قوانین دست و پاگیر، مانع اصلی پیش پای تولیدکنندگان

آخرین اخبار تاریخ انتشار: 00/10/29 دیدگاه‌ها برای قوانین دست و پاگیر، مانع اصلی پیش پای تولیدکنندگان بسته هستند   173 بازدید

اندازه فونت    

قوانین دست و پاگیر، مانع اصلی پیش پای تولیدکنندگان

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو گفت: پنج سال با محیط زیست برای استفاده از آب شیرین‌کن‌ها و انتقال آب به کویر درگیر شده‌ایم؛ در حالی که کشورهای دیگر به شدت در حال استفاده از این ظرفیت‌ها هستند.

 ۲۸ دی ماه اردوی «راهیان پیشرفت» به منظور بازدید از مجتمع صنعتی چادرملو ویژه فرماندهان و مدیران پژوهش و فناوری حوزه‌های بسیج دانشجویی استان یزد برگزار شد.

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در این مراسم اظهار داشت: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی مجتمع صنعتی چادرملو از دو واحد نیروگاه گازی و یک واحد نیروگاه بخار تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: اگر کمک به وضعیت تولید مدنظر باشد، توانمندی‌های ما روز به روز شکوفا خواهد شد و این پیشرفت جز با همت جوانان محقق نخواهد شد.

شیرانی افزود: متاسفانه بخشی از مشکلات تولید به قوانین دست و پاگیر باز می‌گردد و این در حالی است که چندین سال است که شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب معطوف به مباحث تولید و اقتصاد است با این وجود گاهی اوقات می‌بینیم که به این دغدغه‌ها کم توجهی می‌شود که امیدواریم به برکت وجود جوانانی چون شما وضعیت بهتر شود.

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در پاسخ به سوالی در مورد میزان آب مصرفی در مجتمع چادرملو بیان کرد: مقدار آب مصرفی در نیروگاه‌های سیکل ما کمتر از یک لیتر بر ثانیه است در حالی که برخی نیروگاه‌ها در کشور سه لیتر برثانیه آب مصرف می‌کنند. همچنین ما از برج‌های خنک کننده ACC استفاده می‌کنیم که میزان آب مصرفی در آن‌ها در مقایسه با برج‌های دیگر بسیار کم‌تر است.

وی اضافه کرد: با انتقال آب خلیج فارس که با سرمایه‌گذاری صنایع صورت گرفته است و همچنین ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب در اردکان که خروجی آن به چادرملو منتقل می‌شود، برداشت از آب‌های زیرزمینی کمتر شده است.

شیرانی در پایان اظهار کرد: پنج سال با محیط زیست برای استفاده از آب شیرین‌کن‌ها و انتقال آب به کویر درگیر شده‌ایم، در حالی که کشورهای دیگر به شدت در حال استفاده از این ظرفیت‌ها هستند. معتقد هستیم یکی از مصادیق مانع‌زدایی از تولید این است که چنین قوانین دست و پاگیری رفع شود

برچسب ها:
آخرین اخبار
رفتن به ابتدای صفحه