دسته بندی های ارشیو: اجتماعی

استقرار مخزن ۱۱۰۰ لیتری در مجتمع‌های مسکونی بلوار شاهد

استقرار مخزن ۱۱۰۰ لیتری در مجتمع‌های مسکونی بلوار شاهد

معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۸، از ارائه مخزن ۱۱۰۰ لیتری مخصوص پسماند تر و خشک به مجتمع های مسکونی واقع در بلوار شاهد خبر داد.

‎ به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، ناصر رضاپور با اشاره به اهمیت اجرای طرح کاپ در محلات منطقه۸ ، گفت: اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه۸ در راستای ترویج فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا و تامین مخازن آبی در مجتمع های مسکونی برای سهولت در اجرای طرح کاپ‌، نسبت به استقرار مخزن ۱۱۰۰ لیتری ویژه پسماند تر و خشک به صورت جداگانه، در مجتمع های مسکونی خیابان شاهد اقدام کرد.

وی افزود : همچنین آموزش‌های لازم در خصوص نحوه تفکیک و جمع آوری نیز به شهروندان داده شد.

#روابط_عمومی_شهرداری_منطقه۸

#تهران_شهری_برای_همه

🆔 @reg8teh

حمایت همه جانبه شهرداری منطقه۲  از  توسعه حمل ونقل عمومی

*حمایت همه جانبه شهرداری منطقه۲  از  توسعه حمل ونقل عمومی*
شهردار منطقه۲ دربازدید میدانی از ایستگاه مترو برج میلاد که مدیر عامل شرکت مترو نیز حضور داشت از آمادگی مدیریت منطقه برای همکاری در تسریع روند پیشرفت ایستگاه های مترو خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن رحمانی  دراین بازدید  گسترش زیر ساختهای حمل و نقل عمومی خصوصاً زیر ساختهای شبکه ریلی را از اولویتهای مدیریت شهری منطقه  برشمرد و گفت:  با توجه به  تدابیر شهردار تهران  در خصوص توسعه  حمل و نقل عمومی و خطوط ریلی ، تسریع در روند پیشرفت اجرای پروژه های مترو  از اهمیت زیادی برخوردار است و مدیریت منطقه ۲  آمادگی دارد تا  با آماده سازی فضاهای کارگاهی  و تجهیز زیرساختها  در این زمینه  همکاری کند.
وی با اشاره به اینکه خطوط در حال ساخت شش ،هفت و ۱۰ مترو به خوبی منطقه ۲ را پوشش می دهند اظهار کرد: سه ایستگاه از خط شش و هفت ایستگاه از خط هفت مترو در این منطقه قرار دارد.
وی افزود: براساس نتایج حاصل از مطالعات صورت گرفته ، در صورتی که ایستگاه‌های در حال احداث منطقه ۲ تکمیل شود از جمعیت ۷۰۰ هزار نفری منطقه ، ۲۵۰ هزار نفر از شهروندان  سفرهای شهری  را در زیر زمین انجام خواهند داد و همین امر می تواند در کاهش  سفرهای درون شهری  و در نهایت ترافیک تاثیرگذار باشد.
شهردار منطقه۲ افزود:ارتقاء زیست شهری و جلب رضایت شهروندان از نحوه اداره شهر در گرو ارائه خدمات شهری به بهترین شکل آن می باشد و توسعه حمل و نقل عمومی همواره از مطالبات به حق شهروندان بوده است چرا که علاوه بر تسهیل تردد باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا می شود.
علی امام مدیر عامل شرکت مترو نیز دراین بازدید با تقدیر از همکاری  شهرداری منطقه ۲ در توسعه زیرساختهای حمل و نقل عمومی گفت: هر قدم یا کمکی که در توسعه و تکمیل زیر ساختهای حمل و نقل عمومی صورت گیرد به راه اندازی و بهره برداری هر چه سریعتر خطوط در حال احداث کمک خواهد کرد و شرایط بهتری در تردد های شهری برای شهروندان ایجاد خواهد شد.
وی افزود: با تلاش های صورت گرفته ایستگاه مترو برج میلاد آماده بهره برداری است  و امید می رود با تلاش و برنامه ریزی صورت گرفته  سایر ایستگاه ها نیز  مطابق با زمانبندی تکمیل شود.

تخریب ۲۵ مورد ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی ۱۰ هزار متر مربع از زمین‌های کشاورزی

در منطقه۱۳ صورت گرفت:
تخریب ۲۵ مورد ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی ۱۰ هزار متر مربع از زمین‌های کشاورزی
در راستای فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در صیانت از حریم و جلوگیری از گسترش بی رویه شهر تهران ، ۲۵ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در دو ماه گذشته در حریم منطقه واقع در ده سرخه حصار تخریب و آزاد سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با اشاره به تخریب ۲۵ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در  دو ماه گذشته در حریم منطقه گفت : این میزان تخریب و آزاد سازی اراضی کشاورزی با هدف حفظ و صیانت از حریم شهر تهران و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز انجام شده است.
به گفته وی این میزان تخریب در محدوده ناحیه۴ شهرداری منطقه ۱۳صورت گرفته است و طی آن ۱۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی تغییر کاربری یافته آزادسازی و به حالت اولیه بازگردانده شد.
شهردار منطقه۱۳ با اشاره به رویکرد مدیریت شهری منطقه در برخورد قانونی با هر گونه ساخت و ساز غیز مجاز ادامه داد : ضمن نظارت دقیق بر فعالیت ها در حریم و پیگیری گزارش تخلفات  ، صیانت از حریم و رعایت ضوابط و قوانین به صورت مستمر پیگیری و پایش می شود.
شهروندان می توانند  در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز، مراتب را به سامانه ۱۳۷ اطلاع داده و مجموعه شهرداری را در جلوگیری و برخورد با هرگونه تخلف یاری کنند.

نشست هم اندیشی شهردار منطقه۸ با دبیر و اعضای شورایاری محله‌ تسلیحات با حضور معاونان و مدیران منطقه برگزار شد

نشست هم اندیشی شهردار منطقه۸ با دبیر و اعضای شورایاری محله‌ تسلیحات با حضور معاونان و مدیران منطقه برگزار شد

شورایاران اتاق فکر مدیریت شهری در محلات هستند

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸مهناز استقامتی گفت: نشست و برگزاری جلسات با شورایاران محله ها اگرچه برای رسیدگی و حل مشکلات شهروندان است اما با مشارکت و همدلی شورایاران به جلسات پیشنهاد، نوآوری و اتاق فکر در این منطقه تبدیل شده است.
شهردار منطقه افزود: نگاهی که امروز در مدیریت شهری وجود دارد مشارکت و همکاری شهروندان در امور شهر است چرا که تحقق این امر سبب می شود بخش قابل توجهی از مشکلات در گوشه و کنار محله هایمان رفع و رجوع شود.همچنین باید همه در کنار یکدیگر کمک کنیم تا پروژه های توسعه محله ای زودتر به سرانجام رسد تا برای شهروندان رفاه و آسایش هر چه بیشتر ایجاد شود و در این مسیر اعضای شورایاری خوشبختانه مانند بازوان توانمند برای مدیران شهری در کنار ما هستند.

وی در ادامه به برخی اقدامات و پروژه های عمرانی ،زیست محیطی و اجتماعی و… که در محله تسلیحات انجام شده است نیز اشاره کرد و افزود: پیاده راه سازی آسفالت معابر و محله ها و لکه‌گیری وده ها پروژه کوچک و بزرگ در این محله انجام شده است اما از همه مهمتر پروژه «خیالستان زندگی» است که بدون شک سبب افزایش سرانه فضای سبز و بهبود کیفیت زندگی شهروندان در این محله خواهد شد.
استقامتی افزود: طرح خیالستان زندگی در حدفاصل پل ستاری تا پل حیدری بنا خواهد شد و در ارتباط با محله‌های سبلان، محله لشگر ،تسلیحات و وحیدیه است که به صورت پل، با مساحت ۲۵ هزار متر مربع در کمتر از یک سال دیگر به بهره برداری می رسد .
در ادامه این نشست باقر ربیعی دبیر شورایاری محله تسلیحات ضمن تشکر از اقدامات مدیریت شهری منطقه۸، گفت: ما در منطقه خود شاهد توسعه و تحول قابل توجهی هستیم البته مشکلاتی نیز وجود دارد که بدون شک با همت مدیریت شهری منطقه به زودی این موضوعات نیز رفع و رجوع خواهد شد.

آئین رونمایی از تمثال شهید آوینی برگزار شد

آئین رونمایی از تمثال شهید آوینی برگزار شد
آیین رونمایی از تمثال شهید اهل قلم، مرتضی  آوینی با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران، فرمانده بسیج  حوزه شهید مطهری ،شهردار منطقه۲ و جمعی از مدیران شهری در بزرگراه شیخ فضل الله نوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، محمد جواد حق شناس ، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران دراین مراسم با اشاره به جایگاه شهدا گفت: شهیدان در تمامی حوزه های ارزشی از جایگاه والایی برخوردارند و درعصر امروز  علم ،معرفت و اندیشه است که  به این جایگاه شهیدان درخشندگی  و قوت می دهد .
وی با تقدیر از رویکردهای  مدیریت شهری به هنر و جاودانه کردن نام و یاد شهدا گفت: امروز فرصتی فراهم شد تا از یک اثر هنری  رونمایی کنیم که  هنرمند با  نگاه ارزشی تصویر یکی از شهیدان حوزه هنر و قلم را  به تصویر کشیده است.
وی افزود: سید مرتضی آوینی راوی دفاع مقدس  بود  که برای ماندگاری ارزش های دفاع مقدس  تلاش  فراوانی کرد و  آثار ارزشمندی به یادگار گذاشته است.
حق شناس افزود: تا زمانیکه تاریخ ،هنر و ادبیات است نام شهدا ماندگار خواهد ماند و اجرای این طرح های هنری  ،اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر برای جاودانه  و ماندگار کردن  یاد  وخاطره دلاوری ها و رشادت های غیور مردان ایران اسلامی  است.
حسن رحمانی ،شهردار منطقه۲ نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به ضرورت حفظ یاد و خاطره شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین آشنایی نسل جدید با چهره های شاخص دفاع مقدس افزود:   به منظور هویت بخشی به سیمای شهر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تصویر شهید آوینی بر دیواره بزرگراه شیخ فضل اله نوری  با هماهنگی سازمان زیباسازی ترسیم شد.
وی  افزود: با توجه به رویکرد مدیریت منطقه در حفظ و اشاعه ارزش های دفاع مقدس ، جانمایی تابلوی شهدای محلات را  در دستور کار قرار داده است و  این اقدام هنری و ارزشی با هماهنگی سازمان زیباسازی و مدیران محلات اجرا می شود  .
براساس این گزارش  این اثر هنری و ارزشی به طول ۲۰۰ متر مربع با بهره گیری از تکنیک رئال و آکرولیگ  با هنرمندی استاد صابری یکی از هنرمندان کشور اجرا شد.

اهدا و نصب دستگاه های هشدار دهنده در طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان منطقه ۱۳

به منظور مقابله با خطرات گاز مونوکسید کربن:
اهدا و نصب دستگاه های هشدار دهنده در طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان منطقه ۱۳
همزمان با گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل و مقابله با خطرات گاز مونوکسید کربن ، طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان در کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن و اهدا دستگاه های هشدار دهنده با همکاری شهرداری منطقه۱۳ اجرایی شد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، با توجه به قرار داشتن در فصول سرد سال و به منظور پیشگیری از افزایش آمار حوادث مربوط به مسمومیت بر اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن، سازمان آتش نشانی و شهرداری منطقه ۱۳ اقدام به اجرای طرح مقابله با مخاطرات گاز منواکسید کربن کردند.
در این طرح ، ضمن بازدید کارشناسان از منازل شهروندان و نیاز سنجی صورت گرفته ، نسبت به اهدا و نصب دتکتور گاز مونوکسید(دستگاه هشدار دهنده ) اقدام شد.
طی این اقدام ترویجی و خانه به خانه، مروجان ایمنی (آتشنشان داوطلب) و کارشناسان خانه های سلامت با نصب پوستر و آموزش حضوری نسبت به ترویج و آموزش فرهنگ ایمنی و همچنین پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان شهروندان اقدام کردند.
در این رزمایش سلامت که به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد ، منطقه ۶ عملیات سازمان آتشنشانی، سپاه ناحیه کمیل ، اورژانس شرق تهران اداره سلامت و شهرداری ناحیه ۲ با مدیریت ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه۱۳ همکاری کردند .
همچنین حوزه خدمات شهری و آتشنشانی در این طرح ، نسبت به ضدعفونی و گندزدایی معابر محدوده محله اشراقی اقدام ننودند.

