دسته بندی های ارشیو: اجتماعی

کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳

همزمان با روز درختکاری صورت گرفت:
کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳
به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و به یاد شهدای هسته ای ، طی مراسمی با حضور مسئولان منطقه و پدر شهید احمدی روشن ،چندین اصله نهال با شعار « همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی » در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ کاشته شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری و با هدف زنده نگه داشتن یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان، آئین کاشت نهال با حضور شهردار منطقه ، رئیس آموزش و پرورش ، پدرخانواده شهید احمدی روشن ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، شهردار ناحیه سه ، رابط شورایاری های منطقه در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ برگزار شد.
مجتبی شکری ، شهردار منطقه در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان گفت : نقش ویژه شهدا و خانواده‌های آنها در حفظ و پایداری اصول انقلاب و فضای ایثارگری بسیار حائز اهمیت است، چرا که شهدا صاحبان اصلی و باغبانان این انقلاب هستند.
او افزود : نهال این انقلاب ۴۲ سال پیش با خون پاک آنها آبیاری شده و امروز به درختی تنومند تبدیل شده و همه ما، فرزندان و نسل‌های آتی در سایه این درخت تنومند آسایش خواهند داشت.
شهردار منطقه ادامه داد : شهدا همیشه بر گردن ما حق دارند و با انجام وظیفه و خدمت شبانه‌روزی باید این حق را ادا کرد.
شکری یاد آور شد : برنامه ریزی خوبی با تعامل و همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در زمینه تبدیل فضای مدارس به کانون های فرهنگی محله صورت گرفته که از خدمات آن شهروندان محلات برخوردار خواهند شد.
سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در خصوص لزوم ادامه دادن راه شهدا ، تقدیر شهردار منطقه از پدر شهید احمدی روشن و اجرای سرود از دیگر بخش های این مراسم بود.

اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی

شهردار منطقه ۱۳ تاکید کرد:
اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی
شهردار منطقه ١٣ در نشست هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار بر پیشبرد این طرح به صورت فاز بندی شده و علمی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٣ ، مجتبی شکری در جلسه هم اندیشی هوشمندسازی پارک جنگلی سرخه حصار که با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، برگزار شد ، گفت :پارک جنگلی سرخه حصار جایگاه قوی و بالقوه ای برای اجرای طرح های مربوط به هوشمند سازی دارد که این طرح ها باید به صورت علمی، نیازسنجی شده، همراه با رفع نواقص موجود و به صورت فازبندی شده با برنامه ریزی، تخصیص منابع و پیاده سازی طرح ها به عرصه ظهور برسد.

او با بیان اینکه مدیریت پروژه بر مبنای علم و دانش باید جایگزین آزمون و خطا شود، اضافه کرد : آزمون و خطا جز اینکه انرژی و هزینه ها را از بین می برد نتیجه ای در برندارد لذا این رویه به طور کامل باید کنار گذاشته شود و طوری عمل کنیم که با اجرای پروژه های هوشمند سازی، حق دسترسی به خدمات بدون کوچکترین نقضی برای تمامی ساکنان شهر فراهم شود.
محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز در این جلسه با منحصر به فرد دانستن اجرای کامل پروژه های شهر هوشمند در پارک جنگلی سرخه حصار، ابراز امیدواری کرد تا تشکیل کارگروه های تخصص در حوزه مختلف، پیاده سازی طرح‌های پایلوت این طرح با هماهنگی سازمان در منطقه به توسعه خدمات شهر هوشمند، ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و خدمت رسانی بهتر به مردم بیانجامد

احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه

احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه*

سرپرست شهرداری منطقه۲ درراستای پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به همراه سرکلانتر شمال غرب پلیس راهور و جمعی از معاونین و مدیران منطقه با استفاده از دوچرخه از محل پیش بینی شده برای احداث مسیردوچرخه سواری میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن صفات،سرپرست شهرداری منطقه۲ در حاشیه این برنامه بر عزم جدی مدیریت شهری برای گسترش خطوط ویژه دوچرخه در سطح منطقه تاکید کردو افزود: توسعه حمل ونقل انسان محور وپاک از جمله مهم ترین اولویت برنامه های شهرداری منطقه ۲ است که درهمین راستا طرح توسعه زیرساختهای مسیر دوچرخه درمنطقه در حال انجام است
وی بابیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه می توانداقدامی موثر در کاهش آلودگی هوا و مشکلات ترافیکی باشد افزود: مدیریت شهری تلاش دارد همزمان با ایجاد زیرساخت ها و احداث مسیر دوچرخه ، با فرهنگسازی ، شهروندان را به استفاده از دوچرخه ترغیب کند.
سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه از احداث ۹ کیلومتر مسیر رفت و برگشت دوچرخه حدفاصل میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه خبرداد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث این مسیر در آینده نزدیک آغاز می شود.
صفات ایجاد پیوستگی مسیر های دوچرخه سواری را ازدیگر برنامه های منطقه در این بخش برشمرد .
براساس این گزارش سرپرست شهرداری منطقه ۲ در مسیر رکاب زنی ضمن بازدید از سرای محله شهرآرا ،در جمع ورزشکاران صبحگاهی بوستان ستارخان نیز حاضر شد و ازتعدادی از شهروندان و پیشکسوتان ورزش همگانی تقدیر کرد.

شاهراه ارتباطی منطقه ۱۳ آراسته و پاکسازی شد

در راستای طرح استقبال از نوروز۱۴۰۰:
شاهراه ارتباطی منطقه ۱۳ آراسته و پاکسازی شد
با فعالیت ۱۸۰ کارگر و به کارگیری ادوات و تجهیزات ، طرح ویژه استقبال از نوروز ۱۴۰۰ ، در قالب فعالیت های متعدد خدمات شهری در خیابان پیروزی منطقه ۱۳ به عنوان شاهراه ارتباطی اجرایی و این خیابان به صورت کامل پاکسازی و آراسته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در خصوص آغاز اجرای طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ گفت : نظر به تدابیر ابلاغی شهردار محترم منطقه مبنی بر آراستگی شهر، طرح نگهداشت شهر با محوریت فعالیت های مربوط به استقبال از بهار ، صبح امروز دوشنبه مورخ یازدهم اسفند ماه در محور های تعیین شده اجرایی شد
او با اشاره به فعالیت ۱۸۰ کارگر فضای سبز و خدمات شهری در این طرح افزود : با در نظر گرفتن شاخص های فعالیت های معاونت های خدمات شهری و فضای سبزضمن آماده باش نیروهای اجرایی ،تجهیزات و ماشین آلاتی از قبیل خودرو های ۱۳۷ نواحی، جدول شور، خاور ، تانکر ، واترجت و اکیپ تعمیرکار مخزن در این طرح مستقر شدند.
به گفته شهردار منطقه ۱۳ ،این طرح در دو ضلع شمال و جنوب خیابان پیروزی حدفاصل تقاطع چهار راه دهقان تا بیمارستان فجردر ناحیه یک، میدان کلاهدوز تا چهار راه کوکاکولا در ناحیه دو ، بیمارستان فجر تا چهار راه کوکاکولا در ناحیه سه و چهار راه کوکاکولا تا میدان کلاهدوز در ناحیه چهار اجرایی به اجرا گذاشته شد.
شکری اضافه کرد : در این طرح ،فعالیت های متعددی با محوریت خدمات شهری ، فضای سبز، زیباسازی ، ساماندهی ، محیط زیست ، مسیل ها ، ترافیک ، عمران و ۱۳۷ اجرایی و طول خیابان پیروزی آراسته و پاکسازی شد
شهردار منطقه ، رفت وروب و لایروبی انهار روبسته و روباز و ورودی کانال ها ، پوستر کنی ، شستشوی جداول و نرده ها و کلیه المانهای شهری، رفع سدمعبر اصناف و جمع آوری بنرهای غیر مجاز ، کندوکوب باغچه ها و کاشت درخت و توزیع نهال به همراه نصب فلاورباکس رفیوژ وسط را از جمله اقدامات این طرح برشمرد.
او یادآور شد : رنگ آمیزی المانهای شهری ، پایه تابلوها ، کافوهای برق ومخابرات ، لانه کوبی و طعمه گذاری و انسداد کلونی های جانوران موذی ، برپایی غرفه آموزشی محیط زیست ، پاکسازی و لایروبی کانال خیابان پیروزی ، مرمت و ساماندهی المانهای ترافیکی ، موانع ارتجاعی ، استوانه ها و کله قندی ها و مرمت چاله های معابر و صداگیری دریچه ها و حذف زوائد فیزیکی از دیگر اقدامات اجرایی این طرح بود.

مشارکت حداکثری شهروندان منطقه۲ در طرح شنبه های بدون پسماند

مشارکت حداکثری شهروندان منطقه۲ در طرح شنبه های بدون پسماند
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ با اشاره به مشارکت شهروندان در طرح شنبه های بدون پسماند گفت: به منظور افزایش میزان تفکیک زباله در مبدا، طرح جداسازی زباله‌های تر و خشک از مبادی تولید با عنوان “شنبه های بدون پسماند” در منطقه ۲ در حال اجرا است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، علی اکبرکریمی پور ،معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: طرح شنبه های بدون پسماند با هدف آموزش های شهروندی و مشارکت افراد در حفظ محیط زیست شهری، ارتقاء بهره وری در زمینه خدمات رسانی شهری و مدیریت بهینه بهداشت در محلات منطقه۲ درحال اجرا است.
وی افزود: با اجرای این طرح آموزشگران بازیافت در محلات منطقه ۲ حضور و در مراکز اداری، تجاری، مسکونی در در خصوص تفکیک از مبدا و شنبه ها بدون پسماند خشک آموزش های لازم را به شهروندان ارائه می کنند.
کریمی پور بابیان اینکه در طرح شنبه های بدون پسماند از شهروندان خواسته شده پسماند خشک خود را روزهای شنبه هر هفته از ۳ طریق به دست عوامل اجرائی شهرداری برسانند افزود: تحویل پسماند خشک به غرفه های بازیافت ، بهره گیری از اپلیکیشن های هوشمند جمع آوری پسماند خشک ازجمله روش های مشارکت شهروندان در این طرح است و در صورتیکه به دلیل حساسیت رعایت نکات بهداشتی، تمایلی به هیچ یک از روش های فوق نداشته باشند، شهروندان می توانند پسماندهایشان را ساعت ۷ الی ۹ صبح شنبه جلوی درب منازل خود قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ با اشاره به اجرای طرح هوشمند جمع آوری پسماند خشک گفت: با آغاز فعالیت اپلیکیشن های جمع آوری پسماند خشک، شهروندان این منطقه بیشترین مشارکت در بکارگیری اپلیکیشن ها را دارند و طی هفته های گذشته منطقه ۲ در پروژه شنبه های بدون پسماند رتبه نخست در بین مناطق ۲۲گانه تهران را داشته اشت .

طراحی ۱۴۵پروژه توسعه محلی برای سال آتی

طراحی ۱۴۵پروژه توسعه محلی برای سال آتی

کوتاه انلاین: محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در جریان نشست با دبیران شورایاری محلات گفت: شورایاران در اجرای کیفی پروژه ها ما را کمک کنند و نظرات همگان برای ما مهم است.اگر جایی را می بینند که کاری ناصحیح انجام می شود به ما اطلاع بدهند و به معاونین هم بگویند. قرار نیست هزینه کنیم و کار بی کیفیت تحویل بگیریم.

وی با بیان اینکه اختلاف نظری که با بعضی از شورایاران هست در ضرورت اجرا یا عدم اجرای پروژه ها نیست اذعان داشت: نیازهای هر محله توسط شورایاران مطرح می شود و به ترتیب اولویت در دستور کار قرار می گیرد اما بحث من این است که ماهیت برخی پروژه های محله محور جزو وظایف جاری و ساری ماست.چیزی که وظیفه ماست نباید منت بر سر پروژه محله محور بگذاریم.

کلهری افزود: در این زمینه انتقادی به شورایاران نداریم چرا که آنها بیان مشکل می کنند و همکاران ما باید تطبیق بدهند که پروژه محله محور است یا جزو وظایف جاری ما. شاید برخی ها جزو وظایف ما هست مثلا تعمیر سرویس بهداشتی محله محور نیست اما وظیفه ماست که انجام شود.

