:

راه اندازی آزمایشگاه دیجیتال با حمایت فولاد مبارکه؛ اقدامی هم تراز روندهای برتر جهانی

رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه گفت: آنچه فولاد مبارکه به عنوان یک شرکت سرآمد دنبال می‌کند، خلق ارزش پایدار و مشترک با همه ذی نفعان است و نمی‌توانیم در صنایع مختلف مانند صنعت فولاد که صنعتی مادر محسوب می‌شود به سمت تحول دیجیتال حرکت کنیم در حالی که زیرساخت‌های لازم در محیط های دانشگاهی و دانشجویی و رشته های تحصیلی مرتبط آماده نباشد.

راه اندازی آزمایشگاه دیجیتال با حمایت فولاد مبارکه؛ اقدامی هم تراز روندهای برتر جهانی

به گزارش کوتاه انلاین : علی کیانی درباره آزمایشگاه صنعت ۴ اظهار کرد: چنین آزمایشگاه‌هایی تحت عناوینی چون «دیجیتال لب»، «آزمایشگاه دیجیتال» یا «آزمایشگاه صنعت ۴٫۰» شناخته می‌شوند و تاکنون چندین دانشگاه معتبر جهانی از جمله دانشگاه لیون فرانسه و دانشگاه پلی تکنیک  میلان اقدام به راه‌اندازی آن کرده‌اند.

وی افزود: چنین آزمایشگاه‌هایی باید سه مولفه اصلی داشته باشد؛ هوشمندی، کارآمدی و ایمنی. این سه مولفه همواره باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: آزمایشگاهی هوشمند است که در آن از فناوری های مولد مانند اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، پهبادها، هوش مصنوعی و رباتیک در آن به منظور شبیه سازی و فعالیت‌های آزمایشی و تحقیقاتی استفاده شود.

کیانی ادامه داد: رمز موفقیت در پروژه‌های هوشمند سازی این است که سازمان ها و بنگاه های کسب و کار  بلند پروازانه و آینده نگرانه فکر کرده و ایده های خود را در قالب برنامه ریزی های کوتاه مدت اجرا کنند و بعد از بررسی نتایج کسب شده توسعه پروژه ها را در سایر حوزه های مرتبط گسترش دهند. از آنجا که بسیاری از پروژه های تحولی ممکن است منجر به شکست شود، باید مکانی وجود داشته باشد که ایده‌ها و محصولات قبل از اجرای نهایی در صنعت، تست و شبیه سازی شود و پس از ایجاد اطمینان خاطر و رفع محدودیتها و مشکلات احتمالی با بیشترین احتمال موفقیت نسبت به اجرا در محیط عملیاتی صنعت اقدام گردد تا بیشترین بهره وری و کمترین حادثه تجهیزاتی و انسانی به دنبال داشته باشد.

وی اظهار کرد: آنچه فولاد مبارکه به عنوان یک شرکت سرآمد دنبال می‌کند، خلق ارزش پایدار و مشترک با همه ذی نفعان است که دانشگاه یکی از این ذی‌نفعان در حوزه جامعه محسوب می‌شود. در این مسیر اگر بخواهیم صنعت به سمت هوشمندی حرکت کند در حالی که دانشگاه همراه ما نباشد چندان موفق نخواهیم بود.

رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه گفت: باید در دانشگاه‌ها افرادی را تربیت کنیم که نه تنها باعث پیشرفت و توسعه علم در محیط دانشگاه شوند بلکه محرک رشد و توسعه در صنعت نیز گردند و صنعت به پشتوانه علمی ایجاد شده و  ایجاد شبکه های دانش محور بتواند مسیر هوشمند سازی را با موفقیت  و سرعت بیشتری دنبال نماید.

کیانی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در صنایع مختلف مانند صنعت فولاد که صنعتی مادر محسوب می‌شود به سمت تحول دیجیتال حرکت کنیم در حالی که زیرساخت‌های لازم در محیط های دانشگاهی و دانشجویی و رشته های تحصیلی مرتبط آماده نباشد.

ظرف مدت ۴ سال آینده، درآمد شرکت مس به ۴ میلیارد دلار می‌رسد

مجمع مس

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران برای سال منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ با حضور ۶۴درصدی سهامداران برگزار شد و در آن به ازای هر سهم ۲۸تومان سود تقسیم شد.

به گزارش ایراسین، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت اظهار کرد: دنیا در سال ۲۰۲۰رشد اقتصادی منفی ۳.۵ داشته، اما در سال ۲۰۲۱ رشد مثبت در حال ثبت شدن است. این موضوع نشان میدهد که دنیا بر کرونا فائق شده و ما قطعا به عنوان جزیی از بحث اقتصادی در کشور این مبنا را به عنوان شاخص انتخاب کرده ایم.

وی ادامه داد: تولید ناخالص در ایران از ۲۰۲۰ روبه رشد است و تولید ناخالص داخلی نیز رشد ۲.۵ درصدی را پیش بینی کردیم.

به گفته وی، سال گذشته هند در تلاش بود تا به رتبه سوم در تولید مس جهانی برسد که به دلیل شیوع ویروس کرونا از این هدف خود دور ماند، در نتیجه پیش بینی می شود ژاپن، چین و کره سهم خود را در تولید افزایش دهد و ۵۸.۸ درصد از تولید جهان را به خود اختصاص دهد.

سعدمحمدی گفت: مصرف مس چین در آینده در حال افزایش است اما چین، ژاپن و کره تولید اصلی مس را در آسیا به خود اختصاص داده اند. از طرفی دیگر جمعیت فعلی جهان به بالای ۸ میلیارد نفر می رسد و این افزایش ۱ میلیاردی در ۱۵ سال آینده منجر به افزایش تقاضا در بازار جهانی خواهد شد؛ همچنین مصرف مس پالایش شده نیز در سال ۲۰۳۵ افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه باید در صنایع پایین دستی کشور برای مصرف مس برنامه ریزی کنیم افزود: تا سال ۲۰۴۵ میزان تقاضا برای مس ۴.۵ میلیون تن افزایش خواهد یافت و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیز در سال ۲۰۵۰ منجر به افزایش تقاضای مس خواهد شد؛ این موضوع آینده درخشان مس را نشان می‌دهد و ما می‌توانیم سرمایه‌گذاری مناسبی برای این صنعت داشته باشیم.

سعدمحمدی افزود: شرکت مس برای استفاده از انرژی خورشیدی نیز برنامه‌ریزی و در این زمینه ورود خواهد کرد. چرا که ایران بر اساس توافقنامه کیوتو و پاریس، تعهداتی دارد، بنابراین باید برای تامین انرژی از انرژی های تجدید پذیر برنامه ریزی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در سال ۲۰۵۰ سهم انرژی مصرفی از نفت به ۴ درصد کاهش پیدا کرده و دیگر جایگاهی نخواهد داشت و الکتریسته ارتقا پیدا میکند؛ در نتیجه مس یک عنصر استراتژیک در اتحادیه اروپاست و میتوان روی آن سرمایه گذاری کرد.

به گفته وی، در حال حاضر ۱۹۹ پروژه محتمل و ممکن برای مس در جهان داریم که در این میان ۴ پروژه تا سال ۲۰۳۱ به پایان عمر خود میرسند و ۱۹۵ پروژه با مجموع تولید ۱۰.۶ میلیون تن باقی می‌ماند. بنابراین باید ما نیز در ایران روی مس سرمایه گذاری انجام دهیم.

سعد محمدی گفت: دنیا به دنبال پروژه های بزرگ است اما به دلیل اهمیت مس پروژه های کوچک نیز مورد توجه هستند.

به گفته وی، زیربناها یکی از استراتژیک‌ترین اصولی است که برای توسعه باید در نظر گرفته شود.

سعدمحمدی همچنین با بیان اینکه معدنکاری در دنیا به سمت معادن زیر زمینی می رود، گفت: در آینده معدن میدوک نیز به سمت زیر زمین شدن با عیار خوب خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت مس افزود: ایران با تولید ۳۱۴ هزارتن مس محتوی ۱.۵درصد تولید جهانی و ۰.۷ مس پالایش شده را در اختیار دارد. همچنین شرکت مس با دستیابی به بیشترین سنگ سولفور به میزان ۵۳میلیون و ۴۸۳هزارتن در سال ۹۹ رکورد جدیدی زده است و بالاترین رکورد تولید کنسانتره مس نیز در سال گذشته به مقدار یک میلیون و ۲۰۰هزارو ۲۴۹ تن به ثبت رسیده است.

سعد محمدی ادامه داد: در سال ۹۹ یک میلیارد تن ذخیره جدید مس اکتشاف شد. همچنین یک معدن جدید به نام سریدون نیز کشف شده که تا پایان سال با یک ذخیره ۱.۵میلیاردتن به دیگر ذخایر مس کشور اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ذخایر قطعی کشور به شدت افزایش خواهد یافت افزود: در سال ۹۹ به میزان ۱۰۰هزارمتر حفاری کردیم و در سال ۱۴۰۰ این عدد به ۱۵۰هزارمتر میرسد.

همچنین در ۴ ماهه اول امسال حدود ۴۴ هزارمتر حفاری اکتشافی انجام دادیم و ۱۵ دستگاه حفاری خریداری کردیم؛ آخرین عمق حفاری انجام شده نیز به عمق ۱۲۷۳ متر بوده است که در ماه پیش انجام شد.

سعدمحمدی گفت: شرکت مس ۲۹ پروژه در دستور کار قرار داده است که در نهایت با اجرای آنها ظرفیت کنسانتره مس به ۲ میلیون و ۳۰۰هزارتن ارتقا می یابد و میزان ذوب نیز به ۶۰۰هزارتن و تولید معادن نیز به ۳۱۰ میلیون تن ارتقا می یابد.

وی افزود: تا پایان امسال معدن درآلو و کارخانه آن نیز افتتاح خواهد شد.