اولین ملاقات مردمی آبان ماه در منطقه۹

اولین ملاقات مردمی آبان ماه در منطقه۹

بیست و هفتمین ملاقات مردمی شهردار منطقه۹ با شهروندان به صورت غیر حضوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، در راستای حفظ سلامت شهروندان به واسطه شیوع ویروس کرونا، ملاقات مردمی ۵آبان ماه در منطقه۹ به صورت تلفنی انجام شد.
در این جلسه سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹، درخواست های شهروندان را که شامل ۸پرونده مرتبط با مباحث شهرسازی بود را مورد رسیدگی قرار داد و دستورات لازم را در چارچوب ضوابط صادرکرد.

۸۹ درصد  از مراکز اداری منطقه ۲ به طرح کاپ پیوستند

۸۹ درصد  از مراکز اداری منطقه ۲ به طرح کاپ پیوستند
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲  از پیوستن ۸۹ درصد مراکز اداری واقع در منطقه دو  به طرح کاپ خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲،علی اکبر کریمی پور،معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با بیان اینکه برنامه های فرهنگی جهت مشارکت شهروندان در اجرای طرح کاپ در منطقه ۲ آجرا می شود افزود: با هدف تحقق برنامه های مدیریت شهری در زمینه اجرای طرح کاپ، با انعقاد تفاهم نامه ،۸۹ درصد از مراکز اداری فعال در منطقه به طرح کاپ پیوستند.
وی افزود: پس از انعقاد تفام نامه مشترک جهت همکاری دراجرای طرح کاپ ،مخازن ۳ گانه طرح کاپ در ۱۰ساختمان از جمله بیمارستان میلاد، ساختمان وزارت بهداست و درمان و علوم پزشکی و….. جانمایی شده است
معاون شهردار منطقه ۲  درادامه به مشارکت ۹۳ مجتمع مسکونی بالای ۸۰ واحد در اجرای طرح کاپ اشاره کرد و گفت: به منظور اجرای این طرح، فعالیت آموزش به شهروندان با موضوع بازیافت و نحوه تفکیک پسماند به ساکنان مجتمع با رعایت اصول بهداشتی  با همکاری نواحی ۹ گانه  در حال اجرا است.
وی افزود: با هماهنگی سازمان مدیریت پسماند، امکان ارائه خدمات جمع آوری پسماند هوشمند توسط استارت آپ ها فراهم شده است که درهمین راستا اطلاع رسانی محیطی  جهت مشارکت شهروندان   صورت گرفته است.

توجه به حقوق شهروندی و تکریم ارباب‌رجوع، با جدیت در منطقه۵ دنبال می‌شود

شهردار منطقه۵ در جلسه ملاقات مردمی:

توجه به حقوق شهروندی و تکریم ارباب‌رجوع، با جدیت در منطقه۵ دنبال می‌شود

شهردار منطقه ۵، این دوشنبه هم ساعاتی را با مردم گذراند و‌ در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار‌گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، دیدار محمودکلهری با شهروندان، به دلیل پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، غیرحضوری برگزار شد.

در جلسه ملاقات مردمی این هفته، ۷ درخواست با موضوع‌های شهرسازی و معماری و املاک مطرح شد و شهردار، تلفنی با شهروندان صحبت کرد و در جریان مشکلات مردم قرار گرفت و برای برطرف کردن‌مشکلات آنان، دستور پیگیری داد.

کلهری در حاشیه جلسه اظهار داشت: ترویج فرهنگ پاسخگویی، تکریم ارباب‌رجوع، ایجاد حس‌همدلی با مردم، شناسایی و‌برطرف کردن‌ مشکلات مردم، برخی از اهداف جلسات ملاقات مردمی است.

شهردار منطقه ۵ افزود: رعایت حقوق شهروندی و توجه به خواسته‌های مشروع و قانونی مردم، دو رکنی است که در جلسات ملاقات مردمی، با جدیت دنبال و پیگیری می شود

   تعریض مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره)

تعریض مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره)
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲ پایتخت گفت: به منظور روانسازی تردد و کاهش بار ترافیکی  شبکه بزرگراهی، طرح تعریض مسیر جنوب به شمال بزرگراه  یادگار امام (ره) محدوده پل شهید جکیم اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، امیرحسین حیدرنیا، معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۲ با بیان این خبر گفت: با توجه به بارترافیکی روزانه در مسیر  جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره)  ،اجرای عملیات تعریض بزرگراه  از لوپ  بزرگراه شهید حکیم غرب تا رمپ ورودی بزرگراه حکیم  دردستور کار قرار گرفت.
وی افزود:  این با هدف تأمین ایمنی در تردد، روان‌سازی ترافیک، کاهش زمان سفر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا و همچنین جلوگیری از بروز تصادفات انجام می‌شود
وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی تردد،  همزمان با تعریض این مسیر ، فضای پهلوگاهی مناسبی برای کنار کشیدن خودروهای معیوب و یا تصادفی از مسیر اصلی ایجاد خواهد شد.
معاون  شهردار منطقه۲ افزود: پیش بینی می شود با تعریض این نقطه شاهد روانسازی بار ترافیک در این بزرگراه باشیم.

افزایش فضای سبز، ارتقای کیفیت حیات شهر

افزایش فضای سبز، ارتقای کیفیت حیات شهر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در بازدید از منطقه۸ گفت: «پروژه‌های خیالستان زندگی، باغ ایرانی سازور و مخزن پلی اتیلنی از منظر زیست محیطی و افزایش سرانه فضای سبز تاثیر بسزایی در منطقه و شهر دارد.»

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، «مهناز استقامتی» شهردار منطقه، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهردار تهران، علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری منطقه است از پروژه‌های خیالستان زندگی باغ ایرانی سازور و مخزن ۱۳۰۰ متر مکعبی بازدید کردند.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهردار تهران در این بازدید با اشاره به تأثیر عملکرد مدیریت شهری بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، ‌گفت: «یکی از ‌مهمترین برنامه‌های مدیریت شهری در این دوره افزایش سرانه فضای سبز داخل محدوده شهری است؛ چراکه این فضاها در افزایش کیفیت زندگی شهری و رضایتمندی شهروندان به ویژه در محله‌های کم برخوردار و دارای تراکم بالای جمعیتی موثرند.»

علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، نیز ضمن تشکر از مدیریت شهری درخصوص اقدامات انجام گرفته در منطقه۸ گفت: «پروژه‌های خیالستان زندگی، باغ ایرانی سازور و مخزن پلی اتیلنی از منظر زیست محیطی و افزایش سرانه فضای سبز تاثیر بسزایی داشته و در راستای توسعه محله‌ها و پویایی شهر ایجاد شده‌اند.»

مهناز استقامتی، شهردار منطقه۸ در این بازدید درباره پروژه فرامنطقه‌ای خیالستان زندگی که در آستانه کلنگ‌زنی است، گفت: «پروژه «خیالستان زندگی» با هدف افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد دسترسی‌های محلی و تسهیل دسترسی به ایستگاه مترو در محله‌های سبلان، تسلیحات و لشگر تعریف و طراحی شده است.»

استقامتی افزود: «حد فاصل پل‌های خیابان شهید حیدری تا خیابان فتاحی، با عرشه‌ای از پل به فاصله حدود ۱۹ هزار متر مربع، روی بزرگراه امام علی(ع) به هم پیوند می‌خورد. این طرح از خلاقیتی کم نظیر برخوردار است که بدون نیاز به تملک زمین، فضای سبز زیادی را در اختیار شهر قرار داده و به لحاظ زیست محیطی تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی شهروندان خواهد داشت.»
شهردار منطقه با اشاره به اینکه همه جوانب این طرح از جمله نما، پوشش گیاهی، دسترسی و ایجاد امنیت لازم برای اجرای پروژه خیالستان زندگی بررسی و پش بینی شده، ادامه داد: «هدفمان این است که در کنار هم و با همدلی، پیگیری و مداومت، بهترین خروجی را در جهت جلب رضایت شهروندان منطقه داشته باشیم و حداکثر تا یک سال و نیم آتی، طرح خیالستان زندگی را به بهره برداری برسانیم.»

مهناز استقامتی، همچنین درباره پروژه بوستان سازور افزود: «برای ساخت باغ ایرانی سازور، زمینی در یکی از محله‌های کم‌برخوردار منطقه تملک شد تا با ساخت بوستان بتوانیم سرانه فضای سبز منطقه را ارتقا دهیم. باغ ایرانی سازور، ۳۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و در محله زرکش ساخته شده است.»

شهردار منطقه با تاکید بر اینکه زرکش یکی از محله‌های منطقه۸ با تراکم بالای بافت فرسوده است گفت:«محله زرکش به دلیل کمبود فضا و بافت متراکم جمعیت، زمین و فضای خالی برای ایجاد فضای سبز یا ساخت بوستان ندارد. به همین دلیل سعی کرده‌ایم از ظرفیت‌های موجود در محله که غالبا رها شده و بدون استفاده هستند، در این زمینه استفاده کنیم.»
استقامتی درباره ساخت مخزن پلی اتیلنی در منطقه گفت: «با مطالعه دقیق و استفاده از مشاوران تخصصی ، برای اولین بار اقداماتی درباره اجرای مخزن پلی اتیلنی در منطقه انجام شده است. این اقدام منجر به آن شد که بتوانیم ۳۹۰ هکتار از مساحت فضای سبز منطقه را به طور مکانیزه آبرسانی کنیم.»

او تاکید کرد: «با ایجاد مخازن و لوله‌گذاری‌های انجام شده تا پایان سال جاری، آبرسانی مکانیزه در منطقه از ۳۳ درصد به ۹۳ درصد ارتقا پیدا خواهد کرد. هدف ما بسترسازی برای افزایش فضای سبز و نگهداشت آن است، چراکه برای ارتقای کیفیت حیات مردم و تنفس شهری، نیاز به فضای سبز داریم.»

