دسته بندی های ارشیو: اجتماعی

بهسازی و همسطح سازی مسیر پیاده جانبازان غربی تقاطع کرمان، مقابل پارک تمدن

بهسازی و همسطح سازی مسیر پیاده جانبازان غربی تقاطع کرمان، مقابل پارک تمدن

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه۸ از بهسازی و همسطح سازی مسیر پیاده رو جانبازان غربی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸، محمدگلپیرا، معاون فنی و عمرانی منطقه گفت: پروژه بهسازی و همسطح سازی مسیر پیاده رو از نیمه دوم خرداد کلید خورد و حدود ۳٠٠ مترمربع از مساحت این خیابان را در خود جای داده و تاکنون ۲٠٠ مترمربع از آن تخریب، خاکبرداری، تسطیح و زیرسازی شده است.

🔻وی افزود: هدف از انجام این پروژه که به صورت پروژه توسعه محله ای است، جهت رفع آب ماندگی معبر و جلب نظر شهروندان است.

تامین هزینه های شهر بدون فروش حتی یک طبقه اضافه

تامین هزینه های شهر بدون فروش حتی یک طبقه اضافه

اندازه فونت  
تامین هزینه های شهر بدون فروش حتی یک طبقه اضافه

 

درآمد شهرداری منطقه یک در سال ۹۸ و ۹۹ بدون فروش حتی یک طبقه اضافه تر از طرح تفصیلی، محقق و هزینه های شهر تامین شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: ساماندهی شهر وقتی محقق می شود که در ریل طرح تفصیلی قرار بگیرد و ما طی دو سال گذشته با قرار گرفتن در این ریل و بدون فروش یک طبقه اضافه در صدور پروانه یا پایان کار ، کار را جلو بردیم و هزینه های شهر را تامین کردیم.

موسوی افزود: نه تنها شهر فروشی نکردیم بلکه ارزان فروشی هم نکردیم به طوری که درآمد هزار میلیارد تومانی سال ۹۶ را به ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ رساندیم و امروز با پیش بینی ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی برای سال ۱۴۰۰ مواجه هستیم.

شهردار منطقه یک افزود: با رعایت طرح تفصیلی ثابت کردیم که می توان درآمد شهر را تامین و شهر را برای آیندگان حفظ کرد

اضافه شدن مد حمل و نقل دوچرخه در خیابان دماوند

اضافه شدن مد حمل و نقل دوچرخه در خیابان دماوند
تکمیل رینگ مسیر دوچرخه« به راه» در خیابان دماوند به طول ۵ کیلومتر

بازدید شهردار منطقه ۸ در سه شنبه بدون خودرو این هفته از مسیر دوچرخه سواری خیابان دماوند صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی منطقه ۸،«مسعود رنجبریان» شهردار منطقه به همراه «پیمان عباسی»مدیرکل هماهنگی فنی و عمرانی مناطق و سازمان های شهرداری تهران و تیم همراه از مسیر دوچرخه سوار‌ی «به راه »در خیابان دماوند بازدید کرد و در این خصوص گفت:«طول مسیر دوچرخه سواری در خیابان دماوند ۵ کیلومتر است که در ۳ فاز تدارک دیده شده که فاز اول از سه راه تهرانپارس تا پل خاقانی به طول ۲۰۷۰ متر طول به پیشرفت صد درصدی رسیده است و فاز سوم هم از خیابان افشاری تا خیابان سبلان با ۱۲۰۰ متر طول به پایان رسیده است . در این میان فاز دوم از پل خاقانی تا خیابان افشاری به طول ۱۶۴۰ متر با ۷۰درصد پیاده راه سازی و مسیر دوچرخه در حال انجام است که به زودی به پایان می رسد و پیش بینی می شود فاز دوم مسیر دوچرخه تا پایان تیر به پایان و کل مسیر دوچرخه به بهره برداری برسد.»
پیمان عباسی نیزدر خصوص اجرای طرح به راه گفت:«طرح به راه مربوط به بهسازی پیاده راه ها و ایجاد مسیر دوچرخه در محور آزادی -دماوند است که ۵ کیلومتر آن در منطقه ۸ قرار گرفته است. »
مدیران شهری شهرداری تهران در ادامه بازدید به پارکینگ خیابان شهید مدنی رفتند ورنجبریان در توضیح پارکینگ افزود:«با توجه به نیازسنجی صورت گرفته در این خیابان، ایجاد پارکینگ طبقاتی درهمجواری بازار روز میوه و تره بار و پروژه خیالستان زندگی بسیار ضروری بود و به همین دلیل در دستور کار شهرداری قرارگرفت. همچنین این پروژه۲ هزار متر مربعی در حال حاضر در مرحله بتن ریزی قرار دارد و تا کنون ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ودارای ظرفیت ۶۴ خودرو است. ضمن اینکه درفضای بالای این پارکینگ هم قرار است بوستان ایجاد شود.»
رنجبریان افزود:«پروژه پارکینگ شهید مدنی در واقع چندپروژه را در خود جای داده است پروژه اول مربوط به ایجاد پارکینگ و تامین پارکینگ برای شهروندانی که فضایی برای پارک خودرو ندارند و پروژه دوم ایجاد بوستان و تامین اوقات فراغت شهروندان و از همه مهم تر افزایش سرانه فضای سبز در منطقه است که امید داریم روز به روز بهتر و مصمم تر در این زمینه قدم برداریم.»
در این بازدید همچنین از پروژه فرامنطقه ای خیالستان زندگی واقع در بزرگراه امام علی (ع) نیز بازدید شد. این پروژه با هدف افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد دسترسی‌های محلی و تسهیل دسترسی به ایستگاه مترو در محله‌های سبلان، تسلیحات و لشگر تعریف و طراحی شده است.

کاهش ۱۰۰۰ تن پسماند خشک با طرح های ابتکاری

کلهری در مراسم افتتاح سه پروژه پسماند خشک منطقه ۵:
کاهش ۱۰۰۰ تن پسماند خشک با طرح های ابتکاری
مراسم افتتاح سه پروژه پسماند خشک در منطقه ۵ با حضور صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و محمود کلهری شهردار منطقه ۵ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردارمنطقه ۵ تهران در مراسم افتتاحیه این سه طرح درباره طرح های تشویقی پسماند گفت: در حوزه‌ پسماند و تفکیک از مبدأ و طرح کاپ اقدامات بسیاری را شاهد بودیم و منطقه ۵ با همکاری و همفکری سازمان پسماند این سه طرح را آماده بهره برداری کردند.
کلهری درباره مشارکت مردم گفت: اجرای فعالیت‌هایی که به مشارکت و حضور بیشتر مردم نیاز دارد، هرچه بیشتر مورد استقبال مردم قرار گیرد موجب میزان فعالیت بیشتر خواهد شد. درطرح‌های سبزماند، قلم ماند و کارواش هم هر سه به این منظور بودند و در هرسه نقطه‌ی منطقه هم بحث تنوع حائز اهمیت بود که شهروندان با تحویل پسماند‌های خشک خود بتوانند خدمات رایگان دریافت کنند.
وی در توضیح چگونگی فعالیت این طرح‌ گفت: در طرح قلم ماند با تحویل پسماند، قلم و دفتر دریافت می‌کنند و در طرح سبز ماند، هم با تحویل پسماند خشک، نهال و درختچه دریافت می‌کنند و در بحث کارواش، با دریافت پسماند خشک خودروی شهروندان به صورت رایگان شسته می‌شود و در این بحث‌ها هرچه مردم بیش‌تر مشتاق باشند،در نقاط بیشتری این فعالیت انجام خواهد شد.
وی افزود: این طرح‌ها قطعا در محیط زیست تاثیر مثبت دارد. فعالیت‌هایی که در حوزه پسماند داشتیم باعث شده که حداقل ۱۰۰۰ تن کاهش پسماند داشته باشیم و طبیعتا به همین میزان در محیط زیست تاثیر مثبت دارد.
کلهری در پایان تصریح کرد: از مردم باید تشکر کرد که همراهی و همفکری داشتند. طرح‌های قلم ماند و کارواش طرح‌های ابتکاری منطقه بود که برای اولین بار اجرا شد و اگر هم شهروندان انتقادی داشتند قابل پذیرش و قابل تامل است.

ذخیره سازی آب برای بحران های احتمالی

پیشرفت ۷۰درصدی پروژه مخزن ذخیره آب و تصفیه خانه مکانیزه در منطقه ۸
ذخیره سازی آب برای بحران های احتمالی

جانمایی مخازن ذخیره آب در منطقه ۸ ،به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ «مسعود رنجبریان» شهردار منطقه ۸ در بازدید از پروژه مخزن ذخیره آب گفت:«با توجه به سیاست های پنج ساله مدیریت آب و کاهش مصرف آب از ذخایر زیرزمینی،پروژه جانمایی مخازن بتنی و پلی اتیلن در ۳ نقطه منطقه در حال اجرا است.» رنجبریان با توجه به جانمایی مخازن بتنی ادامه داد:«در حال حاضر ۲ مخزن بتنی برای ذخیره سازی آب در بوستان معلم و امدادگر قرار است جانمایی شود که مخزن بوستان معلم در مرحله گودبرداری با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و در خصوص مخزن بوستان امدادگر ،اقدامات اولیه در حال انجام است.»
وی با اشاره به جانمایی مخزن پلی اتیلن در مسیل سرخه حصار نیز افزود:« با توجه به روان سازی آب از مناطق بالا دست در مسیل باختر، تصفیه و ذخیره آب برای مواجه با بحران خشکسالی و کم‌ آبی و همچنین آبیاری مکانیزه در دستور کار قرار گرفت که اکنون جانمایی مخازن پلی اتیلن با گنجایش ۱۱۰۰متر مکعب به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است. همچنین در مجاور این مخازن تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ قرار دارد که از این طریق آبیاری فضای سبز به صورت مکانیزه انجام می شود.»

تصویب طرح تفصیلی کن با تاکید شهردار تهران رقم خورد

تصویب طرح تفصیلی کن با تاکید شهردار تهران رقم خورد

اندازه فونت  
تصویب طرح تفصیلی کن با تاکید شهردار تهران رقم خورد

محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در سومین جشنواره توت کن با اشاره به اینکه طرح های در نظر گرفته شده برای کن در سطح تهران بی نظیر است گفت: طرح تفصیلی کن در کمیسیون ماده پنج تصویب شده است و حتی شهردار تهران هم تاکید زیادی به تصویب این طرح داشت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در سومین جشنواره توت کن با اشاره به این جشنواره ماندگار گفت: هم جشنواره توت و هم خرمالو می تواند تاثیر بسزایی در معرفی جاذبه های کن و ارزش و اهمیت کن داشته باشد.فعالیت در امر کشاورزی کار بسیار ارزشمند و مقدسی است همانطور که فعالیت در امر تولید مهم است. در امرکشاورزی در کلانشهری مثل تهران فعالیت کردن ارزش و اهمیت مضاعف و دو چندانی دارد چرا که پایتخت باغات به هم پیوسته گذشته را از دست داده و حفظ باغاتی مثل کن و فعالیت در آن ارزشمند است. از این حیث مردم کن شایسته بهترین ها هستند نه در زبان و شعار و اگر درک کنیم و بفهمیم باید به شایستگی قدردانی کنیم.
وی افزود: طرح تفصیلی کن در کمیسیون ماده پنج تصویب شده است و حتی شهردار تهران هم تاکید زیادی به تصویب این طرح داشت.در این طرح برای باغستان ها و توتستان ها برنامه ریزی شده و برای محصور کردن باغات و ساخت و ساز مجوز و پروانه داده می شود.
شهردار منطقه ۵ با اشاره به اهمیت کن گفت: در کن به دلیل همین اهمیت هم کارگروه ویژه ای با نام توسعه کن تشکیل دادیم تا موضوعات رها نشود چون کن را فرا منطقه ای می دانیم.الان طرح هایی در کن هم در دست اقدام داریم و هم برای ۱۴۰۰ برنامه ریزی کردیم که در سطح تهران کم نظیر است. پروژه دژباغ در محله کن که در مرحله اجرایی است اتفاق کم نظیری است و به توسعه کن کمک می کند.
وی ادامه داد: پل تاریخی کن در تهران بی نظیر است و در این دوره اعتباری چند میلیاری برای بازسازی آن هزینه شده که در چند روز آینده افتتاح می شود و برای احیای حمام اسماعیلیون نیز برنامه ریزی شده است.همچنین چندین طرج توسعه محلی در کن اجرا یا برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.
گفتنی است سومین جشنواره توت کن امروز باحضور سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، کاظمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و محمود کلهری شهردار منطقه ۵ با حضور جمعی از باغداران نمونه و اهالی کن برگزار شد.

برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی درمنطقه ۸

برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی درمنطقه ۸

اندازه فونت  
برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی درمنطقه ۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی نخستین دوره آموزشی تخصصی روابط عمومی با حضورغلامرضا کاظمی دینان رییس شورای سیاست گذاری در منطقه ۸ تهران برگزار شد.
معصومه حیدری پارسا مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۸پایتخت در این باره گفت: با توجه به رشد سریع اطلاع رسانی و تغییر و تحول علم رسانه و روابط عمومی در دنیا، همواره در کنار پژوهش و تحقیق بحث آموزش و افزایش سطح آگاهی از مهمترین موضوعاتی است که باید درالویت قرار گیرد .
مدیرروابط عمومی منطقه ۸، همچنین با تاکید براهمیت فعالیت روابط عمومی ها در دنیای جدید گفت: جایگاه روابط عمومی ها دردنیای امروز بسیار حساس است و این حساسیت ایجاب می کند تا اطلاعات افراد ی که در این مجموعه ها فعالیت می کنند نیز به روز باشد به همین سبب برگزاری دوره های آموزشی هدفمند بسیار مفیدخواهد بود و باعث افزایش توانمندی ها و پیشرفت در امور خواهد شد.

دکترغلامرضا کاظمی دینان استاد ارتباطات اجتماعی،نیز با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها ماکت یک سازمان و پل ارتباطی مردم و سازمان هستند گفت: «باید به خود ببالیم که تلطیف کننده رابطه ها هستیم.»
رییس شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی برلزوم تحکیم ارتباط شهروندان وروابط عمومی تاکید کرده وادامه داد: «ارتباط مستمرودوسویه ارتقاء سطح مشارکت شهروندان با مدیریت شهری و ارائه خدمات مطلوب تر را در پی خواهد داشت.»
کاظمی دینان با اشاره به حساسیت و تاثیرگذاری کار روابط عمومی‌ها، افزود: از آنجا که روابط عمومی‌ها چشم و گوش و سخنگوی ادارات هستند، مدیران و کارشناسان روابط عمومی‌ها باید زمینه برقراری ارتباط دوسویه با شهروندان را فراهم کنند. در واقع توانمندسازی مدیران و فعالان عرصه روابط‌عمومی، شرط لازم برای ایفای نقش‌های ارتباطی و اطلاعاتی است. لیکن اولین گام، آشنایی با مبانی دانشی و کاربردی نوین این حرفه است که بدون شک با برگزاری دوره های آموزشی میتوانیم قدم های مثمرثمری را رد این زمینه برداریم.
همچنین در پایان این نشست آموزشی از کارشناسان ورابطین خبری نواحی ۳گانه و معاونت های ی شهرداری منطقه۸ تقدیر و تشکر شد.

چشم نوازی دیوارها و المان های رنگی در منطقه ۸

چشم نوازی دیوارها و المان های رنگی در منطقه ۸

چشم نوازی نقاشی های دیواری در منطقه ۸
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ ، مسعود رنجبریان شهردارمنطقه۸ : با هدف افزایش زیبایی و ایجاد منظر شهری شاد و رنگی در راستای طرح “رنگ در شهر” اجرای نقاشی های دیواری در معابر منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه افزود : بوستان ها ، میادین و محله های قدیمی منطقه ۸ نیاز به بهسازی جداره ها و منظر شهری دارد ، که در آستانه استقبال از سال ۱۴۰۰اداره زیبا سازی با مشارکت سازمان زیبا سازی شهر تهران نسبت به اجرای پروژه های نقاشی دیواری اقدام کرد و این اقدامات همچنان در نواحی ۳گانه ادامه دارد.
وی گفت : لازم به ذکر است دیوار نگاره تهران ۱۴۰۰ و اجرای ۳۷۶۰ متر طول اجرای نقاشی های دیواری در راستای افزایش رنگ در شهر برای ارتقای شادابی و نشاط شهروندان توسط عوامل اجرایی و
کادر مجرب انجام شد.
رنجبریان گفت:به منظور افزایش طول عمر رنگ آمیزی ها، شستشو و رسیدگی به سازه های تبلیغاتی، دیواره ها و المان های شهری به طور مستمر انجام می شود.

شورایاران حلقه ارتباطی میان مدیران شهری و شهروندان

شهردار منطقه ۸ در نشست با شورایان به مناسبت روز شورا مطرح کرد
شورایاران حلقه ارتباطی میان مدیران شهری و شهروندان

شهردار منطقه۸ در نشست با شورایاران گفت: «برای زیست پذیرتر شدن منطقه، طرح‌ها و برنامه‌های پیش روبه خصوص پروژه‌های توسعه محله‌ای با سرعت برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان اجرایی خواهد شد.»
به گزارش  کوتاه انلاین  از روابط عمومی شهرداری منطقه۸، «مسعود رنجبریان» در نشست صمیمانه با شورایاران ضمن تبریک روز شورا گفت: «شورایاران به عنوان دیده‌بانان شهری و با توجه به درک کامل از نیازهای محله و منطقه توانسته اند همراهان خوبی برای مدیریت شهری در زمینه افزایش وارتقای کیفیت زندگی شهروندان باشند.
وی افزود: «شورایاران به‌عنوان حلقه ارتباطی میان مدیران شهری و شهروندان توانسته‌اند بسیاری ازمشکلات شهری و شهروندان را به مدیریت شهری منطقه منتقل کنند. ضمن اینکه پروژه های شهرداری براساس خواست و نگاه مردم اجرا می شود؛ به همین سبب برای رسیدن به نظر مطلوب شهروندان و کوتاه کردن فاصله‌ها و همچنین سرعت بخشیدن به اقدامات، مراجعه به شورایاران به عنوان معتمدان محلی یکی از روش‌های موثر برای رسیدن به این مهم است.»
رنجبریان افزود: «برای زیست پذیرتر شدن منطقه با همدلی و همراهی شورایاران طرح ها و برنامه های پیش رو با شتاب و قدرت بیشتر برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان اجرایی خواهد شد.»
دراین جلسه همچنین باقرمعصومی، شورایار محله زرکش ضمن تشکر از اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای گفت: «خدمت به مردم یکی از مهمترین وظایفی است که بر عهده ما به عنوان نمایندگان قرار داده شده و خدا را شاکر هستیم که توانستیم دراین خصوص همراه با شهردار و معاونان این منطقه قدم‌های مثبتی برای اهالی محله‌هایمان برداریم.»
اعضای شورایاری همچنین ضمن تشکر از همراهی مدیریت شهری منطقه موضوعاتی چون ساماندهی پیاده روها، اصلاح هندسی در خیابان‌های منطقه، بهسازی و آسفالت معابر، بهسازی بوستان‌ها و فضای سبز و …. را مطرح و پیگیری کردند.

دیدارشهردار منطقه ۸، با رییس آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران

همزمان با گرامیداشت روزمعلم انجام شدد

 

دیدارشهردار منطقه ۸، با رییس آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران
به مناسبت فرارسیدن دوازدهم اردیبهشت روزمعلم ،شهردار منطقه ۸، با رییس آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران ،دیدار و این روز را به وی و همه معلمان تبریک گفت.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه۸، مسعود رنجبریان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و تبریک روزمعلم گفت:روزمعلم فرصتی است مغتنم تا از تلاش‌های معلمان عزیزدرعرصه تعلیم وتربیت و پرورش جامعه تجلیل شود.
شهردارمنطقه افزود: جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی و آگاه نمودن خانواده ها ، نیاز ضروری جامعه امروزی می باشد که به این امر بیشتر باید اهتمام ورزید. مجموعه شهرداری منطقه آماده ی هر گونه همکاری و تعامل با آموزش و پرورش است چراکه همکاری بین بخشی کلید واژه ی مهمی است که در صورت تحقق می تواند بسیاری از مشکلات را رفع و رجوع کند. امیدواریم با تعامل و همکاری بین مجموعه شهرداری و آموزش و پرورش در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و آموزش شهروندی و… بیش از پیش گام برداریم.»

مینو زمان مدیر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران باشااره به تعامل خوب باشهرداری منطقهدر رفع و رجوع مشکلات گفت: بدون شک با همکاری و تعامل دو سویه می توانیم بسیاری از مسائل مرتبط با آموزش و پرورش را مرتفع کنیم.
امیدواریم تعاملسازنده و مثبت بین این دو مجموعه همچنان پایدار باشد چرا که هدف همه ما آموزش و پرورش انسان ها برای جامعه است.
در این دیدار با اهدای گل و لوح سپاس، از رییس آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران و مدیر و کارکنان تجلیل شد.

تهیه و توزیع ۸۰۰ سبد کالا به خانواده نیازمندان و۲هزار و۵۰۰ و بسته افطاری ساده

با حضور مشاور شهردار تهران در منطقه ۸ انجام شد
تهیه و توزیع ۸۰۰ سبد کالا به خانواده نیازمندان و۲هزار و۵۰۰ و بسته افطاری ساده

به گزارش کوتاه انلاین روابط عمومی شهرداری منطقه ۸،مسعود رنجبریان شهردار منطقه هشت تهران از توزیع بسته‌های کمک حمایتی و معیشتی به خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت:«در رزمایش هم دلی کریم اهل بیت و با همراهی ناحیه شهید بهشتی و همچنین گروه های جهادی منطقه از جمله گروه جهادی ثامن حدود۸۰۰ بسته ارزاق حمایتی به خانواده نیازمندان و ۲هزار و۵۰۰ و بسته افطاری ساده در بین خانواده های نیازمند وآسیب دیده ناشی از ویروس منحوس کرونا توزیع شد.

مسعود رنجبریان با اشاره به حضور و همراهی گروه‌های مردمی و جهادی در کنار مدیریت شهری منطقه افزود: «همه ساله شاهد اهدای بسته های حمایتی و کمک‌های مومنانه توسط شهرداری و گروه های مختلف درماه مبارک رمضان هستیم اما امسال با شناسایی گروه‌های جهادی منطقه و برنامه ریزی منسجم تلاش کردیم تا فعالیت‌های این گروه‌ها در قالب یک طرح باعنوان «مرکز فعالیت‌های جهادی و حمایتی ثامن الحجج(ع)» ساماندهی و هدفمند شود تا همه با هم و به صورت یکپارچه برای خدمت رسانی به شهروندان گام برداریم.»

سعید صادقی، مشاور شهردار تهران و رئیس ستاد دائمی خادم منتظر نیز گفت: همدلی و مشارکت همه جانبه شهرداری منطقه با گروه های جهادی و خیرین تحت عنوان مرکز فعالیت‌های جهادی و حمایتی ثامن الحجج(ع)اقدام بسیار قابل تقدیری است چرا که استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و جهادی با برنامه ریزی منسجم می تواند برای گره‌گشایی و حل مشکلات نیازمندان بسیارمثمرثمر باشد و سبب شود تا از برکت این همدلی ها نیازمندان بیشتری بهره مند شوند.»

