ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از سازندگان حرفه ای

ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از سازندگان حرفه ای

اندازه فونت  
ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از سازندگان حرفه ای
مدیر شعب استان یزد در جمع هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، سیاستهای اعتباری بانک مکسن در بخش ساخت مسکن را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در نشستی که با حضور مدیر شعب و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد، سیاست‌های اعتباری و همچنین راهکارهای افزایش زمینه همکاری با سازمان نظام مهندسی تشریح و بررسی شد.

مدیر شعب استان هدف از این نشست را ایجاد زمینه مشارکت و نقش آفرینی بهینه مهندسین ناظر در بخش مسکن و ساختمان کشور عنوان کردو گفت: هدف از برگزاری این نشست تنوع بخشی به سرمایه گذاری مهندسین ناظر و نقش آفرینی آنان به عنوان فعالین بخش مسکن و ساختمان می باشد. سازمان نظام مهندسی می تواند با همکاری گروه مالی بانک مسکن اقدام به شناسایی پروژه ها و مشارکت در طرح های سودآور بخش مسکن و ساختمان کشور کند.

محمد غفوریان بهره مندی مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از فرصت و ظرفیت های بانک مسکن در حوزه اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن را موجب رونق کاری مهندسین و افزایش درآمدهای حوزه مهندسی دانست.

غفوریان در ادامه با اشاره به رویکرد بانک مسکن مبنی بر ساخت حرفه ای و تخصصی مسکن توسط سازندگان دارای صلاحیت حرفه‌ای گفت: سقف تسهیلات قابل پرداخت جهت سازندگان حرفه‌ای و استفاده کننده از فناوری های نوین نسبت به سازندگان سنتی افزایش چشمگیری داشته است. وی افزود: بر همین اساس توسعه روابط و تعامل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و بانک مسکن می تواند موجب افزایش ساخت و ساز اصولی و ارتقاء کیفیت ساختمان‌های ساخته شده در استان باشد.

محمد غفوریان خاطر نشان کرد: رویکرد مذکور، ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از فعالان حرفه ای را به دنبال خواهد داشت. لذا به منظور تشویق سازندگان حرفه ای در صورت استفاده از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی تسهیلات تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان در مرکز استان و ۳۰۰ میلیون تومان در سایر شهرهای استان افزایش یافته است.

وی با اشاره به پوشش بیش از نیمی از هزینه های ساخت واحدهای مسکونی پروژه های انبوه سازی منطبق با الگوی مصرف مسکن ( واحد های میان متراژ و متوسط قیمت ) با تسهیلات ساخت مسکن در استان، آن را فرصت مناسبی جهت افزایش همکاری بانک و سازمان دانست و افزود: استفاده از تسهیلات ساخت مسکن موجب تقویت بنیه مالی سازندگان و افزایش تعداد پروژه ها و کاهش زمان ساخت می شود.

غفوریان اذعان داشت: رونق بخش مسکن در حوزه ساخت و ساز و گردش نقدینگی در این صنعت نه تنها موجب سودآوری برای انبوه سازان و سازمان می شود، بلکه با توجه به وابستگی صنایع متعدد پیشین و پسین در بخش مسکن به صنعت مسکن موجب رونق اقتصادی استان نیز می شود