دسته بندی های ارشیو: اقتصادی

پیام تبریک وزیر صمت به آیت الله رئیسی

پیام تبریک وزیر صمت به آیت الله رئیسی

اندازه فونت  
پیام تبریک وزیر صمت به آیت الله رئیسی

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی، انتخاب آیت الله رئیسی به عنوان منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی، انتخاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی را به عنوان منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت.
در متن پیام رزم حسینی آمده است:
حضور حماسی و شورانگیز ملت بزرگ ایران در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، با وجود وسوسه‌های دشمنان قسم خورده این آب و خاک، برای ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه، جلوه‌های با شکوه وفاداری و اعتماد و اعتقادی بود که در پاسخ به دعوت رهبری معظم انقلاب و در جهت تثبیت اقتدار و امنیت و تضمین پیشرفت کشور آفریده شد.
اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ تولیدکنندگان، کارآفرینان، صنعتگران، معدن کاران، اصناف، بازاریان، تشکل‌های بخش خصوصی و انجمن‌های مرتبط با تولید و تجارت، این پیروزی بزرگ را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، ملت سربلند ایران و جنابعالی، تبریک عرض نموده، دوام توفیقات شما را در مسیر تحقق آرزو‌های بزرگ و آرمان‌های انقلابی ملت شریف ایران مسئلت دارم.
رجاء واثق دارم به پشتوانه رای مردم و سوابق موفق جنابعالی، در مسیر اعتلای بیش از پیش میهن اسلامی، خدمت خالصانه به مردم و فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت، آینده‌ای روشن و باعظمت برای فردای ایران و ایرانی فراهم خواهد شد

نامگذاری خیابانی در منطقه۱۳ به نام استاد منوچهر احترامی

نامگذاری خیابانی در منطقه۱۳ به نام استاد منوچهر احترامی

اندازه فونت  
نامگذاری خیابانی در منطقه۱۳ به نام استاد منوچهر احترامی

پیرو مصوبه۱۱۹-۲۶۱۰شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر نامگذار ی و تغییر نام معابر عمومی، آیین نامگذاری و پلاک کوبی خیابان ۳/۳۵ نیروی هوایی در منطقه۱۳ به نام استاد منوچهر احترامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکر ی ، شهردار منطقه با اشاره به رویکرد شورای شهر تهران در نامگذاری معابر به نام شخصیت‌های هنری، فرهنگی، علمی‌و ورزشی و حتـــی بین‌اللملی گفت : نامگذاری معابر به نام شخصیت‌های فعال در عرصه‌های مختلف هنری، فرهنگی، علمی و اجتماعی کار کوچکی در مقابل خدمت بزرگ آنهاست.
او با اشاره به نامگذاری خیابانی در منطقه۱۳ به نام یکی از شخصیت های هنری افزود : استاد منوچهر احترامی ، از قدیمی‌ترین نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان بود، که مجموعهٔ کارهای «حسنی نگو یه دسته‌گل» او از دههٔ ۶۰ تا امروز، با مجموع تیراژ چندمیلیونی همچنان یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های کودکان به‌شمار می‌رود.
شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه شخصیت هایی بودند و هستند که برای اعتلای علم و دانش و هنر و فرهنگ کشور زحمت می‌کشند و باید قدردانشان باشیم ادامه داد : در حقیقت با این کار از یک سو نام و یاد شخصیت‌های تاثیرگذار جاودانه می‌شود و از سوی دیگر زمینه آشنایی نسل آینده با این افراد فراهم می‌شود.
بر پایه این گزارش ، استاد احترامی مجموعه‌ای از آثار خود را درکتاب «جامع الحکایات» منتشر کرد و چاپ بخشی از داستان‌های طنزش را در مجموعه «بچه‌ها، من هم بازی» تدارک دید. منوچهر احترامی در دوران حیاتش بیش از پنجاه عنوان کتاب برای کودکان نوشته و منتشر کرد که «حسنی نگو یه دسته گل»، «خروس نگو یه ساعت»، «خرس وکوزه عسل» و.. از آن جمله‌اند. وی در روز چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۸۷ بر اثر نارسایی قلبی، در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

رفع محدودیت‌های صادراتی با عرضه در بورس کالا

رفع محدودیت‌های صادراتی با عرضه در بورس کالا

اندازه فونت  
رفع محدودیت‌های صادراتی با عرضه در بورس کالا
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: منوط کردن صادرات فولاد به رعایت کف عرضه برای جلوگیری از تنش در بازار داخلی زمانی تاثیر مثبت دارد که توسط همه واحدها رعایت شود.
منصور یزدی زاده افزود: درحال‌حاضر ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان و عمده شرکت‌های بزرگ فولادی کف عرضه‌ها را رعایت می‌کنند ولی متاسفانه سایرین رعایت نمی کنند.
وی گفت: مسئله مورد تاکید وزارت صمت هم عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و پرهیز از فروش در بازار آزاد است تا سایر واحدها هم به میدان بیایند و با فرمول افزایش عرضه بتوان ثبات در بازار داخلی را حفظ کرد.
لذا اگر همه شرکت‌ها محصولاتشان را در بورس کالا عرضه کنند، دولت هم اطمینان خاطر پیدا می‌کند و دیگر دلیلی ندارد که صادرات را به رعایت کف عرضه گره بزند.
یزدی زاده افزود: در چنین شرایطی دیگر دلیلی بر دخالت دولت نیست و تنظیم بازار هم به عهده سازوکار بورس گذاشته می‌شود که بازار را بر اساس اصول عرضه و تقاضا اداره کند و به جلو پیش رود. بنابراین اگر همه واحدها از بزرگ و کوچک ، بورس کالا را به عنوان محور اصلی عرضه بپذیرند و البته بورس کالا هم شرایط لازم برای عرضه و معاملات همه واحدها را فراهم کند، قیمت‌ها هم متأثر از یک سری مؤلفه‌ها نظیر نوسان نرخ ارز و نرخ‌های جهانی و تورم انتظاری به طور منطقی شکل می‌گیرد

افزایش ظرفیت تولید در سال ۱۴۰۰ به ۱.۶ میلیون تن

افزایش ظرفیت تولید در سال ۱۴۰۰ به ۱.۶ میلیون تن

اندازه فونت  
افزایش ظرفیت تولید در سال ۱۴۰۰ به ۱<a href=http://kotahonline.ir>.</a>۶ میلیون تن
مصطفی عطایی‌پور، مدیر مجتمع فولاد سبا، در گرامیداشت سالروز واگذاری مجتمع فولاد سبا به شرکت فولاد مبارکه ضمن تبریک به همکاران و شرکت فولاد مبارکه یادآور شد: مجتمع فولاد سبا در تاریخ ۱۳۸۵/۰۳/۲۸ با هدف افزایش تولید ورق‌های فولادی در کشور به شرکت فولاد مبارکه واگذار شد.

وی تصریح کرد: ظرفیت این مجتمع ۷۰۰ هزار تن در سال تعریف شده بود که با توانمندی مدیران، کارشناسان و مردان پرتلاش شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا و با انتقال دانش فنی، تکنولوژی‌های موردنظر،  اجرای طرح‌های توسعه و انجام اصلاحات موردنیاز در طول چند سال به ظرفیت ۱.۴ میلیون تن رسید.

 مدیر مجتمع فولاد سبا افزود: به‌منظور افزایش و تکمیل زنجیره تولید و پشتیبانی از آن، پروژه‌های بزرگی در فولاد سبا در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است که برخی از آن‌ها به این شرح است: راه‌اندازی واحد مگامدول شهید شهبازی با ظرفیت تولید ۱.۵ میلیون تن آهن اسفنجی در سال؛ واحد اکسیژن سبا شامل دو پلنت ۱۰ هزار متر مکعب بر ساعت تولید گاز اکسیژن و سایر گازهای صنعتی؛ راه‌اندازی توسعه پست ۴۰۰ سبا؛ راه‌اندازی طرح توسعه خط دوم فولادسازی و ریخته‌گری؛ راه‌اندازی نیروگاه CHP سبا با ظرفیت ۲۸ مگاوات؛ راه‌اندازی تصفیه‌خانه آب سبا با ظرفیت ۲۱۰۰ مترمکعب بر ساعت و تصفیه‌خانه پساب با ظرفیت ۷۵۰ مترمکعب بر ساعت؛ راه‌اندازی و بهره‌برداری از راه‌آهن سبا.

مجتمع فولاد سبا با داشتن نیروی مجرب و کارآمد توانسته با بومی‌سازی تجهیزات باعث جلوگیری از خروج منابع ارزی شود و همچنین با دست‌یابی به رکوردهای تولید سالانه کویل نورد گرم و تولید سالانه آهن اسفنجی باعث افتخار و غرور صنعت فولاد کشور گردیده است.

 مجتمع فولاد سبا در بخش انرژی و سیالات نیز با برنامه‌ریزی توانسته است مصارف انرژی را مدیریت کند و کمک شایانی به صنایع برق، آب و گاز نماید و با بازچرخانی پساب‌های صنعتی رکورد بی‌سابقه‌ای در سطح بین‌المللی در کاهش مصرف آب خام برجای گذارد.

مجتمع فولاد سبا با افزایش مساحت فضای سبز در سطح مجتمع و اجرای پروژه‌ای محیط زیستی در کاهش آلودگی پیش‌قدم است.

عطایی‌پور خاطرنشان کرد: در راستای افزایش تولید مجتمع فولاد سبا در سال ۱۴۰۰ با اقدامات و اصلاحات و ادامه طرح‌های توسعه واحدهای ریخته‌گری و نورد گرم، ظرفیت این مجتمع به ۱.۶ میلیون تن در سال ارتقا خواهد یافت و با رهنمودهای مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه برای رسیدن به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال، در حال بررسی و اقدام است

به حقیقت پیوستن رویای داشتن خانه‌ای با مصرف انرژی صفر

به حقیقت پیوستن رویای داشتن خانه‌ای با مصرف انرژی صفر
اندازه فونت  
به حقیقت پیوستن رویای داشتن خانه‌ای با مصرف انرژی صفر

 

ساختمان انرژی صفر که بانام ساختمان میانگین انرژی صفر هم شناخته می‌شود، بنایی است که برآیند مصرف انرژی آن صفر است، یعنی اینکه تمامی انرژی که به‌طور سالیانه توسط این ساختمان مصرف می‌شود، برابر با میزان انرژی است که در خود ساختمان یا جایی خارج از محدوده آن، توسط انرژی تجدید پذیر با استفاده از تکنولوژی‌هایی همچون پمپ‌های گرمایی، پنجره‌ها و عایق‌کاری با بازده بالا و پنل‌های خورشیدی تولید می‌شود. هدف نهایی این است که چنین ساختمان‌هایی در مقایسه با ساختمان‌های معمولی میزان گاز گلخانه‌ای کمتری وارد جو زمین کنند.

 

این ساختمان‌ها نه‌تنها ازنظر محیط زیستی و انتشار گازهای گلخانه‌ای موردتوجه قرارگرفته‌اند، بلکه به دلیل کاهش هزینه‌ نهایی برق مصرفی و همچنین برخورداری از مشوق‌های قانونی همچون تخفیف‌های مالیاتی، ازنظر اقتصادی هم قابل‌توجه و ارزشمند هستند.

 

تحقیقات نشان داده ساختمان‌ها در آمریکا و اتحادیه اروپا بیش از ۴۰ درصد مصرف سوخت‌های فسیلی را از آن خود نموده‌اند و به همین نسبت سهم بزرگی در تولید گازهای گلخانه‌ای دارند. برای مواجهه با این حجم بالای انتشار گازهای گلخانه‌ای روزبه‌روز بر تعداد ساختمان‌هایی که رویکرد بی‌طرفی کربن را در پیش می‌گیرند افزایش می‌یابد. این رویکرد مستلزم کاهش روزافزون انتشار کربن و همچنین کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی است. اگرچه رویکرد ساختمان انرژی صفر حتی در کشورهای پیشرفته هم ایده جدید و تازه‌ای است، اما اهمیت و محبوبیت این موضوع در حال افزایش و گسترش است. با پیشرفت تکنولوژی‌های انرژی‌های جایگزین و کاهش هزینه آن‌ها، و همچنین افزایش دائمی هزینه انرژی‌های فسیلی مرسوم، هدف ساختمان انرژی صفر بیش‌ازپیش به موضوعی قابل‌اجرا و عملی تبدیل‌شده است.

 

این ساختمان‌ها می‌توانند از شبکه تأمین انرژی جدا و مستقل باشد، بدین ترتیب انرژی به‌صورت محلی و از طریق ترکیبی از فناوری‌های تولید انرژی‌های نو از قبیل خورشیدی، بادی و بیوسوخت‌ها تأمین می‌گردد. در کنار آن با استفاده از تکنولوژی‌های خاص و بسیار پربازده برای سیستم‌های روشنایی و گرمایش و سرمایش تلاش می‌شود تا مصرف انرژی کمتر شود. به‌عبارت‌دیگر در یک ساختمان انرژی صفر قبل از تولید انرژی پاک، به بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش‌های مختلف ساختمان پرداخته می‌شود و با استفاده هوشمندانه از تکنولوژی تجدید پذیر، تعادل میان تولید و مصرف انرژی برقرار می‌گردد.

 

ال‌جی الکترونیکس، تک‌ستاره رویایی انرژی صفر

بخش‌های گوناگون شرکت ال‌جی الکترونیکس در سراسر دنیا، علاوه بر اینکه به سمت استفاده از ساختمان‌های اداری باانرژی صفر پیش رفته و روزبه‌روز بر تعداد این دفاتر افزوده می‌شود، در خصوص تولید محصولات و تکنولوژی‌های پیشرفته مورداستفاده در ساختمان انرژی صفر هم از پیشتازان صنعتی هستند.

 

لوازم‌خانگی و وسایل الکترونیکی مصرفی نوآورانه، پنل‌های خورشیدی و فناوری‌های گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC) ال‌جی الکترونیکس عملکردی بسیار بالا و اتصال و یکپارچگی بی‌نظیری را در خانه فراهم می‌آورند و راحتی بیشتر و بهره‌وری انرژی این محصولات باعث گردیده انجمن ملی ساختمان‌سازان آمریکا (NAHB) برای دومین سال متوالی ال‌جی را به‌عنوان Platinum Partner برای تجهیز خانه‌های نمایشی رسمی ۲۰۲۱ نمایشگاه مجازی International Builders’ Show انتخاب کند. دوخانه نمایشی ‌Net Zero در مرکز فلوریدا واقع‌شده و با نام های TNAH و TNAR شناخته می‌شوند.

 

این دوخانه پیشرفته‌ترین ابزارها و تکنولوژی‌ها برای تبدیل هر خانه‌ای به فضایی با کارایی فوق‌العاده و فوق پیشرفته را به نمایش می‌گذارند. بخش اصلی این دوخانه راهکارهای پیشرفته انرژی تجدید پذیر خورشیدی هستند که ماژول‌های خورشیدی با بازده بالا و طرح‌های زیبا و پایدار زیست‌محیطی LG Business Solutions تأمین‌کننده این نیاز است. علاوه بر این لوازم‌خانگی هوشمند و مبتکرانه ال‌جی ازجمله فناوری‌های پیشرفته‌ای هستند که در این خانه‌های نمایشی مورداستفاده قرارگرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به ماشین لباسشویی و خشک‌کن LG STUDIO WashTower و ابتکار اختصاصی LG STUDIO Styler Steam Closet و همچنین لوازم آشپزخانه و ابزارهای سرگرمی خانگی ال‌جی اشاره کرد که همگی در کنار مصرف بهینه انرژی و فرآیند تولید سازگار با محیط زیست، از طریق هوش مصنوعی LG ThinQ به یکدیگر متصل شده و امکان مدیریت و مانیتورینگ مصرف انرژی را در یک پنل واحد فراهم می‌آورند.