شهردار منطقه ۵ تاکید کرد: از همکاران می خواهم که بدانند به هیچ وجه انتقادی که مطرح می شود در تقابل با خودشان نبینند و در جهت اجرای صحیح کار بینید.شک نکنید که با برنامه ریزی دقیق بیش از ۸۰ درصد پروژه های سال ۹۹ را تا پایان فرودین سال آینده تمام می کنیم و بقیه را تا پایان سال مالی و عین ۶۲ پروژه را به پایان خواهیم رساند.

وی در مورد پروژه های توسعه محلی ۱۴۰۰ گفت: هر محله حداقل ۵ پروژه با اولویت بندی باید انجام شود.خیلی ها مقدمات آن انجام شده است و امید به همفکری و همیاری شورایاران داریم و مطمئن باشید بخش هایی از آن تا پایان تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در شمال تهران، وارد فاز اجرایی شد

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در شمال تهران، وارد فاز اجرایی شد

 

شهرداری

به گزارش کوتاه انلاین  ،مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند با هدف بسترسازی برای کاربردی کردن نوآوری و فناوری در منطقه یک و شناسایی نخبگان و صاحب‌نظران این حوزه، در موزه پروفسور حسابی وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه اظهار داشت: موزه پروفسور حسابی به عنوان یکی از مراکز شمال تهران در حال تبدیل شدن به مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند است که عملیات اجرایی آن به منظور فراهم نمودن بستر لازم جهت فعالیت استارتاپ ها، آغاز شده است.

او تصریح کرد: عملیات بازسازی، تعمیر و تجهیز طبقه چهارم این موزه شامل کفسازی، نصب شیشه های سکوریت، تاسیسات و تجهیزات برقی و همچنین افزایش دو دستگاه آسانسور به منظور جابجایی موزه موجود از طبقه سوم به چهارم و جایگزینی استارتاپ ها، در طبقه سوم در دستور کار معاونت فنی و عمرانی منطقه یک قرار گرفته است.

موسوی افزود: به منظور تقویت ایمنی در ساختمان موزه، اجرای عملیات تجهیز موزه، کتابخانه و سایر طبقات موجود در ساختمان ضلع شرقی جهت اعلام و اطفای حریق و مانیتورینگ مجموعه با استفاده از دوربین های مداربسته در محوطه داخلی و خارجی نیز در دست انجام است.

شهردار منطقه یک عنوان کرد: سیستم پیش بینی شده جهت کتابخانه مجموعه با توجه به ارزش تاریخی آن سیستم پیشرفته اعلام و اطفای حریق آن اتوماتیک خواهد بود.

موسوی خاطر نشان کرد: مرکز نوآوری شهرداری منطقه یک، بستر مناسبی برای استفاده از مجموعه‌های نوآور و خلاق در جهت هوشمندسازی فرآیندها و ابزارهای موجود برای رفع مشکلات و معضلات شهری خواهد بود تا با حمایت از شکل‌گیری ایده‌های نو، شاهد ارائه خدمات بهتر و کیفی‌تری به شهروندان باشیم.

افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان* *مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز

*با حضور امام جمعه موقت تهران و شهردار منطقه۱۳ در جمع ائمه جماعات مساجد:*
*افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان*
*مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز*

شهردار منطقه۱۳ در نشست فصلی با ائمه جماعات ضمن تاکید بر تعاملات فی ما بین شهرداری و مساجد ، بر بهره‌گیری ائمه جماعات از ظرفیت های فرهنگی منطقه در جهت جذب جوانان به مسجد تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری،  شهردار منطقه۱۳ در دیدار با ائمه جماعات که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی،  امام جمعه موقت تهران،  حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران ، ائمه جماعات محلات سیزده گانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه و دیگر مدیران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی کوثر  برگزار شد، گفت: مساجد، کانون های اجتماعی آینده ساز هست و امیدوارم با تعامل بین مساجد و شهرداری منطقه  و همراهی  ائمه جماعات، زمینه حضور حداکثری شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان فراهم شود.
او با بیان اینکه ائمه جماعات مرجع هدایت محله خود هستند ، آمادگی شهرداری منطقه را برای حمایت و کمک به مساجد اعلام کرد
شهردار منطقه اضافه کرد ائمه جماعات می توانند از ظرفیت های مختلف شهرداری از جمله سراهای محلات ، فرهنگسراها برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان و جذب جوانان به فعالیت‌های اجتماعی  در مساجد استفاده کنند.
او به حضور خود در فعالیت‌های اجتماعی در  مساجد از دورانی کودکی  اشاره و موفقیت های خود را مرهون برکات مسجد دانست.
صادق زاده ، رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری در خدمت مردم است، گفت : خدمات متقابلی مساجد و شهرداری به شهروندان ارائه می کنند که با تعامل و همکاری می توانند بسیاری از مسایل شهر و شهروندان را از جمله کاهش پسماند که هزینه های گزافی را به شهر تحمیل می کند ، مدیریت کنند.
او از ائمه جماعات خواست که یاری گر مدیریت شهری در فرهنگ سازی  امور شهروندی  باشند و در خصوص مسائلی از قبیل تقلیل، تفکیک و تخریج پسماند و بیان اهمیت این موضوع به شهروندان در مساجد پیشقدم شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده ضمن تقدیر از دغدغه مندی شهردار منطقه ۱۳ در توجه به حضور نوجوانان و جوانان در  مساجد عنوان کرد:  منزل، مدرسه، محله و مسجد  در جذب جوانان و نوجوانان به فعالیت‌های سالم اجتماعی و مذهبی موثر هستند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، امام جمعه موقت تهران در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از شهردار منطقه به جهت تعامل با ائمه جماعات و تدارک این برنامه یادآور شد :  شهرداری در سال های اخیر  ، خدمات ارزشمندی به شهروندان ارائه کرده ، به طوری که هر روز شاهد یک خدمت جدید هستیم.

انتصاب مدیران جوان در شهرداری منطقه ۱۳

۲انتصاب مدیران جوان در شهرداری منطقه ۱۳
طی جلسه ای با حضور مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳، سمیه عالمی پسند، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ، مدیران جوان در این منطقه معرفی و منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، همزمان با برگزاری جلسه شورای معاونین شهرداری منطقه ۱۳ که با حضور مجتبی شکری شهردار منطقه ، سمیه عالمی پسند، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شد ، معاونین جدید امور اجتماعی و فرهنگی ، برنامه ریزی شهرداری منطقه ۱۳ ، روسای ادارات روابط عمومی ، مشارکت ها و حسابداری معرفی و از زحمات روسای پیشین تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری، شهردار منطقه در ابتدای این جلسه ، ضمن تقدیر از کیانوش جعفری و خدا قوت به ایشان که به تازگی مفتخر به بازنشستگی شده است ، گفت : حضور آقای جعفری به عنوان یکی از مدیران با تجربه از بدوحضورم در این منطقه ، مایه دلگرمی بود و طی این مدت کوتاه ، ایشان وظایف حرفه ای خود را در انعکاس فعالیت ها به خوبی اجرا کرده و در طول خدمت خود مبدا و منشا ، خدمات بسیاری بوده اند .
او در ادامه با معرفی مجید گودرزی به عنوان سرپرست جدید روابط عمومی که از بین همکاران روابط عمومی انتخاب شده است ، گفت : گزینه های مختلفی برای مدیریت روابط عمومی وجودداشت که سعی کردیم با رعایت اصل شایسته سالاری ، از ظرفیت و توانمندی همکاران روابط عمومی استفاده کنیم
شهردار منطقه ،ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید روابط عمومی ، ایشان را از نیروی های با اخلاق ، خوش فکر ، با انگیزه و آشنا به وظایف روابط عمومی و شهرداری خواند و ابراز امیدواری کرد ضمن اطلاع رسانی صحیح فعالیت های حوزه های مختلف منطقه ، ارتباط دو سویه با شهروندان برقرار کرده و به نوعی به عنوان چشم سازمان ، درخواست های شهروندان را پیگیری کرده و گوش شنوایی برای دغدغه های مردم باشد تا جایگاه واقعی روابط عمومی محقق شود.
سمیه عالمی پسند ، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران شهرداری منطقه ۱۳و قدردانی از زحمات ۱۸ ماهه رئیس پیشین روابط عمومی شهرداری منطقه ، گفت : از حسن انتخاب مهندس شکری ، شهردار منطقه که به شایستگی از ظرفیت بدنه روابط عمومی استفاده کردند ، تشکر می کنم ، چرا که با عث ایجاد انگیزه در بین کارکنان شده و از این طریق انگیزه کاری و بهره وری همکاران افزایش پیدا می کند.
او با اشاره به مسئولیت سنگین روابط عمومی های شهرداری افزود : تدوین نقشه راه روابط عمومی های شهرداری تهران از سیاست های دکتر حناچی ، شهردار تهران بوده که در ابتدای سال ۹۹ مطرح شد که مدیریت شهری براساس آن و همسو با منافع شهروندان حرکت کند.
کیانوش جعفری ، رئیس پیشین روابط عمومی منطقه در این جلسه نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری و همراهی با مهندس شکری ، به عملکرد و اقدامات روابط عمومی در مدت خدمت خود اشاره کرد.
مجید گودرزی ، سرپرست جدید روابط عمومی نیز در این جلسه ضمن تبریک روز مهندس به مدیریت و همکاران خود در شهرداری و تبریک ایام ولادت حضرت علی (ع) گفت : به همراه کلیه همکاران روابط عمومی ، تمام تلاش خود را در جهت تحقق اهداف کلان مدیریت شهری و مرکز ارتباطات شهرداری تهران و رویکرد هایی که آقای مهندس شکری ، شهردار محترم منطقه به منظور ترویج فرهنگ مطالبه گری بین شهروندان و تقویت تعهد سازمانی ترسیم کردند ، به کار خواهیم بست و امیدوارم با این نگاه ، اقدامات پیش رو در شهرداری منطقه تجلی بهتری پیدا کند.
در پایان شهردار منطقه ۱۳ ، لوح تقدیری به پاس زحمات سجاد سبحانی ، کیانوش جعفری و کامران فر اهدا و حکم انتصاب توسلی به عنوان معاون جدید فرهنگی و اجتماعی ، مستوفی معاون جدید برنامه ریزی و توسعه شهری ، گودرزی سرپرست روابط عمومی، ولی زاده سرپرست حسابداری و پادیاو سرپرست اداره سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی اهدا کرد .

تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در منطقه۲ بررسی شد

*تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در منطقه۲ بررسی شد*

تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در مسیرهای عبوری و بزرگراهی منطقه ۲ پایتخت در بازدید مشترک سرپرست شهرداری منطقه۲ با روسای پلیس راهور و پلیس بزرگراهی منطقه بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات ،سرپرست شهرداری منطقه ۲ در بازدید مشترک باروسای پلیس راهور و پلیس بزرگراهی منطقه گفت: با توجه افزایش حجم تردد عابران پیاده و همچنین خودروها در سطح معابر و به ویژه اطراف مراکز خرید در روزهای پایانی سال که موجب افزایش حجم ترافیک می شود ، در صدد پیش بینی تمهیدات لازم برای روانسازی تردد و کاهش مشکلات ترافیکی در بزرگراه های و معابر منطقه هستیم .
وی همکاری پلیس با مدیریت شهری را ارزشمند برشمرد و افزود: روانسازی تردد و تسهیل در عبور و مرورهمراه با آرامش شهروندان از اهداف مشترک مدیریت شهری و پلیس راهور است و امید می رود با برنامه ریزی صورت گرفته این اهداف پیش بینی شده محقق شود.
سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه گفت: به منظور تامین رفاه عابران پیاده ، تمهیدات لازم برای رفع سد معبر اتخاذ شده است.
وی درادامه به نقش مشارکت شهروندان در رفع مشکلات ترافیکی و ایجاد انضباط شهری اشاره کرد و گفت: با توجه به ضرورت آموزش و فرهنگسازی در افزایش مشارکت شهروندان ، برنامه های فرهنگی و آموزشی در بستر فضای مجازی اجرا می شود.
صفات افزود: کمپین موتور سوار خوب را ازدیگر برنامه های آموزشی و فرهنگی است که با مشارکت پلیس راهور در حال اجرا است و امید می رود با تعامل و همکاری فی مابین مدیریت شهری و پلیس راهور بتوانیم در رفع مشکلات ترافیکی شهری تاثیرگذار باشیم.