تفاهم نامه همکاری شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و شهرداری منطقه ۱۳ منعقد می شود

در راستای طراحی و اجرای قطب گردشگری شرق تهران:
تفاهم نامه همکاری شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و شهرداری منطقه ۱۳ منعقد می شود
در راستای طراحی و اجرای قطب گردشگری شرق تهران، تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با شهرداری منطقه ۱۳ منعقد می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، در راستای طراحی و اجرای قطب گردشگری شرق تهران، جلسه مشترکی با حضور کسری حسنی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ۱۳، سبحانی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی ، علی مرادی، معاون فنی و عمرانی و شراره معدنیان، معاون طرح و برنامه این شرکت در سالن کنفرانس ساختمان ستادی شهرداری منطقه برگزار شد.
در این جلسه ، شهردار منطقه ۱۳ در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و شهرداری منطقه ۱۳ گفت : انعقاد این تفاهم نامه ، به توسعه زیر ساخت های خدماتی و گردشگری بوستان سرخه حصار کمک می کند.
همچنین در این جلسه رحمان زاده با اشاره به اینکه، شرق تهران ظرفیت کافی برای توسعه گردشگری وجود دارد ، تاکید شد: با نگاه ویژه و سرمایه گذاری در منطقه سرخه حصار و تصویب مصوبه ای در شورای اسلامی شهر تهران، این منطقه به عنوان قطب گردشگری شرق تهران در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به افتتاح دو پروژه جدید در آینده نزدیک اظهار داشت : پروژه بازار گل و گیاه که بزرگترین پروژه در سطح تهران و حتی کشور است ودیگری پروژه بوم گردی است که موقعیتی را برای افراد فراهم می کند که به راحتی ظرف مدت کوتاهی وارد ناحیه ای شوند که مشابه شمال کشور است و می توانند از انواع غذای محلی بهره مند شوند.
کسری حسنی ، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی نیز در این جلسه ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با شهرداری منطقه ۱۳در زمینه پروژه قطب گردشگری شرق تهران خاطر نشان کرد : علاوه بر مزیت های این پروژه در زمینه اشتغالزایی و.. بوستان جنگلی سرخه حصار با ویژگی های خاص زیست محیطی میتواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

قدردانی از خدمات سبزپوشان یگان حفاظت شهرداری

به مناسبت هفته نیروی انتظامی در شهرداری منطقه ۲۲ صورت گرفت؛
قدردانی از خدمات سبزپوشان یگان حفاظت شهرداری
شهردار منطقه ۲۲، همزمان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، از خدمات سبزپوشان یگان حفاظت شهرداری و پیام آوران نظم و امنیت تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲؛ علی نوذرپور در این نشست که با حضور سردار بیات، مشاور شهردار و فرمانده یگان حافظت شهرداری برگزار شد، ضمن تشکر از زحمات این مجموعه همکار در نیروی حفاظت، گفت: شهرداری و نیروی انتظامی دو مجموعه خدمات رسان و وابسته به هم هستند و عملکرد این دو مجموعه در موازات هم می تواند ثبات، آرامش، رفاه و آسایش را برای مردم به همراه داشته باشد.
او در ادامه افزود: در همه جای دنیا، اساساً این دو مجموعه جدا از هم نیستند، و در قالب یک سازمان با هم همکاری می کنند و پلیس شهر جزء ارکان نظام مدیریت شهری تلقی می شود. علی رغم اینکه قانون اساسی کشور ما این ظرفیت را دارد که مجموعه نیروی انتظامی را در محدوده شهرها یکپارچه ببیند و این وظایف را در واقع به مدیریت شهری تغییر دهد، متاسفانه هنوز به این جمع بندی نرسیده است.
نوذرپور با اشاره به حضور و فعالیت خود در وزارت کشور در گذشته و پیشنهاد لایحه مدیریت شهری به دولت که در آن مطلبی تحت عنوان «پلیس شهر» در نظر گرفته شده بود، گفت: تمامی وظایفی که دوستان ما در حال حاضر در یگان حفاظت، شهربان و حریم بان انجام می دهند، و مجموعه فعالیت هایی که در حوزه راهنمایی و رانندگی، همچنین وظایفی که در حوزه سد معبر و برخورد با مزاحمت های شهری انجام می شود، از جمله مقوله هایی هستند که نیازمند حضور نیرو و قوه بازدارنده هستند و تنها با راه کار و حکم اداری قابل اجرا نیستند.
شهردار منطقه ۲۲ گفت: به موجب قانون این اختیار به قانون گذار داده شده است که ازحق و حقوق مردم دفاع شود، و اگر این اختیارات نباشد اجرای کار غیر ممکن می شود. قطعاً به واسطه اعتمادی که مردم به لباس شما دارند، متقاعد می شوند که این ابلاغ قانون است و با شما همکاری خواهند کرد.
نوذر پور تصریح کرد: در اداره شهر و در انجام بسیاری از امورات شهرداری، با محدودیت های قانونی مواجه هستیم، که این خلاء قانونی از طریق بخشی از نیروی انتظامی، که در حال حاضر تحت عنوان یگان حفاظت شهرداری مشغول به فعالیت است، پوشش داده می شود. بنابراین شما و همکارانتان جزئی از مجموعه شهرداری محسوب می شوید و ما به این همکاری و حضور شما، افتخار می کنیم.
نوذرپور به مسائل و مشکلات گوناگون و متنوع در اداره امور شهر اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری با مشکلات ریز و درشتی همراه است و فعالیت در شهرداری، کاری بسیار حساس و استرس زا ست. با اینکه سالها در وزارت کشور مسئولیت نظارت بر کار شهرداری ها را داشته ام، ولی تا زمانی که مستقیم در این حوزه فعالیت نداشتم، از نزدیک با مسائل و مشکلات آن برخورد نکرده بودم و قطعاً برای اعمال قانون، ما به همراهی و تعامل این مجموعه نیاز داریم.
وی ادامه داد: از آنجا که ما در این سازمان، با گروهها و اقشار مختلف اجتماعی در سطح جامعه سرو کار داریم، هر روز با مسائل جدیدی روبرو هستیم و از طرف دیگر با سازمان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی ارتباط داریم. بنابراین گمان نمی کنم هیچ سازمان یا دستگاهی به این گستردگی، تنوع و تردد و علی رغم تمام دردسرهایی که دارد این همه جاذبه و جذابیت داشته باشد.
نوذرپور در پایان با قدر دانی از تلاش ها و خدمات ارزنده نیروی انتظامی برای ارتقا سلامت و استقرار امنیت در جامعه و تعامل و همکاری این یگان با مدیریت شهری، گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی، مسئله بیکاری و تورم که همه مردم با آن روبرو هستند، همه باید سعی کنند به اندازه ی مسئولیتی که دارند حداقل کارهایی که می توانند انجام دهند و به شهروندان خدمات ارائه دهند. با تمام این نابرابری ها و تضادها، همه ما تلاش می کنیم که حال و وضع مردم بهتر شود و هرکاری که از دست مان بر می آید برای خدمت به این مردم انجام خواهیم داد. قانون را سرلوحه کار خود قرار دهیم و قطعاً این خدمات بدون همراهی و هماهنگی همه سازمان ها میسور نخواهد بود.

تقدیر از پاکبانان ، پیام آوران نظافت و پاکیزگی در منطقه ۱۶

تقدیر از پاکبانان ، پیام آوران نظافت و پاکیزگی در منطقه ۱۶

پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، اظهار داشت: پاکبانان زیبایی را برای شهر به ارمغان می آورند و در گرما و سرما تا صبحگاهان برای آسایش شهروندان فعالیت می کنند، در مراسمی به همت خیرین و با حضور خانواده های معظم شهدا از ۱۰۰ پاکبان خدمت رسان منطقه تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، شهردار منطقه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام حسن عسگری(ع) با اعلام این خبر گفت: شأن کارگر بسیار والاست ، پاکبانان سفیران پاکیزگی شهرها هستند و با تلاش خستگی ناپذیر خود آلودگی ها را از چهره شهر، پاک می کنند که این کوشش و مجاهدت ارزشمند و ستودنی است.

وی با اشاره به صداقت و امانتداری پاکبانان که در تلاش شبانه روزی برای پاکسازی و لایروبی سطح منطقه تلاش می کنند بیان داشت: این مراسم تجلیل و قدردانی در راستای ارج نهادن به پاکبانان و خادمین شهرداری منطقه با حضور معاونین و مدیران منطقه، اعضای شورایاری، حجت الاسلام کاشی امام جماعت مسجدالرضا(ع) و خانواده های معظم شهدا برگزار شد.

جابر انصاری معاون خدمات شهری منطقه ضمن قدردانی از این عزیزان گفت: پاکبانان سربازان خط مقدم خدمت رسانی شهرها هستند و در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا مهمترین وظیفه (پاکسازی، نظافت شهر) را برعهده دارند، این مراسم با هدف قدردانی از تلاش های بی وقفه این عزیزان برگزار شد ، برای توجه ویژه به فعالیت های پاکبانان که تاثیر بسیار زیادی در زندگی همه مردم دارد و نمی توان شهری را بدون حضور این عزیزان متصور شد و در پایان با اجرای پویش کمک مومنانه ۱۰۰ عدد بسته معیشتی و هدیه بین حاضرین توزیع شد

شهردار منطقه۵، از رئیس و پرسنل پلیس راهور فاتب غرب تهران قدردانی کرد

  1. به مناسبت هفته نیروی انتظامی
    شهردار منطقه۵، از رئیس و پرسنل پلیس راهور فاتب غرب تهران قدردانی کرد

به مناسبت هفته نیروی انتظامی شهردار منطقه۵، به پلیس راهور فاتب غرب تهران رفت و از رئیس و پرسنل این مرکز قدردانی و تجلیل کرد.
به گزارش  کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه۵، محمود کلهری گفت: قدردان تلاش‌های خستگی ناپذیر شما هستیم، خدمات شما هم رضایت مردم و هم خشنودی خداوند را به دنبال دارد.

او افزود: اعتقاد دارم تعامل بین نیروی انتظامی و شهرداری ضروری است. به هر میزان این تعامل بیشتر باشد، مردم زندگی راحت‌تر و امن‌تری خواهند داشت.

در این دیدار، جناب سرهنگ قاسم برجی، سرکلانتر راهور فاتب غرب تهران نیز از شهردار منطقه۵ تشکر کرد و گفت: شهرداری منطقه۵، تعامل و همکاری بسیار خوبی با پلیس راهور دارد و امیدواریم که این همکاری روز به روز افزایش یابد.

شهردار منطقه۵ را در این دیدار، محمد باقر اسدی، معاون حمل و نقل و ترافیک و فتانه انفرادی، مدیر روابط عمومی منطقه همراهی کردند.

برگزاری مسابقه کارتون «تهران هوشمند»

متن خبر برای سایت:

برگزاری مسابقه کارتون «تهران هوشمند»
مرکز تهران هوشمند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل اولین مسابقه کارتون شهر هوشمند را برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، این مسابقه با موضوع شهر هوشمند و در پنج محور شهروند هوشمند و خدمات دیجیتالی، شهر نوآور، مدیریت هوشمند حمل ونقل درون شهری، توسعه خدمات ایمنی، انرژی و محیط هوشمند و تحول دیجیتالی شهرداری، برگزار می‌شود.

علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند تا روز ۳۰ آبان ماه اقدام به ارسال آثار خود نمایند. داوری آثار ارسال شده نیز از روز ششم آذر ماه انجام خواهد شد.

علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت تهران هوشمند به آدرس smart.tehran.ir مراجعه نمایند.

از پاکبان نمونه منطقه۹ تقدیر شد

توسط شهردار تهران؛
از پاکبان نمونه منطقه۹ تقدیر شد

شهردار تهران در دفتر خود از تعدادی از پاکبانان پایتخت تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹؛ پیروز حناچی شهردار تهران در مراسمی که با حضور تعدادی از پاکبانان نمونه شهر تهران در دفتر کاریش برگزار شد؛ از اسکندر آقا محمدی به عنوان پاکبان نمونه منطقه۹ قدردانی کرد.
پاکبانان نمونه شهر تهران به پاس خدماتی که در راستای پاک و پاکیزه نگه داشتن شهر و محله داشته اند توسط شهروندان محله انتخاب شده بودند.
لازم به ذکر است اسکندر آقا محمدی پاکبان نمونه منطقه۹، ۵۷ ساله و ساکن رباط کریم است که محدوده خیابان هاشمی از تقاطع استادمعین تا بزرگراه یادگار امام(ره) را در بازه زمانی ۷ صبح تا ۱۸ را نظافت می کند.