 

ال‌جی برای نمایش توانمندی‌های فنی و تکنولوژیک خود در حوزه نوظهور و پیشگامانه خانه‌ انرژی صفر، در سئول پایتخت کره جنوبی هم یک خانه-موزه دیگر به نام ThinQ Home راه‌اندازی کرده و موفق به کسب گواهینامه Zero Energy Building برای آن شده است. علاوه بر شیوه ساخت دوستدارانه محیط‌زیست و محافظ انرژی که در این خانه به‌کاررفته، ال‌جی برای تأمین انرژی موردنیاز ساکنان تمامی سقف و دیوارهای بیرونی این خانه را با پنل‌های خورشیدی فوق پیشرفته BIPV (ساختار یکپارچه فتوولتائیک)‌ پوشانده است تا بیش از ۸۵ درصد انرژی موردنیاز از این طریق تأمین گردد. همچنین این سیستم از باتری‌های ذخیره انرژی با بازدهی بالای ال‌جی بهره می‌برد تا انرژی تولیدی را برای استفاده‌های آتی ذخیره نماید.

 

دیگر دستاورد ال‌جی در این زمینه سیستم مدیریت انرژی منزل یا HEMS است. در منزل رویایی LG ThinQ Home دیگر خبری از کلید‌های مرسوم و ترموستات‌های تنظیم دمای دستی نیست. در اینجا همه‌چیز با دستورات صوتی، اپلیکیشن‌ها و آینه‌های هوشمند کنترل می‌شود و تمامی لوازم منزل هم با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سیستم یکپارچه مدیریت انرژی کنترل‌شده و مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته از نقش سنسورها در این خانه واقعاً هوشمند نباید غافل شد که بر اساس مشخصه‌های محیطی و حضور یا عدم حضور افراد، تصمیم می‌گیرند که کدام لامپ‌ها روشن یا خاموش باشد و دمای هر اتاق به چه صورت تنظیم شود.

 

https://www.lg.com/us/press-release/lg-electronics-headlines-net-zero-showhomes-new-american-home-and-new-american-remodel

https://www.lg.com/global/business/solar-blog/lg-thinq-home-bipv

https://en.wikipedia.org/wiki/Zero-energy_building

لوازم خانگی ال‌جی، مشوقی برای مشارکت خانواده‌ها در تقسیم مسئولیت کارهای خانه 

لوازم خانگی ال‌جی، مشوقی برای مشارکت خانواده‌ها در تقسیم مسئولیت کارهای خانه

اندازه فونت  
لوازم خانگی ال‌جی، مشوقی برای مشارکت خانواده‌ها در تقسیم مسئولیت کارهای خانه 

جدیدترین نوآوری‌های ال‌جی با امکان انجام سریع‌تر و ساده‌تر کارها سبب صرفه‌جویی در زمان و حذف دردسر کارهای روزمره خانه برای خانواده‌ها در سراسر جهان می شود.

پس از بیش از یک سال زندگی در وضعیت بلاتکلیفی قرنطینه، کار، مدرسه و سرگرمی همچنان برای کل خانواده همچنان زیر یک سقف انجام می‌گیرد. همچنین با این تغییر عمده در نحوه زندگی‌مان، شاهد افزایش چشمگیر کارهایی هستیم که باید در خانه انجام شوند و این امر زندگی روزمره در خانه را به امری پرالتهاب و با سر و صدای بیشتر تبدیل ساخته است. در سال ۲۰۲۱ بار سنگین کارهای روزمره خانه نباید تنها برعهده مادران باشد، چرا که خانواده به شکل بی‌سابقه‌ای گرد هم آمده‌اند تا در روزهای قرنطینه پی در پی، خانه محبوب‌شان را تمیز و پاکیزه نگه دارند.

از زمان شروع این بیماری همه‌گیر، نیمی از زنان متوجه کمک‌های بیشتر همسران‌شان در کارهای خانه شده‌اند و ۵۷ درصد والدین احساس می‌کنند که پسران بیشتر از قبل در کارهای خانه مشارکت می‌کنند، که این میزان تنها ۱۰ درصد کمتر از مشارکت دختران است. با این اوصاف، درک اینکه کارهای خانه تنها وظیفه زنان نیست، گسترش یافته است. ال‌جی الکترونیکس مجموعه‌ای از لوازم خانگی را عرضه نموده که نظافت را ساده‌تر و وظایف گریزناپذیر منزل را کمتر می کنند. این بدین معنی است که اشتیاق بیشتری برای استفاده از آن در میان همگان وجود خواهد داشت. قابلیت‌های صرفه‌جویی در زمان، بهبود در تمیزی و عملکرد اثبات شده نوآورهای ال‌جی بدان معنی است که خانواده‌ها و به ویژه مادران می‌توانند بیش از گذشته روی کاناپه لم داده و استراحت کنند و از مدیریت راحت‌تر کارهای خانه و وقت آزاد بیشتر برای همراهی با افراد مورد علاقه‌شان در تمام سال لذت ببرند.

امروزه که هر فردی زمان بیشتری را در خانه می‌گذراند، خاک، مو و ذرات غبار بیشتری روی سطوح خانه جمع خواهد شد که متاسفانه به معنای جاروکشی بیشتر است. خوشبختانه جاروبرقی‌های رباتیک CordZero ال‌جی اینجا هستند تا با نظافت خودکار گرد و خاک کف اتاق‌ها بدون شکایت و تاخیر، این کار را بسیار ساده‌ و آسان‌تربه سرانجام برسانند. جاروبرقی بیسیم CordZero R9 به تکنولوژی‌های یادگیری عمیق و  ۳D Dual Eyeمجهز شده و با استفاده از دوربین نصب شده در جلو و سنسورهای  ۳D Laserبا دقت بالایی موانع را شناسایی و دسته بندی کرده و می‌تواند به شکل هوشمندانه‌ای راه خود را در هر یک از اتاق‌ها پیدا کرده و به کار نظافت بپردازد. کف‌شوی رباتی CordZero M9 Mop Robot Cleaner نیز از طریق LG ThinQ به جاروبرقی رباتی R9 متصل است و بلافاصله پس از اتمام کار R9، به شکل خودکار نظافت کف خانه را آغاز می‌کند.

در کنار جاروبرقی‌های رباتیک، جاروهای عصایی دستی یک راه حل قدرتمند هستند که نظافت خانه را کامل می‌کنند. LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+2 با لوازم جانبی متعددی همچون وسیله نظافت شکاف‌ها، تشک و کاناپه و یک Power Drive Mop بر روی انواع گوناگون سطوح همچون کاشی، سطوح سخت و قالی امکان مکش قدرتمند و کف‌شویی موثر را فراهم می‌آورد. تکنولوژی Kompressor LG با فشرده سازی گردو خاک و مو‌های جمع شده درون محفظه زباله جاروبرقی در زمان لازم برای تخلیه آن صرفه‌جویی می‌کند و همه کاربران به سادگی کشیدن یک دسته می‌توانند این کار را بدون زحمت به انجام برسانند. علاوه بر این، با طرح جدید پایه شارژ All-in-One Tower، کاربران می‌توانند در یک محل و بدون دردسر دستگاه خود را شارژ، تخلیه و نگه‌داری کنند. هنگامی که جاروبرقی به این پایه همه‌کاره متصل می‌شود، به صورت خودکار محفظه زباله آن تخلیه شده و به درون پایه شارژ منتقل می‌گردد و لازم نیست که کاربران آن را خالی کنند. همچنین این پایه شارژ به اندازه کافی فضای خالی برای نگه‌داری قطعات افزودنی جارو در اختیار کاربر می‌گذارند که یک انبار جمع و جور برای صرفه جویی در فضای کار به شمار می‌رود.

اگرچه همیشه حفظ کیفیت هوای داخل ساختمان مهم بوده، اما امروزه با توجه به حضور شبانه روزی‌مان در منزل این امر به یک نگرانی مهم و بزرگ بدل شده‌است. با سیستم‌های تهویه مطبوع ۲۴ ساعته ال‌جی که جدیدترین مدل آن DUALCOOL مجهز به AirCare Complete System است، با بهره‌گیری از یک فرآیند چندمرحله‌ای اطمینان خواهید داشت که هوای داخل به شکل بهینه‌ای تمیز باقی می‌ماند ۳. مرحله Pre-Filter تکنولوژی AirCare Complete System ذرات درشت گرد و خاک را به دام می‌اندازد و پس از آن Ultrafine Dust Remover ذرات بسیار ریز را تا ۹۹.۹ درصد از بین ذرات گرد و خاک خانگی، قارچها و کپک‌ها می‌پردازد.۵ با استفاده از UVnano و Auto Cleaning مسیر هوایی دستگاه تهویه مطبوع به شکل منظم تمیز می‌شود و UVnano تا ۹۹.۹۹ درصد باکتری‌ها را از فن ۶ خارج می کند، و همزمان قابلیت Auto Cleaning به شکل خودکار رطوبت جمع شده در مبدل حرارتی را خشک می‌کند تا دستگاه تهویه مطبوع، تمیز باقی‌بماند.

حتی اگر این روزها بیشتر اوقات لباس خواب و لباس راحتی می‌پوشید، باز هم خشک‌شویی و لباسشویی هنوز یک ضرورت مطلق است. LG Styler گزینه‌ای عالی برای طراوت بخشیدن به لباس‌های دوست‌داشتنی‌تان است که با استفاده از تکنولوژی TrueSteam با از بین بردن ریزگردهای خانگی (مایت گردوخاک) ، باکتری‌ها و قارچ‌ها از پارچه، می‌تواند البسه شما را احیا کند .۷ LG Styler همچنین با بهرمندی از Moving Hanger ثبت اختراع‌شده ال‌جی، چین و چروک و ریزگردها را از بین می‌برد و Pants Press هم یک ویژگی مبتکرانه برای حذف چین و چروک و ایجاد خط اتوی برنده است ۸ و اینگونه از نیاز اتوکشی‌های هر روزه خلاص خواهید شد. با داشتن چنین وسیله‌ای در خانه، هر یک از اعضای خانواده خودش می‌تواند نظافت لباس‌ها، ملحفه‌ها و عروسک‌های پولیشی دوست‌داشتنی‌اش را به راحتی مدیریت کرده و در عین حال از هزینه لباسشویی و دفعات مراجعه به خشک‌شویی هم بکاهد.

کارهای خانه اجتناب‌ناپذیر هستند؛ اما با حضور لوازم خانگی پیشرفته ال‌جی برای کمک به شما، حفظ تمیزی و آسایش خانه بسیار کمتر از قبل زمان می‌برد و راحت‌تر است؛ و این چیزی است که ارزش تجلیل دارد.

###

منبع: گزارش UN Women’s. «Unlocking the Lockdown: اثرات جنسیتی کووید ۱۹ در دستیابی به اهداف توسعه پایدار در آسیا و اقیانوسیه -۲۰۲۰»
اسامی محصولات و قطعات ممکن است بسته به منطقه و کشور متفاوت باشند.
ترکیب‌بندی AirCare Complete System ممکن است در مدل‌های مختلف، متفاوت باشد.
بر اساس آزمون‌های انجام‌شده توسط TÜV Rheinland، با ۱۰۹ دقیقه کارکرد ۹۹.۹ درصد ذرات بسیار ریز (PM0.۱)‌ حذف می‌شوند. عملکرد مؤثر در حذف ریز گردها ممکن است در شرایط کارکرد واقعی متفاوت باشد.
تایید شده توسط بنیاد آلرژی بریتانیا (BAF)‌ برای کاهش مایت گردوخاک خانگی آلرژی‌زا.
بر اساس تست‌های انجام‌شده توسط TÜV Rheinland مطابق با روش‌های تست ال‌جی و منطبق بر ISO 20743:2007، حذف ۹۹.۹۹ درصد استافیلوکوکوس اورئوس، استافیلوکوکوس اپیدرمیدیس و پنومونی کلبسیلا از فن دمنده دستگاه تهویه مطبوع پس از ۴ ساعت قرار گرفتن در معرض نور UV LED درجایی که ۴ لامپ UV LED در زیر فن قرار دارند و بازدهی از بین بردن باکتری‌ها بسته به موقعیت آن‌ها روی فن ممکن است متفاوت باشد. تست‌های روی مدل‌های S3NM12JL1GA (SJ)، S3NM09AA1MA (SA) و S3NM24K21GA (SK) انجام‌شده. این آزمایش برای نشان دادن شیوه ضدعفونی فن با نور UV LED انجام‌گرفته است. این بدان معنی نیست که دستگاه تهویه مطبوع، هوایی تا ۹۹.۹۹ درصد عاری از باکتری فراهم می‌آورد. این تست بدون اتصال دستگاه به واحد بیرونی انجام‌شده و درنتیجه تأثیر چرخه تبرید نادیده انگاشته شده است. عملکرد و تأثیر حذف باکتری ممکن است در شرایط واقعی متفاوت باشد.
تایید شده توسط بنیاد آلرژی بریتانیا (BAF) برای کاهش مایت‌های گردوغبار خانگی زنده و باکتری‌های با چرخه بهداشت طبیعی و ویروس‌های با چرخه بهداشت سنگین (H3N2،H1N1، PEV، IBRV، ICHV، PEDV، MHV  و HcoV-229E). همچنین تایید شده به‌عنوان دستگاه دوستدار آسم و آلرژی از سوی بنیاد آسم و آلرژی آمریکا (AAFA)‌ و Allergy Standards Limited (ASL).
تایید شده توسط موسسه آزمایش و تحقیقات پوشاک کره (KATRI)‌ در مقایسه قبل و بعد از استفاده از سیکل Refresh

افتتاح فاز ۲ انبار افق کوروش در کرمان ؛تسریع در خدمت رسانی به چهار استان کشور

افتتاح فاز ۲ انبار افق کوروش در کرمان ؛تسریع در خدمت رسانی به چهار استان کشور

اندازه فونت  
افتتاح فاز ۲ انبار افق کوروش در کرمان ؛تسریع در خدمت رسانی به چهار استان کشور

 

با افتتاح فاز دوم توسعه انبار خشک افق کوروش در کرمان، خدمت رسانی به چهار استان کشور با سرعت و دقت بیشتری انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با افتتاح فاز دوم انبارخشک افق کوروش در کرمان که روز شنبه ۲۲ خردادماه با حضور جمعی از مدیران و مسئولین این شهر و معاونین و مدیران ستادی و منطقه‌ای افق کوروش انجام و به بهره برداری  رسید عملیات سرویس دهی به استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و پس از توسعه فازهای بعدی به استان یزد با سرعت و دقت بیشتری اجرایی خواهد شد.

بر اساس اعلام معاونت برنامه ریزی و بهبود روش‌های شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در نتیجه افتتاح و بهره برداری از فاز دوم طرح توسعه انبارخشک کرمان ضمن این که فضای انبارخشک افق کوروش در این شهر با افزایش دو برابری از ۵ هزار متر به ۱۰ هزار متر می‌رسد، فضای کافی جهت انبار کالا به میزان استاندارد و تنوع کالایی بالا فراهم و با ساخت سکوی بارگیری جهت سهولت در بارگیری و تفکیک کالاهای جورچینی شده در انبار، عملیات سرویس دهی به استان‌های کرمان -سیستان بلوچستان- هرمزگان و یزد با سرعت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.

توسعه محیط اداری و تخصیص فضای رفاهی استاندارد ویژه کارکنان انبار که با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوای گرم منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است از جمله اقدامات انجام شده در فاز دوم توسعه انبار کرمان است که ضمن ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم، سرویس دهی و خدمت رسانی  بهینه به مردم منطقه را  از طریق ۲۵۰ شعبه فروشگاهی افق کوروش محقق می‌سازد.

گفتنی است از آنجا که افق کوروش به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور از طریق ناوگان حمل و نقل خود کالاها را از مراکز تولیدی به انبارهای مرکزی خود در سراسر کشور ارسال و در کمترین زمان ممکن در بیش از ۲۶۰۰ شعبه فروشگاهی خود توزیع می‌کند طرح‌های توسعه انبارهای این شرکت می‌تواند ضمن خدمت رسانی سریع و بهینه به هم میهنان، نقش بسزایی در کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور داشته باشد.

پخش ویژه‌برنامه باغ آیینه از امشب در روبیکا و آیگپ

پخش ویژه‌برنامه باغ آیینه از امشب در روبیکا و آیگپ

اندازه فونت  
پخش ویژه‌برنامه باغ آیینه از امشب در روبیکا و آیگپ

ویژه‌برنامه «باغ آیینه» به مناسبت دهه کرامت از امشب ساعت ۲۲ پخش و میزبان تمامی ایرانیان است.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، به مناسبت دهه کرامت، همراه اول در راستای تولید محتوای غنی جهت پخش در فضای دیجیتال، اقدام به تولید ویژه برنامه «باغ آیینه» کرده است.

