دومین مانور موتورسوار خوب در منطقه ۱۳ برگزار شد

دومین مانور موتورسوار خوب در منطقه ۱۳ برگزار شد

شهردار منطقه۱۳ از برگزاری دومین مانور موتورسوار خوب با رویکرد آموزشی و ترویجی و به منظور ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از موتورسیکلت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در خصوص برگزاری مانور موتور سوار خوب در این منطقه گفت : این مانور در ادامه پویش موتو سوار خوب در سال گذشته و در راستای ماموریت ذاتی دو معاونت حمل و نقل ترافیک و فرهنگی و اجتماعی برای ترویج فرهنگ موتورسواری خوب در منطقه ۱۳ برگزار شد.

او با بیان اینکه این مانور توسط معاونت های حمل و نقل ترافیک و امور اجتماعی و فرهنگی منطقه امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه برگزار شد ، گفت :با هماهنگی پلیس راهور ،اورژانس و دستگاه های مرتبط منطقه ، این مانور با محوریت خیابان سی متری نیروی هوایی در نزدیکی بوستان سیمرغ برگزار و برنامه های فرهنگی و هنری در مسیر اجرای مانور اجرا شد.

شهردار منطقه افزود :ایستگاه آموزشی “تلنگر” با نمایش پیام های آموزشی در این نقطه برپا و به رسم یادبود شاخه های گل و هدایا به راکبان قانون مند اهدا شد .

او اضافه کرد: همچنین با هماهنگی و حضور فعال و همیشه در صحنه عوامل پلیس راهور ، برای موتورسوارانی که به هر نحوی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند ، آگاه سازی و راهنمایی لازم به صورت چهره به چهره انجام پذیرفت.

شهردار منطقه ۱۳ ، ساماندهی ناوگان موتورسیکلت به ویژه آموزش و فرهنگسازی را یک ضرورت انکارناپذیر برشمرد و افزود: یکی از مهم ترین عوامل قانون گریزی راکبان موتور سیکلت ها ، کمبود آموزش های لازم به موتور سواران و خانواده آنان و عدم هویت بخشی به راکبان موتور سیکلت است ، به همین منظور ، ارتقا فرهنگ موتورسواری و هویت بخشی به موتور سواران از طریق برگزاری پویش و مانور های این چنینی موثر است .