رجب زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی نیز افزود:«این رزمایش که رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه است با همت و یاری خیرین و به کمک دستگاه‌ها و سازمان های مختلف به خصوص شهرداری منسجم تر از همیشه برگزار شد تا نیازمندان بیشتری تحت پوشش قرار گیرند.»
رجب زاده افزود:«الگوی مردم ما افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی است که همواره به نیازمندان یاری می رساند و مردم ما امروز ،قدم در جای قدم های حاج قاسم سلیمانی گذاشته و امیدواریم که چنین اقداماتی استمرار داشته باشد.»

طرح تهیه و توزیع سبد کالا به همت شهرداری و مشارکت ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی و گروه‌های جهادی فعال منطقه و تحت عنوان مرکز فعالیت‌های جهادی و حمایتی ثامن الحجج(ع) مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان در مجموعه ورزشی الزهراس ۴۵ برگزارشد.

آغاز واکسینه شدن پاکبانان جنوب پایتخت

شهردار منطقه ۱۷ خبرداد؛
آغاز واکسینه شدن پاکبانان جنوب پایتخت
شهردارمنطقه ۱۷ گفت: مرحله نخست تزریق واکسن کرونا به ۶۲ نفراز پاکبانان منطقه ۱۷ انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ در این باره گفت: با در نظر گرفتن اولویت تزریق واکسن ویروس کرونا توسط ستاد ملی مقابله با کرونا برای پاکبانان که با توجه به ماهیت شغلی شان در زمان جمع آوری پسماندها در معرض ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کرونا هستند، تزریق واکسن علیه این ویروس منحوس در دستور کار شبکه بهداشت و درمان شهرتهران قرار گرفته است.
لطفی افزود: لیست پاکبانان شهرداری منطقه ۱۷ به شبکه بهداشت شهر تهران از ماه گذشته ارسال شده که با در نظر گرفتن اولویت تزریق برای افراد بالای ۵۰ سال ۶۲ نفر از پاکبانان منطقه ۱۷ تزریق واکسن شان به سرانجام رسیده است.
شهردار منطقه ۱۷ تصریح کرد: تزریق واکسن ویروس کرونا با حضور مسئولان مرکز بهداشت و درمان شهر تهران چهارشنبه ساعت ۸ صبح صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در صورت اعلام شبکه بهداشت و درمان شهر تهران سایر پاکبانان واکسینه خواهند شد.

بهره برداری از پروژه های محلی تا عید سعید فطر

کلهری در بازدید میدانی از محلات گفت:

پروژه های خرد محلی شهر را زیست پذیرتر می کند/بهره برداری از پروژه های محلی تا عید سعید فطر

محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در جریان بازدید میدانی و معبر به معبر از پروژه های توسعه محلی در نواحی مختلف این منطقه گفت: شهرداری در کنار کارهای عمرانی بزرگ، توجه ویژه ای به اجرای دقیق پروژه های کوچک مقیاس دارد چرا که این پروژه ها ارتباط مستقیمی با مردم داشته و با نظر آنها و شورایاران به شهرداری مطرح می شوند و اجرای آنها رضایت شهروندان را در پی دارد.
به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ با حضور در نواحی دو،چهار و پنج از این منطقه و بر روند پروژه های توسعه محلی نظارت کرد.
در جریان این بازدید های میدانی و معبر به معبر از پروژه های سطح نواحی ، کلهری با دبیران شورایاری محلات نیز جلسه ای برگزار و تاکید کرد: موانع موجود در راه پروژه های توسعه محلی به سرعت برداشته شود تا این پروژه های کوچک مقیاس که رضایت شهروندان را در پی دارد در اسرع وقت به بهره برداری برسد.
کلهری سرعت و دقت را دو اصل مهم در اجرای پروژه های توسعه محلی بر شمرد و تاکید کرد: تا پایان اردیبهشت پروژه های توسعه محلی سال ۹۹ باید به بهره برداری برسد و در این راستا هر مانع و مشکلی هست باید برطرف شود.
وی از جلسه با دبیران شورایاری هر نواحی برای بررسی پروژه های کوچک مقیاس خبر داد و افزود: در جریان بازدید از نواحی، جلساتی نیز با دبیران شورایاری هر ناحیه برگزار می شود تا در مورد پروژه های کوچک مقیاس محلی در سال ۱۴۰۰ برای هر ناحیه بحث و تبادل نظر شود.
گفتنی است کلهری طی روزهای آتی از سایر نواحی هفت گانه منطقه نیز بازدید کرده و بر روند اجرای پروژه های توسعه محلی آنها نظارت خواهد کرد.

روند مناسب سازی فضاهای مورد استفاده توانیابان در منطقه ۵ با سرعت و استاندارد پیش می رود

مدیر کل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد:
روند مناسب سازی فضاهای مورد استفاده توانیابان در منطقه ۵ با سرعت و استاندارد پیش می رود

به گزارش کوتاه انلاین ، زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه منطقه اهتمام ویژه ای به مناسب سازی فضاهای مختلف برای استفاده توانیابان دارد گفت: منطقه ۵ تعامل بسیار خوبی با دبیران کانون توانیابان که بر روند استاندارد بودن فضاهای مناسب سازی شده برای اقشار کم توان و توانیابان نظارت می کنند دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران در جریان بازدید از سرای محله مناسب سازی شده در خیابان سازمان برنامه جنوبی در منطقه ۵ گفت: منطقه ۵ در مورد مناسب سازی فضاهای مربوط به اقشار کم توان و توانیابان بسیار خوب کار کرده و این امر دغدغه مدیران ارشد منطقه است که جادارد تشکر ویژه ای از شهردار محترم منطقه داشته باشم که اهتمام بسیار خوبی در بحث مناسب سازی دارند.
وی افزود: قبل از این هم در منطقه‌۵ در افتتاح چند بوستان و سرای محله که برای توانیابان مناسب سازی شده بودند حضور پیدا کردم و در جریان این روند و فرایند این اتفاق و حساسیت شهردار منطقه در مورد کیفیت کار با رعایت استاندارد سازی مناسب سازی بودم تا شاهد توسعه فضاهایی که برای افراد اقشار کم توان و توانیابان مناسب‌سازی شده و همه استانداردهای لازم برای همه افراد کم توان چه جسمی حرکتی و چه نابینا و کم بینا دارد را شاهد باشیم .
مدیر کل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد: در فضاهای مناسب سازی سرای محلات بحث استقرار مترجم ناشنوا هم داریم و انشالا بعد از پایان شیوع کوئید و راه اندازی مجدد سرای محلات شاهد استقرار مترجم ناشنوایان هم خواهیم بود.
نصیری با بیان اینکه اتفاق خوبی که این دوره از مدیریت شهری رخ داد تشکیل کمیته مناسب سازی مناطق با حضور دبیران کانون توانیابان بود تصریح کرد: در هر منطقه ای خود این دبیر با سایر دبیران محلات و NGOها که در این حوزه کار می‌کنند در ارتباط است و نظرات آنها را در اختیار گرفته و هر جا که مناسب‌سازی صورت می‌گیرد حضور پیدا کرده و ارزیابی کرده و بازخورد می‌دهد.
وی ادامه داد: بحث ما این است که استانداردها طوری باشد که اقشار کم توان و توانیابان بتوانند استفاده کنند .اگر بر اساس استاندارد کاری را انجام دهیم و فرد نتواند استفاده کند عملا به درد نمی‌خورد. شهرداران مناطق هرچقدر فضای فعالیت بیشتری به دبیرهای کانون‌ها بدهند که در منطقه ۵ تعامل بسیار خوبی بین مدیران مناطق و کانون‌های توانیابان وجود دارد ، این افراد از ابتدای پروژه حضور پیدا کرده و نقشه مناسب سازی را مشاهده کرده و در طول مناسب سازی بازخوردها را منتقل کرده و در آخر پروژه نیز در حین افتتاح ایرادها را بازخورد می دهند و پروژه ها را خود کانون توانیابان پوشش می دهند. کانون های توانیابان چون عضو کمیته مناسب سازی منطقه هستند کل پروژه های کوچک مقیاس ، پیاده راه سازی ها ،مناسب سازی بوستانها و سایر فضاها را پوشش داده و نظارت می کنند.

۱۷ کیلومتر کانال کشی در معابر منطقه۱۷

شهردار منطقه ۱۷ اعلام کرد؛
۱۷ کیلومتر کانال کشی در معابر منطقه۱۷
شهردار منطقه ۱۷ گفت: در سال گذشته پروژه شبکه جمع آوری آب های سطحی در سطح معابر منطقه ۱۷ نزدیک به ۱۷ کیلومتر طول در ۷۰ معبراجرا شده است که این موضوع کاهش قابل توجه مشکل آب گرفتگی معابر را در پی داشته است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ با اعلام این خبر گفت: یکی از چالش ها از گذشته، موضوع روان‌آب‌های سطحی ناشی از بارش نزولات جوی است که این موضوع مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است و توانسته ایم در محدوده شهرداری منطقه ۱۷ با اجرای نزدیک به ۱۷ کیلومتر طول کانال جمع آوری آب های سطحی مشکل آبگرفتگی معابر را برطرف کنیم.
وی افزود: عملیات شبکه جمع آوری آب‌های سطحی شامل اجرای کانیو کتابی، کانیو جانبی، نهر روسی و تک جدول که طی سال ۹۹ در بیش از ۷۰ معبر عملیاتی شده است.
شهردار منطقه۱۷ خاطرنشان کرد: اجرای این عملیات از ابتدای دی ماه سال ۹۸ آغاز شده و تا پایان سال ۹۹ بیش از ۲۲هزار و ۱۰۰ متر طول اجرای شبکه جمع آوری آب‌های سطحی در سطح منطقه صورت پذیرفته است که حجم قابل توجهی از ۲۲ هزار متر طول در سال ۹۹ به اجرا رسیده است.
لطفی به برخی از معابری که تحت اجرای این عملیات قرار گرفته اشاره کرد، گفت: درخیابان شهید قدرت پاکی و کوچه های فرعی آن، کوچه های خیابان شهید فریدون احمدی، کوچه های خیابان مهمان نوازان، کوچه های خیابان عبید زاکانی، خیابان تشیع، خیابان زمزم، خیابان نیک نفس، خیابان اکبر زاهد، کوچه های خیابان مسجد، خیابان فرخنده و …مورد اجرا قرار گرفته است.

اجرای طرح «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» درمحله ابوذرغربی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ خبرداد؛
اجرای طرح «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» درمحله ابوذرغربی
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ از اجرای ۳۰ درصدی طرح «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» در این منطقه تهران خبرداد، گفت: طرح «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی»که یک طرح ستادی در شهرداری تهران به حساب می آید، طرحی ارزشمند برای تقویت مشارکت اجتماعی شهروندان به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، شهریار رشید علیپور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ در این خصوص گفت: منطقه ۱۷ به عنوان یکی از مناطق قدیمی تهران به شمار می رود؛ اما چند سالی است که این منطقه نیز به دلیل بافت فرسوده دست خوش نوسازی قرار گرفته و بخش قابل توجهی از ساختمان های این منطقه جنوبی پایتخت نیز به شکل آپارتمان درآمده است، از همین رو اجرای طرح «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» در این منطقه احساس می شود.
وی افزود: محله ابوذر غربی به عنوان محله پایلوت این طرح در منطقه ۱۷ لحاظ شده است و در صورت اتمام این طرح در این محله به شکل قابل قبولی این طرح در سایر محلات منطقه نیز به اجرا در خواهد آمد.
رشیدعلیپور خاطرنشان کرد: این طرح از دی ماه سال گذشته به مرحله اجرا در آمده و قرار است تا پایان شهریور ماه سال جاری در محله ابوذر غربی به اتمام برسد و در این سه ماه اخیر که از طرح گذشته با یک تیم ۴ نفره از ترویج گران فرهنگ آپارتمان نشینی ۳۰ درصد اجرای طرح با موفقیت به اجرا رسیده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ تصریح کرد: ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی با سه موضوع دنبال می شود، نخستین موضوع آشنایی با قوانین و حریم خصوصی، موضوع دوم ارتقاء روحیه مشارکت و نهایتا مدیریت پسماند است که با همکاری معتمدین محله ابوذر، شورایاران ، مدیر محله به اجرا در آمده است.