اجرای  عملیات به زراعی فضاهای سبز شهری در منطقه ۲

اجرای  عملیات به زراعی فضاهای سبز شهری در منطقه ۲

معاون خدمات شهری و محیط زیست  شهرداری منطقه ۲ از اجرای عملیات به زراعی در فضاهای سبز معابر، بزرگراه ها و بوستان های این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲،علی اکبر کریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲با اعلام این خبرگفت: به منظور ارتقای آراستگی شهری و ایجادفضای مطلوب شهری عملیات هرس وبه زراعی شامل کندوکوب،برداشت خاک مازادوخاک دهی،ترمیم تشتک ها،ترمیم تنه، قیم گذاری،کنده کشی،هرس درختان و درختچه هاو …اجراشد
وی  افزود: این عملیات در راستای توسعه فضای سبز شهری، با کاشت انواع درخت و درختچه از نوع گونه های مختلف سازگار با آب و هوای منطقه ۲ آغاز و در حال انجام است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه گفت: تا کنون واکاری و کاشت درختچه در فضای سبزمنطقه به طول ۲۰ هزار متر مربع در بلوار ها و بوستان ها  اجرا و دیگر فضاهای سطح منطقه در دستور کار قرار دارد.
کریمی پور در پایان خواستار همراهی و مشارکت بیش از پیش شهروندان در حفظ و توسعه فضای سبز شهری شد .

افزایش امنیت و نشاط در جامعه  از اهداف مشترک ناجا ومدیریت شهری است

شهردار منطقه۲:
**افزایش امنیت و نشاط در جامعه  از اهداف مشترک ناجا ومدیریت شهری است**
شهردار منطقه ۲  گفت:  ایجاد امید در بین شهروندان و افزایش ایمنی، امنیت انتظامی و اجتماعی مبحث بسیارقابل اهمیتی است که  با تعامل و همکاری بین بخشی مدیریت شهری و نیروی انتظامی می توانیم  درمسیر تحقق آن حرکت کنیم .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ، حسن رحمانی،شهردار منطقه۲ در نشستی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی و ارج نهادن بر زحمات نیروی انتظامی  با حضور  سرکلانتر دوم فاتب،پلیس راهور،روسای  کلانتری و رئیس یگان حفاظت منطقه     برگزارشد  ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاش سبز قامتان نظم و امنیت ، یکی از مصادیق مهم خدمت به مردم را هدیه کردن امنیت به جامعه عنوان کرد و افزود: امنیت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیاز‌های جامعه است  و افزایش ایمنی ،امنیت انتظامی و اجتماعی از مصادیق بسیار قابل اهمیتی است که امنیت روانی  درجامعه را موجب می شود.
وی افزود: ایجاد امید بین شهروندان و ارتقای امنیت،آرامش ، آسایش و نشاط  در راستای افزایش رضایت مندی شهروندان  از اهداف مشترک ناجا و شهرداری تهران است.
رحمانی  با اشاره به اینکه  شعار ” تهران شهری برای همه”، مصداقی برای تحقق مشارکت اجتماعی است،گفت: همه  نهادهای اجرایی در کنار هم می توانیم در شرایطی که مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد ،با تقویت مشارکت و هم افزایی مدیریت یکپارچه محلی را اجرا و اتفاقات  مثبتی را موجب شویم که ماحصل  این تعامل افزایش رضایتمندی شهروندان است.
رحمانی درادامه  وجود میزان قابل توجهی از شبکه بزرگراه  ها و شهرک هایی همچمون اسلام آباد را از ویژگی های خاص منطقه ۲ برشمرد و گفت: با توجه به شرایط و ویژگی های منطقه ،امید می رود با همراهی نیروی انتظامی در راستای اجرای احکام حقوقی و صیانت از حقوق شهروندان تلاش کنیم و با حذف فضاهای آسیب خیز ،مشکلات اجتماعی را مرتفع کنیم.

دوره آموزشی مجازی ” قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی” برگزار می شود

دوره آموزشی مجازی ” قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی” برگزار می شود
دوره آموزشی مجازی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با نرم افزار BINJO به زودی در منطقه ۱۳ آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه ، مشارکت شهروندی را کلید ارتقای فرهنگ ترافیکی برشمرد و افزود : در حوزه آموزش شهروندی ، استفاده از ظرفیت سازمان ها در حوزه اجرای آموزش ، می بایست به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد : معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ با تعامل دانشگاه علمی و کاربردی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اقدام به برگزاری دوره های آموزشی ترافیکی کرده است.
وی افزود : این دوره آموزشی که به صورت دو روز در هفته وبا ظرفیت نامحدوده ، از هفته آینده دوشنبه ۵ آبان ماه برگزار می شود ، موضوعات روانشناسی ترافیک و آشنایی با قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی ارائه می شود.
به گفته وی شرکت در این دوره ها به صورت مجازی ، رایگان بوده و در پایان این دوره ها گواهی نامه دانشگاه علمی و کاربردی ارائه می شود.
گفتنی است ، عناوین این دوره آموزشی شامل آموزش دوچرخه سواری شهری، آموزش قوانین و مقررات عبور و مرور ایمن شهری، بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، آشنایی با حقوق قوانین و رفتارهای شهروندی در حوزه ترافیک ، آشنایی با روش های صحیح استفاده از مدل های حمل و نقل عمومی، آشنایی با ایمنی عبور و مرور عابرین پیاده، امداد اولیه در سوانح رانندگی ، آموزش رانندگی با سیمیلاتور و درک خطر، تکنیک های رانندگی در شرایط بحرانی(زلزله -سیل و…)، آموزش مفاهیم محیط زیست در حمل و نقل و ترافیک و.. بوده که علاقه مندان می توانند برای ثبت نام در این دوره ها ، به سرای محله نزدیک سکونت خود مراجعه کنند.

آیین تجلیل از مدیران ورزش مناطق ۲۲ گانه شهر تهران

به میزبانی منطقه۹ برگزار شد؛
آیین تجلیل از مدیران ورزش مناطق ۲۲ گانه شهر تهران

آیین تجلیل از مدیران ورزش مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران و تعدادی از چهره های ورزشی پایتخت با رعایت پروتکل های بهداشتی در زمین چمن مجموعه ورزشی شهید خوراکیان در منطقه۹ برگزار شد.
به گزارش  کوتاه انلاین روابط عمومی شهرداری منطقه۹، در این مراسم که با حضور حجت نظری رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹، امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران و سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو برگزار شد؛ از دو خانواده معظم شهید ساکن در منطقه۹ و نیز فرشته کریمی، الهه احمدی، نیلوفر اردلان و مسعود حاجی زواره که از قهرمانان نام آور عرصه ورزش قهرمانی می باشند؛ تجلیل شد.
همچنین سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹ در ادامه عنوان کرد: قهرمان پروری، بدون در نظر گرفتن آموزه های اخلاقی، آسیب های جدی در ورزش ایجاد کرده است، در حالی که با تاسی به الگوی پهلوانی‌مان همچون امام علی (ع) که در مقابل ضعیفان و ستمدیدگان با محبت رفتار می کردند، می توان با هدف گذاری برای پهلوان پروری به قهرمان پروری هم رسید.
او افزود: در ایران اسلامی ، الگوگیری از معصومین (ع) در اوج الگوهای فرهنگ پهلوانی در نزد مردم نهادینه شده است و اکنون هم با استفاده از عقبه و پیشینه غنی فرهنگ پهلوانی همکاران من در خانواده ورزش شهرداری تهران می توانند فرهنگ پهلوانی را ترویج کنند
موسوی تاکید کرد: در مدیریت شهری منطقه۹ یکی از اولویت های مهم ما توسعه سرانه های ورزشی است که در قالب پروژه های کوچک مقیاس محلی این مهم در حال عملیاتی شدن است.
شهردار منطقه۹ در خاتمه با اشاره به ضرورت توسعه ورزش شهروندی در پایتخت گفت: امید است تا با کاهش میزان شیوع ویروس کرونا، شاهد رونق هرچه بیشتر ورزش در میان شهروندان تهرانی باشیم.
در ادامه امیر محسنی مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران از راه اندازی «اپلیکیشن گام» برای شهروندان تهرانی و اجرای “زنگ ورزش کارکنان” در پرتال شهرداری در آینده ایی نزدیک خبر داد.
لازم به ذکر است در این مراسم از کارشناسان مناطق، نواحی، مربیان ایستگاه های تندرستی بواسطه شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، به صورت غیرحضوری تقدیر شد.

نهمین رکاب زنی شهردار منطقه۹ در دور دوم پیمایش محلات

نهمین رکاب زنی شهردار منطقه۹ در دور دوم پیمایش محلات

در دور دوم طرح “پیمایش محلات منطقه۹” که از ۱۷تیرماه شروع شده، تاکنون با استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک، ۴۷کیلومتر رکاب زده شده است.
به‌ گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، طرح پیمایش محلات از زمان حضور سید مصطفی موسوی شهردار منطقه با تقسیم محلات۸گانه به محدوده های تحت اختیار برای رصد و رفع کم و کاستی های محلات در امور نگهداشت شهر در حال برگزاریست.
به این منظور و با شروع دور دوم “طرح پیمایش محلات منطقه۹” تاکنون شهردار منطقه به همراه مدیران، نهمین بازدید میدانی را با استفاده از دوچرخه در حمایت از کمپین “سه شنبه های بدون خودرو” رکاب زدند.
در چهلمین پیمایش محلات در دور دوم، تاکنون ۱۹۵ کیلومتر معادل۲۶۶۷دقیقه بازدید صورت گرفته که سهم دوچرخه سواری ۴۷کیلومتر بوده است.
در پیمایش سه شنبه ۲۹مهر، مدیران شهری مسیر خیابان آزادی به سمت خیابان شهیدان و میدان دکتر هوشیار تا بزرگراه یادگار امام(ره) که مسیر دوچرخه احداث شده است؛ موسوی شهردار منطقه در خصوص اصلاحات مرتبط با پیست دوچرخه سواری در محورهای مذکور مواردی را متذکر شد.
لازم به ذکر است “طرح پیمایش محلات منطقه۹” با هدف رسیدگی به امور نگهداشت شهر مطابق مصوبات برای افزایش رضایتمندی شهروندان در ایجاد تهران شهری برای همه در محلات ۸گانه برگزار می شود.

اقدات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹

در شش ماهه اول سال۹۹ انجام شد؛
اقدات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹
مصطفی دینی از اجرای اقدامات ۶ماهه اول سال ۹۹ معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹ در ۷ اداره به منظور نگهداشت امور شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹؛ سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور ایجاد تهرانی برای همه و ارتقاء رضایتمندی شهروندان در قسمت غربی شهر تهران، معاونت خدمات شهری و محیط زیست در راستای انجام ماموریت های محوله در امور نگهداشت شهر گام های مناسبی برداشته است.
او به اقدامات حوزه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: شستشوی و ضدعفونی۴۸۰۰۰ مترمربع از پل های عابر پیاده، شستشو و ضدعفونی ۵۲۰۰۰ مترمربع از المانهای شهری، شستشو و ضد عفونی۴۲۰۰۰مترمربع از ایستگاه های اتوبوس، حمل ۲۵۸۴۴تن زباله تر و انتقال به مرکز پردازش، تعمیر۱۵۹۰مخزن ۱۱۰۰و۱۲۰۰لیتری، رنگ آمیزی ۳۷۲۰ مخازن زباله ،رفع ۱۰۰سد معبر صنفی و۴۲۵سد معبر وانتی و دستفروش از اقدامات اداره خدمات شهری در ۶ماهه اول سال ۹۹ می باشد.
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹ اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز را چنین برشمرد و افزود: نصب ۳۱۶ شعله چراغ SMDدر بوستان ها ،ترمیم و اجرای ۱۱۱۴۴ متر شبکه آبرسانی در منطقه،کاشت ۱۷۳۸ اصله نهال، مناسب سازی ۱۶۲۰۰ مترمربع از بوستان ها برای بهره برداری توان یابان، تعویض کف پوش لاستیک زمین بازی کودکان به مساحت ۲۰۶۰ مترمربع، شتشوی ۹۱۲۶۰ اصله تنه درختان به منظور کنترل آفت و توزیع ۱۰۸۰۰ بسته بهداشتی در بین کارگران از جمله موارد اجرایی اداره فضای سبز است.
دینی اتصال ۳۰کیلو وات برق خورشیدی به شبکه داخلی منطقه، نصب ۴۵ عدد شیرهای آب پدالی در ساختمان مرکزی و نواحی، تعمیر و نگهداشت آبگرمکن های خورشیدی و بروز رسانی و نصب سیستم کنترل هوشمند منطقه، انجام معاینه فنی موتور خانه ها بر اساس ایزو ۱۶۰۰۰، بازدید و بررسی وضعیت آلودگی کارخانه لبنیات پاک، اجرای طرح نگهداشت محیط زیستی شهر، شناسایی اصناف آلوده و پیگیری تا برطرف شدن معضل، ارزیابی عملکرد زیست محیطی پیمانکاران حوزه های اجرایی و صدور اقدام اصلاحی، آموزش ۵۰۰۰نفر ساعت موارد محیط زیستی به پیمانکاران حوزه های اجرایی، اصناف، شهروندان و پرسنل را از کارهای انجام شده در حوزه محیط زیست دانست.