به گفته وی، ظرف مدت ۴ سال آینده درآمد شرکت ملی مس را به ۴ میلیارد دلار ارتقا خواهد یافت و این شرکت جزو ۱۰ شرکت برتر مس جهان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: ۸۷۰ میلیون تن ذخایر بین المللی مس خالص بوده و ذخایر ایران بیش از ۴۰ میلیون تن مس خالص است و امیدواریم تا سال آینده به رتبه ۶ جهانی برسیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ رشد فروش ۸۸ درصدی را داشتیم که در صادرات و فروش داخل شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت مس ابراز امیدواری کرد با انتقال آب خلیج فارس پروژه های این شرکت به سرانجام برسند و اجرایی شوند.

سعدمحمدی ادامه داد: برای تامین برق مورد نیاز شرکت نیز یک نیروگاه ۵۰۰مگاوات متعلق به زیر مجموعه مس در کرمان وجود دارد اما برای پروژه های بعدی شرکت در آینده، با همکاری ایمیدرو، سرمایه گذاری برای نیروگاه برق ۸۰۰ مگاواتی در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه مصوبه جواز تاسیس از وزارت نیرو برای آن صادر شد تا یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در کرمان و ۳۰۰ مگاواتی در آذربایجان ایجاد کنیم.

سعدمحمدی ادامه داد: شرکت مس در ۱۰ سال آینده ۶۰۰ هزارتن کاتد مس تولید خواهد کرد.

وی همچنین درخصوص بازدهی سهام شرکت ملی مس نیز گفت: بازدهی سهام شرکت مس نسبت به ۱۰ سال گذشته رکورد زده و در سال ۹۹ به میزان ۲۸۲درصد رشد داشته است. همچنین شرکت مس بیشترین سهامدار حقیقی و فردی را دارد.

سعدمحمدی افزود: در پایان سال گذشته این شرکت ۲۷۲هزارمیلیارد تومان ارزش بازار داشته است.

شعب بانک ها؛ شاهراه انتقال ویروس کرونا

شعب بانک ها؛ شاهراه انتقال ویروس کرونا

 

 

شعب بانک ها؛ شاهراه انتقال ویروس کرونا
شعب بانک ها؛ شاهراه انتقال ویروس کرونا

نزدیک به دو سال است که کشور درگیر ویروس منحوس کرونا است و شعب بانک ها بواسطه حضور مستمر مردم و اقشار مختلف برای انجام خدمات بانکی، تاکنون به عنوان کانون انتشار و یکی از شاهراه های  انتقال ویروس کرونا محسوب می شوند. از طرفی وجود مشکلاتی چون فقدان فرهنگ استفاده از بانکداری الکترونیک و فراهم نبودن زیرساختهای لازم برای ارائه ۱۰۰ درصدی خدمات غیرحضوری، کارکنان زحمتکش و تلاشگر نظام بانکی را در این دوران سخت و آسیب پذیرتر کرده است. در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا و لزوم حمایت از آسیب دیدگان بر اساس بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی، بخشی از فعالیت ها به واسطه پرداخت تسهیلات به مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا منجر به حضور فیزیکی تسهیلات گیرندگان در شعب بانک ها شده که این امر نیز خود عاملی فزاینده در جهت انتشار شیوع ویروس کرونا شده است. کارکنان شبکه بانکی با توجه به قرار گرفتن در محیط آلوده فضای شعبه به لحاظ یک مکان عمومی و به واسطه ماهیت کاری بنگاه های مالی و پولی نظیر تماس فیزیکی با وجوه نقد، همراه بودن با تراکم جمعیت و ارتباط گسترده با مشتریان، نسبت به سایر مکان ها و سایر کارمندان کشور بیشتر در معرض خطر قرار گرفتن بیماری کرونا هستند. اینکه تعداد بالایی از همکاران زحمتکش این بخش در زمره شهدای مدافع سلامت قرار گرفته اند و بسیاری دیگر نیز برای چندمین بار به این بیماری مبتلا شده اند و جمعیت بالایی از آنان نیز در مراکز درمانی با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند، گویای همین موضوع است. البته که این  شرایط و این موقعیت هرگز این قشر از کارمندان نظام بانکی را از وظیفه ی اصلی خود که همان خدمت به هموطنان عزیز است دور نکرده و طی این مدت که کشور درگیر این بحران است همراه و همگام در کنار مدافعان سلامت کشور با تمامی مشکلات، محدودیت ها و ریسک بالای ابتلا به این بیماری به عنوان سربازان خط مقدم از ارائه خدمت به مشتریان و هموطنان از هیچ کوششی دریغ نورزیده و همچنان مشغول خدمت رسانی به مشتریان هستند. متاسفانه علیرغم آنکه در این بحران، نظام بانکی رکورد دار تلفات در بین مشاغل دیگر است، شاهد کمترین تدبیر و اقدامی برای محافظت از جان این قشر  از کارمندان وظیفه شناس شبکه بانکی از سوی مسئولان شبکه بهداست و درمان و  مسئولان نظام بانکی هستیم که این بی توجهی، خود به گسترش و زنجیره انتقال ویروس دامن می زند. امری که می بایست خیلی پیشتر از اینها با اولویت قرار دادن واکسیناسیون و تخصیص سهمیه به این قشر خدوم صورت می گرفت تا شاید با این اقدام این بخش از کانون انتشار ویروس کرونا رفته رفته به کانون کمرنگ تری تبدیل می شد و خود کمک موثری به قطع زنجیره ویروس کرونا بود. مطالبه ای که البته هم به حق و هم به جاست.

دکتر فرزین در جلسه شورای راهبری عنوان کرد : گسترش فعالیت های ارزی و اعتباری برنامه ۱۴۰۰ کارآفرین

گسترش فعالیت های ارزی و اعتباری برنامه ۱۴۰۰ کارآفرین

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک، در جلسه شورای راهبری با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی در بانک، بر ضرورت تعهد بر اجرای مؤثر برنامه‌های ابلاغی و مسئولیت‌پذیری در ارتباط با نتایج حاصل اشاره کرد.

وی با اشاره به نقش معاونت‌ها و مدیران به‌عنوان مسئولین اصلی برنامه‌های ابلاغی گفت:نظام برنامه‌ریزی در بانک کارآفرین با تلاش جمعی سرمایه انسانی بانک محقق شده و ضروری است این روند با تمرکز بر رویکردهای نوین و بهبود مستمر استمرار یابد.

فرزین با اشاره به نگاه توسعه‌ای بانک در تمامی ابعاد تصریح کرد:بانک کارآفرین در سال جدید باید فعالیت خود را در حوزه‌های مختلف بانکی به‌ویژه اعتباری و ارزی گسترش داده و بر توسعه محصولات و خدمات جدید متمرکز شود.

مدیرعامل بانک کارآفرین با اشاره به لزوم تمرکز بر برنامه محوری در بانک گفت: در بانک کارآفرین همه مسئول اجرای برنامه‌های ابلاغی هستند. در این خصوص، نقش رابطین به‌عنوان نماینده معاونت‌ها و مدیریت‌ها در ارائه گزارشات و پیگیری نتایج اهمیت کلیدی دارد.

فرزین با اشاره به جلسه تقدیر از رابطین،بر ضرورت گزارش‌دهی منظم برنامه‌ها و استمرار برنامه‌محوری در خصوص برنامه‌های ابلاغی سال ۱۴۰۰ تأکید کرد.

جلسه پایش برنامه‌های ابلاغی واحدهای ستادی بانک در سال ۱۳۹۹

همسویی برنامه‌های بانک در سطح شعب و واحدهای ستادی

زهرا اسلامی، مدیر امور طرح و توسعه، در ابتدای این جلسه با اشاره به ساختار برنامه‌ریزی بانک در تدوین و پایش برنامه‌های واحدهای ستادی و شعب، اهمیت نقش پشتیبان برنامه‌های ستادی در خصوص عملکرد شعب را مطرح کرد.

وی در تشریح فرآیند برنامه‌ریزی و پایش برنامه‌های واحدهای ستادی، به تدوین حوزه‌های تحول بانک، بررسی برنامه‌ها و برقراری تعامل با معاونت‌ها و مدیریت‌ها به‌منظور تعیین برنامه‌های پیشنهادی، برگزاری جلسات شورای راهبردی ،بررسی و تصویب برنامه‌ها، تهیه برنامه‌های زمان‌بندی توسط متولیان برنامه‌ها با هماهنگی مدیریت‌های همکار، پایش منظم پیشرفت برنامه‌های ابلاغی، برگزاری جلسات هم‌اندیشی به منظور رفع موانع اجرایی، ارائه گزارشات منظم به مدیریت ارشد و تشکیل جلسات شورای راهبردی با موضوع پایش به‌طور فصلی و سالانه اشاره کرد.

اسلامی گفت: خطوط اصلی بانک کارآفرین در سال ۱۳۹۹، ارائه خدمات متمایز بانکداری شرکتی، سرمایه‌گذاری و تجاری و شخصی به مشتریان هدف و نیز توسعه بانکداری دیجیتال بوده و این مهم در سال جاری نیز با تمرکز بر برنامه‎های توسعه‌ای در جریان است.

مدیر امور طرح و توسعه ادامه داد: همچنین اهداف کلان بانک نیز بر چابک‌سازی هدفمند و هوشمند، ارتقای سرمایه انسانی، افزایش سودآوری، سهم از بازار و مشتری و درآمدهای کارمزدی بانک، بهبود برند و ارتقای سلامت بانک استوار بوده است.

اسلامی با اشاره به حوزه‌های تحول ۱۲گانه بانک گفت: تمامی برنامه‌های ابلاغی در سطح شعب و واحدهای ستادی بر اساس حوزه‌های مورد تائید مدیرعامل بانک تدوین شده است.

این مدیر بانک پس از تشریح ارکان استراتژی بانک و حوزه‌های تحول بانک، در خصوص مدل امتیازی تعهد به برنامه‌ها گفت: در اجرای دستور مدیرعامل محترم بانک مبنی بر سنجش میزان تعهدپذیری معاونت‌ها و مدیریت‌ها در اجرای برنامه‌های ابلاغی، مدل امتیازی بر تمرکز بر شاخص‌های اساسی تدوین و به تائید مدیرعامل بانک رسید.