شهرفروشی در منطقه۱۷ ممنوع

شهرفروشی در منطقه۱۷ ممنوع / بسته تشویقی شهرداری برای نوسازی بافت فرسوده
شهردار منطقه ۱۷ گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه ۱۷ بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی شود، بلکه بسته تشویقی برای نوسازی به مالکان ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ گفت: یکی از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری در سال های اخیر صدور پروانه ساخت به شکل سیستمی است و این اقدام موجب می شود روند ساخت و ساز به صورت اصولی پیش رود و شهرداری تهران نظارت مستقیمی در نحوه تراکم ساخت خواهد داشت که به نوعی جلو شهر فروشی گرفته خواهد شد.
لطفی افزود: هوشمند سازی صدور پروانه ساخت کاملا براساس طرح تفصیلی تعریف شده کلانشهر تهران صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: شهرداری یک نهاد خدماتی به حساب می آید که وظیفه خدمات‌دهی به شهروندان را دارد و درآمدهای آن نباید از شهر فروشی به دست آید، بلکه باید شهرداری درآمدهای پایداری را برای امورات شهر به دست آورد.
شهردار منطقه ۱۷ خاطر نشان کرد: درست است که شهرفروشی درآمد موقت برای شهرداری به وجود می آورد، اما مشکلات بلند مدت مانند افزایش جمعیت، کمبود جای پارک خودرو، افزایش حجم ترافیک، کمبود سرانه هایی مانند درمان و بهداشت، فضای سبز، رفاهی، آموزش و مذهبی را به وجود می آورد.
لطفی به موضوع بافت فرسوده منطقه۱۷ اشاره کرد، گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه ۱۷ بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی شود، بلکه بسته تشویقی برای نوسازی به مالکان این محدوده ارائه می شود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری برای تشویق مالکان ملک های بافت فرسوده بسته های تشویقی مناسبی در حوزه نوسازی قرار داده است، یکی از این بسته ها تخفیف عوارض شهرداری است، جا دارد سازمان نظام مهندسی به عنوان بخشی از متولی ساخت و ساز و همچنین دیگر نهادهای خدماتی مانند ادارات گاز، برق و آب برای انشعابات واحدهای نوسازی بسته های تشویقی همانند شهرداری برای مالکان بافت فرسوده ارائه دهد.
شهردار منطقه ۱۷ به موضوع مشکلات ریز دانه بودن بخشی از محلات مسکونی منطقه پرداخت و افزود: برخی از واحد های مسکونی در منطقه ۱۷ متراژ ۶۰ متر مربع دارد که به عنوان پلاک های ریزدانه معروف هستند و این موضوع حرکت نوسازی در این بافت های فرسوده را به شدت کند می کند که در این زمینه نیازمند اصلاح بخشی از قوانین توسط قانون گذاران برای این محلات است و همچنین مشارکت و همراهی مالکان این محلات برای رفع فرسودگی را می طلبد.

ادامه توسعه مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در سال ١۴٠٠

شهردار منطقه٨ در روز سه‌شنبه بدون خودروی دیگر خبر داد:
ادامه توسعه مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در سال ١۴٠٠
شهردار منطقه۸ ،جمعی از معاونان و مدیران این منطقه، در روز سه‌شنبه بدون خودرو مسیر دوچرخه واقع در خیابان دردشت تا بزرگراه شهید باقری را رکاب زدند و به بازدید میدانی از محله‌ها پرداختند.
به گزارش روابط عمومیی شهرداری منطقه۸، «مسعود رنجبریان» شهردارمنطقه که با دوچرخه در روز سه‌شنبه بدون خودرو به منطقه آمده بود در بازدید از مسیر در حال ساخت دوچرخه (در خیابان جانبازان شرقی حدفاصل خیابان دردشت تا خیابان رودباری ) گفت: با تاکید شهردار تهران یکی از برنامه‌های اصلی این منطقه احداث مسیرهای دوچرخه سواری است. ضمن اینکه یکی از راه‌های توسعه دوچرخه‌سواری احداث مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواری است و به همین سبب توسعه شبکه مسیرهای دوچرخه اختصاصی در سال ۱۴۰۰ در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.»
رنجبریان در ادامه از احداث مسیر دوچرخه تا میدان نبوت خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری احداث این مسیر در حد فاصل یاد شده و به طور مجزا از مسیرهای سواره رو تکمیل و به بهره برداری می رسد.

برنامه های فرهنگی ” مهر پدری” در محلات منطقه۲ اجرا می شود

به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی(ع)؛
*برنامه های فرهنگی ” مهر پدری” در محلات منطقه۲ اجرا می شود*
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۲ با تشریح ویژه برنامه‌های فرهنگی ماه رجب گفت: به مناسبت گرامیداشت ایام پربرکت رجب برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ یوسف مزارعی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ با اشاره به اینکه رجب ماه با فضیلت و فرصت گرانبهایی برای خودسازی و رجوع به پروردگار است که می‌توان از برکات آن بهره‌های فراوانی برد گفت: برهمین اساس برنامه‌های مختلفی در قالب شاداب سازی محیط شهری و همچنین مسابقات فرهنگی و هنری باهمکاری معاونت خدمات شهری و محیط زیست، نواحی و محلات پیش بینی و اجرا می شود.
وی به برگزاری مسابقات فرهنگی ” حکمت علوی “اشاره کردو گفت: این مسابقات با هدف آشنایی شهروندان با متون ارزشمند نهج‌البلاغه طراحی شده است و درچند بخش پادکست، شعر، داستان نویسی،خطاطی، نقاشی و همچنین کتابخوانی اجرا می شود.
وی افزود: فراخوان این مسابقات از طریق فضای مجازی و همچنین سرای محلات اعلام می شود و شهروندان می توانند در بستر فضای مجازی در این مسابقات فرهنگی مشارکت کنند.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه در ادامه از اجرای برنامه ی اعتکاف و سلامت به منظور ترویج برگزاری مراسم اعتکاف در خانه ها باشعار “خدا همیشه همه جا، فضای معنوی اعتکاف را به خانه ببریم” خبرداد وگفت: به منظور تشویق شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در اجرای برنامه های معنوی ،از شهروندان در خواست می شود شهروندان تصاویر قرائت زیارت امین الله در منازل از طریق فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
مزارعی حرکت کاروان خودرویی وهمچنین اجرای زیارت “امین الله” درمعابر و گذرگاه های اصلی منطقه، را ازدیگر برنامه های این ایام برشمرد و گفت: همزمان با سالروز ولادت فرخنده حضرت علی (ع) و روز پدر، تکریم پدران شهدا و همچنین برنامه های فرهنگی و … با محوریت”مهر پدری ” پیش بینی شده است .
وی افزود: به منظور شاداب سازی فضای شهری در ایام فرخنده ولادت حضرت علی (ع) “کمپین نور،شهر،امید” با مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه اجرا می شود که دراین کمپین ضمن آذین بندی و فضاسازی محیطی معابر و بزرگراه ها ،از شهروندان دعوت می شود تا با چراغانی، آذین بندی و رنگ بندی بالکن ها و پنجره های مشرف به خیابان دراین کمپین مشارکت کنند.
معاون شهردار منطقه۲ ارسال بسته های حمایتی و کمکهای مومنانه خیرین، گروه های جهادی و نهادهای مردمی به خانواده های بی سرپرست در روز ولادت حضرت امیر المومنین (ع)را از دیگر برنامه های این ایام دانست.

اجرای پروژه‌های منطقه۸ همسو با محیط زیست

در اختتامیه ممیزی ایزو۱۴۰۰۱ مطرح شد
اجرای پروژه‌های منطقه۸ همسو با محیط زیست
شهردار منطقه ۸ در اختتامیه ممیزی ایزو ۱۴۰۰۱ گفت: توجه به مسائل زیست محیطی در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها می‌تواند گامی موثر برای بهبود وضعیت محیط زیست و در نتیجه ارتقای سطح کیفیت زندگی شهروندان شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، مسعود رنجبریان شهردار منطقه در اختتامیه اولین ممیزی مراقبتی استاندارد بین المللی ایزو ١۴٠٠١ ویرایش ٢٠١۵ که با حضور مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، معاونان، شهرداران نواحی، روسای ستاد بحران، اداره محیط زیست و توسعه پایدار و ممیزین برگزار شد گفت: موضوعات زیست محیطی یک موضوع فرابخشی است و مختص یک واحد و مجموعه نیست؛ بنابراین نباید صرفا با دید سازمانی و اداری به آن نگاه کرد و باید در اولویت فعالیت‌های واحدهای اجرایی، ستادی، ادارات مرتبط و تعاملات بین بخشی قرار گیرد.
او اضافه کرد: تعهد پذیری و مسئولیت پذیری برای اجرای برنامه‌های محیط زیستی موجب بهبود وضعیت و اثر گذاری بیشتر برنامه‌ها می‌شود و باید تلاش کنیم که این رویکرد در منطقه ۸ نهادینه شود.
رنجبریان با اشاره به نقش ممیزی‌ها در رعایت استانداردهای شهری و کسب رضایت مندی شهروندان گفت: این ممیزی‌ها باعث تقویت نقاط مثبت و برطرف کردن نقاط ضعف‌مان می‌شود تا بهتر بتوانیم به دنبال کسب رضایت شهروندان باشیم.
او گفت: موضوعات ترافیک و محیط زیست، از جمله موضوعاتی است که برای شهروندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بسیاری از موضوعات ترافیکی به محیط زیست مربوط هستند.
رنجبریان در ادامه با اشاره به اینکه امیدواریم در زمینه اجرای ممیزی ایزو ۲۰۱۵ جزو بهترین‌ها باشیم، خواستار توجه، همکاری و حضور مؤثر همه مدیران در فرآیند ممیزی برای اجرای هر چه اثربخش‌تر آن شد.
انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران نیز در این نشست گفت: از شهردار منطقه۸ و تمامی همکارانم در منطقه که در موضوعات زیست محیطی همواره همراه ما بودند، تشکر می کنم. اقدامات زیست محیطی بسیار ارزشمندی در منطقه۸ جاری و ساری است و تمامی پروژه‌های این منطقه از لحاظ زیست محیطی در درجه مناسبی قرار دارند.
جلسه اختتامیه ممیزی ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ با حضور شهردار منطقه۸، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران ، معاون توسعه پایدار اداره کل محیط زیست، مدیر اداره ارزیابی استاندارد محیط زیست و جمعی از مدیران و معاونان شهرداری منطقه۸ در راستای ثبت استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ در منطقه برگزار شد.

بهره‌برداری از فاز اول گندله‌سازی مادکوش از سوی رئیس‌جمهور

بهره‌برداری از فاز اول گندله‌سازی مادکوش از سوی رئیس‌جمهور

فاز اول مجتمع گندله سازی مادکوش در منطقه ویژه خلیج فارس با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی  دقایقی پیش از سوی رئیس‌جمهور افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به نقل از پایگاه خبری شاتا، با راه اندازی این طرح که ظرفیت تولید گندله سنگ آهن به میزان ۲.۵ میلیون تن در سال را دارد زمینه اشتغال برای ۳۶۰ نفر فراهم شد.
بر اساس این گزارش این طرح قابلیت ارتقای تولید با خط موجود خود به ۳.۴ میلیون تن گندله در سال را نیز داراست.
گندله‌سازی مادکوش نمونه‌ای موفق از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زنجیره تامین صنعت فولاد کشور است که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی خلیج فارس به عنوان قطب تولید صنایع انرژی‌بر و فلزات کشور ایجاد شده است.
  منبع خبر : روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس

مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله در منطقه۱۳

مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله در منطقه۱۳
نظر به رویکرد و اهداف تدوینی شهردار منطقه۱۳ در بهره گیری از ظرفیت های عمومی و ایمن محلات در خدمات رسانی به شهروندان و به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۳، طرح “مدرسه کانون محله” در مراسمی با حضور مجتبی شکری شهردار منطقه۱۳ ، حسینی رئیس آموزش و پرورش و جمعی از معاونین و مدیران  شهری  و شهروندان ساکن محله زاهد گیلانی در دبیرستان دخترانه سمیه ناحیه یک افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله ، با اشاره به کمبود سرانه های فرهنگی ، ورزشی در محلات این منطقه گفت: در این طرح سعی داریم با همکاری شورایاری محله و با تعامل با آموزش و پرورش ضمن بهره گیری از فضای ایمن مدارس برای استفاده شهروندان ، اتفاق خوبی را برا ی رفع این مسئله در محلات رقم بزنیم.
او به تعطیلی اماکن فرهنگی و ورزشی در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و اضافه کرد : اجرای این طرح فرصت مناسبی برای بهره مندی شهروندان از خدمات فرهنگی، ورزشی، آموزشی و… در شرایط کنونی ایجاد کرده است.
شهردار منطقه توضیح داد: در این طرح شهرداری منطقه آمادگی دارد با در اختیار گرفتن فضای مدارس ،  این اماکن را  به امکانات ورزشی تجهیز و به مسائل عمرانی ، فضای سبز و… آنها رسیدگی کند.
او ابراز امیدواری کرد با پیشبرد طرح مدرسه کانون محله ، بتوانیم این طرح را با همکاری شورایاری محلات به سایر سازمان ها تسری داده و از ظرفیت های عمومی در جهت خدمت به شهروندان استفاده کنیم.
شکری در بخش دیگری از صحبت هایش ادامه داد : با شناسایی دانش آموزان کنکوری کم برخوردار محلات در نظر داریم با همکاری آموزش و پرورش و سرای محلات امکانات لازم را برای تحصیل این عزیزان فراهم کنیم.