این اقدام که در راستای تکریم دهه کرامت و به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) صورت گرفته، به دنبال تحقق اهداف بلند تحول دیجیتال با تمرکز بر تولید محتوا بر روی پلتفرم های دیجیتال کشور است.

ویژه برنامه «باغ آیینه» قرار است از امروز یکشنبه ۲۳ خردادماه به مدت ۱۲ شب میزبان کاربران روبیکا و آیگپ باشد و ساعات پرباری را با اجرای مسعود فروتن کارگردان مطرح کشورمان خلق کند.

در این برنامه ضمن گنجانده شدن آیتم های معنوی و به تصویر کشیدن زوایای حریم دو حرم مطهر در قم و مشهد مقدس، از چهره‌های سرشناس هنری کشور و همچنین خادمان ویژه و افتخاری حرم های مطهر دعوت به عمل آمده تا به گپ و گفت مستقیم با مردم بپردازند.

ویژه برنامه «باغ آیینه» از ساعت ۲۲ در اپلیکیشن های روبیکا و آیگپ پخش می شود و از امشب برای تمامی ایرانیان قابل دسترسی خواهد بود.

همراه اول به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال» و داشتن «بالاترین رکورد سرعت اینترنت ایران»، سالهاست که با سرمایه گذاری بر روی تجهیزات و سرمایه های بومی، زمینه برقراری ارتباطات در گستره ایران عزیز را فراهم آورده است و با اتکا به این ظرفیت ها، به سمت نقش آفرینی فعال در حوزه تولید محتوا رفته تا با پرچم داری در این عرصه، زمینه مشارکت حداکثری در این بخش را فراهم آورد و به غنای هر چه بیشتر بستر دیجیتال کشور بیفزاید

عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به‌مناسبت دهه کرامت

عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به‌مناسبت دهه کرامت

اندازه فونت  
عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به‌مناسبت دهه کرامت

همراه اول به میمنت آغاز دهه کرامت،بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت برای تمامی مشترکان دائمی، اعتباری و انارستان تعریف کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت دهه کرامت از امروز ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ مصادف با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) تا یکم تیرماه سالروز ولادت امام رضا(ع)، بسته های مکالمه و اینترنت با تخفیف ویژه برای تمامی مشترکان در نظر گرفته است.

ترکیب بسته ویژه مشترکان دائمی و اعتباری به صورت «۳ گیگابایت اینترنت و ۳ ساعت مکالمه به مدت ۳ روز» است که با شماره گیری کد دستوری «ستاره ۱۰۰ ستاره ۶۷ مربع» می توان آن را با قیمت ۱۰ هزار تومان خریداری و فعال کرد.

بسته ویژه مشترکان انارستان نیز «۷ گیگابایت اینترنت به مدت ۷ روز» است که با شماره گیری کد دستوری «ستاره ۱۰۰ ستاره ۶۶۷۱ ستاره ۹ مربع» می توان آن را با قیمت ۷ هزار تومان خریداری کرد.

 

از جمله مزیت های این طرح، امکان خریداری مجدد بسته ها در صورت اتمام حجم یا زمان بسته های مذکور در بازه زمانی اجرای این طرح است؛ همچنین مشترکان می توانند بسته های ویژه مختص ایام دهه کرامت را همزمان با سایر بسته های مکالمه و اینترنت فعال کنند.

مهر تایید محیط‌زیست بر سیستم پایش آنلاین پساب پتروشیمی لردگان

مهر تایید محیط‌زیست بر سیستم پایش آنلاین پساب پتروشیمی لردگان

اندازه فونت  
مهر تایید محیط‌زیست بر سیستم پایش آنلاین پساب پتروشیمی لردگان

 

فرآیند سیستم تصفیه وپساب پتروشیمی لردگان از سازمان حفاظت از محیط زیست نمره قبولی را دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، کارشناسان محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری ضمن بازدید از واحد‌های پیشرفته فرآیند تصفیه مستقر در پتروشیمی لردگان بازدید کرده و راه اندازی سیستم پایش آنلاین را تأیید کردند.
همچنین روز گذشته، مدیرکل صنایع استان و جمعی از مدیران صنایع و کارشناسان با همراهی مدیر عامل پتروشیمی لردگان و متخصصان این حوزه از سیستم فرایندی تصفیه در واحد‌های مستقر در پتروشیمی بازدید کردند.
مدیر کل صنایع استان در خلال این بازدید از اهمیت این صنعت پتروشیمی در استان ابراز امیدواری کرد و نقش صنعت در راستای حفظ محیط‌زیست را مهم دانست.
سجاد رستمی تصریح کرد: امروز با برقراری سیستم‌های پیشرفته کنترلی که در پتروشیمی لردگان موجود است این باور را داریم که این پتروشیمی در سطح بالایی از ایمنی زیست محیطی قرار دارد.
وی همچنین با بازدید از بخشهای مهم و عملیاتی پتروشیمی لردگان، سیستم‌های پیشرفته تصفیه و پایش آنلاین را در سطح بالایی از استاندارد تایید کرد.
در همین خصوص جمعی از خبرنگاران استان و منطقه با بازدید میدانی از این رویداد از نزدیک شاهد برقراری استاندارد‌های بالای زیست محیطی و پیگیری‌های پتروشیمی لردگان در بالا بردن سطح کیفی تجهیزات آشنا شدند.

اولین قدم بزرگ بیمه رازی برای تحول افزایش سرمایه ۶۰۰ درصدی بود

اولین قدم بزرگ بیمه رازی برای تحول افزایش سرمایه ۶۰۰ درصدی بود

اندازه فونت  
اولین قدم بزرگ بیمه رازی برای تحول افزایش سرمایه ۶۰۰ درصدی بود

دکتر علی جباری اولین قدم بزرگ بیمه رازی را افزایش سرمایه شرکت عنوان کرد که با همکاری سهامداران عمده ، طرح افزایش سرمایه تدوین و در اسرع وقت به بیمه مرکزی و سازمان بورس ارایه شد .

به گزارش روابط عمومی و بین الملل بیمه رازی ؛ وی در گفت و گو با خبرگزاری فارس تاکید کرد: هم راستا با افزایش سرمایه، پرتفوی شرکت ، سهم بازار ، تعداد شعب و نمایندگی ها و سایر ظرفیت های بیمه رازی هم افزایش پیدا خواهد کرد و این جهش باید در همه فعالیت های بیمه رازی مشهود و ملموس باشد.

مدیر عامل بیمه رازی افزود:این افزایش سرمایه تاثیر عمیق و بزرگی در فعالیت های بیمه ای این شرکت خواهد خواهد داشت که مهمترین آنها افزایش ظرفیت نگهداری و امکان واگذاری کمتر ریسک ها و در نتیجه افزایش درآمد فعالیت های بیمه ای، افزایش توانگری مالی و در نتیجه دریافت مجوز قبولی اتکایی و افزایش در آمدهای شرکت، برآورده شدن الزامات قانونی مطابق با ماده ۲ آیین نامه ۹۵ مربوط به بیمه نامه های مشترک (کنسرسیوم ها) و درنتیجه امکان لیدری بیمه رازی در بسیاری از بیمه نامه های بزرگ و نهایتا افزایش اعتبار شرکت و بهره برداری از این سرمایه عظیم به عنوان ابزار رقابت در بازار است.

گفتنی است طبق اعلام مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه رازی ، مرحله نخست باز افزایش ۵۳۵ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها سرمایه بیمه رازی از ۳۰۰ میلیارد تومان به ۱.۹ هزار میلیارد تومان می رسد و در مرحله  دوم از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی سرمایه شرکت از ۱.۹ هزار میلیارد تومان به ۲.۱ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت که در مجموع ۶۰۰ درصد سرمایه افزایش می یابد.

این افزایش سرمایه علاوه بر اصلاح ساختار مالی بیمه رازی باعث افزایش سطح توانگری آن نیز می شود

نمایشگاه توانمندسازی شرکت‌های شهرستان بندرماهشهر فرصتی برای رشد منطقه است

نمایشگاه توانمندسازی شرکت‌های شهرستان بندرماهشهر فرصتی برای رشد منطقه است

اندازه فونت  
نمایشگاه توانمندسازی شرکت‌های شهرستان بندرماهشهر فرصتی برای رشد منطقه است

زال خانی مدیرعامل فجر انرژی خلیج فارس گفت: نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت های شهرستان بندرماهشهر آغاز ساختارمند و منظم برای توانمندی شرکت های منطقه در جهت استفاده حداکثری از استعداد آنها است.

علی زال خانی در حاشیه اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت های منطقه شهرستان بندرماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنایع بزرگ پتروشیمی به دلیل وجود راه های ارتباطی دریایی، هوایی، ریلی و زمینی و بهره بری از منایع عظیم خدادادی در این منطقه مستقر شده اند؛ استقرار این صنایع اثراتی مثبت و یا منفی بر جامعه پیرامونی آنها داشته است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس افزود: بنابراین صنایع پتروشیمی برای پویایی و ارتقا و بهبود معیشت مردم منطقه باید اقدامات متقابلی انجام دهد؛ برگزاری اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت های منطقه شهرستان بندرماهشهر شروع ساختارمند این اقدامات بوده تا به صورت منظم بتوان جامعه پیرامونی را توانمند کرده و از توانایی محلی به صورت حداکثر استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پتانسیل صنعتی، فرهنگی و تفریحی منطقه در کنار خلاقیت های موجود می تواند بسیاری از نیازهای شرکت های پتروشیمی منطقه را تامین کند، گفت: مردم شهرستان بندرماهشهر شرکای اصلی ما هستند که اگر ما بتوانیم آنها را در کسب و کار و تولید خود شریک بدانیم، هر دو طرف میتوانند در امنیت به کار خود ادامه داده و حافظ صنعت باشند.

زال خانی با اشاره به اینکه مردم منطقه در زمینه های متعدد مستعد هستند، ادامه داد: بطور مثال یک شرکت کوچک که توسط مردم بومی منطقه تاسیس شده و در حال تولید اسید سولفوریک است توانسته بیش از ۶۰ درصد نیاز ما به این اسید را تامین کند؛ محصول این شرکت تماما بومی از نظر کیفیت با بسیاری از شرکت های تولیدی این محصول قابل رقابت بوده است. همچنین شرکت های دیگری از این قبیل در منطقه وجود داشته که میتوانند تجهیزات و وسایل مورد نیاز ما اعم از لباس کار و ایمنی و صنعتی را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه حمایت ما از منطقه باید از حالت صدقه ای خارج شده و باید در زمینه های مختلف انجام شود، تصریح کرد: یک کارگاه تولیدی لباس در شهرستان بندرماهشهر توانسته بود بیش از ۳ هزار لباس کار برای کارکنان ما تامین کرده که ارزش آن بالغ بر یک میلیارد تومان بوده است. خیاط های این کارگاه از نیازمندان منطقه بوده و ما با این کار علاوه بر حمایت از آنها در ایجاد ارزش افزوده نقش بسیار مهمی را داشته ایم.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس با اشاره به ۶ تفاهم نامه منعقد شده در این نمایشگاه بیان کرد: این ۶ تفاهم نامه در راستای تداوم همکاری با شرکت ها و کارگاه های منطقه بوده اما ما پس از بازدید از این نمایشگاه توانستیم به تفاهم نامه ها و همکاری های جدید با شرکت ها و کارگاه های منطقه برسیم. بسیاری از کارگاه ها و شرکت های منطقه با انعطافی که داشته اند کیفیت خود را ارتقا داده و وارد بازار رقابت با دیگر محصولات درون کشور شوند.

وی عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه و تداوم آن میتواند زمینه بلوغ کارگاه ها و شرکت های شهرستان بندرماهشهر را فراهم کند تا این شرکت ها علاوه بر اشتغال زایی بتوانند نیاز های صنعتی ما اعم قطعات الکترونیکی و مکانیکی را تامین کنند. امیدوارم که در سال های آینده تفاهم نامه های بیشتری در این نمایشگاه منعقد شده تا گردش مالی منطقه افزایش پیدا کند.

زال خانی افزود: شرکت فجر انرژی خلیج فارس با امضای شش تفاهم‌نامه در زمینه‌های تامین اسید سولفوریک، صنایع دستی، لباس‌های ایمنی و کار و انواع دستمال کاغذی و لیوان کاغذی توانست شش گام بزرگ برای حمایت از اشتغال در شهرستان بندرماهشهر بردارد. این تفاهم‌نامه‌ها در راستای حمایت از مشاغل کوچک و بومی بندرماهشهر بوده که در ایجاد فرصت‌های شغلی نقش بسیار مهمی دارد. خریدهای شرکت فجر انرژی خلیج فارس به صورت مکانیزه و سیستمی و از طریق مراجعه تامین کنندگان به وب سایت این شرکت انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در سطح صنایع سنگین نمایشگاهی برای توانمندسازی شرکت های ایرانی در کیش برگزار می کنیم؛ تجربه این نمایشگاه اکنون در سطح و مقایسی کوچک تر در بندرماهشهر در حال اجرا است و امیدواریم تجربه خوبی که در کیش داشته ایم در شهرستان بندرماهشهر اتفاق بیافتند

تفاهم‌نامه مطالعات ژئوفیزیک هوابرد استان اصفهان در فولاد مبارکه به امضا رسید

تفاهم‌نامه مطالعات ژئوفیزیک هوابرد استان اصفهان در فولاد مبارکه به امضا رسید

تفاهم‌نامه مطالعات ژئوفیزیک هوابرد استان اصفهان در فولاد مبارکه به امضا رسید

آیین امضای تفاهم‌نامه سه جانبه انجام مطالعات ژئوفیزیک هوابرد میان سه شرکت فولادمبارکه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با حضور حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه، علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، محمدیاسر طیب‌نیامعاون امور معادن شرکت فولادمبارکه، ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان و تعدادی دیگر از مدیران ارشد سازمان زمین شناسی برگزار شد.

به گزارش  کوتاه انلاین ، علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این مراسم اظهار کرد: شرکت فولادمبارکه از صنایع پیشران، بنیادین و مادر در صنعت کشور بوده و ما در سازمان زمین‌شناسی با یک اندیشه ملی آماده همکاری با این شرکت فولادساز با سهم ۵۰ درصدی از بازار هستیم. ما وظیفه خود می‌دانیم تا جای ممکن از ایجاد اخلال در تامین خوراک صنایع فولادی کشور به ویژه فولاد مبارکه جلوگیری کرده و از دغدغه فولادسازان کم کنیم. هرچند شرایط ذخایر مواد معدنی در کشور مناسب نیست و در این راستا سازمان زمین شناسی چند اقدام جدید را در دستور کار خود قرار داده تا با بررسی بیشتر مشخص شود که کدام یک از مواد معدنی را می‌توان داشته باشیم.

وی ادامه داد: پایش ذخایر معدنی برای اولین بار در حال آغاز شدن است؛ این در حالیست که در جهان پایش ذخایر توسط سازمانهای زمین شناسی انجام شده و در گزارش‌های سالیانه، تمام فاکتورهای موثر در آمایش سرزمین و سرمایه گذاری را در نظر گرفته اند.

به گفته وی، مقیاس برداشتها در حال تغییر است. در گذشته مقیاس فعالیت‌ها یکصد هزارم بود که اکنون به یک‌پنجاه هزارم تغییر کرده و چهاربرابر دقت برداشت میدانی افزایش یافته است. همچنین اکتشاف سیستماتیک نیز افزایش یافته و هدف این است هرآنچه از ذخایر مواد معدنی در اکتشافات سطحی در گذشته باقی مانده را جمع آوری کنیم. برای مثال طی قراردادی که با شرکت فولادمبارکه داشتیم یک نمونه جالب از این موضوع بود، زیرا در اصفهان ( بخشی از ایران مرکزی) جایی که گمان می بردیم مواد معدنی باقی نمانده با انجام اکتشافات سیستماتیک مشخص شد که هنوز برخی از مواد معدنی در سطح وجود دارند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های ما اکتشاف ذخایر پنهان است. زیرا اکثر معادن بزرگ جهان در عمق ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری زمین هستند؛ اما در ایران با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته عمق اکتشاف زیاد نیست و زیر ۱۰متر است، اما در کشورهای معدنی همچون امریکا، استرالیا، چین و … این عدد بسیار بزرگتر بوده است.