اسلامی تصریح کرد:دستور مدیرعامل و نیز مدل یاد شده به تمام معاونت‌ها و مدیریت‌ها نیز ابلاغ شد و در مکاتبات متعدد، شاخص‌ها و موضوعات کلیدی پایش به اطلاع شان رسید.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های معاونت‌ها و مدیریت‌های بانک به‌عنوان نقش‌آفرینان اصلی دستاوردهای بانک، اظهارداشت: بر اساس مدل مذکور، معاونت سرمایه انسانی جایگاه بالاتری را داشته و سایر معاونت‌ها نیز در جایگاه مناسبی در اجرای برنامه‌های ابلاغی و رعایت الزامات گزارش‌دهی قرار داشته‌اند که این امر، ارتقای حس مسئولیت‌پذیری در بانک کارآفرین را نشان می‌دهد.

به گفته اسلامی،در سال ۱۳۹۹ بانک کارآفرین بخش عمده‌ای از ۱۴۱ برنامه ابلاغی را اجرا و به دستاوردهای مهمی دست یافت.

جلسه پایش برنامه‌های ابلاغی واحدهای ستادی بانک در سال ۱۳۹۹

سرمایه انسانی، اولویت اصلی بانک در سال ۱۳۹۹

مدیر امور طرح و توسعه در تشریح نقش معاونت سرمایه انسانی در دستیابی بانک به اهداف تعیین‌شده، برخی دستاوردهای معاونت مذکور نظیر پیاده‌سازی طرح طبقه‌بندی مشاغل، تقویت فعالیت‌های رفاهی بانک، راه‌اندازی سیستم اطلاعات جامع منابع انسانی و تهیه فرم‌های اجرایی استاندارد ۱۰۰۱۵ را برشمرد.

بعد از تشریح عملکرد معاونت سرمایه انسانی، دکتر احمد بهاروندی، معاون سرمایه انسانی بانک، گفت: سرمایه انسانی مهم‌ترین اولویت بانک است و تلاش شده برنامه‌های زیربنایی ارتقادهنده سرمایه انسانی بانک به طور جدی دنبال شود. وی همچنین تاکید کرد: در همین راستا پرداختن به نیازها و انتظارات سرمایه انسانی بانک و بهبود قابلیت‌های آنها در سال ۱۴۰۰ در سرلوحه امور معاونت سرمایه انسانی قرار دارد.

شفافیت و مشتری‌محوری، مقوله‌ مورد توجه بانک

در ادامه زهرا اسلامی دستاوردهای معاونت مالی و امور مجامع را مواردی از قبیل افزایش سرمایه بانک، برگزاری به‌موقع مجامع بانک و شرکت‌های تابع ، نصب تابلو شعب تهران و شهرستان متناسب با برند جدید بانک و تفکیک مشتریان بر اساس نوع طبقه‌بندی در سیستم آفرین ذکر کرد.

دکتر فرشاد محمدپور، معاون مالی و امور مجامع، نیز با اشاره به اولویت رعایت شفافیت در امور محوله در حوزه خود، به تشریح اهم دستاوردهای معاونت مالی و امور مجامع در بهبود ساختار بودجه در بانک، برنامه‌ریزی شرکت‌های تابعه و نیز اجرای پروژه‌های خرید و ساخت در مدیریت پشتیبانی پرداخت.

جلسه پایش برنامه‌های ابلاغی واحدهای ستادی بانک در سال ۱۳۹۹

جذب مشتریان جدید دستاوردمعاونت بانکی

اسلامی در خصوص برنامه‌های ابلاغی معاونت بانکی و با اشاره به نقش آن معاونت در دستیابی بانک به اهداف خطوط کسب‌وکار بانک، برخی دستاوردهای آن حوزه را برشمرد و افزود: جذب مشتریان جدید در حوزه بانکداری شرکتی و تجاری و شخصی، اعطای تسهیلات و ارائه خدمات ضمانت‌نامه به مشتریان، جذب مشتریان با تمرکز بر گروه مالی بانک، عملکرد مثبت صندوق نوآوری و شکوفایی، پذیرش ضمانت انواع صکوک، توسعه محصولات جدید و اجرای طرح کلینیک شعب از جمله اقدامات صورت گرفته این معاونت است.

بر همین اساس هم دکتر علیرضا صادقی، معاون بانکی، ضمن اشاره به راه‌اندازی مدیریت‌های جدید در آن حوزه و ساختار جدید بانک، از تلاش‌های مدیران و کارشناسان حوزه بانکی در ایجاد و توسعه فعالیت‌های بانکداری شرکتی، تجاری و شخصی و سرمایه‌گذاری و نیز فعالیت‌های شعب بانک قدردانی کرد.

تحقق اهداف اعتباری و ارزی

در ادامه این جلسه ، مدیر امور طرح و توسعه در تشریح فعالیت‌های حوزه اعتباری بانک به رشد تسهیلات اعطایی بانک از محل منابع بانک و صندوق توسعه ملی، افزایش سهم تسهیلات مبادله‌ای و تغییر در ترکیب تسهیلات، افزایش درآمدهای غیرمشاع، تحقق اهداف تعهدات بانک، ابلاغی خط‌مشی‌های اعتباری و وصول مطالبات، توسعه محصولات جدید و راه‌اندازی سامانه جامع اعتبارات بانک اشاره کرد. ناصر صنعتی‌نژادفرد،عضو هیئت‌مدیره بانک،با اشاره به بهبود فعالیت‌های اعتباری بانک، بر نقش‌آفرینی کل بانک در دستیابی به اهداف تعیین‌شده تأکید کرد و بر لزوم تمرکز بر توسعه سامانه جامع اعتبارات اشاره و گفت: توسعه ‌این سامانه و ماژول‌های مربوط باید در مرکز توجه قرار گیرد.

وی همچنین بر نقش مهم همکاران شعب در بهبود رویکردهای اعتباری و رعایت بهداشت اعتباری تأکید کرد.

ارتقای خدمات کارمزدی

زهرا اسلامی همچنین در ارتباط با حوزه ارزی بانک، به دستاوردهای آن مدیریت در راه‌اندازی شعب مستقل ارزی پل رومی و بلوار فردوس شرقی و نیز ارائه خدمات متنوع ارزی به مشتریان هدف با تمرکز بر استفاده هدفمند از خطوط اعتباری و منابع صندوق توسعه ملی پرداخت.

در این خصوص محمدرضا خورسندی، رئیس هیات‌مدیره بانک، ضمن تأکید بر ارتقای خدمات کارمزدی در سال ۱۳۹۹ به عنوان یکی از دستاوردهای مهم حوزه ارزی و لزوم بهبود مستمر آن در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد : مدیریت عملیات ارزی ضمن تمرکز بر ارائه خدمات ارزی، در پی بهره‌مندی از سامانه‌های ارزی است که این امر در سال جاری دنبال می‌شود.

بهبود جایگاه بانک، تحقق اهداف برنامه‌های ابلاغی

در ادامه این جلسه و در بررسی عملکرد حوزه مدیریت عامل ، اسلامی به برنامه‌هایی نظیر نهایی‌سازی تست نفوذ سامانه‌ها، اجرای پروژه برندینگ بانک، راه‌اندازی سامانه اتوماسیون اداری پرگار، ارتقای سامانه CRM، ارزیابی اثربخشی کنترل‌های داخلی بانک و شرکت‌های تابعه، اخذ صورت‌های مالی مقبول از بانک و کلیه شرکت‌ها، تدوین سند دامنه ریسک‌پذیری بانک، بهبود ریسک اعتباری بانک، تدوین سند ریسک عملیاتی بانک، ابلاغ دستورالعمل بازرسی، بازطراحی ساختار سازمانی، اجرای فاز اول تدوین فرآیندهای کلیدی بانک، دستیابی به اهداف وصول مطالبات غیرجاری بانک، توسعه نظام برنامه‌محوری در بانک، تدوین، توسعه و پیاده‌سازی مدل درجه‌بندی شعب و برنامه عملیاتی شعب، تهیه آرشیو محصولات و خدمات بانک، پیاده‌سازی توکن نرم‌افزاری، توسعه سامانه همراه‌بانک مشتریان حقوقی و اجرای فاز اول مراکز داده پشتیبان و بحران اشاره کرد.

مهدی سیف‌علیشاهی، عضو هیات‌مدیره بانک،در این خصوص ضمن تأکید بر ضرورت برنامه‌محوری و تعهد به اجرای برنامه‌های ابلاغی، به ضرورت تلاش مجدانه بانک در حوزه فناوری اطلاعات اشاره و خاطرنشان کرد: بانک کارآفرین در سال ۱۳۹۹ شاهد تغییرات ساختاری و فرآیندی بسیاری بوده و این رویکرد توسعه‌ای نیازمند رصد مستمر و بازنگری مدل کسب‌وکار بانک است. با عنایت به نقش سوپرمارکت مالی، توجه به قابلیت‌های بانکی و فناوری اطلاعات بانک امری ضروری است.

جلسه پایش برنامه‌های ابلاغی واحدهای ستادی بانک در سال ۱۳۹۹

عامل موفقیت: مسئولیت‌پذیری و تعهد به اجرای مؤثر برنامه‌های ابلاغی

در پایان این جلسه، دکتر محمدرضا فرزین ضمن قدردانی از اهتمام جمعی سرمایه انسانی بانک در دستیابی به اهداف تعیین‌شده و بهبود جایگاه بانک کارآفرین گفت: مهم‌ترین رکن در برنامه‌محوری بانک، پاسخگویی به‌موقع و مناسب معاونت‌ها و مدیریت‌ها نسبت به بانک و یکدیگر است. ضروری است مقوله پیگیری پیشرفت برنامه‌ها از مدیریت‌های ذی‌ربط و رفع موانع اجرا همواره در مرکز توجه تمامی سرمایه انسانی بانک قرار گیرد.