اولویت پروژه های توسعه محله ای با محلات کم برخوردار است

اولویت پروژه های توسعه محله ای با محلات کم برخوردار است

شهردار منطقه۸ در بازدید صبحگاهی خود به همراه معاونان خود و شورایاران محله تسلیحات ، از پروژه‌های توسعه محله‌ای و مسجد امام حسین(ع) بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸،مسعود رنجبریان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای پروژه های کوچک توسعه محله ای گفت:«احصاء نیازهای محلات کم برخوردار و رسیدگی به آنها در قالب پروژه های کوچک‌محله ای در الویت قرار دارد. همچنین پروژه‌های توسعه محله‌ای با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است و به همین سبب با توجه و پیگیری ویژه بخشی از این پروژه ها تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسند.»
رنجبریان گفت: «بررسی موضوعات و مشکلات در حوزه‌های خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، عمرانی و شهرسازی و‌توجه به رفع مشکلات شهروندان و رفاه هر چه بیشتر در محله ها از اولویت های مهم مدیریت شهری منطقه در محله تسلیحات است .همچنین در این بازدید ها روند اجرای پروژه های توسعه محله ای و عمرانی، شناسایی و نقاط ضعف و قوت و رسیدگی به درخواست های مردمی و رفع مسائل و مشکلات، انجام می شود.»
شهردار منطقه با اشاره به اینکه شورایاران به عنوان دیده‌بان مدیریت شهری می‌توانند ایفای نقش کنند،گفت: « شورایاران می توانند با ارائه نظرات در جهت هرچه مطلوب‌تر انجام دادن کارها، ما را یاری دهند . همچنین با همراهی و همیاری شورایاران می توانیم در جهت توسعه محله‌ها و پویایی منطقه قدم برداریم.»
باقر ربیعی دبیر شورایاری محله‌ تسلیحات با اشاره به پیگیری شهرداری منطقه در رفع مشکلات محله تسلیحات افزود:« شورایاری به عنوان حلقه ارتباط بین مردم و شهرداری است. از زحمات مدیریت شهری برای ساخت پروژه‌های بسیار خوب تقدیر می‌کنم و امیدوارم هر چه سریع‌تر محصول این پروژه‌ها و افتتاح آن برای مردم به ثمر بنشیند.»
مسعود رنجبریان همچنین در این بازدید، با «حجت الاسلام عباسی» امام جماعت مسجد امام حسین(ع) دیدار و ودرباره رفع مشکلات مسجد و محله گفت و گو کرد.

فرحزاد؛ تفرجگاهی برای همه تهران

فرحزاد؛ تفرجگاهی برای همه تهران

محمود کلهری شهردار منطقه ۵ تهران در جریان بازدید نمایندگان سازمانهای بین المللی UNDPو UNODCاز روند اجرای طرح بازپیرایی روددره فرحزاد گفت: امیدواریم به زودی و در راستای تحقق شعار”تهران شهری برای همه”منطقه گردشگری فرحزاد به یک مکان تفریحی برای همه مردم تبدیل شده و شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی در این تفرجگاه طبیعی باشیم.

به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ ، نشست بررسی و بازدید از طرح احیا و بازپیرایی رود دره فرحزاد با حضور محمود کلهری شهردار منطقه ۵،صفات شهردار منطقه ۲، ارتقایی مشاور شهردار تهران ،جمعی از کارشناسان و همچنین مدیرانی از سازمان UNDPو UNODCبرگزار شد.
محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در این نشست گفت: حق مردم است که از طبیعت به خوبی لذت ببرند و به نوعی محیط زیست و استفاده از طبیعت حق آحاد مردم است و به طبع آن ، حفظ و نگهداری از طبیعت و محیط زیست متوجه حاکمیت و متولیان امر خواهد بود.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی این روددره افزود: دره فرحزاد از موقعیت فوق العاده ای برخوردار است و شعار مدیریت شهری تهران در این دوره “تهران شهری برای همه” است و متاثر از این شعار، همه فعالیت ها و تلاش ها و فعالیت ها حول همین موضوع است که تهران را برای استفاده همه مردم آماده کنیم.
کلهری تاکید کرد: امیدوار هستیم که با همکاری خوب و خروجی خوب از این جلسات، این محدوده و منطقه را تبدیل به مکانی برای حضور گردشگرانی از داخل و خارج از کشور کنیم که حتما شرایط و ظرفیت هایش مهیا هست.
پس از این نشست طرفین به بازدید از برخی نقاط محله فرحزاد پرداخته و در راستای گسترش همکاری ها برای تبدیل این منطقه زیبای گردشگری به یکی از مکان های بین المللی گردشگری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بیش از هزار نقطه از منطقه با آسفالت ریزی نونوار شد

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه۱۷؛
بیش از هزار نقطه از منطقه با آسفالت ریزی نونوار شد
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ از اجرای اسفالت در بیش از یک هزار نقطه منطقه در سه ماه اخیر به دو شکل مکانیزه و لکه گیری دستی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷، علی رضائی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ در این باره گفت: شهرداری منطقه در طول ۱۱ماه سال جاری ۶ هزار تن آسفالت‌ریزی و لکه گیری براساس نیاز سنجی انجام داده است.
او افزود: طبق آمارها تنها در صد روز اخیر یک هزار و ۶۷۵تن معادل ۱۳هزار و ۲۳۰متر مربع لکه گیری و همچنین ۵۵۰ تن آسفالت معادل ۴هزار و۳۵۰ مترمربع از مساحت سطح منطقه، روکش اساسی آسفالت صورت گرفته است.
رضائی یادآور شد: در سه ماه اخیر بیش از یک هزار و۱۰۰ نقطه از منطقه ۱۷ آسفالت ریزی و لکه گیری شده و این درحالی است که در این مدت به دلیل بارندگی، برودت هوا و الودگی هوا روند اسفالت ریزی و لکه گیری نیازمند یک برنامه ریزی بوده که با کار کارشناسی برنامه ریزی برای این فعالیت عمرانی صورت گرفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷خاطر نشان کرد: آسفالت ریزی معابر منطقه براساس برنامه ریزی صورت گرفته مطابق درخواست ها و نیازهای احصاء شده از سطح منطقه در بسیاری از معابر و کوچه های فرعی در حال انجام است و با همین سرعت تا سال اینده ادامه خواهد داشت و معابری که بازسازی مسیر انهار آنها تکمیل شود در اولویت بازسازی آسفالت خواهند بود.
وی با بیان اینکه جلب رضایت شهروندان دارالشهدای شهر تهران هدف اصلی شهرداری منطقه ۱۷ است، نونوار شدن کوچه های فرعی و معابر این منطقه تا نوروز ۱۴۰۰ را از برنامه های در دست اقدام این معاونت اعلام کرد و از جمله پروژه های در دست اقدام به روکش اساسی آسفالت خیابان شهید رشیدی جهان در دو مسیر رفت و برگشت و میدان زکات اشاره کرد.

رود دره ها ی فرحزاد و درکه تفرجگاه می شوند

رود دره ها ی فرحزاد و درکه تفرجگاه می شوند
سرپرست شهرداری منطقه۲ در بازدید نمایندگان سازمان ملل متحد از محلات فرحزاد و اسلام آبادگفت: با اجرای طرح ژینایی و افزایش کیفیت محیطی در این محلات، رود دره های فرحزاد و درکه به تفرجگاه تبدیل می شوند

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات، سپرست شهرداری منطقه۲ در حاشیه بازدید نمایندگان دفتر (UNDP)و دفتر (UNODC) سازمان ملل متحد از محلات فرحزاد و اسلام آباد که مشاورشهردار تهران،مدیر عامل سازمان نوسازی و شهردار منطقه۵ نیز حضور داشتند در تشریح رویکردهای مدیریت شهری در ساماندهی رود دره های شهر گفت: رود دره های فرحزاد و درکه از فرصت های زیست محیطی شهر هستند که در سالیان گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته اند و علاوه بر مشکلات زیست محیطی به محل تجمع بزه هم تبدیل شده است.
وی با اشاره به طرح زندگی پذیری رود دره فرحزاد گفت: دره فرحزاد فرصت زیست محیطی و گردشگری شهر تهران است ودر همین راستا طرح ژینایی اکوسیستم رود دره فرحزاد با هدف صیانت از محیط زیست و طبیعت این رود دره پیش بینی شده است و مراحل اجرایی آن آغاز شده است
صفات با بیان اینکه محلات فرحزاد و اسلام آباد در حال حاضر با کمبود سرانه های عمومی مواجه است و مدیریت شهری به دنبال ساماندهی و رفع این مسائل است افزود: مسائل محلات فرحزاد و اسلام آباد در چند بخش مالکیت، زیرساختی و همچنین کمبود سرانه‌های عمومی است و مدیریت منطقه تلاش دارد تا با هماهنگی و همکاری بین بخشی نهادها و دستگاه‌های ذیربط این مسائل را مرتفع کند.
وی افزود: در همین راستا مالکیت اراضی محله فرحزاد آغاز شده است و در تلاش هستیم بستر مشارکت بخش خصوصی برای ساماندهی دره فرحزاد و دره اوین را فراهم کنیم و با اقدامات به موقع شهرداری این محلات به زودی به مکانی امن برای حضور شهروندان و تفریح خانواده ها تبدیل شود.
وی همچنین درادامه به ساماندهی محله اسلام اباد اشاره کرد و گفت: توسعه قلمرو عمومی از جمله چشم اندازهای این طرح است و مدیریت شهری به دنبال آن است با ارتقای کیفیت محیطی در این محلات ،ضمن حفاظت از منابع طبیعی ، سرانه‌های خدماتی و عمومی را در آن محدوده ایجاد کنیم.
سرپرست شهرداری منطقه۲ تصریح کرد: ساکنین محله اسلام آباد و فرحزاد پتانسیل و آمادگی لازم جهت مشارکت در بهبود وضعیت این محله را دارند

۳ هزار متر مربع مناسب سازی در سال ۹۹

در راستای طرح مناسب سازی اماکن فرهنگی، تفریحی و معابر منطقه ۱۳:
۳ هزار متر مربع مناسب سازی در سال ۹۹

شهردار منطقه ۱۳ از مناسب سازی اماکن وفضاهای عمومی این منطقه برای توانیابان خبر داد و گفت : پیش بینی ۳۵ هزار متر مربع مناسب سازی ساختمان های سرای محلات ، بوستان ها ، معابر و بزرگراه ها در سال ۱۴۰۰ صورت گرفته است .
به گزارش کوتاه انلاین  از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه توجه ویژه به توانیابان و فراهم نمودن شرایط مناسب تردد آنها گفت : مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی منطقه در راستای تحقق شعار شهرداری تهران مبنی بر ” تهران ، شهری برای همه ” برای دسترسی آسان جانبازان ، سالمندان و توانیابان به امکانات موجود در معابر ، بوستان و اماکن اداری انجام شده است .
او درباره اقدامات انجام شده در سال ۹۹ توضیح داد :مناسب سازی ساختمان های سرای محلات زاهد گیلانی و اشراقی ، بوستان های دو کوهه و پیاده رو های معابر فاز اول بزرگراه شهید دوران ، امامت ، خیابان صفا و… در قالب اجرای کلیه دستور العمل های مناسب سازی برای توانیابان اجرایی شد
شهردار منطقه در خصوص برنامه پیش بینی شده منطقه در سال ۱۴۰۰ بیان کرد : مناسب سازی ۲ باب ساختمان های سرای محلات سرخه حصار و نیروی هوایی ، بیش از ۱۱ هزار متر مربع فضای بوستان های سیمرغ ، پیروزی و اوستا و ۲۴ هزار متر مربع پیاده رو های خیابان امامت ؛ بزرگراه شهید دوران و خیابان پنجم نیروی هوایی و همچنین سرویس های بهداشتی بوستان های سرخه حصار ، بهیان و ورزش در دستور کار قرار دارد
به گفته شهردار منطقه ، در حال حاضر بیش از ۳ هزار متر مربع مناسب سازی پیاده رو های معابر فاز اول شهید دوران و خیابان امامت و تهیه و نصب کفپوش شیاری ساختمان های سرای محلات زاهد گیلانی و اشراقی و سرویس های بهداشتی بوستان های ترنج و دو کوهه در حال اجراست .
شکری یادآور شد :مناسب سازی فضا های عمومی و ساختمان ها در قالب یک برنامه عملیاتی مناسب و یک بازه زمانی مشخص در دستور کار قرار گرفته تا زمینه دسترسی به امکانات عمومی برای همگان فراهم شود