 وجود گپ اطلاعاتی از ذخایر معدنی کشور

معاون وزیر صمت ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به اکتشاف ذخایر پنهان برسیم نیازمند برداشت کامل ذخایر معدنی از سطح هستیم که این اتفاق نیز در حال انجام است؛ در واقع بر اساس این برداشت‌های سطحی، میتوان میزان ذخایر در عمق را مشخص کرد. چراکه ایران روی کمربند متالوژنی قرار گرفته و به قطع ذخایر پنهان بسیار مناسبی در کشور وجود دارد.

به گفته وی، در ایران گپ اطلاعاتی از میزان ذخایر معدنی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: همکاری هایی این سازمان با شرکت‌های بزرگی مانند فولادمبارکه، منجر به پر شدن گپ اطلاعاتی از ذخایر معدنی کشور شود.

 ذخیره قطعی سنگ آهن ۲.۷ تا ۳ میلیارد تن است

شهیدی ادامه داد: سازمان زمین شناسی در چند سال گذشته از لایه ژئوفیزیک هوابرد برای بحث اکتشاف ذخایر پنهان استفاده کرده است. در واقع تاکنون مساحتی حدود ۶۴۰ هزار کیلومتر خطی برداشت ژئوفیزیک هوایی داشته و اکنون نیاز کشور در مرحله اول تقریبا انجام ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی است.

معاون وزیر صمت گفت: امید می رود با برداشتهایی که از این پس خواهیم داشت حداقل در فاز اول بخشی از ذخایر را شناسایی کرده و حجم ذخایر را افزایش دهیم.

وی افزود: اکنون درخصوص میزان ذخیره آهن اعداد متفاوتی وجود دارد، اما بر اساس آخرین اطلاعات ۲.۷ میلیارد تن تا ۳ میلیارد تن ذخیره قطعی سنگ آهن است که اگر مصرف سالیانه کشور حدود ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تن در سال باشد، به زودی و تا ۱۰ سال آینده ذخیره سنگ آهن ( هماتیت-مگنتیت) تمام خواهد شد. این درحالیست که بیشتر صنایع فولاد ساز کشور به سنگ آهن مگنتیت نیاز دارند در نتیجه این عدد پایینتر خواهد امد.

به گفته شهیدی، پروسه اکتشاف در ایران بسیار طولانی است. این در حالیست که میانگین اکتشاف در جهان از زمان یافتن کانسار تا بهره برداری بین ۵ تا ۶ سال است، اما در ایران کوتاهترین بازه زمانی ۱۵ سال بوده است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم این تفاهم‌نامه به امضای مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان رسید.

هدف از این تفاهم‌نامه سه جانبه، پیشبرد موثر اکتشاف ذخایر معدنی و شناسایی ذخایر معدنی به ویژه آهن و منگنز در مناطق مستعد که قبلا اکتشاف سیستماتیک و مطالعات ژئوفیزیک هوابرد در آن انجام نشده، عنوان شده است که این امر منجر به توسعه فعالیت‌های بخش معدن و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال و سرمایه‌گذاری در حوزه معدن می‌شود.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و تنظیماتی که در جهان وجود دارد، هر بخش باید در فعالیت‌های مرتبط و تخصصی خود مشغول باشد؛ برای مثال فولادسازان باید فولاد ساز باقی بمانند و معدنی ها هم در زمینه کاری خود به معدنکاری بپردازند، اما متاسفانه این چارچوب از دوره ریاست جمهوری قبلی تغییر کرد و معدنکاران نیز به سمت فولادسازی رفتند و ما نیز به ناچار به حوزه معدنکاری ورود کردیم.

تامین سنگ آهن و انرژی سخت تر شده است

به گفته حمیدرضا عظیمیان، اگر معدنکاران در حوزه فعالیت خود باقی می ماندند و فولادسازان نیز مجبور به ورود به بخش معدن نمی‌شدند، به طبع نتایج بهتری برای کشور به همراه داشت. البته اکنون یکسری از مسائل همچون تامین سنگ آهن و منابع انرژی نیز برای فولادسازان از دیگر استانها سخت شده است.

وی با بیان عظمت فولاد مبارکه و میزان مصرف بالای سنگ آهن در این شرکت افزود: در شرکت فولاد مبارکه همواره استراتژی حفظ سهم ۵۰ درصدی بازار ایران وجود دارد. در واقع هر اندازه که بازار ایران در داخل و همچنین حوزه صادرات بزرگتر شود، ما در تلاش خواهیم بود این سهم را همچنان حفظ کنیم. بنابراین موضوع معدن و تامین مواد اولیه برای شرکت فولاد مبارکه بسیار مهم بوده و بهتر است که کارهای علمی و کارشناسی دقیق در حوزه معدن انجام شود.

فعالیت بلند مدت و مشترک با سازمان زمین شناسی

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه افزود: البته فعالیتهای معدنی عمدتا هزینه بر بوده و باید زمان زیادی را صرف آن کرد. بنابراین ما می توانیم با سازمان زمین شناسی به عنوان سازمان تخصصی و قانونی کشور فعالیت بلند مدت و مشترک انجام دهیم و امور معدنی توسط این سازمان به صورت کاملا علمی و کارشناسی از سوی این سازمان صورت گیرد و فولاد مبارکه نیز به فعالیت های خود در حوزه فولاد بپردازد.

ایرج موفق،رییس سازمان صمت اصفهان در این نشست اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ شرکت فولاد مبارکه این اتفاق افتاد که در تامین مواد اولیه ورود و با انجام مطالعات طبقه بندی شده، در جهت تامین خوراک خود اقدام کند که کاری ارزشمند است.

وی ادامه داد: تفاهمنامه اولیه که میان شرکت فولاد مبارکه و سازمان زمین شناسی منعقد شد، نتایج خوبی به همراه داشته و اکنون منجر به امضای تفاهمنامه جدید جهت انجام ژئوفیزیک هوایی شده است.

رییس سازمان صمت اصفهان افزود: در استان اصفهان ذخایر پنهان معدنی خوبی وجود دارد و بهترین روش برای اکتشاف آنها ژئوفیزیک هوایی و شناسایی کانسارهای پنهان است. بنابراین با توجه به تفاهم نامه هایی که امروز به امضا می‌رسد و اقداماتی که پیش رو خواهد بود، امیدواریم کانسارهای پنهان استان توسط متخصصان سازمان زمین شناسی شناسایی شود تا هم به حجم ذخایر معدنی استان اصفهان اضافه شود و هم اینکه مشکل شرکت فولاد مبارکه برای تامین مواد اولیه حل خواهد شد.

موفق ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با شناسایی ذخایر معدنی موجود در استان اصفهان که انفال هستند، بهره برداری کرده و در تولید از آنها استفاده شود تا در نهایت منجر به رشد اقتصادی در استان شده و اشتغالزایی به همراه داشته باشد.

رییس سازمان صمت اصفهان در پایان، ضمن تشکر از مدیریت شرکت فولاد مبارکه و رییس سازمان زمین شناسی برای انجام فعالیت‌های اکتشافی گفت: ما در سازمان صمت اصفهان و در سازمان نظام مهندسی معدن استان آماده هستیم تا در کنار شما همگی دست به دست هم دهیم تا شاهد اتفاقات جدید و نوین در استان اصفهان باشیم و حداکثر بهره برداری از موادمعدنی موجود ببریم.

 

محمدیاسر طیب‌نیا در این مراسم با اشاره به اینکه در ۳ حوزه اصلی اکتشاف، استخراج و فرآوری، فعالیت های فولاد مبارکه آغاز شده است گفت: یکی از اقداماتی که از ابتدا در دستور کار بخش معاونت معدنی فولادمبارکه قرار گرفت این بود که با پیشتازان هر حوزه ارتباط برقرار شود تا  از پتانسیل‌های موجود کشور استفاده کنیم.

وی ادامه داد: به طبع در حوزه اکتشاف، سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور از پیشتازان در این حوزه است و ارتباط با این سازمان منجر به قراردادهای همکاری اولیه با شرکت فولادمبارکه شد. از جمله این قراردادها که در سال گذشته منعقد شد می توان به شناسایی مناطق پتانسیل دار آهن در منطقه ایران مرکزی با وسعت ۱۱۶ هزار کیلومتر مربع اشاره کرد که در زمینه اجرای این قرارداد، فعالیتهایی انجام و مطالعاتی برای آن صورت گرفته است؛ در واقع هدف اصلی معرفی مناطق مستعد برای انجام ژئوفیزیک هوایی و انجام اکتشافات مقدماتی است.

 فعالیت مشترک روی محدوده های شناسایی شده

طیب نیا ادامه داد: قرار دیگری نیز در دست امضاست تا در محدوده‌های شناسایی شده یا محدوده‌های معدنی که قرار است در اختیار بگیریم؛ بررسی پتانسیل کانسارزایی انجام شود.

به گفته وی، اکنون یک کار زیربنایی و اساسی که در دستور کار قرار گرفته و قرارداد اولیه آن در حال آماده شدن است، ایجاد پایگاه داده‌های اکتشافی برای فولادمبارکه است.

وی افزود: در واقع هدف ما، مدیریت داده‌های اکتشافی و استفاده از ارزش افزوده حاصل از این داده ها است که هم برای شرکت فولاد مبارکه و هم برای کشور مفید و ارزشمند خواهد بود، این پیشنهاد به سازمان صمت استان اصفهان نیز داده شده تا با انجام آن بتوانیم حمایت لازم از بخش معدن به ویژه اکتشافات استان را داشته باشیم.

عملیات ژئوفیزیک هوابرد برای تامین مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه

طیب نیا ادامه داد: آنچه که امروز تفاهمنامه اولیه آن به امضا میرسد، درخصوص انجام عملیات ژئوفیزیک هوابرد در مناطق مستعد برای تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه است.

معاون امورمعادن شرکت فولاد مبارکه افزود: البته حاصل مطالعات قبلی، منجر به معرفی مناطقی در کشور شده است که از نظر ذخایر سنگ آهن دارای پتانسیل بیشتری نسبت به مناطق دیگر هستند، اما فعالیتهای اولیه مانند ژئوفیزیک هوایی به طور کامل انجام نشده است.

حمایت وزارت صمت برای حفظ منافع معنوی و مادی فولاد مبارکه

وی تصریح کرد: هدف این است که با حمایت شرکت فولاد مبارکه، استفاده از دانش و تخصص سازمان زمین شناسی این اقدام مهم در حوزه اکتشاف برای کشور رقم بخورد و طبیعتا فولادمبارکه به عنوان یک صنعت ملی از آن بهره برداری و استفاده خواهد کرد. البته لازمه به سرانجام رسیدن این کار ، این است که وزارت صمت نیز از طرح ما حمایت کرده و منافع معنوی و مادی فولاد مبارکه در انجام این پروژه حفظ شود.

تامین مواد اولیه فولاد مبارکه مشکل فولاد کشور را حل خواهد کرد

طیب نیا فزود: با توجه به صحبتهای انجام شده با سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت و رییس هیت عامل ایمیدرو، همگی متفق القول هستند که این کار برای کشور و همچنین فولاد مبارکه منافع بسیاری خواهد داشت. زیرا از آنجاییکه فولاد مبارکه شرکتی بزرگ و ملی است، اگر بحران مواد اولیه را پشت سر گذاشته و کسری مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه که سهم نزدیک به ۵۰ درصدی از فولاد کشور را دارد، رفع شود، عملا مشکل فولاد کشور رفع شده است.

معاون امورمعادن شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: البته این پروژه ای که امروز آغاز آن را شاهد هستیم، یک فعالیت زمان بر بوده و تداوم و استمرار کار و حمایت‌های هر دو سازمان باید ادامه پیدا کند. در واقع بعد از انجام مطالعات اولیه تا تکمیل مراحل بعدی یعنی اکتشاف، استخراج و بهره برداری حداقل دوره ۴ تا ۵ ساله را نیاز خواهد داشت.

ایرانسل بستۀ اینترنت رایگان انتخاباتی ارائه داد

ایرانسل بستۀ اینترنت رایگان انتخاباتی ارائه داد

اندازه فونت  
ایرانسل بستۀ اینترنت رایگان انتخاباتی ارائه داد

همزمان با نزدیک شدن به آغاز رسمی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، ایرانسل بستۀ اینترنت رایگان ارائه داد.

 

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این بسته با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، با حجم هفت گیگابایت، به هر کد ملی، یک بار ارائه می‌شود.

هدف از ارائۀ این بسته، تلاش برای حفظ سلامت همگانی با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی، با ترویج تبلیغات انتخابات در فضای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی، به‌جای تجمعات خیابانی و میدانی، در راستای مسؤولیت اجتماعی ایرانسل است.

مشترکان سیم‌کارت‌های همراه (دائمی و اعتباری) ایرانسل برای دریافت این بسته، لازم است طبق زمان‌بندی اعلام شده و بر اساس دو رقم آخر کد ملی خود، به صفحۀ ویژۀ دریافت این بسته در وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، به نشانی ictgifts.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

بستۀ اینترنت رایگان هفت گیگابایتی ایرانسل، پس از دریافت فهرست متقاضیان از وزارت ارتباطات، فعال می‌شود و تا یک ماه پس از زمان فعال شدن بسته، قابل استفاده است.

پیام مدیرعامل فولاد سنگان به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد،آزادسازی خرمشهر

پیام مدیرعامل فولاد سنگان به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد،آزادسازی خرمشهر

اندازه فونت  
پیام مدیرعامل فولاد سنگان به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد،آزادسازی خرمشهر

در فتح خرمشهر، جهانیان کارامدی انقلاب، اسلام و ملت مومن را مشاهده کردند. ( مقام معظم رهبری )
تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران، سرشار از رویدادهایی است که هر یک به‌عنوان تابلوی افتخاری ثبت شده است.
فرا رسیدن سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان ، یادآور شکوه و عظمت حماسه هشت سال دفاع مقدس، ایستادگی و پایداری ملت ایران و تربیت یافتگان مکتب ولایت فقیه و انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی است .
بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی را فرا روی انسانیت نهادند.
آزادی خرمشهر جلوه‌ای از معجزه‌ی اراده‌ی الهی و نشانگر قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی، نظام دینی، رهبری معنوی و باور و ایمان و عشق امت به ولایت شد، وقتی در اولین سخن و پیام بشارت پیروزی فرمودند: “خرمشهر را خدا آزاد کرد”
اینجانب، فرارسیدن این پیروزی عظیم الهی را به خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان، ایثارگران و به ویژه دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روزافزون همه ملت ایران را در مسیر پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی ایران در سایه رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری را از درگاه خداوند سبحان مسئلت دارم

برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی درمنطقه ۸

برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی درمنطقه ۸

اندازه فونت  
برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی درمنطقه ۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی با حضورغلامرضا کاظمی دینان رییس شورای سیاست گذاری در منطقه ۸ تهران برگزار شد.
معصومه حیدری پارسا مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۸پایتخت در این باره گفت: با توجه به رشد سریع اطلاع رسانی و تغییر و تحول علم رسانه و روابط عمومی در دنیا، همواره در کنار پژوهش و تحقیق بحث آموزش و افزایش سطح آگاهی از مهمترین موضوعاتی است که باید درالویت قرار گیرد .
مدیرروابط عمومی منطقه ۸، همچنین با تاکید براهمیت فعالیت روابط عمومی ها در دنیای جدید گفت: جایگاه روابط عمومی ها دردنیای امروز بسیار حساس است و این حساسیت ایجاب می کند تا اطلاعات افراد ی که در این مجموعه ها فعالیت می کنند نیز به روز باشد به همین سبب برگزاری دوره های آموزشی هدفمند بسیار مفیدخواهد بود و باعث افزایش توانمندی ها و پیشرفت در امور خواهد شد.