وی ادامه داد: هر یک از معاونت‌ها و مدیریت‌ها مسئول اجرای کامل برنامه‌های ابلاغی خود هستند و مدیریت‌های همکار نیز باید مطابق با نقش خود، فعالیت‌های مربوط را به نحوی مقتضی اجرا کنند.

قابل ذکر است نظر به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مدیران، رؤسا و رابطین واحدهای ستادی، مسئولین شعب و همکاران شعب و ستاد به‌صورت آنلاین در جلسه حضور داشتند.

برپایی جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام در منطقه ۱۳

برپایی جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام در منطقه ۱۳

اندازه فونت  
برپایی جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام در منطقه ۱۳

همزمان با روز عرفه و عید سعید قربان، با اختصاص جایگاهی در منطقه۱۳، دام به صورت بهداشتی ذبح و عرضه می شود
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز عرفه و فرارسیدن عید سعید قربان و لزوم ادای سنت حسنه قربانی گوسفند، جایگاهی به منظور عرضه و ذبح بهداشتی دام در منطقه ۱۳ اختصاص یافته و این مرکز موقت برای ارائه خدمات به شهروندان آماده سازی شد .
او افزود: بر اساس ابلاغیه ستاد مدیریت بیماری کرونا مبنی بر فعالیت مراکز عرضه بهداشتی دام، با استفاده از امکانات و ظرفیت ها ، جایگاه عرضه دام در منطقه ۱۳ برپا شد تا شهروندان با آرامش و اطمینان نسبت به ادای نذورات خود اقدام کنند
شکری ادامه داد: جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام از سوی اداره ساماندهی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه در زمینی به مساحت حدودی ۱۵۰۰مترمربع درنشانی:خیابان دماوند ، بعد از پل خاقانی ، انتهای خیابان هاشمی، جنب بوستان زیتون برپا و در راستای آماده سازی آن، اقداماتی از قبیل تسطیح ، نصب داربست ، نصب بنر ، آماده‌سازی آغل‌ها صورت گرفت .
او یادآور شد: در جایگاه عرضه دام ، ضمن رعایت پروتکل های مربوطه ، دامپزشک حضور داشته و معاینه تائید سلامت دام صورت می گیرد ، از این رو به شهروندان توصیه می شود برای حفظ سلامتی خود و خانواده هایشان ، دام را از مراکز معتبر خریداری کنند.

اعلام شش شعبه کشیک بانک دی در استان‌‌های تهران و البرز

اعلام شش شعبه کشیک بانک دی در استان‌‌های تهران و البرز

با توجه به تعطیلی بانک‌های استان‌های تهران و البرز از ۲۹ تیرماه لغایت سوم مردادماه، برای رفاه حال مشتریان جهت انجام کارهای ضروری و اضطراری، پنج شعبه آزادی، مستقل مرکزی، شهرری، بهارستان و تهرانپارس بانک دی در روزهای ۲۹ تیرماه، دوم و سوم مردادماه از ساعت ۸ الی ۱۳ به مشتریان خدمات ارائه می‌کنند.
همچنین شعبه البرز نیز در استان البرز به صورت کشیک در این ایام فعال خواهد بود.
گفتنی است، واحدهای ستادی بانک نیز در روزهای ۲۹ تیر ماه، دوم و سوم مرداد ماه از ساعت ۰۶:۳۰ الی ۱۳:۳۰ پاسخگوی شعب کشیک و شعب شهرستان خواهند بود.
مرکز ارتباط با مشتریان بانک دی نیز با تلفن ۲۸۹۳۰ به‌صورت ۲۴‌ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات و راهنمایی مشتریان خواهد بود.

 

توییت سیاوش وکیلی درباره سامانه های هوشمند شستا

توییت سیاوش وکیلی درباره سامانه های هوشمند شستا

 

توییت سیاوش وکیلی درباره سامانه های هوشمند شستا
تغییرات شستا طی دو سال گذشته

سیاوش وکیلی، فعال بازار سرمایه در صفحه توییتر خود از تغییرات شستا طی دو سال گذشته نام برد و نوشت: در مسیر شفافیت:
در سال های کاری‌ام توفیق حضور در مجموعه های شستا را نداشتم و در سال های قبل تعبیر تاریکخانه برای این شرکت بکار برده می شد. امروز در جلسه ای با سامانه های هوشمند سینا، اسناد، املاک، حقوقی، بودجه، انتصابات و حد آشناشدم که طی دو سال به همت آقای رضوانی فر ایجاد شده
دست مریزاد

توییت شاهین چراغی درباره کارهای بزرگ شستا

توییت شاهین چراغی درباره کارهای بزرگ شستا

 

 

توییت شاهین چراغی درباره کارهای بزرگ شستا
کارهای بزرگی در شستا انجام شده که واقعا قابل تقدیر است.

 

شاهین چراغی تحلیلگر اقتصادی و فعال بازار سرمایه در صفحه توییتر خود نوشت: امروز با حضور جمعی از متخصصان بازار سرمایه با دکتر رضوانی فر مدیرعامل شستا نشستی داشتیم، کارهای بزرگی در شستا انجام شده که واقعا قابل تقدیر است، تمام اطلاعات شرکت ها شامل تولید، فروش، بودجه، وضعیت املاک، دعاوی حقوقی و هرآنچه را که تصور کنید در پلت فورم هوش تجاری شستا به لحظه قابل رویت بود

مجمع عمومی پتروشیمی لردگان برگزار شد

مجمع عمومی پتروشیمی لردگان برگزار شد/ افزایش سرمایه شلرد در دستور کار

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کود شیمیایی اوره لردگان در سالن اتاق بازرگانی شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی لردگان، در این مجمع که با حضور ارکان مجمع و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همزمان به صورت برخط برگزار شد، مدیرعامل این شرکت به ارایه گزارشی در خصوص عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۹ پرداخت.
محسن محمودی با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی پتروشیمی لردگان در سه ماهه سوم سال ۱۳۹۹ ابراز امیدواری کرد که سال آینده عملکرد مالی شرکت مبتنی بر فروش محصولات، کاملا مثبت و با سودآوری مناسب باشد.
در این مجمع گزارش حسابرس قرائت شد و صورت‌های مالی به تصویب رسید.
همچنین درباره افزایش سرمایه شلرد از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت، مقرر شد پس از مجمع و اخذ گزارش کارشناسان رسمی دادگستری در این خصوص و با تاکید بر رعایت صرفه و صلاح سهامداران نسبت به بررسی و نهایی کردن افزایش سرمایه اقدام شود.
بودجه مسئولیت اجتماعی این شرکت نیز به مبلغ سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان تصویب شد.
در این مجمع روزنامه دنیای اقتصاد و روزنامه محلی سالدران به عنوان روزنامه‌های رسمی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان، انتخاب شدند.
در این مجمع، سودی تقسیم نشد.

طرح انتقال آب خلیج فارس به استان فارس؛ گام اساسی تامین پایدار آب استان منطقه صنایع انرژی بر لامرد؛ مقصد نخست

طرح انتقال آب خلیج فارس به استان فارس؛ گام اساسی تامین پایدار آب استان منطقه صنایع انرژی بر لامرد؛ مقصد نخست

اندازه فونت  
طرح انتقال آب خلیج فارس به استان فارس؛ گام اساسی تامین پایدار آب استان منطقه صنایع انرژی بر لامرد؛ مقصد نخست
پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان های مختلف کشور با حمایت های وزارت صمت و راهبری ایمیدرو وارد فاز جدیدی از توسعه شده است و علاوه بر شتاب گیری عملیات لوله گذاری خط انتقال آب به مناطق صنعتی همچون منطقه لامرد، ایمیدرو به عنوان نخستین خریدار تضمینی آب معرفی شد. خبرهای جدید از پروژ فوق حاکی است؛ اینبار لامرد میزبان خط انتقال آب از خلیج فارس(منطقه ویژه پارسیان) شده است. این خط به طول ۶۷ کیلومتر با ظرفیت خط ۶۰ میلیون مترمکعب در مدت ۲ سال اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مسئولان استان فارس در جریان برگزاری آیین رسمی لوله گذاری طرح که ۲۶ تیرجاری انجام شد، از نقش اثرگذار ایمیدرو به عنوان نخستین خریدار امضاءکننده خرید تضمینی آب قدردانی کردند و قرارداد ایمیدرو با سرمایه گذار پروژه را الگوی مناسبی برای سایر صنایع استان فارس دانستند.عملیات اجرایی این طرح در افق بلند مدت با هدف تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت استان فارس در اول اسفند ۹۷ آغاز شد که تاکنون ۲.۲ میلیون مترمکعب خاکبرداری از ۵.۷ میلیون مترمکعب خاکبرداری پروژه انجام شده است. 

حدود ۳۰ کیلومتر (از سمت لامرد به پارسیان) از ۶۷ کیلومتر (کل مسیر) خط انتقال آب، آماده اجرای کانال‌زنی برای لوله‌‎گذاری است و عملیات لوله‌گذاری در حدود یک کیلومتر آغاز شده است.

در فاز نخست بهره‌برداری، آب خلیج فارس پس از شیرین‌سازی از آبگیر ساحل بندر پارسیان واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان (استان هرمزگان) توسط خط لوله (به طول ۶۷ کیلومتر) به منطقه ویژه اقتصادی لامرد منتقل می‌‌شود و با طراحی این خط نیز انتقال آب به دیگر مناطق استان فارس امکان‌پذیر است.

قرارداد سرمایه‌گذاری و فروش آب در اسفندماه ۹۷ با سرمایه گذار بخش خصوصی امضا شده بود که در راستای آن، این قرارداد شماره یک پس از برگزاری ۲۵ جلسه تخصصی در سازمان ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرمایه‌گذار منعقد شد که در تحقق آن وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو نقش برجسته ای داشتند و این قرارداد سبب شد تا عملیات لوله گذاری و احداث تاسیسات آب شیرین کن در سایت انرژی بر پارسیان شتاب گیرد.