پایان انتظار مراد آبادی ها در بهار۱۴۰۰

با حضور پیشکسوتان ورزشی، کلنگ ساخت مجموعه ورزشی در محله مرادآباد منطقه ۵ بر زمین زده شد
پایان انتظار مراد آبادی ها در بهار۱۴۰۰
محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در مراسم کلنگ‌زنی کمپ ورزشی و زمین چمن مصنوعی در محله مرادآباد گفت: پس از سال ها چشم انتظاری اهالی محله مراد آباد، زمین خاکی این محله را با قراردادی مشارکتی به زمین چمن مصنوعی و سالن بدنسازی ارتقا خواهیم داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵گفت: یکی از وظایف شهرداری تهران تامین فضاهای ورزشی است و با توجه به دستور دکتر حناچی شهردار تهران در خصوص پروژه های توسعه محلی و نیاز محله مراد آباد به سرانه ورزشی نسبت به ساخت یک ورزشگاه در این محله اقدام کردیم.
وی با بیان اینکه از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه اماکن ورزشی کمک گرفته شده اذعان داشت: پس از سال ها چشم انتظاری اهالی محله مراد آباد، زمین خاکی این محله را با قراردادی مشارکتی به زمین چمن مصنوعی و سالن بدنسازی ارتقا خواهیم داد.
کلهری با تاکید بر اینکه این قرارداد ۱۰ ساله بوده و درآمدی پایدار برای شهرداری منطقه ۵ خواهد داشت گفت: علاوه بر اینکه شهرداری در این قضیه ارزش افزوده خواهد داشت، مردم محله نیز استفاده های لازم را از آن خواهند کرد، ایجاد اشتغال خواهد شد و به توسعه ورزش شهروندی کمک می شود. هدف از احداث این مجموعه، توسعه اماکن و فضاهای ورزشی در سطح منطقه و در راستای افزایش نشاط و سلامتی شهروندان علی الخصوص نوجوانان و جوانان است.
شهردار منطقه ۵ تصریح کرد: مقدمات ساخت این کمپ ورزشی از ۲۰ اسفند آغاز شده و سرمایه گذار تا اواخر بهار باید آن را به بهره برداری برساند.
وی اضافه کرد: راه های دسترسی آسان مردم برای ساخت مجموعه های ورزشی دراولویت شهرداری منطقه ۵ است . اعتقاد داریم که هرچه برای ورزش شهروندی و مهیا کردن این مراکز برای شهروندان قدم برداریم کم است.
شهردار منطقه ۵ اثرات ورزش را بسیارمهم ارزیابی کرده و افزود: صیانت از سلامت و ارتقاء سطح زندگی شهروندان از جمله اهداف اصلی ورزش منطقه۵ است.
وی با تاکید بر اینکه هزینه در حوزه ورزش و تربیت بدنی نوعی سرمایه گذاری است، گفت: توسعه زیرساخت های ورزش منطقه باید جزو برنامه های اصلی ما قرار گیرد.
کلهری از آمادگی برای مشارکت با سرمایه گذاران برای توسعه فضاهای ورزشی خبر داد و اذعان داشت: در مرحله های دیگر از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سایر محلات هم استفاده می کنیم تا یک گام دیگر به تحقق شعار تهران شهری برای همه نزدیک شویم.
در پایان این مراسم کلنگ کمپ ورزشی توسط ملی پوشان اسبق فوتبال ایران و شهردار منطقه و سایر مسوولان حاضر در مراسم به زمین زده شد.آیین مراسم کلنگ زنی با حضور پیشکسوتان فوتبال از جمله حمید جاسمیان ، محمود حقیقیان، سعید عزیزیان ،فرهاد کاظمی ،نیما نکیسا ،احمد جانعلی ، علی خسروی ، محمد برزگر، یعقوب وطنی و شورایاری و مدیریت محله مراد آباد و شهروندان ورزش دوست و مدیران و مسئولین شهری برگزار شد.

فعالیت های فرهنگی نیازمند خلاقیت و نوآوری است

شهردار منطقه۱۳:
فعالیت های فرهنگی نیازمند خلاقیت و نوآوری است
شهردار منطقه ۱۳ در جلسه تکریم و معارفه مدیران حوزه فرهنگی و اجتماعی منطقه ۱۳ بر پیش بینی و اجرای برنامه های خلاقانه و منحصر به فرد در سال جاری تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در جلسه تکریم و معارفه رئیس اداره فرهنگی و مسئول مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی که با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳ و روسای ادارات این حوزه در محل سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار شد ، ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و فعالیت های آقایان شیربک و اکبری روسای پیشین اداره فرهنگی و مرکز خدمات اجتماعی ، آقایان حسن دلدار و مهدی قاسمی به عنوان روسای جدید این حوزه معرفی و برای آنها در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.
او با بیان اینکه ، توجه به برنامه های فرهنگی ، اولویت شهرداری منطقه است ، گفت : امروزه ، مسائل فرهنگی و اجتماعی همتراز با وظایف اصلی شهرداری در امور شهرسازی و معماری ، عمرانی و خدمات شهری ، اهمیت و نقش بسزایی در پیشبرد امور مربوط به شهر و شهروندان دارد ، لذا در شهرداری منطقه توجه به طرح ها و برنامه های مربوط به فرهنگسازی و کاهش آسیب های اجتماعی ، در اولویت قرار دارد.
شهردار منطقه با تاکید بر اینکه با نگاهی نو و از زوایای جدید به موضوعات نگاه کنیم ،ادامه داد : برنامه های سال جاری با توجه به مناسبت ها و رویداد های پیش رو به شیوه ای اجرایی شوند که ضمن رعایت اصل کیفیت و ظرافت های عملکردی ، منحصر به فرد و خلاقانه باشند .
در ادامه معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه ، گزارشی از اقدامات این معاونت در راه اندازی کاروان های شادی که از ۲۰ اسفند ماه تا اواخر تعطیلات نوروزی ادامه داشت ، ارائه کرد و یاد آور شد : خوشبختانه با تلاش اداره فرهنگی منطقه و دیگر ادارات فرهنگی و اجتماعی نواحی چهارگانه ، ۲۰ کاروان با نمایش عروسک های غول پیکر ، اقوام و .. شادی و امید را برای ساکنین به ارمغان آوردند

نغمه بهاران با درختان کهنسال توت در منطقه ۵ طنین انداز شد

محمود کلهری خبر داد:
نغمه بهاران با درختان کهنسال توت در منطقه ۵ طنین انداز شد
محمود کلهری شهردار منطقه ۵ از اقدامات خلاقانه و منحصر بفرد در سطح منطقه برای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: یکی از برنامه های جالب ساخت گذر نوروزی با تزیین درختان کهنسال توت (نغمه بهاران) بود که مورد استقبال قرار گرفت.
به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه اقدامات ویژه ای متناسب با روزهای استقبال از نوروز در این منطقه اجرا شد گفت: در کنار این اقدامات در سطح منطقه شاهد انجام فعالیت هایی خلاقانه و نوآور بودیم که باعث شد آغاز بهار رنگ و بوی خاص تری در منطقه ۵ داشته باشد.
وی به برخی از اقدامات خلاقانه و نوآور در طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت ویژه منطقه کن یکی از برنامه های جالب ساخت
گذر نوروزی با تزیین درختان کهنسال توت (نغمه بهاران) بود که مورد استقبال قرار گرفت.
وی به اجرای بیش از ۵٠ پروژه کوچه رنگی در محله حصارک اشاره کرد و اذعان داشت: جشنواره پله رنگی ،نصب المان حجمی پیام آور نوروز در بزرگراه حکیم ورودی به خیابان بهنام، نصب المان موقت به شاخ و برگ های هرس شده درختان ، نصب المان نوری تهران ١۴٠٠ و اجرای تونل نوری در میدان صادقیه از دیگر اقدامات خلاقانه در سطح منطقه ۵ بود.
شهردار منطقه ۵ ادامه داد: اکران ۵ استاربورد سطح منطقه با لوگو تهران ١۴٠٠، اکران بنر با طرح پرچم ١۴٠٠ روی عرشه پل بسیج ،اکران پرچم های تهران ١۴٠٠ ،اجرای طرح های منتخب نقاشی و لوگو تهران ١۴٠٠ در محلات کن ، حصارک و ایت الله کاشانی از دیگر برنامه های اجرا شده در استقبال از بهار بود.
کلهری به جلب مشارکت شهروندان با اجرای طرح کوچه تکانی در محله شهران شمالی و جنوبی اشاره کرد وافزود: برگزاری جشنواره بالکن سبز، مرمت دیوار نگاره سفال در بزرگراه ستاری بعد از گذشت ١٠ سال و بازپیرایی مرمت نقاشی آبنمای میدان چهارباغ نیز در راستای طرح های خلاقانه استقبال از نوروز ۱۴۰۰ اجرایی شد.

اجرای ۶۰ هزار متر طول هنر محیطی آذین بندی خلاق و نوگرا در طرح استقبال از بهار

اجرای ۶۰ هزار متر طول هنر محیطی آذین بندی خلاق و نوگرا در طرح استقبال از بهار

 

شهرداری

به گزارش کوتاه انلاین سعید رباطی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ با اشاره به اقدامات این معاونت در تعطیلات نوروز و طرح استقبال از بهار گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز با اعیاد شعبانیه اکران طرح های فرهنگی ، نصب ریسه های پرچمی و نورافشانی در سطح منطقه در اولویت برنامه ها قرار داشت و ۶۰ هزار متر طول هنر محیطی آذین بندی خلاق و نوگرا در طرح استقبال از بهار را شاهد بودیم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵،سعید رباطی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ با بیان اینکه اقدامات ویژه ای متناسب با روزهای استقبال از نوروز در این منطقه صورت گرفت به اکران نزدیک به یک کیلومتر طرح های فرهنگی به مناسبت فراسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه اشاره کرد و افزود: ۶هزار متر مربع از میادین و معابر در این طرح بازپیرایی شده و ۲ هزار متر طول ریسه پارچه ای نیز در مدارس با همکاری اداره آموزش و پرورش نصب شد.
وی با بیان این که سه سفره هفت سین در سطح منطقه جانمایی و پهن شد اذعان داشت: ۱۸ عدد تخم مرغ نوروزی، ۸ هزار متر نور در شهر،۷ دیوار نگاری با موضوع گل و با تاکید بر استفاده از جزئیات ساختاری گل ها برای نوروز در سطح منطقه اجرا شد.
رباطی از نصب ۵۰۰ متر طول ریسه پارچه ای در مساجد با همکاری اداره امور مساجد خبر داد و تاکید کرد: ۶۰ هزار متر طول هنر محیطی آذین بندی خلاق و نوگرا، ۱۶۸۰ متر مربع شستشو و رنگ آمیزی پیکره های تبلیغاتی در سطح منطقه را در این ایام شاهد بودیم.
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ با بیان اینکه در این ایام فرصت مناسبی برای ترمیم و پاکسازی نواقص موجود در مسائل خدمات شهری بود برخی از این موارد را برشمرد و گفت: ضد عفونی سرویس های بهداشتی،مجموعه تندرستی و وسایل بازی کودکان، توجه ویژه به ایمنی آبنماهای شهری و رفع نواقص و فعال نمودن آنها، پاکسازی و رفع نواقص عناصر و مبلمان شهری، زیباسازی جداره های شهری، حذف زوائد فیزیکی و بصری نماها و ساماندهی معابر و میادین، ساماندهی تابلوهای ترافیکی شهری، رنگ آمیزی عناصر و مبلمان با رعایت شیوه نامه پالت رنگی شهر، ساماندهی پرچم ها،رسیدگی به مسیر ویژه نابینایان و توانیابان، رفع نواقص روشنایی و نورپردازی پل های سواره رو و پیاده و رسیدگی ویژه به امور جاری و مستمر نگهداشت شهر از جمله خدماتی بود که روز های نوروز و استقبال از بهار شاهد آن بودیم.

