افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان* *مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز

*با حضور امام جمعه موقت تهران و شهردار منطقه۱۳ در جمع ائمه جماعات مساجد:*
*افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان*
*مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز*

شهردار منطقه۱۳ در نشست فصلی با ائمه جماعات ضمن تاکید بر تعاملات فی ما بین شهرداری و مساجد ، بر بهره‌گیری ائمه جماعات از ظرفیت های فرهنگی منطقه در جهت جذب جوانان به مسجد تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری،  شهردار منطقه۱۳ در دیدار با ائمه جماعات که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی،  امام جمعه موقت تهران،  حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران ، ائمه جماعات محلات سیزده گانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه و دیگر مدیران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی کوثر  برگزار شد، گفت: مساجد، کانون های اجتماعی آینده ساز هست و امیدوارم با تعامل بین مساجد و شهرداری منطقه  و همراهی  ائمه جماعات، زمینه حضور حداکثری شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان فراهم شود.
او با بیان اینکه ائمه جماعات مرجع هدایت محله خود هستند ، آمادگی شهرداری منطقه را برای حمایت و کمک به مساجد اعلام کرد
شهردار منطقه اضافه کرد ائمه جماعات می توانند از ظرفیت های مختلف شهرداری از جمله سراهای محلات ، فرهنگسراها برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان و جذب جوانان به فعالیت‌های اجتماعی  در مساجد استفاده کنند.
او به حضور خود در فعالیت‌های اجتماعی در  مساجد از دورانی کودکی  اشاره و موفقیت های خود را مرهون برکات مسجد دانست.
صادق زاده ، رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری در خدمت مردم است، گفت : خدمات متقابلی مساجد و شهرداری به شهروندان ارائه می کنند که با تعامل و همکاری می توانند بسیاری از مسایل شهر و شهروندان را از جمله کاهش پسماند که هزینه های گزافی را به شهر تحمیل می کند ، مدیریت کنند.
او از ائمه جماعات خواست که یاری گر مدیریت شهری در فرهنگ سازی  امور شهروندی  باشند و در خصوص مسائلی از قبیل تقلیل، تفکیک و تخریج پسماند و بیان اهمیت این موضوع به شهروندان در مساجد پیشقدم شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده ضمن تقدیر از دغدغه مندی شهردار منطقه ۱۳ در توجه به حضور نوجوانان و جوانان در  مساجد عنوان کرد:  منزل، مدرسه، محله و مسجد  در جذب جوانان و نوجوانان به فعالیت‌های سالم اجتماعی و مذهبی موثر هستند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، امام جمعه موقت تهران در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از شهردار منطقه به جهت تعامل با ائمه جماعات و تدارک این برنامه یادآور شد :  شهرداری در سال های اخیر  ، خدمات ارزشمندی به شهروندان ارائه کرده ، به طوری که هر روز شاهد یک خدمت جدید هستیم.