برپایه الحاقیه این قرارداد، خرید ۴.۲۵ میلیون مترمکعب آب (چهار و بیست و پنج میلیون متر مکعب) در سال توسط منطقه ویژه اقتصادی لامرد تعهد شده که آب را به صورت پلکانی از سرمایه‌گذار بخش خصوصی خریداری می‌کند.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد به نمایندگی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برای حمایت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی، مبلغ سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برای پیش خرید آب در طول مدت ساخت به سرمایه گذار پرداخت می‌کند.

براساس جزییات فنی و طراحی پروژه، قطر خط لوله هزار میلی متر و ظرفیت خط ۶۰ میلیون مترمکعب در سال است.

حجم کل سرمایه‌گذاری پروژه از سوی سرمایه‌گذار، ۱۷هزار میلیارد ریال (۷ هزار میلیارد ریال خط انتقال آب و ۱۰ هزار میلیارد ریال آب شیرین کن) اعلام شد.

مدت زمان اجرای پروژه ۲ سال است که ۳۰۰ نفر در دوران ساخت و ۶۰ نفر در دوران بهره‌ برداری مشغول به کار می‌شوند.

تاسیسات آب شیرین کن در مساحت تقریبی ۶.۳ هکتار در سایت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان (استان هرمزگان) واقع است که ظرفیت شیرین‌سازی سالیانه ۱۵ میلیون مترمکعب در فاز نخست را دارد. حمایت ایمیدرو سبب شتاب‌گیری طرح انتقال آب خلیج فارس به فارس شد موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت مشارکت ایمیدرو در فعال شدن طرح انتقال آب خلیج فارس، گفت: اگر طرح فوق به‌ موقع انجام شده بود ما طی ۲ سال گذشته شاهد افتتاح این پروژه ‌بودیم، اما در اجرای طرح توقف و فرصت‌سوزی صورت گرفت؛ که با حل مشکلات و امضای قرارداد خرید تضمینی آب از سوی ایمیدرو، از این پس شاهد اجرای سریع پروژه خواهیم بود.

وی در جریان اعلام خبر مشارکت سازمان ایمیدرو در انعقاد قرارداد با سرمایه گذار، از نقش رئیس هیات عامل ایمیدرو قدردانی کرد و حمایت آنها برای تداوم و اجرای تعهدات به سرمایه‌گذار را خواستار شد.

اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس بدون مشارکت صنایع توجیه پذیر نیست

رئیس شورای راهبردی انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس نیز گفت: وزارت صمت و ایمیدرو به عنوان متولی مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان، مصرف آب صنایع مناطق متبوعش در لامرد و پارسیان را سالیانه حداقل حدود ۸ و نیم میلیون مترمکعب اعلام کرده است و خوشبختانه به عنوان نخستین خریدار آب خلیج فارس با سرمایه گذار پروژه، الحاقیه شماره یک قرارداد، امضا شد.

محمدرضا رضازاده با اشاره به نقش مدیران سابق و کنونی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) که با نگاه توسعه ای و تخصصی، قرارداد خرید تضمینی آب خلیج فارس را با سرمایه گذار منعقد کردند، قدردانی کرد

جمع و جورترین ساندبار ال‌جی با قابلیت ایجاد صدایی فراگیر برای عاشقان فیلم و موسیقی در سراسر جهان

جمع و جورترین ساندبار ال‌جی با قابلیت ایجاد صدایی فراگیر برای عاشقان فیلم و موسیقی در سراسر جهان

اندازه فونت  
جمع و جورترین ساندبار ال‌جی با قابلیت ایجاد صدایی فراگیر برای عاشقان فیلم و موسیقی در سراسر جهان

 

LG Eclair، با بهره‌مندی از صدای Dolby Atmos فراگیر و باس قدرتمند با لرزش کم، گزینه‌ای عالی برای فضاهای کوچک می باشد.

ال‌جی الکترونیکس اعلام کرد عرضه ساندبار LG Eclair (مدل QP5) را که جمع و جورترین مدل تاکنون است، از آمریکای شمالی آغاز نموده و به دنبال آن مناطق دیگر در سراسر دنیا را تحت پوشش قرار می‌دهد. این ساندبار افتخارآمیز که جایزه نوآوری CES 2021 را کسب نموده، به لطف طراحی زیبا و کم‌جای خود برای فضاهای محدود بسیار مناسب بوده و درعین‌حال قادر به ارائه صدایی فراگیر برای سبک زندگی معاصر است.

LG Eclair علی‌رغم اندازه جمع‌وجور خود، با پشتیبانی از Dolby Atmos و DTS:X عملکردی قدرتمند را ارائه می‌دهد و درعین‌حال با ساب ووفر بیسیم و کم لرزش، آرامش لازم برای همسایگان را نیز تأمین می‌کند. ابعاد آن تنها ۲۹۶ در ۵۹.۹ در ۱۲۶ میلی متر است که عرض آن‌یک سوم ساندبار Atmos مدل SP8YA به‌عنوان کوچک‌ترین ساندبار ۳٫۱٫۲ کاناله پیشین ال‌جی است. LG Eclair از طراحی بیضی شکل شیکی بهره می‌برد و روکش پارچه‌ای jersey در دورنگ سفید و سیاه آن را برای تطبیق با هر دکوراسیون مدرنی مناسب می‌سازد.

سیستم پیشرفته ۳٫۱٫۲ ساندبار LG Eclair با ساب ووفر بیسیم از فناوری و تنظیمات صوتی Meridian Audio بهره می‌برد تا جزئیات و فضایی استثنائی را خلق کند. تکنولوژی Horizon شرکت ‌‌ Meridian محتوای استریو دو کاناله را به صدایی فراگیر و چندکاناله تبدیل می‌کند تا دامنه صوتی گسترده‌تری را برای تجربه شنیداری واقعاً فراگیر فراهم نماید و تعادل صوتی معتبر و منطبق بر ضبط اصلی ارائه می‌نماید.

LG Eclair به لطف پشتیبانی از ۴K، تجربه دیداری پیشرفته‌ای را فراهم می‌کند که به بینندگان اجازه می‌دهد از محتوای خیره‌کننده ۴K و HDR (سازگار با Dolby Vision) از طریق سرویس‌های پخش مستقیم محتوا لذت ببرند. علاوه بر این، تکنولوژی LG AI Sound Pro، محتوای در حال پخش را تجزیه تحلیل کرده و به شکل خودکار بسته به ژانر محتوایی موردعلاقه کاربر (اعم از اخبار، موسیقی یا سینما) بهترین تنظیمات صدا را به‌صورت خودکار اعمال می‌کند.

LG Eclair نه‌تنها به صدا زندگی می‌بخشد، بلکه با ذهنیت تأمین آسودگی طراحی‌شده و بدون اینکه کیفیت صدا را تضعیف و قربانی کند، به کابل‌های کمتری نیاز دارد. دلیل این امر پشتیبانی از کانال بازگشت صوتی پیشرفته (eARC) در این محصول است که امکان انتقال صدای بدون افت ۵٫۱ کاناله و ۷٫۱ کاناله و صدای فراگیری همچون Dolby Atmos و DTS:X را روی تلویزیون‌های سازگار با این فناوری ممکن می‌سازد. دارندگان تلویزیون‌های ۲۰۲۱ ال‌جی نیز با بهره‌گیری از TV Sound Mode Share صدایی واقعی و واضح را تجربه می‌کنند که ترکیبی از قدرت پردازش جدیدترین پردازنده‌های α (Alpha) AI و قابلیت AI Sound Pro است تا ظرایف غنی منبع صدا را آشکار کند.۱

 

فراتر از عملکرد صدا، ال‌جی ساندبار Eclair را نه‌تنها برای ارتقاء تجربه تماشای فیلم و سریال در خانه، بلکه برای کاهش تأثیرات آن بر محیط‌زیست طراحی نموده است. این تلاش LG Eclair باعث شده تا از سوی SGS Société Générale de Surveillance SA سوئیس به‌عنوان یک محصول دوستدار محیط‌زیست (Eco-Product) مورد تایید قرار گیرد.

هدایای ویژۀ ایرانسل به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اعلام شد

هدایای ویژۀ ایرانسل به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اعلام شد

اندازه فونت  
هدایای ویژۀ ایرانسل به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اعلام شد

ایرانسل، به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان و عید سعید غدیرخم، پیشنهادهای ویژه‌ای شامل «بستۀ اینترنت و مکالمه» و نیز «طرح مکالمۀ رایگان»، برای مشترکان خود در نظر گرفته است.

به گزارش روابط‌عمومی ایرانسل، این هدایای ویژه، در فاصلۀ بین این دو عید فرخنده، از بامداد ۳۰  تیر تا شامگاه ۷ مرداد ۱۴۰۰، قابل فعال‌سازی هستند.

مشترکان ایرانسل می‌توانند در این ایام، بستۀ ویژۀ سه گیگابایتی اینترنت و سه ساعت مکالمه ایرانسلی را به قیمت تخفیفی ۱۰هزار تومان فعال‌سازی کنند.

فعال‌سازی این بسته، از طریق بخش «پیشنهادها» در اپلیکیشن ایرانسل من و یا با شماره‌گیری کد دستوری #۵* برای تمام مشترکان ایرانسل، امکان‌پذیر است.

مشترکان ایرانسل می‌توانند تا سه روز پس از فعال‌سازی، از این بسته استفاده کنند.

همچنین با فعال‌سازی طرح هدیۀ مکالمه، پس از ۵ دقیقه مکالمۀ ایرانسلی، ۵۰ دقیقۀ بعدیِ آن مکالمه، رایگان خواهد بود.

این طرح از طریق بخش پیشنهادها در اپلیکیشن ایرانسل من و یا با شماره‌گیری کد دستوری #۲*۱*۴۴۴۴* قابل فعال‌سازی است

چالش اینستاگرامی نمایندگان بیمه رازی

چالش اینستاگرامی نمایندگان بیمه رازی

 چالش اینستاگرامی نمایندگان بیمه رازی با عنوان « هر نماینده بیمه رازی یک صفحه اینستاگرام» از عید غدیر تا سیزدهم آذرماه مصادف با ” روز بیمه” برگزار میشود.