سبزه نوروزی با طعم مرکبات در منطقه ۱۳

سبزه نوروزی با طعم مرکبات در منطقه ۱۳
به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ، پویش سبزه نوروزی با دانه مرکبات به منظور حفظ محیط زیست ، مصرف بهینه و صرفه جویی آب در محلات منطقه ۱۳ راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه با بیان اینکه چند روزی است که پویش متفاوتی توسط اداره آموزش شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در فضای مجازی محلات منطقه راه اندازی شده است ، گفت : این پویش فرهنگی که هدف نهایی آن فرهنگسازی و ارتقای آگاهی شهروندان است ، از یک رویداد به ظاهر ساده آغاز می شود .
او با بیان اینکه هر سال معمولا از بذر های گندم و عدس برای کاشت سبزه عید استفاده می شود و با همین شیوه ، میلیون ها کیلو غلات و میلیارد ها لیتر آب هدر می رود بیان کرد : از این رو با هدف فرهنگسازی و ارتقای آگاهی شهروندان برای صرفه جویی و حفظ منابع و سرمایه های آبی و محیط زیست ، این پویش را برگزار می کنیم تا مردم بیش از پیش این موضوع را رعایت کنند.
شهردار منطقه بیان کرد :با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، پویش کاشت دانه مرکبات با هشتگ آموزش شهروندی همراه با فیلم آموزشی در کانال و فضای مجازی سرای محلات منتشر می شود
به گفته شکری ، این آموزش ها برای تمامی گروه های سنی است و کودکان و والدین می توانند با انجام آن در کنار هم زمانی متفاوت را سپری کنند
شهردار منطقه ، ویژگی اصلی این پویش را ، بهره مندی از سبزه نوروزی بعد از سپری شدن ایام سال نو برشمرد و اضافه کرد : شهروندان در این پویش با تهیه سبزه از دانه مرکبات مانند پرتغال ، لیمو و نارنج که دور انداختنی نیست و بعد از ایام عید هم می تواند به رشد خود ادامه بدهد به حفظ محیط زیست کمک کرده و در نهایت می توانند یک نهال داشته باشند
شکری یادآور شد : همکاران من در این پویش به دنبال ارزیابی و برگزاری مسابقه و فضای رقابتی نیستند ، بلکه امیدوارند این طرح به نغییر رفتار شهروندی منجر شود

جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و تخریب بافت تاریخی و طبیعی محله کن

جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و تخریب بافت تاریخی و طبیعی محله کن

 

شهرداری

به گزارش کوتاه انلاین،محمود کلهری شهردار منطقه۵ از اجرای طرح صیانتی ویژه از محله کن خبر داد و افزود: کارگروهی قدرتمند برای جلوگیری از تخریب کن و حفاظت از آن تشکیل شده تا ساخت و سازهای غیر مجاز را بررسی و ضمن برخورد با عوامل دخیل در آن،از میراث طبیعی و تاریخی این محله صیانت نمایند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در جلسه کارگروه طرح حفاظت و صیانت و ساماندهی باغات کن گفت: باید فراتر و عمیق تر و راهبری تر به این کارگروه نگاه شود. باید کن حفظ شده و نگذاریم تخریب شود و در کنار آن خدمات عمرانی و توسعه ای برای کن ایجاد شود.باید سیاستگذاری کنیم که کن بیش از این به سمت تخریب نرود.
وی با بیان اینکه موضوع توسعه کن اینقدر مهم است که می طلبد جمع بزرگی از معاونین و شهرداران نواحی در این کارگروه در مورد آن بحث کنند تا به اهمیت آن پی بیریم تاکید کرد: بنا نداریم چند سال دیگر بگویند برای کن هیچ کاری نشده است.باید یک متولی مشخص دارای اختیار چترش را باز کند و مستقر شود.
کلهری افزود: اگر واقعا در بافت مسکونی کن کسی هست که گاز ندارد به هیچ چیز نگاه نکنید و به او گاز برسانید به شرطی که مالک باشد و تمام موانع را در این زمینه برداشته و راه میانبری بزنید.

شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه در بالاترین سطح منطقه باید موضوع کن بررسی شده و چکش کاری شود اذعان داشت: هیچ کدام از محلات ۲۹ گانه شرایط کن را ندارند اما کن را استثنا دیدیم چون استثناست و ویژه هست و حتی برای پروژه های توسعه محلی کن نیز باید در کارگروه بحث شود.
کلهری افزود: صفر تا صد موضوعات کن چه در حیطه وظایف ما هست چه نیست باید در این کارگروه بررسی شود و آنهایی که در حیطه وظایف ماست انجام شود و آنهایی که نیست با نهاد مربوطه رایزنی کنیم تا جواب بگیریم تا جلوی تخریب ها گرفته شده و کمبود و کاستی های آن هم برطرف شود.
شهردار منطقه ۵ ساماندهی صنوف،چرایی صدور مجوز کمپ های ترک اعتیاد و حضور اتباع بیگانه را از جمله چالش های کن دانست و در مورد ساخت و ساز غیر مجاز در این محله تصریح کرد:در مورد ساخت و سازهای غیر مجاز این کارگروه باید بررسی کند که شروعش از کجاست،چه کسانی در آن دخیل هستند و اگر فسادی در آن بود نه تنها برخورد اداری بلکه برخورد کیفری هم خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه در این کارگروه باید از هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری شود تاکید کرد: در این بخش ها نه با کسی تعارف دارم و نه می خواهم بر کوتاهی ها سرپوش بگذارم وبه شدت با هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می کنیم.
کلهری در پایان گفت: هدف ما این است که کیفیت زندگی در کن بالابرود وکاری کنیم که یک شهروند ما در محله کن از زندگی در آن و قدم زدن در کوچه باغ های این محله لذت ببرد.

دیدار شهردار منطقه ۸،با مادر شهیده طیبه خواجه شهید روز ۲۲بهمن

همزمان با ایام الله دهه فجر انجام شد
دیدار شهردار منطقه ۸،با مادر شهیده طیبه خواجه شهید روز ۲۲بهمن


به گزارش  کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه ۸،مسعود رنجبریان شهردار منطقه ۸، با حضور در منزل مادر شهیده «طیبه خواجه »که در روز ۲۲بهمن شهید شده است گفت: مادران شهدا نه تنها اسوه های صبر و ایثار هستند بلکه این مادران الگوهایی هستند که نام و یادشان برای همیشه در تاریخ انقلاب و ۸سال دفاع مقدس به یادگار ثبت خواهد شد.
مسعود رنجبریان افزود: انقلاب اسلامی ما مرهون خون شهدا است و ما بر خود وظیفه می دانیم
ضمن دیدار با خانواده شهدا از برکت حضور آنها بهره مند شویم

شهردار منطقه ۱۶ میزبان هنرمندان و فعالان حوزه فرهنگی

شهردار منطقه ۱۶ میزبان هنرمندان و فعالان حوزه فرهنگی

شهردار منطقه ۱۶ در نشستی صمیمی با ساعد باقری (شاعر) و رحیم مصدق (نویسنده) بنام دیدار و گفت و گوکرد.

به گزارش‌کوتاه انلاین : از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، پیمان پورنصر در این دیدار اظهار داشت: تغییر در ساختار و شیوه ارتباطات مدیران شهری با مردم می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش مشارکت شهروندان در اداره شهر و اجرای برنامه های فرهنگی داشته باشد، تجمع هنرمندان و نظرخواهی از آنان باقدرت نفوذ و محبوبیتی که در بین اقشار مختلف مردم ‌دارند می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در کمک به مدیریت شهری و حل مسائل موجود داشته باشد.

وی افزود: اجرای برنامه کوچه های انقلاب در قالب فضاسازی وآذین بندی متناسب با دهه مبارک فجر اسلامی ، نصب تصاویر انقلاب و شهدای آن دوران با هدف معرفی چهره های شناخته شده انقلاب به نسل چهارم انقلاب در محلات نه گانه، تکریم فرهیختگان وچهره های شاخص محلی با محوریت افراد موثر با اهدا لوح تقدیر و گل و …. ، برپایی ایستگاه های فرهنگی با عنوان آینده روشن درقالب غرفه های توزیع و نصب پرچم جمهوری اسلامی برروی خودرو ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در سطح محلات نه گانه با رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری سلسله جشن های فجر انقلاب در مساجد شاخص و … از اهم برنامه های درنظرگرفته شده می باشد که از۱۲ بهمن ماه در سطح محلات منطقه اجرا شده است و این برنامه ها هدفی بزرگ دارد که به تبیین عظمت انقلاب برای نسل چهارم اشاره دارد.

رحیم مصدق (نویسنده) با اشاره به این موضوع که همه مردم این شهر به‌اندازه سهم خود در مدیریت این شهر سهیم هستند افزود: در جهت بهبود وضعیت موجود این منطقه، خود و تمامی هنرمندان آماده کمک کردن هستند.

ساعد باقری (شاعر) نیز با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ و هنر گفت: وقتی صحبت از جان و روح شهر در کنار جسم و کالبد شهر می‌کنیم، روشن است که فرهنگ و هنر به عنوان اصل و بنیان این روح و جان تلقی شده و با این ابزار فرهنگ و هنر است که می‌توان این روح و جان را طراوت و نشاط بخشید و تعالی داد تا تکامل پیدا کند، اقدامات فیزیکی و ساختمانی در شهر به میزان زیادی به خوبی انجام شده است، اما امروز باید توجه بیشتر به سمت مسایل نرم افزاری شهر از جمله فرهنگ و هنر باشد؛ مدیران شهری در این حوزه نیز در این مسیر نقش بسیار اساسی و تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کند.

در پایان هر دو عزیز کتاب های مدیرباش رئیس و شعر امروز را به شهردار منطقه ۱۶ اهدا نمودند

برپایی استیج فرهنگی منطقه۱۳ در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن

برپایی استیج فرهنگی منطقه۱۳ در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن
به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، استیج فرهنگی شهرداری منطقه۱۳ با توجه به شرایط کرونایی و اجرای دستورالعمل های بهداشتی برپا می شود.
به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه ویژه برنامه های یوم ا… ۲۲ بهمن با شعار “گام دوم- سال دوم ” اجرا می شود ، گفت: این ویژه برنامه ها با مشارکت و همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، بسیج ناحیه کمیل ، شورایارای و مدیریت محلات ، مساجد و توجه به دستورالعمل های بهداشتی در شرایط کرونایی برگزار می شود.
او افزود: استیج فرهنگی منطقه با پخش سرود های انقلابی ، نمایش ، مسابقه در ضلع شمال غربی و غربی میدان فردوسی همزمان با ۲۲ بهمن برپا می شود .
شهردار منطقه۱۳ به تشکیل کمیته اجرایی ویژه بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محلات منطقه اشاره و بیان کرد: امسال ، با توجه به هم اندیشی و هماهنگی صورت گرفته در طراحی و اجرای برنامه ها از ظرفیت های مختلفی شامل کانون های مردمی ، ائمه جماعات مساجد ، شورایاری ها و مرکز بهداشت شرق بهره گیری شد.
شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد: ایستگاه فرهنگی ۲۲ بهمن در قالب استقرار غرفه های توزیع رایگان کتاب ، عفاف و حجاب، پخش سرود انقلابی، نقاشی کودک، کنترل و آزمایشات تست کرونا توسط مرکز بهداشت شرق در میدان امامت منطقه۱۳ ، میزبان شهروندان خواهد بود .
به گفته شکری توزیع پوستر ویژه روز راهپیمایی در محلات و ایستگاه های فرهنگی منطقه ، پخش پرچم میان کاروان های خودرو و موتور ، اجرای نمایش های خیابانی و.. بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگی منطقه ۱۳ است .
شهردار منطقه۱۳ ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی یادآور شد: بزرگترین ویژگی انقلاب اسلامی این است که اساس آن دین و اسلام و عامل تحققش مردم است ؛ از این رو حضور مردم در صحنه راهپیمایی، بزرگترین ضربه در نا امیدی آمریکا و سایر دشمنان است ، چرا که آنها به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و نظام هستند .