“نه به تجمع و دورهمی در روز طبیعت” با همیاری شهروندان در منطقه۱۳

شهردار منطقه۱۳ خواستار شد:
“نه به تجمع و دورهمی در روز طبیعت” با همیاری شهروندان در منطقه۱۳
شهردار منطقه۱۳ در جلسه هماهنگی برای جلوگیری از تجمع در روز طبیعت از اتخاذ تمهیداتی برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه در این جلسه با اشاره به دستور شهردار تهران و دستورالعمل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر ممنوعیت دورهمی و تجمع در روز طبیعت گفت: با توجه به وضعیت نارنجی استان تهران و خطر موج چهارم ویروس کرونا از عموم شهروندان درخواست می شود، برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان همانند سال گذشته به بوستان ها و فضای جنگلی شرق تهران مراجعه نکرده و در این زمینه همانند دیگر فعالیت ها ، یاری گر مدیریت شهری منطقه برای قطع زنجیره سرایت ویروس کرونا باشند .

او ضمن تاکید بر اطلاع رسانی و راهنمایی شهروندان برای جلوگیری از تجمع در روز طبیعت گفت: از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای جلوگیری از تجمع در بوستان ها و معابر عمومی با هماهنگی پلیس راهور و ستاد بحران ، سازمان آتشنشانی و… استفاده می شود.

شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه از طریق تبلیغات محیطی، نصب بنر در پرتابل های سطح منطقه و ظرفیت رادیو پارک خطرات تجمع در روز طبیعت گوشزد می شود، افزود: با هماهنگی پلیس راهور، از توقف خودرو ها در بزرگراه شهید دوران و مسیرهای منتهی به بوستان جنگلی سرخه‌حصار ممانعت به عمل می آید

جایگاه مطلوب منطقه۱۳ در حوزه خدمات شهری

جایگاه مطلوب منطقه۱۳ در حوزه خدمات شهری/ شهرداران نواحی؛ خط اول کسب رضایتمندی شهروندان
نشست صمیمی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران به همراه شهردار، معاونین و مدیران منطقه ۱۳ در خصوص بررسی فعالیت های انجام شده در سال ۱۳۹۹، استقبال از نوروز و ترسیم نقشه راه حوزه خدمات شهری صبح امروز (۱۰ فروردین ماه) برگزار شد.

در این بازدید نوروزی ، دکتر مجتبی یزدانی ضمن تحسین و تقدیر از فعالیت های صورت گرفته، جایگاه مطلوب منطقه را نشان از وفاق و همدلی واحد ها و هدایت و رهبری خوب شهردار منطقه عنوان کرد و افزود: اقدامات مناسبی بویژه در حوزه نگهداشت شهر، رنگ در شهر، فضای سبز، مدیریت مصرف انرژی و پسماند در این منطقه صورت گرفته است و امیدواریم شاهد فعالیت های مستمر در راستای رفاه و رضایت هرچه بیشتر شهروندان در این منطقه باشیم.

او در عین حال شهرداران نواحی را در خط اول کسب رضایتمندی شهروندان عنوان کرد و افزود: شهرداران نواحی با حضور مستمر در میان مردم می بایست مشکلات و مسائل آنها را شناسایی کرده و با مسئولیتی که دارند در جهت کسب رضایتمندی که هدف اصلی شهرداری است تلاش نمایند.

مجتبی یزدانی همچنین گفت: در صورتی مبحث مهم نگهداشت شهر به صورت اصولی پیش خواهد رفت که معاونت های عمران، ترافیک و شهرسازی نیز در کنار خدمات شهری به ایفای نقش بپردازند.

تبدیل فضای بی دفاع شهری به سرانه های خدمات شهری، موضوعات مربوط به تأمین سرانه های فضای سبز، آبیاری، احداث تصفیه خانه، احداث ایستگاه آتش نشانی، حاشیه سازی اتوبان شهید یاسینی، بهره برداری از منابع آبی چون چاه ها، قنوات و… از جمله مواردی بود که در این نشست معاون شهردار تهران بر آن تاکید ویژه داشت.

مجتبی شکری، شهردار منطقه۱۳ نیز در این جلسه از معاون خدمات شهری شهرداری تهران به جهت حمایت و پشتیبانی در جهت بهبود خدمات به شهروندان منطقه ۱۳ تقدیر کرد و بر لزوم برنامه ریزی دقیق و خلاقانه در جهت عملیاتی شدن اقدامات شاخص و ویژه در سال ۱۴۰۰ تأکید کرد.

گفتنی است این نشست صفایی معاون خدمات شهری منطقه، شهرداران نواحی و جمعی از مدیران منطقه گزارشی از اقدامات این حوزه را در سال ۱۳۹۹ و استقبال از نوروز ۱۴۰۰ ارائه و مسائل و دیدگاه های خود را در جهت پیشبرد هرچه بهتر امور با معاون شهردار تهران در میان گذاشتند.

پویش مجازی “تقدیم یک کار خوب به امام زمان(عج)” راه اندازی می شود

‍ برگزاری جشن میلاد یگانه منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) در منطقه ثامن

رنجبریان: پویش مجازی “تقدیم یک کار خوب به امام زمان(عج)” راه اندازی می شود

مسعود رنجبریان شهردار منطقه۸ تهران از برگزاری جشن ویژه ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) در میدان نبوت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، مسعود رنجبریان شهردار منطقه ضمن تبریک فرارسیدن میلاد یگانه منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) از اجرای طرح پویش مجازی “تقدیم یک کار خوب به ساحت مقدس امام زمان (عج)” به مناسبت نیمه شعبان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا امسال برگزاری برنامه‌های نیمه شعبان برای منتظران مهدوی شکل دیگری خواهد داشت و به همین منظور، این طرح، با هدف ارتقاء فرهنگ و معرفت مهدوی در فضای مجازی برگزار می شود.
رنجبریان همچنین از برپایی جشن ولادت نیز خبر داد و افزود: درشب میلاد مسعود صاحب الزمان حضرت مهدی( عج) در میدان نبوت میزبان عاشقان یگانه منجی عالم بشریت با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خواهیم بود.

استقبال منطقه۸از نخستین بهار قرن جدید

استقبال منطقه۸از نخستین بهار قرن جدید
شهردار منطقه۸ از تشکیل کمیته تخصصی استقبال از بهار ۱۴۰۰ و اجرای این طرح در منطقه۸ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، مسعود رنجبریان شهردار منطقه گفت: در راستای خدمت رسانی به شهروندان و ارتقای سیما و منظر شهری وایجاد حس نشاط و شادابی میان شهروندان طرح استقبال از بهار ۱۴۰۰ در تمامی حوزه‌های شهری در دستور کار قرار گرفت.

مسعود رنجبریان ، اجرای ویژه برنامه های استقبال از نوروز را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: مدیریت شهری منطقه ۸ همزمان با اجرای برنامه های مختلف برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به اجرای فرش گل،کاشت درختان و گل های زینتی در بوستان ها و معابر با کاشت نشای فصلی ،رنگ آمیزی المان های شهری ونصب المان‌های نوروزی و نورپردازی در معابر را با هدف تلطیف و آراستگی محیط شهری در قالب طرح استقبال از نوروز را در دستور کار خود قرار داده است.
وی در ادامه افزود: همچنین بهسازی، رفع نقص و افزایش کیفیت سیستم‌های روشنایی، تعمیر پ بازسازی و نصب لوازم بازی و بدنسازی در بوستان‌ها ،بازپیرایی المان های ترافیکی ،بهسازی معابر شهری،تامین روشنایی پل های سواره رو، جانمایی المان های نوروزی و … رسیدگی به وضعیت پایانه ها، سرپناه های ایستگاه های اتوبوس و کارگاه های عمرانی از مهمترین اقدامات مدیریت شهری منطقه در آستانه فرارسیدن فصل بهار است.
شهردار منطقه۸ تهران در ادامه افزود: پیاده راه سازی و احداث و توسعه مسیر دوچرخه و مناسب سازی مسیر نابینایان ، بهسازی وضعیت پایانه های حمل و نقل عمومی و چراغ های راهنمایی و رانندگی، نگهداشت تابلو و تجهیزات ترافیکی و گاردریل های معابر و ده ها اقدام دیگر از جمله کارهایی است که برای رفاه حال شهروندان در آستانه سال جدید در حال انجام است.

بیانیه اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره‌ای در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حذف واسطه ها و کاهش قیمت ها

بسمه تعالی

بیانیه اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره‌ای در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حذف واسطه ها و کاهش قیمت ها

پیرو فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ابراز ناخرسندی از مشکلات معیشتی آحاد جامعه، سودجویی واسطه‌ها و متضرر شدن هموطنان و بیان نکات کلیدی و راهبردی در خصوص ضرورت برنامه ریزی جهت حذف دلالان و مدیریت بازار، اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اعضای آن که هدف اصلی از تاسیس و فعالیت شان کوتاه شدن زنجیره‌ی تامین و توزیع، حفظ منافع مصرف‌کننده و بهبود سبد معیشتی آنان، کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار بوده است، همواره در کنار دولت محترم، در اجرای سیاست های ابلاغی و با بهره‌گیری از  ظرفیت‌های خود با  بیش از ۶۵۰۰ شعبه در سراسر کشور بویژه در مناطق مرزی و محروم پیش قدم بوده و فرایند خدمت‌رسانی به هموطنان را با قدرت و سرعت بیشتر تداوم خواهد داد.

در آستانه سال جدید و در اجرای فرمایشات رهبری معظم، اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و اعضای این اتحادیه همان‌گونه که پیش از این درکنار فعالیت‌های خود با مشارکت در توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم در قالب ” اقلام تنظیم بازار” ظرفیت‌های خود را در خدمت به هموطنان عزیز قرار داده و از این طریق موجب ایجاد آرامش در بازار از حیث وفور کالا و ممانعت از  خرید هیجانی شده است.

ضمنا این روزها علی‌ رغم بی مهری‌ها، سیاه نمایی‌ها و اطلاع رسانی‌های جهت دار و مغرضانه رسانه‌ای چند وقت اخیر، در خدمت به هموطنان با توان و تلاش بیشتر  با وجود  دشواری‌های متعدد اقتصادی و خصوصا فراگیری ویروس کرونا که ارائه خدمات را با دشواری‌های فراوانی مواجه نموده است با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی، خدمات همیشگی خود را به مردم شریف ایران به صورت منظم و مستمر تداوم بخشیده و از طریق تامین حداکثری کالاهای مورد نیاز  مردم، حذف واسطه‌ها و  دلالان و ارائه تخفیفات حداکثری، در مسیر  توسعه عدالت اجتماعی و بهبود سبد معیشتی هموطنان اهتمام می ورزد تا هموطنان  با آرامش ناشی از وفور کالا و قیمت مناسب به استقبال سال نو و ماه مبارک رمضان بروند. انشالله.