دکتر ناصرالدین اسلامی فرد مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی در گفت و گو با خبرگزاری فارس با بیان مطالب فوق افزود : شعب ، همکاران و نمایندگان بیمه رازی که در این مدت ۴ ماه نسبت به راه اندازی یا به روزرسانی صفحات اینستاگرام خود به نام «بیمه رازی» اقدام کنند در چالش « هر نماینده بیمه رازی یک صفحه اینستاگرام» مشارکت داده شده و در جشن روز بیمه از آنان تقدیر بعمل خواهد آمد.

وی افزود در این چالش که با همکاری مدیریت راهبری شبکه فروش برگزار می شود، پارامترهایی چون تعداد عضو و بازدید ، استفاده از محتوا و رعایت استانداردهای روابط عمومی و تولید محتوای خلاقانه و جذابیت های بصری از جمله معیارهای انتخاب « نماینده برتر بیمه رازی در حوزه دیجیتال» می باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمه رازی وی تصریح کرد : پرداخت سود مشارکت در منافع به شبکه فروش برای اولین بار در تاریخ فعالیت شرکت، دو برابر کردن ظرفیت صندوق نمایندگان ، پرداخت کارمزد نمایندگان دو بار در ماه ، پرداخت وام‌های مشارکت در تبلیغات، وام خرید دفتر، مشارکت در طرح های بازاریابی تا سقف یک میلیارد ریال ، برگزاری دوره آموزش بازاریابی از مبتدی تا حرفه ای به صورت رایگان ، تخصیص بازار های ایجاد شده توسط شرکت به نمایندگان ، تفویض اختیارات صدور مناسب و افزایش اختیارات نمایندگان ، برگزاری جشنواره های فروش دائمی و پرداخت جوایز ویژه به نمایندگان از جمله جشنواره شبهای رمضان ، امکان استفاده از اماکن وابسته به شرکت جهت شروع کسب و کار نمایندگان به صورت رایگان ، از جمله اقداماتی است که در پنج ماهه اخیر و با توجه ویژه مدیرعامل بیمه رازی به نمایندگان و در راستای چرخش های استراتژیک بیمه رازی ایجاد شده است.

 

انتصاب مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان

انتصاب مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان

انتصاب مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان

بهنام شهریار به عنوان مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان منصوب شد .

 

بهنام شهریار به عنوان مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان منصوب شد .

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بیمه آرمان، بهنام شهریار به عنوان مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان منصوب شد تا با عنایت به تعهد و تجارب ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف شرکت بیمه آرمان، انجام وظیفه نماید.

روابط عمومی بیمه آرمان ضمن تبریک، برای ایشان آرزوی موفقیت و توفیقات روزافزون را دارد.

شوک برق به بازار سیمان با برنامه منظم عرضه شرکت ها در بورس مرتفع می شود

جهرمی

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: تلاش بورس کالا این است که با همکاری متولیان، شوک و کاهش عرضه سیمان که ناشی از قطعی برق بود را از طریق ثبات در عرضه و پرحجم کردن آن کاهش دهد؛ لذا به زودی برنامه عرضه از شرکت های سیمانی اخذ می شود و این اطمینان به بازار داده می شود که هر هفته میزان مشخصی سیمان در بورس کالا عرضه می شود؛ در کنار این اقدام رایزنی ها برای رفع مشکل برق صنایع به ویژه صنعت سیمان و همچنین موضوع عرضه های سلف سیمان دنبال می شود تا تقاضای بازار و نگرانی شرکت ها از آینده بازار و قیمت ها، کنترل و رفع شود.

به گزارش «کالاخبر»؛ سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۲۵ تیر ماه در مجموع ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصول در بورس کالای ایران معامله شده که رشد ۲۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ حجم شاهد هستیم.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران اظهار داشت: عمده رشد صورت گرفته معاملات بورس کالا در حوزه محصولات صنعتی و معدنی بود که شامل محصولات زنجیره فولاد و از خرداد ماه محصولات سیمانی است.

عرضه کالاهای شرکت های بورسی

وی ادامه داد: از ابتدای سال با توجه به سیاست های رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مقرر شد کالای تولیدی شرکت هایی که سهام آنها در بورس و فرابورس عرضه شده، برای حمایت از سهامداران آن ها در بورس کالا و انرژی مورد معامله قرار گیرد. بر این اساس بررسی های لازم در صنایع مختلف ازجمله خودرو، سیمان، محصولات بالادست صنعت فولاد و همینطور دیگر صنایعی که محصولات آنها مشمول قیمت گذاری بود یا در خارج از بورس کالا و انرژی معامله می شد، صورت گرفت؛ این محصولات شناسایی و طبقه بندی لازم درمورد آنها انجام شد.

وزیر صمت و اعلام خروج سیمان از نظام قیمت گذاری

جهرمی افزود: با پیگیری های صورت گرفته از سوی رئیس سازمان بورس و موافقت وزیر صمت و اظهارات ایشان در این باره که در حوزه سیمان قیمت گذاری وجود ندارد و بحثی که سازمان حمایت درخصوص نظارت بر فروش شرکت ها مطرح کرد، لذا مقرر شد شرکت های سیمانی در بورس کالا پذیرش شده و اقدام به عرضه کنند و در این مسیر هلدینگ شستا پیش قدم شد و شرکت های این گروه مورد پذیرش قرار گرفت.

قطعی برق و کاهش عرضه سیمان

به گفته جهرمی از خرداد ماه که عرضه های سیمان در بورس کالا آغاز شد تاکنون ۲.۶ میلیون تن سیمان عرضه شده که از این میزان ۱.۸ میلیون تن مورد معامله قرار گرفته است؛ بدین ترتیب بالغ بر ۷۰ درصد محصولات عرضه شده مورد معامله قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: روند هفتگی معاملات سیمان در بورس کالا نشان می دهد این معاملات با عرضه کم و حدود ۷۵ هزار تنی در ۱۴ خرداد آغاز شد اما در ادامه روند عرضه ها صعودی شد به گونه ای که این عدد در ۱۸ تیر ماه به ۶۴۵ هزار تن رسید که خوشبختانه ۴۷۶ هزار تن آن معامله شد. اما متاسفانه در هفته منتهی به ۲۵ تیر ماه و هفته جاری شاهد قطعی برق و مشکلات ناشی از آن در شرکت های سیمانی و به تبع آن کاهش حجم عرضه سیمانی ها بودیم.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران با بیان اینکه تاکنون ۳۷ شرکت سیمانی در بورس کالای ایران پذیرش شده اند گفت: از میان شرکت های پذیرش شده ۳۴ شرکت اقدام به عرضه کردند و اتفاق مثبتی که رخ داده این بود که ۱۳۹۱ مشتری اقدام به خرید محصول سیمان از بورس کالا شده اند.

مشتریان خرد هم امکان خرید دارند

وی تاکید کرد: با توجه به تدابیری که اندیشیده شد و همکاری که شرکت ها داشتند حداقل تناژ خرید در بورس تا ۱۰ تن کاهش یافت تا از این طریق مشتریان خرد نیز قادر به تامین نیاز خود از مسیر بورس کالا باشند. لذا اکنون نه تنها مشتریان بزرگ نظیر انبوه سازان و شهرداری ها امکان خرید سیمان از بورس کالا را دارند بلکه مشتریان کوچک هم قادر به خرید هستند. این تصمیم با این هدف اتخاذ شد که انحصاری در خرید ایجاد نشود و از سوی دیگر نیاز تمامی مشتریان پاسخ داده شود. در این میان علیرغم تعداد کم تر مشتریان در بخش های پتروشیمی یا فولاد، سیمان در این مدت کم مشتریان زیادی داشت و تعداد آنها نیز رو به رشد است.

تسهیل خرید با تدبیر سازمان بورس

وی خاطرنشان کرد: البته اقداماتی نیز برای تسهیل اخذ کد از جانب سازمان بورس تدارک دیده شده برای مثال بحث های صورت های مالی حذف خواهد شد یا شرایطی فراهم می شود تا افرادی که در بورس اوراق کد دارند قادر به خرید سیمان از بورس کالا باشند؛ این اقدامات در مرحله تصمیم و ابلاغ هیئت مدیره سازمان بورس است.

به گفته جهرمی از زمان آغاز معاملات سیمان در بورس کالا عمده سیمان معامله شده در بورس کالا سیمان تیپ۲ به میزان ۱.۴ میلیون تن بوده است. این نوع سیمان ۸۷ درصد معاملات این حوزه را به خود اختصاص داده است؛ همچنین روند عرضه و معاملات از ابتدا تا ۱۸ تیر ماه رو به رشد بود اما به یکباره در هفته منتهی به ۲۵ تیر حجم عرضه کاهش و منجر به افزایش قیمت ها شد و قیمت را به ۴۷۷ تومان رسید و در هفته جاری نیز معاملات عدم تایید شد و بخشی از آنها ابطال شد.

وی ادامه داد: تا هفته منتهی به ۱۸ تیر ماه و در محصول سیمان تیپ۲ به ۸۵ درصد نسبت معامله به عرضه رسیده بودیم.

جهرمی تصریح کرد: در این مدت که بازار سیمان در بورس کالا شروع شد و گام به گام اصلاح گردید، تلاش شد عرضه کنندگان با سازوکار بورس و ساختار آن آشنا شوند و در این بین علاوه بر جلسات با سیمانی ها و عرضه کنندگان، میز سیمان در سازمان بورس تشکیل شد و جلساتی نیز با هلدینگ ها و انجمن سیمان شکل گرفته است. تغییراتی که در بازار شکل گرفته، خرد شدن عرضه ها بود و از هفته های آتی قرار است برنامه ریزی صورت گیرد تا تناژ مشخصی از سوی شرکت ها صورت گیرد تا بتوان بازار را به نحو مطلوب کنترل کرد.