میدان صادقیه میزبان اجرای برنامه های متنوع سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

میدان صادقیه میزبان اجرای برنامه های متنوع سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

محمود کلهری شهردار منطقه۵ از اجرای متفاوت برنامه های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: علاوه بر اقدامات معمول همچون پخش نواها و سرودهای انقلابی، آذین بندی معابر، در مسیرهای راهپیمایی خودرویی و موتوری برنامه های متعدد فرهنگی اجرا و در میدان صادقیه نیز برنامه های گرامیداشت فجر پیروزی انقلاب اسلامی نیز برگزار خواهد شد.
میدان صادقیه میزبان اجرای برنامه های متنوع سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه۵، کلهری با بیان محدودیت های ترافیکی اعمال شده در معابر منطقه۵ اعلام کرد: مسیرهای شمال به شمال تقاطع بزرگراه جناح و رینگ دوم میدان آزادی از ساعت ۲۳ سه شنبه شب تا پایان مراسم راهپیمایی مسدود و پایانه آزادی به مدت ۲۴ ساعت غیر فعال می‌شود.
او با اشاره به ویژه برنامه های برگزاری جشن پیروزی انقلاب گفت: برپایی ایستگاه فرهنگی ، توزیع پرچم ، برپایی کاروان ، اجرای گروه موسیقی سنتی، اجرای نمایش کودک از جمله برنامه های منطقه۵ در این روز بزرگ است که با همکاری سرای محلات، مساجد و پایگاه‌های بسیج سطح منطقه برگزار می‌شود. مسیر مسجد امام سجاد خیابان آیت الله اشرفی اصفهانی میدان صادقیه خیابان جناح میدان آزادی و مسیر مسجد نظام مافی خیابان آیت الله کاشانی میدان صادقیه خیابان جناح میدان آزادی، محدوده های منطقه برای راهپیمایی خودرویی و موتورسیکلت تعیین شده است.
شهردار منطقه۵، به اجرای گروه های سرود انقلابی نورالثقلین و شهدای باغ فیض در میدان صادقیه و میدان پونک اشاره و خاطر نشان کرد: این برنامه ها در سه محور محتوایی تقویت باورهای عمومی برای امید به آینده انقلاب اسلامی، ترویج و گسترش نمادهای هویت ملی و افزایش آگاهی مردم از تاریخ انقلاب اسلامی عنوان اجرا می‌شود.
کلهری همچنین به فعالیتهای منطقه به منظور هویت بخشی در معابر منطقه اشاره کرد و گفت: فضا سازی و آذین بندی در محور راهپیمایی در منطقه ۵ صورت گرفته و همچنین داربست هایی برای نصب سامانه صوتی تعبیه شده تا همه چیز برای برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آماده باشد.
او درباره نگهداشت محور راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن گفت: حذف زوائد فیزیکی نظافت و پاکسازی مسیرهای راهپیمایی در محدوده منطقه، شستشوی و رنگ آمیزی المان‌های شهری از اقدامات منطقه برای سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.

۵۰ زندانی زن در آستانه عید نوروز آزاد می شوند

کلهری در جریان دومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی نوید داد:
۵۰ زندانی زن در آستانه عید نوروز آزاد می شوند
محمود کلهری شهردار منطقه ۵ تهران با اشاره به اینکه شهرداری در کنار فعالیت های عمرانی در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز دغدغه دارد گفت: با برگزاری دومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی در نوروز ۱۴۰۰، پنجاه بانوی زندانی به کانون گرم خانواده باز خواهند گشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری در جریان مراسم دومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی با اشاره به دغدغه مدیریت شهری گفت: شهرداری در کنار فعالیت های عمرانی در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز دغدغه دارد. در سال گذشته وقتی کرونا در شب عید همه را درگیر کرد در جلسه ای با حضور آقای شهردار تاکید شد که از دستفروش ها غفلت نکنید.معمولا شهرداری با دستفروش ها برخورد قهری دارد و قانون هم همین را می گوید ولی فضای کشور طوری بود که با همه مشکلات دکتر حناچی به این موضوع تاکید کرد و قرار شد به دستفروش هایی که به خاطر کرونا نتوانستند نان شب پیدا کنند کمک نقدی بکنیم.در آن اوضاع و احوال اقتصادی بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان در مناطق ۲۲ گانه به این افراد پرداخت شد.
شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه شهرداری در کنار فعالیت های عمرانی در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز دغدغه دارد ادامه داد: امروز بسیار خوشحالم که توفیق شد تا برای اجرای یکی از مهمترین تکالیف خود یعنی مادران زندانی و آزادی آنها که برای جرایمی غیر عمد محصور هستند اقدام کنیم. این امر به قدری ارزشمند و مقدس بود که همه با همه محدودیت ها شریک شدند و دست تک تک خیرین را می بوسم.سال گذشته در جریان این پویش ۳۵ زندانی آزاد شدند و امسال قصد داریم ۵۰ زندانی زن را در آستانه عید نوروز به خانواده هایشان برسانیم که قطعا با همت خیرین،هنرمندان،ورزشکاران و مردم شریف منطقه رقم خواهد خورد.

پروژه احداث ۴ کیلومتر مسیر دوچرخه در خیابان کامل منطقه ۱۳

در پویش سه شنبه بدون خودرو بررسی شد :
پروژه احداث ۴ کیلومتر مسیر دوچرخه در خیابان کامل منطقه ۱۳
همزمان با پویش سه شنبه های بدون خودرو ، شهردار منطقه۱۳ از پروژه احداث مسیر دوچرخه در خیابان امامت بازدید و روند اجرای آن را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در بازدید از پروژه احداث مسیر دوچرخه در خیابان امامت گفت : با توجه به ایجاد رینگ پیوسته پیاده روی و دوچرخه سواری در شهر تهران و پیوستن منطقه به طرح مصوب بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیر دوچرخه ، این طرح ها با توجه به نقشه ها و نشانی های ارسالی در سی متری نیروی هوایی، امامت و.. در حال اجراست .
او با بیان اینکه خیابان امامت به عنوان خیابان کامل در حال بازطراحی است ، افزود: تامین مسیر حمل و نقل عمومی و دوچرخه سواری در کنار تامین امنیت عابرین پیاده ، کاهش سوانح رانندگی ، مطلوبیت و جذابیت محیطی معابر شهری و … از مواردی است که در طرح خیابان کامل مد نظر قرار گرفته و اجرایی می شود.
شهردار منطقه اضافه کرد : پروژه احداث مسیر دوچرخه در دو طرف خیابان امامت حدفاصل سی متری نیروی هوایی تا خیابان دماوند به طول ۴۰۰ متر و مساحت ۱۲ هزار متر مربع از اوایل آذر ماه آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان سال آینده به مرحله بهره برداری برسد.
مجتبی شکری در ادامه پویش سه شنبه بدون خودرو، به اتفاق جمعی از معاونین اجرائی و مدیران ، با استفاده از دوچرخه، محدوده محله شهید اشراقی را با دوچرخه رکاب زد .
همزمان با دوچرخه سواری، شهردار منطقه به صورت پیاده ، روند خدمات رسانی به شهروندان در زمینه های امور شهری را در معابر این محله بررسی کرد.
در ادامه ، شهردار منطقه با حضور در سرای محله اشراقی ، ضمن بازدید از ساختمان سرای محله ، در جلسه ای به مسائل و مشکلات شهری این محله رسیدگی و دستورات لازم را برای خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان صادر کرد.
همچنین در پایان این جلسه، شهردار منطقه از تعدادی از کارمندان دوچرخه سوار تقدیر کرد.

غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا

با حضور سرپرست شهرداری منطقه ٨ انجام شدغبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا

هم ‌زمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و تقارن آن با میلاد ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) «مسعود رنجبریان» سرپرست شهرداری منطقه٨ با حضور در منزل شهیدان صادقی با مادر این شهدای والامقام دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه٨، مسعود رنجبریان، در این دیدار ضمن تبریک میلاد فاطمه زهرا(س) و تبریک روز زن گفت: «مادران شهدا اسوه صبر، ایثار و فداکاری‌ هستند. تکریم این بزرگواران که با پیروی از بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و با تدین و شجاعت فرزندان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه‌ها اعزام کردند تا ضمن دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، امنیت و آسایش نصیب ملت ایران شود برهمگان ضروری و واجب است.»
رنجبران با تاکید بر اینکه امروز جامعه اسلامی و همه‌ کسانی که در آن با آسایش و آرامش زندگی می‌کنند، این آسایش و امنیت را مرهون خون پاک هزاران شهیدان و جانبازان هستند، افزود؛ «اکنون نیز این مادران و فرزندان غیور تربیت شده آنان همچنان در دفاع از ارزش‌های اسلامی و خاک میهن‌مان با تأسی از سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)در جبهه‌های دیگر حضوری فعال دارند.»
مادر شهید سیدعلیرضا و جاویدالاثر سید حسین صادقی، نیز دراین دیدار به ‏بیان سجایای اخلاقی و خاطراتی از این شهدای والامقام پرداخت‎.

در ادامه شهردارمنطقه٨، با حضور بر مزار شهدا، در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا گفت: «شهدا، ایثار و از خودگذشتگی را با نثار جان خویش در راه حق و حقیقت معنا کردند و امروز وظیفه ما زنده نگاه‌داشتن این ارزش‌هاست.»
در پایان نیز رنجبریان به همراه معاونان و مدیران خود با عطر افشانی وغبار روبی مزار شهدای غواص در بوستان فدک و ٢ شهید گمنام مسجد جامع فاطمیه در محله تسلیحات با قرائت فاتحه به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد و با آرمان‌های شهدای والامقام، بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله) تجدید پیمان کردند.

نذر آبادی محلات را پاس داریم

نذر آبادی محلات را پاس داریم
یادداشت روح الله دلیری، مدیر روابط عمومی منطقه ۱۶
نذر آبادی محلات را پاس داریم
اکنون با توجه به حساسیت‌ها و ضرورت‌های زمانه، به نظر می‌رسد باید حضور در عرصه مشارکت شهروندان در آبادی محلات با عنوان « نذر آبادی محله»مورد توجه بیشتری قرار گرفته و آحاد مختلف مردم به نذر آبادی و زیباسازی تشویق شوند و باتوجه به اینکه نیازهای اساسی جامعه در هر دوره متفاوت است ، با یک هدایت هوشمندانه می توان به واسطه نذورات بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد و نذرهای کوچک مردم اگر در کنار هم قرار بگیرند و تجمیع شوند می توانند به انجام کارهای بزرگی منتج شوند.

یکی از پروژه‌های کوچک مقیاس محلی که در محلات منطقه ۱۶ به خوبی اجرا شده است طرح “کوچه رنگی ” است که تاثیر زیادی بر زیبایی شهری و افزایش رضایت شهروندی داشته است. در بازدیدهایی که مصطفی کاظمی، مشاور عالی شهردار تهران ،محمد سالاری، رییس کمیسیون معماری وشهرسازی شورای شهرتهران، مجید فراهانی، رییس کمیسیون نظارت بر بودجه شورای اسلامی شهر تهران و محمد علیخانی، رییس کمیسیون حمل ونقل و عمران شورای شهر از کوچه های رنگی منطقه ۱۶ داشتند ، اجرای این کار را اقدامی مثبت در راستای افزایش حس تعلق، مشارکت و ایجاد اشتیاق و نشاط شهروندان و کاهش آلودگی های بصری ارزیابی کردند.

با اجرای این طرح می توان در مناطق تهران به‌ویژه در محله‌های متراکم علاوه بر ایجاد زیبایی‌های بصری، حس همدلی و همراهی و حس تعلق را در میان همسایه‌ها و اهالی ایجاد کرد. در حقیقت با این کار از یک سو فضاهای عمومی شهر جان دوباره می‌گیرند و از سوی دیگر همسایه‌ها مشارکت در کار گروهی را تمرین می‌کنند.