دکترغلامرضا کاظمی دینان استاد ارتباطات اجتماعی،نیز با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها ماکت یک سازمان و پل ارتباطی مردم و سازمان هستند گفت: «باید به خود ببالیم که تلطیف کننده رابطه ها هستیم.»
رییس شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی برلزوم تحکیم ارتباط شهروندان وروابط عمومی تاکید کرده وادامه داد: «ارتباط مستمرودوسویه ارتقاء سطح مشارکت شهروندان با مدیریت شهری و ارائه خدمات مطلوب تر را در پی خواهد داشت.»
کاظمی دینان با اشاره به حساسیت و تاثیرگذاری کار روابط عمومی‌ها، افزود: از آنجا که روابط عمومی‌ها چشم و گوش و سخنگوی ادارات هستند، مدیران و کارشناسان روابط عمومی‌ها باید زمینه برقراری ارتباط دوسویه با شهروندان را فراهم کنند. در واقع توانمندسازی مدیران و فعالان عرصه روابط‌عمومی، شرط لازم برای ایفای نقش‌های ارتباطی و اطلاعاتی است. لیکن اولین گام، آشنایی با مبانی دانشی و کاربردی نوین این حرفه است که بدون شک با برگزاری دوره های آموزشی میتوانیم قدم های مثمرثمری را رد این زمینه برداریم.
همچنین در پایان این نشست آموزشی از کارشناسان ورابطین خبری نواحی ۳گانه و معاونت های ی شهرداری منطقه۸ تقدیر و تشکر شد.

همراه با طراحان محصول: نورهای کوچک و ایده‌های بزرگ

همراه با طراحان محصول: نورهای کوچک و ایده‌های بزرگ
اندازه فونت  
همراه با طراحان محصول: نورهای کوچک و ایده‌های بزرگ

از نور خیره‌کننده نمایشگرهای شبانه‌روزی ساختمان‌ها تا نمایشگرهای پیشرفته‌ در میادین ورزشی و استادیوم‌ها، LED ها به معنای واقعی همه‌جا هستند. LED یا دیود ساطع کننده نور امروزه به تکنولوژی روشنایی منتخب در منازل، اتومبیل‌ها و لوازم الکترونیکی مصرفی تبدیل‌شده است. به‌تازگی فرم جدیدی از LED وارد فرهنگ لغات روزمره شده و به خاطر اندازه‌اش (کوچکی زیاد) توجه عمومی را به خود جلب کرده است: Micro LED.

 Micro LED منابع نوری بسیار کوچک، با امکان آدرس‌دهی جداگانه از نوع LED خود نورده هستند که اندازه‌ای بین ۱۰ تا ۱۰۰ میکرومتر دارند. یک نمایشگر Micro LED متشکل از مجموعه‌ای از LED های میکروسکوپی است که فاصله بین آن‌ها از یک میلی‌متر بیشتر نمی‌شود. تبدیل این تکنولوژی LED جدید به محصول تجاری قابل‌اتکا و موردپذیرش، چالشی بود که تیم طراحی محصول LG MAGNIT با آن روبرو گردید. برای زندگی بخشیدن به LG MAGNIT تیمی در لابراتوار طراحی ال‌جی دورهم گرد آمدند تا محصولی سبک و نازک خلق کنند که نصبی بدون دردسر را با سطحی جدید از انعطاف‌پذیری و جذابیت ارائه نماید.

LG MAGNIT متشکل از ردیف‌هایی از LED های میکروسکوپی است که بافاصله‌ای کمتر از یک میلی‌متر در کنار هم قرارگرفته‌اند. این LED های ریز توانسته‌اند میزان روشنایی و دقت رنگ را نسبت به LCD های مرسوم بهبود بخشیده و امکان تولید نمایشگر در اندازه‌های تقریباً نامحدودی را فراهم آورند. نمایشگرهای Micro LED فواید دیگری همچون مصرف بهینه انرژی و زمان پاسخ سریع را هم ارائه می‌نمایند.

طراحی هوشمندانه مونتاژ بلوکی یکی از قابلیت‌های کاملاً خلاقانه LG MAGNIT است. هر قطعه نمایشگر Micro LED به شکل یکپارچه‌ای به قطعات دیگر متصل شده و به نصاب‌ اجازه برپایی سریع و آسان نمایشگرهای بسیار بزرگ را در هر فضایی می‌دهد. ازآنجایی‌که تیم طراحی ‌LG MAGNIT از تکنولوژی رابط‌های غیر تماسی بهره برده، ارسال و دریافت سیگنال‌ها به‌صورت بیسیم بین قطعات یسیار ساده صورت می‌گیرد و زمان لازم برای مدیریت کابل‌ها را کاهش داده است.

تیم طراحی محصول همچنین از تکنولوژی انتقال داده بیسیم LG MAGNIT به‌خوبی برای مدیریت محتوای ساده‌تر روی این سامانه بهره برده است. این طراحی به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به ایجاد یک شبکه اتصال کابلی، محتوا را به شکل هم‌زمان روی تعداد زیادی از راهکارهای LG MAGNIT به نمایش بگذارند. علاوه بر این، مکانیسم هوشمندانه اتصال برق مونتاژ بلوکی که به شکل ویژه برای تابلوهای ساینیج LG MAGNIT طراحی‌شده، زمان نصب این مجموعه را تا ۳۳ درصد کاهش داده است.

تیم طراحی محصولات LG MAGNIT برای ایجاد جلوه ای جذاب و بصری، تصمیم گرفت برای پوشش پلاستیکی مرسوم، سراغ استفاده از فلز فشرده برود. این پوشش فلزی نه‌تنها ظاهری عالی به محصول بخشیده، بلکه وزن و هزینه کلی محصول را هم کاهش داده است و دوام بسیار بالایی دارد. LG MAGNIT با نقوش متمایز مثلثی در طرح پشتی خود، به یک الماس با برش‌های استادانه شباهت دارد که حس بصری رضایت‌بخشی را از تمام زوایا فراهم می‌آورد.

البته تلاش‌های موفقیت‌آمیز طراحان محصولات ال‌جی برای تحقق طراحی زیبا و درخشان LG MAGNIT نادیده باقی نمانده است. با ایده نوآورانه و هوشمندانه مونتاژ بلوکی، راهکار ساینیج Micro LED موفق به کسب نشان برتر Bronze Award از مراسم جوایز بین‌المللی تعالی طراحی سال ۲۰۲۰ (International Design Excellence Awards) گردید که یکی از سه رقابت طراحی برتر در سطح جهانی به شمار می‌رود. این تقدیر، توجهی شایسته به تیمی بود که در پیدا کردن راه‌های جدید برای حل مشکلات و تلاش برای تحقق مأموریت ال‌جی جهت بهتر ساختن زندگی، همچنان سرآمد است

طرح «کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه» در منطقه ۱۳ کلید خورد

طرح «کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه» در منطقه ۱۳ کلید خورد
طی مراسمی ، طرح «کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه در زندگی آپارتمانی و محیط همسایگی» در محله حافظیه منطقه ۱۳ عملیاتی و در دیگر محلات منطقه ادامه می یابد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه ،طرح «کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه در زندگی آپارتمانی و محیط همسایگی» در راستای پویش ارتقا “فرهنگ آپارتمان نشینی” و با هدف افزایش مسئولیت پذیری شهروندان برای نگهداشت فضای سبز و محیط زیست در محله حافظیه این منطقه توسط اداره آموزش شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست، شهرداری ناحیه ۳ و محله حافظیه آغاز به کار کرد گفت : طراحی و اجرای باغچه ها و کاشت گل و گیاه مشارکتی خانواده ها ، ضمن کمک به تقویت تعاملات همسایگان می تواند تمرینی برای مسئولیت پذیری بیشتر آنان برای حفظ و ارتقای کیفیت محیط زندگی و زیبایی هر چه بیشتر محیط پیرامونی باشد .
اجرای طرح کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه، برپایی کارناوال عروسکی شاد ، اجرای برنامه های شاد موضوعات همسایگی و محیط زیست، برنامه های آموزشی ساخت گلدان سفالی، برپایی مسابقه و نمایشگاه نقاشی ویژه کودکان با محوریت قوانین آپارتمان نشینی و ترسیم نقاشی محل اجرای طرح با استفاده از ظرفیت هنرمندان محلی از جمله برنامه های اجرایی در قالب این طرح بود.
در پایان این طرح که با استقبال شهروندان منطقه و همسایه های ساکن خیابان افضلی صورت گرفت ، از شهروندان فعال در اجرای این رویداد و تعدادی از کودکان قدردانی شد.
گفتنی است ،در رویداد «کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه در زندگی آپارتمانی و محیط همسایگی» ، ده همسایه ساکن خیابان افضلی با هم مشارکت داشتند و ضمن طراحی و کاشت گل و گیاه در باغچه ‌ها ، فضای لطیف را برای ساکنین این خیابان ایجاد کردند.
این گزارش می افزاید ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ، مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران ، معاونین اجتماعی فرهنگی ، محیط زیست و خدمات شهری منطقه ،شهردار ناحیه سه و رابط شورایاری محلات و دبیر شورایاری محله حافظیه در این مراسم حضور داشتند

سهام پازارگاد به فرابورس عرضه خواهد شد‏

مجمع عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد برگزار شد
‏ مهر تأیید حسابرس بر «عملکرد مطلوب» پازارگاد در سال مالی ۱۳۹۹/ سهام پازارگاد به فرابورس عرضه خواهد شد‏

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، با بیان اینکه این مجمع ‏اولین مجمع از نشست های مجامع شرکت‌های تابعه گروه خلیج فارس در سال ۱۴۰۰ است، سوددهی مناسب، شفافیت و ارزیابی حسابرس از «عملکرد ‏مطلوب» پازارگاد را از نقاط قوت این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جعفر ربیعی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت عملیات ‏غیرصنعتی پازارگاد (سهامی خاص) که در سالن اجتماعات شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد، از تلاش‌های ‏صورت گرفته در بهبود کیفیت خدمات و توجه به رضایتمندی مشتریان و ذینفعان این شرکت تشکر کرد.
وی با ابراز رضایت و خرسندی از عملکرد مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت پازارگاد، گفت: خدا را شکر می‌کنم که ‏شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد، اولین شرکت تابعه هلدینگ است که توانسته صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ خود را نهایی و ‏مجمع خود را در سال ۱۴۰۰ برگزار کند، این در حالی است که همه می‌دانیم تدوین و ارائه صورت‌های مالی و حساب‌های ‏شرکت‌های عملیات غیر صنعتی به دلیل تنوع خدمات و تعدد مشتریان، کار بسیار دشواری است.
در پایان جلسه مجمع، رئیس هیئت مدیره شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد گفت: شرکت پازارگاد در سال مالی گذشته ‏عملکرد عملیاتی، خدماتی و مالی موفقی را داشته است که از طرف خود و هیئت مدیره شرکت از مدیرعامل، مدیران و کارکنان ‏دلسوز و پرتلاش این شرکت تشکر می‌کنم.
جواد گلی، شفافیت مالی، رفع مغایرت‌ها، افزایش رضایتمندی شرکت‌های پتروشیمی و توجه به توسعه پایدار منطقه و اجرای ‏موفق برنامه‌های مسئولیت اجتماعی را از اقدامات مؤثر و قابل تقدیر این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ عنوان کرد.
رئیس هیئت مدیره پازارگاد همچنین از برنامه‌یزی و آغاز اقدامات اولیه برای ورود شرکت پازارگاد به بازار سرمایه و سهام از ‏طریق فرابورس خبر داد.
گفتنی است، صورت‌های مالی پازارگاد به اتفاق آرا به تصویب اعضای مجمع رسید.
همچنین مقرر شد سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت با هدف ایجاد زیر ساخت‌های اسکان و احداث شهرک‌های مسکونی در منطقه با توجه به پروژه‌های در دست اقدام، توسط شرکت پازارگاد بررسی و اجرایی شود.

برنامه ۳۰۰ هزارتنی صادرات و افزایش ۳۵۰ هزارتنی تولید درسال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها”

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب مطرح کرد؛
برنامه ۳۰۰ هزارتنی صادرات و افزایش ۳۵۰ هزارتنی تولید درسال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها”

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: برنامه صادرات فولاد بناب در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، سورنا زمانیان گفت: سال گذشته نیز ۸۹ هزار تن از محصولات فولاد بناب به کشور عراق صادر شد. این شرکت در سال ۹۹ رتبه نخست صادرات فولاد شرکت‌های فولادی کشور را به خود اختصاص داد.
وی افزود: میزان تولید سال ۹۹ فولاد بناب در مجموع به ۸۵۵ هزارتن شامل ذوب و نورد رسید و برای سال جاری که “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها” نامگذاری شده، برنامه تولید نیز با ۳۵۰ هزار تن افزایش نسبت به پارسال، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن پیش بینی شده است.
زمانیان ادامه داد: با توجه به رشد ۳ برابری تولید در فروردین ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل، انتظار می‌رود برنامه‌های تولید و صادرات مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جاری به طور کامل محقق شود.
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب در خصوص برنامه‌های سال جاری گفت: برنامه‌ریزی در حوزه های فنی و مهندسی برای تحقیق و پژوهش، بومی سازی قطعات و کاهش هزینه های تمام شده با برخورداری از توان و دانش کارکنان متخصص مجتمع در دستور کار قرار گرفته است .
زمانیان افزود: همچنین صیانت از نیروی انسانی و ارزش‌گذاری به سرمایه‌های اصلی مجموعه نیز از اولویت های اصلی شرکت بوده و در راستای تکریم و حمایت از نیروی کار اقدامات لازم انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: رشد وارتقا سطح علمی کارکنان، بالابردن سطح کیفی محصول، ارتقا سطح معیشتی نیروها و همچنین طراحی و بازسازی و به‌روز کردن خطوط نوردی از اهم برنامه‌های سال ۱۴۰۰ مجتمع فولاد صنعت بناب است .
مدیرعامل فولاد بناب با بیان اینکه امسال در نمایشگاهها حضور فعالانه خواهیم داشت، تصریح کرد: نوید روزهایی پراز تلاش و پیشرفت را می دهم چرا که فولاد بناب با همت تمام رده‌های پرسنلی درسال جاری قصد برداشتن موانع پیش رو و رسیدن به قله کمال را دارد که درسایه الطاف بیکران خداوند قادر متعال محقق خواهد شد.
زمانیان درباره آخرین وضعیت فازهای توسعه‌ای فولاد بناب نیز گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا تجهیز کارگاه کرده و امور زیرساخت‌ها و ریلی را در دست اجرا دارد و اکنون حدود ۲۰۰ نیروی پیمانکار مستقر شده‌اند. گام بعد، شروع توسعه ذوب شاهین از ۳۵۰هزارتن به ۷۵۰هزار تن و سپس طراحی ذوب یک میلیون تنی بیلت واسلب و کارخانه اکسیژن در دستور کاراست که عملیات طراحی و مهندسی آن آغاز شده است.

هدیۀ ۲۰ گیگابایتی استادان همراه اولی فعال شد

هدیۀ ۲۰ گیگابایتی استادان همراه اولی فعال شد

هدیۀ ۲۰ گیگابایتی استادان همراه اولی فعال شد

بستۀ هدیۀ اینترنت ۲۰ گیگابایتی همراه اول برای استادان حوزه و دانشگاه فعال شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، بستۀ هدیه اینترنت ۲۰ گیگابایتی اپراتور اول، بر اساس فهرست ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و با هدف تسهیل آموزش آنلاین در روزهای همه‌گیری بیماری کرونا، بر روی حساب استادان معرفی شده فعال شد.

بر اساس این گزارش بیش از ۸۰ درصد استادان متقاضی اینترنت هدیه ۲۰ گیگابایتی، سیم‌کارت همراه اول داشته و از این هدیه بهره مند شدند.

همراه اول در روزهای کرونایی در راستای مسؤولیت اجتماعی و حمایت از آموزش آنلاین با رایگان کردن پهنای باند دسترسی به سامانه شاد و ارائه بسته های رایگان و یا تخفیفی اینترنت از دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و استادان حمایت کرده است

شرکت فولاد مبارکه مایه مباهات و افتخار کشور است     

شرکت فولاد مبارکه مایه مباهات و افتخار کشور است

شرکت فولاد مبارکه مایه مباهات و افتخار کشور است

نائب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع معادنی اتاق ایران گفت: شرکت فولاد مبارکه مایه مباهات و افتخار کشور است چراکه علیرغم تمام محدودیت های تحریمی و شیوع کرونا توانست به رکوردهای متعددی در تولید دست یابد.

