تهران جدید را با رعایت ضوابط معلولین بسازیم

شهردار منطقه یک در دیدار با کارمندان دارای معلولیت :
تهران جدید را با رعایت ضوابط معلولین بسازیم
هر ساله ۱۰-۱۲ هزار پروانه ساختمانی در تهران صادر می شود که انگار در تهران ، تهرانی جدید متولد می شود که باید آن را طبق ضوابط معلولین مناسب سازی کنیم .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در دیدار با کارمندان دارای معلولیت این سازمان که با حضور مصطفی آقا علیخانی معاون توسعه منابع انسانی شهرداری این منطقه به مناسبت هفته معلولین بر گزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: شهر تهران را می توان به دو قسمت ساخته شده و ساخته خواهد شد تقسیم کرد که متراژ پروانه های صادره در مقیاس کشوری مانند این است که هرساله در دل تهران ، تهرانی جدید متولد می شود که اگر بتوانیم این قسمت جدید شهر را درست به دنیا بیاوریم و برای افراد معلول مناسب سازی کنیم به مرور می توانیم تهران را شهری مناسب کنیم .
موسوی افزود: در شهر ساخته شده نیز باید معابر و بوستان ها و مراکز عمومی آن مناسب سازی شود که از ظرفیت های مردمی و سرمایه گذاران استفاده کردیم که در این خصوص پروژه های خوبی در حال انجام است و با اسقبال شهروندان رو به رو شده است.
شهردار منطقه یک تصریح کرد: در بخش دولتی رعایت ضوابط معلولین شرایط تحویل پروژه است که می توانیم بر اساس آن آینده بهتری برای تهران داشته باشیم در بخش ساخت و سازهای خصوصی نیز یکی از ملاک های ما برای صدور پروانه رعایت این ضوابط است .
وی گفت : شهر باید برای تردد ایمن توام با سهولت همه گروه های اجتماعی به خصوص افراد دارای معلولیت و مصدومیت مناسب سازی شود چرا که افراد مصدوم نیز در مواقعی در شهر با مشکل تردد می کنند بر این اساس نیاز است ایستگاه های مترو ، مراکز تجاری ، اتوبوس ها ، مدارس ، پل های مکانیزه ، سینماها، مراکز عمومی و… مناسب سازی شود.
این مقام مسئول افزود : به مناسبت هفته معلولین در مجموع ۱۰ معبر ، بوستان و ساختمان ستادی و عمومی در منطقه یک برای تردد معلولین مناسب سازی و آماده بهره برداری شد.
موسوی ضمن تقدیر از فعالیت و تلاش کارمندان معلول، آنها را از ظرفیت های موثر در جامعه و باعث افتخار سازمان شهرداری دانست و گفت: طرحی در دست اقدام است و احکام آن نیز صادر می شود که بر اساس آن کارمندان دارای معلولیت در شهرداری منطقه بعنوان چشم ، بازرس ، نماینده و ناظر شهردار بر روند مناسب سازی و نوسازی پروژه های اجرایی از جمله پروژه های ساختمانی ، معابر ، بوستان ها و… نظارت کنند و تسویه حساب پیمانکار منوط به تایید این همکاران باشد.