 

روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای

 

 

استفاده از ظرفیت “فرشته های زمینی” در نقاشی روی دیوار محلات

استفاده از ظرفیت “فرشته های زمینی” در نقاشی روی دیوار محلات
شهردارمنطقه۱۳ به همراه جمعی از معاونین و مدیران شهری منطقه از  موسسه باغبانان بهشت ابدی بازدید و با کودکان معلول این موسسه دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری در بازدید از موسسه خیریه باغبانان بهشت ابدی گفت: کودکان این موسسات به عنوان قشر خاص وآسیب پذیر جامعه نیازمند توجه وخدمات ویژه ای هستند و همه ما به شکرانه سلامت خود و عزیزانمان به این فرشته های زمینی در حد توان خدمت کنیم.
وی با تقدیر از خدمات موسسه خیریه باغبانان بهشت ابدی گفت:مدیریت شهری  نیز برخود وظیفه می داند تا با حمایت ازاین مرکز در زمینه های مختلف ، فضایی مناسب برای توانمندسازی و تقویت خلاقیت همراه با حفظ  نشاط کودکان فراهم کند و می توان از ظرفیت این عزیزان در نقاشی روی دیوارهای محلات بهره گرفت.
شهردار منطقه در پایان این بازدید، روند فعالیت‌ها و مسائل و مشکلات موجود در این مرکز و اقدامات لازم برای تسهیل در انجام امور را مورد بررسی قرار داد.

کاهش ۵۰درصدی تلفات سوانح رانندگی در منطقه۲

کاهش ۵۰درصدی تلفات سوانح رانندگی در منطقه۲
سرپرست شهرداری منطقه ۲گفت: با اجرای اقدامات ترافیکی و ایمن سازی معابر،تلفات حوادث رانندگی در شبکه بزرگراهی و معابر شهری منطقه درسال جاری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات با اشاره به رویکرد مدیریت شهری منطقه در کاهش حوادث رانندگی گفت: برهمین اساس با هماهنگی پلیس راهور، اقدامات ترافیکی موثری در سالجاری اجرا و کاهش ۵۰درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی مهم ترین دستاورد این اقدامات است.
وی با اشاره به ایمن سازی شبکه معابرشهری و بزرگراهی گفت: توسعه استفاده از ابزارهای هوشمند، کنترل تخلفات رانندگی با دوربین‌های ثبت تخلفات و دوربین کنترل سرعت و همچنین نصب سرعتگاه از جمله مهمترین اقدامات ترافیکی است.
سرپرست شهرداری منطقه با اشاره به شناسایی نقاط حادثه خیز منطقه گفت:به منظور ارتقای ایمنی شبکه بزرگراهی عملیات اصلاح هندسی در بزرگراه های یادگار امام(ره)، شیخ فضل اله نوری،هاشمی رفسنجانی و شهید چمران اجرا شد.
صفات افزود: درتداوم روند این اقدامات طرح اصلاح هندسی در ۲۷ نقطه از معابر شهری تاکنون اجرا شد و مابقی نیز تا پایان سال تکمیل می شود.

کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳

همزمان با روز درختکاری صورت گرفت:
کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳
به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و به یاد شهدای هسته ای ، طی مراسمی با حضور مسئولان منطقه و پدر شهید احمدی روشن ،چندین اصله نهال با شعار « همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی » در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ کاشته شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری و با هدف زنده نگه داشتن یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان، آئین کاشت نهال با حضور شهردار منطقه ، رئیس آموزش و پرورش ، پدرخانواده شهید احمدی روشن ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، شهردار ناحیه سه ، رابط شورایاری های منطقه در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ برگزار شد.
مجتبی شکری ، شهردار منطقه در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان گفت : نقش ویژه شهدا و خانواده‌های آنها در حفظ و پایداری اصول انقلاب و فضای ایثارگری بسیار حائز اهمیت است، چرا که شهدا صاحبان اصلی و باغبانان این انقلاب هستند.
او افزود : نهال این انقلاب ۴۲ سال پیش با خون پاک آنها آبیاری شده و امروز به درختی تنومند تبدیل شده و همه ما، فرزندان و نسل‌های آتی در سایه این درخت تنومند آسایش خواهند داشت.
شهردار منطقه ادامه داد : شهدا همیشه بر گردن ما حق دارند و با انجام وظیفه و خدمت شبانه‌روزی باید این حق را ادا کرد.
شکری یاد آور شد : برنامه ریزی خوبی با تعامل و همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در زمینه تبدیل فضای مدارس به کانون های فرهنگی محله صورت گرفته که از خدمات آن شهروندان محلات برخوردار خواهند شد.
سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در خصوص لزوم ادامه دادن راه شهدا ، تقدیر شهردار منطقه از پدر شهید احمدی روشن و اجرای سرود از دیگر بخش های این مراسم بود.

اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی

شهردار منطقه ۱۳ تاکید کرد:
اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی
شهردار منطقه ١٣ در نشست هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار بر پیشبرد این طرح به صورت فاز بندی شده و علمی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٣ ، مجتبی شکری در جلسه هم اندیشی هوشمندسازی پارک جنگلی سرخه حصار که با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، برگزار شد ، گفت :پارک جنگلی سرخه حصار جایگاه قوی و بالقوه ای برای اجرای طرح های مربوط به هوشمند سازی دارد که این طرح ها باید به صورت علمی، نیازسنجی شده، همراه با رفع نواقص موجود و به صورت فازبندی شده با برنامه ریزی، تخصیص منابع و پیاده سازی طرح ها به عرصه ظهور برسد.

او با بیان اینکه مدیریت پروژه بر مبنای علم و دانش باید جایگزین آزمون و خطا شود، اضافه کرد : آزمون و خطا جز اینکه انرژی و هزینه ها را از بین می برد نتیجه ای در برندارد لذا این رویه به طور کامل باید کنار گذاشته شود و طوری عمل کنیم که با اجرای پروژه های هوشمند سازی، حق دسترسی به خدمات بدون کوچکترین نقضی برای تمامی ساکنان شهر فراهم شود.
محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز در این جلسه با منحصر به فرد دانستن اجرای کامل پروژه های شهر هوشمند در پارک جنگلی سرخه حصار، ابراز امیدواری کرد تا تشکیل کارگروه های تخصص در حوزه مختلف، پیاده سازی طرح‌های پایلوت این طرح با هماهنگی سازمان در منطقه به توسعه خدمات شهر هوشمند، ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و خدمت رسانی بهتر به مردم بیانجامد

احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه

احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه*

سرپرست شهرداری منطقه۲ درراستای پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به همراه سرکلانتر شمال غرب پلیس راهور و جمعی از معاونین و مدیران منطقه با استفاده از دوچرخه از محل پیش بینی شده برای احداث مسیردوچرخه سواری میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن صفات،سرپرست شهرداری منطقه۲ در حاشیه این برنامه بر عزم جدی مدیریت شهری برای گسترش خطوط ویژه دوچرخه در سطح منطقه تاکید کردو افزود: توسعه حمل ونقل انسان محور وپاک از جمله مهم ترین اولویت برنامه های شهرداری منطقه ۲ است که درهمین راستا طرح توسعه زیرساختهای مسیر دوچرخه درمنطقه در حال انجام است
وی بابیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه می توانداقدامی موثر در کاهش آلودگی هوا و مشکلات ترافیکی باشد افزود: مدیریت شهری تلاش دارد همزمان با ایجاد زیرساخت ها و احداث مسیر دوچرخه ، با فرهنگسازی ، شهروندان را به استفاده از دوچرخه ترغیب کند.
سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه از احداث ۹ کیلومتر مسیر رفت و برگشت دوچرخه حدفاصل میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه خبرداد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث این مسیر در آینده نزدیک آغاز می شود.
صفات ایجاد پیوستگی مسیر های دوچرخه سواری را ازدیگر برنامه های منطقه در این بخش برشمرد .
براساس این گزارش سرپرست شهرداری منطقه ۲ در مسیر رکاب زنی ضمن بازدید از سرای محله شهرآرا ،در جمع ورزشکاران صبحگاهی بوستان ستارخان نیز حاضر شد و ازتعدادی از شهروندان و پیشکسوتان ورزش همگانی تقدیر کرد.

شاهراه ارتباطی منطقه ۱۳ آراسته و پاکسازی شد

در راستای طرح استقبال از نوروز۱۴۰۰:
شاهراه ارتباطی منطقه ۱۳ آراسته و پاکسازی شد
با فعالیت ۱۸۰ کارگر و به کارگیری ادوات و تجهیزات ، طرح ویژه استقبال از نوروز ۱۴۰۰ ، در قالب فعالیت های متعدد خدمات شهری در خیابان پیروزی منطقه ۱۳ به عنوان شاهراه ارتباطی اجرایی و این خیابان به صورت کامل پاکسازی و آراسته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در خصوص آغاز اجرای طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ گفت : نظر به تدابیر ابلاغی شهردار محترم منطقه مبنی بر آراستگی شهر، طرح نگهداشت شهر با محوریت فعالیت های مربوط به استقبال از بهار ، صبح امروز دوشنبه مورخ یازدهم اسفند ماه در محور های تعیین شده اجرایی شد
او با اشاره به فعالیت ۱۸۰ کارگر فضای سبز و خدمات شهری در این طرح افزود : با در نظر گرفتن شاخص های فعالیت های معاونت های خدمات شهری و فضای سبزضمن آماده باش نیروهای اجرایی ،تجهیزات و ماشین آلاتی از قبیل خودرو های ۱۳۷ نواحی، جدول شور، خاور ، تانکر ، واترجت و اکیپ تعمیرکار مخزن در این طرح مستقر شدند.
به گفته شهردار منطقه ۱۳ ،این طرح در دو ضلع شمال و جنوب خیابان پیروزی حدفاصل تقاطع چهار راه دهقان تا بیمارستان فجردر ناحیه یک، میدان کلاهدوز تا چهار راه کوکاکولا در ناحیه دو ، بیمارستان فجر تا چهار راه کوکاکولا در ناحیه سه و چهار راه کوکاکولا تا میدان کلاهدوز در ناحیه چهار اجرایی به اجرا گذاشته شد.
شکری اضافه کرد : در این طرح ،فعالیت های متعددی با محوریت خدمات شهری ، فضای سبز، زیباسازی ، ساماندهی ، محیط زیست ، مسیل ها ، ترافیک ، عمران و ۱۳۷ اجرایی و طول خیابان پیروزی آراسته و پاکسازی شد
شهردار منطقه ، رفت وروب و لایروبی انهار روبسته و روباز و ورودی کانال ها ، پوستر کنی ، شستشوی جداول و نرده ها و کلیه المانهای شهری، رفع سدمعبر اصناف و جمع آوری بنرهای غیر مجاز ، کندوکوب باغچه ها و کاشت درخت و توزیع نهال به همراه نصب فلاورباکس رفیوژ وسط را از جمله اقدامات این طرح برشمرد.
او یادآور شد : رنگ آمیزی المانهای شهری ، پایه تابلوها ، کافوهای برق ومخابرات ، لانه کوبی و طعمه گذاری و انسداد کلونی های جانوران موذی ، برپایی غرفه آموزشی محیط زیست ، پاکسازی و لایروبی کانال خیابان پیروزی ، مرمت و ساماندهی المانهای ترافیکی ، موانع ارتجاعی ، استوانه ها و کله قندی ها و مرمت چاله های معابر و صداگیری دریچه ها و حذف زوائد فیزیکی از دیگر اقدامات اجرایی این طرح بود.