علاءالدین میرمحمدصادقی درگفت وگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: موانعی در صادرات محصولات فولادی وجود دارد که در دراز مدت برطرف می شود؛ چراکه تحریم ها نقش موثری در تولید و صادرات محصولات فولادی کشور نداشته است.

وی افزود: تحریم ها می تواند به فرصتی تبدیل شود تا صنایع با خودباوری و ارتقاء دانش بومی و تکیه بر توان متخصصان داخلی بتوانند به نیازهای موجود پاسخ دهند و موتور تولید بیش از پیش حرکت کند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع معادنی اتاق ایران تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه با دستیابی به رکوردهای سالیانه و ماهانه به ویژه در سال گذشته که با فشارهای حداکثری همراه بود موجب دلشادی دلسوزان انقلاب شد و باید از زحمات تمام پرسنل این شرکت تشکر و قدردانی کرد.

وی اضافه کرد: شرکت فولاد مبارکه مایه مباهات و افتخار کشور است چراکه علیرغم تمام محدودیت های تحریمی و شیوع کرونا توانست به رکوردهای متعددی در تولید دست یابد.

میرمحمدصادقی گفت: تلاشگران در شرکت فولاد مبارکه جایگاه صنعت فولاد کشور را در جهان حفظ کرده اند و مطمئن هستیم با تلاش پرسنل این شرکت و بقیه شرکت های فولادی کشور می تواند به افق ۱۴۰۴ و تحقق ۵۵ میلیون تن فولاد نزدیک شود..

وی افزود: تامین نهاده های معدنی پایدار برای صنایع فولادی با سرمایه گذاری محقق می شود؛ چراکه این منابع در کشور موجود است و نیاز به توسعه سرمایه گذاری در زمینه اکتشاف و استخراج این بخش است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع معادنی اتاق ایران گفت: وزارت صمت و وزارت اقتصاد نقش مهمی در مانع زدایی و پشتیبانی در تولید صنایع دارند چرا که مساعدت و وفاق این دو وزارتخانه با صاحبان تولید، به ویژه در بخش مالیات می تواند در تحقق شعار سال موثر باشد

تلاش روسیه برای سبقت از چین در تولید طلا

تلاش روسیه برای سبقت از چین در تولید طلا

تلاش روسیه برای سبقت از چین در تولید طلا

روسیه قصد دارد با سبقت از چین، در جایگاه برترین تولیدکننده طلای جهان بایستد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت S&P Global روسیه در تلاش است با پشت سر گذاشتن چین در تولید فلز زرد در جایگاه نخست تولید طلای جهان بایستد. این در حالی است که روسیه به توسعه عملیات معدنکاری خود ادامه داده اما چین در حال کاهش آن است.

روسیه طی ۲۰ سال اخیر، میزان تولید طلای خود را ۳ برابر کرده است. در بازه زمانی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ میلادی تولید فلز زرد در این کشور با میانگین رشد ۵٫۵ درصد به ثبت رسید در حالی که رشد سالانه تولید جهانی این محصول تنها ۳ درصد بود.

همچنین میزان تولید جهانی طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش یافت. سال گذشته میلادی تولید فلز زرد در چین نیز با ۳٫۸ درصد افت نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳۶۸ تن کاهش یافت. با این حال تولید طلا در روسیه طی سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۰٫۶ درصدی به ۳۳۱ تن رسید و ۹ درصد از مجموع تولید این فلز زرد در جهان را به خود اختصاص داد.

به عقیده موسسه مشاوره ای ژئو تکنولوژی اگر روسیه روند رشد تولید خود را ادامه دهد می تواند به زودی در دهه جاری، از چین سبقت گرفته و در جایگاه بزرگترین معدنکار طلای جهان قرار گیرد.

این موسسه مشاوره ای پیش بینی می کند روند رشد سالیانه تولید طلای روسیه در کوتاه مدت بین ۰ تا ۲ درصد باشد. اما با راه اندازی و توسعه چندین پروژه بزرگ که در حال حاضر در مرحله سرمایه گذاری هستند پس از سال ۲۰۲۵ میلادی رشد تولید طلا در روسیه سرعت بیشتری خواهد داشت.

برخی منابع میزان تولید طلای این کشور را در سال۲۰۳۰ میلادی بین ۴۲۷ تا ۴۸۲ تن پیش بینی کرده اند. با این حال، تحلیلگران موسسه ژئوتکنولوژی چشم انداز تولید فلز زرد روسیه را در پایان دهه جاری میلادی ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن برآورد کرده اند.

همچنین روسیه با ۷ هزار و ۵۰۰ تن ذخایر طلا پس از استرالیا در رتبه دوم دارندگان این فلز زرد در جهان قرار دارد

گسترش سبد محصولات؛ برنامه استراتژیک فولاد مبارکه در سال جاری

گسترش سبد محصولات؛ برنامه استراتژیک فولاد مبارکه در سال جاری

قاسم خوشدل‌پور مدیر ریخته‌گری مداوم، پیش از ظهر جمعه دهم اردیبهشت‌ماه، با حضور در برنامه تلویزیونی زنده‌رود که به‌صورت زنده از شبکه اصفهان پخش می‌شود، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان، به تشریح دستاوردهای فولاد مبارکه در سال ۹۹ پرداخت و گفت: در سال گذشته علی‌رغم وجود سختی‌ها و مشکلات، بیماری کرونا و موانعی که بر سر راه تولید وجود داشت، پرسنل فولاد مبارکه دست به اقدام بزرگی زدند و توانستند به تولید ۷ میلیون تن تختال دست یابند؛ دستاوردی که نسبت به تولید سال قبل ۷۳۰ هزار تن و نسبت به رکورد تولید در سال‌های گذشته ۵۵۰ هزار تن افزایش داشت و خوشبختانه روند صعودی تولید ادامه یافت.

 

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» خاطرنشان کرد: همکاران ما در فولاد مبارکه همان روند پیشرفت و رکوردزنی در تولید را ادامه دادند و با برنامه‌ریزی عالی و هدایت مدیریت شرکت و تأمین مواد اولیه و انرژی، تولید ۷۰۰ هزار تن تختال در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ محقق شد.

مدیر ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه با اذعان به این نکته که ظرفیت نامی فولاد مبارکه ۷٫۲ میلیون تن تختال در سال است گفت: معنای آن این است که ما در طول هرماه می‌توانیم ۶۰۰ هزار تن تختال تولید کنیم و در ماه فروردین این رقم به ۷۰۰ هزار تن ارتقا یافت و بیش از یک‌صد هزار تن افزایش تولید داشته‌ایم.

وی ارتقای انگیزه و روحیه کارکنان و همدلی و تعامل میان اعضای سازمان را ازجمله مهم‌ترین دلایل تحقق این افتخارات دانست و در ادامه اذعان کرد: برنامه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ تحقق استراتژیک ۷٫۲ میلیون تن تختال است. عبور از مرز این میزان تولید در سالیان قبل نشانه‌گذاری شد، اما با چالش‌هایی که در حوزه مواد اولیه و انرژی داشتیم، نتوانستیم به ظرفیت موردنظر برسیم.

خوشدل‌پور برنامه فولاد مبارکه در سال جاری را به‌جز رکورد و افزایش تولید، مربوط به گسترش سبد محصولات دانست و گفت:

تولید فولاد تختال باضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در ماشین ۵ ریخته‌گری و همچنین تولید تختال باضخامت ۲۵۰ میلی‌متر در ماشین ۲ ریخته‌گری ازجمله موفقیت‌های فولاد مبارکه در سال گذشته بود که برای اولین بار در منطقه منا روی دارد. درنهایت این امر نشان‌دهنده این نکته بود که دانش و تخصص و تعهد همکاران فولاد مبارکه امکان بهره‌گیری از دستگاه‌ها را فراتر از امکانات و نیازها فراهم کرد و تولید این محصولات نیازهای بسیاری از واحدها در صنایع نفت و گاز و کشتی‌سازی و لوله‌سازی را تأمین کرد.

مدیر ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه از تولید تختال با عرض ۲ متر در فروردین‌ماه امسال خبر داد و گفت: با این اقدام توانستیم مانعی از پیش پای تولید برداریم و تختال ضخیم و عریضی تولید کنیم که در صنایع پایین‌دستی کاربرد زیادی دارد. این امر ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور، ارزآوری خوبی نیز به همراه دارد، ضمن اینکه کیفیت این محصول در حد برندهای اروپایی است و صادرات آن نیز ارزش‌افزوده زیادی برای کشور ایجاد می‌کند.

وی اجرای پروژه عظیم نورد گرم شماره ۲ را ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های توسعه فولاد مبارکه در سال جاری عنوان کرد و گفت:

امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم این پروژه را اجرایی کنیم که در صورت اجرای آن، اشتغال‌زایی پایدار زیادی در کشور ایجاد می‌شود و سودآوری خوبی برای شرکت به همراه دارد.

وی با تبریک روز جهانی کار و کارگر به همه همکاران و کارگران زحمت‌کش فولاد مبارکه و سایر کارگران در صنایع مختلف خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۹ سال طلایی شرکت فولاد مبارکه بود و امیدواریم با برنامه‌ریزی و درایتی که در این شرکت وجود دارد، خبرهای خوبی در آینده از این شرکت به اطلاع مردم برسد.

عرضه ۶۱ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در نخستین روز هفته

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، میزبان عرضه ۶۱ هزار و ۵۲۳ تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، گوگرد، لوب کات، قیر و وکیوم باتوم است.

به گزارش کوتاه انلاین از  روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، ۲۹ هزار و ۹۹۰ تن قیر و ۵۲۰ تن اسلاک واکس نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود.

شایان ذکر است تالار محصولات صنعتی و معدنی هم شاهد عرضه ۹ هزار تن شمش بلوم، ۵ هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی، ۴ هزار و ۳۹۳ تن سبد تیرآهن مخلوط، ۴ هزار و ۴۰۰ تن سبد میلگرد ساده صنعتی، ۵۲۵ تن سبد میلگرد کلاف و یک هزار و ۴۹۵ تیرآهن بال پهن است.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز میزبان عرضه ۱۶۰ تن آنیلین و ۷۰ تن ضایعات فلزی است

با تکیه بر همت بلند و اراده استوار شما موانع از سر راه تولید برداشته می‌شود

plus

دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با صدور پیامی، فرا رسیدن یازدهم اردیبهشت‌ماه روز «کار و کارگر» را به تمام کارگران به‌ویژه سخت‌کوشان صنعت مس تبریک گفت.

یازدهم اردیبهشت ماه در تقویم ایران زمین به نام کارگران عزیز و گرامی نام‌گذاری شده است تا فرصتی باشد گران‌قدر برای قدردانی از تلاش‌های بی وقفه سربازان فداکار عرصه کار، تلاش و تولید.
قطعا کسب دستاوردهای بی‌شمار تولیدی، کسب رکورد تولید ۲۸۰ هزار تن برای نخستین‌بار در تاریخ صنعت مس و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس ایران طی سال گذشته مدیون و مرهون سختکوشان صنعت مس در جای جای ایران‌زمین است؛ از آنان که پهنه معدنی را می‌شکافند تا آنان که در گرمای سخت طاقت‌فرسا فلز سرخ را می‌آفرینند.
تاریخ این سرزمین از یاد نخواهد برد که شما در سال ۱۳۹۹ یار روزهای بسیار دشوار شرکت بودید و غرور و تعصب را معنا بخشیدید و در سخت‌ترین شرایط با همه وجود کارنامه درخشانی برای شرکت خلق کردید.
بدون شک با تکیه بر همت بلند و اراده استوار شما موانع از سر راه تولید برداشته می‌شود تا امسال نیز همچون سال قبل پرچم صنعت مس ایران بر بلندای اقتصاد ایران برافراشته شود.

اینجانب فرا رسیدن روز جهانی کارگر را به همه کارگران گران‌قدر کشور به‌ویژه کارگران پرتلاش  صنعت مس ایران تبریک می‌گویم و برای همه آن‌ها و خانواده‌های گرانقدرشان آرزوی  بهروزی، تندرستی و پیروزی از درگاه پروردگار عالمیان دارم.

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

مهندس حمید رضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در پیامی روز کارگر را تبریک گفت

مهندس حمید رضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در پیامی روز کارگر را تبریک گفت

پیام تبریک حمید رضا عظیمیان به شرح ذیل است ….

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بدون تردید بخش عظیمی از پیشرفت‌ها و دستاورد‌های صنعتی، اقتصادی و خدماتی کشور و بالتبع شرکت فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی و اقتصادی نظام جمهوری اسلامی، مرهون کوشش و مجاهدت بی وقفه و شبانه روزی کارگران است.

 

عزم، همت و عرق جبین کارگران، مصداق حقیقی عبادت و بندگی خداوند متعال و دستان کارگر، دستی از جانب خداوند برای رهانیدن انسان از آتش دوزخ است. بی شک بوسه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نیز بر دستان کارگر، مهر تاییدی بر قداست، منزلت و کرامت کارگران شریف به شمار می رود.

 

با وجود محدودیت های ناشی از بیماری کرونا در طی بیش از یکسال اخیر نقش کارگران زحمت کش فولاد مبارکه در دستاوردهای شگرف سال گذشته و رکوردهای افتخارآمیز به دست آمده انکار ناشدنی و به مراتب ستودنی و قابل ارج و احترام ویژه است.

 

اینجانب ضمن تعظیم و تکریم همه کارگران و کارکنان متعهد، سختکوش و پرتلاش گروه فولاد مبارکه و شرکتهای تابعه، فرا رسیدن روز کار و کارگر را به ایشان و به خانواده مکرم و محترم این عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها  مزین گردیده، با همتی مضاعف شاهد پیشرفت و توسعه روز افزون ایران اسلامی باشیم.

 

اهداء بیش از ۱۱ تن برنج به آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز 

اهداء بیش از ۱۱ تن برنج به آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز

  اقتصادی

  به گزارش کوتاه انلاین ،شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به مناسبت ماه مبارک رمضان، بیش از ۱۱ تن برنج به آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز اهدا کرد.

  به گزارش روابط عمومی افق کوروش، این شرکت در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه و همزمان با میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام و نیکوکاری  بیش از ۱۱ تن برنج را در قالب ۱۱۲۷ کیسه ۱۰ کیلویی به آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز اهدا کرد.