وی با بیان اینکه گره زدن بحث افزایش قیمت سیمان به عرضه های این محصول در بورس کالا امری غیر منطقی است گفت: بورس مکانیزمی برای کشف قیمت است و نسبت معامله به عرضه ها هم نشان دهنده استقبال خوب مشتریان از عرضه های صورت گرفته است. عرضه اول سیمان در بورس کالا همان نرخ مصوب ابلاغ شده از سوی سازمان حمایت بود اما از عرضه های بعدی بر مبنای کشش تقاضایی که شکل گرفته بود قیمت ها کشف شد. البته در ادامه مسیر فرمول های جدیدی برای تعیین قیمت های سیمان در نظر گرفته خواهد شد. این فرمول متناسب با عرضه شرکت ها در بورس، میزان تقاضا و معامله ای که شکل می گیرد، تعیین خواهد شد.

رشد سود تولیدکنندگان و سهامداران

جهرمی مشکلات موجود در بازار و افزایش قیمت ها در بازار آزاد را ناشی از شوک عرضه خواند و گفت: با عرضه سیمان در بورس اختلاف قیمت بورس و خارج از بورس کاهش یافت و در بازار آزاد روند نزولی به خود گرفت. در این بین منافعی که تا پیش از این به عاملین توزیع و سوداگران می رسید، به تولیدکننده منتقل شد و سهامداران نیز از این شفافیت منتفع شدند. تلاش بورس کالا این است که شوک عرضه که ناشی از قطعی برق بود را از طریق ثبات در عرضه و پرحجم کردن آن کاهش دهد. لذا برنامه عرضه از شرکت های سیمانی اخذ خواهد شد و این اطمینان به بازار داده می شود که هر هفته میزان مشخصی سیمان در بازار عرضه خواهد شد.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران ادامه داد: برای رفع مشکل برق صنایع به ویژه صنعت سیمان هماهنگی ها و مذاکرات خوبی با وزارت نیرو و دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درحال انجام است تا این مشکل به زودی حل شود. از سوی دیگر موضوع عرضه های سلف سیمان را دنبال می کنیم تا تقاضای بازار و همینطور نگرانی شرکت ها از تقاضای آتی شرکت ها را بتوانیم کنترل کنیم. در بازار سیمان و فولاد زمانی که با شوک عرضه مواجه می شویم انتظاراتی را در بازار به این سمت سوق می دهد که کاهش عرضه منجر به افزایش قیمت خواهد شد از این رو اولین گام این است که افزایش عرضه را به بازار باز گردانیم.

مدیریت بازار با ورود کل سیمان به بورس

جهرمی  گفت: در هفته های آینده با توجه به عملکرد شرکت ها در معاملات و فروش هایی که از سوی آنها صورت گرفته تعدیل هایی در قیمت های پایه صورت خواهد گرفت.

وی افزود: بورس کالا محدودیتی برای کاهش قیمت در تالار ندارد در این میان برای مدیریت بازار سیمان باید الزام عرضه در بورس دنبال شود. کمااینکه این سیاست در برخی محصولات دنبال شده و موفقیت آمیز بوده است. البته این الزام هنوز در امر سیمان اتفاق نیفتاده است و توافقی از سوی سازمان بورس با هلدینگ های سیمانی شامل شستا، غدیر و سیدکو بوده و هدف حفظ شفافیت در بازار و حفظ حقوق سهامداران را دنبال می کرده است.

او در پایان گفت: میزان مصرف سیمان در کشور ۵۰ میلیون تن برآورد شده و بر این اساس باید ماهانه ۴ میلیون تن سیمان در بورس عرضه شود و تا پیش از قطع برق و مشکلات عرضه، ۲ میلیون تن در ماه در حال تحقق بود که متاسفانه رخ نداد. گروه شستا به صورت کامل در بورس کالا فروش دارد و غدیر و بانک ملی هم عرضه ها را آغاز کرده اند و عرضه آنها هم کامل خواهد شد. شستا فروش خارج از سیمان را حذف کرده و از این رو بهتر است از طریق حاکمیت شرکتی موضوع عرضه در بورس و الزام آن دنبال شود و امیدوار بود سایر شرکت ها نیز ورود نمایند

فجر انرژی خلیج فارس به ۱۰۰۶ روز تولید بدون وقفه یوتیلیتی رسید

فجر انرژی خلیج فارس به ۱۰۰۶ روز تولید بدون وقفه یوتیلیتی رسید

اندازه فونت  
فجر انرژی خلیج فارس به ۱۰۰۶ روز تولید بدون وقفه یوتیلیتی رسید

 