آرامش خاطر، نشاط و وجود حس سرزندگی از نیازهای روحی انسان است در حالیکه انبوهی از فضاهای دل مرده، سرد و بی روح در شهرها تحت تاثیر ناهمگونی و آلودگی های بصری مشاهده می شود که به دور از هر گونه زیبایی و مطلوبیت، هیچ گونه معنا، مفهوم و عملکردی را القاء نمی کنند. وظیفه ذاتی اداره زیباسازی شهرداری آراستن سیما و منظر شهری و حذف زوائد و نازیبایی‌ها از چهره شهر است، اما این هدف بدون مشارکت مؤثر شهروندان تحقق نخواهد یافت. بدون شک همه شهروندان شهر خود را دوست دارند، بر همین اساس، باید برای ایجاد آرامش و نشاط شهری به یکدیگر و مدیریت شهری کمک ‌کنند.

اکنون با توجه به حساسیت‌ها و ضرورت‌های زمانه، به نظر می‌رسد باید حضور در عرصه مشارکت شهروندان در آبادی محلات با عنوان « نذر آبادی محله»مورد توجه بیشتری قرار گرفته و آحاد مختلف مردم به نذر آبادی و زیباسازی تشویق شوند و باتوجه به اینکه نیازهای اساسی جامعه در هر دوره متفاوت است ، با یک هدایت هوشمندانه می توان به واسطه نذورات بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد و نذرهای کوچک مردم اگر در کنار هم قرار بگیرند و تجمیع شوند می توانند به انجام کارهای بزرگی منتج شوند. چنانچه که امروز هدایت نذورات می‌تواند به مسائلی مانند ازدواج جوانان، اشتغالزایی، تولید و حتی زمینه‌های علمی و ورزشی کمک کند و بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند.

گاهی رنگ آمیزی ساده کوچه و خیابان ها ،تعبیه چند گلدان شمعدانی در بالکن خانه ها؛ اهمیت به نمای ساختمان ها؛ اجتناب از نصب و قرار دادن زوائد از جمله تابلوها و… در شادی ونشاط شهروندان بسیار مؤثر است. در همین راستا دستگاه‌های متولی باید با آموزش و فرهنگسازی درست، مشارکت مردم را در زیبایی شهری جلب کنند و شهروندان نیز باید در حفظ محیط زیست و زیبایی شهری مطالبه‌گر شوند و نسبت به این امر توجه ویژه‌تری داشته باشند وعلاوه بر مطالبه گری، در نگهداشت شهر نیز سهیم باشند تا هزینه های نگهداری به سمت توسعه هدایت شود.

تداعی روزهای انقلاب در کوچه های منطقه۲

تداعی روزهای انقلاب در کوچه های منطقه۲
سرپرست شهرداری منطقه ۲ گفت: به مناسبت گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همزمان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری ،۲۱ کوچه منطقه به عنوان “کوچه انقلاب “تداعی گر ایام پیروزی انقلاب اسلامی می شوند.

به گزارش  کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات، سرپرست شهرداری منطقه ۲ با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فضای مجازی و در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی در محلات اجرا می‌شود،گفت: رویکرد برنامه های دهه فجر امسال تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و برنامه‌ریزی صورت گرفته به اقتضای نیاز امروز جامعه ، بر محور مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا معطوف شده است.
وی امیدآفرینی، وحدت و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم را از رویکردهای مورد توجه در این برنامه ها برشمرد و افزود: به منظور اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی ،با آذین بندی و چراغانی و همچنین نصب تصاویر شهدای انقلاب در محلات ، روزهای پرشور دهه فجر و پیروزی انقلاب در کوچه های انقلاب تداعی می شود.
صفات ازبرپایی ایستگاه فرهنگی با عنوان “آینده روشن” خبر داد و گفت: راه اندازی پویش پرچم ایران، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا ،برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری با استفاده از بستر فضای مجازی ، شعارنویسی خودرو،تکریم فرهیختگان ساکن در منطقه و همچنین اجرای نمایش خیابانی با محوریت انقلاب اسلامی بخشی از برنامه های فرهنگی و هنری دراین ایام است.
سرپرست شهرداری منطقه ۲ استفاده از فضای مجازی را از اولویت‌های محوری برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: برگزاری تورهای گردشگری مجازی ” رویدادهای انقلاب “، تولید و انتشار سرودهای انقلابی و همچنین بازنشر پیام های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از جمله برنامه های پیش بینی شده است.
وی افزود: ایام دهه فجر متعلق به آحاد مردم است و ویژه برنامه‌های گرامیداشت این ایام نیز با حضور و محوریت مردم و با همراهی آنان در پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

امضای تفاهم نامه فیمابین شهرداری منطقه ۸، با دبیر برگزاری رویداد تهران ۱۴۰۰

دربازدید مدیران شهری منطقه ۸ ازرویداد تهران ۱۴۰۰ انجام شد؛
امضای تفاهم نامه فیمابین شهرداری منطقه ۸، با دبیر برگزاری رویداد تهران ۱۴۰۰

سرپرست شهردارمنطقه ۸ ،با تاکید برپیگیری برنامه‌های آماده‌سازی منطقه برای استقبال ازسده جدید، ازامضای تفاهم نامه فی مابین شهردار منطقه۸ با دبیر برگزاری رویداد تهران ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این رویداد، براساس همکاری شهروندان ، مدیران شهری و با هدف برنامه‌ریزی برای اداره شهر در آغاز قرن آینده طراحی شده است.

مسعود رنجبریان با تاکید براینکه رویداد تهران ۱۴۰۰با توجه به ایده «تهران شهری برای همه» شکل گرفته است، افزود: «بازیابی مفهوم شهروندی، تقویت تنوع فرهنگی، تحقق عدالت اجتماعی و افزایش نشاط و امید در شهر بخشی از اهداف تهران۱۴۰۰ است تا چهره پایتخت در قرن جدید را متفاوت جلوه دهد. بدون شک با ایجاد نشاط و احساس کارآمدی، توجه به رعایت اصول عدالت شهری و افزایش مشارکت برابر مدیران شهری و شهروندان، ایده تهران شهری برای همه، محقق می شود.»
رنجبریان همچنین ضمن بازدید ازقسمت های مختلف نمایشگاهی برج میلاد با محوریت رویداد تهران ۱۴۰۰ ، گفت: «رویداد تهران ۱۴۰۰ به مناسبت پایان سده، به پیشنهاد شورای اسلامی شهروبا محوریت معاونت اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران برگزار می‌شود.»

تفاهم نامه همکاری شهرداری منطقه۲ و دبیرخانه رویداد تهران ۱۴۰۰ منعقد شد

*تفاهم نامه همکاری شهرداری منطقه۲ و دبیرخانه رویداد تهران ۱۴۰۰ منعقد شد*
سرپرست شهرداری منطقه ۲ دربازدید از بخشهای مختلف نمایشگاه پارادایم و محورهای رویداد تهران ۱۴۰۰ تفاهم نامه همکاری با این رویداد را منعقد کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، حسن صفات ، سرپرست شهرداری منطقه ۲ در بازدید از نمایشگاه رویداد تهران ۱۴۰۰ که در برج میلاد در حال برگزاری است گفت: رویداد تهران ۱۴۰۰ برگرفته از ایده تهران شهری برای همه و همچنین توسعه شهر با رویکرد توسعه اجتماعی و انسانی برنامه ریزی و پیش بینی شده است که چشم انداز آن ایجاد نشاط و احساس کارآمدی، بازآفرینی نقش مردم و مفهوم شهروندی در شهر تهران است.
وی با بیان اینکه رویداد تهران ۱۴۰۰ به دنبال شهری است که همه شهروندان از خدمات شهری بهره مند شده و افزایش امید و همبستگی اجتماعی ارتقا یابد، گفت: بر اساس برنامه های پیش بینی شده دراین رویداد می توان آن را حرکتی در مسیر ایجاد شهر انسان محور عنوان کرد.
وی ازآمادگی مدیریت شهری منطقه۲ برای همکاری با رویداد تهران ۱۴۰۰ خبرداد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با دبیرخانه رویداد تهران ۱۴۰۰ ،شهرداری منطقه۲ درنظر دارد تا پروژ های ا منطقه همسان با رویکردها و چشم اندازهای این رویداد اجرا شود.
براساس این گزارش حسن صفات، سرپرست شهرداری منطقه۲ به همراه جمعی از معاونین و مدیران منطقه ازنمایشگاه رویداد تهران ۱۴۰۰ که در راستای تبیین ویژگی های مدنظر این رویداد در برج میلاد در حال برگزاری است بازید و دیدگاه های خود را با دبیر این رویداد مطرح کردند

حمایت شورای شهر از پروژه های توسعه محلی در منطقه۱۳

در بازدید دکتر سالاری مطرح شد
خروج ۱۵۰۰ ملک از فریز/ حمایت شورای شهر از پروژه های توسعه محلی در منطقه۱۳

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در نشست با شهردار و دبیران شورایاری محلات ۱۳ گانه منطقه ، از آزادسازی هزار و پانصد پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه خبر داد.

به گزارش روابطعمومی شهرداری منطقه ۱۳، دکتر محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با همراهی مجتبی شکری، شهردار منطقه و جمعی ازمعاونین و مدیران به منظور شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در جهت رفع کاستی ها و خدمت رسانی بهتر به شهروندان از پروژه های توسعه محلی و سایرطرح های به اجرا رسیده و در دست اقدام شامل ملک باز پس گیری شده در خیابان پیروزی، مسیرهای دوچرخه سواری، اراضی ساصد، مسجد علی اکبر(ع) و پروژه بهسازی و بازپیرایی فلکه دوم نیروی هوایی بازدید کرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران به همکاری مناسب شهرداری منطقه ۱۳ و معاونت شهرسازی و معماری برای آزاد سازی ۱۵۰۰ پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه بخشی از پیگیری های مدیریت شهری برای توافق با نیروی هوایی برای فراهم شدن امکان ساخت و ساز در مجاورت پادگان دوشان تپه نتیجه داد و امیدوارم با همکاری فرمانده نیروی هوایی ، املاک شمال شرقی نیز از حالت فریز خارج شده و آزاد سازی شود.
دکتر سالاری درباره بازدید از ملک حاشیه خیابان پیروزی که توسط شهرداری تهران در راستای حفاظت از اموال و دارایی های شهروندان بازپس گیری شده است، گفت: برنامه های خوبی توسط شهرداری منطقه برای بهره برداری از این مجموعه دیده شده که می تواند بخشی از کمبود سرانه ها را جبران کرده و به رضایتمندی شهروندان بیانجامد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همچنین از تعیین تکلیف نهایی ترمینال شرق در جلسه ای با حضور شورایاران ، شهردار منطقه و همکاران کمیسیون فرهنگی اجتماعی و حمل نقل ترافیک در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت : با توجه به ملاحظات شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک، جا به جایی ترمینال شرق تا کنون میسر نشده و بنا داریم با برگزاری این جلسه برای تعیین تکلیف نهایی و نوع بهره برداری آن اقدام کنیم.
محمد سالاری همچنین از تعاملات مناسب شهردار منطقه با نیروی هوایی برای آزادسازی اراضی ساصد که به نقاط خوب و امید بخش رسیده تشکر و قدردانی کرد و گفت: انعقاد تفاهم نامه با نیروی هوایی در صورت تحقق ،دستاورد مهمی در راستای تامین سرانه های خدماتی برای مدیریت شهری تهران و شورای شهر محسوب خواهد شد .
او همچنین درباره مشکل عدم تعریض کامل خیابان پیروزی به عنوان یکی از شریان های اصلی منطقه توضیح داد : در پی تصمیمات اتخاذ شده در شورای شهر تهران ، پیشنهاد ارائه تسهیلات به مالکین منازل مطرح شده تا با آزاد سازی ۲۵ پارسل باقی مانده، عقب نشینی کامل انجام شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، دوشنبه بازار را یکی دیگر از اتفاقات مثبت این منطقه عنوان کرد که با فراهم کردن امکان بساط گستری دستفروشان محلی و منطقه ای در اسلوب و چهارچوبی درست توانسته فضای پر رونق در منطقه ایجاد کند که هم شهروندان بتوانند کالاهای باکیفیت ، متنوع و قیمت مناسب خریداری کنند و هم دستفروشان رزق و روزی حلال داشته باشند ، امیدوارم این اقدام به عنوان یک الگو در مناطق دیگر نیز تسری یابد.
همچنین در پایان بازدید، جلسه ای سه ساعته با شورایاران محلات سیزده گانه منطقه برگزار شد که شورایاران در فضایی صمیمانه مسائل و مشکلات خود را با مسئولان در میان گذاشتند .
عمده درخواست های شورایاران در این جلسه کمبود سرانه فضای سبز بود که رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران برای حل این مشکل ، پیشنهاد استفاده و بهره برداری منطقه از بودجه و حسابی که برای خرید باغات در مناطق غبربرخوردار از محل مربوط به جریمه قطع درختان ایجاد شده را داد و تاکید کرد : کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، اعتبارات لازم برای اجرای ده ها پروژه توسعه محلی را در اختیار منطقه ۱۳ قرار می دهد.
مهندس مجتبی شکری ، شهردار منطقه نیز در پایان جلسه با بیان اینکه خوشبختانه ارتباط و تعامل خوبی بین شهرداری و شورایاری وجود دارد ابرازامیدواری کرد با همکاری شورایاران دلسوز و فعال محلات بتوانیم با رویکردی نوآورانه ،رفاه محلات را فراهم کتیم.
او ، تعامل بین بخشی ، سازمان یافته و برنامه محور را یکی از اولویت ها و رویکرد های منطقه برشمرد تا از این طریق ، ضمن رفع مسائل محلات بتوان ، سرانه های شهری را افزایش داد .