  اهداء ۱۱ تن برنج به آسایشگاه خیریه کهریزک توسط شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش که به مناسبت ماه رمضان انجام شد در ادامه‌ی فعالیت‌های این شرکت جهت تأمین بخشی از ارزاق اساسی مورد نیاز این آسایشگاه و مشارکت در کمپین “سفره‌دار” این موسسه خیریه صورت گرفته است

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس به مناسبت روز جهانی کار و کارگر

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس به مناسبت روز جهانی کار و کارگر

  پتروشیمی

  به گزارش کوتاه انلاین

  بنام خداوند کارآفرین  خداوند روزی ده راستین 

  خدایی که بخششگر و رهنماست به مهرش دل کارگر آشناست”
  کارگران از شریف ترین طبقه اجتماع هستند زیرا چرخش دست و بازوی آنها باعث چرخش چرخه های زندگی جامعه و امتداد رگه های حیات در مجاری هستی است.فرهنگ کار وکارگر، عالی‌ترین تصویر سازندگی و تحول است که رسول اکرم(ص) در روند زندگی انسان ها بر دستان توانمندشان بوسه زده و با این عمل، به اَحْسَنِ الوَجه منزلتی شگرف به این قشر عزیز بخشیده اند. بدون شک کار و تلاش کارگران عزیزاست که چرخ های توسعه و پیشرفت یک کشور را به حرکت در می آورد.
  کارگران کوشا و دلسوز، براستی گردن فرازان یک سرزمین هستند. عظمت و ارزش کارگران بر هیچ کس پوشیده نیست چرا که رشد هر کشور به دست کارگران و مرهون تلاش های آنان می باشد. افتخارات و رکوردهای شرکت پتروشیمی پارس در سالهای اخیر نیز مهر تاییدی بر تلاش و ازخودگذشتگی کارگران خدوم این مجموعه می باشد که بدون زحمات شبانه روزی این عزیزان این مهم میسر نمی گردید.
  امیدوارم در این سال که به فرموده مقام معظم رهبری سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی هاست، تولید و حمایت از تولیدات  در اولویت قرار گیرد  و موانع  سر راه تولید برداشته شود .با توجه به توانمندی های داخلی و حمایت از کالاهای داخلی  رونق و شکوفایی اقتصادی بیش ازپیش صورت گیرد، همه باهم بتوانیم بیش از گذشته قدردان زحمات قشر زحمتکش جامعه باشیم.
  راهبر و پیشبرد اهداف و سیاست های کلان شرکت در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی و بهبود وضعیت سیستم خدمات رسانی جز با پشتکار، خلاقیت و نوآوری، عملکرد خوب و مطلوب شما همکاران زحمتکش در بخش های مختلف به دست نمی آید. اینجانب ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت روز خجسته و مبارک کارگر، از زحمات بی دریغ و صادقانه ی شما همکاران ارجمند در راستای شکوفایی روزافزون این شرکت به ویژه در این ایام خاص بیماری ، تشکر و قدردانی می کنم.
  مسعود حسنی
  مدیر عامل

  تهیه و توزیع ۸۰۰ سبد کالا به خانواده نیازمندان و۲هزار و۵۰۰ و بسته افطاری ساده

  با حضور مشاور شهردار تهران در منطقه ۸ انجام شد
  تهیه و توزیع ۸۰۰ سبد کالا به خانواده نیازمندان و۲هزار و۵۰۰ و بسته افطاری ساده

  به گزارش کوتاه انلاین روابط عمومی شهرداری منطقه ۸،مسعود رنجبریان شهردار منطقه هشت تهران از توزیع بسته‌های کمک حمایتی و معیشتی به خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت:«در رزمایش هم دلی کریم اهل بیت و با همراهی ناحیه شهید بهشتی و همچنین گروه های جهادی منطقه از جمله گروه جهادی ثامن حدود۸۰۰ بسته ارزاق حمایتی به خانواده نیازمندان و ۲هزار و۵۰۰ و بسته افطاری ساده در بین خانواده های نیازمند وآسیب دیده ناشی از ویروس منحوس کرونا توزیع شد.

  مسعود رنجبریان با اشاره به حضور و همراهی گروه‌های مردمی و جهادی در کنار مدیریت شهری منطقه افزود: «همه ساله شاهد اهدای بسته های حمایتی و کمک‌های مومنانه توسط شهرداری و گروه های مختلف درماه مبارک رمضان هستیم اما امسال با شناسایی گروه‌های جهادی منطقه و برنامه ریزی منسجم تلاش کردیم تا فعالیت‌های این گروه‌ها در قالب یک طرح باعنوان «مرکز فعالیت‌های جهادی و حمایتی ثامن الحجج(ع)» ساماندهی و هدفمند شود تا همه با هم و به صورت یکپارچه برای خدمت رسانی به شهروندان گام برداریم.»

  سعید صادقی، مشاور شهردار تهران و رئیس ستاد دائمی خادم منتظر نیز گفت: همدلی و مشارکت همه جانبه شهرداری منطقه با گروه های جهادی و خیرین تحت عنوان مرکز فعالیت‌های جهادی و حمایتی ثامن الحجج(ع)اقدام بسیار قابل تقدیری است چرا که استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و جهادی با برنامه ریزی منسجم می تواند برای گره‌گشایی و حل مشکلات نیازمندان بسیارمثمرثمر باشد و سبب شود تا از برکت این همدلی ها نیازمندان بیشتری بهره مند شوند.»

  رجب زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی نیز افزود:«این رزمایش که رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه است با همت و یاری خیرین و به کمک دستگاه‌ها و سازمان های مختلف به خصوص شهرداری منسجم تر از همیشه برگزار شد تا نیازمندان بیشتری تحت پوشش قرار گیرند.»
  رجب زاده افزود:«الگوی مردم ما افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی است که همواره به نیازمندان یاری می رساند و مردم ما امروز ،قدم در جای قدم های حاج قاسم سلیمانی گذاشته و امیدواریم که چنین اقداماتی استمرار داشته باشد.»

  طرح تهیه و توزیع سبد کالا به همت شهرداری و مشارکت ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی و گروه‌های جهادی فعال منطقه و تحت عنوان مرکز فعالیت‌های جهادی و حمایتی ثامن الحجج(ع) مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان در مجموعه ورزشی الزهراس ۴۵ برگزارشد.

  پناه صنعت پارت روز کارگر را تبریک گفت  

  پناه صنعت پارت روز کارگر را تبریک گفت

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،نور محمد پناهی رییس هیات مدیره پناه صنعت پارت نقش کارآفرینان و کارگران را در مسیر توسعه و رشد بی بدیل خواند و در پیامی روز جهانی و کار و کارگر را تبریک گفت .
   در متن این پیام آمده است :
   ۱۱اردیبهشت ماه فرصتی است تا از خدمات ارزنده قشر پرتلاش کارگر تقدیر کنیم. کارگرانی که از شریف‌ترین طبقه اجتماعی هستند و حرکت دست و بازوی آنها است که باعث گردش چرخ‌های اقتصاد کشور شده است
   کارگران عزیز به عنوان ارزشمندترین طبقه و سودمندترین گروه در جامعه‏‌ نقش مهم و کلیدی در به گردش درآوردن چرخ های عظیم صنعت و توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور ایفا نموده و ستون فقرات توسعه درون زا و پایدار و شاکله اصلی رونق و پیشگامی هستند.
   بی تردید کارگران بازوان پرتوان حرکت و پیشران هر جامعه‌ای به سوی رشد، تعالی و شکوفایی هستند و پیشرفت‌های حاصل شده در مسیر زندگی اقتصادی و اجتماعی نشأت گرفته از اهتمام و کوشش مثال زدنی این عزیزان شریف است.
   خرسندیم که خانواده بزرگ پناه صنعت مملو از مردانی است که در کسوت مقدس کارگری، خدمات ارزنده‌ای را در راه سرافرازی میهن اسلامی ارایه کرده‌اند به خوبی آگاهیم چرخ پناه صنعت پارت در دوران سخت کرونا و تحریم با دست توانای شما به چرخش در آمد و حیات پر توفیق و دستاوردهای بزرگ شرکت بیش از پیش وامدار کار و سختکوشی شماست.
   بی گمان، نام بلند و پرآوازه پناه صنعت پارت از رهگذر اراده و تلاش خستگی ناپذیر شما بر تارک سپهر صنعتی ایران نقش بسته است و از این پس نیز درخشش پناه صنعت پارت در گرو فکر خوش و تلاش دیر پای شما خواهد بود.
   اینجانب ضمن تقدیر از زحمات تلاشگران عرصه جهاد اقتصادی کشور، تلاش های شبانه روزی کارگران پرتلاش و زحمت‌کش خانواده بزرگ پناه صنعت پارت را ارج نهاده و سلامتی، سعادت، بهروزی و پیروزی هرچه بیشتر شما عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
   نور محمد پناهی
   رییس هیات مدیره پناه صنعت پارت

   ثبت چندین رکورد در همه تولیدات شهربابک

   ثبت چندین رکورد در همه تولیدات شهربابک

   مدیر مجتمع مس شهربابک از رکورد تولیدات ماهیانه مجتمع مس شهربابک در فروردین سال ۱۴۰۰ خبر داد.

    

   به گزارش کوتاه انلاین به نقل از مس پرس، حسین ابراهیمی‌نسب مدیر مجتمع مس شهربابک گفت: در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها؛ مانع‌زدایی‌ها با تلاش و کوشش حداکثری همکاران و حمایت مدیران ارشد، مجتمع مس شهربابک موفق به ثبت چندین رکورد جدید در تولیدات ماهیانه خود شده است.
   وی افزود: کل استخراج معدن میدوک در فروردین ماه ۵,۷۶۷,۷۸۷ تن بوده در حالی که بالاترین رکورد ماهیانه در اسفند سال گذشته و ۵,۰۷۸,۰۰۰ تن بوده که ۱۳٫۶ درصد نسبت به رکورد قبلی افزایش نشان می‌دهد.
   ابراهیمی‌نسب ادامه داد: همچنین میزان تولید کنسانتره مصرفی ذوب خاتون‌آباد در این ماه ۳۶,۲۲۸ تن بوده که نسبت به بالاترین رکورد ماهیانه در بهمن گذشته با رقم ۳۳,۲۵۹ تن، ۸٫۹ درصد افزایش داشته است.
   مدیر مجتمع مس شهربابک گفت: آند حاصل از کنسانتره ذوب خاتون‌آباد نیز ۷,۷۷۳ بوده که در برابر رکورد قبلی در آبان ماه گذشته به میزان ۷,۲۶۷ تن ۷ درصد رشد نشان می‌دهد.
   وی همچنین خبر داد: مجتمع مس شهربابک موفق شده در آند تولیدی ذوب خاتون‌آباد هم ۱۱,۲۱۰ تن را به ثبت برساند که نسبت به رکورد بهمن ماه سال گذشته به میزان ۱۱,۱۶۷ تن، ۰٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد

   رژه خودروهای HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به یاد مرحوم محمود شریفی‌کیا

   با هدف پاسداشت و ادای احترام به تلاش‌های مدیر فقید HSE پتروشیمی پارس، رژه خودروهای HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برگزار شد.
   به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، کارکنان حوزه HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس، در این رژه‌ نمادین که با خود یک جلد کلام الله مجید ، تاج گل و قاب عکس مرحوم محمود شریفی‌کیا، مدیر فقید HSE پتروشیمی پارس همراه داشتند، با رسیدن به محل پتروشیمی پارس، با اهداء کلام الله مجید و تاج گل به مدیرعامل، مدیران و کارکنان پتروشیمی پارس این ضایعه را تسلیت گفتند.
   در این مراسم مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس ضمن قدردانی از ابراز همدردی همکاران HSE، برای آنها آرزوی‌صحت و سلامتی کرد.
   مسعود حسنی با تشریح برخیی خصوصیت‌های اخلاقی مدیر فقید HSE پتروشیمی پارس، خاطر نشان کرد: تعهد، انضباط کاری و اخلاق مداری از بارزترین خصوصیات مرحوم شریفی‌کیا در حین کار بود که این خصوصیت‌ها نامی ماندگار از او برجا گذاشته است.

   اشخاص حقیقی می توانند املاک خود را در بورس کالا به فروش برسانند

   محمودزاده وزارت راه

   محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید که افراد حقیقی هم در کنار نهادهای مختلف می توانند املاک خود را در بستر شفاف و رقابتی بورس کالا به فروش برسانند. به گفته محمودزاده همچنین در طرح انتشار اوراق سلف مسکن که به فروش متری شهرت یافته، افرادی که قادر به خرید مسکن در یک مرحله نیستند طی چند مرحله می توانند اقدام به خرید متراژهای یک واحد مسکونی کنند و سرمایه های خود را به ارزش روز نگه دارند.

   معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با «کالاخبر» درباره برنامه وزارت راه برای توسعه معاملات مسکن اشخاص حقیقی و حقوقی در بورس کالا اظهار داشت: برنامه مهم وزارت راه در حوزه بورس کالا در وهله نخست، معاملات املاک اشخاص حقوقی و وابسته به نهادهای دولتی بوده که در دست اجراست.

   وی افزود: ساختاری در بورس کالا فراهم شده است که املاک نهادهای مختلف به جای فروش از طریق مزایده در بورس کالا عرضه شود تا از این طریق قدرت رقابت بالاتری ایجاد و شفافیت در معاملات آنها فراهم شود.

   محمودزاده به ورود اشخاص حقیقی در بورس کالا اشاره کرد و گفت: منعی برای ورود معاملات املاک از سوی اشخاص حقیقی هم در بورس کالا وجود ندارد که در این حوزه نیز باید مقیاسی برای معاملات پرحجم مسکن اشخاص حقیقی در بورس در نظر گرفته شود.

   معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اشخاص حقیقی می توانند املاک خود را از طریق بورس کالا به فروش برسانند، خاطرنشان کرد: در مجموعه می توان اقداماتی را برای توسعه معاملات املاک اشخاص حقیقی در کنار حقوقی ها در بورس کالا انجام شود که این اتفاق نیز به نظام مند شدن بازار مسکن کمک کند.

   فروش متری و حفظ ارزش پول متقاضیان مسکن

   محمودزاده در ادامه به انتشار اوراق سلف موازی مسکن که به فروش متری مسکن شهرت یافته اشاره کرد و گفت: در اوراق سلف یا فروش متری مسکن، افرادی که قادر به خرید مسکن در یک مرحله نیستند طی چند مرحله این کار را انجام دهند و سرمایه های خود را به ارزش روز نگه دارند.

   وی اظهار داشت: ممکن است فردی برای خرید مسکن، سرمایه محدودی را در اختیار داشته باشد که تامین کننده خرید یک واحد مسکونی نباشد و فقط به اندازه خرید بخشی از یک واحد مسکونی باشد؛ از این رو افراد می توانند از طریق اوارق سلف و با خرید متراژی از یک واحد مسکونی، سرمایه خود را به ارزش روز حفظ کند و از این طریق در صورت ایجاد تورم یا افزایش قیمت، دیگر قدرت خرید خود را از دست نمی دهند.

   مزایای پیوند بازار مسکن و سرمایه

   معاون وزیر راه و شهرسازی  به مزایای پیوند بازار مسکن با یک بازار شفاف و وجود آمارهای شفاف در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: بسیاری از اتفاقاتی که در حوزه اقتصاد ایجاد می شود ناشی از اطلاعات غیررسمی و رقابت های غیرشفاف است که برخی به آن دست پیدا می کنند.

   وی ادامه داد: در صورت ایجاد شفافیت در معاملات مسکن، مردم می توانند با اطلاعات و اطمینان بیشتری دست به معامله بزنند و قدرت رقابت برابری را ایجاد کنند.

   محمودزاده افزود: با رونق معاملات املاک در بورس کالا، همه املاکی که قرار است به مزایده گذاشته شود از طریق یک مکان و مجرای مشخصی برای معامله گذاشته می شود که به طور حتم در ایجاد یک رقابت سالم تاثیرگذار خواهد بود.

   معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بازار سرمایه یکی از روش هایی است که از سوی وزارت راه و شهرسازی به عنوان منبعی قابل اتکا برای تامین مالی طرح های مسکن و رشد تولید مورد توجه قرار گرفته است.

   وی تصریح کرد: باید سبدهای متنوعی برای جذب سرمایه ها به بخش تولید مسکن در بازار سرمایه و به ویژه بورس کالا وجود داشته باشد چراکه افراد متقاضی مسکن در کشور متنوع هستند و در این حوزه می توان موضوع سرمایه گذاری میان مدت و چند دوره ای بر روی مسکن را در پیش گرفت تا روند خانه دار شدن مردم و همچنین حضور انبوه سازان در بازار سرمایه برای تامین مالی تسهیل شود.

   هیأت‌های رمضانی در لنز «آنلاین» هستند

   هیأت‌های رمضانی در لنز «آنلاین» هستند

   تلویزیون اینترنتی لنز ایرانسل، همزمان با رمضان‌المبارک ۱۴۴۲ هجری قمری، با هدف حمایت از تولید محتوای مذهبی و کمک به تعمیق مفاهیم دینی در جامعه، ویژه‌برنامه‌های «هیأت‌آنلاین» را به کاربران خود ارائه کرده است.

   به گزارش کوناه انلاین ،  روابط عمومی ایرانسل، این ویژه‌برنامه، در ۲۸ قسمت و با حضور کارشناسان مذهبی، واعظان و مداحان مشهور، طی شب‌های ماه مبارک رمضان، با اشتراک رایگان، از لنز ایرانسل پخش می‌شود.

   همکاری ایرانسل با مجموعۀ «هیأت آنلاین»، برای پخش ویژه‌برنامه‌های مذهبی این مجموعه، مانند سخنرانی، مداحی و برنامه‌های مذهبی در قالب شبکۀ اختصاصی، از سال گذشته و همزمان با ایام عزاداری محرم‌الحرام آغاز شده بود.

   در ۲۵ مرداد ۱۳۹۹، ایرانسل و «هیأت آنلاین»، با امضای یک تفاهم‌نامه، بر استفادۀ حداکثری از ظرفیت‌های زیرساختی، فنی و رسانه‌ای اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در مراسم عزاداری حسینی (ع) تأکید کرده و دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، نشان خادم‌الحسینی را از هیأت آنلاین دریافت کرده بود.