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس با اشاره به تولید بی‌وقفه یوتیلیتی در این مجتمع در هزار و شش روز، از چشم‌انداز روشن برای سودآوری بفجر در ۱۴۰۰ با توجه به جهش سودآوری در شرکت‌های مشتری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، مجمع عمومی عادی سالیانه بفجر برای سال مالی منتهی به اسفند ‏۱۳۹۹، با حضور ارکان مجمع و حضور ۷۸.۲۲ درصدی سهامداران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن همایش گروه پتروشیمی خلیج فارس و به صورت برخط برگزار شد.
در این مجمع که به ریاست افشار سرکانیان برگزار شد، مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس به ارائه گزارش عملکرد و دستاوردهای این شرکت پرداخت.
علی زال‌خانی با اشاره به سرمایه‌گذاری دو میلیارد یورویی در فجر انرژی خلیج فارس، به عنوان اولین مجتمع تولید یوتیلیتی و سرویسهای حیاتی متمرکز در ایران از سال ۱۳۸۳، گفت: این شرکت، دومین شرکت در صنعت پتروشیمی کشور از نظر حجم سرمایه‌گذاری بعد از شرکت پتروشیمی بندرامام است که عملیات تولید و توزیع سرویسهای حیاتی به شرکت‌های مستقردر منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام خمینی (ره) که بالغ بر ۴۰ شرکت که ۳۸ درصد صنعت پتروشیمی کشور را شامل می‌شوند، برعهده دارد.
وی با اشاره به تعیین قیمت‌های فروش محصولات یوتیلیتی مطابق با فرمول شورای رقابت از سال ۹۷، اظهار داشت: با توجه به اینکه این فرمول براساس میانگین وزنی بازده عملیاتی شرکت‌های مصرف کننده یوتیلیتی منطقه است، سودآوری شرکت‌های مصرف کننده یوتیلیتی بصورت مستقیم بازده و سود شرکت فجر را تعیین می‌کنند و با توجه به سودآوری بسیار خوب مشتریان فجر در سال ۱۳۹۹، این سود در بهره سرمایه شرکت فجر انرژی در سال ۱۴۰۰ رقم خواهد خورد.
مدیرعامل فجر انرژی خلیج فارس در ادامه به پتروشیمی اروند به عنوان یکی از مشتریان فجر انرژی اشاره کرد و گفت: اروند بالغ بر ۲۱ درصد یوتیلیتی فجر را مصرف می‌کند که سودآوری این شرکت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و با افزایش ۸۹ درصدی درآمد عملیاتی و ۲۸۰ درصدی سود عملیاتی همراه بوده است که با توجه به درصد بالای مصرف یوتیلیتی، تأثیر قبل ملاحظه‌ای در سبد بازده میانگین سال ۱۴۰۰ شرکت فجر خواهد داشت و این وضعیت برای اکثریت قریب به اتفاق مشتریان فجر صدق می‌کند.
زال‌خانی با بیان اینکه شرکت مدیریت شبکه برق ایران در حدود ۱۰ درصد برق تولیدی سالیانه شرکت فجر را مصرف می‌کند، گفت: مقدار فروش برق به مدیریت شبکه برق ایران در سال ۱۳۹۹ معادل ۱.۵۲۲، ۶۴۵ مگاوات ساعت و مبلغی در حدود ‏۲.۷۰۳ میلیارد ریال بوده است. با توجه به تغییر دوره پرمصرف انرژی در سال ۱۴۰۰ از ۴ ماه به پنج ماه (از اردیبهشت لغایت شهریورماه)، میزان فروش برق به شبکه در سالجاری بالغ بر ۲ میلیون مگاوات و درآمدی بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال برای سال ‏۱۴۰۰ از این محل، پیش بینی می‌شود.
مدیرعامل فجر انرژی خلیج فارس با اشاره به شرایط دشوار ناشی از پاندمی کرونا، موانع و محدودیتهای مربوط به بخشنامه‌های تأمین ارز و خرید کالا از طرف مراجع و نهادهای ذیربط، دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت در تعیین نرخ فروش محصولات را از چالش‌های اساسی این شرکت دانست و افزود: یکی از ایرادات اساسی دستورالعمل ابلاغی، جبران هزینه تورم با یکسال تأخیر است. با توجه به اینکه طبق دستورالعمل مذکور، بازده شرکت تولید کننده یوتیلیتی باید برابر میانگین وزنی بازده عملیاتی سال گذشته شرکتهای مصرف کننده باشد لذا هزینه تورم با یکسال تعویق به شرکت تولید کننده پرداخت می‌شود که عملاً این تأخیر، کارائی و اثربخشی برای شرکت تولید کننده ندارد. از طرفی تأخیر در اعلام نرخ‌ها، باعث تأخیر در بازه زمانی وصول بهای صورتحسابهای فروش سال می‌شود.
وی در بخش دیگری از این گزارش، دستاوردهای فجر انرژی خلیج فارس در سال ۱۳۹۹ را اینگونه اعلام کرد: دستیابی به بیش از ۱۰۰۶ روز تولید پیوسته و بدون توقف، تسویه کلیه بدهی‌های ارزی به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در تیرماه سال ‏۱۳۹۹، معادل ۸۹.۳ میلیون درهم و ۳.۵ میلیون یورو، خرید دو دستگاه ترانسفورماتور قدرت برای توسعه ایستگاه برق ۴۰۰ کیلو ولت به منظور افزایش عرضه برق مازاد بر مصرف مشتریان منطقه‌ای به شبکه سراسری برق ایران با توجه به توجیهات فنی اقتصادی حاصله. ، تعدیل نرخهای فروش محصولات شرکت فجرانرژی خلیج فارس در سال ۱۳۹۹ مطابق با ابلاغیه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و پیگیری مستمر، به همراه ارائه گزارشات مالی مربوط به نرخهای فروش سال ۱۴۰۰، اخذ رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر معافیت مالیاتی بند (ب) ماده ۱۵۹ قانون برنامه پنجم توسعه (معافیت مالیاتی ۲۰ساله از سال ‏۱۳۸۴ لغایت ۱۴۰۴)، انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در راستای حمایت از سهم شرکت (نماد بفجر) در سال ۱۴۰۰، تأمین هفتگی منابع نقدینگی مورد نیاز صندوق بازارگردانی برای حمایت از سهم بفجر، پیگیری تسویه و تهاتر بدهی ۴۰۰۰ میلیارد ریالی به بانک ملت با مطالبات از شرکت مدیریت شبکه برق ایران و افزایش پایداری و بهره‌وری تولید شبکه برق واحدهای نیروگاهی.
وی همچنین به کسب درآمد پنج برابری حاصل از عرضه گازهای صنعتی مایع تولیدی شرکت از طریق بازار بورس نسبت سال ‏۱۳۹۸، به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای بفجر اشاره کرد و ادامه داد: عرضه ۱۵۰۰ تن آرگون مایع به بازار بورس به بهای واحد ۱۱ هزار تومان در حالی که این بها در سال قبل هزار و پانصد تومان بود و همچنین آغاز صادرات نیتروژن و آرگون مایع به خارج از کشور به میزان ۱۵۰ تن که برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش صادرات این دو محصول در دست انجام است و همچنین ایجاد ایستگاه ایمن بارگیری اکسیژن مایع وعرضه آن به بازارهای داخلی و خارجی از دیگر دستاوردهای شرکت است و ذکر این نکته ضروری است که با توجه به کیفیت بالای گازهای صنعتی مایع شرکت فجر بهای عرضه آن‌ها در مقابل محصولات رقیب بیشتر است.
زال‌خانی همچنین به سیاست این شرکت مبنی بر اتکا به تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت: پس از تشکیل کمیته خوداتکایی و محقق شدن اولویت‌ها و طی شدن روند تحقیقات شرکت فجر انرژی خلیج فارس در طول سال‌های ۹۰ تا ۹۷ بیش از ۷۶۰ قطعه برای ساخت هدف‌گذاری کرده است بیش از ۸۰۰ قطعه را بومی‌سازی کرده و بیش از ۱۳ نوع ماده شیمیایی را با تکیه بر دانش داخلی، تولید کرده که با این رویکرد تنها در سال گذشته ۱۵۰ میلیارد ریال درهزینه‌های خود صرفه جویی کرده است.
مدیرعامل فجر انرژی خلیج فارس در پایان همچنین از درآمد عملیاتی ۲۶ هزار و ۸۲۱ میلیارد و ۵۳۷ میلیون ریالی فجر در سال ‏۱۳۹۹ و همچنین سود خالص پس از کسر مالیات ۱۳ هزار و ۶۳۹ میلیارد و ۶۱۶ میلیون ریالی فجر انرژی خلیج فارس در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۹ خبر داد و از پیگیری مجوز انجام افزایش سرمایه از محل انباشت سود قابل تخصیص پس از کسر مطالبات تجاری غیر جاری، از محل سودانباشته، مطالبات و درصورت لزوم آورده نقدی با رعایت قوانین و مقررات تجارت و سازمان بورس خبر داد.
بعد از ارائه این گزارش، افشار سرکانیان، مدیرمالی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و رئیس این مجمع با بیان اینکه خلیج فارس به عنوان سهامدار عمده موافق این افزایش سرمایه است، درباره فرمول قیمت‌گذاری سرویس‌های جانبی توسط شورای رقابت به عنوان چالش مهم شرکت‌های تأمین کننده یوتیلیتی توضیحاتی داد.
او با اشاره به اینکه منطق و نص صریح دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت این است که شرکت‌های تولیدکننده و مصرف‌کننده سرویس‌های جانبی، بازدهی یکسانی را برای سهامداران (سرمایه‌گذاران) خود به‌همراه داشته باشند، گفت: متاسفانه اجرای دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت، بازدهی به‌مراتب کمتر و زیان‌های هنگفتی را برای شرکت‌های فجر و مبین به همراه داشته و منجر به تضییع حقوق سهامداران شرکت‌های مذکور شده است. از طرفی اگر نواقص و اشکالات دستورالعمل شورای رقابت اصلاح نشود منجر به تضعیف صنعت یوتیلیتی نیز خواهد شد و هیچ سرمایه‌گذاری تمایل به سرمایه‌گذاری جدید در این صنعت نخواهد داشت.
سرکانیان تصریح کرد: طی سال ۱۳۹۹ و سه ماهه ۱۴۰۰ جلسات متعددی درخصوص رفع نواقص و ارتقای دستورالعمل مذکور برای سال ۱۴۰۰ و به بعد با شرکت ملی صنایع پتروشیمی و تعدادی از اعضای شورای رقابت برگزار شده و خوشبختانه تا حدودی نواقص موجود مورد تأیید آن‌ها نیز است و امیدواریم که در دستورالعمل جدید این نواقص برطرف شود.
در ادامه این مجمع گزارش حسابرس قرائت شد و صورت‌های مالی مورد تصویب قرار گرفت.
همچنین این مجمع با بودجه ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی فجر انرژی خلیج فارس در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی موافقت کرد و روزنامه دنیای اقتصاد را به عنوان روزنامه رسمی این شرکت بار دیگر انتخاب کرد.
در پایان، این مجمع با تقسیم سود ۲۰۰ تومان به ازای هر سهم بفجر موافقت کرد.

تامین آتیه امید به مجمع نشست

تامین آتیه امید به مجمع نشست

اندازه فونت  
تامین آتیه امید به مجمع نشست

مدیرعامل موسسه تامین آتیه امید کارآفرین در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت با ارائه گزارش عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹، از رشد دارایی ها گفت.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین،  مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام موسسه تامین آتیه امید کارآفرین با حضور اعضای هیات امنای موسسه (هیات مدیره بانک)، هیات مدیره موسسه، حسابرس مستقل و بازرس قانونی و حضور آنلاین همکاران برگزار شد. این جلسه باانتخاب دکتر محمدرضا فرزین به عنوان رییس، ناصر صنعتی نژاد به عنوان ناظر اول مجمع، مهدی سیف علی شاهی به عنوان ناظر دوم مجمع ومصطفی حسان مدیرعامل موسسه تامین آتیه امید کارآفرین به عنوان دبیرمجمع، جلسه رسمیت یافت.

دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین و رییس مجمع  با تاکید بر این که اصل بر شفافیت است گفت:  فلسفه وجودی تاسیس موسسه تامین آتیه امیدکارآفرین برای ارتقا معیشتی و رفاه کارمندان بود و تلاش خود را خواهیم کرد که هر چه بیشتر در جهت رفاه کارمندان قدم برداریم.

وی با اشاره به تاثیر متقابل عملکرد بانک و صندوق بر روی یکدیگر مجددا بر اصل شفافیت در عملکرد و برنامه ها تاکید کرد و ارائه گزارش عملکرد موسسه را مثبت ارزیابی کرد.

در ابتدای این جلسه و پس از قرائت دستور جلسه مجمع، مصطفی حسان مدیرعامل موسسه تامین آتیه امید کارآفرین با ارائه گزارشی وضعیت عملکرد یک ساله موسسه تامین آتیه امید کارآفرین را تشریح و از برنامه های آتی این شرکت گفت.

مجمع موسسه تامین آتیه امید

وی  در گزارش خود فلسفه وجودی صندوق های تامین آتیه را ارتقا معیشتی و رفاه کارمندان و ثروت سازی و مدیریت بر ذخائر مالی در کنار ارتقاء احساس تعلق و وفارداری کارکنان و افزایش رضایتمندی کارکنان خواند و افزود: بر همین اساس خرید سهام لیزینک کارآفرین، پیگیری ارائه وام جهت خرید حق تقدم سهم بانک، برگزاری جلسات متعدد با مدیران و موسسات مشابه  و دهها اقدام دیگر در جهت نیل به اهداف تعیین شده تاسیس موسسه انجام شده است.

حسان به رشد خیره کننده ارزش دارایی ها بخصوص با سرمایه گذاری در سهام بانک و لیزینگ کارآفرین اشاره کرد و گفت: به تبعیت این امر رشد دارایی همکاران و بازدهی بالای آن صورت پذیرفته است.

طبق گزارش ارائه شده توسط حسان، تدوین سند برنامه استراتژیک موسسه، خرید درصدی از سهام شرکتهای زیر مجموعه بانک که در شرف عرضه در بورس ، خرید واحد اداری جهت استقرار دائمی و راه اندازی صندوق سرمایه گذاری مستمری بازنشستگی از برنامه های آتی این موسسه عنوان شدند.

وی همچنین در بخشی از گزارش ارائه شده خود ، در خصوص اهم سیاست های سرمایه گذاری موسسه در سال جدید فعالیت موسسه  تحت مدیریت اش با اشاره به این که در تصمیمات سرمایه گذاری ، اصول  تنوع بخشی ، نقدشوندگی، کمینه سازی ریسک، بهینه سازی مداوم سرمایه گذاری ها را رعایت خواهیم کرد، افزود: به منظور مدیریت ریسک چند اقدام را مورد توجه خاص  قراردادیم .

مجمع موسسه تامین آتیه امید

در ادامه حسابرس و بازرس قانونی موسسه به ارائه گزارش موسسه پرداخت و پس مطلوب خواندن عملکرد، اعضای محترم هیات امنا به تصویب صورتهای مالی موسسه پرداختند.

در این مجمع موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی ۱۴۰۰ و همچنین روزنامه اطلاعات نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت به مدت یک‌سال انتخاب شد

1 2 3 610