او همچنین به اقدامات اجرایی اداره زیباسازی در منطقه ایی که دارای موقعیت خاص می باشد اشاره کرد و عنوان داشت: نورپردازی ۳۹۸۰۰متر و آذین بندی ۲۸۸۰۰ متری در مناسبت های ملی و مذهبی، نورافشانی میدان آزادی، نصب ۴۵ المان شهری، اجرای ۴ ویدیو مپینگ در مناسبت های ملی و مذهبی و نصب ۲ عدد پایه پرتابل در ۶ماهه ابتدایی سال انجام شده است.
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹، اجرای طرح کاهش پسماند( طرح کاپ ) در ۳۳ساختمان تحت پوشش شهرداری منطقه و در سازمان ها و ادارات، در دو شهرک مسکونی و محله فتح صنعتی (فتح ۳ تا فتح ۲۹)، اجرای طرح محله پاک و حذف مخازن پسماند تراز معابر در دو محله، اجرای طرح شنبه های بدون پسماند و توزیع مخازن سه گانه در سازمان ها و شهرک های مسکونی از مواردی دانست که توسط اداره پسماند انجام شده است.
او همچنین با اشاره به اداره ساماندهی در خصوص اقدامات صورت گرفته چنین گفت: احداث ۲بازار میوه و تره بار، توزیع ۱۴۰کارت هدیه به منظور مساعدت مالی به بساط گستران و دست فروشان به دلیل شیوع ویروس کرونا ، اخذ۲۳ رای کمیسیون برای واحدهای مزاحم، برگزاری۱۵ جلسه کمیته ایمنی ساختمان به منظور افزایش ضریب ایمنی ساختمان های پرخطر و کاهش ریسک و مخاطرات ایمنی آنها اجرا شد.
دینی در خاتمه لایروبی۴۰۰هزار متری کانالها و انهار و حفر ۷حلقه چاه جذبی در خیابان های خالقیان، طوس، نوری نیارکی، تقاطع بزرگراه آیت الله سعیدی، میدان بوتان، بزرگراه فتح ۲۷ و زیر پل شیرپاستوریزه را از مواردی دانست که در اداره مسیل ها پیش از فصل بارش صورت گرفته است

وبینار تخصصی  بحران کرونا زیر سقف خانه ها” در منطقه ۲

همزمان با هفته ی ملی سلامت بانوان برگزار می شود؛
وبینار تخصصی  بحران کرونا زیر سقف خانه ها” در منطقه ۲
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ گفت:همزمان با هفته ی ملی سلامت بانوان ایرانی،  وبینار تخصصی ” بحران کرونا زیر سقف خانه ها  برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، یوسف مزارعی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه  با اعلام این خبرگفت:به مناسبت گرامیداشت “هفته ملی سلامت بانوان” برنامه های متنوع آموزشی ، مشاوره ای وسلامت محور، با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کووید۱۹ و فاصله گذاری اجتماعی و با شعار«سلامت زنان در دوره کرونا» در منطقه ۲برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری وبینار تخصصی با موضوع بحران کرونا زیر سقف خانه ها گفت: در این وبینار موضوعاتی همچون  نقش زنان و روان شناسی مثبت نگر، و نقش زنان در گذر از بحران کوئید ۱۹ با حضور متخصصین و کارشناسان روانشناسی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
مزارعی  افزود: ارانه مشاوره رایگان به بانوان سرپرست خانوار و خانواده ی آنها ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در فضای مجازی، برگزاری کارگاه سلامت زنان و خانواده در دوره کرونا(مادر و کودک)- و مشاوره فردی رایگان با محوریت سلامت زنان و خانواده در دوران کرونا در محل مجموعه شهربانو و با حفظ پروتکل های بهداشتی همچنین اکران بنرهای اطلاع رسانی در نقاط پرتردد منطقه جهت آگاهی بخشی به شهروندان، از  دیگر اقدامات و برنامه های پیش بینی شده است.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری  منطقه ۲  گفت:ترویج رویکرد خود مراقبتی در بین زنان به منظور مراقبت از خود و خانواده در شرایط پاندمی کووید۱۹، حفظ سلامت جسمی و روحی و ایجاد شادابی و نشاط در میان بانوان،  بالابردن آمادگی جسمانی و غنی سازی اوقات فراغت بانوان شهروند در شرایط شیوع بیماری  را از اهداف برگزاری این برنامه ها است.

طرح آموزشی و فرهنگسازی ” دوچرخه سواری ” در منطقه ۱۳ کلید خورد

طرح آموزشی و فرهنگسازی ” دوچرخه سواری ” در منطقه ۱۳ کلید خورد
در راستای فرهنگسازی دوچرخه سواری بین شهروندان و همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش ، طرح آموزشی ویژه ۴ هزار نفر از سربازان و کادر نیروی هوایی توسط اداره آموزش های شهروندی منطقه۱۳ در پادگان شهید قدس آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه گفت : در راستای تدابیر شهردار تهران در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ، شهرداری منطقه ضمن اولویت قرار دادن این مهم ، برنامه ها و طرح هایی را برای تشویق شهروندان به استفاده از این وسیله حمل و نقل پاک در سال جاری به اجرا گذاشت .
وی ایجاد و توسعه مسیرهای دوچرخه در معابر اصلی و بزرگراه ها، افتتاح ساختمان های دوستدار دوچرخه و تشویق مدیران و کارکنان به استفاده از دوچرخه ، برگزاری پویش سه شنبه های بدون خودرو و دعوت از اقشار مختلف برای پیوستن به این پویش و برگزاری مسابقات ورزشی دوچرخه سواری و.. از جمله اقدامات منطقه در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برشمرد.
شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح آموزشی و فرهنگسازی ” دوچرخه سواری ” در منطقه ۱۳ به عنوان یکی از برنامه های اصلی منطقه در شش ماهه دوم سال اظهار داشت : اولین دوره از طرح آموزش دوچرخه سواری ، با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳، فرمانده نیروی هوایی پادگان شهید قدس ، اعضای هیئت دوچرخه سواری شرق تهران و دیگر مسئولین برگزار شد .
وی افزود : این طرح ، با آموزش ۳۰۰ نفر از سربازان پادگان شهید قدس آغاز شد و به صورت مستمر و تا آموزش کامل سربازان و کادرنیروی هوایی این پادگان و خانواده های آنان ادامه می یابد.
رحمان زاده تصریح کرد : طی این دوره آموزشی، ضمن برشمردن مزایای دوچرخه سواری، از دوچرخه به عنوان بهترین وسیله حمل و نقل پاک نامبرده شد که در روزهایی کرونا می تواند به حفظ سلامت شهروندان کمک کند .
رحمان زاده خاطر نشان کرد:در این دوره، ضمن تشویق و ترغیب سربازان به استفاده از دوچرخه در مسیر های ایمن و پیش بینی شده ، اصول و آموزش مقدماتی دوچرخه سواری نیز تشریح شد.
گفتنی است ، در ادامه اقدامات منطقه برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ، صبح امروز ، شهردار منطقه به همراه مدیران با استفاده از دوچرخه ، محدوده ناحیه را بازدید و مسائل نگهداشت شهر را رصد کردند.

دیدار دوستانه پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با کودکان‌ کار

شهردار منطقه ۵ اعلام کرد:
دیدار دوستانه پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با کودکان‌ کار

شهردار منطقه ۵ گفت: به مناسبت هفته تربیت بدنی، پیشکسوتان تیم‌های استقلال و پرسپولیس در یک بازی دوستانه با تیم مجموعه توانای کودکان کار، پا به توپ شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵ ، محمود کلهری افزود: مسابقه بسیاردیدنی، با کیفیت و جذاب با حضور فوتبالیست‌های عزیز و پیشکسوتان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با کودکان کار، برگزار شد.

او تاکید کرد : این‌گونه فعالیت‌ها، می‌تواند پیامدهای مثبتی، در آینده این عزیزان داشته باشد چرا که معتقدم، تغییر رویکرد و نگاه ویژه به کودکان کار ضروری است.

شهردار منطقه ۵ خاطر نشان کرد : منطقه ۵، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های و امکانات ورزشی بسیار خوبی دارد. به همین دلیل، حتما باید تقویم ورزش را تا پایان سال با یک برنامه‌ریزی دقیق، کیفی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعقیب کنیم.

سید حسین دلبری معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵ نیز گفت:قهرمانی و ایثار درس امروز کودکان کار در این بازی بودکه توسط بهترین معلمان این عرصه یعنی پیشکسوتان و قهرمانان به آنها آموزش داده شد.

سید قاسم موسوی، رئیس اداره ورزش شهرداری منطقه ۵، نیز هدف از برگزاری این مسابقه دوستانه را افزایش اعتماد به نفس کودکان کار و ایجاد فضایی شاد برای آنان دانست تا بتوانند لذت پیروزی، شور و نشاط اجتماعی را تجربه کنند.

این بازی، در زمین چمن مصنوعی شهرداری ناحیه ۶ منطقه ۵برگزار شد و با نتیجه مساوی ۲ -۲ به پایان رسید.

 

تجلیل از پیشکسوتان، مدیران، مربیان و کارشناسان ورزش مناطق۲۲گانه

به میزبانی منطقه۹ انجام می شود؛
تجلیل از پیشکسوتان، مدیران، مربیان و کارشناسان ورزش مناطق۲۲گانه

اداره ورزش معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ در هفته تربیت بدنی و ورزش نسبت به اجرای ۱۵عنوان برنامه از جمله ویژه برنامه تجلیل از پیشکسوتان، مدیران، مربیان و کارشناسان عرصه ورزش شهرداری تهران به میزبانی منطقه اقدام می کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، علیرضا خامسیان سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با تبریک فرا رسیدن هفته تربیت بدنی عنوان کرد: به منظور تقدیر و تجلیل از پیشکسوتان، مدیران، مربیان و کارشناسان عرصه ورزش شهرداری تهران، مراسمی ویژه به میزبانی منطقه۹ در مجموعه ورزشی شهید خوراکیان انجام می شود.
او افزود: در این مراسم از عوامل اجرایی در امر توسعه ورزش همگانی شهر تهران و زحمتکشان مناطق ۲۲گانه با حضور مدیران شهری و برخی چهره های مطرح ورزش کشور و شهرداری تقدیر می شود.
خامسیان همچنین با اشاره به اجرای ۱۵عنوان برنامه ورزشی عنوان‌کرد: برگزاری مراسم تجلیل از فعالین عرصه ورزش شهرداری تهران، مسابقات ضربان پنالتی ویژه نوجوانان در زمین چمن شهید فراهانی، همایش پیاده روی در خیابان اجتماعی، مسابقات درون ایستگاهی در رشته های طناب زنی دارت، پویش دوشنبه های ورزشی، مسابقات ورزشی مجازی، فوتبال نمادین کودکان و برگزاری مسابقات بومی محلی در خیابان اجتماعی از جمله برنامه های اجرایی در هفته تربیت بدنی و ورزش است که با رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی مناسب انجام می شود.