مشارکت حداکثری شهروندان منطقه۲ در طرح شنبه های بدون پسماند

مشارکت حداکثری شهروندان منطقه۲ در طرح شنبه های بدون پسماند
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ با اشاره به مشارکت شهروندان در طرح شنبه های بدون پسماند گفت: به منظور افزایش میزان تفکیک زباله در مبدا، طرح جداسازی زباله‌های تر و خشک از مبادی تولید با عنوان “شنبه های بدون پسماند” در منطقه ۲ در حال اجرا است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، علی اکبرکریمی پور ،معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: طرح شنبه های بدون پسماند با هدف آموزش های شهروندی و مشارکت افراد در حفظ محیط زیست شهری، ارتقاء بهره وری در زمینه خدمات رسانی شهری و مدیریت بهینه بهداشت در محلات منطقه۲ درحال اجرا است.
وی افزود: با اجرای این طرح آموزشگران بازیافت در محلات منطقه ۲ حضور و در مراکز اداری، تجاری، مسکونی در در خصوص تفکیک از مبدا و شنبه ها بدون پسماند خشک آموزش های لازم را به شهروندان ارائه می کنند.
کریمی پور بابیان اینکه در طرح شنبه های بدون پسماند از شهروندان خواسته شده پسماند خشک خود را روزهای شنبه هر هفته از ۳ طریق به دست عوامل اجرائی شهرداری برسانند افزود: تحویل پسماند خشک به غرفه های بازیافت ، بهره گیری از اپلیکیشن های هوشمند جمع آوری پسماند خشک ازجمله روش های مشارکت شهروندان در این طرح است و در صورتیکه به دلیل حساسیت رعایت نکات بهداشتی، تمایلی به هیچ یک از روش های فوق نداشته باشند، شهروندان می توانند پسماندهایشان را ساعت ۷ الی ۹ صبح شنبه جلوی درب منازل خود قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ با اشاره به اجرای طرح هوشمند جمع آوری پسماند خشک گفت: با آغاز فعالیت اپلیکیشن های جمع آوری پسماند خشک، شهروندان این منطقه بیشترین مشارکت در بکارگیری اپلیکیشن ها را دارند و طی هفته های گذشته منطقه ۲ در پروژه شنبه های بدون پسماند رتبه نخست در بین مناطق ۲۲گانه تهران را داشته اشت .

طراحی ۱۴۵پروژه توسعه محلی برای سال آتی

طراحی ۱۴۵پروژه توسعه محلی برای سال آتی

کوتاه انلاین: محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در جریان نشست با دبیران شورایاری محلات گفت: شورایاران در اجرای کیفی پروژه ها ما را کمک کنند و نظرات همگان برای ما مهم است.اگر جایی را می بینند که کاری ناصحیح انجام می شود به ما اطلاع بدهند و به معاونین هم بگویند. قرار نیست هزینه کنیم و کار بی کیفیت تحویل بگیریم.

وی با بیان اینکه اختلاف نظری که با بعضی از شورایاران هست در ضرورت اجرا یا عدم اجرای پروژه ها نیست اذعان داشت: نیازهای هر محله توسط شورایاران مطرح می شود و به ترتیب اولویت در دستور کار قرار می گیرد اما بحث من این است که ماهیت برخی پروژه های محله محور جزو وظایف جاری و ساری ماست.چیزی که وظیفه ماست نباید منت بر سر پروژه محله محور بگذاریم.

کلهری افزود: در این زمینه انتقادی به شورایاران نداریم چرا که آنها بیان مشکل می کنند و همکاران ما باید تطبیق بدهند که پروژه محله محور است یا جزو وظایف جاری ما. شاید برخی ها جزو وظایف ما هست مثلا تعمیر سرویس بهداشتی محله محور نیست اما وظیفه ماست که انجام شود.

شهردار منطقه ۵ تاکید کرد: از همکاران می خواهم که بدانند به هیچ وجه انتقادی که مطرح می شود در تقابل با خودشان نبینند و در جهت اجرای صحیح کار بینید.شک نکنید که با برنامه ریزی دقیق بیش از ۸۰ درصد پروژه های سال ۹۹ را تا پایان فرودین سال آینده تمام می کنیم و بقیه را تا پایان سال مالی و عین ۶۲ پروژه را به پایان خواهیم رساند.

وی در مورد پروژه های توسعه محلی ۱۴۰۰ گفت: هر محله حداقل ۵ پروژه با اولویت بندی باید انجام شود.خیلی ها مقدمات آن انجام شده است و امید به همفکری و همیاری شورایاران داریم و مطمئن باشید بخش هایی از آن تا پایان تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در شمال تهران، وارد فاز اجرایی شد

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در شمال تهران، وارد فاز اجرایی شد

 

شهرداری

به گزارش کوتاه انلاین  ،مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند با هدف بسترسازی برای کاربردی کردن نوآوری و فناوری در منطقه یک و شناسایی نخبگان و صاحب‌نظران این حوزه، در موزه پروفسور حسابی وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه اظهار داشت: موزه پروفسور حسابی به عنوان یکی از مراکز شمال تهران در حال تبدیل شدن به مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند است که عملیات اجرایی آن به منظور فراهم نمودن بستر لازم جهت فعالیت استارتاپ ها، آغاز شده است.

او تصریح کرد: عملیات بازسازی، تعمیر و تجهیز طبقه چهارم این موزه شامل کفسازی، نصب شیشه های سکوریت، تاسیسات و تجهیزات برقی و همچنین افزایش دو دستگاه آسانسور به منظور جابجایی موزه موجود از طبقه سوم به چهارم و جایگزینی استارتاپ ها، در طبقه سوم در دستور کار معاونت فنی و عمرانی منطقه یک قرار گرفته است.

موسوی افزود: به منظور تقویت ایمنی در ساختمان موزه، اجرای عملیات تجهیز موزه، کتابخانه و سایر طبقات موجود در ساختمان ضلع شرقی جهت اعلام و اطفای حریق و مانیتورینگ مجموعه با استفاده از دوربین های مداربسته در محوطه داخلی و خارجی نیز در دست انجام است.

شهردار منطقه یک عنوان کرد: سیستم پیش بینی شده جهت کتابخانه مجموعه با توجه به ارزش تاریخی آن سیستم پیشرفته اعلام و اطفای حریق آن اتوماتیک خواهد بود.

موسوی خاطر نشان کرد: مرکز نوآوری شهرداری منطقه یک، بستر مناسبی برای استفاده از مجموعه‌های نوآور و خلاق در جهت هوشمندسازی فرآیندها و ابزارهای موجود برای رفع مشکلات و معضلات شهری خواهد بود تا با حمایت از شکل‌گیری ایده‌های نو، شاهد ارائه خدمات بهتر و کیفی‌تری به شهروندان باشیم.

افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان* *مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز

*با حضور امام جمعه موقت تهران و شهردار منطقه۱۳ در جمع ائمه جماعات مساجد:*
*افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان*
*مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز*

شهردار منطقه۱۳ در نشست فصلی با ائمه جماعات ضمن تاکید بر تعاملات فی ما بین شهرداری و مساجد ، بر بهره‌گیری ائمه جماعات از ظرفیت های فرهنگی منطقه در جهت جذب جوانان به مسجد تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری،  شهردار منطقه۱۳ در دیدار با ائمه جماعات که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی،  امام جمعه موقت تهران،  حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران ، ائمه جماعات محلات سیزده گانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه و دیگر مدیران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی کوثر  برگزار شد، گفت: مساجد، کانون های اجتماعی آینده ساز هست و امیدوارم با تعامل بین مساجد و شهرداری منطقه  و همراهی  ائمه جماعات، زمینه حضور حداکثری شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان فراهم شود.
او با بیان اینکه ائمه جماعات مرجع هدایت محله خود هستند ، آمادگی شهرداری منطقه را برای حمایت و کمک به مساجد اعلام کرد
شهردار منطقه اضافه کرد ائمه جماعات می توانند از ظرفیت های مختلف شهرداری از جمله سراهای محلات ، فرهنگسراها برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان و جذب جوانان به فعالیت‌های اجتماعی  در مساجد استفاده کنند.
او به حضور خود در فعالیت‌های اجتماعی در  مساجد از دورانی کودکی  اشاره و موفقیت های خود را مرهون برکات مسجد دانست.
صادق زاده ، رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری در خدمت مردم است، گفت : خدمات متقابلی مساجد و شهرداری به شهروندان ارائه می کنند که با تعامل و همکاری می توانند بسیاری از مسایل شهر و شهروندان را از جمله کاهش پسماند که هزینه های گزافی را به شهر تحمیل می کند ، مدیریت کنند.
او از ائمه جماعات خواست که یاری گر مدیریت شهری در فرهنگ سازی  امور شهروندی  باشند و در خصوص مسائلی از قبیل تقلیل، تفکیک و تخریج پسماند و بیان اهمیت این موضوع به شهروندان در مساجد پیشقدم شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده ضمن تقدیر از دغدغه مندی شهردار منطقه ۱۳ در توجه به حضور نوجوانان و جوانان در  مساجد عنوان کرد:  منزل، مدرسه، محله و مسجد  در جذب جوانان و نوجوانان به فعالیت‌های سالم اجتماعی و مذهبی موثر هستند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، امام جمعه موقت تهران در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از شهردار منطقه به جهت تعامل با ائمه جماعات و تدارک این برنامه یادآور شد :  شهرداری در سال های اخیر  ، خدمات ارزشمندی به شهروندان ارائه کرده ، به طوری که هر روز شاهد یک خدمت جدید هستیم.

