مناسب سازی ۱۹ فضای شهری برای استفاده افراد دارای معلولیت در منطقه ۲۲

همزمان با روز جهانی معلولین صورت گرفت؛
مناسب سازی ۱۹ فضای شهری برای استفاده افراد دارای معلولیت در منطقه ۲۲
شهردار منطقه ۲۲ از انجام بیش از ۱۹ مورد طرح مناسب سازی معابر و ساختمانها برای معلولین در منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲؛ علی نوذرپور، شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: بنا به تعهدات حرفه ای و اخلاقی و در جهت تحقق شعار «تهران شهری برای همه»، به منظور فراهم کردن محیطی ایمن و مناسب برای استفاده شهروندان و به ویژه افراد دارای معلولیت، شهرداری منطقه اقدام به مناسب سازی بیش از ۱۹ معبر و ساختمان در این منطقه کرده است.
نوذر پور در ادامه ضمن اشاره به اجرای عملیات مناسب سازی ۴۴۰۰۰ متر مربع از پیاده رو های سطح منطقه تا پایان سال، افزود: طرح های مناسب سازی با در نظر گرفتن شرایط جسمی افراد توان یاب و کم توان، اجرا شده است و تا پایان سال ۶ طرح مناسب سازی دیگر در منطقه از جمله اجرای عملیات مناسب سازی بوستان های شب بو و غدیر و عملیات مناسب سازی ساختمان های سرای محلات قائم ، باقری ، شریف و زیبادشت اجرایی خواهد شد.
شهردار منطقه ۲۲ به اهمیت مناسب سازی ایستگاههای اتوبوس در سطح منطقه اشاره کرد و افزود: ایستگاه های اتوبوس شهید باقری و بلوار جوزانی غربی و ۳ پایانه در سطح منطقه (چیتگر، وردآورد و شهرک شهید باقری) مناسب سازی شده است.
نوذر پور تصریح کرد: پس از تشکیل کمیته مناسب سازی براساس دستورالعمل معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و برگزاری جلسات متعدد با دبیران کانون معلولان محلات و انجمن اوتیسم از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه، شیوه نامه مناسب سازی به مجتمع های تجاری در سطح منطقه به منظور انجام عملیات مناسب سازی ابلاغ شد.
شهردار منطقه ۲۲ در پایان خاطر نشان کرد: مطالعاتی درباره اجرای مناسب سازی بوستانی برای استفاده کودکان با معلولیت های خاص (اوتیسم) در سطح منطقه انجام شده است و خدمات رفاهی و آموزشی به اعضای کانون معلولان محلات از طرف معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه به آنها ارائه شده است.