ایجاد نشاط و امید، اساس تقویت رضایت شهروندی و مشارکت اجتماعی

شهردار منطقه۲ در نشست با دبیران شورایاری محلات گفت:

ایجاد نشاط و امید، اساس تقویت رضایت شهروندی و
مشارکت اجتماعی /ایجاد نشاط وامید اساس توسعه شهرو تقویت رضایت شهروندی

شهردار منطقه۲ در اولین نشست با دبیران شورایاری محلات ۲۱ گانه ،ایجاد نشاط و امید و افزایش رضایت شهروندان را اولویت برنامه های مدیریت منطقه برشمرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن رحمانی،شهردار منطقه ۲ در این نشست با تاکیدبر اینکه داده ها و اطلاعات شورایاران فرصتی ارزشمند برای مدیریت شهری است، گفت: با توجه به برنامه های شهرداری در توسعه محلات ،اطلاعات شورایاران می تواند فرصتی برای هدایت مناسب طرح ها برای توسعه محلات باشد.
وی با اشاره به هدفگذاری مدیریت شهری برای ایجاد اعتمادشهروندان وافزایش مشارکت آنها گفت:شهروندان مهم ترین سرمایه اجتماعی هستند و با جلب رضایت و افزایش اعتماد آنها می توان چشم انداز خوبی را برای مشارکت عمومی در اداره شهر ترسیم کرد.
رحمانی در تشریح اولویت برنامه های مدیریت منطقه بر استفاده از نوآوری و خلاقیت با بهره گیری از روش های نوین در اجرای طرح ها اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود،اصلاح فرایندها ،کاهش هزینه و استفاده بهینه از منابع در اولویت توجه قرار دارد.
شهردار منطقه ۲ افزود: مشارکت اقتصادی و اجتماعی از دیگر راهبردهای توسعه شهری است و مدیریت منطقه بر این باور است با حمایت و یاری شورایاران و شهروندان می تواند برای بهره مندی از این مشارکت ها ،ظرفیت مناسبی ایجاد کند.
رحمانی در ادامه به برگزاری مستمر جلسات کارگروه های تخصصی شورایاران تاکید کرد و گفت: به منظور برنامه ریزی هدفمند دراجرای طرح ها و برنامه های شهری،بازدیدهای میدانی از محلات با حضور شورایاران در دستور کار قرار دارد ونیازها به طور دقیق شناسایی می شود.

چالش ها و مسابقات ورزشی متنوع به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش

اجرای ویژه برنامه‌های مجازی و میدانی منطقه۱۳ :
چالش ها و مسابقات ورزشی متنوع به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش
به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی ، برنامه‌های مجازی و میدانی شهرداری منطقه۱۳ تدوین و اجرایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به نامگذاری ۲۶ مهر ماه لغایت ۲۲ آبان ماه به عنوان هفته تربیت بدنی گفت : به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی ، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده ، اداره ورزش معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۳ با توجه به شیوع کرونا ، برنامه هایی را به دو صورت میدانی و مجازی پیش بینی و تدارک دیده است .
وی در خصوص اجرای ویژه برنامه ها در فضاهای باز گفت : یکم آبان ماه ؛ بوستان جنگلی سرخه حصار میزبان همایش دوچرخه سواری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی است.
شهردار منطقه ۱۳ افزود : مسابقات رایانه ای ،پینگ پنگ ، فوتبال دستی ، سوارکاری، پیاده روی و مسابقات درون ایستگاهی بدون اجتماع و با رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در فضای باز مجموعه های ورزشی و بوستان های منطقه برگزار می شود.
رحمان زاده در خصوص اجرای برنامه ها به صورت مجازی ادامه داد : باشگاه مجازی منطقه چالش هایی در قالب روپایی ، پنالتی ، دارت ، طناب زنی ، ورزش پدر و پسری، خانوادگی و.. راه اندازی کرده و آموزش هایی نیز به صورت مجازی با عناوین ورزش و تغذیه سالم در شبکه های مجازی سرای محلات ارائه می شود.

شهردار منطقه ۵ در پیامی، هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

شهردار منطقه ۵، هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

شهردار منطقه ۵ در پیامی، هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت.

محمود کلهری نوشت: هفته نیروی‌انتظامی، فرصتی است تا از زحمات شبانه‌روزی سبزجامگان و دلیرمردان غیور نیروی‌انتظامی، تجلیل کنم و به آنان، خداقوت بگویم.

دریادلان باغیرتی که از استواری گام‌هایشان ایران زمین، پایدار و برقرار است و‌ با حضور خستگی‌ناپذیر و شبانه‌روزی‌شان، وجب به وجب خاک سرزمینم، در امنیت و آرامش.

ایثارگران بی‌منت و بی‌ادعایی که در بحران و سختی‌ها، کنار مردم هستند تا مباد، دلی غمگین و قلبی آزرده‌خاطرباشد.

آنان که جان‌فشانی می‌کنند تا نظم،قانون و عدالت در کشور برقرار و استمرار داشته باشد و دراین راه،شهدای زیادی تقدیم ایران اسلامی کرده اند.
روزتان مبارک و اقتدارتان مستدام، ناجیان‌ امنیت ایران‌زمین.

اجرای برنامه های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی در منطقه۹

اجرای برنامه های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی در منطقه۹

سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ از اجرای ۵عنوان برنامه در هفته ملی سبا ( سلامت بانوان ایرانی) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، علیرضا خامسیان با اعلام این خبر گفت : هفته ملی سلامت بانوان ایرانی با هدف ترویج رویکرد پیشگیری در بین زنان به منظور خود مراقبتی در شرایط کرونا و گرامیداشت بانوان کادر بهداشت و درمان ، با شعار ملی “سلامت زنان در دوره کرونا” برگزار می شود.
او افزود: افزایش وظیفه و مسئولیت های زنان در دوره همه گیری بیماری شامل اقدام های پیشگیرانه و مراقبت از بیماران مبتلا در خانواده، اداره امور فرزندان در شرایط تعطیلی مدارس، مشکلات ناشی از مرگ و بیماری همسر، فشارهای اقتصادی ناشی از تعطیلی و قرنطینه ها، آسیب های جدی به سلامت زنان وارد می کند.
سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ همچنین بیان کرد: شیوه زندگی سالم زنان، سلامت باروری زنان، زنان و سلامت روانی، نقش زنان در ترویج منابع اطلاعات معتبر و پیشگیری از آسیب های شغلی و اجتماعی زنان در اپیدمی کووید ۱۹ از دیگر روزهای هفته ملی سلامت بانوان است.
خامسیان با اشاره به اجرای برنامه های هفته ملی سلامت بانوان گفت: برگزاری وبینار تخصصی با موضوع زنان و سلامت روانی در همه گیری کووید۱۹، تقدیر از بانوان فداکار کادر بهداشت و درمان ( مرکز بهداشت غرب)، بارگذاری طرح های گرافیکی هفته ملی سلامت بانوان در ساب پرتال منطقه و محلات، اشتراک گذاری طرح گرافیکی و تولیدات محتوایی در فضای مجازی از جمله برنامه های اجرایی می باشد.

مدیرعامل صنایع شیر ایران: اصحاب رسانه در توسعه فرهنگ‌ مصرف شیر نقش مهمی دارند

حمیدرضا طهماسبی‌پور مدیر روابط عمومی صنایع شیر ایران با بیان اینکه تشکیل شورای ارتباطات از جمله اقداماتی است که برای ایجاد تحول و قوی تر شدن ارتباط با رسانه انجام شده است،گفت: در حال حاضر ۸۰ خبرنگار عضو شورای ارتباطات پگاه هستند و امروز دومین نشست این شورا پس از تهران در گیلان برگزار ‌شده است.

به گزارشکوتاه انلاین   ، وی افزود: شرکت پگاه ایران تنها دارنده ۶۴ نشان ایمنی و سلامت از سازمان غذا و دارو است و ۸۰۰ کد محصولی متنوع را تولید می‌کند.

طهماسبی‌پور کاهش مصرف لبنیات را برای سلامت جامعه بسیار خطرناک عنوان کرد و ادامه داد: از رسانه ها انتظار داریم، کمک کنند تا فرهنگ استفاده بیشتر مصرف لبنیات در جامعه ترویج شود.

وی با بیان اینکه پوکی استخوان از جمله بیماری هایی است که در اثر کاهش مصرف لبنیات در جامعه روند رو به رشدی را طی خواهد کرد،گفت: ضرورت مصرف روزانه شیر برای تمام گروه های سنی از سوی متخصصان علم تغذیه توصیه می شود و علاوه بر رشد کودکان و نوجوانان، موجب تضمین سلامت جسمی افراد و ارتقای هوش و قدرت فراگیری می شود.

مدیر روابط عمومی صنایع شیر ایران با اشاره به گرامیداشت روز شیر مدارس تصریح کرد: برای توسعه سلامتی، تغذیه دانش آموزان هر جامعه بسیار مهم است و برای تحقق این امر شرکت شیر پگاه با تمام توان در کنار دولت است و آمادگی لازم وجود دارد که مشارکت فعال در جهت تحقق این مسولیت اجتماعی مهم داشته باشیم.

وی افزود: آمار موجود بیماری پوکی استخوان در کشور نگران کننده است و باید با توسعه و ترویج فرهنگ مصرف شیر و سایر لبنیات افراد را از رنج کمبود کلسیم دور کنیم.

مدیرعامل صنایع شیر ایران: بعد از مسولین، خبرنگاران نقش موثری در ارتقاء آگاهی توسعه سلامت جامعه دارند.

در ادامه جلسه قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران که به صورت ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران صحبت کرد، با بیان اینکه اصحاب رسانه برای توسعه فرهنگ‌ مصرف شیر نقش مهمی دارند، گفت: صنایع شیر رویکرد سلامت محور دارد و ما خواهان آگاهی بخشی رسانه در حوزه ترویج فرهنگ تغذیه سالم بویژه افزایش سرانه مصرف شیر و لبنیات هستیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از مسولین، خبرنگاران نقش موثری در ارتقاء آگاهی توسعه سلامت جامعه دارند، افزود: توسعه سلامت دانش آموزان و تحویل شیر رایگان به مدارس به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته برای شرکت شیر ایران (پگاه) از اهمیت زیادی برخوردار است و اجرای این امر را از رسالت های مهم خود می داند.

قدوسی ادامه داد: در سال گذشته در سطح چندین استان محروم توزیع شیر مدارس در دستور کار قرار گرفت، اما امسال با توجه به اوضاع کرونا و فضای آموزشی جدید این امر انجام نشده است، اما پس از عادی شدن شرایط دوباره توزیع شیرمدارس از سر گرفته خواهد شد.

قدوسی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت، سن پوکی استخوان در خانم‌ها به ۴۰ و ۴۵ سال رسیده است و ۹۰ درصد از مردم کشور از کمبود کلسیم رنج می برند، گفت: درخواست داریم حتما افزایش مصرف لبنیات در جامعه در دستور کار جدی قرار گیرد و اصحاب رسانه برای تحقق ترویج این فرهنگ عزم جدی داشته باشند.

مدیرعامل شیر ایران اشاره به اینکه استان گیلان از استان‌هایی است که تولید و مصرف شیر را در زنجیره کامل خود دارد، خاطرنشان کرد: در گیلان برای افزایش تولید شیر اقداماتی در حال انجام است و شیر پگاه گیلان از کارخانه های خوب ما در کشور محسوب می شود.

وی تصریح کرد: با وحدت می توان در خودکفایی به درجات بهتری دست یابیم و هم اکنون در بازار سرمایه ورود خوبی دارد.

مدیرعامل پگاه گیلان: سلامت مردم در اولویت کاری ما قرار دارد 

در ادامه جلسه موسی اسماعیل زاده مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان با اشاره به اینکه این کارخانه حتی در دوران کرونا یک روز تعطیل نشده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت دارد، گفت: به جرات می توان گفت که کارکنان این شرکت نیز از سربازان سلامت محسوب می شوند زیرا در حفظ و توسعه سلامت جامعه در این شرایط سخت همچنان مشغول کار بوده و هستند.