انتصاب مدیران جوان در شهرداری منطقه ۱۳

۲انتصاب مدیران جوان در شهرداری منطقه ۱۳
طی جلسه ای با حضور مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳، سمیه عالمی پسند، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ، مدیران جوان در این منطقه معرفی و منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، همزمان با برگزاری جلسه شورای معاونین شهرداری منطقه ۱۳ که با حضور مجتبی شکری شهردار منطقه ، سمیه عالمی پسند، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شد ، معاونین جدید امور اجتماعی و فرهنگی ، برنامه ریزی شهرداری منطقه ۱۳ ، روسای ادارات روابط عمومی ، مشارکت ها و حسابداری معرفی و از زحمات روسای پیشین تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری، شهردار منطقه در ابتدای این جلسه ، ضمن تقدیر از کیانوش جعفری و خدا قوت به ایشان که به تازگی مفتخر به بازنشستگی شده است ، گفت : حضور آقای جعفری به عنوان یکی از مدیران با تجربه از بدوحضورم در این منطقه ، مایه دلگرمی بود و طی این مدت کوتاه ، ایشان وظایف حرفه ای خود را در انعکاس فعالیت ها به خوبی اجرا کرده و در طول خدمت خود مبدا و منشا ، خدمات بسیاری بوده اند .
او در ادامه با معرفی مجید گودرزی به عنوان سرپرست جدید روابط عمومی که از بین همکاران روابط عمومی انتخاب شده است ، گفت : گزینه های مختلفی برای مدیریت روابط عمومی وجودداشت که سعی کردیم با رعایت اصل شایسته سالاری ، از ظرفیت و توانمندی همکاران روابط عمومی استفاده کنیم
شهردار منطقه ،ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید روابط عمومی ، ایشان را از نیروی های با اخلاق ، خوش فکر ، با انگیزه و آشنا به وظایف روابط عمومی و شهرداری خواند و ابراز امیدواری کرد ضمن اطلاع رسانی صحیح فعالیت های حوزه های مختلف منطقه ، ارتباط دو سویه با شهروندان برقرار کرده و به نوعی به عنوان چشم سازمان ، درخواست های شهروندان را پیگیری کرده و گوش شنوایی برای دغدغه های مردم باشد تا جایگاه واقعی روابط عمومی محقق شود.
سمیه عالمی پسند ، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران شهرداری منطقه ۱۳و قدردانی از زحمات ۱۸ ماهه رئیس پیشین روابط عمومی شهرداری منطقه ، گفت : از حسن انتخاب مهندس شکری ، شهردار منطقه که به شایستگی از ظرفیت بدنه روابط عمومی استفاده کردند ، تشکر می کنم ، چرا که با عث ایجاد انگیزه در بین کارکنان شده و از این طریق انگیزه کاری و بهره وری همکاران افزایش پیدا می کند.
او با اشاره به مسئولیت سنگین روابط عمومی های شهرداری افزود : تدوین نقشه راه روابط عمومی های شهرداری تهران از سیاست های دکتر حناچی ، شهردار تهران بوده که در ابتدای سال ۹۹ مطرح شد که مدیریت شهری براساس آن و همسو با منافع شهروندان حرکت کند.
کیانوش جعفری ، رئیس پیشین روابط عمومی منطقه در این جلسه نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری و همراهی با مهندس شکری ، به عملکرد و اقدامات روابط عمومی در مدت خدمت خود اشاره کرد.
مجید گودرزی ، سرپرست جدید روابط عمومی نیز در این جلسه ضمن تبریک روز مهندس به مدیریت و همکاران خود در شهرداری و تبریک ایام ولادت حضرت علی (ع) گفت : به همراه کلیه همکاران روابط عمومی ، تمام تلاش خود را در جهت تحقق اهداف کلان مدیریت شهری و مرکز ارتباطات شهرداری تهران و رویکرد هایی که آقای مهندس شکری ، شهردار محترم منطقه به منظور ترویج فرهنگ مطالبه گری بین شهروندان و تقویت تعهد سازمانی ترسیم کردند ، به کار خواهیم بست و امیدوارم با این نگاه ، اقدامات پیش رو در شهرداری منطقه تجلی بهتری پیدا کند.
در پایان شهردار منطقه ۱۳ ، لوح تقدیری به پاس زحمات سجاد سبحانی ، کیانوش جعفری و کامران فر اهدا و حکم انتصاب توسلی به عنوان معاون جدید فرهنگی و اجتماعی ، مستوفی معاون جدید برنامه ریزی و توسعه شهری ، گودرزی سرپرست روابط عمومی، ولی زاده سرپرست حسابداری و پادیاو سرپرست اداره سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی اهدا کرد .

تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در منطقه۲ بررسی شد

*تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در منطقه۲ بررسی شد*

تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در مسیرهای عبوری و بزرگراهی منطقه ۲ پایتخت در بازدید مشترک سرپرست شهرداری منطقه۲ با روسای پلیس راهور و پلیس بزرگراهی منطقه بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات ،سرپرست شهرداری منطقه ۲ در بازدید مشترک باروسای پلیس راهور و پلیس بزرگراهی منطقه گفت: با توجه افزایش حجم تردد عابران پیاده و همچنین خودروها در سطح معابر و به ویژه اطراف مراکز خرید در روزهای پایانی سال که موجب افزایش حجم ترافیک می شود ، در صدد پیش بینی تمهیدات لازم برای روانسازی تردد و کاهش مشکلات ترافیکی در بزرگراه های و معابر منطقه هستیم .
وی همکاری پلیس با مدیریت شهری را ارزشمند برشمرد و افزود: روانسازی تردد و تسهیل در عبور و مرورهمراه با آرامش شهروندان از اهداف مشترک مدیریت شهری و پلیس راهور است و امید می رود با برنامه ریزی صورت گرفته این اهداف پیش بینی شده محقق شود.
سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه گفت: به منظور تامین رفاه عابران پیاده ، تمهیدات لازم برای رفع سد معبر اتخاذ شده است.
وی درادامه به نقش مشارکت شهروندان در رفع مشکلات ترافیکی و ایجاد انضباط شهری اشاره کرد و گفت: با توجه به ضرورت آموزش و فرهنگسازی در افزایش مشارکت شهروندان ، برنامه های فرهنگی و آموزشی در بستر فضای مجازی اجرا می شود.
صفات افزود: کمپین موتور سوار خوب را ازدیگر برنامه های آموزشی و فرهنگی است که با مشارکت پلیس راهور در حال اجرا است و امید می رود با تعامل و همکاری فی مابین مدیریت شهری و پلیس راهور بتوانیم در رفع مشکلات ترافیکی شهری تاثیرگذار باشیم.

شهرفروشی در منطقه۱۷ ممنوع

شهرفروشی در منطقه۱۷ ممنوع / بسته تشویقی شهرداری برای نوسازی بافت فرسوده
شهردار منطقه ۱۷ گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه ۱۷ بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی شود، بلکه بسته تشویقی برای نوسازی به مالکان ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ گفت: یکی از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری در سال های اخیر صدور پروانه ساخت به شکل سیستمی است و این اقدام موجب می شود روند ساخت و ساز به صورت اصولی پیش رود و شهرداری تهران نظارت مستقیمی در نحوه تراکم ساخت خواهد داشت که به نوعی جلو شهر فروشی گرفته خواهد شد.
لطفی افزود: هوشمند سازی صدور پروانه ساخت کاملا براساس طرح تفصیلی تعریف شده کلانشهر تهران صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: شهرداری یک نهاد خدماتی به حساب می آید که وظیفه خدمات‌دهی به شهروندان را دارد و درآمدهای آن نباید از شهر فروشی به دست آید، بلکه باید شهرداری درآمدهای پایداری را برای امورات شهر به دست آورد.
شهردار منطقه ۱۷ خاطر نشان کرد: درست است که شهرفروشی درآمد موقت برای شهرداری به وجود می آورد، اما مشکلات بلند مدت مانند افزایش جمعیت، کمبود جای پارک خودرو، افزایش حجم ترافیک، کمبود سرانه هایی مانند درمان و بهداشت، فضای سبز، رفاهی، آموزش و مذهبی را به وجود می آورد.
لطفی به موضوع بافت فرسوده منطقه۱۷ اشاره کرد، گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه ۱۷ بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی شود، بلکه بسته تشویقی برای نوسازی به مالکان این محدوده ارائه می شود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری برای تشویق مالکان ملک های بافت فرسوده بسته های تشویقی مناسبی در حوزه نوسازی قرار داده است، یکی از این بسته ها تخفیف عوارض شهرداری است، جا دارد سازمان نظام مهندسی به عنوان بخشی از متولی ساخت و ساز و همچنین دیگر نهادهای خدماتی مانند ادارات گاز، برق و آب برای انشعابات واحدهای نوسازی بسته های تشویقی همانند شهرداری برای مالکان بافت فرسوده ارائه دهد.
شهردار منطقه ۱۷ به موضوع مشکلات ریز دانه بودن بخشی از محلات مسکونی منطقه پرداخت و افزود: برخی از واحد های مسکونی در منطقه ۱۷ متراژ ۶۰ متر مربع دارد که به عنوان پلاک های ریزدانه معروف هستند و این موضوع حرکت نوسازی در این بافت های فرسوده را به شدت کند می کند که در این زمینه نیازمند اصلاح بخشی از قوانین توسط قانون گذاران برای این محلات است و همچنین مشارکت و همراهی مالکان این محلات برای رفع فرسودگی را می طلبد.

ادامه توسعه مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در سال ١۴٠٠

شهردار منطقه٨ در روز سه‌شنبه بدون خودروی دیگر خبر داد:
ادامه توسعه مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در سال ١۴٠٠
شهردار منطقه۸ ،جمعی از معاونان و مدیران این منطقه، در روز سه‌شنبه بدون خودرو مسیر دوچرخه واقع در خیابان دردشت تا بزرگراه شهید باقری را رکاب زدند و به بازدید میدانی از محله‌ها پرداختند.
به گزارش روابط عمومیی شهرداری منطقه۸، «مسعود رنجبریان» شهردارمنطقه که با دوچرخه در روز سه‌شنبه بدون خودرو به منطقه آمده بود در بازدید از مسیر در حال ساخت دوچرخه (در خیابان جانبازان شرقی حدفاصل خیابان دردشت تا خیابان رودباری ) گفت: با تاکید شهردار تهران یکی از برنامه‌های اصلی این منطقه احداث مسیرهای دوچرخه سواری است. ضمن اینکه یکی از راه‌های توسعه دوچرخه‌سواری احداث مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواری است و به همین سبب توسعه شبکه مسیرهای دوچرخه اختصاصی در سال ۱۴۰۰ در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.»
رنجبریان در ادامه از احداث مسیر دوچرخه تا میدان نبوت خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری احداث این مسیر در حد فاصل یاد شده و به طور مجزا از مسیرهای سواره رو تکمیل و به بهره برداری می رسد.

برنامه های فرهنگی ” مهر پدری” در محلات منطقه۲ اجرا می شود

به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی(ع)؛
*برنامه های فرهنگی ” مهر پدری” در محلات منطقه۲ اجرا می شود*
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۲ با تشریح ویژه برنامه‌های فرهنگی ماه رجب گفت: به مناسبت گرامیداشت ایام پربرکت رجب برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ یوسف مزارعی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ با اشاره به اینکه رجب ماه با فضیلت و فرصت گرانبهایی برای خودسازی و رجوع به پروردگار است که می‌توان از برکات آن بهره‌های فراوانی برد گفت: برهمین اساس برنامه‌های مختلفی در قالب شاداب سازی محیط شهری و همچنین مسابقات فرهنگی و هنری باهمکاری معاونت خدمات شهری و محیط زیست، نواحی و محلات پیش بینی و اجرا می شود.
وی به برگزاری مسابقات فرهنگی ” حکمت علوی “اشاره کردو گفت: این مسابقات با هدف آشنایی شهروندان با متون ارزشمند نهج‌البلاغه طراحی شده است و درچند بخش پادکست، شعر، داستان نویسی،خطاطی، نقاشی و همچنین کتابخوانی اجرا می شود.
وی افزود: فراخوان این مسابقات از طریق فضای مجازی و همچنین سرای محلات اعلام می شود و شهروندان می توانند در بستر فضای مجازی در این مسابقات فرهنگی مشارکت کنند.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه در ادامه از اجرای برنامه ی اعتکاف و سلامت به منظور ترویج برگزاری مراسم اعتکاف در خانه ها باشعار “خدا همیشه همه جا، فضای معنوی اعتکاف را به خانه ببریم” خبرداد وگفت: به منظور تشویق شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در اجرای برنامه های معنوی ،از شهروندان در خواست می شود شهروندان تصاویر قرائت زیارت امین الله در منازل از طریق فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
مزارعی حرکت کاروان خودرویی وهمچنین اجرای زیارت “امین الله” درمعابر و گذرگاه های اصلی منطقه، را ازدیگر برنامه های این ایام برشمرد و گفت: همزمان با سالروز ولادت فرخنده حضرت علی (ع) و روز پدر، تکریم پدران شهدا و همچنین برنامه های فرهنگی و … با محوریت”مهر پدری ” پیش بینی شده است .
وی افزود: به منظور شاداب سازی فضای شهری در ایام فرخنده ولادت حضرت علی (ع) “کمپین نور،شهر،امید” با مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه اجرا می شود که دراین کمپین ضمن آذین بندی و فضاسازی محیطی معابر و بزرگراه ها ،از شهروندان دعوت می شود تا با چراغانی، آذین بندی و رنگ بندی بالکن ها و پنجره های مشرف به خیابان دراین کمپین مشارکت کنند.
معاون شهردار منطقه۲ ارسال بسته های حمایتی و کمکهای مومنانه خیرین، گروه های جهادی و نهادهای مردمی به خانواده های بی سرپرست در روز ولادت حضرت امیر المومنین (ع)را از دیگر برنامه های این ایام دانست.

1 2 3 37