مدیریت شهری کارآمد با افزایش مشارکت عمومی ایجاد می شود حسن صفات ، سرپرست

سرپرست جدید شهرداری منطقه۲ :
مدیریت شهری کارآمد با افزایش مشارکت عمومی ایجاد می شود
حسن صفات ، سرپرستجدید شهرداری منطقه۲ در بازدید از معاونت ها و ادارات منطقه، با مدیران و کارکنان گفتگو کرد.
به گزارش   از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ؛ حسن صفات ، در این بازدید به برنامه ریزی های دقیق برای برنامه های بلند مدت اشاره کرد و گفت: ایجاد “تهران شهری برای همه “از چشم اندازها و ماموریت های مهم شهرداری است که تحقق این هدف نیازمند مشارکت و همراهی تمامی اعضای مجموعه در اجرائی کردن طرح ها و تامین رفاه حال شهروندان است.
وی افرود: صیانت از ویژگی های طبیعی و تاریخی منطقه، ارتقای کیفیت خدمات در محلات با اجرای پروژهای توسعه محلی، بهبود نظام ترافیک ، مناسب سازی معابر در سطح منطقه از اهداف دوره جدید مدیریت شهری در منطقه است.
وی بر لزوم اخلاق مداری و تلاش هر چه بیشتر تمام مدیران حوزه های شهری جهت افزایش رضایت و اعتماد شهروندان تاکید کرد وافزود: تسریع در رسیدگی به مطالبات شهروندان و تکریم آنها ، می تواند منجر به اعتماد سازی و در نهایت افزایش مشارکت شهروندان با مدیریت شهری شود.
سرپرست شهرداری منطقه۲ همچنین بر اصلاح فرایندها وشناسایی ظرفیت ها در بهینه سازی خدمات اشاره کرد و گفت: امید است بتوانیم با شناسایی ظرفیت های موجود و برنامه ریزی صحیح و همچنین تقویت روحیه مشارکت شهروندان خدمات بهینه ای را در سطح محلات ارائه کنیم چارکه مدیریت شهری کارآمد با افزایش مشارکت عمومی ایجاد می شود.
وی در ادامه تکریم نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه سازمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به این مهم که نیروی انسانی جز مهمترین شاخص های توسعه یافتگی در هر سازمان است برهمین اساس احترام و تکریم آنها جایگاه بسیار والایی در سطوح مختلف سازمانی برخوردار است

رونمایی ازسردیس پیشکسوت فوتبال ایران درمنطقه ۸

رونمایی ازسردیس پیشکسوت فوتبال ایران درمنطقه ۸
سردیس زنده یاد جعفر کاشانی مقابل باشگاه شاهین نصب شد

با حضور مسعود رنجبریان سرپرست شهرداری منطقه۸، حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران و برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از سردیس جعفر کاشانی پیشکسوت فوتبال ایران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، در این مراسم که با حضور خانواده زنده یاد جعفر کاشانی برگزار شد حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران گفت: با تصویب اعضای شورای شهر تهران سردیس این پیشکسوت فوتبال ایران در منطقه۸ و مقابل باشگاه شاهین که مرحوم کاشانی زحمات زیادی برای آن متحمل شده بود، نصب شد.
عضو شورای شهر تهران افزود: شورای شهر فرای رنگ‌ها و تیم‌ها در تلاش است تا مردم بزرگان و افتخارآفرینان ملی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … را بیشتر بشناسند .
مسعود رنجبریان سرپرست شهرداری منطقه۸ نیز در مراسم رونمایی از سردیس پیشکسوت فوتبال ایران گفت: احترام به پیشکسوتان همواره اقدامی ارزشمند است.همچنین تلاش مدیریت شهری بر این است تا شهروندان، افتخارآفرینان ملی، ورزشی و فرهنگی و … در گذر زمان از یاد و خاطر مردم نروند.
سرپرست شهرداری منطقه۸،ضمن تشکر از شورای شهر تهران برای حفظ نام ورزشکاران و نامداران در پایتخت نیز، افزود: توجه هرچه بیشتربه ورزش بدون شک سبب می شود تا معضلات ،مشکلات و به خصوص آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند.
رنجبریان همچنین در ادامه گفت: به عنوان خدمت‌گزاران و با تدابیرشورای شهر، خاصه کمیته ورزش این شورا، در صدد هستیم سرانه ورزش درمنطقه را توسعه و رونق دهیم.
همچنین حمید کاشانی فرزند زنده یاد جعفر کاشانی نیز در این مراسم رونمایی افزود : توجه ویژه شورای شهرو شهردار منطقه باعث مباهات و فخر جامعه ورزشی است .از مدیران ارشد شهری منطقه ۸ و شهرداری تهران ، اعضای محترم شورای شهر کمال تشکر و قدردانی دارم . همچنین امیدوارم جایگاه پیشکسوتان در عرصه های مختلف از جمله ورزش و هنر و….همواره مورد توجه و اهمیت قرار بگیرد.
همچنین جعفر کاشانی بازیکن اسبق تیم های ملی، پرسپولیس و شاهین تهران که قرار است خیابان گلستان نیز به نام او شود، متولد ۱۱ اسفند ۱۳۲۲ در تهران بود. کاشانی در سال‌های ابتدایی انقلاب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی خدمت کرد. او در سال‌های پایانی عمر خود رییس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس فعالیت بود و در دهم مهر ماه ۱۳۹۸ در تهران درگذشت.

پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه۵ امکان سنجی و پایش می‌شوند

پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه۵ امکان سنجی و پایش می‌شوند

 

شهرداری

به گزارش کوتاه انلاین  ،معاون برنامه ریزی وتوسعه شهری منطقه۵ گفت: پروژه های توسعه محله ای منطقه با همکاری کارگروهی متشکل از دبیران شورایاری محلات و نمایندگان منطقه۵ برای تعریف و اجرا امکان سنجی و پایش می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵، فاطمه سادات حمیدیان با تاکید بر اجرایی شدن پروژه های کوچک مقیاس افزود:
مطابق با رویکرد برنامه سوم توسعه شهر تهران مبتنی بر محوریت قرار گرفتن محله و حرکت از سمت پروژه های کلان و بزرگ مقیاس به سمت پروژه های کوچک مقیاس محله ای ،این مهم در دستور کار شهرداری منطقه۵ قرار گرفته است.

حمیدیان تاکید کرد: کارگروه توسعه محلات در منطقه۵ نسبت به بررسی مسائل و مشکلات محلات و امکان سنجی تعریف پروژه‌های متناظر محلی اقدام می‌کند. این کارگروه متشکل از دبیران شورایاری محلات، شهرداران نواحی، نمایندگان تام الاختیار معاونت های اجرایی و کارشناسان معاونت برنامه ریزی است که برنامه های پروژه های توسعه محلات را بررسی و پایش می‌کنند.

او به امضای صورتجسلات حوزه های تخصصی و اجرایی منطقه، دبیران شورایاری‌ها و ذی نفعان پروژه های احصاء شده اشاره کرد و گفت: به همین منظور تا کنون بیش از هفده جلسه در نواحی و معاونت‌های منطقه برگزار شده و فهرست احصاء شده پروژه های محله محور منطقه۵، برای نهایی شدن و بررسی های تدقیقی با بودجه های اختصاصی به معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران ارسال خواهد شد.

معاون برنامه ریزی منطقه ۵ خاطر نشان کرد: دبیرخانه ای در معاونت برنامه ریزی این منطقه تشکیل شده است تا تداوم کار کارگروه، اجرا و کنترل پروژه های توسعه محلی را به صورت مستمر پیگیری کند.

پایانه های حمل و نقل عمومی منطقه ۲ تهران ساماندهی شد

پایانه های حمل و نقل عمومی منطقه ۲ تهران ساماندهی شد
در راستای حفظ، نگهداری و افزایش حداکثر بهره وری از خطوط حمل و نقل عمومی ، پایانه های موجود در منطقه۲ تهران بهسازی وساماندهی می شوند
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،امیرحسین حیدرنیا ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: پایانه های حمل و نقل عمومی یکی ازمراکزمهم تبادل سفر هستند که به عنوان یکی از فضاهای مهم شهری باید مورد توجه خاصی قرار گیرند بر همین اساس برای افزایش حداکثر بهره وری ازسیستم حمل و نقل عمومی، پایانه ها باید از لحاظ بهداشتی، رفاهی و ایمنی و امنیت ازکیفیت مطلوبی برخوردار باشند.
وی افزود : پس از بازنگری و بررسی وضعیت موجود پایانه ها وشناسایی نواقص ومشکلات ،برنامه ریزی در جهت بهبود ارتقاء سطح کیفی خدمات در پایانه ها در دستورکار قرارگرفت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ بازپیرایی و نوسازی سیستم روشنایی ، تابلوهای ترافیکی ، تابلوهای معرف خطوط پایانه، اجرای روکش آسفالت و لکه گیری در سطح پایانه ها و … را ازاقدامات اجرایی برشمرد.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کوئید ۱۹ ، به منظورصیانت از سلامت رانندگان و همچنین شهروندان ، ضمن ضدعفونی سیستم حمل و نقل عمومی و پایانه ها ،نظارت مستمر بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری انجام می شود.

بیش از ۵ هزار متر مربع گلکاری در منطقه۱۳

بیش از ۵ هزار متر مربع گلکاری در منطقه۱۳
شهردار منطقه ۱۳ از گلکاری محدوده ناحیه ۴ منطقه با کاشت انواع نشا فصلی و دائمی به مساحت پنج هزار و هفتصد متر مربع خبر داد .
به گزارش کوتاه انلاین از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مهندس مجتبی شکری، شهردار منطقه با اشاره به اینکه کاشت گل، نهال و توسعه فضای سبز در زیباسازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی شهروندان تأثیر بسزایی دارد، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل، اداره فضای سبز منطقه ۱۳ نسبت به کاشت گل‌های فصلی متناسب با فصل زمستان در بلوارها، میادین و پارک‌های سطح منطقه اقدام کرده است .

به گفته او عملیات کاشت گل‌های فصلی زمستان به تعداد ۸۳۷۵ جعبه نشا از انواع گونه‌های فصلی گل بنفشه ، گل همیشه بهار وگونه های دائمی گل میخک ، گل میمون و گل قرنفل که از گونه‌های مقاوم به سرما و شرایط آب و هوایی شهر تهران هستند در ناحیه چهار اجرائی شده است.

شهردار منطقه۱۳ افزود :ما تمام تلاش و توان خود را در راستای زیباسازی و گسترش فضای سبز شهری انجام می‌دهیم و امیدواریم شهروندان نیز با تعامل و همکاری خود در ایجاد محیطی سبز و زیبا شهرداری را یاری کنند.

مهندس شکری در خصوص برنامه‌های پیش رو یادآور شد : جانمایی و گلکاری باکسهای طبقاتی ، کاشت پیاز لاله ، احداث فرش های گل و چیدمان سفره های هفت سین در دستور کار قرار دارند.

‎ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌

1 2 3 36