وی افزود: سلامت مردم در اولویت کاری ما قرار دارد و هرگز محصول ناسالمی به این کارخانه وارد نشده و نمی شود.

اسماعیل زاده ادامه داد: ما بر رعایت زنجیره تولید تا مصرف تاکید داریم و اگر مردم هر مشکلی را در محصولات دیدند، به اطلاع ما برسانند.

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار کلانشهر در خصوص اینکه به گفته برخی از دامداران برخی از صاحبان کارخانجات لبنی بدهی میلیاردی به دامداران بابت خرید شیر دارند و وضعیت شیر پگاه چگونه است، پاسخ داد: این بدهی سال گذشته ۵۰ روز بود که به کمتر از ۳۰ روز رسیده است و هیچ بدهی معوقه به بانک‌ها نداریم و در خصوص معوقات پرسنل هم تماما پرداخت شده است.

مدیرعامل پگاه گیلان ادامه داد: بر اساس مصوبه تنظیم بازار،ماه آینده، کره لاکتیکی سنتی وارد بازار می شود و پنیر سیاهمزگی گیلان تولید این شرکت نیز به زودی وارد بازار می‌شود.

وی در خصوص بورسی شدن این شرکت، گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد از سهام پگاه گیلان به صورت عرضه اولیه وارد بازار بورس شده است .

در ادامه این جلسه حسین غلامی مدیر عامل شرکت بازارگستر پگاه منطقه یک گفت: شرکت پگاه ۵ منطقه پخش در کشور دارد و استان گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی و مازندران در یک منطقه هستند.

وی افزود: رعایت چرخه سرما برای شیر و فرآورده های آن بسیار مهم است و برای جلوگیری از فاسد شدن باید محصولات در تمام حلقه های این زنجیره در شرایط مناسب قرار گیرند.

در ادامه مهرداد بابا فرجی مدیر تولید شرکت شیرپگاه گیلان گفت: حفظ سلامت مردم با ارائه محصولات سالم از مهم ترین اهداف است و برای تحقق این امر لازم است تا فروشگاه ها از گذاشتن شیر و فرآورده های آن در محیط باز خودداری کنند.

وی افزود: دیده می شود که صاحبان فروشگاه ها، گاهی شیر و دوغ را در جعبه هایی در جلوی فروشگاه به فروش می رسانند که این کار اشتباهی است و عمر محصول را کوتاه می کند.

بابافرجی خاطرنشان کرد: توزیع پنیر این شرکت نیز در ۶ استان مجاور گیلان از جمله اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه انتخاب سلامتی سبک زندگی پگاهی ها است، گفت: برای افزایش سرانه مصرف شیر و ترویج همراه تلاش صادقانه داشتیم و از اصحاب رسانه انتظار می رود در این خصوص تلاش ها را مضاعف کنند.

مدیر تولید پگاه گیلان در خصوص تزریق ویتامین دی ۳ به شیر گفت: این ویتامین مانند واگنی است که کلسیم را به سلول های بدن می برد که به دلیل فقر گیلان از تامین این ویتامین از آفتاب تا حدی محروم است و به همین دلیل در جهت توسعه سلامت مردم تزریق این ویتامین به شیر انجام می شود.

برای اولین‌بار در صنعت خرده‌فروشی کشور
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه مجوز تاسیس بنیاد نیکوکاری گرفت

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، به‌عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای کشور موفق به اخذ مجوز تاسیس یک بنیاد خیریه کشوری شد.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، این شرکت به‌عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای کشور موفق به اخذ مجوز تاسیس یک بنیاد خیریه کشوری شد. این مجوز با حضور مدیران عالی‌رتبه رفاه و کمیته امداد امام خمینی(ره) مهرماه سال جاری صادر شد.
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در نظر دارد در راستای حضور پررنگ در حوزه مسئولیت اجتماعی و ادامه انجام امور خیرخواهانه و داوطلبانه با آغاز فعالیت این بنیاد، در رویدادهای اجتماعی بیش از پیش مشارکت فعال داشته باشد.
همچنین معرفی مهران مدیری به‌عنوان سفیر برند رفاه، تخصیص مبالغ حاصل از درصدی از فروش به کودکان کار و فراهم کردن وسایل تحصیل برای کودکان بی‌بضاعت، کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، بیماران تالاسمی و سرطانی، کمپین برای مادران، کمپین همیار پلیس، اهدای ۱۰ هزار بسته تسهیلاتی جهیزیه ۲۴ میلیونی به زوج‌ها، امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت فروشگاه‌های رفاه و سازمان بهزیستی کشور، تهیه بسته‌های غذایی و کالاهای بهداشتی با همکاری هلال احمر و ارسال آن به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه و مناطق سیل‌زده کشور، حمایت از تیم والیبال ایران در مقدماتی المپیک۲۰۲۰، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه الزهرا با حمایت فروشگاه رفاه، حمایت رفاه از تیم ملی بسکتبال، توزیع چهارهزار بسته حمایتی در استان‌های سیستان و بلوچستان و برخی نقاط استان تهران، اجرای طرح یاری با مشارکت شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات، توزیع دومیلیون و ۲۰۰ هزار سبد کالایی برای مددجویان کمیته امداد و امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد امام خمینی(ره) و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و افزایش میزان اشتغالزایی برای جوانان و نیروهای متخصص بومی با وجود شرایط سخت اقتصادی و محدودیت‌های دوران شیوع ویروس کرونا از جمله فعالیت‌های شاخص و اثربخش این بنگاه اقتصادی خصوصی در حوزه عمل به مسئولیت‌های اجتماعی بود.
گفتنی است شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فعالان حوزه صنعت خرده‌فروشی کشور با اتکا به سابقه و تجربه خود در عرصه اقتصادی کشور، امید دارد با آغاز فعالیت این بنیاد خیریه بتواند گام‌های موثری در رشد کشور و حضور مسئولانه در حوزه اجتماعی بردارد.

بلاتکلیفی بیمه ۱۵ هزار تاکسیران تهرانی

بلاتکلیفی بیمه ۱۵ هزار تاکسیران تهرانی/بانک اطلاعاتی دقیق وزارت کشور درباره رانندگان تاکسی

بلاتکلیفی بیمه ۱۵ هزار تاکسیران تهرانی/بانک اطلاعاتی دقیق وزارت کشور درباره رانندگان تاکسی

رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عدم بیمه رانندگان تاکسی از سوی سازمان تامین اجتماعی گلایه کرد و گفت: براساس بررسی‌های انجام شده تعداد رانندگان تاکسی مشمول در تهران که از سال ۱۳۹۴ وارد ناوگان شدند، اما بیمه آنها به روزرسانی نشده حدود ۱۵ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

علیرضا قنادان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت اجرای تفاهم‌نامه به روزرسانی لیست بیمه تاکسیرانان از سوی تامین اجتماعی، اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید از سال ۱۳۹۴ فهرست مشمولان یارانه حق بیمه رانندگان درون شهری اصلاح نشده است که بر همین اساس در بهمن‌ماه سال گذشته یک تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری تهران، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی منعقد شد و قرار شد که لیست مشمولان یارانه بیمه تاکسیرانان به روزرسانی شود.

وی با بیان این‌که همان زمان اعلام کردیم که به دلیل عدم به روزرسانی لیست مشمولان یارانه حق بیمه شاهد هستیم که بسیاری از این افراد با این‌که در ناوگان تاکسیرانی فعال نیستند اما همچنان نام آنها در لیست بیمه است، افزود: براساس تفاهم‌نامه قرار شد که سازمان تاکسیرانی لیست افرادی که باید حذف شوند و همچنین لیست تاکسیرانان مشمول را از طریق وزارت کشور در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهد و آنها نیز پس از حذف افرادی که دیگر در ناوگان فعال نیستند، نام تاکسیرانان جدید را به لیست اضافه کنند.
به گفته قنادان،  شاهد هستیم با این‌که چندین ماه از این تفاهم‌نامه می‌گذرد و وزارت کشور نیز لیست‌ افراد جایگزین را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داده، افراد جایگزین در لیست مشمولان یارانه حق بیمه تامین اجتماعی قرار نگرفته است.

قنادان با بیان این‌که براساس تفاهم‌نامه قرار بر این بود که وزارت کشور ظرف مدت ۱۰ روز لیست‌های مورد نیاز را به تامین اجتماعی بدهد و طی مدت سه ماه در فازبندی‌های مختلف این لیست به روزرسانی شود، اظهار کرد: ما در همان مدت ۱۰ روز، لیست اولیه تهران را در اختیار وزارت کشور قرار دادیم و آنها نیز لیست را برای سازمان تامین اجتماعی ارسال کردند.

رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان این‌که براساس بررسی‌های انجام شده تعداد رانندگان تاکسی مشمول که از سال ۱۳۹۴ وارد ناوگان شدند، اما بیمه آنها به روزرسانی نشده حدود ۱۵ هزار نفر تخمین زده می‌شود، گفت: البته برخی افراد که وارد ناوگان شده‌اند بازنشسته بوده و نیاز به بیمه جدید ندارند و برخی دیگر بنا به دلایل دیگری از جمله عدم توان پرداخت حق بیمه سهم خودشان، علاقه‌ای به این‌که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خویش فرما قرار گیرند، ندارند.

وی با بیان این‌که در فاز اول، سازمان تاکسیرانی شهر تهران نام ۲۳۰۰ راننده مشمول را ارسال کرده، اظهار داشت: نکته قابل توجه این است که سازمان تامین اجتماعی قرار بود براساس تفاهم‌نامه ضمن حذف رانندگانی که در ناوگان فعال نیستند نسبت به اضافه کردن رانندگان جدید اقدام کنند، اما گویا رانندگانی را که در ناوگان فعال نبودند را براساس لیست وزارت کشور از سامانه بیمه حذف کرده اما رانندگان جدید هنوز جایگزین نشده‌اند و این متفاوت از تفاهم‌نامه‌ای بود که میان وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی منعقد شد.

قنادان با بیان این‌که بنا به گفته مسئولان تامین اجتماعی، لیستی که آنها از مشاغل در اختیار دارند تفکیک شده نیست، گفت: رانندگان آژانس و رانندگان اتوبوس در لیست تامین اجتماعی در کنار راننده تاکسی است و آنها لیست تفکیک شده نداشتند که وزارت کشور برای تسریع امور این لیست را به صورت تفکیکی در اختیارشان قرار داده است، چرا که بانک اطلاعاتی وزارت کشور به دلیل آنکه هر ماه سهمیه سوخت به رانندگان می‌دهد بسیار دقیق است اما با این‌که لیست در اختیارشان قرار داده شده تا کنون تنها به حذف نام رانندگان غیرفعال اقدام شده و نام رانندگان جدید هنوز اضافه نشده است.

رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان این‌که عدم اقدام در به روزرسانی فهرست مشمولان یارانه حق بیمه در حالیست که تعداد افرادی که به لیست بیمه باید اضافه شوند بسیار کمتر از تعداد حذف شدگان است، افزود: این مساله نشان می‌دهد که اضافه شدن رانندگان جدید تاکسی به لیست بیمه بار مالی برای سازمان تامین اجتماعی ندارد و این عدم اجرای تفاهم‌نامه در حالی است که ما با یک قشر ضعیف مواجه هستیم که در سایه آسیب‌های معیشتی و اقتصادی دوران کرونا، توانایی آنکه ماهانه در حدود ۶۵۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت کنند تا تحت پوشش بیمه خویش فرما قرار گیرند را ندارند.

وی ادامه داد: حتی با رانندگانی مواجه هستیم که توان پرداخت سهم ۵۰ درصدی خودشان در بیمه (۳۵۰ هزار تومان) را نیز ندارند و به همین دلیل اعلام می‌کنند که علاقه‌ای به این‌که تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ندارند و دولت چنانچه قصد حمایت از این قشر زحمت کش را دارد یکی از بهترین اقدامات رفع مشکل بیمه تامین اجتماعی است که برای آن تکلیف قانونی هم دارد.