   «هیأت آنلاین»، یک سامانۀ پخش برنامه‌های فرهنگی-مذهبی است که هیئات مذهبی می‌توانند با ثبت‌نام در این پلتفرم، مراسم‌های مذهبی، سخنرانی و عزاداری ایام محرم را برای مخاطبانشان به صورت زنده پخش کنند. این سامانه، نخستین بار در ماه رمضان سال ۱۳۹۹ راه‌اندازی شد و در این ماه مبارک، بیش از ۳.۵ میلیون بازدیدکننده داشت و به طور مشخص در شب‌های قدر، به بیش از ۶۵۰هزار بازدیدکننده رسید. سامانۀ مذکور، ارتباط‌گیری با هیأت‌های شیعی در سراسر جهان و پخش برنامه‌های آنها را نیز در برنامه دارد.

   تلویزیون اینترنتی لنز، همچنین به همین مناسبت، برای کاربران و مخاطبان خود، برنامه‌های ویژه دیگری را نیز با اشتراک رایگان تدارک دیده است. این برنامه‌ها شامل پخش برنامه‌های مناسبتی، مذهبی، آموزش‌های مذهبی، مداحی و… از شبکۀ «لنز و ماه»، پخش فیلم‌ها و سریال‌های جدید و ویژه‌ای متناسب با حال و هوای ماه رمضان از افطار تا سحر از شبکۀ «لنز فیلم» و پخش مجموعۀ ویژۀ مناسبتی، شامل، نواهای مذهبی، مداحی و کتاب‌های صوتی مرتبط با ماه رمضان برای طرفداران موسیقی از لنز است.

   علاوه بر موارد فوق، برنامۀ ورزشی «محوطۀ جریمه»، با موضوع فوتبال و حواشی آن، در ماه مبارک رمضان، به صورت ویژه در شبکۀ «لنز اسپورت» برای علاقه‌مندان به برنامه‌های ورزشی پخش می‌شود.

   لنز ایرانسل همچنین برنامه‌های طنز و سرگرمی ویژه‌ای را برای ماه مبارک رمضان و نیز یک شگفتانه برای عید سعید فطر تدارک دیده است که جزئیات آن به زودی به اطلاع مخاطبان برنامه‌های این اپلیکیشن خواهد رسید. تماشای ویژه‌برنامۀ هیأت‌آنلاین در لنز ایرانسل، از طریق نشانی lenz.ir/video/248539836 امکان‌پذیر است.

   روند مناسب سازی فضاهای مورد استفاده توانیابان در منطقه ۵ با سرعت و استاندارد پیش می رود

   مدیر کل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد:
   روند مناسب سازی فضاهای مورد استفاده توانیابان در منطقه ۵ با سرعت و استاندارد پیش می رود

   به گزارش کوتاه انلاین ، زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه منطقه اهتمام ویژه ای به مناسب سازی فضاهای مختلف برای استفاده توانیابان دارد گفت: منطقه ۵ تعامل بسیار خوبی با دبیران کانون توانیابان که بر روند استاندارد بودن فضاهای مناسب سازی شده برای اقشار کم توان و توانیابان نظارت می کنند دارد.

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران در جریان بازدید از سرای محله مناسب سازی شده در خیابان سازمان برنامه جنوبی در منطقه ۵ گفت: منطقه ۵ در مورد مناسب سازی فضاهای مربوط به اقشار کم توان و توانیابان بسیار خوب کار کرده و این امر دغدغه مدیران ارشد منطقه است که جادارد تشکر ویژه ای از شهردار محترم منطقه داشته باشم که اهتمام بسیار خوبی در بحث مناسب سازی دارند.
   وی افزود: قبل از این هم در منطقه‌۵ در افتتاح چند بوستان و سرای محله که برای توانیابان مناسب سازی شده بودند حضور پیدا کردم و در جریان این روند و فرایند این اتفاق و حساسیت شهردار منطقه در مورد کیفیت کار با رعایت استاندارد سازی مناسب سازی بودم تا شاهد توسعه فضاهایی که برای افراد اقشار کم توان و توانیابان مناسب‌سازی شده و همه استانداردهای لازم برای همه افراد کم توان چه جسمی حرکتی و چه نابینا و کم بینا دارد را شاهد باشیم .
   مدیر کل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد: در فضاهای مناسب سازی سرای محلات بحث استقرار مترجم ناشنوا هم داریم و انشالا بعد از پایان شیوع کوئید و راه اندازی مجدد سرای محلات شاهد استقرار مترجم ناشنوایان هم خواهیم بود.
   نصیری با بیان اینکه اتفاق خوبی که این دوره از مدیریت شهری رخ داد تشکیل کمیته مناسب سازی مناطق با حضور دبیران کانون توانیابان بود تصریح کرد: در هر منطقه ای خود این دبیر با سایر دبیران محلات و NGOها که در این حوزه کار می‌کنند در ارتباط است و نظرات آنها را در اختیار گرفته و هر جا که مناسب‌سازی صورت می‌گیرد حضور پیدا کرده و ارزیابی کرده و بازخورد می‌دهد.
   وی ادامه داد: بحث ما این است که استانداردها طوری باشد که اقشار کم توان و توانیابان بتوانند استفاده کنند .اگر بر اساس استاندارد کاری را انجام دهیم و فرد نتواند استفاده کند عملا به درد نمی‌خورد. شهرداران مناطق هرچقدر فضای فعالیت بیشتری به دبیرهای کانون‌ها بدهند که در منطقه ۵ تعامل بسیار خوبی بین مدیران مناطق و کانون‌های توانیابان وجود دارد ، این افراد از ابتدای پروژه حضور پیدا کرده و نقشه مناسب سازی را مشاهده کرده و در طول مناسب سازی بازخوردها را منتقل کرده و در آخر پروژه نیز در حین افتتاح ایرادها را بازخورد می دهند و پروژه ها را خود کانون توانیابان پوشش می دهند. کانون های توانیابان چون عضو کمیته مناسب سازی منطقه هستند کل پروژه های کوچک مقیاس ، پیاده راه سازی ها ،مناسب سازی بوستانها و سایر فضاها را پوشش داده و نظارت می کنند.

   بی نیازی کشور از واردات بنزن با تحقق ۱۰۰ درصدی تولید در پتروشیمی بوعلی سینا

   بی نیازی کشور از واردات بنزن با تحقق ۱۰۰ درصدی تولید در پتروشیمی بوعلی سینا / افزایش ۲۵ درصدی فروش در سال ۱۳۹۹

   با تحقق ۱۰۰درصدی تولید بنزن پتروشیمی بوعلی سینا در سال ۱۳۹۹، کشور از واردات این محصول استراتژیک بی نیاز شد.

   به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا و برپایه گزارش تولید سالانه، این مجتمع آروماتیکی در سال ۱۳۹۹ موفق به تولید بیش از ۱۰۰ درصد برنامه تولید خود در محصول بنزن شده و با تولید ۸۵۶۱۰ هزارتن محصول نسبت به سال قبل با ۸ درصد افزایش، به تولید حداکثری رسیده است.

   مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در این رابطه اظهار داشت: این افزایش تولید کشور را از واردات محصول استراتژیک بنزن که به عنوان محصول پایه در شوینده ها و مواد بهداشتی به کار می رود بی نیاز کرده تا علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، در شرایط همه گیری ویروس کرونا و لزوم افزایش مصرف شوینده ها، کشور بدون چالش و با تکیه بر تولیدات داخلی نیازهای مصرف‌کنندگان را برطرف کند.

   اردلان صداقت زاده ادامه داد: با تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تولید در سال ۱۳۹۹، علاوه بر جلوگیری از واردات‌ محصول بنزن، بخشی از تولید این محصول استراتژیک را به خارج از کشور صادر کرده‌ایم که در‌ شرایط سخت تحریم‌های یکجانبه‌ و ظالمانه علیه کشور، ارز‌ آوری قابل توجهی را برای کشور به ارمغان آورده‌ است.

   وی افزود: همچنین در سال ۱۳۹۹، تولید محصولات برش سبک با ۲۲%، برش سنگین با ۷%، و گاز مایع با ۷% افزایش تولید همراه بوده است.

   مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ نیز صادرات زمینی رشد چشمگیر ۳۴۰ درصدی را نشان می دهد که با افزایش حمل و نقل زمینی و کاهش حمل و نقل دریایی، هزینه حمل محصولات نیز به شدت کاهش داشته و موجب افزایش سود این شرکت شده است.

   صداقت زاده خاطر نشان کرد: سال ۱۳۹۹ میزان فروش شرکت در مجموع ۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان‌ داده که روزهای خوب شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در روزهای تحریم با تکیه بر توان داخلی و بی اثر ساختن تحریم ها در صنعت پتروشیمی را نوید می‌دهد.

   رشد ۸درصدی تولید زغالسنگ ایمیدرو

   رشد ۸درصدی تولید زغالسنگ ایمیدرو

    

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،میزان تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو طی سال ۹۹، حدود ۸ درصد افزایش یافت.

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۲ شرکت تابعه ایمیدرو (طبس و البرز مرکزی) از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، ۷۱۵ هزار و ۸۳۰ تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۶۶۴ هزار و ۵۶۸ تن بود. از این میزان، ۶۱۶ هزار و ۱۵۹ تن توسط شرکت زغال سنگ طبس و ۹۹ هزار و ۶۷۱ تن از سوی شرکت البرز مرکزی کنسانتره زغال سنگ تولید شد.

    

   افزایش ۵ درصدی میزان استخراج

   همچنین طی ۱۲ ماهه امسال، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی یک میلیون و ۶۶۹ هزار و ۵۱۵ تن ماده معدنی استخراج کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۳۱ تن)، ۵ درصد رشد نشان می دهد.

   میزان ارسال کنسانتره به شرکت های داخلی نیز طی ۱۲ ماهه اخیر ۶۹۸ هزار و ۱۸۴ تن بود که نسبت به میزان کنسانتره ارسالی در مدت مشابه پارسال (۷۰۰ هزار و ۵۵۸ تن)، ۳ دهم درصد کاهش یافت

   هلدینگ خلیج فارس سهام‌ نوری، شگویا، پارس و مبین را بیمه کرد

   هلدینگ خلیج فارس سهام‌ نوری، شگویا، پارس و مبین را بیمه کرد

   اوراق اختیار فروش تبعی چهار نماد از شرکت‌های تابعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شامل نوری، پارس، مبین و شگویا ظرف یک هفته آینده منتشر می‌شود.
   به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد با اعلام این خبر اظهار داشت: سهامداران این نمادها برای اطمینان از سرمایه‌گذاری خود در بازار سرمایه، می‌توانند این اوراق که حکم بیمه سهام با سود ۲۲ درصد به مدت یکسال دارد را خریداری کنند.
   جواد عشقی‌نژاد خاطر نشان کرد: مبنای اعمال سود ۲۲ درصد به قیمت امروز این نمادهاست و صرفا دارندگان سهام‌ این شرکت‌ها برای برخورداری از این سود و بیمه، می‌توانند از روز دوشنبه در نمادهای هنوری، هپارس و همبین این اوراق را از طریق بورس خریداری کنند، همچنین ظرف یک هفته آینده نیز اوراق مربوط به شگویا را با نماد هشگویا خریداری کنند.

   بورس کالا بستری شفاف برای کشف قیمت کالا

   بورس کالا بستری شفاف برای کشف قیمت کالا/ اتاق بازرگانی ‌و انجمن ها به شفافیت بیشتر بازارها کمک کنند

    

    

   بورس کالا بستری شفاف برای کشف قیمت کالا/ اتاق بازرگانی ‌و انجمن ها به شفافیت بیشتر بازارها کمک کنند

   رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی معتقد است در سالی که با محوریت تولید نامگذاری شده است، نقش بورس کالا به عنوان بستری شفاف برای کشف قیمت کالاها در زنجیره تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

   به گزارش خبرگزاری تسنیم، رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با تاکید بر لزوم بهبود روند تامین مواد اولیه در سال ۱۴۰۰ گفت: بورس کالا با توجه به قوانین و شفافیت، نقش مهمی در کشف قیمت زنجیره کالاها دارد و البته تاکید می شود که نباید در روند قیمت ها دخالت شود که این ایراد به قوانین اقتصادی کشور وارد است.

   روغنی گلپایگانی در خصوص نقش اعضای اتاق بازرگانی به عنوان فعالان بخش خصوصی گفت: حقیقت آن است که ما نیز باید مقدمات شفافیت کامل در بخش تولید و فعالیت هایمان را فراهم کنیم و در شناسایی مصرف کنندکان واقعی مواد اولیه به سیاست گذار کمک دهیم تا روند ناعادلانه توزیع رانت به حلقه ای از تولید پایان یابد.

   او با بیان اینکه پیشنهاد اتاق بازرگانی، برگزاری نشست های دوره ای و مستمر میان اعضای اتاق با بورس کالاست تا نحوه مبادلات کالایی کشور به بهترین شکل ممکن و با انجام اقدامات لازم از سوی اتاق بازرگانی دنبال شود.
   پیش از این نیز رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اعلام کرده بود که هر عاملی که بازارها را از روند طبیعی خود خارج کند، موجب التهاب می شود. از این رو فعالان صنایع موافق کشف قیمت کالاها براساس عرضه و تقاضا هستند تا معادلات بازار بر هم نخورد.

   روغنی گلپایگانی افزود: در حال حاضر در روند بازارها یکی از عوامل برهم خوردن نظم معاملات، قیمت گذاری از سوی دولت یا نهادهای مرتبط است. دولت که همواره با هدف حمایت از تولید و مصرف کنندگان به دنبال جلوگیری از رشد قیمت هاست، سعی می کند با اعلام قیمت های دستوری به تنظیم بازار کمک کند اما این اتفاق نتیجه عکس دارد و تجربه این سال ها نشان می دهد که بازار با دستور، تنظیم نمی شود.

   به گفته رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، دولت همواره درصدد است تا روی محصولاتی چون آلومینیوم، مس، فولاد و… به شکل مستقیم یا غیر مستقیم از طریق اعمال محدودیت هایی قیمت گذاری کند که هر زمان اجازه ندهیم قیمت ها براساس عرضه و تقاضا و به شکل شفاف کشف شود، زمینه ایجاد مشکلات در بازار را فراهم کرده ایم.

   تفاهمنامه بورس کالا و کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی
   براساس این گزارش، تفاهمنامه ای میان بورس کالای ایران و کمیسیون صنایع اتاق ایران در گذشته امضا شده است که از مهمترین محورهای این تفاهم نامه می توان به بررسی و رفع موانع احتمالی ورود فعالان اقتصادی به بورس کالای ایران، تسهیل امکان تامین مالی از طریق بورس کالا، هدایت و عرضه اولیه واردات محصولات پذیرش شده در بورس جهت کشف قیمت منصفانه و جلوگیری از دامپینگ قیمتی، حمایت از صادرات از طریق بستر سازی برای مرجع قیمتی شدن ایران در کالاهای دارای مزیت، فراهم کردن زمینه مبادلات اطلاعاتی کالاها در راستای هدایت تصمیم گیران به استفاده از اطلاعات بهنگام اشاره کرد.

   روغنی گلپایگانی در مراسم امضای این تفاهمنامه اعلام کرد که بورس کالا یکی از راهکارهای تامین مالی بنگاه ها بوده و شرعی ترین و آسان ترین راهی است که بنگاه ها را به نقدینگی می رساند، بنابراین امیدواریم این تفاهنمامه شروع خوبی برای آشنایی فعالان صنعت با مزیت های بورس کالا و استفاده از ظرفیت های این بازار باشد.

   او افزود: متاسفانه صنعت کشور از مزیت های بازار سرمایه و بورس کالا مطلع نیست به طوری که طبق آمارهای اقتصادی آمریکا، در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد منابع مالی بنگاه های آمریکا از طریق بازار بورس تامین می شود. ما نیز باید از ظرفیت های بورس کالا در راستای سهولت تامین مالی بنگاه های استفاده کنیم تا شاهد بهبود شرایط بنگاه ها در اقتصاد باشیم.

   1 2 3 62