روند نزولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صعود دوباره کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت هشدار داد

روند نزولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صعود دوباره کرونا در کشور

روند نزولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صعود دوباره کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه آمار ابتلا، بستری و فوت به علت کرونا کاملا به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک بستگی دارد، گفت: استفاده از ماسک در مراکز و اماکن عمومی به کمترین میزان خود از هفتم مرداد تاکنون رسیده است.

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا، گفت: آمار ابتلا، بستری و فوت به علت کرونا کاملا به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک بستگی دارد و هر وقت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور کاهش یافته، آمار ابتلا و بستری به علت کووید ۱۹ افزایش می‌یابد.

وی درباره اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا گفت: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۶۱٫۸۵ درصد رسیده و شاهد روند نزولی در این زمینه هستیم و از آن طرف روند صعودی ابتلا و بستری به علت کووید ۱۹ را مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: همه جهان بیش از هفت ماه است که با ویروس کرونا درگیر هستند. به هر حال همه کشورها مجبور به بازگشایی‌ها بودند و در ایران برای بازگشایی‌ها، پروتکل‌های بهداشتی تدوین شد. خط قرمز همه ما باید رعایت فاصله گذاری و پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در هفته‌های گذشته متاسفانه شاهد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی بودیم و هر وقت بازگشایی‌ها انجام شده یا مراسمی برگزار می‌شود، آمار ابتلا و بستری به علت کووید ۱۹ افزایش پیدا می‌کند. این موارد باعث افزایش فشار کاری بر کادر بهداشت و درمان نیز می‌شود. در این شرایط باید مردم همکاری و همدلی بیشتری با کادر بهداشت و درمان داشته باشند.

لاری همچنین‌ گفت: استفاده از ماسک در مراکز و اماکن عمومی نیز بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط تیم‌های بهداشت محیط، به کمترین میزان خود از هفتم مرداد تاکنون رسیده است. در حال حاضر میزان استفاده از ماسک در کشور ۵۵٫۳۵ درصد است.

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوست

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوست

معاون کمیته امداد امام (ره): مخترعان و شرکت‌های دانش بنیان حاضر در جشنواره صنایع روستا دوست، طرح‌های خود را در سایت کمیته امداد ثبت کردند.

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوستبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو در بخش «ویژه با سخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) با حجت الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت تلفنی گفتگو کرد.
حجت الله عبدالملکی به جشنواره ملی صنایع روستا دوست اشاره کرد و گفت: یک ماه پیش در برنامه «بدون خط خوردگی» فراخوان این جشنواره را اعلام کردیم و گفتیم همه مخترعین و شرکت‌های دانش بنیانی که محصولات صنعتی دارند و می‌تواند در مقیاس روستا باعث ایجاد درآمد شود و فناوری آن نیز ساده است، طرح‌های خود را برای اشتغالزایی اعلام کنند.
وی با بیان اینکه مخترعین و شرکت‌های دانش بنیان در یک ماه گذشته طرح‌های خود را در سایت کمیته امداد ثبت کردند، اظهار کرد: بیش از دو هزار و ۱۰۰ نفر از مخترعین و فعالان حوزه دانش بنیان کشور، طرح‌های خودشان را در جشنواره ملی صنایع روستا دوست در سایت کمیته امداد ثبت کرده‌اند.
وی از داوری دو هزار طرح تا به این لحظه خبر داد و افزود: از این میان، ۲۰۰ طرح به مرحله مسابقه راه پیدا کرده است و این در حالی است که حدود یک ماه دیگر یعنی تا ۲۵ مهر ماه به پایان زمان فراخوان باقی مانده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره ویژگی‌های طرح‌هایی که در این جشنواره ارائه می‌شوند، توضیح داد: این طرح‌ها باید نوآورانه باشند یعنی نه تنها سنتی نباشند، بلکه یک پیشرفت فناوری در آن اتفاق افتاده باشد. همچنین این صنایع باید در مقیاس روستا و به صرفه باشد و روستاییان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و برایشان سودآوری داشته باشد.
عبدالملکی اظهار امیدواری کرد: تا پایان فراخوان این جشنواره امید می‌رود ۳۰۰ تا ۴۰۰ طرح مناسب را بتوانیم در نمایشگاهی که در آبان برگزار می‌کنیم، عرضه کنیم. هر کدام از این صنایع می‌توانند ده‌ها هزار فرصت شغلی را در روستا‌ها ایجاد کنند.
وی با تصریح بر اینکه به فرصت‌های ایجاد اشتغال در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در روستا‌ها کمتر توجه شده است، عنوان کرد: تا دو سال پیش وقتی روستاییان پشم‌های گوسفندان خود را می‌چیدند، آتش می‌زدند یا دفن می‌کردند، زیرا امکان فرآوری آن‌ها وجود نداشت. در دو سال گذشته دستگاه‌های پشم ریسی بسیار ساده‌ای ایجاد شد و در حال حاضر تعداد زیادی از خانواده‌های روستایی، این پشم‌ها را تبدیل به نخ می‌کنند و با قیمت کیلویی ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان در اختیار واحد‌های صنعتی قرار می‌دهند.

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل منطقه۹

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل منطقه۹

به همت اداره ایثارگران معاونت توسعه منابع انسانی منطقه۹،مراسم تجلیل از ایثارگران شاغل منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹ از قهرمانان عرصه ایثار در هشت سال دفاع مقدس تقدیر به عمل آورد.

در این برنامه به پاسداشت مجاهدتهای این عزیزان از ۱۸نفر از رزمندگان و ۷نفر از جانبازان تجلیل شد.

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خبر داد

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با اجرای فرآیند حذف و اضافه در لیست بیمه رانندگان تاکسی، مشکل چندساله آنها حل و فصل خواهد شد.

مرتضی ضامنی در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاکسی به ویژه رانندگانی که در صف انتظار برای بهره مندی از بیمه قرار گرفته اند و بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی، گفت: لیست های بروز شده را  از طریق مجموعه وزارت کشور در اختیار تامین اجتماعی قرار داده ایم تا اجرایی شود.

وی افزود: در انتظار این هستیم که طرح بروز رسانی به صورت پایلوت توسط تامین اجتماعی اجرایی شود تا مرحله دوم آن را به صورت فراگیر اجرا کنیم و این قول داده شده ظرف ۱۰ روز آینده فرایند اجرایی این کار آغاز شود تا مشکل چندساله رانندگان تاکسی حل و فصل شود. به این ترتیب رانندگانی که در صف انتظار بیمه هستند، می توانند از بیمه برخوردار شوند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به این سوال که چه تعداد ظرفیت جدید برای بیمه رانندگان در طی اجرای فرایند بروز رسانی لیست بیمه شدگان ایجاد می شود، گفت: اعتقاد داریم با همین ظرفیت که در حال حاضر برای بیمه رانندگان تاکسی وجود دارد، اگر حذف و اضافه را فعال کنیم، بدون اضافه شدن به ظرفیت می توانیم همه رانندگان را بیمه کنیم و قاعدتا آنها که راننده و ذینفع نیستند از این فرایند حذف می شوند و کسانی که راننده هستند و نتوانسته اند به علت پر شدن صف از این خدمات استفاده کنند، بیمه خواهند شد.

انتهای پیام

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی “اکتمرا” در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی “اکتمرا” در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی "اکتمرا" در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر تاثیر داروی “اکتمرا” در کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، ضمن اشاره به مطالعات انجام شده در این خصوص، تاکید کرد: هنوز شواهد و مدارک کافی برای اثربخشی نسبی این دارو در کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا وجود ندارد.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره برخی اخبار مبنی بر تاثیر داروی “اکتمرا” در کاهش نیاز به دستگاه های تهویه مکانیکی و کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، گفت: “اکتمرا” دارویی است که برای موراد پیشرفته روماتیسم در دنیا استفاده می شد و از همان هفته های اول بروز و شیوع کرونا بحث هایی در مورد احتمال اثربخشی آن در برخی از بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ وجود داشت.

وی ادامه داد: بر همین اساس در برخی از کشورها و از جمله ایران مطالعات بالینی آن شروع شد. البته این دارو از همان ابتدا هم در ایران امکان تولید داخلی داشت. در مجموع مطالعات بالینی آن در حال انجام است؛ ولی آنچه که تا امروز مشخص است، این است که اولا این دارو یک داروی همگانی یا یک ضد ویروس نیست؛ بلکه در موارد شدید از طوفان التهابی به دنبال ابتلا به بیماری کووید – ۱۹ و البته با احتیاط بسیار در افراد بالای ۱۸ سال و زیر ۶۵ سالی که در معرض و تهدید عفونت همزمان باکتریال نباشند و مبتلا به عفونتهای پنهان نیز نباشند، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و اگرچه برخی مطالعات اولیه، اثربخشی نسبی در این معدود بیماران را گزارش کرده، اما هنوز شواهد و مدارک کافی برای اثربخشی نسبی آن در کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا وجود ندارد. لذا تا کنون نیز در پروتکل درمان حتی برای بیماران در مرحله حاد و شدید نهایی قرار نگرفته است.

جهانپور در این باره افزود: بدیهی است در صورتی که نتایج مطالعات بالینی برای برخی از بیماران، اثربخشی قابل قبولی را نشان دهد و عوارض متعاقب آن نیز در حد قابل قبولی باشد، بنابر نظر کمیته علمی و کمیته درمان، در آینده می تواند در پروتکل درمان کووید-۱۹ قرار گیرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: این رویه در مورد سایر داروهای تحت مطالعه در این بیماری نیز ساری و جاری است، ولی این اتفاق تا امروز به علت کمبود شواهد و مدارک نیفتاده است.

ورود بیمه‌ها به بحث پیشگیری یک اقدام آینده نگر است

سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با آی هینا:

ورود بیمه‌ها به بحث پیشگیری یک اقدام آینده نگر است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ورود بیمه‌های درمانی به بحث پیشگیری را می‌توان یک حرکت رو به جلو و اقدامی آینده نگر دانست که در بلند مدت باعث مدیریت منابع نظام سلامت می‌شود.

سیما سادات لاری در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره اقدام اخیر سازمان بیمه سلامت برای اجرای طرح مشوق‌های بیمه‌ای افزود: اجرای طرح‌هایی مثل مشوق‌های بیمه‌ای همانند طرح‌های پیشگیری محور که در وزارت بهداشت اجرایی شده، حاکی از نگاه بلند مدت و آینده نگر است.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌هایی مثل پویش ملی فشار خون یا طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» که توسط وزارت بهداشت اجرایی شد هم در همین راستا بوده و در واقع باید میزان آگاهی جامعه و سطح سواد سلامت افراد بالاتر برود تا از ابتلا به بیماری‌ها و به خصوص بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: طرح مشوق‌های بیمه‌ای که توسط سازمان بیمه سلامت در هفته گذشته در استان گلستان کلید خورد را می‌توان یک نگاه بلند مدت دانست که هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ سلامت به سود بیمه شدگان خواهد بود. از طرفی اجرای این طرح می‌تواند علاوه بر افزایش سطح سواد سلامت جامعه، منجر به کاهش بار بیماری‌های غیرواگیر در کشور شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیمه‌های درمانی باید در مسیر اجرای طرح‌هایی با مقصد پیشگیری استوارتر از گذشته قدم بردارند؛ زیرا اجرای این طرح‌ها می‌تواند در نهایت به مدیریت منابع در نظام سلامت کمک فراوانی کند. هر طرحی که بتواند بیمه شدگان را نسبت به سلامت خود حساس‌تر کند و افراد پیگیر وضعیت سلامتی خود و خانواده‌شان باشند، هم برای جامعه و هم برای نظام سلامت مفید خواهد بود. / ۱۱

1 2 3 34